*

Αποστολέας Θέμα: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα  (Αναγνώστηκε 223252 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος thanoscomen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #868 στις: Νοέμβριος 11, 2009, 04:45:21 μμ »
Συγνώμη για την κάπως περίεργη παρέμβαση μου αλλά για ποια ισότητα τμημάτων αναφέρεται κάπου παραπάνω μιας και στον ίδιο πίνακα υπάρχουν οι απόφοιτοι ΑΕΙ και οι απόφοιτοι ΤΕΙ όπου η αναλογία είναι 60% με 40%!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #869 στις: Νοέμβριος 11, 2009, 07:19:52 μμ »
μεγάλο βουλευτικό γραφείο της κυβέρνησης στη θεσσαλονίκη εξετάζει το θέμα μας, εστερίζεται τα δίκαια αιτήματα μας και ετοιμάζει επερώτηση στη βουλη, εισηγήσεις στην Διαμαντοπούλου και στον Παπανδρέου!!!.............. πίεση από παντού για δικαίωση!!!!!
 

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #870 στις: Νοέμβριος 11, 2009, 07:47:00 μμ »
πολύς ντόρος γίνεται για το παιδαγωγικό λες και πρόκειται να γίνουμε φιλόλογοι..Σε λίγο θα ξεχάσουμε ότι είμαστε πληροφορικοί...
Η λύση είναι μία:την επιμόρφωση πρέπει να την παιρνει κάποιος αφού διοριστεί..Όλα τα άλλα είναι για να λέμε...Εχουμε κάνει επιστήμη την παιδαγωγική επάρκεια και αυτό επειδή κάποιοι το έβαλαν σαν προσόν για να κάνουν παιχνίδια!
Σας ξαναρωτάω,οταν σε 5 χρόνια θα έχουν παιδαγωγικό 1500 άτομα και θα διορίζονται 20 τότε την τιμάει την ασπαίτε να έχουν το πτυχίο της άνθρωποι που θα είναι εκτός εκπαιδευση;;; Να είμαι υπάλληλος με παιδαγωγικό; 'Η τότε θα βγει και θα πει το υπουργείο δεν την χρειάζεστε;Ετσι πάει;
Εαν το θεωρεί απαραίτητο προσόν το υπουργείο να βγει και να το πει.Και προπαντων να μην μας ξαναβάλει σε τάξη!Οπως δεν με βάζει σε τάξη να κάνω μαθηματικά χωρίς το αντίστοιχο πτυχίο...Το μετράει και δεν μετράει είναι κολπάκια για να δουλευει το σύστημα...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 11, 2009, 07:50:06 μμ από apostolis_veria »

Αποσυνδεδεμένος kripintiris

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #871 στις: Νοέμβριος 11, 2009, 07:54:27 μμ »
Σας ξαναρωτάω,οταν σε 5 χρόνια θα έχουν παιδαγωγικό 1500 άτομα και θα διορίζονται 20 τότε ...
20 μάλλον είναι πολλά που λες...

Εγώ λέω ότι στον επόμενο ΑΣΕΠ δε θα ζητάνε τεχνικές ειδικότητες και ΠΕ19-20...
Σε 4 χρόνια πάλι, πιστεύω...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #872 στις: Νοέμβριος 11, 2009, 08:04:29 μμ »
μεγάλο βουλευτικό γραφείο της κυβέρνησης στη θεσσαλονίκη εξετάζει το θέμα μας, εστερίζεται τα δίκαια αιτήματα μας και ετοιμάζει επερώτηση στη βουλη, εισηγήσεις στην Διαμαντοπούλου και στον Παπανδρέου!!!.............. πίεση από παντού για δικαίωση!!!!!
 

Καλά κρασιά... Όλοι όταν είναι αντιπολίτευση άλλα λένε...

Αν το γραφείο είναι της ΝΔ, τι θα πει? Γιατί δεν άρει το ΠΑΣΟΚ την τροπολογία και ότι δεν είναι δίκαια? Μα, αυτοί την πρότειναν και την ψήφισαν
Αν το γραφείο είναι του ΠΑΣΟΚ, τι θα πει? Γιατί δεν άρει το ίδιο το ΠΑΣΟΚ την τροπολογία και ότι δεν είναι δίκαια? Μα, αν ήθελαν να την άρουν θα την είχαν άρει όπως έκαναν με αποσύρσεις, ημιυπαίθριους κ.α.

Κάτσε Τασούλη να τους ακούς που σε δουλεύουν ψιλό γαζί...

Αλήθεια, τα ασφαλιστικά μετρα κατατέθηκαν και πόσοι από τους 5000 συμμετείχαν?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 11, 2009, 08:19:02 μμ από geok_salonika »
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #873 στις: Νοέμβριος 11, 2009, 08:25:00 μμ »

Αλήθεια, τα ασφαλιστικά μετρα κατατέθηκαν και πόσοι από τους 5000 συμμετείχαν?
Κατατέθηκαν τα ασφαλιστικά αλλα τι ανησυχείς;Δεν πρόκειται να γίνει τίποτα όπως λες...Σε βλέπω αγχωμένο...Φοβάσαι; Δεν πρέπει να φοβάσαι...Ενημέρωσε σε παρακαλώ την ασπαίτε που τελείωσες τι έγινε γιατί είναι κρίμα να έχετε το ίδιο χαρτί και κυρίως είναι κρίμα να χάσουν τα 50€!
θα την ενημερώσεις;
Εγώ θέλω να είμαι ίσος με όλους τους ΠΕ19 και να μην ανοίξουν οι θέσεις στα δημοτικά, να χρησιμοποιήσει τους υπεράριθμους διορισμένους πληροφορικούς που έχει(οικονομική κρίση δεν έχουμε;συμφωνείς φαντάζομαι)..
Εσύ τι θέλεις; Να έχεις τον τίτλο εσυ και άλλοι 5 (αν γίνουν 10 από κονέ δεν πειράζει,φτάνει η πίτα) και να διοριστείς, να παίρνεις 1200€ και να κάνεις 8 ώρες μάθημα...Αν πάρουν όλοι τον τίτλο δεν φτάνει η πίτα...Συνέχισε τον αγώνα σου...
Αυτή είναι η διαφορά μας.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 11, 2009, 08:35:27 μμ από apostolis_veria »

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #874 στις: Νοέμβριος 11, 2009, 08:31:16 μμ »
Κατατέθηκαν τα ασφαλιστικά αλλα τι ανησυχείς;Σε βλέπω αγχωμένο τώρα τελευταία...Φοβάσαι; Δεν πρέπει να φοβάσαι...Ενημέρωσε σε παρακαλώ την ασπαίτε που τελείωσες τι έγινε γιατί είναι κρίμα να έχετε το ίδιο χαρτί και κυρίως είναι κρίμα να χάσουν τα 50€!

Με έχει πιάσει το άγχος, δεν βλέπεις....  :) :) :) Μπα, μου έφυγε ο φόβος, ιδίως όταν διάβασα ότι και ο δικηγόρος σας δεν περιμένει να γίνει κάτι με τα ασφαλιστικά μέτρα. Απλώς είναι κάτι που πρέπει να γίνει για να προχωρήσετε στην αίτηση ακύρωσης που μπορεί να πάρει και 1-2 χρόνια...

Ίσως Αποστολάκο και να είμαι καλύτερα ενημερωμένος από σένα ή να ξέρω να διαβάζω καλύτερα κάποια πράγματα, από σένα, αφού τα βλέπω πιο ψύχραιμα. Ότι είσαι γραφικός δεν χρειάζεται να στο ξαναπώ, το ξέρεις και στο έχουν πει και άλλοι.

Ίσως επειδή απαντούσες εσύ και 1-2 ακόμη σε αυτό το θέμα να μην είχατε και μεγάλη συμμετοχή. Μπερδέψατε και προκαλέσατε σύγχυση στον κόσμο...

Δεν έχεις βαρεθεί να επαναλαμβάνεσαι?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 11, 2009, 08:41:20 μμ από geok_salonika »
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #875 στις: Νοέμβριος 11, 2009, 08:43:13 μμ »
Ίσως Αποστολάκο και να είμαι καλύτερα ενημερωμένος από σένα ή να ξέρω να διαβάζω καλύτερα κάποια πράγματα, από σένα, αφού τα βλέπω πιο ψύχραιμα. Ότι είσαι γραφικός δεν χρειάζεται να στο ξαναπώ, το ξέρεις και στο έχουν πει και άλλοι.
Ίσως επειδή απαντούσες εσύ σε αυτό το φόρουμ να μην είχατε και μεγάλη συμμετοχή. Μπερδέψατε τον κόσμο...
γραφικός,αποστολάκο,αναστασάκο βλέπω πολλα έμαθες στην παιδαγωγική σχολή! Την ενημέρωσες την Ασπαίτε, κρίμα δεν είναι να έχουν και άλλοι αυτό που εσύ για να αποκτησεις κουράστηκες;Ετσι δεν μας έλεγες; 'Η δεν σε ενοχλεί επειδή είναι λίγοι και όχι πολλοί; Με την θέση σου την βλέπεις την αδικία; την ασπαίτε δεν την σκέφτεσαι να χάσει το 50€;πάρτη ένα τηλέφωνο αύριο γιατί εμένα το μυαλουδάκι μου θα πάει αλλού!
Αυτοί που θέλουν να συμμετέχουν συμμετέχουν...Τώρα είναι πολλοι που σκέφτονται όπως εσύ,καλύτεροι λίγοι παρά πολλοί!Αυτοί δεν πείθονται με τίποτα.. Το ξέρεις ότι αλαζονεία είναι αμάρτημα ενώ η γραφικότητα όχι; Δεν πιστεύω να δεχτεις να διοριστείς και να κάνεις 8 ώρες μάθημα..Δεν τα κάνουν αυτά οι παιδαγωγοί...Οι παιδαγωγοί λένε στο υπουργείο:χρησιμοποιείστε τους υπεράριθμούς πρώτα,μην πληρώνει το κράτος τσάμπα λεφτά για να κάθεσαι...Ετσι δεν είναι;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 11, 2009, 08:49:34 μμ από apostolis_veria »

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #876 στις: Νοέμβριος 11, 2009, 08:47:14 μμ »
Ίσως Αποστολάκο και να είμαι καλύτερα ενημερωμένος από σένα ή να ξέρω να διαβάζω καλύτερα κάποια πράγματα, από σένα, αφού τα βλέπω πιο ψύχραιμα. Ότι είσαι γραφικός δεν χρειάζεται να στο ξαναπώ, το ξέρεις και στο έχουν πει και άλλοι.
Ίσως επειδή απαντούσες εσύ σε αυτό το φόρουμ να μην είχατε και μεγάλη συμμετοχή. Μπερδέψατε τον κόσμο...
γραφικός,αποστολάκο,αναστασάκο βλέπω πολλα έμαθες στην παιδαγωγική σχολή! Την ενημέρωσες την Ασπαίτε, κρίμα δεν είναι να έχουν και άλλοι αυτό που εσύ για να αποκτησεις κουράστηκες;Ετσι δεν μας έλεγες; 'Η δεν σε ενοχλεί επειδή είναι λίγοι και όχι πολλοί; Με την θέση σου την βλέπεις την αδικία; την ασπαίτε δεν την σκέφτεσαι να χάσει το 50€;πάρτη ένα τηλέφωνο αύριο γιατί εμένα το μυαλουδάκι μου θα πάει αλλού!
Αυτοί που θέλουν να συμμετέχουν συμμετέχουν...Τώρα είναι πολλοι που σκέφτονται όπως εσύ,καλύτεροι λίγοι παρά πολλοί!Αυτοί δεν πείθονται με τίποτα.. Το ξέρεις ότι αλαζονεία είναι αμάρτημα ενώ η γραφικότητα όχι; Δεν πιστεύω να δεχτεις να διοριστείς και να κάνεις 8 ώρες μάθημα..Δεν τα κάνουν αυτά οι παιδαγωγοί...Οι παιδαγωγοί λένε στο υπουργείο:χρησιμοποιείστε τους υπεράριθμούς πρώτα,μην πληρώνει το κράτος τσάμπα λεφτά για να κάθεσαι...Ετσι δεν είναι;

Όχι ρε συ... Θα κάνω παραπάνω εγώ. Θα σταματήσω στις 9 ώρες...

Καλά που είσαι κι εσύ ρε φίλε και μέχρι να φύγουμε, διασκεδάζουμε λίγο στην αναμονή μας. ;D ;D ;D ;D ;D  :P :P :P
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 11, 2009, 08:55:32 μμ από geok_salonika »
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος nelson

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #877 στις: Νοέμβριος 11, 2009, 08:54:17 μμ »
Φτιάξε βρε Αποστόλη ένα topic με θέμα Γ....μω την ΑΣΠΑΙΤΕ και εκφράσου εκεί μέσα. Άντε 200 μηνύματα τα ίδια.

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #878 στις: Νοέμβριος 11, 2009, 09:02:04 μμ »
Καλή η διασκέδαση αλλα την ασπαίτε θα την ενημερώσεις ότι κάποιοι πήραν τον ίδιο τίτλο με εσένα που κουράστηκες τόσο πολύ;Μάλλον χαλαρα πρέπει να το πήρες για να μην τους τηλεφωνείς...
nelson δεν έχω πρόβλημα με την ασπαίτε,όποιος μπήκε καλά έκανε, ουτε τους κατηγόρησα ότι χρησιμοποιήσαν αθέμιτα μέσα...εχω πρόβλημα όμως με τους παραμυθάδες . Από τους απόφοιτους της Ασπαίτε το μόνο που περιμένω είναι να ενημερώσουν την σχολή τους...Γιατί δεν το κάνουν ας το κρίνουν οι υπόλοιποι...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 11, 2009, 09:06:09 μμ από apostolis_veria »

Αποσυνδεδεμένος derosi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #879 στις: Νοέμβριος 11, 2009, 09:22:34 μμ »
Αποστόλη μπες στο www.aspete.gr/TEE/forois.html και θα καταλάβεις γιατί δεν αντιδρούν οι της Α.Σ.ΠΑΙ.ΤΕ. Σήμερα μας ήρθε στο σχολείο

Αλλιώς μπαίνεις στο www.aspete.gr και κάνεις κλίκ στο "Ε2 ΓΙΑ ΤΕΕ"

Αφορά ένα πρόγραμμα για "Ανάπτυξη εκπαιδευτικού υλικού για τους επιμορφωτές Τεχνολογιών της Πληροφορίας και των Επικοινωνιών (ΤΠΕ) στην Τεχνική και Επαγγελματική Εκπαίδευση (ΤΕΕ), ανάπτυξη επιμορφωτικού υλικού για σεμινάρια ΤΠΕ στην ΤΕΕ, εκπαίδευση επιμορφωτών διαφόρων κλάδων και ειδικοτήτων, υποστήριξη των επιμορφωτών και  εκπαίδευση Υπεύθυνων Υποστήριξης Επιμορφωτικών Συναντήσεων (ΥΥΕΣ)".

Το υλοποιούν από κοινού Α.Σ.ΠΑΙ.ΤΕ - ΔΤΨΣ.

Τι άλλο θέλει να καταλάβει κάποιος ότι τα έχουν κάνει πλακάκια καθηγητές Α.Σ.ΠΑΙ.ΤΕ - καθηγητές ΔΤΨΣ. Μέχρι να γίνει αυτό το πρόγραμμα ήταν στα δικαστήρια για την παιδαγωγική επάρκεια. Θα ακολουθήσει όπως όλα δείχνουν και το κοινό-διατμηματικό μεταπτυχιακό τους.
 

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #880 στις: Νοέμβριος 11, 2009, 09:26:33 μμ »
εγώ φταίω που θεωρώ το χαρτί τους ξαδελφάκια;;;Εκανα λάθος αδελφάκια είναι οι τίτλοι διορισμού που μοιράζουν.. μόνοι τους το δείχνουν!αν δεν θέλουν να το παραδεχτούν ας σιωπήσουν...

Υπεύθυνοι Έργου

Επιστημονικός υπεύθυνος του έργου:
Κωνσταντίνος Μακρόπουλος, Καθηγητής του Πανεπιστημίου Αθηνών, Πρόεδρος της Διοικούσας Επιτροπής της Α.Σ.ΠΑΙ.Τ.Ε.
Αναπληρωτής Επιστημονικός Υπεύθυνος του έργου:
Θεόδωρος Καρτσιώτης , Δρ. Πληροφορικός, συντονιστής παραγωγής εκπαιδευτικού και επιμορφωτικού υλικού και συντονιστής επιμόρφωσης
Υπεύθυνο Διαχείρισης:
Ιωάννης Κ. Ψυχογυιός, Υπεύθυνος Γραφείου Υποστήριξης Ευρωπαϊκών και Ερευνητικών Προγραμμάτων της Α.Σ.ΠΑΙ.Τ.Ε.
Υπεύθυνος Έργου για το Πανεπιστήμιο Πειραιά:
Συμεών Ρετάλης, Επίκουρος Καθηγητής Πανεπιστημίου Πειραιά
Υπεύθυνη Εκπαιδευτικού Υλικού:
Φωτεινή Παρασκευά, Λέκτορας Πανεπιστημίου Πειραιά

Οι παιδαγωγοι της μιας πλευράς μετράνε ακόμη τα μαθήματα; Οι παιδαγωγοί της άλλης πλευράς ακόμη σκέφτονται το πόσο πολυ κουράστηκαν; Οι υπόλοιποι ας μάθουμε ισπανικά μπας και πάρουμε και εμείς αυτήν την περιβόητη παιδαγωγική επάρκεια...
ΥΓ1. Το παιδαγωγικό ινστιτουτο λείπει από την συνεργασία και ανησυχώ!
ΥΓ2 .Μπράβο στο υπουργείο που επιτρέπει το εμπόριο τίτλων και διορισμών...Είναι συνηθισμένο σε αυτό, βάλτε και μια ταμπέλα για να τελειώνουμε...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 11, 2009, 09:52:31 μμ από apostolis_veria »

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #881 στις: Νοέμβριος 11, 2009, 09:45:11 μμ »
Γιατί δεν βγαίνει ο πρόεδρος των αποφοίτων ΔΤΨΣ στο τηλέφωνο;;;;D

Λοιπόν έτυχε σήμερα να περάσω από το δημοτικό που ήμουν περιση. Χαμός. Με το που μπήκα όλοι οι πιτσιρικάδες έπεσαν να με αγκαλιάσουν. Ούτε ο Γκαλετι να ήμουν... ;D

Συνάδελφοι του ΔΤΨΣ δυστυχώς κινδυνεύετε να στιγματιστείτε. Σχεδον ολοι ήταν ενήμεροι για το θέμα μας. Ελεγαν ντροπή του Λυκουρεντζου που έκανε το τμήμα της κόρης του καθηγητικό. Ακούστε απόψεις από δασκάλους – γονείς...

-Ακόμα και δίκιο να είχαν το έχασαν που πήγαν καλοκαιριάτικα και κρυφά από τους άλλους...
-Ντροπή της ΝΔ. Βόλεψε τα γαλάζια παιδιά...
-Να μην τους δεχτειτε σαν εκπαιδευτικούς...

Συνάδελφοι του ΔΤΨΣ κάνω έκκληση ακόμα μια φόρα. Ελάτε μαζί μας. Πρόεδρε των αποφοίτων ΔΤΨΣ ακόμα και τώρα βγες και διόρθωσε την κατάσταση. Και πάμε όλοι μαζί για καθηγητική επάρκεια. Πρόεδρε των αποφοίτων σταμάτα αυτή τη τρέλα. Αυτόν τον εμφύλιο. Όλοι χαμένοι θα βγούμε από αυτό. Πρόεδρε, κινδυνεύετε  αυτή η "τροποποίηση" που γράφετε στο site σας σε σχέση με τα αλλα τμήματα πληροφορικής, να σας γυρίσει μπούμερανγκ. Γιατί πλέον σας βλέπουν σαν "τσάτσους". Θα σας ρωτανε από πιο τμήμα είστε και θα ντρέπεστε να απαντήσετε. Μην απομονωθείτε από τον κλάδο. Ελάτε μαζί μας ωστε να παλέψουμε αργότερα για αυτά που μας απασχολούν στον κλάδο. Και είναι πολλά. Συνάδελφοι απόφοιτοι του ΔΤΨΣ, διαχωρίστε τη θέση σας. Τι σημαίνει άλλο ζητήσαμε και άλλο έγινε;

Επίσης θέλω να ενημερώσω ότι γίνεται χαμός σε όλα τα δημοτικά. Δεν κρατούν τα μεγάλα τμήματα. Πολλοί γονείς έχουν σπάσει τα τηλέφωνα για να καλέσουν πληροφορικούς. Μερικοί έχουν καταφύγει στο συνήγορο του πολίτη. Πρόεδρε των αποφοίτων του ΔΤΨΣ είναι έγκλημα αυτό που γίνεται. Μπορείς να το διορθώσεις. Κρατάς την τύχη του κλάδου στα χέρια σου.

Και κάτι off the record. Μου είπε ο διευθυντής ότι τους πιέζουν από την πρωτοβάθμια, να αυξήσουν τις ώρες ή να πάρουν άλλες ειδικότητες να καλύψουν τα κενά. Πρόεδρε του ΔΤΨΣ, αν η ιστορία τραβήξει, η χρονιά για φέτος χάθηκε.  Επίσης κουβεντιάζονται τα υποχρεωτικά ολοήμερα δημοτικά και θα αρχίζει σύντομα να "μοιράζεται η πίτα". Αλήθεια υπάρχει κάποιος σε αυτή τη "κουβέντα" να προασπίσει τα συμφέροντα μας;

Ας ενωθούμε ρε συνάδελφοι. Έχουμε τόσα σημαντικά ζητήματα που καίνε. Είναι έγκλημα αυτό που γίνεται. Την πιο κρίσιμη στιγμή για την πληροφορική στην εκπαίδευση, εμείς βγάζουμε τα μάτια μας. Μακάρι να πρυτανεύσει η λογική.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161205
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 635
Σύνολο: 645

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.118 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.