*

Αποστολέας Θέμα: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα  (Αναγνώστηκε 223246 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nfountou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
    • nfountou.com
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #784 στις: Νοέμβριος 07, 2009, 07:34:05 μμ »
Είναι φανερό ότι υπάρχει  "συμφωνία κάτω από το τραπέζι"
Και το κακό είναι ότι πολλοί ψήφισαν πριν από 1 μήνα τις υποσχέσεις και τα ψέματα.

Αυτο ξανα πες το... Πες μου αληθεια... ολοι αυτοι οι 5000 που βρισκονται στους πινακες + οι φοιτητες ολων των σχολων που ανηκουν στον κλαδο ΠΕ19, τι πιστευεις οτι θα ψηφισουν την επομενη τετραετια; (αν αντεξουν τοσο τελικα...)
Για αυτο λεω οτι πρεπει να αρχισουμε να κλεινουμε δρομους κτλπ. δεν μιλαω για φασαριες, απλα για να δει και ο κοσμος τι συμβαινει.
Η διαδικτυακή πύλη των αδιόριστων - http://adioristos.gr

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #785 στις: Νοέμβριος 07, 2009, 10:14:10 μμ »
Είναι φανερό ότι υπάρχει  "συμφωνία κάτω από το τραπέζι"
Και το κακό είναι ότι πολλοί ψήφισαν πριν από 1 μήνα τις υποσχέσεις και τα ψέματα.

Αυτο ξανα πες το... Πες μου αληθεια... ολοι αυτοι οι 5000 που βρισκονται στους πινακες + οι φοιτητες ολων των σχολων που ανηκουν στον κλαδο ΠΕ19, τι πιστευεις οτι θα ψηφισουν την επομενη τετραετια; (αν αντεξουν τοσο τελικα...)
Για αυτο λεω οτι πρεπει να αρχισουμε να κλεινουμε δρομους κτλπ. δεν μιλαω για φασαριες, απλα για να δει και ο κοσμος τι συμβαινει.

..... εδώ δε συμμετέχουν στο δικαστικό αγώνα γιατί λυπούνται τα 50 ευρώ..... που με μαζική συμμετοχή θα ήταν πολύ πολύ λιγότερα

πάντως είναι μεγάλη ανάγκη να δημιουργηθεί ένας σύλλογος αδιόριστων πληροφορικών .................... μόνο έτσι θα γίνει κάτι και θα αποτρέπονται και μελλοντικές κυβερνητικές αυθαιρεσίες  

ΥΓ: Παραδίδονται δωρεάν μαθήματα Μογγολικών, Κουρδικών και Σλαβομακεδονικών σε απόφοιτους ΠΕ19-20 ώστε να μπορέσουν να διεκδικήσουν με αξιώσεις μια θέση στην ΑΣΠΑΙΤΕ


....... φαντάζεστε να τα εκάναν όλα αυτά που κάνουν στο κλάδο μας στους Μαθηματικούς ή στους Φιλόλογους (που παρεμπιπτόντως δεν έχουν παιδαγωγικά μαθήματα)....????? θα είχε ξεσηκωθεί το σύμπαν!!!!
...... είναι σαν να λένε ότι μονάχα πχ οι φιλόλογοι της φιλολογικής σχολής Αθηνών θα έχουν το δικαίωμα διορισμού στην εκπαίδευση ή αντίστοιχα μονάχα οι μαθηματικοί του μαθηματικού Θεσσαλονίκης θα έχουν το δικαίωμα να διορίζονται στην εκπαίδευση!!!!!    
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 08, 2009, 09:16:44 πμ από anesto »

Αποσυνδεδεμένος abla

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 227
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #786 στις: Νοέμβριος 08, 2009, 10:19:03 πμ »
Μου αρέσει πολύ ο τίτλος "Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20..." Ακριβώς αυτό γίνεται εδώ μέσα....
Παρεπιμπτόντως τα ίδια και χειρότερα γίνονται όταν διοριστείτε. Τσακώνονται οι ΠΕ19 με τους ΠΕ20, η ΕΠΕ δεν αναγνωρίζει για μέλη της τους καθηγητές που έχουν τελειώσει μηχανικοί κτλ
Άστα να πάνε

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #787 στις: Νοέμβριος 08, 2009, 11:08:02 πμ »
...
Αν μαζευτούμε 1000 άτομα το κόστος θα είναι 5 ευρώ. Όποιος έχει την οικονομική δυνατότητα βοηθά.
...

...
Για αυτο λεω οτι πρεπει να αρχισουμε να κλεινουμε δρομους κτλπ. δεν μιλαω για φασαριες, απλα για να δει και ο κοσμος τι συμβαινει.
...

...
εδώ δε συμμετέχουν στο δικαστικό αγώνα γιατί λυπούνται τα 50 ευρώ..... που με μαζική συμμετοχή θα ήταν πολύ πολύ λιγότερα
...

@nfountou αν μαζευτούμε 1000 άτομα το κόστος θα είναι 5 ευρώ έλεγε ο Λάμπρος στης 28 Σεπτεμβρίου. Μετά από σύνθετους υπολογισμούς βρήκα ότι αν μαζευτούμε 5000 άτομα (όσα κανονικά θα έπρεπε να συμμετέχουν) το κόστος θα είναι 1 ευρώ.

Αλλά να μου το θυμηθείς nfountou ότι σε λίγες μέρες θα βγει ο Αλέξανδρος και θα πει ότι μερικοι δεν στέλνουν τα χρήματα. Το ποσό αυξάνεται... Και αυτοί που έστειλαν να στείλουν άλλα 5 ευρώ. Εκεί θα φτάσει η ξεφτυλα μας nfountou στο υπογράφω. Γι’αυτό σε βλέπω λίγο υπεραισιόδοξο για πορείες και δρόμους. Εγώ μαζί σου 1000%. Αλλά να μαζευτούμε 10-20 άτομα να κλείσουμε δρόμο; Πως θα τον κλείσουμε; Και τριαξονικες νταλίκες θα περνανε άνετα.

Έχω αρχίσει πλέον και απορώ τι έχουμε πάθει σαν κλάδος. Μας βάζουν κάτι στο νερό που πίνουμε; Μας δίνουν ψυχοφάρμακα;
Το τοπικ έχει: Απαντήσεις: 786    Εμφανίσεις: 19000 
Και όμως. Πολύ λίγοι για τα δεδομένα συμμετέχουμε.
Και οι απόψεις που μονοπωλούν τη συζήτηση είναι οι εξής:

-«Εμείς πότε θα δουλέψουμε;»
-«Δεν στέκεται αυτό που ζητάτε.»
-«Αποκλείεται να γίνεται όλοι καθηγητικές σχόλες.»
-«Η (αντι)συνταγματικότητα από τι καθορίζεται;»

Πλέον σε όλους αυτούς που έθεσαν, θέτουν και θα συνεχίσουν να θέτουν τέτοιες ερωτήσεις έχω να πω:
-Ντροπή συνάδελφοι. Η αξιοπρέπεια σας έχει πάει περίπατο και το προσωπικό σας συμφέρον σας έχει τυφλώσει τόσο πολύ, που πλέον οι ερωτήσεις σας, σας εκθέτουν.

Γιατί συνάδελφοι, δεν ξυπνήσαμε ένα πρωί να πούμε πάμε να γίνουμε όλοι καθηγητικές σχολές. Ο κυρ Λυκουρεντζος έκανε μια μόνο. Και ακόμα και ο σύλλογος αποφοίτων του ΔΤΨΣ συμφώνησε ότι πρέπει να γίνουν όλες. Και αυτό ζητάμε.
Γιατί συνάδελφοι και εμείς να δουλέψουμε θέλουμε. Εκτός αν μας θεωρείτε ότι είμαστε εκατομμυριούχοι εμείς οι ωρομίσθιοι πληροφορικοί.
Γιατί συνάδελφοι δεν είμαστε νομικοί για να σας απαντούμε σε νομικά θέματα και από τι καθορίζεται η αντισυνταγματικότητα.
Γιατί συνάδελφοι, αφού λέτε ότι δεν στέκεται αυτό που ζητάμε, και δεν πρόκειται να γίνουμε όλοι καθηγητικές σχολές... Τι προτείνετε; Να το αφήσουμε έτσι; Πείτε μια λύση.. Να συνεχιστεί το σύστημα με Ασπαιτε (αυτοι δικαιως) και με τους ΔΤΨΣ να προηγούνται; Πείτε μας μια λύση... Αλλά λύση με επιχειρήματα...

Γενικά όποιος θέλει να προτείνει κάτι, ας το στηρίξει με επιχειρήματα. Είπαμε είστε μια ομάδα συναδέλφων που γράφει επανειλημμένα αρνητικά. Πείτε μας τι προτείνετε με επιχειρήματα. Και σε καμιά περίπτωση δεν υπονοώ ότι αυτά τα λέτε για να διοριστείτε μια ώρα αρχύτερα και εμείς οι υπόλοιποι να κόψουμε το λαιμό μας.

Και κάτι τελευταίο. Έμενα η σχολή μου, έχει «μηδέν» παιδαγωγικά μαθήματα. Ζητώ όμως να γίνει καθηγητική. Γιατί απόφοιτοι της σχολής μου εργάζονται από την πρώτη δημοτικού μέχρι τη τρίτη λυκείου. Και γιατί αν γίνει όλος ο κλάδος καθηγητικός, θα μπορέσουμε να διεκδικήσουμε την πρωτοβάθμια πολύ πιο εύκολα.

Ο άλλος κλάδος (γυμναστές) που είναι από πρώτη δημοτικού σε τρίτη λυκείου, μια χαρά τα έχει καταφέρει. Αύξησε τις ώρες στα δημοτικά, διεκδίκησε τότε το πρόγραμμα για τους Ολυμπιακούς αγώνες. Συζητά για γυμναστική στα νηπιαγωγεία. Μια χαρά και μπράβο τους. Μακάρι να είχαμε το 1/10 του μυαλού των γυμναστών. Και δεν το λέω ειρωνικά. Το εννοώ.

Αν κάποιος θεωρεί ότι μπορούμε να διεκδικήσουμε πιο εύκολα την πρωτοβάθμια χωρίς να είμαστε καθηγητικές σχολές όλοι, χωρίς να είμαστε ενωμένοι, εγώ μαζί του. Ας το στηρίξει με επιχειρήματα και εγώ μαζί του.

Αν όμως δεν μπορεί, ας συμμετέχει στον δικαστικό αγώνα. Το ποστάρω ακόμα μια φορά:

Παράθεση
Παράθεση
•       Αντίγραφο Πτυχίου (το αποστέλλουμε)
•       Ονοματεπώνυμο
•       Πατρώνυμο
•       Διεύθυνση μόνιμης κατοικίας
•       Τηλ. επικοινωνίας
 
 
Τα παραπάνω στοιχεία μπορούν να αποσταλούν με:
 
•       email
•       fax
•       ταχυδρομικά
 
Δεν απαιτείται να είναι επικυρωμένα. Τα στοιχεία επικοινωνίας του κ. Τσαγκατάκη είναι:
Τηλ.: 2105222161
Email: mtsagatakis ΑΤ ath.forthnet.gr
fax: 2119558459
Διεύθυνση: Στουρνάρη 63, ΤΚ 104 32, Αθήνα

Εγώ προσωπικά, σκαναρα το πτυχίο, και το έστειλα με email μαζί με τα υπόλοιπα στοιχεία.

Μου αρέσει πολύ ο τίτλος "Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20..." Ακριβώς αυτό γίνεται εδώ μέσα....
Παρεπιμπτόντως τα ίδια και χειρότερα γίνονται όταν διοριστείτε. Τσακώνονται οι ΠΕ19 με τους ΠΕ20, η ΕΠΕ δεν αναγνωρίζει για μέλη της τους καθηγητές που έχουν τελειώσει μηχανικοί κτλ
Άστα να πάνε

Δεν τους βλέπω και πολύ τσακωμένους τους διορισμένους. Από ότι είδα, η ΠΕΚΑΠ ζητά δωρεάν laptop. Και δεν θέλω να ανοίξω την κουβέντα και για τους διορισμένους συναδέλφους πληροφορικούς. Γιατί πολλοι που διορίστηκαν με μισό και ένα χρόνο ωρομισθιας στα ολοήμερα, μας ξέχασαν γρήγορα... Ούτε φωνή ούτε ακρόαση (πλην ελαχίστων εξαιρέσεων). Και δεν τους κατηγορώ για τον τρόπο που διορίστηκαν. Τους κατηγορώ που δεν αντιδρούν για αυτή την αδικία. Κάντε μια απεργία, μια στάση εργασίας ρε αδελφέ. Να αναδειχτεί το πρόβλημα. Βοηθείστε οικονομικά όσοι μπορείτε.

Πάντως όταν κατατεθούν τα ασφαλιστικά μέτρα, πρέπει να γίνει χαλασμός κυρίου. Όλες οι σχολές πληροφορικής να κλείσουν. Καθηγητές πληροφορικής (όσοι μπορούν και θέλουν) να απεργούν. Αν εμείς θεωρούμε ότι ο Κατσικας και ο Μανιατης είναι αυτοί που μας σαμποτάρουν. Να βγουν στη σέντρα. Να τους πάρει ο διάολος και να τους σηκώσει.

Τέρμα τα καλά παιδιά. Άλλα για να γίνουν αυτά, χρειάζεται μαζική, μαζικότατη συμμετοχη.

Απλά να αναφέρω ότι όταν ο Αλέξανδρος έστειλε επιστολή στην Διαμαντοπούλου (πριν τις εκλογές) μόνο 91 άτομα την υπέγραφαν. Αν ήταν 5.000 οι υπόγραφες, και υπέγραφαν και οι πρόεδροι των 50 σχολών ΑΕΙ-ΤΕΙ, σήμερα θα ήμασταν όλοι καθηγητικές σχολές. Και αύριο θα διεκδικούσαμε τα πάντα.

Η όποια εξέλιξη θα έχει αυτή η υπόθεση εξαρτάται από εμάς. Είμαστε πολλοί, αποφασισμένοι και ενωμένοι; Κερδίζουμε. Τόσο απλά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #788 στις: Νοέμβριος 08, 2009, 11:26:26 πμ »

Αν κάποιος θεωρεί ότι μπορούμε να διεκδικήσουμε πιο εύκολα την πρωτοβάθμια χωρίς να είμαστε καθηγητικές σχολές όλοι, χωρίς να είμαστε ενωμένοι, εγώ μαζί του. Ας το στηρίξει με επιχειρήματα και εγώ μαζί του.


συμφωνώ.... με τι φωνή και με ποια επιχειρήματα θα ζητήσει ο κλάδος ΠΕ19-20 να μπει στα δημοτικά όταν δε θεωρείται καθηγητική σχολή......????????????

δεν πειράζει ρε Don Quixote..... ας πληρώσουμε κάτι παραπάνω και ας έχουμε ήσυχη τη συνείδηση μας...... και ας παλέψουμε για τους άλλους .....!!!!!

όμως πέρα από τα 50 ευρώ και αν τελικά θα δώσουμε 60.........
το πολιτικό σκέλος του αγώνα κερδίζεται μονάχα με ομαδική συμμετοχή.......... είναι άλλο να είμαστε 100, άλλο 500 και άλλο 5000 άτομα!!!!

Τσάμπα πηγαίνετε ωρομίσθιοι στα δημοτικά .... γιατί  μια μέρα δε θα σας παίρνουν ούτε σε αυτά!!!!!    
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 08, 2009, 11:43:13 πμ από anesto »

Αποσυνδεδεμένος abla

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 227
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #789 στις: Νοέμβριος 08, 2009, 12:27:05 μμ »
"Δεν τους βλέπω και πολύ τσακωμένους τους διορισμένους. Από ότι είδα, η ΠΕΚΑΠ ζητά δωρεάν laptop. Και δεν θέλω να ανοίξω την κουβέντα και για τους διορισμένους συναδέλφους πληροφορικούς. Γιατί πολλοι που διορίστηκαν με μισό και ένα χρόνο ωρομισθιας στα ολοήμερα, μας ξέχασαν γρήγορα... Ούτε φωνή ούτε ακρόαση (πλην ελαχίστων εξαιρέσεων). Και δεν τους κατηγορώ για τον τρόπο που διορίστηκαν. Τους κατηγορώ που δεν αντιδρούν για αυτή την αδικία. Κάντε μια απεργία, μια στάση εργασίας ρε αδελφέ. Να αναδειχτεί το πρόβλημα. Βοηθείστε οικονομικά όσοι μπορείτε."


Καλά τα λες. Αλλά σου είπε κανένας ότι οι διορισμένοι πληροφορικοί ότι έχουμε κανένα σύλλογο; Οι φιλόλογοι έχουν, οι μαθηματικοί έχουν,.... Εμείς έχουμε ΠΕΚΑΠ, ΕΔΜΗΔΕ, ΕΠΕ και δεν ξέρω τι άλλο. Δεν υπάρχει σύλλογος που να εκπροσωπεύει όλους τους καθηγητές πληροφορικής της δευτεροβάθμιας. Έτσι μεμονωμένα δεν μπορεί να κάνει κανείς τίποτα. Για να μην μπερδέψουμε τα θέματα αν θέλεις ανοίγουμε καινούριο thread

Αποσυνδεδεμένος nfountou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
    • nfountou.com
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #790 στις: Νοέμβριος 08, 2009, 12:35:03 μμ »
Don Quixote σε πολλα που λες εχεις δικιο, ειναι κριμα που τελικα απο τους 5000 εχουν λαβει μερος 100+ ατομα (μα καλα τα 50 ευρα θα τους σωσουν;), κριμα που δεν βλεπουν τι θα συμβει σε μερικα χρονια. Μαλιστα πολλοι εκνευριζονται σκεφτομενοι οτι ισως χασουν  προυπηρεσια εξαιτιας των ασφαλιστικων μετρων.
Οπωσδηποτε πρεπει να ακυρωθει η τροπολογια!
Κριτηρια για το τι χρειαζεται μια σχολη για να θεωρηθει Καθηγητικη, αλλαγη προγραμματος σπουδων ολων των σχολων ετσι ωστε να ικανοποιουνται τα κριτηρια, δινατοτητα των αποφοιτων να παρακολουθησουν αυτα τα μαθηματα και απο ενα σημειο και μετα να εχουν ολοι επαρκεια! Αυτο πιστευω ειναι και το πιο δικαιο. Ναι στην επαρκεια σε ολο τον κλαδο αλλα να την παρουν ολοι με κριτηρια και οχι οπως την πηρε η  ΔΤΨΣ.
Η διαδικτυακή πύλη των αδιόριστων - http://adioristos.gr

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #791 στις: Νοέμβριος 08, 2009, 01:03:21 μμ »
@abla ας υπάρξει μια αντίδραση έστω και μεμονωμένη. Αν το πεις εσύ σε έναν άλλο διορισμένο συνάδελφο σου και αυτός σε έναν τρίτο και εκείνος σε έναν τέταρτο. Κάτι μπορεί να γίνει. Μην ξεχνάς και εμείς μεμονωμένα ξεκινήσαμε και φτάσαμε εδώ που φτάσαμε.

@nfountou αυτό που λες για τα κριτήρια. Να σου πω εγω πως το σκέπτομαι. Η Διαμαντόπουλου κάνει του χρόνου τα ολοήμερα υποχρεωτικά. Γίνονται οργανικές θέσεις. Οι ειδικότητες παλεύουν να εξασφαλίσουν περισσότερες ώρες η καθεμία για τον κλάδο της. Ο Μπρατης (πλέον δεν πρέπει να υπάρχει post που να μην τον αναφέρω ;D) παλεύει να χωθούν και οι δάσκαλοι μέσα στο παιχνίδι.

Και σε ρωτώ. Εμείς μέσα σε όλα αυτά, θα πρέπει να ανοίξουμε διάλογο με το Υπουργείο για το τι είναι καθηγητική σχολή; Να ακολουθήσουμε διαδικασίες χρονοβόρες; Και τελικά να μείνουμε απ'έξω...;;; Ή στην καλύτερη περίπτωση να μπει η πληροφορική Πέμπτη – Έκτη στο πρωινό, ενώ θα μπορούσαμε να την βάλουμε από την Τρίτη δημοτικού;

Και αν γίνουν όλες οι σχόλες καθηγητικές, τότε παρανομούμε;;;; Ε ας "παρανομήσουμε" ρε συνάδελφοι; Ας γίνουμε όλες οι σχολές καθηγητικές (χωρίς να αδικηθεί κανείς) και ας πηγαίνουμε κάθε Κυριακή στην εκκλησία για εξομολόγηση. Αλλά μην χάσουμε τα δημοτικά συνάδελφοι. Γιατί έτσι όπως πάμε θα τα χάσουμε...

Αποσυνδεδεμένος nti

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #792 στις: Νοέμβριος 08, 2009, 04:54:31 μμ »

πάντως είναι μεγάλη ανάγκη να δημιουργηθεί ένας σύλλογος αδιόριστων πληροφορικών .................... μόνο έτσι θα γίνει κάτι και θα αποτρέπονται και μελλοντικές κυβερνητικές αυθαιρεσίες  


Προς το παρόν υπάρχει η ΠΕΑΕ (Πανελλήνια Ένωση Αδιόριστων Εκπαιδευτικών) και το Συντονιστικό Ωρομισθίων το οποίο συμπτωματικά έχει συνάντηση σήμερα το απόγευμα στις 19.00 και ένα από τα θέματα τα σημερινά είναι και το δικό μας:

"Την Κυριακή 8/11, θα γίνει συνέλευση του Συντονιστικού Ωρομισθίων Εκπαιδευτικών, στις 7μμ, στα γραφεία της ΔΟΕ (Ξενοφώντος 15Α, Σύνταγμα)
 Θέματα:
 •Οργάνωση Πανελλαδικής κινητοποίησης
•Προσλήψεις - πληρωμές
•Παιδαγωγική επάρκεια ΠΕ19-20
•ΑΣΕΠ τεχνικών ειδικοτήτων
•Απόφαση ΔΟΕ για εφημερίες
•Συνελεύσεις συλλόγων διδασκόντων - ΕΛΜΕ "


Όποιος λοιπόν ενδιαφέρεται και μπορεί ας έρθει απόψε, διαφορετικά ας επικοινωνήσει μαζί μου με pm για να τον προσθέσω στην mailing list και να μαθαίνει από εκεί τις εξελίξεις

Αποσυνδεδεμένος wizzard

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #793 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 06:07:12 μμ »
Αυτό το τμήμα του Πειραιά φαίνεται να έχει άκρες παντού, ανεξαρτήτως κυβέρνησης.

Σύμφωνα με τα Νέα ονόματα γενικών και ειδικών γραμματέων της κυβέρνησης http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=1072959&lngDtrID=244 , ο Κάτσικας Σωκράτης, καθηγητής του τμήματος Ψηφιακών Συστημάτων του Πανεπιστημίου Πειραιώς, θα εργάζεται στην Γενική Γραμματεία Επικοινωνιών, στο Υπουργείο Μεταφορών, Υποδομών και Δικτύων.

Όλοι οι καθηγητές του ΤΔΤΨΣΠΠ πιστεύω ότι με τις άκρες που έχουν,για τη διαφήμιση του τμήματός τους, για να αποκτούν χιλιάδες ευρώ από ευρωπαϊκά ή υπουργικά προγράμματα, υποθέτω ότι κατάφεραν να "πιέσουν" με τις γνωριμίες τους (δεν γνωρίζω αν είναι τεκτονικές ή μη) την κάθε κυβέρνηση για να έχει το τμήμα τους προβάδισμα. Θα είναι ενάντια σε κάθε μας αγώνα και να περιμένετε ότι θα τους έχουμε απέναντί μας.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 09, 2009, 06:09:30 μμ από wizzard »

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #794 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 07:10:58 μμ »
Εμένα "μου άρεσε" μία δημοσκόπηση η οποία βρίσκεται στην ιστοσελίδα των αποφοίτων του ΔΤΨΣ
Βλέπω ότι οι περισσότεροι έχουν ικανοποιηθεί απόλυτα που το τμήμα τους διαφοροποιείται σε σχέση με τα υπόλοιπα τμήματα.
"Το τμήμα μας απέκτησε "καθηγητική επάρκεια". Συμφωνείτε με τη διαφοροποίηση της σχολή μας σε σχέση με τα άλλα τμήματα πληροφορικής στην Ελλάδα;"
Δεν έχω τίποτα με τα παιδιά αλλά όπως φαίνεται το έχουν πάρει και πάνω τους  ::)
Δεν είναι ζήλεια αυτό που νιώθω αλλά αδικία.


Αποσυνδεδεμένος kizouna

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #795 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 07:13:49 μμ »
Υπάρχει κανένα νέο από τα ασφαλιστικά που ήταν να κατατεθούν σήμερα;

Αποσυνδεδεμένος pygmaPE19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #796 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 07:52:52 μμ »
Άκρα του τάφου σιωπή!

Αποσυνδεδεμένος aktorion

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #797 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 07:56:31 μμ »
Πάντως τα επιμελητήρια κινήθηκαν κατά της απεργίας των ναυτεργατών την Παρασκευή και η υπόθεση εκδικάζεται σήμερα, οπότε δεν νομίζω να υπάρχουν καθυστερήσεις τόσο μεγάλες όσο αρχικά είχαν προβλεφτεί στο φόρουμ για την δική μας περίπτωση...

Θα είναι ΜΠΑΜ και κατω

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161205
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 650
Σύνολο: 662

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.