*

Αποστολέας Θέμα: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα  (Αναγνώστηκε 223243 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nastybird

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #952 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 11:29:07 μμ »
Παράθεση
Ξέρεις τι λάθος κάναμε συνάδελφε. Τα αφήσαμε όλα σε 4-5 άτομα που συντονίζουν. Αυτοί τρέχουν για τα πάντα. Έχουν κάνει μέχρι τώρα απίστευτη δουλειά. Και δεν έχουν ακούσει ούτε ένα ευχαριστώ. Αλλά δεν γίνεται να τρέχουν μόνο αυτοί. Χρειάζεται να πάρουμε και εμείς πρωτοβουλίες (σε συνεννόηση πάντα μεταξύ μας).

Συμφωνω απολυτα συναδελφε.Εγω αυτες τις μερες εχω ερθει σε επαφη με τον συλλογο της σχολης μου και προσπαθω να τους ενημερωσω για το τι συμβαινει και τι κανουμε....Αν μπορουσε ο καθενας να κανει το ιδιο θα ηταν πολυ σημαντικο πιστευω.Ολα θα ξεκινησουν απο τους φοιτητες....Αυτοι θιγονται πιο πολυ ακομα και απο μας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #953 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 12:03:30 πμ »
Γνωρίζετε κάτι για τις επόμενες κινήσεις?
Η τροπολογία "ΕΠΙΑΣΕ ΤΟΠΟ".
Τα παιδιά διορίστηκαν.
Αρα τα ασφαλιστικά δεν "ΕΠΙΑΣΑΝ ΤΟΠΟ"
Σωστά?
Τι περιμένουμε τώρα?
 


Επειδή βλέπω ότι πολλοί ρωτάνε : τα ασφαλιστικά μέτρα μπορεί να κατατέθηκαν, δεν εξετάστηκαν όμως ακόμα από το δικαστήριο. Η αίτηση προσωρινής διαταγής αναμένεται να εξεταστεί μία από τις επόμενες ημέρες. Όταν αυτό θα γίνει θα υπάρξει ενημέρωση.

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #954 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 12:48:48 πμ »
ολα τα τμήματα πληροφορικής πρέπει να γίνουν καθηγητικά.ΙΣΟΙ ΣΕ ΟΛΑ!!!Αυτό ειναι σωστό να γίνει και να τελειώνουμε την ιστορία...Ας αφήσουμε τις θεωρίες και το τι μας συμφέρει...Είδατε τι πάθανε οι άλλοι που τους εμεινε το παιδαγωγικό στο χέρι...
ΙΣΟΤΗΤΑ ΣΕ ΟΛΑ,ΕΝΑΣ ΚΛΑΔΟΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ.Ετσι δεν θίγεται κανένας...Μάγκας είναι αυτός που γνωρίζει πληροφορική και όχι αυτός που τελείωσε σχολή εφέ

Αντε να σας κάνω και άλλη 1 πρόβλεψη...Το παραπάνω που γράφω θα γίνει μέχρι το καλοκαίρι!!! Μεχρι να  τελειώσει το ζήτημα αξιοπρέπειας και τιμής θα με ανέχεστε λιγάκι ακόμη...Μετά θα χετε τον geok_salonika,τον παραμυθά...
Οσο για τους παιδαγωγούς του ΠΑΠΕΙ: η καλύτερη αμυνα είναι η επίθεση δεν ισχύει στην περιπτωσή σας...
1)εαν αληθεύει αυτό αποδεικνύεται ότι το παιχνίδι παίχτηκε υπογείως...
2)δεν υπάρχουν σαφή κριτήρια απο το υπουργείο στα πόσα μαθήματα πρέπει να έχει μια σχολή για να θεωρείται καθηγητική...Αρα δεν ισχύει το ποιος έχει τα παραπανω...(Αυτο ήταν το λάθος σας,δεν προλάβατε μεσα στην βιασύνη πρώτα να ορίσετε τον αριθμό μαθημάτων και μετά να γίνει η τροπολογία!!!Ο κύριος Λυκουρέντζος έπρεπε την μία μέρα να ορίσει συγκεκριμένο αριθμό που σας ευνοεί και την επόμενη μέρα  να βγει η κλασική φωτογραφική ρύθμιση όπως συνηθίζεται και σε άλλες περιπτώσεις...)
3)Ισχύουν οι υπέρ μας αποφάσεις απο το δικαστηριο από το 2004 ότι ο κλάδος της πληροφορικής έπρεπε να θεωρείται καθηγητικός(εαν κάποιοι θεωρείτε τον εαυτό σας κατσαβιδάκια να πάρετε 2 παιδαγωγικά για να νιώσετε καλύτερα,εγώ είμαι καθηγητής). Και κυρίως ισχύει το σύνταγμα του κράτους για ισότητα μεταξύ μελών της ίδιας κοινωνικής ομάδας...
4)Δεν μπορείτε να κάνετε τίποτα με την δικαιοσύνη διότι δεν έχετε κριτήριο για το ποια σχολή θεωρείται καθηγητική...Εαν υπήρχε το κριτήριο π.χ. των 5 μαθημάτων και εγώ με 3 μαθήματα ζητούσα παιδαγωγικό τότε θα μπορούσατε να προσφύγετε...
5)Δεν είστε καλοί με παιχνίδι πάνω από το τραπέζι ,θα χάσετε, ακολουθήστε την τακτική του καλοκαιριού...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 13, 2009, 10:20:10 πμ από apostolis_veria »

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #955 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 01:14:42 πμ »
Επειδή βλέπω ότι πολλοί ρωτάνε : τα ασφαλιστικά μέτρα μπορεί να κατατέθηκαν, δεν εξετάστηκαν όμως ακόμα από το δικαστήριο. Η αίτηση προσωρινής διαταγής αναμένεται να εξεταστεί μία από τις επόμενες ημέρες. Όταν αυτό θα γίνει θα υπάρξει ενημέρωση.

σ ευχαριστούμε elia για την ενημέρωση!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #956 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 01:59:43 πμ »
Διαμαντοπούλου:
«Υφίστανται αδικίες εις βάρος των εκπαιδευτικών, που δεν έχουν μπάρμπα στην Κορώνη, καθώς πρυτανεύουν τα "κονέ" και τα βίσματα».
κονε;ιδιες λέξεις με μενα χρησιμοποιεί η υπουργός!!!
κονε ασπαιτε, κονε ενισχυτική, κονε παιδαγωγικο -μεταπτυχιακό, κονε Λυκουρεντζος!Αυτά τα κονέ έλεγα 2 μήνες!!!
Τα 3 πρώτα λύθηκαν, λέτε να φοβηθει να λύσει και το τελευταίο;Το τελευταίο που είναι και του πολιτικού της αντιπάλου;;;
Εμεις οι 200 θα είμαστε υπερήφανοι και ειδικά ο επικεφαλής που αν και είχε παιδαγωγικό δεν σκέφτηκε το συμφέρον του....Ο επικεφαλής μας είναι πράγματι παιδαγωγός ,τους τίμησε εκεί που πήγε και όχι το αντίστροφο...

Διαμαντοπούλου:
Με άλλα λόγια έχουμε στο Νομό  περίπου 50% παραπάνω από τις αναγκαίες προσλήψεις.
Έχουμε περίσσευμα παροχής εκπαιδευτικού έργου  που αντιστοιχεί σε πάνω από 50 καθηγητές. Την ίδια ώρα η υπηρεσία αναφέρει 30 κενά – στοιχεία που διαφοροποιούνται από μέρα σε μέρα.
Με μία λέξη «μπάχαλο».
Απόλυτη έλλειψη στοιχειώδους προγραμματισμού, και ασύλληπτη σπατάλη πόρων και δυνάμεων.


συνάδελφοι χλωμό βλέπω για πολλές θέσεις στα δημοτικά...Υπάρχουν πολλοι υπεράριθμοι διορισμένοι του κλάδου μας...(εσένα geok_salonika στα χα πει προχθές..)

« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 13, 2009, 02:19:11 πμ από apostolis_veria »

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #957 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 09:49:30 πμ »

συνάδελφοι χλωμό βλέπω για πολλές θέσεις στα δημοτικά...Υπάρχουν πολλοι υπεράριθμοι διορισμένοι του κλάδου μας...(εσένα geok_salonika στα χα πει προχθές..)


give him a break apostolis_veria...... κατά πως φαίνεται διορισμό χάνει το παιδί.............!!! εγώ τον καταλαβαίνω.....να πάει τζάμπα τόση προπαγάνδα εναντίων μας............. να πάνε τσάμπα τόσα δηλητηριώδη μηνύματα.............. τόσες ώρες μπροστά στον υπολογιστή!!!!!!!  αυτό δεν το θέλει ούτε ο θεός!!!! καημενούλη μου!!!!!  

Καλά κρασιά (όπως έλεγε και αυτός κάποτε σε εμάς με περισσή υπεροψία...... )!!!!!!!!
έχει ο καιρός γυρίσματα.... και όταν τα γυρίσματα αυτά ήταν εναντίον μας, κάποιοι χαιρόντουσαν....... καλά κρασιά λοιπόν  
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 13, 2009, 09:57:29 πμ από anesto »

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #958 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 10:07:23 πμ »
Συνάδελφοι συνεχίζοντας την ιδέα του psych@ra για αποστολή μαζικών email, έχω γράψει κάποια κείμενα να τα στείλουμε στους "αρμόδιους" φορείς. Όποιος θέλει, να του τα στείλω πριν τα ποστάρω να μου πει τη γνώμη του, ας στειλει pm.

Μην με "κρεμάσετε" αν διαφωνείτε. Πείτε τη γνώμη σας, να τα αλλάξουμε, να τα εμπλουτίσουμε και μετά να τα στείλουμε μαζικά. Ακόμα και αφού τα ποστάρω, εννοείται θα τα κουβεντιάσουμε και θα τα αλλάξουμε. Και όταν καταλήξουμε όλοι, θα ανοίξω ένα νέο topic.

Επίσης είναι απίστευτα σημαντικό να κλείσει έστω και μια σχολή (είτε ΑΕΙ είτε ΤΕΙ). Μετά σαν φωτιά θα εξαπλωθούν οι καταλήψεις.
Προτείνω αν γίνουν κινητοποιήσεις να μην πάμε στο Υπουργείο. Να πάμε στον Πειραιά στων Ψηφιακών συστημάτων. Και όταν θα βγαίνουν οι παιδαγωγοί να τους πετάμε λουλούδια. Μάλιστα συνάδελφοι λουλούδια. Γιατί τα παιδιά το άξιζαν, το πάλεψαν και το κατάφεραν.

Και αν βρούμε τον πρόεδρο των αποφοίτων, να τον σηκώσουμε στις πλάτες μας και να τον αποθεώσουμε. Γιατί είναι άξιος και έντιμος. Όλα με το πρωτόκολλο. Πρόεδρος του πρωτοκόλλου έτσι όπως μας είπε ο Dimpas. Αλλά πάνω από όλα παλικάρι. Δεν κρύβεται στα δύσκολα. Μάλιστα αν είναι αλήθεια ότι μαζεύει και χρήματα για να μας πάει δικαστικά να μην πάρει όλος ο κλάδος επάρκεια. Να του σφίξουμε το χέρι και να του πούμε.

-Είσαι λεβέντης πρόεδρε!

Αποσυνδεδεμένος giannisPE19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #959 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 11:32:32 πμ »
Ακόμα και τώρα συνεχίζετε να τσακώνεστε....

Με τις δηλώσεις Διαμαντοπούλου και την αναστάτωση/χάος που θα προκληθεί στο χώρο της παιδείας
θα μας έχουνε ακόμα πιο πολύ χεσμ...νους...

Όταν θα αντιδρούν κλάδοι όπως φιλόλογοι, μαθηματικοί για τα μέτρα της Διαμαντοπούλου πιστεύεις ότι
θα υπάρξει κάποιος που να ασχοληθεί με τη δική σου ή τη δική μου παιδαγωγική επάρκεια?

Η προσωπική μου άποψη πάντως είναι ότι αν περάσουν τα νέα μέτρα η παιδαγωγική επάρκεια θα μοριοδοτηθεί με ψίχουλα....

Ξυπνάτε...!!!!

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #960 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 11:36:39 πμ »
Ακόμα και τώρα συνεχίζετε να τσακώνεστε....

Με τις δηλώσεις Διαμαντοπούλου και την αναστάτωση/χάος που θα προκληθεί στο χώρο της παιδείας
θα μας έχουνε ακόμα πιο πολύ χεσμ...νους...

Όταν θα αντιδρούν κλάδοι όπως φιλόλογοι, μαθηματικοί για τα μέτρα της Διαμαντοπούλου πιστεύεις ότι
θα υπάρξει κάποιος που να ασχοληθεί με τη δική σου ή τη δική μου παιδαγωγική επάρκεια?

Η προσωπική μου άποψη πάντως είναι ότι αν περάσουν τα νέα μέτρα η παιδαγωγική επάρκεια θα μοριοδοτηθεί με ψίχουλα....

Ξυπνάτε...!!!!

καλύτερα... αλλά και αυτά τα ψίχουλα θα πρέπει να δοθούν σε όλους!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #961 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 11:41:46 πμ »
Ακόμα και τώρα συνεχίζετε να τσακώνεστε....

Με τις δηλώσεις Διαμαντοπούλου και την αναστάτωση/χάος που θα προκληθεί στο χώρο της παιδείας
θα μας έχουνε ακόμα πιο πολύ χεσμ...νους...

Όταν θα αντιδρούν κλάδοι όπως φιλόλογοι, μαθηματικοί για τα μέτρα της Διαμαντοπούλου πιστεύεις ότι
θα υπάρξει κάποιος που να ασχοληθεί με τη δική σου ή τη δική μου παιδαγωγική επάρκεια?

Η προσωπική μου άποψη πάντως είναι ότι αν περάσουν τα νέα μέτρα η παιδαγωγική επάρκεια θα μοριοδοτηθεί με ψίχουλα....

Ξυπνάτε...!!!!

Τι προτείνεις συνάδελφε; Πες τι προτείνεις; Συζητάς ένα νόμο που ακόμα δεν έχει ψηφιστεί. Και μας λες να μην αντιδράσουμε για ένα νόμο που έχει ψηφιστεί και ισχύει;;; Άρα να με συγχωράς που "τσακώνομαι".
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 13, 2009, 11:44:46 πμ από Don Quixote »

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #962 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 11:53:00 πμ »
Η προσωπική μου άποψη πάντως είναι ότι αν περάσουν τα νέα μέτρα η παιδαγωγική επάρκεια θα μοριοδοτηθεί με ψίχουλα....
Ξυπνάτε...!!!!
φίλε μου με ψίχουλα πρέπει να μοριοδοτηθεί το παιδαγωγικό, αν ήθελες να μετράει πολύ τότε να έλεγες στην ασπαίτε να μην κάνει κομπίνες και να έλεγες στα μουφο παιδαγωγικά-μεταπτυχιακά να παίρνουν αξοκρατικά τον κόσμο!!! Αφου τα αφήσατε να βολοδέρδουν όλα μεσα στην αδιαφάνεια πάρτε τα αποτελέσματα...
Το κράτος είναι υποχρεωμένο να επιμορφώσει παιδαγωγικά έαν άξιο εκπαιδευτικό,και άξιος είναι αυτός που γράφει και όχι  αυτός που κάνει μεταπτυχιακά με κονε και χρήματα του μπαμπά!!!
Οταν τα πτυχία γίνονται αυτοσκοπός για έναν διορισμό έρχεται η απαξιωσή τους!Τωρα θέλω να δω ποιοι από εμας θα πάμε να μάθουμε ισπανικα για να πάρουμε παιδαγωγικό!Τωρα θα φανούν οι αληθινοί παιδαγωγοί!
Εμεις θα την διεκδικήσουμε την επαρκεια και ας μην μετράει καθόλου!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 13, 2009, 12:08:02 μμ από apostolis_veria »

Αποσυνδεδεμένος anmais

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #963 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 12:10:53 μμ »
Είμαι περίεργος να δω αν ο Λυκουρέντζος ψηφίσει το νομοσχέδιο για διορισμούς μέσω ΑΣΕΠ και μόνο.Αν δεν κάνω λάθος στην αιτιολογία του για την τροπολογία του Αυγούστου είχε επιχειρηματολογήσει λέγοντας πως τα κάνει όλα αυτά για να έχουν οι απόφοιτοι του ΠΑΠΕΙ δικαίωμα στον ΑΣΕΠ.Ιδου η Ρόδος λοιπόν.Εύχομαι η ψηφοφορία να είναι ονομαστική ;D ;D ;D
Σαν να 'ταν χτες...

Αποσυνδεδεμένος anesto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Π19
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #964 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 12:12:04 μμ »
Η προσωπική μου άποψη πάντως είναι ότι αν περάσουν τα νέα μέτρα η παιδαγωγική επάρκεια θα μοριοδοτηθεί με ψίχουλα....
Ξυπνάτε...!!!!
φίλε μου με ψίχουλα πρέπει να μοριοδοτηθεί το παιδαγωγικό, αν ήθελες να μετράει πολύ τότε να έλεγες στην ασπαίτε να μην κάνει κομπίνες και να έλεγες στα μουφο παιδαγωγικά-μεταπτυχιακά να παίρνουν αξοκρατικά τον κόσμο!!! Αφου τα αφήσατε να βολοδέρδουν όλα μεσα στην αδιαφάνεια πάρτε τα αποτελέσματα...
Το κράτος είναι υποχρεωμένο να επιμορφώσει παιδαγωγικά έαν άξιο εκπαιδευτικό,και άξιος είναι αυτός που γράφει και όχι  αυτός που κάνει μεταπτυχιακά με κονε και χρήματα του μπαμπά!!!
Οταν τα πτυχία γίνονται αυτοσκοπός για έναν διορισμό έρχεται η απαξιωσή τους!Τωρα θέλω να δω ποιοι από εμας θα πάμε να μάθουμε ισπανικα για να πάρουμε παιδαγωγικό!Τωρα θα φανούν οι αληθινοί παιδαγωγοί!
Εμεις θα την διεκδικήσουμε την επαρκεια και ας μην μετράει καθόλου!!!


χαχαχαχ αυτό για τα ισπανικά γιατί το λες για κακό!!!! χιχιχιχι........ είναι πολύ ωραία γλώσσα.......!!!!! σε 2 μήνες που κάνω έχω μάθει πολλά πράγματα και την έχω λατρέψει!!!!!! Πανεύκολη!!!!!

χιχιχιχι και οι μισοί στο τμήμα μου είμαστε πληροφορικοί..... όλοι για την ΑΣΠΑΙΤΕ το θέλαμε........
*ξεφτίλα
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 13, 2009, 12:20:05 μμ από anesto »

Αποσυνδεδεμένος nfountou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
    • nfountou.com
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #965 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 12:13:43 μμ »
Φοβερη η Διαμαντοπουλου! την παω πολυ! αλλαγες σε ολο το συστημα! Μαλλον ειναι πιο δικαιο να προηγειται οποιος εχει περασει ΑΣΕΠ στους αναπληρωτες αλλα τι να πει τωρα ενας που προτιμησε να κανει αλλα πραγματα αντι να διαβασει και να δωσει ΑΣΕΠ; Ειναι πολυ ασχημο να αλλαζουν τα δεδομενα απο την μια στιγμη στην αλλη. Αν κανει κατι τετοιο απο του χρονου ελπιζω τουλαχιστον να υπαρξει και νεος διαγωνισμος για τους  οσους θελουν να δωσουν φετος. Προσωπικα δεν πηγα να δωσω καν... μεγαλη μ.... βλακεια ηθελα να πω. Τωρα για το αν πρεπει να μεινει ολος ο κλαδος στασιμος με το θεμα της επαρκειας επειδη θα γινει μια τετοια αλλαγη..... θα διαφωνησω.... Σημερα κατεθεσα και τα χρηματα στον Δικηγορο. Αντε και... καλα κρασα!   ;D ;D ;D
Η διαδικτυακή πύλη των αδιόριστων - http://adioristos.gr

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161204
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 587
Σύνολο: 597

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.072 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.