*

Αποστολέας Θέμα: Παραβατική συμπεριφορά μαθητή  (Αναγνώστηκε 134196 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3368
    • Προφίλ
Απ: Παραβατική συμπεριφορά μαθητή
« Απάντηση #112 στις: Ιανουάριος 28, 2020, 07:56:35 μμ »
Συνάδερφοι, μήπως μπορείτε να καταλάβετε ποιος ο λόγος δημοσιοποίησης του εν λόγω βίντεο την παρούσα χρονική στιγμή; Ποιος το έβγαλε στα κανάλια; Γιατί τόσος και τόσος κόσμος προσπαθεί να δημοσιοποιήσει κάτι σημαντικό και δεν του δίνεται η δυνατότητα(π.χ αιτήματα για παράλληλη στήριξη, αιτήματα γονιών παιδιών με αναπηρία, κλπ.). Ποιος έδωσε το οκ και γιατί; Μήπως γιατί έρχεται η Αξιολόγηση; Πιστεύω ότι θα ακολουθήσουν και άλλα ρεπορτάζ που θα υπονομεύουν τους εκπαιδευτικούς.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 28, 2020, 07:59:36 μμ από erietta »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Παραβατική συμπεριφορά μαθητή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:40:12 »

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Παραβατική συμπεριφορά μαθητή
« Απάντηση #113 στις: Ιανουάριος 28, 2020, 08:12:34 μμ »
Συνάδερφοι, μήπως μπορείτε να καταλάβετε ποιος ο λόγος δημοσιοποίησης του εν λόγω βίντεο την παρούσα χρονική στιγμή; Ποιος το έβγαλε στα κανάλια; Γιατί τόσος και τόσος κόσμος προσπαθεί να δημοσιοποιήσει κάτι σημαντικό και δεν του δίνεται η δυνατότητα(π.χ αιτήματα για παράλληλη στήριξη, αιτήματα γονιών παιδιών με αναπηρία, κλπ.). Ποιος έδωσε το οκ και γιατί; Μήπως γιατί έρχεται η Αξιολόγηση; Πιστεύω ότι θα ακολουθήσουν και άλλα ρεπορτάζ που θα υπονομεύουν τους εκπαιδευτικούς.

Όχι αγαπητή μου δεν υπονομεύουν τους εκπαιδευτικούς, αντίθετα αποκαλύπτουν τι ακριβως σκέφτεται μια μερίδα μαθητών, αν είναι δυνατόν να αποκαλούνται μαθητές  όσοι έχουν παρόμοια συμπεριφορά. Αλήθεια τι εχεις να πεις για όσους έσπευσαν στα ΜΜΕ να δικαιολογήσουν αυτή την συμπεριφορά και για όσους έσπευσαν να κανουν κατάληψη υπερασπιζόμενοι δήθεν τον συμμαθητή τους; Έχουν γίνει τόσα ποινικά αδικήματα σε αυτή την υπόθεση και τα παραβλέπεις. Διάβασε μόνο ποιες ποινές προβλέπει ο νόμος για την παράνομη βιντεοσκόπηση και δημοσίευση του υλικού. (Το άρθρο 272 «Παραβίαση του απορρήτου της τηλεφωνικής επικοινωνίας και της προφορικής συνομιλίας» του Ποινικού Κώδικα προβλέπει επακριβώς βαριές ποινές)

Σκέφθηκες μηπως το βίντεο αυτό ανέβηκε μετά από ένα χρόνο στο διαδίκτυο για να διασύρουν την εκπαιδευτικό πιστεύοντας ότι έχει κριθεί το ζήτημα και δεν θα τιμωρηθούν;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 28, 2020, 08:29:33 μμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1219
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παραβατική συμπεριφορά μαθητή
« Απάντηση #114 στις: Ιανουάριος 28, 2020, 08:16:51 μμ »
Οταν απο την αρχη της χρονιας αφηνεις να σουλατσαρουν οι μαθητες σου μεσα στην ταξη με την δικαιολογια ελα μωρε επαλ ειμαι ολοι ετσι κανουν,τοτε καλα να παθεις.

Δε νομίζω να είναι αυτό το πρόβλημα εδώ. Ξεκάθαρα απουσιάζει το μαθησιακό κλίμα στο συγκεκριμένο τμήμα κάτι για το οποίο δύσκολα να ευθύνεται αποκλειστικά ένας-δύο εκπαιδευτικοί. Έχω ακούσει περιπτώσεις που διευθυντής, κατά κύριο λόγο, και σύλλογος, ανέχονται τέτοιες συμπεριφορές διότι χρειάζονται μαθητές για να συμπληρωθεί ο απαιτούμενος αριθμός και να γίνει τμήμα, ιδίως στις ειδικότητες.

Αποσυνδεδεμένος harac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Παραβατική συμπεριφορά μαθητή
« Απάντηση #115 στις: Ιανουάριος 28, 2020, 08:22:33 μμ »
Συνάδερφοι, μήπως μπορείτε να καταλάβετε ποιος ο λόγος δημοσιοποίησης του εν λόγω βίντεο την παρούσα χρονική στιγμή; Ποιος το έβγαλε στα κανάλια; Γιατί τόσος και τόσος κόσμος προσπαθεί να δημοσιοποιήσει κάτι σημαντικό και δεν του δίνεται η δυνατότητα(π.χ αιτήματα για παράλληλη στήριξη, αιτήματα γονιών παιδιών με αναπηρία, κλπ.). Ποιος έδωσε το οκ και γιατί; Μήπως γιατί έρχεται η Αξιολόγηση; Πιστεύω ότι θα ακολουθήσουν και άλλα ρεπορτάζ που θα υπονομεύουν τους εκπαιδευτικούς.

Μήπως το έδωσαν στη δημοσιότητα, καθώς αφορμή γύρευαν για να κάνουν κατάληψη και το ξεφούρνισαν μαζί με άλλα αιτήματα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Παραβατική συμπεριφορά μαθητή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:40:12 »

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Παραβατική συμπεριφορά μαθητή
« Απάντηση #116 στις: Ιανουάριος 28, 2020, 08:27:52 μμ »
Μήπως το έδωσαν στη δημοσιότητα, καθώς αφορμή γύρευαν για να κάνουν κατάληψη και το ξεφούρνισαν μαζί με άλλα αιτήματα;

Προφανώς από τους ίδιους έχει διαρρεύσει για τους δικούς τους λόγους!!
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος platonas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 685
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν είμαστε όλοι το ίδιο στην εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Παραβατική συμπεριφορά μαθητή
« Απάντηση #117 στις: Ιανουάριος 28, 2020, 09:03:45 μμ »
Φυσικά το βίντεο το έδωσαν στη δημοσιότητα οι μαθητές που το είχαν τραβήξει ή αυτοί που το είχαν λάβει στα κινητά τους. Δεν νομίζω ότι αυτοί που το έκαναν είχαν κάποιο συγκεκριμένο στόχο. Κάτι τέτοιο (δηλ) ο συγκεκριμένος στόχος απαιτεί περισσότερο μυαλό από αυτο που διαθέτουν τόσο αυτοί που το τράβηξαν όσο και αυτοί που το δημοσίευσαν. Απλά δεν μπορούν να κατανοήσουν ούτε τι ακριβώς έγινε ούτε τι προβλήματα μπορεί να δημιουργούσαν δημοσιεύοντας το. Στο μυαλό τους επικρατεί το απόλυτο κενό και είναι κατόρωθμα ότι μπορούν να μιλάνε (στοιχειωδός) και να αναγνωρίζουν τα γράμματα σε ένα κανονικό κείμενο. Αναφέρομαι πάντα τόσο σε αυτούς που το τραβηξαν όσο κκαι σε αυτούς που το δημοσίευσαν.
Θετω όμως τα παρακάτω ερωτήματα:
Οι ανήλικοι μαθητές και επομένως οι γονείς τους απαλλάσονατι από την εφαρμογή του νόμου. Θέλω να πω ότι στην όλη φάση έχουμε τα εξής ποινικά παραπτώματα
α) Δημόσια εξίβριση ατόμων και οικογενειών.
β) Δημόσια απειλή κατα της ζωής αθρώπων
γ) Παράνομη καταγραφή και δημοσίευση βίντεο
Το ότι κάποιος που κάνει αυτά τα παραπτώματα είναι ανήλικος σε θυμό μέσα σε ένα απαράδεκτο εκπαιδευτικό σύστημα (όπως θεωρούν πολλοί) καθώς  και το κατά πόσο αυτό τον δικαιολογεί είναι απόφαση του δικαστηριού και όχι των εκπαιδευτικών.
β) Ως παιδαγωγοί έχουμε υποχρέωση όχι μόνο να κοιτάμε το τι οδηγεί τους μαθητές σε συγκεκριμένες συμπεριφορές αλλά και να τους κάνουμε σαφές ότι στην κοινωνία η κάθε συμπεριφορά έχει τις ανάλογες επιπτώσεις. Ποιες είναι αυτές στη συγκριμένη περίπτωση δηλαδή αν ο  μαθητής είχε την ίδια συμπεριφορά έξω από το σχολείο (σε ένα απλό πολίτη);  Υπήρχουν οι εξής δύο πιθανότητες.
α) Μήνυση , σύλληψη και αυτόφορο γα τον ίδιο και τους κηδεμονες του.
β) Να τον πλακώσουν στο ξύλο και να τον στείλουν στο νοσοκομείο από τις σφαλιάρες που θα έτρωγε (αν έπεφτε σε κανά νταή, μεγαλόσωμο).
Αντι αυτών (εννοείται ότι το δέυτερο για έναν εκπαιδευτικό είναι απαράδεκτο) δίνουμε στο μαθητή μία ημέρα άδεια (αποβολή στην καθομιλουμένη) για να πάει για ένα ωραιότατο καφέ. Άρα η μία ημέρα αποβολή είναι σε άκρα αντίθεση με τον παιδαγωγικό μας ρόλο. . Αν με ρωτάτε τι θα έκανα εγώ. Το ανέφερα ήδη (δικαστική οδό-παρέμβαση εισαγγελέα για τις απειλές κατά τις ζωές καθητών και μαθητών ) και ας τον αθωώσουν τα δικαστήρια.

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Παραβατική συμπεριφορά μαθητή
« Απάντηση #118 στις: Ιανουάριος 28, 2020, 09:08:59 μμ »
@ platonas
Ακριβώς.
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Παραβατική συμπεριφορά μαθητή
« Απάντηση #119 στις: Ιανουάριος 28, 2020, 09:48:29 μμ »
Από μακρυά κι αλάργα όλα τα κρίνομε και τα κατακρίνομε. Κι αγωγές κάνουμε και μηνύσεις και μαγκιές κι ό,τι χορτάσει η ψυχάρα μας. Βρεθείτε σ' ανάλογο σημείο και ξανασυζητάμε. Εγώ ευθαρσώς λέω ότι σε μαθητή σε τέτοια έξαλλη κατάσταση το πρώτο που θα 'κανα θα 'ταν να του σβήσω την απουσία και το δεύτερο να το συζητήσω με το διευθυντή. Όσοι ισχυρίζονται τι φανταστικό μάθημα που θα 'καναν λαχταρώντας τα παιδιά να τους ακούσουν και βάζοντας στη θέση τους (υποτίθεται...) τους τεντυμπόηδες απλά λεν ψέματα σε κάθε λέξη τους. Γνώμη μου ταπεινή. Ευχαριστώ.

Συμφωνώ μαζί σου Leon.
Υ.Γ Υπό τέτοιες "πολεμικές" συνθήκες κανένας μαθητής δεν πρόκειται να τους ακούσει.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 28, 2020, 09:52:30 μμ από ΡΕΑ.Τ »

Αποσυνδεδεμένος Sphinx2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
    • Προφίλ
Απ: Παραβατική συμπεριφορά μαθητή
« Απάντηση #120 στις: Ιανουάριος 28, 2020, 09:53:48 μμ »
Φυσικά το βίντεο το έδωσαν στη δημοσιότητα οι μαθητές που το είχαν τραβήξει ή αυτοί που το είχαν λάβει στα κινητά τους. Δεν νομίζω ότι αυτοί που το έκαναν είχαν κάποιο συγκεκριμένο στόχο. Κάτι τέτοιο (δηλ) ο συγκεκριμένος στόχος απαιτεί περισσότερο μυαλό από αυτο που διαθέτουν τόσο αυτοί που το τράβηξαν όσο και αυτοί που το δημοσίευσαν. Απλά δεν μπορούν να κατανοήσουν ούτε τι ακριβώς έγινε ούτε τι προβλήματα μπορεί να δημιουργούσαν δημοσιεύοντας το. Στο μυαλό τους επικρατεί το απόλυτο κενό και είναι κατόρωθμα ότι μπορούν να μιλάνε (στοιχειωδός) και να αναγνωρίζουν τα γράμματα σε ένα κανονικό κείμενο. Αναφέρομαι πάντα τόσο σε αυτούς που το τραβηξαν όσο κκαι σε αυτούς που το δημοσίευσαν.
Θετω όμως τα παρακάτω ερωτήματα:
Οι ανήλικοι μαθητές και επομένως οι γονείς τους απαλλάσονατι από την εφαρμογή του νόμου. Θέλω να πω ότι στην όλη φάση έχουμε τα εξής ποινικά παραπτώματα
α) Δημόσια εξίβριση ατόμων και οικογενειών.
β) Δημόσια απειλή κατα της ζωής αθρώπων
γ) Παράνομη καταγραφή και δημοσίευση βίντεο
Το ότι κάποιος που κάνει αυτά τα παραπτώματα είναι ανήλικος σε θυμό μέσα σε ένα απαράδεκτο εκπαιδευτικό σύστημα (όπως θεωρούν πολλοί) καθώς  και το κατά πόσο αυτό τον δικαιολογεί είναι απόφαση του δικαστηριού και όχι των εκπαιδευτικών.
β) Ως παιδαγωγοί έχουμε υποχρέωση όχι μόνο να κοιτάμε το τι οδηγεί τους μαθητές σε συγκεκριμένες συμπεριφορές αλλά και να τους κάνουμε σαφές ότι στην κοινωνία η κάθε συμπεριφορά έχει τις ανάλογες επιπτώσεις. Ποιες είναι αυτές στη συγκριμένη περίπτωση δηλαδή αν ο  μαθητής είχε την ίδια συμπεριφορά έξω από το σχολείο (σε ένα απλό πολίτη);  Υπήρχουν οι εξής δύο πιθανότητες.
α) Μήνυση , σύλληψη και αυτόφορο γα τον ίδιο και τους κηδεμονες του.
β) Να τον πλακώσουν στο ξύλο και να τον στείλουν στο νοσοκομείο από τις σφαλιάρες που θα έτρωγε (αν έπεφτε σε κανά νταή, μεγαλόσωμο).
Αντι αυτών (εννοείται ότι το δέυτερο για έναν εκπαιδευτικό είναι απαράδεκτο) δίνουμε στο μαθητή μία ημέρα άδεια (αποβολή στην καθομιλουμένη) για να πάει για ένα ωραιότατο καφέ. Άρα η μία ημέρα αποβολή είναι σε άκρα αντίθεση με τον παιδαγωγικό μας ρόλο. . Αν με ρωτάτε τι θα έκανα εγώ. Το ανέφερα ήδη (δικαστική οδό-παρέμβαση εισαγγελέα για τις απειλές κατά τις ζωές καθητών και μαθητών ) και ας τον αθωώσουν τα δικαστήρια.

συμφωνώ σε όλα!

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2884
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Παραβατική συμπεριφορά μαθητή
« Απάντηση #121 στις: Ιανουάριος 28, 2020, 09:57:29 μμ »
Απ' τη συζήτηση όλη και τις τοποθετήσεις των συναδέλφων μου γεννήθηκε μόνο μια απορία. Πρώτα θα δέρνουμε το μαθητή και μετά θα το μηνύουμε ή πρώτα θα το μηνύουμε και μετά θα το δέρνουμε; Εκεί μόνο λίγο μπερδεύτηκα. Κατά τ' άλλα τα κατάλαβα όλα κι ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1345
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Παραβατική συμπεριφορά μαθητή
« Απάντηση #122 στις: Ιανουάριος 28, 2020, 09:58:50 μμ »
Δε νομίζω να είναι αυτό το πρόβλημα εδώ. Ξεκάθαρα απουσιάζει το μαθησιακό κλίμα στο συγκεκριμένο τμήμα κάτι για το οποίο δύσκολα να ευθύνεται αποκλειστικά ένας-δύο εκπαιδευτικοί. Έχω ακούσει περιπτώσεις που διευθυντής, κατά κύριο λόγο, και σύλλογος, ανέχονται τέτοιες συμπεριφορές διότι χρειάζονται μαθητές για να συμπληρωθεί ο απαιτούμενος αριθμός και να γίνει τμήμα, ιδίως στις ειδικότητες.
Ήμουν σε νησι του βορείου αιγαίου σε ΓΕΛ και επαλ συστεγαζόμενα. Με συναντάει ο φιλόλογος του γυμνασίου και μου λέει το εξής τραγελαφικό : η φουρνιά της α γελ και α επαλ που έχεις φέτος, μου λέει, ήταν όλοι κομμένοι και μετεξεταστέοι της γ γυμνασίου...μας πήρε ο ΔΔΕ του νησιου και μας ζητησε να τους περάσουμε όλους προκειμένου να πάνε στο γελ και στο επαλ της περιοχής διότι θα 'έκλειναν και τα 2 σχολεία λόγω έλλειψης μαθητων και μη σχηματισμού πρώτης τάξης...καταλαβαίνεις τι σαβούρα είχαμε

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1345
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Παραβατική συμπεριφορά μαθητή
« Απάντηση #123 στις: Ιανουάριος 28, 2020, 10:03:29 μμ »
Από μακρυά κι αλάργα όλα τα κρίνομε και τα κατακρίνομε. Κι αγωγές κάνουμε και μηνύσεις και μαγκιές κι ό,τι χορτάσει η ψυχάρα μας. Βρεθείτε σ' ανάλογο σημείο και ξανασυζητάμε. Εγώ ευθαρσώς λέω ότι σε μαθητή σε τέτοια έξαλλη κατάσταση το πρώτο που θα 'κανα θα 'ταν να του σβήσω την απουσία και το δεύτερο να το συζητήσω με το διευθυντή. Όσοι ισχυρίζονται τι φανταστικό μάθημα που θα 'καναν λαχταρώντας τα παιδιά να τους ακούσουν και βάζοντας στη θέση τους (υποτίθεται...) τους τεντυμπόηδες απλά λεν ψέματα σε κάθε λέξη τους. Γνώμη μου ταπεινή. Ευχαριστώ.
Δεν σβηνουμε καμία απουσία διότι άυριο θα σου ζητησει να μην γράψει διαγωνισμα με το ίδιο ύφος ή να του βάλεις 20 και πάει λέγοντας...κι αυτό θα το κάνει κι έξω από το σχολειο με τη γιαγιά που θα θέλει να κλέψει, με την κοπέλα που θέλει να βιάσει με, με με...όπως έχει πει ο πρόεδρος της ένωσης αστυνομικών υπαλλήλων αττικής υπάρχει γενικευμένη ανομία σε όλα τα επίπεδα της κοινωνίας όλα ξεκινούν από οικογένεια και σχολείο που δεν  βάζουν όρια

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Παραβατική συμπεριφορά μαθητή
« Απάντηση #124 στις: Ιανουάριος 28, 2020, 10:09:51 μμ »
Από μακρυά κι αλάργα όλα τα κρίνομε και τα κατακρίνομε. Κι αγωγές κάνουμε και μηνύσεις και μαγκιές κι ό,τι χορτάσει η ψυχάρα μας. Βρεθείτε σ' ανάλογο σημείο και ξανασυζητάμε. Εγώ ευθαρσώς λέω ότι σε μαθητή σε τέτοια έξαλλη κατάσταση το πρώτο που θα 'κανα θα 'ταν να του σβήσω την απουσία και το δεύτερο να το συζητήσω με το διευθυντή. Όσοι ισχυρίζονται τι φανταστικό μάθημα που θα 'καναν λαχταρώντας τα παιδιά να τους ακούσουν και βάζοντας στη θέση τους (υποτίθεται...) τους τεντυμπόηδες απλά λεν ψέματα σε κάθε λέξη τους. Γνώμη μου ταπεινή. Ευχαριστώ.

Ούτε μακριά είμαστε και ούτε αλάργα, αλλά εσύ για θέμα που σε έκαιγε προσέφυγες στην δικαιοσυνη. Ούτε τους μάγκες παριστάνουμε, απλά παραβλέπεις το γεγονός ότι έχουν το ανάλογο τίμημα. Δημοσιοποίησαν μάλιστα το βίντεο χωρίς να σκεφτούν τις συνέπειες. Προσπαθούν με την βια να εκμεταλλευτούν τα πάντα.

Μπαίνω στο πειρασμό λοιπόν να σε ρωτήσω. Αν στο βίντεο οι ρόλοι ήταν ανεστραμμένοι τι θα έγραφες τώρα για την συνάδελφο;

Το επόμενο βήμα είναι να μας ρίχνουν σφαλιάρες και εμεις να λέμε "ευχαριστώ συνεχίστε άφοβα"
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 28, 2020, 10:22:57 μμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος micdim

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 277
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Παραβατική συμπεριφορά μαθητή
« Απάντηση #125 στις: Ιανουάριος 28, 2020, 10:11:15 μμ »
Το σχολείο έχει αποτύχει σε όλα ...το να κρυβομαστε η να τα παρουσιαζουμε ολα καλα η να λοιδωρουμε τον συναδελφο που τα αναδεικνυει...ειναι σα να βαζουμε τα προβληματα κατω απο το χαλι και στο τελος αρχιζουν να μας πνιγουν...
ΥΓ...Ποσο μακρια ειναι ενα σκηνικο παρομοιο με αυτα που συμβαινουν σε σχολεια της Αμερικης?

υπάρχει γενικευμένη ανομία σε όλα τα επίπεδα της κοινωνίας όλα ξεκινούν από οικογένεια και σχολείο που δεν  βάζουν όρια

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159447
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 381
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 315
Σύνολο: 330

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.