*

Αποστολέας Θέμα: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα  (Αναγνώστηκε 223168 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nelson

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #798 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 07:58:57 μμ »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος pygmaPE19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος sakis79

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #800 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 08:34:57 μμ »
Εμένα "μου άρεσε" μία δημοσκόπηση η οποία βρίσκεται στην ιστοσελίδα των αποφοίτων του ΔΤΨΣ
Βλέπω ότι οι περισσότεροι έχουν ικανοποιηθεί απόλυτα που το τμήμα τους διαφοροποιείται σε σχέση με τα υπόλοιπα τμήματα.
"Το τμήμα μας απέκτησε "καθηγητική επάρκεια". Συμφωνείτε με τη διαφοροποίηση της σχολή μας σε σχέση με τα άλλα τμήματα πληροφορικής στην Ελλάδα;"
Δεν έχω τίποτα με τα παιδιά αλλά όπως φαίνεται το έχουν πάρει και πάνω τους  ::)
Δεν είναι ζήλεια αυτό που νιώθω αλλά αδικία.
Εάν αυτόματα με την απόκτηση καθηγητικής επάρκειας, μειώνονταν τα επαγγελματικά τους δικαιώματα και θεωρούνταν "λιγότερο Πληροφορικοί" σε σχέση με τους υπόλοιπους, πίστεψε με θα γάβγιζαν!

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #801 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 08:42:11 μμ »
Εάν αυτόματα με την απόκτηση καθηγητικής επάρκειας, μειώνονταν τα επαγγελματικά τους δικαιώματα και θεωρούνταν "λιγότερο Πληροφορικοί" σε σχέση με τους υπόλοιπους, πίστεψε με θα γάβγιζαν!
όταν είχαν πολλα παιδαγωγικά και είχαν προβλημα στον ιδιωτικό τομέα(ο ιδιώτης δεν είναι σαν το κράτος, δεν κοιτάζει τίτλους κοιτάζει τι ξέρεις...) τα έβγαλαν!&τώρα που τα έβγαλαν πήραν και τον τίτλο διορισμού για το δημόσιο...Με έναν σμπάρο δυο τρυγόνια...Να χουν πολλες επιλογές σε όλους τους τομείς...Ετσι αναβαθμίζονται τα τμήματα και οι σχολές στην Ελλάδα, με το να δίνει το υπουργείο τίτλους...Ενω κάποια άλλα τμήματα,Ασοεε,Αριστοτέλειο κλπ αναβαθμίζονται με την δουλειά τους...Αυτή είναι η παιδεία που μας αξίζει...
ΥΓ1. Και όλως τυχαίως αναβαθμίστηκε τμήμα της Αθήνας,δεν είδα να γίνει καθηγητική σχολή  κανένα πανεπιστήμιο της κρήτης, της θεσσαλονίκης ή της πάτρας; Φαίνεται αυτά απείχαν πολλά χιλιόμετρα από τα κέντρα των αποφάσεων....Ευγε...
ΥΓ2 Απο τους μαθηματικούς και τους φυσικούς δεν απαιτεί το υπουργείο να μάθουν γαλλικά,Από εμας το απαιτεί..Γιατί αυτοι θεωρούνται top και εμεις κατσαβηδάκηδες...Πρέπει να μάθουμε γαλλικα για να τους φτάσουμε...&όταν θα διοριστούμε θα είμαστε συνάδελφοι και θα παίρνουμε τα ιδια λεφτά...Αυτό είναι το σκεπτικό του υπουργείου...Πως θα μάθει ο κατσαβηδάκιας γαλλικά δεν μας το εξηγεί...
ΥΓ3 Ούτε κατσαβίδι δεν χρειαζόμαστε σήμερα για να λύσουμε τον πύργο...Αλλα καλύτερα να σου βγει το όνομα παρά το μάτι...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 09, 2009, 08:59:09 μμ από apostolis_veria »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sakis79

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #802 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 09:09:06 μμ »
Εάν αυτόματα με την απόκτηση καθηγητικής επάρκειας, μειώνονταν τα επαγγελματικά τους δικαιώματα και θεωρούνταν "λιγότερο Πληροφορικοί" σε σχέση με τους υπόλοιπους, πίστεψε με θα γάβγιζαν!
όταν είχαν πολλα παιδαγωγικά και είχαν προβλημα στον ιδιωτικό τομέα(ο ιδιώτης δεν είναι σαν το κράτος, δεν κοιτάζει τίτλους κοιτάζει τι ξέρεις...) τα έβγαλαν!&τώρα που τα έβγαλαν πήραν και τον τίτλο διορισμού για το δημόσιο...Με έναν σμπάρο δυο τρυγόνια...Να χουν πολλες επιλογές σε όλους τους τομείς...Ετσι αναβαθμίζονται τα τμήματα και οι σχολές στην Ελλάδα, με το να δίνει το υπουργείο τίτλους...Ενω κάποια άλλα τμήματα,Ασοεε,Αριστοτέλειο κλπ αναβαθμίζονται με την δουλειά τους...Αυτή είναι η παιδεία που μας αξίζει...
ΥΓ1. Και όλως τυχαίως αναβαθμίστηκε τμήμα της Αθήνας,δεν είδα να γίνει καθηγητική σχολή  κανένα πανεπιστήμιο της κρήτης, της θεσσαλονίκης ή της πάτρας; Φαίνεται αυτά απείχαν πολλά χιλιόμετρα από τα κέντρα των αποφάσεων....Ευγε...
ΥΓ2 Απο τους μαθηματικούς και τους φυσικούς δεν απαιτεί το υπουργείο να μάθουν γαλλικά,Από εμας το απαιτεί..Γιατί αυτοι θεωρούνται top και εμεις κατσαβηδάκηδες...Πρέπει να μάθουμε γαλλικα για να τους φτάσουμε...&όταν θα διοριστούμε θα είμαστε συνάδελφοι και θα παίρνουμε τα ιδια λεφτά...Αυτό είναι το σκεπτικό του υπουργείου...Πως θα μάθει ο κατσαβηδάκιας γαλλικά δεν μας το εξηγεί...
Στην Ελλάδα δεν λέμε, ότι δηλώσεις είσαι; Έτσι και αυτοί άρχισαν να αλλάζουν τίτλους και τελικά... τους έκατσε!  :P

Πάντως για το όλο ζήτημα δεν κατηγορώ το ΔΤΨΣ, αυτοί την δουλειά τους έκαναν. Το υπουργείο από την άλλη αντί να κοιτάξει συνολικά τον κλάδο, ακολουθεί την τακτική του διαίρει και βασίλευε. Αυτό με μαθηματική ακρίβεια στο κοντινό μέλλον θα φέρει μεγάλους μπελάδες και μετά θέλω να δω ποιος θα βγάλει τα κάστανα από την φωτιά.

Δυστυχώς ζούμε σε μια χώρα που τίποτα δεν έχει λογική, σε τίποτα δεν υπάρχει σχέδιο, τίποτα δεν γίνεται με γνώμονα το κοινό καλό. Ο καθένας κοιτάει ή να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα ή να πάει να την κλέψει. Πραγματικά προσπαθώ να φανταστώ ένα μέλλον που δεν θα υπάρχουν αδικίες, ένα σύστημα αξιοκρατικό, όπου θα υπάρχει ένα ολοκληρωμένο σχέδιο και όλα θα λειτουργούν σαν ένα τέλεια κουρδισμένο ρολόι... προσπαθώ, προσπαθώ άλλα...  :'(

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #803 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 09:09:41 μμ »
Αυτα γράφει η ιστοσελιδα του εν λόγω τμήματος:

Παιδαγωγική Επάρκεια Αποφοίτων Τμήματος
Οι απόφοιτοι του Τμήματός μας, σύμφωνα με το ΦΕΚ 156/A'/4-9-2009, Άρθρο 39, διορίζονται στην πρωτοβάθμια και δευτεροβάθμια εκπαίδευση, χωρίς την απαίτηση πρόσθετου πτυχίου ή πιστοποιητικού παιδαγωγικής κατάρτισης, σε θέσεις εκπαιδευτικών του κλάδου ΠΕ 19 Πληροφορικής (Συνοδευτικά ΦΕΚ (zip)).


http://www.ted.unipi.gr
 
Κοιτα να δεις ,και εγώ νόμιζα ότι δεν ήταν αυτό,ήταν για να δώσουν κάποιοι Ασεπ...Ενημερώστε κάποιοι τον κύριο Λυκουρέντζο για να μάθει τελικά τι νόμο εισηγήθηκε...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 09, 2009, 09:39:41 μμ από apostolis_veria »

Αποσυνδεδεμένος miss_pc

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Λατρεύω την εκπαίδευση - ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #804 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 09:19:56 μμ »
Οι φοιτητικοί σύλλογοι των τμημάτων Πληροφορικής δεν πρέπει σιγά σιγά να οργανώνονται?Και όλοι αυτοί οι απόφοιτοι θίγονται!Νομίζω θα ενίσχυε τον αγώνα και η δική τους συμβολή!

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #805 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 09:29:18 μμ »
Οι φοιτητικοί σύλλογοι των τμημάτων Πληροφορικής δεν πρέπει σιγά σιγά να οργανώνονται?Και όλοι αυτοί οι απόφοιτοι θίγονται!Νομίζω θα ενίσχυε τον αγώνα και η δική τους συμβολή!
εδώ δεν οργανώνονται οι ωρομίσθιοι που δουλεύουμε τόσα χρόνια τους πτυχιούχους περιμένεις;αυτοί μπορεί να μην ακολουθήσουν καν τον δρόμο της εκπαίδευσης...Οι πρυτάνεις τους τι κάνουν;;;
Οι απόφοιτοι του συγκεκριμένου τμήματος αυτήν την στιγμή με 2 παιδαγωγικά έχουν τον τίτλο, εγώ που έκανα 3 δεν παίρνω τίποτα;;;χα,χα,ξέχασα ο κύριος Λυκουρέντζος είπε μόνο εάν έχεις ζυγό αριθμό παιδαγωγικών μαθημάτων  διακαιούσε επάρκεια...Είμαι άτυχος....
ΥΓ1 οι φωστήρες του παιδαγωγικού ινστιτούτου εδωσαν τον τίτλο σε τμήμα με 2 παιδαγωγικά;;;Δεν σκέφτηκαν τις συνέπειες;;;ή δεν το πειράζει μετά από χρόνια να το πάρουν όλοι;
ΥΓ2 Του χρόνου στο εν λόγω τμήμα πόσο θα είναι η βάση εισαγωγής;;;Ετσι αναβαθμίζονται τα τμήματα στην Ελλαδα...Πάντως ο νόμος δεν έγινε για να διοριστούν κάποιοι συνάδελφοι του τμήματος....Αυτούς τους πήρε η μπάλα κατα λάθος....
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 09, 2009, 09:34:45 μμ από apostolis_veria »

Αποσυνδεδεμένος miss_pc

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Λατρεύω την εκπαίδευση - ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #806 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 09:34:16 μμ »
χα χα !Εμένα η σχολή μου είχε 2 διδακτικές !Μήπως κατα λάθος δεν την συμπεριέλαβε?Ζυγός αριθμός δεν ειναι?Στάσου να του κάνω ενα τηλεφώνημα....!!!!  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #807 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 09:36:11 μμ »
χα χα !Εμένα η σχολή μου είχε 2 διδακτικές !Μήπως κατα λάθος δεν την συμπεριέλαβε?Ζυγός αριθμός δεν ειναι?Στάσου να του κάνω ενα τηλεφώνημα....!!!!  ;D ;D ;D
ξέχασα να σου πώ,πρέπει να εχει και  την μαγική λέξη ''διδακτική" !!!

Το δικό μου το τμήμα χάθηκε να ονομαζόταν αντί πληροφορική σε πληροφορική στην διδασκαλία με χρήση φυσικομαθηματικωιατρικών μεθόδων!!! Οικονομία στις λέξεις έκαναν οι τσιγκούνηδες;;;βάλε μεσα λέξεις να χουμε, δύσκολοι καιροί έρχονται...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 09, 2009, 09:45:48 μμ από apostolis_veria »

Αποσυνδεδεμένος derosi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #808 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 09:42:50 μμ »
Ένας συνάδελφος μου στο σχολείο (διορισμένος κι αυτός), απόφοιτος του ΔΤΨΣ το 2004, μου έλεγε σήμερα στο σχολέιο για αυτήν την συγκεκριμένη κλίκα των 7-8 καθηγητών του τμήματος (δεν μπορούσαν να γίνουν μέλη ΔΕΠ στο ΕΜΠ ή στα άλλα τμήματα πληροφορικής ΠΑ.ΠΕΙ., ΑΣΟΕΕ, και έτσι έγιναν μέλη ΔΕΠ στο ΔΤΨΣ) που στην κυριολεξία "λύνουν και δένουν". Άλλαζαν όποτε ήθελαν το πρόγραμμα σπουδών και τον τίτλο του τμήματος.

Το τμήμα αρχικά ξεκίνησε το 1999 ως "Τεχνολογικής Εκπαίδευσης" (όπου οι απόφοιτοί θα ήταν τεχνολόγοι εκπαιδευτικοί όσον αφορά τη δευτεροβάθμια εκπαίδευση), αλλά το 2000 που ήρθε αυτή η κλίκα στη σχολή, πέτυχε τη σταδιακή μετατροπή του τμήματος σε "Ψηφιακών Συστημάτων" για προφανείς λόγους (οικονομικούς, τακτοποίηση δκών τους παιδιών κ.α.) διώχνοντας αρκετούς άλλους καθηγητές. Οπότε για οικείους τους σκοπούς θα κάνουν τα πάντα, και τους συμφέρει αφάνταστα η διατήρηση τς υπάρχουσας κατάστασης.
 
Δεν είναι τυχαίο άλλωστε που ο σύλλογος αποφοίτων ζήτησε να έχουν παιδαγωγική επάρκεια μόνο αυτή που την δικαιούνταν (δηλαδή οι 100-150 απόφοιτοι που αποφοίτησαν τη περίοδο 2003-2006), αλλά η κλίκα αυτή είχε άλλη γνώμη.

Το ίδιο το παιδί απόρησε πως ο Λυκουρέντζος εισηγήθηκε την επίμαχη τροπολογία, καθώς η συγκεριμένη κλίκα της σχολής είχε και έχει περισσότερα "πάρε-δώσε" με στελέχη της σημερινής κυβέρνησης (δεν είναι μόνο οι Μανιάτης και Κάτσικας). Μέχρι και με την Ασπετε τα έχουν βρει (θα γίνει ή έχει ήδη γίνει διατμηματικό μεταπτυχιακό ΑΣΠΕΤΕ-ΔΤΨΣ), που τα προηγούμενα χρόνια βρίσκονταν σε διαμάχη, για την παιδαγωγική επάρκεια κ.α.  

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #809 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 09:49:52 μμ »
Μέχρι και με την Ασπετε τα έχουν βρει (θα γίνει ή έχει ήδη γίνει διατμηματικό μεταπτυχιακό ΑΣΠΕΤΕ-ΔΤΨΣ), που τα προηγούμενα χρόνια βρίσκονταν σε διαμάχη, για την παιδαγωγική επάρκεια κ.α.  
πέστα συνάδελφε να τα ακούν κάποιοι παιδαγωγοί εδώ μέσα...Πες ότι θα χουμε 2 παράθυρα για παιδαγωγικό τώρα, 1 η ασπαίτε και 1 το ΔΤΨ! Μοιράστηκε η πίτα...Την Ασπαιτε 1 τμήμα δεν την πειράζει έχει τα υπόλοιπα 49 να αρμέγει κάθε χρόνο... Παιδαγωγοί σου λέει ο άλλος ,και τους είχα σε υπόληψη....
Κοίτα να δεις που θα παμε για μεταπτυχιακο εκεί τώρα και θα τους σκάσουμε και λεφτά....
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 09, 2009, 10:21:07 μμ από apostolis_veria »

Αποσυνδεδεμένος Dimpas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 19 Δ.Τ.Ψ.Σ Ετος εισόδου 1999
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #810 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 09:57:24 μμ »
Ένας συνάδελφος μου στο σχολείο (διορισμένος κι αυτός), απόφοιτος του ΔΤΨΣ το 2004, μου έλεγε σήμερα στο σχολέιο για αυτήν την συγκεκριμένη κλίκα των 7-8 καθηγητών του τμήματος (δεν μπορούσαν να γίνουν μέλη ΔΕΠ στο ΕΜΠ ή στα άλλα τμήματα πληροφορικής ΠΑ.ΠΕΙ., ΑΣΟΕΕ, και έτσι έγιναν μέλη ΔΕΠ στο ΔΤΨΣ) που στην κυριολεξία "λύνουν και δένουν". Άλλαζαν όποτε ήθελαν το πρόγραμμα σπουδών και τον τίτλο του τμήματος.

Το τμήμα αρχικά ξεκίνησε το 1999 ως "Τεχνολογικής Εκπαίδευσης" (όπου οι απόφοιτοί θα ήταν τεχνολόγοι εκπαιδευτικοί όσον αφορά τη δευτεροβάθμια εκπαίδευση), αλλά το 2000 που ήρθε αυτή η κλίκα στη σχολή, πέτυχε τη σταδιακή μετατροπή του τμήματος σε "Ψηφιακών Συστημάτων" για προφανείς λόγους (οικονομικούς, τακτοποίηση δκών τους παιδιών κ.α.) διώχνοντας αρκετούς άλλους καθηγητές. Οπότε για οικείους τους σκοπούς θα κάνουν τα πάντα, και τους συμφέρει αφάνταστα η διατήρηση τς υπάρχουσας κατάστασης.
 
Δεν είναι τυχαίο άλλωστε που ο σύλλογος αποφοίτων ζήτησε να έχουν παιδαγωγική επάρκεια μόνο αυτή που την δικαιούνταν (δηλαδή οι 100-150 απόφοιτοι που αποφοίτησαν τη περίοδο 2003-2006), αλλά η κλίκα αυτή είχε άλλη γνώμη.

Το ίδιο το παιδί απόρησε πως ο Λυκουρέντζος εισηγήθηκε την επίμαχη τροπολογία, καθώς η συγκεριμένη κλίκα της σχολής είχε και έχει περισσότερα "πάρε-δώσε" με στελέχη της σημερινής κυβέρνησης (δεν είναι μόνο οι Μανιάτης και Κάτσικας). Μέχρι και με την Ασπετε τα έχουν βρει (θα γίνει ή έχει ήδη γίνει διατμηματικό μεταπτυχιακό ΑΣΠΕΤΕ-ΔΤΨΣ), που τα προηγούμενα χρόνια βρίσκονταν σε διαμάχη, για την παιδαγωγική επάρκεια κ.α.  

Αυτό που σου τα είπε , όλα αυτά είναι σωστά και είναι όντως παλιός φοιτητής του ΔΤΨΣ καθώς έτσι ακριβώς έχουν τα πράγματα !

Βέβαια ίσως ξέχασες να γράψεις πόσα παιδαγωγικά μαθήματα έκανε αυτός , που άν μπήκε το 1999 τότε θα είχαμε κάνει τα ίδια ίσως και παραπάνω !

Βασικά , το ξαναλέω , ο σύλλογος μας  ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ και λειτουργεί αποτελεσματικά !



Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #811 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 10:05:56 μμ »
Βασικά τα κονε λειτουργούν αποτελεσματικά στην Ελλαδα.Τα Κ-Ο-Ν-Ε Η' Β-Υ-Σ-Μ-Α Η' Γ-Ν-Ω-Ρ-Ι-Μ-Ι-Α ....
Αυτό ξέρω εγώ δουλευει στην Ελλαδα σε όλα τα επίπεδα..
Τον Λυκουρέντζο θα τον ενημερώσει κανείς για το το τι υπεγραψε;Τον πρώην υπουργό και να τον ενημερώσετε δεν θα καταλάβει...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 09, 2009, 10:14:30 μμ από apostolis_veria »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161201
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 536
Σύνολο: 544

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.063 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.