*

Αποστολέας Θέμα: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα  (Αναγνώστηκε 223179 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #924 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 09:01:30 μμ »
ρε παιδια τι έγινε,εξηγηστε και μένα! εγιναν όσα σας έλεγα 1 μήνα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #925 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 09:07:36 μμ »
ρε παιδια τι έγινε,εξηγηστε και μένα! εγιναν όσα σας έλεγα 1 μήνα;

apostolis_veria τα έλεγες αλλά ποιος σε άκουγε;;;  ;D ;D

Επαναλαμβάνω. Στην αναμπουμπούλα ο λύκος χαίρεται (βλέπε παραπάνω photo πρώην υπουργού - ΔΤΨΣ - ΨΣ).
Όλα αυτά είναι σχέδια για το μέλλον. Τώρα το δεδομένο είναι ότι καθένας από εμάς έχασε εκατοντάδες θέσεις στους πίνακες από τους ΔΤΨΣ. Ας το λύσουμε αυτό το θέμα, και μετά ας κουβεντιάσουμε για τις δηλώσεις της Διαμαντοπούλου.

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #926 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 09:11:01 μμ »
Σύμφωνα με τα τελευταία γεγονότα εγώ βλέπω την Άννα Μαρία να μην εισάγεται ποτέ στους πίνακες...;  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος wildness

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #927 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 09:11:24 μμ »
Παιδιά δεν είναι σωστά αυτά τα πράγματα που προσπαθεί να κάνει το Υπουργείο, κι ελπίζω να μη γίνουν άμεσα.
Η κατάσταση ήταν αυτή όπως την ξέρουμε μέχρι σήμερα.Δε γίνεται αυτοί να τα αλλάζουν από τη μια μέρα στην άλλη. Όλοι εμείς που βρισκόμαστε στον πίνακα έχουμε κατευθύνει τη ζωή μας προς τα εκεί.Δε γίνεται να τα αλλάξουμε τώρα γιατί τους βολεύει αυτούς.Όσυος καλέσουν φέτος αναπληρωτές γιατί να πάνε δηλαδή;Γιατί να ξοδευτούν οι ωρομίσθιοι να πάνε σε απομακρυσμένα μέρη και να βάλουν χρήματα από την τσέπη τους;Για να μην προσμετρηθούν τα μόρια στην τελική και να έχουν ξοδευτεί και από πάνω;Για να κάνουμε ένα σύστημα αδιάβλητο;Τώρα θα το καταφέρουμε αυτό;Εις βάρος όλων μας για να περηφανευτούμε στο τέλος για την άθλια χώρα στην οποία ζούμε;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #928 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 09:19:50 μμ »
Παιδιά δεν είναι σωστά αυτά τα πράγματα που προσπαθεί να κάνει το Υπουργείο, κι ελπίζω να μη γίνουν άμεσα.
Η κατάσταση ήταν αυτή όπως την ξέρουμε μέχρι σήμερα.Δε γίνεται αυτοί να τα αλλάζουν από τη μια μέρα στην άλλη. Όλοι εμείς που βρισκόμαστε στον πίνακα έχουμε κατευθύνει τη ζωή μας προς τα εκεί.Δε γίνεται να τα αλλάξουμε τώρα γιατί τους βολεύει αυτούς.Όσυος καλέσουν φέτος αναπληρωτές γιατί να πάνε δηλαδή;Γιατί να ξοδευτούν οι ωρομίσθιοι να πάνε σε απομακρυσμένα μέρη και να βάλουν χρήματα από την τσέπη τους;Για να μην προσμετρηθούν τα μόρια στην τελική και να έχουν ξοδευτεί και από πάνω;Για να κάνουμε ένα σύστημα αδιάβλητο;Τώρα θα το καταφέρουμε αυτό;Εις βάρος όλων μας για να περηφανευτούμε στο τέλος για την άθλια χώρα στην οποία ζούμε;

αν και έχω ξοδέψει τόσα χρόνια ωρομίσιος σε πάρα πολύ απομακρυσμένες περιοχές.... βάζοντας λεφτά ακόμα και από την τσέπη μου, διαφωνώ μαζί σου!!!! αν το συνδιάσει με κατάργηση της καθηγητικής επάρκειας στον κλάδο μας και κατάργηση της ωρομισθίας..... η Αννούλα θα είναι μια θεά!!!!!! και επιτρέλους θα έχει καθαρίσει και ο κλάδος ΠΕ19-20........... κάποτε θα πρέπει να γίνει η αλλαγή.....
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 12, 2009, 09:23:11 μμ από anesto »

Αποσυνδεδεμένος nastybird

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #929 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 09:20:59 μμ »
Παράθεση
Σύμφωνα με τα τελευταία γεγονότα εγώ βλέπω την Άννα Μαρία να μην εισάγεται ποτέ στους πίνακες...;

Αυτο ειναι σχεδον σιγουρο.Θα πρεπει να διαβασει. :-XΚαι πανω που ειχαν δωσει την παραγγελια για τον αδριαντα της Αννας-Μαριας που θα τοποθετηθει στη σχολη τωρα ζητανε τα λεφτα πισω... ;D


Παράθεση
Όλα αυτά είναι σχέδια για το μέλλον.

Βασικα απο οτι καταλαβα ολα αυτα θα ισχυουν απο του χρονου και οχι στο απωτερο μελλον μια και το νομοσχεδιο θα βγει την δευτερα στο διαδυκτιο για διαβουλευση και ψηφιζετε την μεθεπομενη.

Παράθεση
Τώρα το δεδομένο είναι ότι καθένας από εμάς έχασε εκατοντάδες θέσεις στους πίνακες από τους ΔΤΨΣ

Για αυτο δεν υπαρχει ευκολη λυση.Ακομα και αν δικαιωθουμε δικαστικα δεν υποχρεωνεται το κρατος να σεβαστει μια δικαστικη αποφαση.Οπως ολοι ξερουμε το κρατος σε αυτη την χωρα εχει το δικαιωμα να παρανομει νομιμα.Κατ' εμε η μονη λυση ειναι μαζικες καταληψεις στις σχολες πληροφορικης και συνεχη πιεση στο υπουργειο και στους κατα τοπους βουλευτες ειτε με καποια συγκεντρωση διαμαρτυριας εξω απο την βουλη ειτε με συνεχεις επιστολες....

Αποσυνδεδεμένος nastybird

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #930 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 09:28:20 μμ »
Παράθεση
;Για να κάνουμε ένα σύστημα αδιάβλητο;

Ε αμα δεν σε βολευει βρε παιδι μου ας το αφησουμε διαβλητο....


Παράθεση
Τώρα θα το καταφέρουμε αυτό;

Ποτε βλεπεις να διοριζεσε?Να περιμενουμε αμα ειναι...Μην αγχωνεσαι εμεις δουλεια εχουμε και αλλη να κανουμε μονο εσυ εχεις αναγκη απο δουλεια....

Παράθεση
Εις βάρος όλων μας

Ναι εις βαρος ολων.Αυτων που πηραν παιδαγωγικη επαρκεια σε μια νυχτα εις βαρος αυτων που χωθηκαν δεξια και αριστερα για να παρουν την παιδαγωγικη επαρκεια.Ας θυσιασουμε λοιπον αυτους που πετυχαν σε αδιαβλητους διαγωνισμους του δημοσιου προς οφελος αυτων που ειχαν τα μεγαλυτερα κονε.

Παράθεση
για να περηφανευτούμε στο τέλος για την άθλια χώρα στην οποία ζούμε;

Πραγματικα αυτη η χωρα ειναι αθλια.Κανει βηματα για να κανει το συστημα αδιαβλητο.Μα καλα που ζουμε?Στην Γερμανια?Που πατε ρε παιδια εδω περιμενουν να βολευτουν ανθρωποι......

Αποσυνδεδεμένος wildness

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #931 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 09:41:12 μμ »
Σίγουρα κάποιους προφανώς τους βολεύει να αλλάξουν τα πράγματα γιατί έτσι όπως πάνε δε διορίζονται ποτέ. Κάποιοι όμως έχουν μια σεβαστή θέση στον πίνακα και ελπίζουν κάποτε σε έναν διορισμό και γιατί όχι και άμεσο.Σωστά είναι όλα αυτά πολυ λεει η Υπουργός. Αυτό που θέλω να μάθω είναι ποιοι θα επηρεαστούν; Όλοι;Και εμείς που έχουμε μόρια τα χάνουμε με το έτσι θέλω;

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #932 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 09:44:43 μμ »
Αυτά σας έγραφα εδώ και 2 μήνες εγώ ο ΓΡΑΦΙΚΟΣ!
1.κάποιοι μου φάινεται ότι έκαναν παιδαγωγικό και νομίζουν ότι η εκπαίδευση τους ανήκει.Δεν μου λέτε ,εάν έρθει αυριο ο γιώργος και πει τα κόβω όλα και θα περνάτε μόνο με ασεπ τι θα κάνετε οι παιδαγωγοί;θα κλαίγεστε γιατί κάνετε μεταπτυχιακό και δεν επιασε τόπο; Δεν το ξέρετε ότι τα κριτήρια στην ελλάδα αλλάζουν συνέχεια γιατί υπάρχει αδιαφάνεια και αναξιοκρατία; Τι φωναζετε;όπως εμένα με έπιασε μια αλλαγη και αδικούμαι ετσι και εσας μεθαυριο μπορεί να σας πιάσει αλλη αλλαγή...Τροχός είναι και γυρίζει...

2.εάν του χρόνου βγει το υπουργείο και πει:δεν σας ξέρω,τα κόβω όλα,προυπηρεσίες,παιδαγωγικά και δώστε ασεπ ελάτε να φωναξουμε μαζί...Εκεί θα πάει το πραγμα όσοι δεν το έχετε καταλάβει.Μετα από 2 χρόνια θα αλλάξουν όλα στην εκπαίδευση...Οσοι θα φάνε θα φάνε αλλα δεν χρειάζεται να είναι και αλαζόνες...Η εκπαίδευση δέχεται απανωτά κτυπήματα και μόνο με μια ριζική αλλαγή θα αλλάξει το πράγμα...
3.Θελω να αναφέρω και άλλο ένα κουφό στην εκπαίδευση...Οι καινούργιοι απόφοιτοι πληροφορικής που δεν έχουν παιδαγωγικό ή προυπηρεσία αναγκάζονται και διαβάζουν και πάνε και δίνουν ασεπ.Ερχεται το καλο υπουργείο και τους λεει:ότι γράψετε πάνω από την βάση θα τα πάρετε στον πίνακα αναπληρωτών για 2 χρόνια(πλασματική προυπηρεσία)! Και ρωτάω εγω ο αφελής:γιατί για 2 χρόνια μόνο και όχι επ αόριστον;βρε υπουργείο, ή μετρα τα για πάντα ή μην τα μετράς καθόλου!Τι 2 χρόνια είναι αυτό;Τι κολπάκια είναι αυτά;Για να έχουν όλοι ελπιδες;Πως τα εχεις κάνει έτσι και τους κοροιδευεις όλους; Οι παιδαγωγοί στον πίνακα Γ, οι μη παιδαγωγοί στην τάξη και οι επιτυχόντες του Ασεπ πλασματική για 2 χρόνια;Αυτό σας λέω τόσο καιρό,ότι δεν πρέπει να συνεχιστεί αυτή η κατάσταση...Να είμαστε όμηροι 100 διαφορετικών πλαισίων του υπουργείου...Να φωνάξουμε για να μπει μια τάξη!

4. Ετσι όπως είναι η κατάσταση σήμερα είναι ένας φαυλος κύκλος.Εγω με παιδαγωγικό και 15 μόρια μπορεί να παώ φέτος αναπληρώτης και του χρόνου να είμαι σπίτι μου.Γιατί του χρόνου θα έχει αποκτήσει παιδαγωγικό με μεταπτυχιακό ένας με 25 μόρια.Αλήθεια σας αρέσει αυτό το παιχνιδάκι;

5. Το πρόβλημα ήταν τα δημοτικά, από εκεί ξεκίνησε το παραμύθι μας.Το υπουργείο χρησιμοποίησε χιλιάδες ωρομίσθιους και το κακό είναι ότι αυτοί πίστεψαν ότι θα μπορούν να διοριστούν.

6. Προσωπικά αισθάνομαι τυχερός που δεν βασίστηκα στο υπουργείο και έχω προνοήσει.Δεν τους έκανα την χάρη να κυνηγήσω  τα χαρτιά για να μου μείνουν στο χέρι μετά από 3 χρόνια. Σε κάποιους θα μείνει το μεταπτυχιακό -παιδαγωγικό στο χέρι...&ξέρετε ποιο είναι το χειρότερο;θα τους είναι αχρείαστο για τον ιδιωτικό τομέα.

7. φίλοι μου καντε υπομονη λίγες μερες και θα δείτε τι θα γίνει.Το κόλπο της ενισχυτικής τελείωσε, θα δείτε πως θα λυθεί και το κόλπο του παιδαγωγικού.

8.Την έχετε για χαζή την νέα υπουργό,δεν ξέρει τι γίνετε στον κλάδο μας;Δεν ξέρει ότι παιδί με παιδαγωγικό και 1 ώρα  περνούσε συνάδελφο με 25 μόρια;Θα της αρέσει να διορίσει στο μέλλον ωρομίσθιο 2 χρόνια με παιδαγωγικό ή ώρομίσθιο με 8 χρόνια στα ολοήμερα; παιδιά παλαιότερα δεν ήταν μεγάλη η ζημιά. Σημερα έχει ξεφύγει η κατάσταση...Δεν γίνεται η 1 ώρα να περνάει τις 1000!

geok_salonica συλλυπητήρια...Ελα στον επόμενο ασεπ να συναγωνιστούμε για το πόσο καλα την κατέχεις την πληροφορική...Στα λεγα, δεν ακουγες!το παιδαγωγικό σου ήταν μούφα γιατί το έκανες για να πηδήξεις 1000 θέσεις σε ένα καλοκαίρι...Τώρα που σε έπιασαν οι αλλαγες δεν πιστευω να κλαις; Τι μας έλεγες; οτι το υπουργείο δεν μας υποσχεθηκε διορισμό επειδή μας έβαλε στην τάξη;Το ίδιο σου λέω και γω...Στο χα πει άλλωστε, δεν θα σε περιμένει το υπουργείο μέχρι να διοριστείς...
Εγώ παραμυθά μου θα συνεχίσω τον αγώνα για αναγνωριση όλου του κλάδου ως καθηγητική σχολή!!!Κατάλαβες;&ας μην μετράει πουθενά!!!Εμεις οι 200 που κινούμαστε δικαστικά δεν το κάνουμε για να πάρουμε μούφα παιδαγωγικό σαν εσένα και να διοριστούμε..Το κάνουμε για την τιμή μας και την αξιοπρεπεία μας!!!Το κάνουμε γιατί δεν γουστάρουμε να μας καπελώνουν βυσματούχοι με το έτσι θέλω!Καταλαβες ανίδεε γιατί είμαστε μόνο 200;Γιατί δεν κοιτάμε σαν εσένα το συμφέρον και έναν ψευτοδιορισμό! Εχουμε άλλες αξίες που ούτε στο ονειρό σου δεν μπορείς να τις φανταστεις...Εμεις θα τον συνεχίσουμε τον αγώνα γιατί ο κλαδος της πληροφορικής δικαιούταν να είναι καθηγητικός και γιατί δεν γουστάρουμε τις αδικίες!!!


ΜΠΡΑΒΟ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ!ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΜΟΥ ΦΑΕΙ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΠΑΡΑ ΤΥΠΟΙ ΜΕ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΑ ΚΑΙ ΑΣΠΑΙΤΕ ΚΑΙ 1 ΩΡΑ ΜΕ ΜΕΣΟ ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗ(ΠΙΝΩ ΚΑΦΕ)!!! ΜΠΡΑΒΟ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΠΟΥ ΕΚΟΨΕΣ ΤΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΜΠΟΡΙΟ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ!ΤΕΡΜΑ ΟΙ ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΙΣΤΕΣ!!!


« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 12, 2009, 09:52:29 μμ από apostolis_veria »

Αποσυνδεδεμένος rafail

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #933 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 09:45:51 μμ »
ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ: Για τους πίνακες που ανακοινώσατε ότι κλείνουν, η ερώτησή μου είναι: Παύουν να ισχύουν και οι ρυθμίσεις που ίσχυαν για την προϋπηρεσία των Αναπληρωτών; Είχαμε χωριστές προσλήψεις από εκεί και θα γίνονται οι προσλήψεις που κάνουν μόνο από το ΑΣΕΠ, το 40% παύει να ισχύει;

ΥΠΟΥΡΓΟΣ: Εγκρίνονται μόνο από τον ΑΣΕΠ και σας είπα ότι θα υπάρξει βεβαίως μια μεταβατική περίοδος γιατί υπάρχουν άνθρωποι οι οποίοι τα προηγούμενα χρόνια κινήθηκαν σ’ αυτή την κατεύθυνση. Αλλά όπως ειπώθηκε κι εχθές κι όπως είναι η κατεύθυνση και από το Υπουργικό Συμβούλιο, το πώς λαμβάνεται υπ' όψιν η προϋπηρεσία θα είναι με βάση αυτές τις βασικές αρχές. Αυτό που σας λέω εγώ τώρα και το έχουμε πει επανειλημμένα όταν ήμαστε στην αντιπολίτευση,  ότι ο στόχος είναι οι εκπαιδευτικοί να μπαίνουν μόνο με τον ΑΣΕΠ και θέλω να λάβετε σοβαρά υπ' όψιν σας την πρόσθεση που έκανα, ότι ο θεσμός του δόκιμου εκπαιδευτικού είναι μια πολύ σημαντική υπόθεση. οι άνθρωποι που μπαίνουν στο εκπαιδευτικό σύστημα πρέπει να εξετάζονται από πολλές πλευρές. Είναι πολύ διαφορετική ή εκπαίδευση απ’ όλα τα άλλα.

ΑΥΤΟ ΜΗΠΩΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΓΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ;

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #934 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 09:46:56 μμ »
Καλωσορίζω στην παρέα μας και το nastybird. Δεν νομίζω να είσαι ξαδερφάκι του  crazybird;  ;D ;D

Για αυτο δεν υπαρχει ευκολη λυση.Ακομα και αν δικαιωθουμε δικαστικα δεν υποχρεωνεται το κρατος να σεβαστει μια δικαστικη αποφαση.Οπως ολοι ξερουμε το κρατος σε αυτη την χωρα εχει το δικαιωμα να παρανομει νομιμα.Κατ' εμε η μονη λυση ειναι μαζικες καταληψεις στις σχολες πληροφορικης και συνεχη πιεση στο υπουργειο και στους κατα τοπους βουλευτες ειτε με καποια συγκεντρωση διαμαρτυριας εξω απο την βουλη ειτε με συνεχεις επιστολες....

Εδώ με τις σημερινές της δηλώσεις, έφερε τα πάνω κάτω σε όλη την εκπαίδευση. Δεν μπορεί να δώσει λύση στο θέμα μας; Χρειάζεται πίεση. Θα ετοιμάσω κειμενάκια αύριο, και αν τα εγκρίνετε να τα στείλουμε μαζικά σε φορείς (σχολές, υπουργείο, ολμε κτλ).

Συνάδελφοι μέχρι να το δούμε νόμο του κράτους, δεν έχει νόημα να το συζητάμε. Σε καμιά περίπτωση δεν πρέπει να επαναπαυτούμε. Οι του ΔΤΨΣ αυτή τη στιγμή έχουν το πάνω χέρι.

Αυτό που έχει νόημα να συζητάμε είναι η ψηφισμένη τροπολογία που αφήνει "νόμιμα" τους "παράνομους" να μας ρίχνουν εκατοντάδες θέσεις φέτος από τους πίνακες.


Υ.Γ.1 Πρόεδρε του ΔΤΨΣ βράδιασε. Δεν νομίζω να προλάβεις να απαντήσεις σήμερα. Δεν πειράζει. Καληνύχτα σου εύχομαι. Θα τα ξαναπούμε αύριο πρόεδρε.
Υ.Γ.2 Αν ανοίξει κάποιος ένα νέο topic για τις δηλώσεις Διαμαντοπούλου...

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #935 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 09:51:33 μμ »


geok_salonica συλλυπητήρια...Ελα στον επόμενο ασεπ να συναγωνιστούμε για το πόσο καλα την κατέχεις την πληροφορική...Στα λεγα, δεν ακουγες!το παιδαγωγικό σου ήταν μούφα γιατί το έκανες για να πηδήξεις 1000 θέσεις σε ένα καλοκαίρι...Τώρα που σε έπιασαν οι αλλαγες δεν πιστευω να κλαις; Τι μας έλεγες; οτι το υπουργείο δεν μας υποσχεθηκε διορισμό επειδή μας έβαλε στην τάξη;Το ίδιο σου λέω και γω...Στο χα πει άλλωστε, δεν θα σε περιμένει το υπουργείο μέχρι να διοριστείς...
Εγώ παραμυθά μου θα συνεχίσω τον αγώνα για αναγνωριση όλου του κλάδου ως καθηγητική σχολή!!!Κατάλαβες;&ας μην μετράει πουθενά!!!Εμεις οι 200 που κινούμαστε δικαστικά δεν το κάνουμε για να πάρουμε μούφα παιδαγωγικό σαν εσένα και να διοριστούμε..Το κάνουμε για την τιμή μας και την αξιοπρεπεία μας!!!Το κάνουμε γιατί δεν γουστάρουμε να μας καπελώνουν βυσματούχοι με το έτσι θέλω!Καταλαβες ανίδεε γιατί είμαστε μόνο 200;Γιατί δεν κοιτάμε σαν εσένα το συμφέρον και έναν ψευτοδιορισμό! Εχουμε άλλες αξίες που ούτε στο ονειρό σου δεν μπορείς να τις φανταστεις...Εμεις θα τον συνεχίσουμε τον αγώνα γιατί ο κλαδος της πληροφορικής δικαιούταν να είναι καθηγητικός και γιατί δεν γουστάρουμε τις αδικίες!!!

ΜΠΡΑΒΟ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ!ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΜΟΥ ΦΑΕΙ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΠΑΡΑ ΤΥΠΟΙ ΜΕ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΑ ΚΑΙ ΑΣΠΑΙΤΕ ΚΑΙ 1 ΩΡΑ ΜΕ ΜΕΣΟ ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗ(ΠΙΝΩ ΚΑΦΕ)!!! ΜΠΡΑΒΟ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΠΟΥ ΕΚΟΨΕΣ ΤΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΜΠΟΡΙΟ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ!ΤΕΡΜΑ ΟΙ ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΙΣΤΕΣ!!!




και από εμένα geo_salonika συλλυπητήρια...Ελα στον επόμενο ασεπ να συναγωνιστούμε για το πόσο καλα την κατέχεις την πληροφορική... μάλλον θα πρέπει να ξεχάσεις το 40% για του χρόνου!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 12, 2009, 10:17:52 μμ από anesto »

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #936 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 09:58:52 μμ »
Συνάδελφοι μην αρχίζετε την κλάψα...Καλύτερα 5 άτομα σαν τον geok salonica να χάσουν τον διορισμο παρα για τα επομενα χρονια να συνεχίζετε το εμποριο εκπαιδευσης και ψευτικων ελπιδων!Χαλάλι η προυπηρεσια(περιπου 9 μορια).
Ειπαμε ζηταμε ισονομια για την τιμη μας σχετικα με την  ντροπολογια..Εγώ δεν το δέχομαι να μου υποτιμούν την νοημοσύνη μου κάποιοι ...
ΚΟΠΗΚΑΝ ΤΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ(ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗ,ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ).ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΙΣΟΥΣ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΞΕΜΠΕΡΔΕΨΑΜΕ!!!
ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ ΠΑΙΔΑΓΩΓΟΣ ΜΕ 5 ΜΟΡΙΑ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΠΑΕΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ,ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ;;;ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ!!!

ΟΤΑΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΔΙΚΟΥΝΤΑΙ!ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ΝΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ ΑΠΑΤΗ ΤΟΥ ΛΥΚΟΥΡΕΝΤΖΟΥ!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 12, 2009, 10:07:08 μμ από apostolis_veria »

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #937 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 10:00:05 μμ »
Συνάδελφοι μην αρχίζετε την κλάψα...Καλύτερα 5 άτομα σαν τον geok salonica να χάσουν τον διορισμο παρα για τα επομενα χρονια να συνεχίζετε το εμποριο εκπαιδευσης και ψευτικων ελπιδων!Χαλάλι η προυπηρεσια(περιπου 9 μορια).
Ειπαμε ζηταμε ισονομια για την τιμη μας σχετικα με την  ντροπολογια..Εγώ δεν το δέχομαι να μου υποτιμούν την νοημοσύνη μου κάποιοι ...
εννοείται καλύτερα!!!!!!!

και αν η Αννούλα καταφέρει και δώσει παιδαγωγική επάρκεια σε όλο τον κλάδο.... ή τουλάχιστον να την κάνει προσβάσιμη σε όποιον επιθυμεί να την αποκτήσει, θα είναι μια θεά!!!!!!!!!

είδες geo_salonika γιατί είμαι καλύτερος από εσένα.... γιατί δεν είμαι συμφεροντολόγος..... γιατί δεν λυπάμε να πετάξω στα σκουπίδια τη δικία μου προϋπηρεσία και να γίνει όλος ο κλάδος ΠΕ19-20 ίσος.... ενιαίος!!! με ίσες ευκαιρίες για όλους τους συναδέλφους!!!! Για αυτό είμαι καλύτερος από εσένα!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 12, 2009, 10:08:27 μμ από anesto »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161201
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 563
Σύνολο: 571

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.065 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.