*

Αποστολέας Θέμα: Ο ΑΣΕΠ και τα ΛΑΘΗ ΤΟΥ !!  (Αναγνώστηκε 7899 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kripintiris

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ο ΑΣΕΠ και τα ΛΑΘΗ ΤΟΥ !!
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 26, 2009, 12:13:12 μμ »
Φίλε "kripintiris", έγραψες με την τεκμηριωση σου!! Καλά με έστειλες!!
Τελικά ένα μεταπτυχιακό, άσχετο με την ειδικότητα σου και χωρίς παιδαγωγική επάρκεια πόσα μόρια δίνει?Huh?
Για ποιον πίνακα μιλάς, διότι στο e-aitisi δεν έχει καμία στήλη με αυτές τις προσαυξήσεις!!
Μήπως θα μπορούσες να μου στείλεις και την παραπάνω ακουλουθία?
Καλημέρα!!!
Ένα μεταπτυχιακό άσχετο με την ειδικότητα σου και χωρίς παιδαγωγική επάρκεια δεν δίνει επιπλέον μόρια στον διαγωνισμό του ΑΣΕΠ. Έτσι λέει τουλάχιστον η προκήρυξη του ΑΣΕΠ για τους εκπαιδευτικούς. Σε άλλους διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ λέει π.χ. ότι μεταπτυχιακό στην ειδικότητα δίνει 150 μόρια και μεταπτυχιακό άσχετο με την ειδικότητα δίνει 50 μόρια.
Ο πίνακας στον οποίο αναφερόμουν ήταν ο πίνακας διοριστέων του ΑΣΕΠ για τους ΠΕ20. Για αυτόν μίλαγε ο φίλος mitman. Και έκανα την ανάλυσή μου θεωρώντας ότι βρήκα ποιος από τους 45 διοριστέους είναι. Μπορεί βέβαια να κάνω και λάθος και να μην είναι αυτός που πιστεύω, αλλά γενικά κάπως έτσι έχουν τα πράγματα. +3 ή +2 μόρια σε ανεβάζουν 1-2 θέσεις στον πίνακα διοριστέων των ΠΕ20, αλλά μπορεί να σε ανεβάσουν 5-6 θέσεις σε έναν θεωρητικό πίνακα ΠΕ19-20 μαζί. Άλλωστε επειδή γίνονται ενιαία διορισμοί ΠΕ19-20 και βγαίνει μία εγκύκλιος διορισμού, για να τοποθετηθούν όλοι με τη σειρά που έχουν στα εκάστοτε κενά δημιουργείται ένας ενιαίος πίνακας ΠΕ19-20.
Π.χ. φέτος:
Θα διοριστούν 100 άτομα ΠΕ19-20. (άλλα 100 του χρόνου). Επιπλέον υπάρχει +1 θέση που δημιουργείται επειδή υπάρχει ένας ΠΕ19 με 24μηνο. Άρα 101 άτομα φέτος.
1ος διαλέγει κενό ο συγκεκριμένος ΠΕ19 (24μηνος).
Μετά επιλέγουν οι 40 από τον Ενιαίο Πίνακα Διορισμών. Λόγω του 60% - 40%, οι 24 πρώτοι ΑΕΙ + οι 16 πρώτοι ΤΕΙ όπως είναι στον πίνακα δημιουργούν μια sortαρισμένη 40άδα. Με βάση τη θέση του ο καθένας θα πάρει και κενό μετά από τους προηγούμενούς του.
Στη συνέχεια οι υπόλοιποι 60 διορισμοί είναι από τον γραπτό ΑΣΕΠ. 60% - 40% και πάλι, οπότε 36 ΑΕΙ και 24 ΤΕΙ. Δηλαδή οι 36 πρώτοι διοριστέοι των ΠΕ19 του ΑΣΕΠ και οι 24 πρώτοι διοριστέοι των ΠΕ20 (μέσα σ' αυτούς κι ο φίλος mitman...). Οι 36 και οι 24 προέρχονται από 2 διαφορετικούς πίνακες, αφού ο ΑΣΕΠ έχει σαν διαφορετικές τις ειδικότητες ΠΕ19 και ΠΕ20. Πώς θα sortαριστούν αυτοί οι 60; Πώς θα γίνουν concatanate αυτοί οι δύο πίνακες σε μία 60άδα για να διαλέξουν κενό όλοι με την κατάλληλη σειρά; Μόνο αντικειμενικό κριτήριο για sorting είναι ο τελικός βαθμός του διαγωνισμού μετά τις προσαυξήσεις. Έτσι θα φτιαχτεί η επόμενη 60άδα με τους 60 να βρίσκονται στις θέσεις 41-100 του συνολικού αριθμού που θα διοριστούν φέτος.

Τελικά θέλω να πω στον mitman ότι δεν είναι ότι χάνει 1 θέση στον πίνακα διοριστέων των ΠΕ20, αλλά ότι μάλλον πέφτει 6-7 θέσεις συνολικά σε αυτήν την 60άδα με τα 3 λιγότερα μόρια που έχει. Βέβαια μάλλον δε θα βρει άκρη με τον ΑΣΕΠ, γιατί θα του απαντήσουν αυτό που είπε ο φίλος perperas:
Παράθεση
επειδή το μεταπτυχιακό σου θεωρείται προσόν διορισμού είναι σαν να το "καις" και γι αυτό μετράει μόνο για να σου δώσει παιδαγωγική επάρκεια και δεν σου δίνει τα μόρια τα επιπλέον. Και από ότι μου είπε ούτε παραπάνω χρήματα θα πάρεις όταν διοριστούμε με το καλό γιατί είναι προσόν διορισμού και όχι έξτρα προσόν. Το λέει καθαρά και η εγκύκλιος ότι όσοι έχουν παιδαγωγική επάρκεια θα πρέπει όταν κάνουν τα χαρτιά τους να φέρουν και το χαρτί που τους προσδίδει την παιδαγωγική επάρκεια αλλιώς δεν θα αναγνωριστεί η επάρκεια.

Για το επίδομα μεταπτυχιακού είναι βέβαια μια άλλη ιστορία. O mizsolitude είπε:
Παράθεση
Από δική μου συνάδελφο η οποία έκανε μεταπτυχιακό που της έδινε παιδαγωγική επάρκεια γνωρίζω ότι αναγνωρίστηκε ΚΑΙ ως έξτρα προσόν και λαμβάνει και το επίδομα κανονικά. Από καθαρή περιέργεια, μπορείς να ρωτήσεις το συνάδελφό σου ποιος νόμος είναι αυτός;
Η συνάδελφος αυτή κανονικά δεν πρέπει να πάρει το επίδομα με βάση το νόμο. Βασικά είναι λίγο συγκεχυμένα τα πράγματα. Η ΑΣΠΑΙΤΕ που δίνει επάρκεια δε λογίζεται σαν μεταπτυχιακό για να παίρνεις και επίδομα. Όταν π.χ. έχεις τελειώσει και μια καθηγητική σχολή επιπλέον (π.χ. Μαθηματικός) δεν παίρνεις επίδομα επειδή διορίστηκες σαν Πληροφορικός. Υπάρχουν και άλλα μεταπτυχιακά που δίνουν παιδαγωγική επάρκεια, όπου εκεί δεν είναι σαφή τα πράγματα. Η παιδαγωγική επάρκεια είναι προσόν διορισμού, δεν παίρνεις επίδομα γι αυτή και μάλλον υπάρχει και νόμος γι αυτό αλλά δεν ξέρω που να τον βρω... Δεν είμαι σίγουρος βασικά για μεταπτυχιακό που δίνει παιδαγωγική επάρκεια...

Γενικά πάντως εικάζω ότι έγινε το εξής. Η συνάδελφος με προσόν διορισμού το μεταπτυχιακό στα παιδαγωγικά, διορίστηκε. Και μετά λέει "θέλω και το επίδομα", (και καλά κάνει). Για να πάρεις το επίδομα κάνεις μια αίτηση στη Δευτεροβάθμια που ανήκεις και την εγκρίνει ή όχι το ΠΥΣΔΕ μετά από συμβούλιο. Αυτή είναι μια άλλη διαδικασία, άσχετη με το διορισμό. Νομίζετε ότι τα άτομα του ΠΥΣΔΕ την έψαξαν και πολύ τη φάση με την αίτηση της φίλης μας; Εγώ ξέρω ότι για να εγκρίνουν το μεταπτυχιακό το πολύ να ζητήσουν εκτός από το επικυρωμένο αντίγραφο και μια φωτοτυπία της καρτέλας από τη σχολή που έγινε το μεταπτυχιακό για να δουν αν είχε ετήσια τουλάχιστον διάρκεια. Αυτό και τίποτα άλλο και έτσι να πήρε η κοπέλα και το επίδομα. Αμα το πάρεις μια φορά, μετά ισχύει για μια ζωή...

** Μπορεί βέβαια στο ΠΥΣΔΕ να ξέρουν τους νόμους και να υπάρχει νόμος που δικαιούται το επίδομα η συνάδελφος και εγώ να λέω βλ :)κείες...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ο ΑΣΕΠ και τα ΛΑΘΗ ΤΟΥ !!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:59:44 »

Αποσυνδεδεμένος mitman

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ο ΑΣΕΠ και τα ΛΑΘΗ ΤΟΥ !!
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 26, 2009, 12:25:04 μμ »
Σημερα έλαβα την απάντηση του ΑΣΕΠ.
perperas έχεις δίκιο. ΜΕ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ του ΑΣΕΠ ενα μετ/κο που δίνει παιδαγωγική επάρκεια ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ σε μορια. !

Αν και δεν εμφανίζεται πουθενα είναι μία "κρυφή" παγίδα!

ΚΑΛΟ θα είναι τέτοιου είδους αποφάσεις να υπάρχουν στις προκυρήξεις.......

Οπότε κύριοι που είστε σε αυτά τα μετ/κά να γνωρίζετε ότι ΜΟΝΟ ΩΣ επάρκεια λαμβάνεται ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΟΡΙΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...

Όσο για τα επιπλέον χρήματα...όταν θα έρθει η ώρα θα το δούμε και αυτό.

Φιλε perperas επειδή εγώ δεν το βρήκα την προκύρηξη μπορείς να μου πεις που βρίσκεται αυτό ;

Γιατί αν δεν το γράφει η 3π/2008.... υπάρχει ηθικό θέμα όχι τόσο για μένα... γιατί μάλλον δεν θα παω για εκπαιδευτικός...ειδικά βλέπωντας το που πάμε .....
ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ στην πόλη μου άτομα που διδάσκουν πληροφορική και είναι ΘΕΟΛΟΓΟΙ, ΦΥΣΙΚΟΙ και κάθε καρυδιάς καρύδι........με 300 και 400 ώρες σεμινάρια...ή μεταπτυχιακό στην πληροφορική....
αλλά για τους νέους , που θα μπουν στο τρυπάκι των εξετάσεων του ΑΣΕΠ και στους υπολογισμούς της μοριοδότησης.

Αυτά και λυπάμαι που δεν μπροώ να αλλάξω το θέμα.. ΑΣΕΠ και "ΚΡΥΦΕΣ" ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ - "ΚΡΥΦΟΙ" ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΙ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ. Με κάθε επιφύλαξη γιατί α) περιμένω από τον perperas το σημείο που το αναφέρει η προκύρηξη (γιατί εγώ δεν το βρήκα) και β) θα ξαναδω την προκύρηξη και αν όντως υπάρχει θα το αναφέρω και θα κλειδώσω το θέμα αφού το μόνο λάθος που θα υπάρχει θα είναι το δικό μου !!!

Αποσυνδεδεμένος perperas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
  • PE20
    • Προφίλ
Απ: Ο ΑΣΕΠ και τα ΛΑΘΗ ΤΟΥ !!
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 26, 2009, 01:54:06 μμ »
Σημερα έλαβα την απάντηση του ΑΣΕΠ.
perperas έχεις δίκιο. ΜΕ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ του ΑΣΕΠ ενα μετ/κο που δίνει παιδαγωγική επάρκεια ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ σε μορια. !

Αν και δεν εμφανίζεται πουθενα είναι μία "κρυφή" παγίδα!

ΚΑΛΟ θα είναι τέτοιου είδους αποφάσεις να υπάρχουν στις προκυρήξεις.......

Οπότε κύριοι που είστε σε αυτά τα μετ/κά να γνωρίζετε ότι ΜΟΝΟ ΩΣ επάρκεια λαμβάνεται ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΟΡΙΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...

Όσο για τα επιπλέον χρήματα...όταν θα έρθει η ώρα θα το δούμε και αυτό.

Φιλε perperas επειδή εγώ δεν το βρήκα την προκύρηξη μπορείς να μου πεις που βρίσκεται αυτό ;

Γιατί αν δεν το γράφει η 3π/2008.... υπάρχει ηθικό θέμα όχι τόσο για μένα... γιατί μάλλον δεν θα παω για εκπαιδευτικός...ειδικά βλέπωντας το που πάμε .....
ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ στην πόλη μου άτομα που διδάσκουν πληροφορική και είναι ΘΕΟΛΟΓΟΙ, ΦΥΣΙΚΟΙ και κάθε καρυδιάς καρύδι........με 300 και 400 ώρες σεμινάρια...ή μεταπτυχιακό στην πληροφορική....
αλλά για τους νέους , που θα μπουν στο τρυπάκι των εξετάσεων του ΑΣΕΠ και στους υπολογισμούς της μοριοδότησης.

Αυτά και λυπάμαι που δεν μπροώ να αλλάξω το θέμα.. ΑΣΕΠ και "ΚΡΥΦΕΣ" ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ - "ΚΡΥΦΟΙ" ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΙ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ. Με κάθε επιφύλαξη γιατί α) περιμένω από τον perperas το σημείο που το αναφέρει η προκύρηξη (γιατί εγώ δεν το βρήκα) και β) θα ξαναδω την προκύρηξη και αν όντως υπάρχει θα το αναφέρω και θα κλειδώσω το θέμα αφού το μόνο λάθος που θα υπάρχει θα είναι το δικό μου !!!
Τι να σου πω το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι είναι προσόν διορισμού αφού και τα μεταπτυχιακά και τα διδακτορικά πάνω στην διδακτική είναι κριτήριο απόδειξης παιδαγωγικής επάρκειας...
Είναι μαζί με όλα τα άλλα πτυχία που αποδεικνύουν παιδαγωγική επάρκεια.
 Αυτό γνωρίζω μόνο.

Αποσυνδεδεμένος mitman

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ο ΑΣΕΠ και τα ΛΑΘΗ ΤΟΥ !!
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 26, 2009, 03:25:59 μμ »
Δεν διαφωνώ ΑΛΛΑ πουθενά η προκύρηξη δεν λέει ότι μετράει το μετ/κό ή το διδακτορικό ή έτσι ή γουβέτσι ...
Εκτός αν δεν καταλαβαίνω εγώ Ελληνικά οπότε ζητώ συγνώμη....
Από την προκύρηξη

"2. ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ.
Οι υποψήφιοι που είναι κάτοχοι διδακτορικού ή μεταπτυχιακού τίτλου σπουδών ετήσιας τουλάχιστον φοίτη−
σης, προσκομίζουν επικυρωμένη φωτοτυπία του διδακτορικού ή μεταπτυχιακού διπλώματος καθώς και βεβαί−
ωση από το αντίστοιχο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα που να καθορίζει το γνωστικό αντικείμενο αυτών, εφόσον τούτο
δεν προκύπτει σαφώς από τους προσκομιζόμενους τίτλους.
Αν ο τίτλος έχει αποκτηθεί στην αλλοδαπή απαιτείται μόνον πρωτότυπο ή επικυρωμένο αντίγραφο:
α) Πράξης αναγνώρισης από το ΔΙ.Κ.Α.Τ.Σ.Α. ή
β) Πιστοποιητικού αναγνώρισης από το Δ.Ο.Α.Τ.Α.Π.,
για την ισοτιμία του τίτλου, που να έχει εκδοθεί μέχρι και την τελευταία ημέρα της προθεσμίας υποβολής
των αιτήσεων.
Σε περίπτωση που από το πιστοποιητικό ή την πράξη αναγνώρισης δεν προκύπτει το γνωστικό αντικείμε−
νο, απαιτείται βεβαίωση από το Εκπαιδευτικό Ίδρυμα που χορήγησε τον τίτλο, η οποία να καθορίζει το γνω−
στικό αντικείμενο, καθώς και επίσημη μετάφρασή της.
Επίσης οι κάτοχοι διδακτορικού τίτλου, της ημεδαπής και της αλλοδαπής, προσκομίζουν περίληψη της διδα−
κτορικής διατριβής τους ενώ οι κάτοχοι μεταπτυχιακού διπλώματος, της ημεδαπής και της αλλοδαπής, προ−
σκομίζουν αναλυτική βαθμολογία των μαθημάτων που παρακολούθησαν και τον τίτλο της εργασίας τους εφό−
σον υπάρχει.
Σημείωση:
• Στις περιπτώσεις που η ισοτιμία ή ισοτιμία και αντιστοιχία του πτυχίου αλλοδαπής αναγνωρίζεται μόνο εφό−
σον ο κάτοχος του πτυχίου είναι και κάτοχος μεταπτυχιακού διπλώματος δεν αναγνωρίζεται ισοτιμία του μετα−
πτυχιακού διπλώματος, και επομένως δεν λογίζεται ως μεταπτυχιακός τίτλος.
• Στην περίπτωση που ο μεταπτυχιακός τίτλος συμπληρώνει τον βασικό τίτλο, δεν λογίζεται ως μεταπτυχια−
κός τίτλος.
• Διευκρινίζεται ότι η υποβολή αίτησης προς το Δ.Ο.Α.Τ.Α.Π. δεν υποκαθιστά το απαιτούμενο πιστοποιητικό
αναγνώρισης."

Δεν είναι το + - μια θέση..ή το + - 6 ή 7 θέσεις (για μένα) γιατί όπως είπα μάλλον δεν θα ακολουθήσω αυτό το δρόμο τελικά είναι το γαμώτο....γιατί ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ στην προκύρηξη
πράγμα που αφήνει σε εμένα τη πικρή γεύση ότι τελικά...ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ γίνονται.... ;)
- Διορίζεσαι με προταιρεότητα και ας έχεις αποτυχία στον ΑΣΕΠ...
- Τρέχεις στην άκρη θεού γιατί στον τόπο σου διδάσκουν το αντικείμενο άτομα ΜΕ ΑΛΛΗ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ και 300 ώρες σεμινάριο
- Στο παρα 5' σου πετάνε σχολή με ....παιδαγωγική επάρκεια !!!!! βλέπε λιμάνι...
Άντε ας μη βγάλω άλλη χολή...... :D  :D  :D  :D  :D


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ο ΑΣΕΠ και τα ΛΑΘΗ ΤΟΥ !!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:59:44 »

Αποσυνδεδεμένος aktorion

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: Ο ΑΣΕΠ και τα ΛΑΘΗ ΤΟΥ !!
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 26, 2009, 05:56:17 μμ »
Δεν διαφωνώ ΑΛΛΑ πουθενά η προκύρηξη δεν λέει ότι μετράει το μετ/κό ή το διδακτορικό ή έτσι ή γουβέτσι ...
Εκτός αν δεν καταλαβαίνω εγώ Ελληνικά οπότε ζητώ συγνώμη....
Από την προκύρηξη

"2. ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ.
Οι υποψήφιοι που είναι κάτοχοι διδακτορικού ή μεταπτυχιακού τίτλου σπουδών ετήσιας τουλάχιστον φοίτη−
σης, προσκομίζουν επικυρωμένη φωτοτυπία του διδακτορικού ή μεταπτυχιακού διπλώματος καθώς και βεβαί−
ωση από το αντίστοιχο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα που να καθορίζει το γνωστικό αντικείμενο αυτών, εφόσον τούτο
δεν προκύπτει σαφώς από τους προσκομιζόμενους τίτλους.


Έχεις δίκαιο ότι δεν το αναφέρει ρητά, και συμφωνώ ότι θα έπρεπε να είναι πιό ξεκάθαρη η προκύρηξη, αλλά για ποιό λόγο να ζητάει βεβαίωση ,πάση θυσία, για το γνωστικό αντικείμενο των σπουδών;

Αποσυνδεδεμένος premnt017

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ο ΑΣΕΠ και τα ΛΑΘΗ ΤΟΥ !!
« Απάντηση #19 στις: Ιανουάριος 26, 2022, 04:11:59 μμ »
Επιστήμες της αγωγής : Εκπαίδευση με χρήση νέων τεχνολογιών.
Αν αυτό δεν έχει σχέση με πληροφορική...ναι έχει δίκιο.... αλλά
α)στα προσωρινά μέτρησε...
β)σε άλλο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ στα τελικά μέτρησε
γ) ίδιο πτυχίο σε οικονομολόγο που είμασταν μαζί μέτρησε

απλά έγινε ένα χοντρό λάθος... και το θέμα είναι άντε σε εμένα έχει μικρό κόστος (αλλά δεν θα το αφήσω έτσι) για σκέψου όμως -3 μονάδες που σε στέλνει.....
Είναι απαράδεκτο να γίνονται τόσο χοντρά λάθη...
Τελικά πάντα ήταν προβληματικό τηο συγκεκριμένο μεταπτυχιακό για τους πληροφορικούς.... Έκανα Αναζήτηση στα φορουμ να δω τι υπάρχει για αυτό το ΠΜΣ μιας και στις προκηρύξεις 12κ/2021 &13κ/2021 δεν υπάρχει στη λίστα αυτών που αναγνωρίζονται για τις θέσεις πληροφορικής. Άλλη μια φορά που μετανιώνω που το έκανα. Και να σκεφτείτε χάρηκα όταν πέρασα τις εισαγωγικές.....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158560
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 520
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 537
Σύνολο: 549

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.