*

Ψηφοφορία

Ποιες θα είναι οι πρώτες σας προτιμήσεις;

Α Αθήνας
13 (10.4%)
Β Αθήνας
11 (8.8%)
Γ Αθήνας
8 (6.4%)
Δ Αθήνας
8 (6.4%)
Α Αν. Αττικής
5 (4%)
Β Αν. Αττικής
2 (1.6%)
Α Δυτ. Αττικής
0 (0%)
Β Δυτ. Αττικής
0 (0%)
Α Πειραιά
7 (5.6%)
Β Πειραιά
3 (2.4%)
Γ Πειραιά
0 (0%)
Αιτωλοακαρνανία
2 (1.6%)
Αργολίδα
1 (0.8%)
Α Αρκαδία
2 (1.6%)
Β Αρκαδία
0 (0%)
Άρτα
0 (0%)
Αχαία
3 (2.4%)
Βοιωτία
1 (0.8%)
Γρεβενά
1 (0.8%)
Δράμα
2 (1.6%)
Δωδεκάνησα
0 (0%)
Έβρος
0 (0%)
Εύβοια
2 (1.6%)
Ευρυτανία
0 (0%)
Ζάκυνθος
0 (0%)
Ηλεία
0 (0%)
Ημαθία
2 (1.6%)
Ηράκλειο
0 (0%)
Α Θεσ/νίκη
3 (2.4%)
Β Θεσ/νίκη
4 (3.2%)
Γ Θεσ/νίκη
6 (4.8%)
Δ Θεσ/νίκη
3 (2.4%)
Ε Θεσ/νίκη
3 (2.4%)
Θεσπρωτία
1 (0.8%)
Α Ιωάννινα
0 (0%)
Β Ιωάννινα
0 (0%)
Γ Ιωάννινα
0 (0%)
Δ Ιωάννινα
0 (0%)
Α Καβάλα
3 (2.4%)
Β Καβάλα
2 (1.6%)
Καρδίτσα
2 (1.6%)
Καστοριά
0 (0%)
Κέρκυρα
2 (1.6%)
Α Κεφ/νιά
0 (0%)
Β Κεφ/νιά
0 (0%)
Κιλκίς
1 (0.8%)
Κοζάνη
0 (0%)
Κόρινθος
1 (0.8%)
Κυκλάδες
0 (0%)
Λακωνία
1 (0.8%)
Α Λάρισα
1 (0.8%)
Β Λάρισα
0 (0%)
Γ Λάρισα
0 (0%)
Δ Λάρισα
0 (0%)
Λασίθι
0 (0%)
Α Λέσβου
0 (0%)
Β Λέσβου
0 (0%)
Λευκάδα
0 (0%)
Α Μαγνησία
0 (0%)
Β Μαγνησία
0 (0%)
Γ Μαγνησία
0 (0%)
Δ Μαγνησία
0 (0%)
Μεσσηνία
0 (0%)
Ξάνθη
3 (2.4%)
Πέλλα
2 (1.6%)
Πιερία
1 (0.8%)
Πρέβεζα
1 (0.8%)
Ρέθυμνο
0 (0%)
Ροδόπη
1 (0.8%)
Α Σάμου
0 (0%)
Β Σάμου
2 (1.6%)
Σέρρες
2 (1.6%)
Τρίκαλα
1 (0.8%)
Φθιώτιδα
2 (1.6%)
Φλώρινα
0 (0%)
Φωκίδα
1 (0.8%)
Χαλκιδική
1 (0.8%)
Χανιά
0 (0%)
Α Χίου
1 (0.8%)
Β Χίου
0 (0%)
Μειονοτικά Ροδόπης
0 (0%)
Μειονοτικά Ξάνθης
1 (0.8%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 51

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2011  (Αναγνώστηκε 409295 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dski

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #154 στις: Νοέμβριος 10, 2010, 08:08:03 μμ »


H αλλαγή στον τρόπο υπολογισμού των μορίων για τους αποσπασμένους σε φορείς (π.χ. στο υπουργείο, γραφεία β/βάθμιας, ΙΕΚ κτλ) ΔΕΝ θα έχει αναδρομική ισχύ
Ως προς τα μόρια λόγω προϋπηρεσίας, τα 2,5 μόρια μετράνε αναδρομικά και για τα προηγούμενα έτη


Ευχαριστώ για την ενημέρωση

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:01:08 »

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #155 στις: Νοέμβριος 10, 2010, 08:09:28 μμ »
Aν ικανοποιηθει η αιτηση βελτιωσης του εκπαιδευτικου, τοτε θα πρεπει να υπηρετησει 2 ετη, προκειμενου να θεμελιωσει δικαιωμα ειτε μεταθεσης σε αλλη περιοχη ειτε βελτιωσης θεσης (δηλ. μεταθεση απο σχολειο σε σχολειο της ιδιας περιοχης μεταθεσης). Σε καθε περιπτωση, πρεπει να υπηρετησει ο εκπαιδευτικος 2 ετη. Αυτο ισχυει εφεξης, δηλαδη, αν ο εκπαιδευτικος εχει σε εκκρεμοτητα υπηρετηση οργανικης θεσης την οποια κατελαβε τα προηγουμενα χρονια, τοτε πρεπει να υπηρετησει ενα ετος.

Damien, αν κάποιος βρίσκεται σε διάθεση ΠΥΣΔΕ και του χρόνου ή κάποιο μεταγενέστερο έτος πάρει για πρώτη φορά οριστική τοποθέτηση, θα έχει δικαίωμα την επόμενη από εκείνη τη χρονιά να κάνει αίτηση βελτίωσης, αφού θεωρείται ότι έχει ήδη ξεχρεώσει την οργανική τις προηγούμενες χρονιές που ήταν στη διάθεση ΠΥΣΔΕ;

 Φυσικα...
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Wizard

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #156 στις: Νοέμβριος 10, 2010, 08:27:40 μμ »
Aν ικανοποιηθει η αιτηση βελτιωσης του εκπαιδευτικου, τοτε θα πρεπει να υπηρετησει 2 ετη, προκειμενου να θεμελιωσει δικαιωμα ειτε μεταθεσης σε αλλη περιοχη ειτε βελτιωσης θεσης (δηλ. μεταθεση απο σχολειο σε σχολειο της ιδιας περιοχης μεταθεσης). Σε καθε περιπτωση, πρεπει να υπηρετησει ο εκπαιδευτικος 2 ετη. Αυτο ισχυει εφεξης, δηλαδη, αν ο εκπαιδευτικος εχει σε εκκρεμοτητα υπηρετηση οργανικης θεσης την οποια κατελαβε τα προηγουμενα χρονια, τοτε πρεπει να υπηρετησει ενα ετος.

Damien, αν κάποιος βρίσκεται σε διάθεση ΠΥΣΔΕ και του χρόνου ή κάποιο μεταγενέστερο έτος πάρει για πρώτη φορά οριστική τοποθέτηση, θα έχει δικαίωμα την επόμενη από εκείνη τη χρονιά να κάνει αίτηση βελτίωσης, αφού θεωρείται ότι έχει ήδη ξεχρεώσει την οργανική τις προηγούμενες χρονιές που ήταν στη διάθεση ΠΥΣΔΕ;

 Φυσικα...

Πολύ ενδιαφέρον! Άρα, όσοι είναι ήδη διάθεση ΠΥΣΔΕ μπορούν να ζητήσουν βελτίωση την επόμενη χρονιά της οριστικής τους τοποθέτησης!

Damien, αυτό σημαίνει ότι αφού ξεχρεώνεις με τη διάθεση ΠΥΣΔΕ μπορεί κάποιος να αποσπαστεί αλλού τη χρονιά της οριστικής τοποθέτησης και να έχει το δικαίωμα να ζητήσει μετά μετάθεση, δηλαδή να μην υπηρετήσει ουσιαστικά την οριστική τοποθέτηση;  ???

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:01:08 »

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #158 στις: Νοέμβριος 10, 2010, 09:40:30 μμ »
Aν ικανοποιηθει η αιτηση βελτιωσης του εκπαιδευτικου, τοτε θα πρεπει να υπηρετησει 2 ετη, προκειμενου να θεμελιωσει δικαιωμα ειτε μεταθεσης σε αλλη περιοχη ειτε βελτιωσης θεσης (δηλ. μεταθεση απο σχολειο σε σχολειο της ιδιας περιοχης μεταθεσης). Σε καθε περιπτωση, πρεπει να υπηρετησει ο εκπαιδευτικος 2 ετη. Αυτο ισχυει εφεξης, δηλαδη, αν ο εκπαιδευτικος εχει σε εκκρεμοτητα υπηρετηση οργανικης θεσης την οποια κατελαβε τα προηγουμενα χρονια, τοτε πρεπει να υπηρετησει ενα ετος.

Damien, αν κάποιος βρίσκεται σε διάθεση ΠΥΣΔΕ και του χρόνου ή κάποιο μεταγενέστερο έτος πάρει για πρώτη φορά οριστική τοποθέτηση, θα έχει δικαίωμα την επόμενη από εκείνη τη χρονιά να κάνει αίτηση βελτίωσης, αφού θεωρείται ότι έχει ήδη ξεχρεώσει την οργανική τις προηγούμενες χρονιές που ήταν στη διάθεση ΠΥΣΔΕ;

 Φυσικα...

Πολύ ενδιαφέρον! Άρα, όσοι είναι ήδη διάθεση ΠΥΣΔΕ μπορούν να ζητήσουν βελτίωση την επόμενη χρονιά της οριστικής τους τοποθέτησης!

Damien, αυτό σημαίνει ότι αφού ξεχρεώνεις με τη διάθεση ΠΥΣΔΕ μπορεί κάποιος να αποσπαστεί αλλού τη χρονιά της οριστικής τοποθέτησης και να έχει το δικαίωμα να ζητήσει μετά μετάθεση, δηλαδή να μην υπηρετήσει ουσιαστικά την οριστική τοποθέτηση;  ???

Σαφως ισχυει. Σε μια τετοια (κοινοτοπη) περιπτωση, ο εκπαιδευτικος ουσιαστικα εχει ηδη υπηρετησει την οργανικη του, με τις προσωρινες τοποθετησεις που προηγηθηκαν της αποκτησης της πρωτης οργανικης του θεσης.
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος knaison

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 683
  • no comments
    • Προφίλ
    • Goolge
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #159 στις: Νοέμβριος 10, 2010, 10:24:31 μμ »
.... θα ήθελα να το επιβεβαιώσω και από εσάς ...

όσοι πήραμε μετάθεση πέρυσι ... μπορούμε φέτος να κάνουμε αίτηση για βελτίωση θέσης ( προφανώς στην ίδια περιοχή και εφόσον την έχουμε ξεχρεώσει κατά τα γνωστά ) ?

( εμείς χρειαζόμασταν 1 χρόνο για ξεχρέωμα )

Mπορεις, ωστοσο, εφεξης ισχυει πως αν ικανοποιηθει η αιτηση βελτίωσής σου και καταλαβεις νεα οργανικη θεση, θα πρεπει να την υπηρετησεις 2 ετη προκειμενου να αποκτησεις εκ νεου δικαιωμα μεταθεσης.

Damien εδώ θα ήθελα μια διευκρίνηση... αν ικανοποιηθεί η αίτηση βελτίωσης θα έχει δικαίωμα για μετάθεση σε άλλη περιοχή μετάθεσης? (αφού έχει ξεχρεωθεί η περιοχή) ή θα πρέπει να υπηρετήσει τη νέα οργανική του νέου σχολείου προκειμένου να αποκτήσει εκ νεου δικαίωμα βελτίωσης εφόσον δεν πάρει μετάθεση σε άλλη περιοχή.

Aν ικανοποιηθει η αιτηση βελτιωσης του εκπαιδευτικου, τοτε θα πρεπει να υπηρετησει 2 ετη, προκειμενου να θεμελιωσει δικαιωμα ειτε μεταθεσης σε αλλη περιοχη ειτε βελτιωσης θεσης (δηλ. μεταθεση απο σχολειο σε σχολειο της ιδιας περιοχης μεταθεσης). Σε καθε περιπτωση, πρεπει να υπηρετησει ο εκπαιδευτικος 2 ετη. Αυτο ισχυει εφεξης, δηλαδη, αν ο εκπαιδευτικος εχει σε εκκρεμοτητα υπηρετηση οργανικης θεσης την οποια κατελαβε τα προηγουμενα χρονια, τοτε πρεπει να υπηρετησει ενα ετος.

Damien σε ευχαριστώ...
Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες.
Σύστημα διδασκαλίας είναι η διδασκαλία του συστήματος.
Το lifestyle είναι μαγικό : Από μηδενικό σε κάνει νούμερο.

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3348
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #160 στις: Νοέμβριος 11, 2010, 01:35:22 πμ »
Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο σημείο για να θέσω το ερώτημα, αλλά πώς βλέπετε να κυμαίνονται οι βάσεις φέτος, τουλάχιστον για τις ειδικότητες στις οποίες υπήρξαν συνταξιοδοτήσεις; Είναι πολύ πρόωρο να έχουμε μια εικόνα για το πώς θα κινηθούν οι βάσεις; Π.χ. σε αστικά κέντρα όπως Λάρισα, Βόλο, οι βάσεις φιλολόγων μπορεί να πέσουν κάτω από τις 100 μονάδες; Ή για Αθήνα τα πράγματα θα βελτιωθούν; Τι λέτε; 

Αποσυνδεδεμένος Alice6

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #161 στις: Νοέμβριος 11, 2010, 08:43:06 πμ »
Καλημέρα συνάδελφοι. Έψαξα αρκετά για το αν υπάρχει ανάλογο θέμα, αλλά δεν βρήκα κάτι. Εάν υπάρχουν εκπαιδευτικοί Αγγλικής στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση οι οποίοι συμμετέχουν στο φόρουμ,
θα ήταν χρήσιμο να μας πούνε τη γνώμη τους ή τις πληροφορίες τους σχετικά με κενά. Ενδιαφέρομαι για Αττική και δεν έχω ιδέα τι γίνεται. Με βάση τις προπέρσυνες βάσεις μεταθέσεων είχα συμπληρώσει από πέρσυ τα μόρια και με το παραπάνω, αλλά δυστυχώς δεν δόθηκαν καθόλου μεταθέσεις στην Α Αθήνας που με ενδιέφερε. Μήπως γνωρίζει κανείς εάν έχει αλλάξει κάτι φέτος?

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #162 στις: Νοέμβριος 11, 2010, 08:53:56 πμ »
εγω βρε συνάδελφοι που κανω πρώτη φορα τα χαρτια για μεταθεση καταθετω και βεβαιωσεις προυπηρεσίας απο τον καιρο που ημουν ωρομισθια;;;;
επισης πρεπει να στείλω και πράξεις αναληψης υπηρεσίας;;;;
εκει που λεει κατηγορια σχολειου τι βαζουμε;;;
πρεπει μονη μου να υπολογισω τις μοναδες απο καθε σχολείο;;;
δε θα μου τα υπολογίσουν αυτά απο το γραφειο;;;;
και κατι αλλο
στη πρωτη σελιδα εκει που συμπληρωνουμε τα στοιχεια μας
τα σχετικα με τη συνυπηρετηση αφορουν μόνο τους εκπαιδευτικους που εχουν συζυγο εκπαιδευτικο ετσι δεν ειναι;;
αρα αν δεν εχουμε συζυγο εκπαιδευτικο τα αφηνουμε κενα
συγνωμη για τον καταιγισμο ερωτησεων αλλα ειμαι σε αδεια , δεν εχω επαφη με παλαιοτερους συναδελφους για να με βιηθησουν
και σημερα που πήρα στο γραφειο μου να κανω καποιες ερωτησεις η υπαλληλος και οχι συναδελφος μου ειπε ειρωνικα : να διαβασετε την εγκυκλιο, δεν μπορουμε να ασχολουμαστε με ολους τους εκπαιδευτικους που κανουν τα χαρτια τους
τι να πω ηταν αγενεστατη και βαριοταν να μου απαντησει
και φυσικα διαβασα την  εγκυκλιο δεν της ειπα να μου συμπληρωσει την αιτηση
δεν ειναι λογικο ομως σαν πρωτη φορα να μου δημιουργουνται καποιες αποριες;;;
ειμαι παραλογη βρε συναδελφοι;;;
ΦΩΤΕΙΝΗ2009 κατ' αρχήν, δείξε λίγη κατανόηση για τους υπαλλήλους του γραφείου. Θυμήσου ότι με ότι έχεις να ασχοληθείς εσύ Χ1, αυτοί ασχολούνται Χ(αριθμός εκπαιδευτικών που έχει το γραφείο). Είναι σαν αυτό που λέμε για τους γονείς και την τάξη. Ότι υπάρχουν γονείς που δεν μπορούν να την παλέψουν καλά - καλά στο σπίτι τους με το 1 παιδί, και μετά αναρωτιούνται γιατί δεν τα πολυκαταφέρνουμε στην τάξη με 25  ;D Και ναι, τουλάχιστον οι μισοί απ' όσους απευθύνονται οι διάφορες εγκύκλιοι, ΔΕΝ τις διαβάζουν.

Εσύ όμως έκανες την πρώτη σωστή κίνηση και την διάβασες. Από αυτά που ρωτάς κάποια "απαντώνται" από το ίδιο το πρότυπο της αίτησης και κάποια υπάρχουν όντως μέσα στην εγκύκλιο.
1η ερώτηση: ναι
2η ερώτηση: ναι
5η ερώτηση: ναι, οπότε η 3η και 4η άκυρες :)
6η ερώτηση: ότι θέλεις να ξέρεις για την συνυπηρέτηση το γράφει μέσα στην εγκύκλιο. ξαναδιάβασε το κομμάτι αυτό.

Αποσυνδεδεμένος markela

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #163 στις: Νοέμβριος 11, 2010, 09:43:34 μμ »
αν  καταλαβα  καλα  οι  νεοδιοριστοι  δε  θα  παραμεινουν  3  χρονια  στο  ιδιο σχολειο  .  θα  κανουμε  καποια  αιτηση   να  δηλωσουμε   σειρα  προτιμησης   σχολειων  η  θα μας  τοποθετησουν  εφοσον  ειμαστε  στη  διαθεση  του  πυσπε  οπου  θελουν; 
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ  ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΝΙΚΑΣ  ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΠΟΛΥ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΝΑ ΜΗ ΔΕΙΛΙΑΖΕΙΣ , ΝΑ ΑΓΩΝΙΖΕΣΑΙ.

Αποσυνδεδεμένος chris75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 681
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #164 στις: Νοέμβριος 12, 2010, 01:44:28 πμ »
Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο σημείο για να θέσω το ερώτημα, αλλά πώς βλέπετε να κυμαίνονται οι βάσεις φέτος, τουλάχιστον για τις ειδικότητες στις οποίες υπήρξαν συνταξιοδοτήσεις; Είναι πολύ πρόωρο να έχουμε μια εικόνα για το πώς θα κινηθούν οι βάσεις; Π.χ. σε αστικά κέντρα όπως Λάρισα, Βόλο, οι βάσεις φιλολόγων μπορεί να πέσουν κάτω από τις 100 μονάδες; Ή για Αθήνα τα πράγματα θα βελτιωθούν; Τι λέτε; 

Μάλλον πρέπει να ανοίξουμε καινούριο θέμα γιατί αποτελεί αντικείμενο συζήτησης και προβληματισμού ειδικότερα για κλάδους που είχαν πολλές συνταξιοδοτήσεις ,όπως οι φιλόλογοι.Οι πολλές αποχωρήσεις θεωρείται ότι ευνοούν μία πτώση των βάσεων κυρίως σε διευθύνσεις δευτεροβάθμιας  της Αθήνας , τώρα πόση θα είναι αυτή ,αυτό είναι άλλο ζήτημα και πολλά ακούγονται.Πάντως, θα ήθελα και τη γνώμη, επί του θέματος, και εμπειροτέρων συναδέλφων.Damien ποιά είναι η γνώμη σου για το θέμα αυτό;

Αποσυνδεδεμένος Christos_crt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #165 στις: Νοέμβριος 13, 2010, 01:58:38 πμ »
Διάβασα την εγκύκλιο αλλά μέχρι τώρα δεν έβγαλα άκρη. Διορίστηκα το Δεκέμβριο του 2009 (τεχνικές ειδικότητες) και φέτος έχω οργανική στο ίδιο σχολείο που ήμουν και πέρσι. Έχω δικαίωμα για να κάνω αίτηση μετάθεσης ή όχι; Τι γίνεται σε αυτή τη περίπτωση; :-\

Αποσυνδεδεμένος petzi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #166 στις: Νοέμβριος 13, 2010, 09:23:26 πμ »
Καλημέρα σε όλους ! Μια ερώτηση για όσους  «αναγκαστικά» ::)  τους πήγαν στην Πρωτοβάθμια . Είμαι Πε19 , έχω πάρει απόσπαση στην Β Αθηνας και από κει με πήγαν στα δημοτικάω :D . Δεν έχω όμως καμιά απόφαση στα χέρια μου ??? , δεν έχει έρθει τίποτα στο σχολείο και δεν ξέρουν τίποτα και στο γραφείο της Αβαθμιας  . Υπάρχουν και άλλοι με το ίδιο πρόβλημα ? Από Τρίτη θα πάρω και το γραφείο στην Βθάθμια ... :-[

Αποσυνδεδεμένος p2030143

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2011
« Απάντηση #167 στις: Νοέμβριος 13, 2010, 09:29:38 πμ »
Διάβασα την εγκύκλιο αλλά μέχρι τώρα δεν έβγαλα άκρη. Διορίστηκα το Δεκέμβριο του 2009 (τεχνικές ειδικότητες) και φέτος έχω οργανική στο ίδιο σχολείο που ήμουν και πέρσι. Έχω δικαίωμα για να κάνω αίτηση μετάθεσης ή όχι; Τι γίνεται σε αυτή τη περίπτωση; :-\

Εννοείται πως έχεις δικαίωμα για μετάθεση φέτος. Επειδή διορίστηκες τον Δεκέμβριο δεν μπορούσες να φύγεις από φέτος με μετάθεση και έπρεπε να καθίσεις άλλον ένα χρόνο (2010-2011, αυτόν που διανύουμε) στην περιοχή που διορίστηκες. Τώρα όμως θα έχεις ξεχρεώσει οργανική και θα μπορείς του χρόνου να φύγεις με μετάθεση.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158516
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 557
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 502
Σύνολο: 521

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 39 ερωτήματα.