*

Αποστολέας Θέμα: Η ΟΛΜΕ να πάρει άμεση θέση για ΠΔΣ  (Αναγνώστηκε 11602 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος smile02.50

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 294
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Η ΟΛΜΕ να πάρει άμεση θέση για ΠΔΣ
« στις: Οκτώβριος 12, 2009, 10:33:48 μμ »
Συνάδελφοι, αυτή η καινούρια εγκύκλιος δεν έχει καμία αξιοκρατική βάση. Η ΟΛΜΕ και όλοι οι εμπλεκόμενοι φορείς πρέπει να πάρουν θέση άμεσα. Τι πάει να πει η ημεροχρονολογία κτήσης πτυχίου; ΑΣΕΠ; Προϋπηρεσία; Βιογραφικό; Η εγκύκλιος πρέπει να συμπληρωθεί γρήγορα. Άλλωστε κάτι παρόμοιο έγινε με την εγκύκλιο των αναπληρωτών για τις ΣΜΕΑ μόλις πριν από 2 μήνες. Αν θέλουμε αξιοκρατία πρέπει να γίνει από τον πίνακα των ωρομισθίων και των αναπληρωτών, ως έχει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Η ΟΛΜΕ να πάρει άμεση θέση για ΠΔΣ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:11:29 »

Αποσυνδεδεμένος maricagirl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: Η ΟΛΜΕ να πάρει άμεση θέση για ΠΔΣ
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 12, 2009, 10:55:32 μμ »
Για ποιά προϋπηρεσία μιλάς;Για αυτήν που πέρνανε τόσα χρόνια με το ρουσφέτι;
Μια φορά έγινε κάτι αξιοκρατικό και δεν αρέσει.Γιατί άραγε:
Ρωτάς τι τραβούσαμε τόσα χρόνια παρακαλώντας τον κάθε έναν;

Αποσυνδεδεμένος michalis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Η ΟΛΜΕ να πάρει άμεση θέση για ΠΔΣ
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 12:01:19 πμ »
@maricagirl
εγώ που έχω μόρια μέσω ΑΣΕΠ δικαιούμαι να "γκρινιάξω"???δηλαδή στις άλλες προσλήψεις τα μόρια μετρούν κανονικά και τώρα όχι??? δηλαδή όσοι προσλήφθηκαν με 24μηνο και 30μηνο να τους πάρουμε πίσω τον διορισμό αφού την προυπηρεσία την απέκτησαν βυσματικά όπως λες???

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Η ΟΛΜΕ να πάρει άμεση θέση για ΠΔΣ
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 12:03:04 πμ »
συγγνωμη αλλα εχω συγχυστει με ολα αυτα που διαβαζω.το υπεπθ με μια κινηση εντυπωσιασμου (πυροτεχνημα) παριστανει το αξιοκρατικο ενεργωντας σπασμωδικα θετει ως μοναδικο κριτηριο την παλαιοτητα καταταξης του πτυχιου για προσληψη ωρομισθιων!   δεν το ηξερα οτι ο καθενας εχει δικαιωμα να καταριζει δικους του πινακες ωρομισθιων αναλογα με τα κριτηρια που θελει.            .
αν ειναι δυνατο να θεωρουμε αξιοκρατικο κατι τετοιο γιατι βολευει μερικους.υπαρχουν ηδη οι πινακες ωρομισθιων που ειτε μας αρεσει ειτε οχι ειναι οι επισημοι πινακες του υπεπθ και με βαση αυτους προσλαμβανομαστε.η αλλαγη του συστηματος προσληψης απαιτει σχεδιασμο και διαλογο και οχι αποφασεις του ποδαριου.
Α!εγω προτεινω να γινου6νη και συμπληρωματικοι πινακες με βαση το υψος μας!
και για να εξηγουμαι κατανοω αυτους που ειναι αρκετα παλιοι, αλλα ολοι οι υπολοιποι θα μεινουν απ΄εξω?ελεος
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 14, 2009, 11:26:09 πμ από mimelismoni »
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Η ΟΛΜΕ να πάρει άμεση θέση για ΠΔΣ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:11:29 »

Αποσυνδεδεμένος michalis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Η ΟΛΜΕ να πάρει άμεση θέση για ΠΔΣ
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 12:08:40 πμ »
συγγνωμη αλλα εχω συγχυστει με ολα αυτα που διαβαζω.το υπεπθ με μια κινηση εντυπωσιασμου (πυροτεχνημα) παριστανει το αξιοκρατικο ενεργωντας σπασμωδικα θετει ως μοναδικο κριτηριο την παλαιοτητα καταταξης του πτυχιου για προσληψη ωρομισθιων!   δεν το ηξερα οτι ο καθενας εχει δικαιωμα να καταριζει δικους του πινακες ωρομισθιων αναλογα με τα κριτηρια που θελει.            .
αν ειναι δυνατο να θεωρουμε αξιοκρατικο κατι τετοιο γιατι βολευει μερικους.υπαρχουν ηδη οι πινακες ωρομισθιων που ειτε μας αρεσει ειτε οχι ειναι οι επισημοι πινακες του υπεπθ και με βαση αυτους προσλαμβανομαστε.η αλλαγη του συστηματος προσληψης απαιτει σχεδιασμο και διαλογο και οχι αποφασεις του ποδαριου.
αυτη δεν ειναι προσθετη ειναι ΠΡΟΣΘΕΤΗ ΓΕΡΟΝΤΙΚΗ ΣΤΗΡΙΞΗ
Α!εγω προτεινω να γινου6νη και συμπληρωματικοι πινακες με βαση το υψος μας!
και για να εξηγουμαι κατανοω αυτους που ειναι αρκετα παλιοι, αλλα ολοι οι υπολοιποι θα μεινουν απ΄εξω?ελεος

+1000000

ν'αγιάσει το στόμα σου mimelismoni... εγώ με 188ύψος του @@στη κάπου θα με διορίσουν

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Η ΟΛΜΕ να πάρει άμεση θέση για ΠΔΣ
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 12:30:57 πμ »
Έχω περάσει στον Ασεπ ,έχω και προυπηρεσία και είναι άδικη αυτή η επιθεση που κάνετε γιατί όλοι εμείς οι παλιοί αν δεν ήταν ο ΑΣΕΠ και υπήρχε ακόμα η επιτηρίδα θα ήμασταν διορισμένοι. Εγώ αγαπητά μου παιδιά όταν ήμουν στο Πανεπιστήμιο δεν μου είχε πει κανείς για ΑΣΕΠ. Δεν είχα φανταστεί αυτό το μπάχαλο .Που ξέρετε ότι ο ΑΣΕΠ είναι αξιοκρατικός ,τι να κάνω που έχω δθο παιδιά που τα πλένω ,τα ταίζω , τα πάω βόλτα.παίζουμε ,διαβάζουμε .Πως μπορούμε εμείς να ανταγωνιστούμε εσας τους νέους που είστε πιο υποψιασμένοι; Ηρεμήστε και μπήτε σιγά σιγα στη διαδικασία να περιμένετε και εσείς λίγο ..

Αποσυνδεδεμένος michalis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Η ΟΛΜΕ να πάρει άμεση θέση για ΠΔΣ
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 12:36:59 πμ »
Έχω περάσει στον Ασεπ ,έχω και προυπηρεσία και είναι άδικη αυτή η επιθεση που κάνετε γιατί όλοι εμείς οι παλιοί αν δεν ήταν ο ΑΣΕΠ και υπήρχε ακόμα η επιτηρίδα θα ήμασταν διορισμένοι. Εγώ αγαπητά μου παιδιά όταν ήμουν στο Πανεπιστήμιο δεν μου είχε πει κανείς για ΑΣΕΠ. Δεν είχα φανταστεί αυτό το μπάχαλο .Που ξέρετε ότι ο ΑΣΕΠ είναι αξιοκρατικός ,τι να κάνω που έχω δθο παιδιά που τα πλένω ,τα ταίζω , τα πάω βόλτα.παίζουμε ,διαβάζουμε .Πως μπορούμε εμείς να ανταγωνιστούμε εσας τους νέους που είστε πιο υποψιασμένοι; Ηρεμήστε και μπήτε σιγά σιγα στη διαδικασία να περιμένετε και εσείς λίγο ..

οκ,οπότε να κλεισουμε τις καθηγητικές σχολές να διοριστούν όσοι είναι "παλιοί" και μετά να μπούνε καινούργιοι...ξέρετε στην αγορά εργασίας πουθενά δεν είναι πρωτεύον η ηλικία αλλα η αξία...και αυτή σπάνια αποδεικνυεται με την ηλικία

Αποσυνδεδεμένος ΜΙΛΤΟΣΤΑΜΜΥ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
    • Προφίλ
Απ: Η ΟΛΜΕ να πάρει άμεση θέση για ΠΔΣ
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 03:00:30 πμ »
Έχω περάσει στον Ασεπ ,έχω και προυπηρεσία και είναι άδικη αυτή η επιθεση που κάνετε γιατί όλοι εμείς οι παλιοί αν δεν ήταν ο ΑΣΕΠ και υπήρχε ακόμα η επιτηρίδα θα ήμασταν διορισμένοι. Εγώ αγαπητά μου παιδιά όταν ήμουν στο Πανεπιστήμιο δεν μου είχε πει κανείς για ΑΣΕΠ. Δεν είχα φανταστεί αυτό το μπάχαλο .Που ξέρετε ότι ο ΑΣΕΠ είναι αξιοκρατικός ,τι να κάνω που έχω δθο παιδιά που τα πλένω ,τα ταίζω , τα πάω βόλτα.παίζουμε ,διαβάζουμε .Πως μπορούμε εμείς να ανταγωνιστούμε εσας τους νέους που είστε πιο υποψιασμένοι; Ηρεμήστε και μπήτε σιγά σιγα στη διαδικασία να περιμένετε και εσείς λίγο ..

οκ,οπότε να κλεισουμε τις καθηγητικές σχολές να διοριστούν όσοι είναι "παλιοί" και μετά να μπούνε καινούργιοι...ξέρετε στην αγορά εργασίας πουθενά δεν είναι πρωτεύον η ηλικία αλλα η αξία...και αυτή σπάνια αποδεικνυεται με την ηλικία
Να μην κλείσουν αλλά να μπαίνουν πάρα πολύ λιγότεροι. Όπως πάει θα βγαίνουν φιλόλογοι και από τις ακαδημίες  εμπορικού ναυτικού. >:( >:(
ΜΕΓΑΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ. ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΑΓΕ;;;  ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΒΥΣΜΑ

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Η ΟΛΜΕ να πάρει άμεση θέση για ΠΔΣ
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 05:21:07 μμ »
μα γιατι λετε οτι αυτη η αποφαση ειναι αναξιοκρατικη????δεν σας καταλαβαινω?????
εδω τα παιδια του συλλογου αδιοριστων αγωνιστηκαν  :P για να πετυχουν αυτον τον αθλο!για να παυσει πια το ρουσφετι και να αρθρωθει η αξιοκρατια!!! :o :o :o :o 8) ???δεν διαβασατε και το εγκωμιο τους στην αρχικη σελ του φορουμ???εκει τα παιδια(ααα συγγνωμη..οι γεροι...)εξηγουν τα παντα! ::) ::) ::)
δεν θα τα επικροτησετε???? ???εγω παντως αγαπητε συλλογε περιμενω πως και πως για το ποτε θα ερθει εκεινη η ΑΓιαααα μερα οπου το μονο προσον θα ναι μοναχα η χρονολογια κτησης πτυχιου!!!! ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) :P :P :P :P :P :P :ΝΤΡΟΠΗ ΠΙΑ!!!!!ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩΩΩΩ!!!ΝΤΡΟΠΗ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ..........................................................

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Η ΟΛΜΕ να πάρει άμεση θέση για ΠΔΣ
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 14, 2009, 11:20:08 πμ »
Vania σεβάσου σε παρακαλώ την σωστή απεικόνιση του φόρουμ και τροποποίησε το μήνυμά σου. Νομίζω ότι δεν χρειάζονται εκατοντάδες "Ε" για να εκφράσεις την άποψή σου. Και με μερικές δεκάδες θα είναι το ίδιο.

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Η ΟΛΜΕ να πάρει άμεση θέση για ΠΔΣ
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 14, 2009, 11:27:31 πμ »
Αξιοκρατικό το κριτήριο σαφέστατα δεν είναι. Είναι όμως ένα κάποιο κριτήριο. Πιστεύω ότι του χρόνου θα λειτουργήσει διαφορετικά η ΠΔΣ. Και πάντως, μπήκε το νερό στ'αυλάκι. Αρχίζουν να ισχύουν κριτήρια. Δεν αντέχω άλλο να ακούω περί μέσου, γνωστού και δε συμμαζεύεται. Όντως το κριτήριο ετέθη εκ του προχείρου. Αλλά είναι μια αρχή, απέναντι σ' όλο αυτό το άδικο σύστημα που ίσχυε επί μια δεκαετία.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος CHRISOYLA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 795
  • "Κάτω από την άσφαλτο, υπάρχει παραλία"
    • Προφίλ
Απ: Η ΟΛΜΕ να πάρει άμεση θέση για ΠΔΣ
« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 14, 2009, 11:31:15 πμ »
Αξιοκρατικό το κριτήριο σαφέστατα δεν είναι. Είναι όμως ένα κάποιο κριτήριο. Πιστεύω ότι του χρόνου θα λειτουργήσει διαφορετικά η ΠΔΣ. Και πάντως, μπήκε το νερό στ'αυλάκι. Αρχίζουν να ισχύουν κριτήρια. Δεν αντέχω άλλο να ακούω περί μέσου, γνωστού και δε συμμαζεύεται. Όντως το κριτήριο ετέθη εκ του προχείρου. Αλλά είναι μια αρχή, απέναντι σ' όλο αυτό το άδικο σύστημα που ίσχυε επί μια δεκαετία.
Συμφωνόντας και μη ξέροντας τι θα γίνει του χρόνου, να πω ότι δε βάλαμε εμείς το κριτήριο, το ΥΠΕΠΘ το έβαλε. Αν κάναμε και τέτοια αδιόριστοι θα μέναμε ακόμα;

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Η ΟΛΜΕ να πάρει άμεση θέση για ΠΔΣ
« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 14, 2009, 11:40:55 πμ »
...όλοι εμείς οι παλιοί αν δεν ήταν ο ΑΣΕΠ και υπήρχε ακόμα η επιτηρίδα θα ήμασταν διορισμένοι.

Κι εμείς, οι πολλαπλώς επιτυχόντες του ΑΣΕΠ αλλά μη διοριστέοι, αν δεν ήταν οι τόσοι πίνακες και οι ποσοστώσεις, θα ήμαστε διορισμένοι προ πολλού...

Εγώ αγαπητά μου παιδιά όταν ήμουν στο Πανεπιστήμιο δεν μου είχε πει κανείς για ΑΣΕΠ.

Κι εμένα το 97 που έδωσα Πανελλήνιες δεν μου είπαν ότι θα έρθει η μέρα που οι δάσκαλοι θα διορίζονται πριν πάρουν πτυχίο.

Που ξέρετε ότι ο ΑΣΕΠ είναι αξιοκρατικός ,

Αξιοκρατικός ίσως να μην είναι, από αυτόν, όμως, μαζεύεις μόρια και "ανεβαίνεις" στους πίνακες διεκδικώντας την ωρομισθία ή την αναπλήρωση με διαφανείς διαδικασίες.

τι να κάνω που έχω δθο παιδιά που τα πλένω ,τα ταίζω , τα πάω βόλτα.παίζουμε ,διαβάζουμε .

1. Να σου ζήσουν, αλλά τα παιδιά δεν είναι κριτήριο διορισμού.
Εξαιρούνται οι 3τεκνοι (το 20% βλέπεις) και οι πολύτεκνοι.  :P

2. Για να δώσεις ΑΣΕΠ χρόνο δεν έχεις.
Έχεις, όμως, χρόνο να προετοιμάζεσαι κάθε μέρα για τη διδασκαλία σου, να διορθώνεις διαγωνίσματα, να... να...;  ???  ???

Πώς μπορούμε εμείς να ανταγωνιστούμε εσας τους νέους που είστε πιο υποψιασμένοι;

1. Δηλαδή καμία μάνα με 2 παιδιά δεν διορίστηκε μέσω ΑΣΕΠ;;;  :o
Για ψάξε, καλή μου, τα αποτελέσματα και, κυρίως, τη στήλη με την ημερομηνία γέννησης.

2. Αφού δεν "μπορείτε να ανταγωνιστείτε εμάς τους νεότερους", πώς θα μας ανταγωνιστείτε στη διδασκαλία;  ???

Ηρεμήστε και μπήτε σιγά σιγα στη διαδικασία να περιμένετε και εσείς λίγο ..

Δεν μπαίνω καν στον κόπο να το σχολιάσω!  :o
Έχω μείνει ενεά!  :o  :o
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος zizoulis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 726
    • Προφίλ
Απ: Η ΟΛΜΕ να πάρει άμεση θέση για ΠΔΣ
« Απάντηση #13 στις: Οκτώβριος 14, 2009, 12:10:06 μμ »
Λογικα του χρονου θα γινουν αιτησεις κοινες με αναπληρωτες κι ωρομισθιους, αρα θα ειναι δυνατη η προσληψη μεσω του πινακα, αφου κι η πδσ δε θα εχει διαφορα απο την ωρομισθια (τι 10 τι 11 ωρες). Φετος καποιος ειχε δηλωσει ωρομισθια στην κορινθο ή στην ευβοια και πδσ σε καποια δευτεροβαθμια της αττικης, αρα δε θα μπορουσε να λειτουργησει ο πινακας. Αν μετρουσαν κι αλλα πολλα κριτηρια πχ μεταπτυχιακα , βιογραφικα προυπηρεσια σε πδσ κλπ παλι ρουσφετολογικα θα γινοταν! Αρα για τις δεδομενες συνθηκες και για να γινει κι η διαδικασια γρηγορα επιλεχτηκε ενα κριτηριο, που ισως ευνοει καποιους, ποιους ? αυτους που αδικηθηκαν πιο πολυ τα τελευταια χρονια! κι οι  οποιοι δεν ειναι γεροι οπως ακουω απο πολλους αυτες τις μερες - απο ποτε οι 35αρηδες ειναι γεροι? απο ποτε ειναι ασχετοι αυτοι που χρονια τωρα εργαζονται στα φροντιστηρια? Μη φοβαστε, καποιος που κανει ασχετη εργασια δεν εχει κενο στις 2-4 το μεσημερι για να εχει κανει αιτηση για πδσ, αρα αυτοι που την εχουν δηλωσει ειναι ανθρωποι της εκπαιδευσης και μαλιστα με μεγαλη πειρα και προυπηρεσια. Τελος θελω να πω οτι καταλαβαινω ποσο απογοητευτικο ειναι για καποιον που περυσι δουλευε στην προσθετη (με τον οποιο τροπο) φετος να αποκλειεται, ομως αν εχουν νιωσει καποιοι τι σημαινει να χανεις κεκτημενα δικαιωματα και να εχουν καποιες ρυθμισεις αναδρομικη ισχυ ειναι οι παλιοι, που δεν εχουν ευνοηθει και ποτε απο το συστημα. (Για την κουβεντα ειμαι αποφοιτος του 96, με επιτυχια στον ασεπ με 2 χρονιες ωρομισθιας, που ποτε δε μου εδωσαν ουτε 2 ωρες πδσ)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 752
Σύνολο: 755

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.