*

Αποστολέας Θέμα: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα  (Αναγνώστηκε 223166 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1008 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 02:33:54 μμ »
Αυτά έλεγε η nikit πριν βγει η "επάρκεια" στην πρωτοβάθμια για το τμήμα της και μόνο για τη ΔΟΕ και τα δημοτικά...
Παράθεση
και πόσοι φώναξαν ότι η ΔΟΕ συζητάει να κάνουν Πληροφορική και Θεατρολογία στα δημοτικά οι δάσκαλοι και να φύγουν οι ειδικότητες...

Παράθεση
Η ΔΟΕ το έχει πει εδώ και ένα χρόνο και το είχα αναφέρει..αλλά εδώ για τις αναθέσεις μαθημάτων δεν ενδιαφέρθηκαν οι συνάδελφοι...και κάτι ακόμα...ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΙΔΕΑ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΔΟΕ...ΙΣΩΣ Ο ΠΙΟ ΙΣΧΥΡΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ...
ΓΙ ΑΥΤΟ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΛΛΟΓΙΚΑ ΟΡΓΑΝΑ ΟΠΩς Η ΕΠΕ ΤΩΡΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΣΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ!!!!

Παράθεση
Επειδή εργάζομαι αρκετά χρόνια σαν ωρομίσθια σε δημοτικά...να πω ότι δυστυχώς οι δάσκαλοι δεν έβλεπαν με καλό μάτι τις ειδικότητες...τώρα αυτό που ζητάνε είναι για να εξασφαλίσουν περισσότερες θέσεις και να μην υπάρξει κορεσμός στα επόμενα χρόνια για τον κλάδο τους...απο την περασμένη σχολική χρόνια η ΔΟΕ σε συνελευσή της ΕΙΧΕ ΖΗΤΗΣΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ....τα δικά μας επίσημα όργανα πότε έστειλαν αίτημα για άνοιγμα οργανικών θέσεων στα ολοήμερα???γιατί η κατάσταση με τα ολοήμερα δεν είναι τωρινή...εδώ και χρόνια το καθεστώς με την Πληροφορική στα δημοτικά είναι απαράδεκτο!!!
Για να μην πω βέβαια ότι σε πολλά δημοτικά πάμε εμείς και κάνουμε μάθημα στο ολοήμερο και ο σύλλογος γονέων πληρώνει τον γυμναστή ή συνεργάζεται με φροντιστήριο και κάνουν άλλες ώρες  (Σάββατο πρωί ας  πούμε) τα πιτσιρίκια ΠΛηροφορική στα εργαστήρια του σχολείου...και φυσικά δεν τολμάμε να το καταγγείλουμε γιατί το ξέρει και η Πρωτοβάθμια και άντε να τολμήσεις να τα βάλεις με τους δασκάλους όταν είσαι ωρομίσθιος...

Παράθεση
elia συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!!Και πέρσι τα ίδια είχαν πει...αλλά και πέρσ πάλι εδώ μέσα τα λέγαμε και τα συλλογιά όργανα..ύπνος...
Η ΔΟΕ παιδιά είναι ισχυρότατη...και δεν νόμίζω να ακούσει τον διευθυντή που θέλει να πάρει ΠΛηροφορικό...γιατί όλοι οι δάσκαλοι ξέρουν καλά μαθηματικά??συγγνώμη κιόλας αλλά δεν ξέρουν...τι σημαίνει αυτό??ότι θα πάρουν μαθηματικούς στα δημοτικά??δεν θέλω να γίνω κακιά..αλλά να δούμε και την πραγματικότητα...να μην κορεστεί ο κλάδος τους θέλουν...και θεωρούν μόνο δασκάλους κατάλληλους παιδαγωγούς για να κάνουν μάθημα σε παιδακια...

Παράθεση
Συμφωνώ με giak!!Δεν είναι κορόιδα που το ζητάνε εδώ και δύο χρόνια....κάτι ξέρουν...εξάλλου η ΔΟΕ είναι πανίσχυρη...

Παράθεση
Αυτό η ΔΟΕ το λέει απο πέρσι!!!!Δεν είναι κάτι καινούριο!!Το θέμα είναι ότι οι δικοί μας εκπρόσωποι ΕΠΕ,ΕΠΥ κτλπ ΔΕΝ ΑΝΤΙΔΡΟΥΝ!!!Εγώ έστειλα mail σε όλες τους εκπροσώπους μας αλλά όπως φαίνεται περιμένουν πρώτα νας μας πετάξουν απ τα Ολοήμερα(αντι να ανοίξουν μόνιμες θέσεις και να είμαστε σταθεροί σε ένα σχολείο στο οποίο θα είμαστε υπευθυνοι για το εργαστήριο κτλπ) να τρέχουμε να πλακωνόμαστε με τους δασκάλους και να μην καταφέρουμε τίποτα!!!Αντί να προλαβαίνουμε τις εξελίξεις θα τρέχουμε πίσω απο αυτές τελευταίοι και καταιδρωμένοι....γιατί η ΔΟΕ είναι ισχυρότατη και οι δάσκαλοι περισσότεροι απο εμας!!!

Παράθεση
Αυτό είναι απ το κομμάτι του υπομνήματος της ΔΟΕ προς το ΥΠΕΠΘ...Θέλουν να μας βγάλουν απ τα Δημοτικά....Να ξυπνήσουν οι εκπροσωποί μας....

Παράθεση
Αυτό είναι απόσπασμα απο το υπόμνημα των δασκάλων προς το ΥΠΕΠΘ,ζητούν να φύγουμε απ τα δημοτικά....ξέρουμε ότι έχουν ζητήσει και πέρσι τα ίδια...οι εκπρόσωποι μας τι λένε γι αυτό??Έκαναν ανάλογη κίνηση στο ΥΠΕΠΘ??

Παράθεση
Εμείς τρωγόμαστε μεταξύ μας κι αυτοί τρώνε με χρυσά κουτάλια!!!!Πάντως πέρα απ το δικαστικό αγώνα...(εγώ είμαι απόφοιτη του ΔΤΨΣ...μην με πυροβολήσετε και σας παρακαλώ μην αρχίσετε τα ειρωνικά σχόλια και την επίθεση...)να έχουμε υπόψη μας και όσα ετοιμάζονται στην Πρωτοβάθμια....δεν θα μας δεχτούν τόσο εύκολα εκεί....δεν είναι τυχαίο που η ΔΟΕ τα τελευταία 2 χρόνια στην γενική τους συνέλευση ζητάνε να φύγουν οι ειδικότητες Θεατρολογίας,Πληροφορικης και Εικαστικών....και ενώ οι εκπρόσωποι μας έχουν ενημερωθεί δεν είδα καμία ανακοίνωση...φοβάμαι μήπως του χρόνου βρεθούμε πίσω απ τα γεγονότα....

Παράθεση
ΑΦΟΥ γίνεται δικαστικός αγώνας καλό θα ήταν ΜΕΤΑ να ασχοληθούμε όλοι μαζί με το θέμα που έθεσε η ΔΟΕ....γιατί αν φύγουν οι ειδικότητες απ τα ολοήμερα ΟΥΤΕ ωρομίσθιοι δεν θα πηγαίνουμε!!!!

Παράθεση
πέρα λοιπόν και μετα το δικαστικό αγώνα...να κοιτάξουμε να μην χάσουμε τα δημοτικά...

Αυτά λέει η nikit μετά από την παρακάτω ανακοίνωση του τμήματος των Ψηφιακών Συστημάτων:

Παιδαγωγική Επάρκεια Αποφοίτων Τμήματος
Οι απόφοιτοι του Τμήματός μας, σύμφωνα με το ΦΕΚ 156/A'/4-9-2009, Άρθρο 39, διορίζονται στην πρωτοβάθμια και δευτεροβάθμια εκπαίδευση, χωρίς την απαίτηση πρόσθετου πτυχίου ή πιστοποιητικού παιδαγωγικής κατάρτισης, σε θέσεις εκπαιδευτικών του κλάδου ΠΕ 19 Πληροφορικής.


Παράθεση
Συνάδελφε καταρχήν αυτο που λες για την Πρωτοβάθμια απομονώνοντας ένα κομμάτι απο ένα νόμο είναι τελείως λάθος...
Δηλαδή λες ότι δεν θα παίρνουν ωρομίσθιους στα Ολοήμερα παρά μόνο απ το τμήμα μας??Ποιος νόμος το λέει αυτό??Γιατί τέτοια παραπληροφόρηση??Ποιος λέει ότι αν ανοίξουν θέσεις στα δημοτικά θα παίρνουν μόνο απ το τμήμα μας???Δεν ισχύει αυτό σε καμία περίπτωση.
Όταν γίνονται διορισμοί δεν λεει συγκεκριμένα τμήμα λεει ΚΛΑΔΟ!!!Κλάδο ΠΕ19/20!!!!

Παράθεση
Και επειδή ρωτησα και στο ΥΠΕΠΘ και στην Πρωτοβάθμια της Περιοχής μου,για διορισμούς στην Πρωτοβάθμια αν γίνουν καποια στιγμή στο μέλλον θα γίνουν απ το κλάδο ΠΕ19/20 όχι απο τμήματα χωριστά.
Δεν θα είμαι στο forum για όλη την υπόλοιπη μέρα οπότε τις βρισιές θα τις δω αύριο.
Σας ευχαριστώ.

Παράθεση
Κάνεις και εσύ και όλοι προσωπικές επιθέσεις και μιλάτε πολύ άσχημα,ούτε αλαζονικά μίλησα,ούτε θα δεσμευτώ για κάτι, όπως δεν δεσμευέσαι εσύ για αυτό που λες για τους διορισμούς...λέω απλά τι μου είπαν στο τηλέφωνο απ το ΥΠΕΠΘ και στην Πρωτοβάθμια!

Παράθεση
Don Quixote μου φαίνεται οτι βρίζεις και κατηγορείς αλλά τελικά εσύ είσαι χειρότερος απο αυτούς που βρίζεις,δέχεσαι το κουτσομπολιό για το μάζεμα χρημάτων αλλά όταν σου είπα ότι μετά απο τηλ που πήρα στο ΥΠΕΠΘ και στην Πρωτοβάθμια μου είπαν ότι οι διορισμοί σε Πρωτοβάθμια όπως και στην Δευτεροβάθμια γίνονται απ ΌΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΝΑ ΤΜΗΜΑ δεν το δέχτηκες!!Ήθελες να μιλήσουμε επώνυμα!!

Τι άλλαξε και ηρέμησε ξαφνικά;  ;D ;D ;D

Υπάρχει έστω και ένας που να τους πιστεύει; Υπάρχει έστω και ένας συνάδελφος που να αμφιβάλλει ότι θα μας κυνηγήσουν δικαστικά σαν κλάδο ΠΕ19-ΠΕ20 αν χάσουν την επάρκεια τους ή αν πάρουμε και εμείς;
Και επιτέλους ας βγει επώνυμα κάποιος απο το συλλογο τους να διαψεύσει όλες αυτές τις συκοφαντίες.

Γιατί συνάδελφοι, μόνο δάσκαλοι και των Ψηφιακών Συστημάτων θα κάνουν πληροφορική στα δημοτικά. Και θα βγει μετά ο Dimpas και θα μας πει:
Δεν φταίμε εμείς. Άλλο ζητήσαμε και άλλο μας δόθηκε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1009 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 03:07:06 μμ »
Βλέπω ότι το θέμα παρακολουθεί ένας  don_parapampam που γράφτηκε σήμερα.
Πρόεδρε του συλλόγου αποφοίτων δεν πιστεύω να είσαι εσύ;  ;D ;D ;D
Αν είσαι όμως, διάλεξες ωραίο όνομα!

Αποσυνδεδεμένος don_parapampam

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1010 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 03:10:31 μμ »
Αυτά έλεγε η nikit πριν βγει η "επάρκεια" στην πρωτοβάθμια για το τμήμα της και μόνο για τη ΔΟΕ και τα δημοτικά...
Παράθεση
και πόσοι φώναξαν ότι η ΔΟΕ συζητάει να κάνουν Πληροφορική και Θεατρολογία στα δημοτικά οι δάσκαλοι και να φύγουν οι ειδικότητες...

Παράθεση
Η ΔΟΕ το έχει πει εδώ και ένα χρόνο και το είχα αναφέρει..αλλά εδώ για τις αναθέσεις μαθημάτων δεν ενδιαφέρθηκαν οι συνάδελφοι...και κάτι ακόμα...ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΙΔΕΑ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΔΟΕ...ΙΣΩΣ Ο ΠΙΟ ΙΣΧΥΡΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ...
ΓΙ ΑΥΤΟ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΛΛΟΓΙΚΑ ΟΡΓΑΝΑ ΟΠΩς Η ΕΠΕ ΤΩΡΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΣΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ!!!!

Παράθεση
Επειδή εργάζομαι αρκετά χρόνια σαν ωρομίσθια σε δημοτικά...να πω ότι δυστυχώς οι δάσκαλοι δεν έβλεπαν με καλό μάτι τις ειδικότητες...τώρα αυτό που ζητάνε είναι για να εξασφαλίσουν περισσότερες θέσεις και να μην υπάρξει κορεσμός στα επόμενα χρόνια για τον κλάδο τους...απο την περασμένη σχολική χρόνια η ΔΟΕ σε συνελευσή της ΕΙΧΕ ΖΗΤΗΣΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ....τα δικά μας επίσημα όργανα πότε έστειλαν αίτημα για άνοιγμα οργανικών θέσεων στα ολοήμερα???γιατί η κατάσταση με τα ολοήμερα δεν είναι τωρινή...εδώ και χρόνια το καθεστώς με την Πληροφορική στα δημοτικά είναι απαράδεκτο!!!
Για να μην πω βέβαια ότι σε πολλά δημοτικά πάμε εμείς και κάνουμε μάθημα στο ολοήμερο και ο σύλλογος γονέων πληρώνει τον γυμναστή ή συνεργάζεται με φροντιστήριο και κάνουν άλλες ώρες  (Σάββατο πρωί ας  πούμε) τα πιτσιρίκια ΠΛηροφορική στα εργαστήρια του σχολείου...και φυσικά δεν τολμάμε να το καταγγείλουμε γιατί το ξέρει και η Πρωτοβάθμια και άντε να τολμήσεις να τα βάλεις με τους δασκάλους όταν είσαι ωρομίσθιος...

Παράθεση
elia συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!!Και πέρσι τα ίδια είχαν πει...αλλά και πέρσ πάλι εδώ μέσα τα λέγαμε και τα συλλογιά όργανα..ύπνος...
Η ΔΟΕ παιδιά είναι ισχυρότατη...και δεν νόμίζω να ακούσει τον διευθυντή που θέλει να πάρει ΠΛηροφορικό...γιατί όλοι οι δάσκαλοι ξέρουν καλά μαθηματικά??συγγνώμη κιόλας αλλά δεν ξέρουν...τι σημαίνει αυτό??ότι θα πάρουν μαθηματικούς στα δημοτικά??δεν θέλω να γίνω κακιά..αλλά να δούμε και την πραγματικότητα...να μην κορεστεί ο κλάδος τους θέλουν...και θεωρούν μόνο δασκάλους κατάλληλους παιδαγωγούς για να κάνουν μάθημα σε παιδακια...

Παράθεση
Συμφωνώ με giak!!Δεν είναι κορόιδα που το ζητάνε εδώ και δύο χρόνια....κάτι ξέρουν...εξάλλου η ΔΟΕ είναι πανίσχυρη...

Παράθεση
Αυτό η ΔΟΕ το λέει απο πέρσι!!!!Δεν είναι κάτι καινούριο!!Το θέμα είναι ότι οι δικοί μας εκπρόσωποι ΕΠΕ,ΕΠΥ κτλπ ΔΕΝ ΑΝΤΙΔΡΟΥΝ!!!Εγώ έστειλα mail σε όλες τους εκπροσώπους μας αλλά όπως φαίνεται περιμένουν πρώτα νας μας πετάξουν απ τα Ολοήμερα(αντι να ανοίξουν μόνιμες θέσεις και να είμαστε σταθεροί σε ένα σχολείο στο οποίο θα είμαστε υπευθυνοι για το εργαστήριο κτλπ) να τρέχουμε να πλακωνόμαστε με τους δασκάλους και να μην καταφέρουμε τίποτα!!!Αντί να προλαβαίνουμε τις εξελίξεις θα τρέχουμε πίσω απο αυτές τελευταίοι και καταιδρωμένοι....γιατί η ΔΟΕ είναι ισχυρότατη και οι δάσκαλοι περισσότεροι απο εμας!!!

Παράθεση
Αυτό είναι απ το κομμάτι του υπομνήματος της ΔΟΕ προς το ΥΠΕΠΘ...Θέλουν να μας βγάλουν απ τα Δημοτικά....Να ξυπνήσουν οι εκπροσωποί μας....

Παράθεση
Αυτό είναι απόσπασμα απο το υπόμνημα των δασκάλων προς το ΥΠΕΠΘ,ζητούν να φύγουμε απ τα δημοτικά....ξέρουμε ότι έχουν ζητήσει και πέρσι τα ίδια...οι εκπρόσωποι μας τι λένε γι αυτό??Έκαναν ανάλογη κίνηση στο ΥΠΕΠΘ??

Παράθεση
Εμείς τρωγόμαστε μεταξύ μας κι αυτοί τρώνε με χρυσά κουτάλια!!!!Πάντως πέρα απ το δικαστικό αγώνα...(εγώ είμαι απόφοιτη του ΔΤΨΣ...μην με πυροβολήσετε και σας παρακαλώ μην αρχίσετε τα ειρωνικά σχόλια και την επίθεση...)να έχουμε υπόψη μας και όσα ετοιμάζονται στην Πρωτοβάθμια....δεν θα μας δεχτούν τόσο εύκολα εκεί....δεν είναι τυχαίο που η ΔΟΕ τα τελευταία 2 χρόνια στην γενική τους συνέλευση ζητάνε να φύγουν οι ειδικότητες Θεατρολογίας,Πληροφορικης και Εικαστικών....και ενώ οι εκπρόσωποι μας έχουν ενημερωθεί δεν είδα καμία ανακοίνωση...φοβάμαι μήπως του χρόνου βρεθούμε πίσω απ τα γεγονότα....

Παράθεση
ΑΦΟΥ γίνεται δικαστικός αγώνας καλό θα ήταν ΜΕΤΑ να ασχοληθούμε όλοι μαζί με το θέμα που έθεσε η ΔΟΕ....γιατί αν φύγουν οι ειδικότητες απ τα ολοήμερα ΟΥΤΕ ωρομίσθιοι δεν θα πηγαίνουμε!!!!

Παράθεση
πέρα λοιπόν και μετα το δικαστικό αγώνα...να κοιτάξουμε να μην χάσουμε τα δημοτικά...

Αυτά λέει η nikit μετά από την παρακάτω ανακοίνωση του τμήματος των Ψηφιακών Συστημάτων:

Παιδαγωγική Επάρκεια Αποφοίτων Τμήματος
Οι απόφοιτοι του Τμήματός μας, σύμφωνα με το ΦΕΚ 156/A'/4-9-2009, Άρθρο 39, διορίζονται στην πρωτοβάθμια και δευτεροβάθμια εκπαίδευση, χωρίς την απαίτηση πρόσθετου πτυχίου ή πιστοποιητικού παιδαγωγικής κατάρτισης, σε θέσεις εκπαιδευτικών του κλάδου ΠΕ 19 Πληροφορικής.


Παράθεση
Συνάδελφε καταρχήν αυτο που λες για την Πρωτοβάθμια απομονώνοντας ένα κομμάτι απο ένα νόμο είναι τελείως λάθος...
Δηλαδή λες ότι δεν θα παίρνουν ωρομίσθιους στα Ολοήμερα παρά μόνο απ το τμήμα μας??Ποιος νόμος το λέει αυτό??Γιατί τέτοια παραπληροφόρηση??Ποιος λέει ότι αν ανοίξουν θέσεις στα δημοτικά θα παίρνουν μόνο απ το τμήμα μας???Δεν ισχύει αυτό σε καμία περίπτωση.
Όταν γίνονται διορισμοί δεν λεει συγκεκριμένα τμήμα λεει ΚΛΑΔΟ!!!Κλάδο ΠΕ19/20!!!!

Παράθεση
Και επειδή ρωτησα και στο ΥΠΕΠΘ και στην Πρωτοβάθμια της Περιοχής μου,για διορισμούς στην Πρωτοβάθμια αν γίνουν καποια στιγμή στο μέλλον θα γίνουν απ το κλάδο ΠΕ19/20 όχι απο τμήματα χωριστά.
Δεν θα είμαι στο forum για όλη την υπόλοιπη μέρα οπότε τις βρισιές θα τις δω αύριο.
Σας ευχαριστώ.

Παράθεση
Κάνεις και εσύ και όλοι προσωπικές επιθέσεις και μιλάτε πολύ άσχημα,ούτε αλαζονικά μίλησα,ούτε θα δεσμευτώ για κάτι, όπως δεν δεσμευέσαι εσύ για αυτό που λες για τους διορισμούς...λέω απλά τι μου είπαν στο τηλέφωνο απ το ΥΠΕΠΘ και στην Πρωτοβάθμια!

Παράθεση
Don Quixote μου φαίνεται οτι βρίζεις και κατηγορείς αλλά τελικά εσύ είσαι χειρότερος απο αυτούς που βρίζεις,δέχεσαι το κουτσομπολιό για το μάζεμα χρημάτων αλλά όταν σου είπα ότι μετά απο τηλ που πήρα στο ΥΠΕΠΘ και στην Πρωτοβάθμια μου είπαν ότι οι διορισμοί σε Πρωτοβάθμια όπως και στην Δευτεροβάθμια γίνονται απ ΌΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΝΑ ΤΜΗΜΑ δεν το δέχτηκες!!Ήθελες να μιλήσουμε επώνυμα!!

Τι άλλαξε και ηρέμησε ξαφνικά;  ;D ;D ;D

Υπάρχει έστω και ένας που να τους πιστεύει; Υπάρχει έστω και ένας συνάδελφος που να αμφιβάλλει ότι θα μας κυνηγήσουν δικαστικά σαν κλάδο ΠΕ19-ΠΕ20 αν χάσουν την επάρκεια τους ή αν πάρουμε και εμείς;
Και επιτέλους ας βγει επώνυμα κάποιος απο το συλλογο τους να διαψεύσει όλες αυτές τις συκοφαντίες.

Γιατί συνάδελφοι, μόνο δάσκαλοι και των Ψηφιακών Συστημάτων θα κάνουν πληροφορική στα δημοτικά. Και θα βγει μετά ο Dimpas και θα μας πει:
Δεν φταίμε εμείς. Άλλο ζητήσαμε και άλλο μας δόθηκε.

Συνάδερφε (Don, όχι κάτι άλλο  ;) )

Νιώθω την οργή σου και την αγανάκτηση σου.
Ο αγώνας σου είναι μεγάλος και δύσκολος... στην πληκτρολόγηση (όπως οι πιλότοι έχουν ώρες πτήσεων, εσύ έχεις ώρες πληκτρολόγησης...μαζί με Τόλη από Βέροια κονταροχτυπιέστε για πρώτη θέση)

Είσαι άξιος εκπρόσωπος του ονόματος που φέρεις...Το τιμάς δεόντως...(Πόσους...ανεμόμυλους κυνήγησες σήμερα?)

Πρόταση: Μαζί με Τόλη (σε ρόλο Σάντσο Πάντσα) είστε το τέλειο δίδυμο για να απελευθερώσετε τον κλάδο ΠΕ19 από την γάγγραινα που έπαθε εξαιτίας του ΔΤΨΣ....

Συνεχίστε έτσι δυναμικά και ο Θεός του...ίντερνετ μαζί σας αδέρφια!

Ας αναφωνήσουμε στο τέλος μαζί "Στον έβδομο ουρανό όλοι αδέρφια ( ή λεβέντες και λεβέντισες, αν προτιμάς)"

Υ.Γ Να απαντήσει τώρα ο Βασίλης Λεβέντης  αφού δεν απαντάει ο "λεβέντης" πρόεδρος του συλλόγου αποφοίτων του ΔΤΨΣ... Ένας λεβέντης ρε παιδιά....

Χαιρετώ λεβεντόπαιδο και πάντα τέτοια να λες και να κάνεις.... Είσαι αγωνιστής!

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1011 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 03:21:12 μμ »
Συνάδερφε (Don, όχι κάτι άλλο  ;) )

Νιώθω την οργή σου και την αγανάκτηση σου.
Ο αγώνας σου είναι μεγάλος και δύσκολος... στην πληκτρολόγηση (όπως οι πιλότοι έχουν ώρες πτήσεων, εσύ έχεις ώρες πληκτρολόγησης...μαζί με Τόλη από Βέροια κονταροχτυπιέστε για πρώτη θέση)

Είσαι άξιος εκπρόσωπος του ονόματος που φέρεις...Το τιμάς δεόντως...(Πόσους...ανεμόμυλους κυνήγησες σήμερα?)

Πρόταση: Μαζί με Τόλη (σε ρόλο Σάντσο Πάντσα) είστε το τέλειο δίδυμο για να απελευθερώσετε τον κλάδο ΠΕ19 από την γάγγραινα που έπαθε εξαιτίας του ΔΤΨΣ....

Συνεχίστε έτσι δυναμικά και ο Θεός του...ίντερνετ μαζί σας αδέρφια!

Ας αναφωνήσουμε στο τέλος μαζί "Στον έβδομο ουρανό όλοι αδέρφια ( ή λεβέντες και λεβέντισες, αν προτιμάς)"

Υ.Γ Να απαντήσει τώρα ο Βασίλης Λεβέντης  αφού δεν απαντάει ο "λεβέντης" πρόεδρος του συλλόγου αποφοίτων του ΔΤΨΣ... Ένας λεβέντης ρε παιδιά....

Χαιρετώ λεβεντόπαιδο και πάντα τέτοια να λες και να κάνεις.... Είσαι αγωνιστής!

Πρόεδρε εσύ;  ;D ;D ;D
Πρόεδρε copy paste τα έκανα τα μηνύματα της nikit. Δεν τα έγραψα μόνος μου.  :P

Πρόεδρε των αποφοίτων του ΔΤΨΣ. Σταμάτα να βάζεις τα "φερέφωνα" σου να απαντούν. Αντί να τους "χαρτζιλικώνεις", βγες ο ίδιος επώνυμα να απαντήσεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος nastybird

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1012 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 03:27:06 μμ »
Παράθεση
ανήκω στον κλάδο ΠΕ19

Με τα χιλια ζορια :-X

Παράθεση
και δεν έκλεψα τη θέση κανενός

Επιασα μια τσιπουρα 52 κιλα. :o

Αποσυνδεδεμένος don_parapampam

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1013 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 03:28:42 μμ »
 ;D ;D ;D

Για αυτό σε συμπονώ....
Και άλλος ανεμόμυλος σήμερα!

Ρεκόρ!

(Σταματάω εδώ....Συνέχισε τις νουθεσίες σου και τα υπαρξιακά ζητήματα.... Θα απαντήσει ο πρόεδρος ή δεν θα απαντήσει?)

Καλή συνέχεια συνάδερφε!

Αποσυνδεδεμένος Cruel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1014 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 04:41:15 μμ »
Γιατί δεν έχει κλειδωθεί ακόμα;;;
Αυτό το topic είναι να τυπωθεί και να σταλεί στο υπουργείο.
Να μην ξαναμπεί Πληροφορικός για τα επόμενα 100 χρόνια σε σχολείο...

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1015 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 07:10:08 μμ »
Εάν στραφούν εναντίων του κλάδου της Πληροφορικής, νομίζω θα πρέπει να κάνουμε κινήσεις να τους διώξοουμε από τον ΠΕ19-20. Ας πάνε στους ηλεκτρονικούς να τα κάνουν αυτά.
οχι εαν στραφούν!ετσι και αλλιως εκει θα παει η δουλεια...Εαν δεν γινουμε ισοι θα τους βγαλουμε απο τον κλαδο...

Αποσυνδεδεμένος pote tha kanei ksasteria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1016 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 08:18:38 μμ »
Αγαπητοί συνάδελφοι του πανεπιστημίου Πειραιώς νομίζω ότι δεν στέκει διδακτικά ο τρόπος που χειρίζεστε την κατάσταση. Αποτελείτε κατά τη γνώμη μου κακό παράδειγμα απόκτησης προνομίων πατώντας επί πτωμάτων (τι θα πουν οι μαθητές σας αν το μάθουν αναρωτιέμαι..). Το πρόβλημα δεν είναι ότι πατάτε επί πτωμάτων, αλλά είναι ότι το χαίρεστε κιόλας και το καυχιέστε.

Στη θέση σας θα έκανα την πάπια αν καταλάβαινα την αδικία που έχει συμβεί υπέρ μου. Δεν θα προσπαθούσα με πάθος να πείσω ότι η γη είναι τετράγωνη...

Και να "κερδίσετε" το πολυπόθητο παιδαγωγικό τελικά, αρκεί μια ρύθμιση αύξησης θέσεων στην ΠΑΤΕΣ και τα χαμόγελα θα παγώσουν... Οπότε νομίζω ότι η θριαμβολογία δεν έχει νόημα καθώς ο καιρός, στην Ελλάδα ειδικά, έχει διαρκώς γυρίσματα.. Δείτε τι παθαίνουν οι συνάδελφοί μας ωρομίσθιοι 4-5 χρόνια στα δημοτικά με τα μαντάτα της Διαμαντοπούλου... (no asep no party..)

Μήπως, λέω μήπως, δεν έχετε καταλάβει την ρευστότητα του συστήματος διορισμών;;;; Μήπως είναι η πρώτη χρονιά που ασχολείστε με το θέμα και χαίρεστε περισσότερο από όσο πρέπει για κάτι που μπορεί προσωρινά να σας δίνει προβάδισμα;;; Τώρα που θα απαιτείται ΑΣΕΠ είστε σίγουρη ότι θα είναι τόοοσο χαρούμενα τα πράγματα;;

Αν νιώθετε ότι όντως έχετε κάτι περισσότερο από τους υπολοίπους του κλάδου ΠΕ19 δεν καταλαβαίνω το αίτημα σας να ενταχθείτε στον εν λόγω κλάδο... Θα μπορούσατε να αποτελέσετε κάτι το ξεχωριστό. Τον κλάδο Ψηφιακών Συστημάτων.

Αλλά θέλετε και τυρί και κουλούρι...(παιδικό μου φαίνεται το σκεπτικό)

ΥΓ: Προσωπικά δεν έχω κανένα συμφέρον. Δεν περιμένω διορισμό στον κλάδο ΠΕ19. Είμαι κάτοχος κι άλλης ειδικότητας (υπό διορισμό). Απλά με ενοχλεί η αδικία και το παραμύθιασμα...

Έλεος όλοι έχουμε ανάγκες & συμφέροντα, μην πουλάμε όμως και τρέλααααα..

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1017 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 02:47:26 πμ »
ή πρεπει να καταργηθούν όλα ή τιποτα! παράθυρα ήταν και η πδσ,τρίτεκνοι,ασπαίτε ,μορια...Γιατί εγώ να πάω να πληρώσω για να μαθω γαλλικα για να μπω στην ασπαιτε;δεν το καταλαβαίνω αυτό,βρεθηκε ένας ανθρωπος να κοψει τα παράθυρα και φωνάζουν όλοι....Εχουν όλοι την οικονομική δυνατότητα να κάνουν μεταπτυχιακό ή τις κατάλληλες γνωριμίες;;;Απο την στιγμή που το κράτος δεν μπορεί να διασφαλίζει την αξιοκρατία και είμαστε φυλή της λαμογιάς καλύτερα να κοπούν όλα!Οποιος γραφει να διορίζεται...Αυτα με τα φροντιστήρια και τα λεφτα που λένε κάποιοι μου φαίνεται χαζο...Καθηγητές είμαστε,ειναι ντροπή να πηγαίνουμε να πληρώνουμε για να μάθουμε...Και ο οικονομικά ασθενέστερος αν διαβάσει μπορεί να περάσει τον άλλον που πήγε φροντιστηριο...
ΟΛΑ ΚΟΨΙΜΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΡΑΠΤΟ!ΟΛΟΙ ΘΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΑΤΙ,ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ...ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΛΟ....ΑΝ ΗΤΑΝ ΚΟΜΕΝΑ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΤΗΝ ΝΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΛΥΚΟΥΡΕΤΖΟΥ!ΒΡΩΜΙΣΕ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ,ΜΑΣ ΠΗΡΑΝ ΧΑΜΠΑΡΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΜΑΣ...
ΥΓ οσοι έχουν παιδαγωγικο να μην χαιρονται και πολύ...Οπως εγώ θα χασω την ωρομισθια τόσα χρόνια έτσι και εσεις θα χασετε τον τίτλο...Από την στιγμή που λέει μόνο γραπτό έχετε την εντύπωση ότι θα διορίζει το 50 με παιδαγωγικό και θα αφήνει στην απέξω το 90 και χωρίς;;; Εδώ δεν λυπάται τον άλλον που έκανε παιδί για να διοριστεί θα λυπηθει τους παιδαγωγούς;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 15, 2009, 02:53:33 πμ από apostolis_veria »

Αποσυνδεδεμένος Cruel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1018 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 03:53:32 πμ »
Και εγώ συμφωνώ με το σύστημα του ΑΣΕΠ. Ότι γράψεις...
Επίσης και να μην μετράει η ΑΣΠΑΙΤΕ όσοι την έχουν τελειώσει ξέρουν πως στο παιδαγωγικό κομμάτι του διαγωνισμού του ΑΣΕΠ έχουν μεγάλο πλεονέκτημα.
Από πού νομίζετε ότι παίρνουν στον ΑΣΕΠ τα παιδαγωγικά θέματα;
Προτείνω σε όσους θέλουν να ασχοληθούν με την εκπαίδευση να προσπαθήσουν να περάσουν και στην ΑΣΠΑΙΤΕ. Μετράει δεν μετράει η παιδαγωγική επάρκεια αυτά που θα διδαχτούν θα τους φανούν χρήσιμα και στον ΑΣΕΠ αλλά και στην μετέπειτα καριέρα τους σαν εκπαιδευτικοί.

Αποσυνδεδεμένος nelson

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1019 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 12:38:30 μμ »
Και εγώ συμφωνώ με το σύστημα του ΑΣΕΠ. Ότι γράψεις...
Επίσης και να μην μετράει η ΑΣΠΑΙΤΕ όσοι την έχουν τελειώσει ξέρουν πως στο παιδαγωγικό κομμάτι του διαγωνισμού του ΑΣΕΠ έχουν μεγάλο πλεονέκτημα.
Από πού νομίζετε ότι παίρνουν στον ΑΣΕΠ τα παιδαγωγικά θέματα;
Προτείνω σε όσους θέλουν να ασχοληθούν με την εκπαίδευση να προσπαθήσουν να περάσουν και στην ΑΣΠΑΙΤΕ. Μετράει δεν μετράει η παιδαγωγική επάρκεια αυτά που θα διδαχτούν θα τους φανούν χρήσιμα και στον ΑΣΕΠ αλλά και στην μετέπειτα καριέρα τους σαν εκπαιδευτικοί.


.....Οποιος γραφει να διορίζεται..[/b].Αυτα με τα φροντιστήρια και τα λεφτα που λένε κάποιοι μου φαίνεται χαζο...Καθηγητές είμαστε,ειναι ντροπή να πηγαίνουμε να πληρώνουμε για να μάθουμε...
ΟΛΑ ΚΟΨΙΜΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΡΑΠΤΟ!ΟΛΟΙ ΘΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΑΤΙ,ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ...ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΛΟ....

Έτσι είναι Cruel την ΑΣΠΑΙΤΕ θα δεχόμουν να την βγάλω και μετά τον διορισμό κι ας μη μου χρησίμευε σε μόρια ή χρήματα, για τους λόγους που εξηγείς.
Αποστόλη με τέτοιο σύστημα περάσαμε στην τριτοβάθμια (πανελλήνιες), τέτοιο είναι και το πιο κατάλληλο για τη θέση στο δημόσιο (ΑΣΕΠ). Με καθαρό γραπτό, ούτε προσαξήσεις ούτε τίποτα. Παραπονέθηκε ποτέ κάποιος υποψήφιος των πανελληνίων για το βαθμό άλλου; (εντάξει κατά καιρούς είχαμε κι εκεί φαινόμενα νοθείας - είπαμε Ελλαδα).

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1020 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 01:00:33 μμ »
χαιρομαι που αρχίσατε και συμφωνείτε κάποιοι...Εγω αυτά τα έλεγα πριν κάνει τις αλλαγές η διαμαντοπούλου...&οι προνομιούχοι με βρίζατε..Για πιο λόγο να κάνει μεταπτυχιακό ο άλλος για την εκπαίδευση;Για να πάρει 50€ παραπάνω όταν διοριστεί;Για πιο λόγο να κάνει γαλλικά;Για πιο λόγο να πάει ασπαιτε;Ειπαμε,ολα αυτά μπορούν να γίνουν αφού διοριστείς...Το σοβαρό κρατος επιμορφωνει τους εκπαιδευτικους αφου διοριστούν,δεν υπάρχει λόγος απο πριν να τους λέει σκοτωθείτε για να μπείτε απο τα παράθυρα.... Στον γραπτο δίνουμε και παιδαγωγικά,οποιος ειναι καλός φαίνεται εκεί...Τωρα αν κάποιος θελει να παρει να γνωσεις απο ασπαιτε για να παει ασεπ να γραψει ας το κάνει...Εγω νομίζω ότι ολοι μαζευαν τους τιτλους για να μπουν με το 40%...Τωρα θα δω εγω ποιοι αγαπάν την εκπαίδευση...
Η υπουργός όχι μόνο δεν θα μετρήσει τους τιτλους αλλα εγώ πιστευω θα προχωρησει και παραπέρα...Θα ορίσει συγκεκριμένα τμήματα σε κάθεν κάθε κλάδο τα οποία θα μπορούν να ασχοληθούν με την εκπαίδευση...Θα κόψει τα όνειρα κόσμου από μικρή ηλικία,δεν θα τους αφήσει καν να μπλεχτούν με την εκπαίδευση και αυτό θα είναι για καλό τους...
Οταν εμένα μου απαξίωσε το πτυχίο(εισακτέος με 18800 μόρια) και με έκανε ίσο με τα 10000 μόρια κανενας σας δεν είπε ότι δεν είναι σωστό!κανένας δεν είπε να μετράει στην εκπαίδευση και η σχολή που βγάζεις...Είπατε όλοι ίσοι είμαστε και εγώ συμφώνησα...Τα πτυχία με τα λεφτά του μπαμπά κάποιοι όμως θέλετε να μετράνε,σας συμφέρει...Εκεί δεν λέτε ότι είμαστε ίσοι...
Οπως εγώ τελείωσα υψηλόβαθμή σχολή και δεν φαίνεται πουθενά έτσι και οι άλλοι που τελείωσαν ασπαίτε να μην φαίνεται πουθενά...Ας πάμε ασεπ να γράψουμε εγώ καλα στο αντικείμενο(να δω τι σχολή τελείωσα,ήταν καλή...) και το παιδί της ασπαίτε στα παιδαγωγικά να δούμε τι έμαθε στην ασπαίτε...Στον γραπτό θα φανούν όλα...
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΙΣΟΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ΝΑ ΤΟ ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ ΣΑΝ ΚΡΙΤΗΡΙΟ...ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ,ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ...ΟΣΟΙ ΜΑΖΕΥΑΝ ΧΑΡΤΙΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΣ ΠΑΝΕ ΣΤΟΝ ΙΔΙΩΤΗ ΝΑ ΤΑ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΕΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΟ ΜΕΤΡΑΝΕ...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 15, 2009, 01:06:39 μμ από apostolis_veria »

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1021 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 01:06:02 μμ »
Να μην ξαναμπεί Πληροφορικός για τα επόμενα 100 χρόνια σε σχολείο...
:o
Φτου φτου φτου, να μη σ ακούσει ο θεός και το κάνει  ;D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161201
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 537
Σύνολο: 545

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.