*

Αποστολέας Θέμα: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα  (Αναγνώστηκε 224069 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #826 στις: Νοέμβριος 10, 2009, 10:17:51 πμ »
Ναι φίλε μου είναι κακό. Γιατί δεν μπορεί να λες στον άλλο τόσα χρόνια πήγαινε ΑΣΠΑΙΤΕ ή κάνε μεταπτυχιακό στα παιδαγωγικά - χάνοντας ένα ή δύο χρόνια και πληρώνοντας τόσα λεφτά -  για να διοριστείς και ξαφνικά να εξισώνεσαι με αυτούς που δεν έχουν κάνει τίποτα...Είιναι πολύ άδικο. 
Αν όλοι  πάρουν επάρκεια θα πρέπει οι κάτοχοι ΑΣΠΑΙΤΕ ή  μεταπτυυχιακού στα παιδαγωγικά να μοριοδοτηθούν τουλάχιστον για τον πίνακα αναπληρωτών όπως άλλωστε αναφέρεται στο κείμενο των ασφαλιστικών μέτρων που καταθέτουμε...
αναφέρεται και σ

Μην λέμε πάλι τα ίδια παιδιά. Τα παιδιά αναφέρονταν για το τι θα γίνει από εδώ και έπειτα, για τους παλιούς ΑΣΠΑΙΤΕτες είπαμε θα ζητήσουμε πρόταξη εως ότου διοριστούν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #827 στις: Νοέμβριος 10, 2009, 10:18:07 πμ »


Ναι φίλε μου είναι κακό. Γιατί δεν μπορεί να λες στον άλλο τόσα χρόνια πήγαινε ΑΣΠΑΙΤΕ ή κάνε μεταπτυχιακό στα παιδαγωγικά - χάνοντας ένα ή δύο χρόνια και πληρώνοντας τόσα λεφτά -  για να διοριστείς και ξαφνικά να εξισώνεσαι με αυτούς που δεν έχουν κάνει τίποτα...Είιναι πολύ άδικο.  
Αν όλοι  πάρουν επάρκεια θα πρέπει οι κάτοχοι ΑΣΠΑΙΤΕ ή  μεταπτυυχιακού στα παιδαγωγικά να μοριοδοτηθούν τουλάχιστον για τον πίνακα αναπληρωτών όπως άλλωστε αναφέρεται στο κείμενο των ασφαλιστικών μέτρων που καταθέτουμε...


έρχεσαι στα λόγια μου... είναι κακό για εσένα και τους υπόλοιπους βολεμένους..... έχετε ακούσει για ισότητα στα επαγγελματικά δικαιώματα .....???
με την ίδια ευκολία που λέτε εσείς σε εμάς να μη πηγαίνατε τόσα χρόνια ωρομίσθιοι στα σχολεία και τώρα πετάξτε τα στα σκουπίδια διότι στην ελλάδα βρίσκεστε ..... έτσι με την ίδια ευκολία σας λέμε και εμείς να μη πηγαίνατε 1 χρόνο στην ΑΣΠΑΙΤΕ      
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 10, 2009, 10:21:33 πμ από anesto »

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #828 στις: Νοέμβριος 10, 2009, 10:20:06 πμ »
Βασικά , το ξαναλέω , ο σύλλογος μας  ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ και λειτουργεί αποτελεσματικά !

Ειδικά μες το κατακαλόκαιρο, ουτε διακοπές δεν κάνουν τα καημένα τα παιδιά...

(Πλάκα έχεις βρε Dimpas, τόσους μήνες συνεχίζεις το χαβά σου!)

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #829 στις: Νοέμβριος 10, 2009, 10:22:18 πμ »
ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ : σήμερα κατατίθενται τα ασφαλιστικά μας μέτρα, εναντίον των πινάκων που ανακοινώθηκαν από το ΥΠΕΠΘ.

Καλή μας επιτυχία!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #830 στις: Νοέμβριος 10, 2009, 10:36:38 πμ »
ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ : σήμερα κατατίθενται τα ασφαλιστικά μας μέτρα, εναντίον των πινάκων που ανακοινώθηκαν από το ΥΠΕΠΘ.

Καλή μας επιτυχία!!!

καλή επιτυχία

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #831 στις: Νοέμβριος 10, 2009, 10:37:27 πμ »
ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ : σήμερα κατατίθενται τα ασφαλιστικά μας μέτρα, εναντίον των πινάκων που ανακοινώθηκαν από το ΥΠΕΠΘ.

Καλή μας επιτυχία!!!

-Όλες οι σχολές του κλάδου ΠΕ19-ΠΕ20 σε κατάληψη. Τιμή και δόξα στην πρώτη σχολή που θα κλείσει.

-Μόνιμοι συνάδελφοι μας, κανονίστε μια απεργία. Έστω μια στάση εργασίας.

-Τα ονόματα που θεωρούμε ότι μας πολεμούν (Μανιατης – Κατσικας) να "χτυπηθούν". Οι "φαύλοι", είναι "φαύλοι" σε όλες τις εκφάνσεις της ζωής τους. Λογικά αυτοί οι δυο θα έχουν πλούσιο παρελθόν πίσω τους. Όποιος γνωρίζει κατι, ας το στείλει στους "υπεύθυνους". Και μετά κατευθείαν για ΜΜΕ, blogs, sites.

Η μάχη ξεκίνησε αδέλφια.  Καλή μας επιτυχία. Και πλέον συντονιζόμαστε - συμμετέχουμε όλοι σε κάθε μορφή κινητοποίησης. Δεν έχουμε την πολυτέλεια να λείπει κανείς.

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #832 στις: Νοέμβριος 10, 2009, 12:15:55 μμ »
κάποιος θα έπρεπε να ενημερώσει και τις σχολές και τους φοιτητές (*που ίσως να μη ξέρουν)  μήπως και ξεσηκωθούν και κάνουν καμία κατάληψη.......
μια ιδέα είναι να γράψει η συντονιστική ομάδα ένα κείμενο.... και ο καθένας από εμάς να το τοιχοκολλήσει στον πίνακα ανακοινώσεων και σε διάφορα σημεία της σχολής του, ή σε σχολές της περιοχής του!!!! elia αν συμφωνείς θα μπορούσες να το κοιτάξεις το θέμα του κειμένου και να μας το αποστείλεις με email?????


ΥΓ ........ Dimpas είναι σαφές ότι δε σε συμφέρει, δε συμφωνείς και ότι  τελικά δε συμμετέχεις στον αγώνα μας.....!!!! το κατανοήσαμε..... τι θες να κάνουμε όμως??? Να σταματήσουμε επειδή σε συμφέρει εσένα???  γέλα όσο θες.... αλλά pls κάντο prive!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 10, 2009, 12:26:19 μμ από anesto »

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #833 στις: Νοέμβριος 10, 2009, 12:58:38 μμ »
Εγώ λέω να καλέσουμε και τη βοήθεια των undead ;D
Συμφωνώ με αυτό της κατάληψης των σχολών Πληροφορικής. ΟΧΙ στον νόμο του Λυκουρέντζου.

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #834 στις: Νοέμβριος 10, 2009, 01:03:44 μμ »
Πραγματικά έχω πεθάνει στα γέλια με όσα γράφεις !

Απο την μία εμείς:
http://www.youtube.com/watch?v=oqZnk8zyVqQ&feature=related

Έμαστε οι κακοί ...

Απο την άλλοι εσείς κάνετε αγώνα :
http://www.youtube.com/watch?v=FURYxV5eSbM

Οι τίτλοι τέλος θα δείξουν αλλά να ξέρεις ότι  δεν πρόκειται για αμερικάνικη ταινία ! ! ! 


enjoy !

Δεν αμφιβάλω ότι γελάς. Αλλά αν ανήκεις σε αυτούς του "παντελονατους" που ξεκίνησαν αυτή την διαδικασία καλοκαιριάτικα, γιατί δεν βγαίνεις επώνυμα να μας πεις...
Είμαι αυτός (ονοματεπώνυμο) εκπροσωπώ τον σύλλογο μας, που έχει δίκιο και έχω πεθάνει στα γέλια με αυτά που λες.
Δέχομαι ότι είμαι γελοίος. Εσύ όμως, είσαι "παντελονατος"; Βγες επώνυμα και πες το. Ας βγει κάποιος επώνυμα από τον "παντελονατο" σύλλογο σας να μας πει....

-Όλα έγιναν νόμιμα. Δευτεροβάθμια, πρωτοβάθμια, δημόσιο...

Ας βγει ένας επώνυμα. Εκτός αν αισθάνεστε "προδότες". Βέβαια στο site σας http://dtps.unipi.gr/ βάλατε και ψηφοφορία.
Παράθεση
Το τμήμα μας απέκτησε "καθηγητική επάρκεια". Συμφωνείτε με τη διαφοροποίηση της σχολή μας σε σχέση με τα άλλα τμήματα πληροφορικής στην Ελλάδα;
Οπότε μάλλον το χαρήκατε αυτό που έγινε. Γιατί συμφωνεί η συντριπτική πλειοψηφία.

Να σου πω Dimpas. Αυτό το enjoy που γράφεις συνέχεια. Είναι το γαλατακι που πίνεις; Εγώ πίνω milko. Να προτιμήσω το δικό σου;

Και Dimpas ωραίο το τραγουδάκι σου. Αλλά έχω μια προτίμηση σε Μίκη Θεοδωράκη. Και Νίκο Ξυλούρη.

...στ' άρματα, στ' άρματα, εμπρός στον αγώνα...
...πάλης ξεκίνημα νέοι αγώνες...
...από την εκπαίδευση μας πέταξαν οι "παιδαγωγοί"... και εμείς γελούσαμε στις γειτονιές την πρώτη μέρα...

Η ιστορία αυτή θα τελειώσει κάποια στιγμή Dimpas. Η ξεφτύλα ορισμένων όμως, θα τους ακολουθεί για πάντα.

milko!

anesto καταπληκτική η ιδέα σου. Μια αφίσα να κολληθεί σε κάθε τμήμα ΠΕ19-ΠΕ20. Καθένας από εμάς να την πάει στη σχόλη του...

Οι τίτλοι τέλος θα δείξουν αλλά να ξέρεις ότι  δεν πρόκειται για αμερικάνικη ταινία ! ! ! 
Ακριβώς. Δεν πρόκειται για αμερικάνικη ταινία. Πρόκειται για την ζωή μας την ίδια.

Αποσυνδεδεμένος nfountou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
    • nfountou.com
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #835 στις: Νοέμβριος 10, 2009, 01:05:55 μμ »
μπραβο dimpas! εισαι ωραιος! σε παω ρε φιλε! Εχω κανει κατι γελια με το επιπεδο σου... Το σιγουρο ειναι οτι οπου και να πατε εσεις οι καλοι παιδαγωγοι θα σας δειχνουν με το δαχτυλο και μην νομιζεις οτι θα ειναι απο θαυμασμο... απεναντιας...
Η διαδικτυακή πύλη των αδιόριστων - http://adioristos.gr

Αποσυνδεδεμένος Dimpas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 19 Δ.Τ.Ψ.Σ Ετος εισόδου 1999
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #836 στις: Νοέμβριος 10, 2009, 01:37:09 μμ »
Mα     Don Quixote  ΔΕΝ ΕΚΠΡΟΣΩΠΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΥΛΛΟΓΟ !

Είμαι μέλος και μάλιστα παλιό , στηρίζω τον σύλλογο γιατί αυτό το τμήμα τελείωσα !

Μπορεί από καθαρή τύχη ( Εγώ απο επιλογή ) να τελείωσες άλλο τμήμα πληροφορικής !

ΔΕΝ ΣΟΥ ΦΤΑΙΝΕ οι απόφοιτοι του ΔΤΨΣ για αυτό !

οι οποίοι άλλο ζητήσανε και άλλο τους δόθηκε ( τα έχουμε χιλιοπεί ) απο το υπουργείο !

Και συνεχίζεις να χαρακτηρίζεις-βρίζεις-κατηγορείς ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ , άτομα που δεν έχεις δεί ποτέ σου !  

Κάνε το !

ΠΕΣΤΑ ΟΛΑ MHN TA ΚΡΑΤΑΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ 

Μπορείς !

Enjoy the silence. . .




Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #837 στις: Νοέμβριος 10, 2009, 02:08:36 μμ »
Mα     Don Quixote  ΔΕΝ ΕΚΠΡΟΣΩΠΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΥΛΛΟΓΟ !

Είμαι μέλος και μάλιστα παλιό , στηρίζω τον σύλλογο γιατί αυτό το τμήμα τελείωσα !

Μπορεί από καθαρή τύχη ( Εγώ απο επιλογή ) να τελείωσες άλλο τμήμα πληροφορικής !

ΔΕΝ ΣΟΥ ΦΤΑΙΝΕ οι απόφοιτοι του ΔΤΨΣ για αυτό !

οι οποίοι άλλο ζητήσανε και άλλο τους δόθηκε ( τα έχουμε χιλιοπεί ) απο το υπουργείο !

Και συνεχίζεις να χαρακτηρίζεις-βρίζεις-κατηγορείς ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ , άτομα που δεν έχεις δεί ποτέ σου !  

Κάνε το !

ΠΕΣΤΑ ΟΛΑ MHN TA ΚΡΑΤΑΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ 

Μπορείς !

Enjoy the silence. . .


Καταρχάς δεν βρίζω κανέναν. Αν πρόσεξες μερικές λέξεις είναι σε εισαγωγικά. Ο καθένας τις ερμηνεύει όπως θέλει... Και όποιος έχει τη μύγα...

Λες ότι από επιλογή τελείωσες αυτό το τμήμα. Άρα ήθελες να γίνεις εκπαιδευτικός πληροφορικής. Μαζί σου και μπράβο σου.
Να σε ρωτήσω...

1)Γιατί έχεις δικαιώματα και στους λοιπους δημόσιους φορείς; Τμήμα "εκπαίδευσης" δεν τέλειωσες;
2)Η σχολή της Ασπαιτε είναι μόνο για δευτεροβάθμια. Η δική σας για όλες τις βαθμίδες. Θα ζητήσετε να προηγείστε από τους κατόχους Ασπαιτε; Και όταν ανοίξουν τα δημοτικά. Θα διορίζεστε μόνο εσείς;
3)Σαν μέλος, πες στον πρόεδρο σας ή κάποιον άλλο, να βγει επώνυμα, να κάνουμε διάλογο. Είτε από εδώ, είτε με τους εκπροσώπους μας (Ελευθερία, Λάμπρο, Αλέξανδρο).
Γιατί αυτό το άλλο που ζητήσατε και σας δόθηκε, εμάς μας κατέστρεψε. Και από ότι βλέπω στην ψηφοφορία, όλοι πανηγυρίζετε για αυτο το "αλλο"...

Και από τη στιγμή που άλλο ζητήσατε και "άλλο" σας δόθηκε, ας απεμπολήσετε αυτό το "άλλο" που σας δόθηκε, να πάμε όλοι ενωμένοι για καθηγητική επάρκεια. Και όλοι μαζί για τα δημοτικά. Πες μου που διαφωνείς σε όλα αυτά....;;;

Υ.Γ.1 Και εγώ θα ντρεπόμουν στη θέση σου, να πω το όνομα μου.
Υ.Γ.2 Ένας χριστιανός να βγει επώνυμα από των Ψηφιακών Συστημάτων υπάρχει; Μόνο με ψευδώνυμα λειτουργείτε; Μόνο παρασκηνιακά; Και μόνο τον Αύγουστο;

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #838 στις: Νοέμβριος 10, 2009, 03:39:24 μμ »
Η αλήθεια είναι ότι δεν πρέπει να τα βάζουμε με όλα τα άτομα του τμήματος.
Καλό είναι να μη θίγουμε ο ένας τον άλλο για να υπάρχει σωστός διάλογος.
Ήρθε μια μέρα και τους ανακοινώσανε ότι έχουν προτεραιότητα. Θα πούνε όχι διαμαρτύρομαι, θέλω και άλλοι να έχουν;
Το σπάσιμο είναι όσα άτομα γυρνάνε και λένε ότι ναι εμείς χρόνια τώρα το δικαιούμαστε και οι πολιτικοί άργησαν κι όλας να βγάλουν το νόμο. Αυτά που βγάζουν και δημοσκόπηση λέγοντας "εμείς κάνουμε τη διαφορά". 
Η αξία δε φαίνεται στον τίτλο αλλά στο πώς πήρες τον τίτλο.

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #839 στις: Νοέμβριος 10, 2009, 04:27:23 μμ »
...
Το θέμα-"αδικία"  το έχετε ( Ασ πούμε εσείς )  με το ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ! ΟΧΙ ΜΕ ΜΑΣ !
...

Ακριβώς. Ελάτε λοιπόν μαζί μας στο Υπουργείο (αφού άλλο ζητήσατε και άλλο έγινε) να πούμε:
Ή όλος ο κλάδος καθηγητικός, ή κανένας. Και μετά όλοι μαζί για τα δημοτικά. Συμφωνείς;

Αλήθεια το αδικία γιατί το έχεις σε εισαγωγικά. Τελικά είμαστε αδικημένοι ή όχι;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161828
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 514
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 421
Σύνολο: 421

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.146 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.