*

Αποστολέας Θέμα: Ο ΑΣΕΠ και τα ΛΑΘΗ ΤΟΥ !!  (Αναγνώστηκε 7882 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mitman

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ο ΑΣΕΠ και τα ΛΑΘΗ ΤΟΥ !!
« στις: Οκτώβριος 23, 2009, 05:03:35 μμ »
ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΠΕ 20 ?????? !!!!!
Παιδιά λυπάμαι αλλά ο ΑΣΕΠ φέτος τα έχει κάνει μούσκεμα !
Με λύπη μου διαπίστωσα ότι στα οριστικά έχουν κάνει τραγικό λάθος στη τελική βαθμολογία μου.
Δεν μου έχουν μετρήσει το μεταπτυχιακό σαν μονάδες όπως είχε γίνει στα προσωρινά αλλά μου μέτρησαν την παιδαγωγική επάρκεια που μου δίνει !!!!!!!
ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟ και ΜΟΝΑΔΙΚΟ ένα μεταπτυχιακό να μετράει κατά το ήμισυ των δυνατοτήτων του !!!
Έχω στείλει επιστολή άλλά μάλλον το βλέπω να πηγαίνει δικαστικά.....

ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΓΕΝΙΚΑ γιατί ο ΑΣΕΠ μπορεί να είναι αξιοκρατικός ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΗ.
Σαφώς καλό διορισμό σε όλους. 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ο ΑΣΕΠ και τα ΛΑΘΗ ΤΟΥ !!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:44:40 »

Αποσυνδεδεμένος dimstella

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ο ΑΣΕΠ και τα ΛΑΘΗ ΤΟΥ !!
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 05:08:57 μμ »
Το μεταπτυχιακό πρέπει να έχει σχέση με το γνωστικό αντικείμενο (το γράφει η προκύρηξη) για να πάρεις τα μόρια

Απ'ότι καταλαβαίνω είσαι πληροφορικός με μεταπτυχιακό που σου παρέχει παιδαγωγική επάρκεια, άρα μάλλον (εικάζω) δεν θα έχει άμεση σχέση με πληροφορική, ε;

Αποσυνδεδεμένος mitman

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ο ΑΣΕΠ και τα ΛΑΘΗ ΤΟΥ !!
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 05:15:30 μμ »
Επιστήμες της αγωγής : Εκπαίδευση με χρήση νέων τεχνολογιών.
Αν αυτό δεν έχει σχέση με πληροφορική...ναι έχει δίκιο.... αλλά
α)στα προσωρινά μέτρησε...
β)σε άλλο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ στα τελικά μέτρησε
γ) ίδιο πτυχίο σε οικονομολόγο που είμασταν μαζί μέτρησε

απλά έγινε ένα χοντρό λάθος... και το θέμα είναι άντε σε εμένα έχει μικρό κόστος (αλλά δεν θα το αφήσω έτσι) για σκέψου όμως -3 μονάδες που σε στέλνει.....
Είναι απαράδεκτο να γίνονται τόσο χοντρά λάθη...

Αποσυνδεδεμένος kripintiris

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ο ΑΣΕΠ και τα ΛΑΘΗ ΤΟΥ !!
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 06:37:19 μμ »
Επιστήμες της αγωγής : Εκπαίδευση με χρήση νέων τεχνολογιών.
Αν αυτό δεν έχει σχέση με πληροφορική...ναι έχει δίκιο.... αλλά
α)στα προσωρινά μέτρησε...
β)σε άλλο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ στα τελικά μέτρησε
γ) ίδιο πτυχίο σε οικονομολόγο που είμασταν μαζί μέτρησε

απλά έγινε ένα χοντρό λάθος... και το θέμα είναι άντε σε εμένα έχει μικρό κόστος (αλλά δεν θα το αφήσω έτσι) για σκέψου όμως -3 μονάδες που σε στέλνει.....
Είναι απαράδεκτο να γίνονται τόσο χοντρά λάθη...
Φίλε mitman ...
Νομίζω ότι το μεταπτυχιακό ειδικότητας δίνει 2 μονάδες. Αν σου είχαν στα προσωρινά +3 μονάδες από αυτό, τότε έγινε λάθος. Έπρεπε να έχεις +2.
Βασικά έχει μια στήλη στο excelάκι την στήλη 4:ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ. Αυτή είναι boolean τιμή. 1 αν έχεις και 0 αν δεν έχεις μεταπτυχιακό. Αυτή η τιμή δεν προστίθεται στην στήλη 8:ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΙΣ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ. Στην στήλη 8 παίρνεις +2 αν έχεις μεταπτυχιακό.
Οφείλω να πω βέβαια ότι εσύ μπορεί να παίρνεις boolean 1 στη στήλη 5:ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΣΤΗ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ Ή ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΑ και αυτό να δίνει +3. Δεν το ξέρω ειλικρινά... Η στήλη 5 πάντως δεν πρέπει να έχει νόημα στον κλάδο μας. Αν είναι μεταπτυχιακό που δίνει παιδαγωγική κατάρτιση σε προτάσσει στους ΒΠ διοριστέους και δεν μπορείς να παίρνεις και +3. Αν δεν είναι αναγνωρισμένο μεταπτυχιακό για παιδαγωγική επάρκεια τότε δεν προτάσσεσαι, αλλά παίρνεις +3 (ή +2) μόρια αν είναι μεταπτυχιακό ειδικότητας.
Γενικά κάνε την ένσταση και ενημέρωσε μας αν μπορείς, για να μάθουμε κι εμείς πως σκέφτονται...  :)

Πάντως σε κάθε περίπτωση αν η ένστασή σου γίνει δεκτή (δικαστικά εννοείται, αλλά ρώτα και στον ΑΣΕΠ μήπως υπάρχει γρηγορότερη διαδικασία) θα ανέβεις στον πίνακα διοριστέων μία θέση στους ΠΕ20, αλλά στους ΠΕ19 και ΠΕ20 μαζί (γιατί για όλους μαζί τρέχει ο πίνακας στις τοποθετήσεις) θα ανέβεις 4 με 7 θέσειςσυνολικά. (4 αν παίρνεις +2 και 7 αν παίρνεις +3 μόρια...) Το οποίο σημαίνει ότι αν στην αίτηση διορισμού πετύχαινες την ν-οστή σου επιλογή για περιοχή διορισμού, τώρα θα πετύχεις την (ν+1)οστή ή την (ν+2)οστή σου επιλογή. Παίζει πάντα ρόλο η διασπορά των θέσεων που θα προκηρυχθούν ανά την Ελλάδα και το που προτιμά ο καθένας να διοριστεί.

* Πάντως είμαι διαβασμένος, δε μπορείς να πεις...  ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ο ΑΣΕΠ και τα ΛΑΘΗ ΤΟΥ !!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:44:40 »

Αποσυνδεδεμένος perperas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
  • PE20
    • Προφίλ
Απ: Ο ΑΣΕΠ και τα ΛΑΘΗ ΤΟΥ !!
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 07:01:21 μμ »
ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΠΕ 20 ?????? !!!!!
Παιδιά λυπάμαι αλλά ο ΑΣΕΠ φέτος τα έχει κάνει μούσκεμα !
Με λύπη μου διαπίστωσα ότι στα οριστικά έχουν κάνει τραγικό λάθος στη τελική βαθμολογία μου.
Δεν μου έχουν μετρήσει το μεταπτυχιακό σαν μονάδες όπως είχε γίνει στα προσωρινά αλλά μου μέτρησαν την παιδαγωγική επάρκεια που μου δίνει !!!!!!!
ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟ και ΜΟΝΑΔΙΚΟ ένα μεταπτυχιακό να μετράει κατά το ήμισυ των δυνατοτήτων του !!!
Έχω στείλει επιστολή άλλά μάλλον το βλέπω να πηγαίνει δικαστικά.....

ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΓΕΝΙΚΑ γιατί ο ΑΣΕΠ μπορεί να είναι αξιοκρατικός ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΗ.
Σαφώς καλό διορισμό σε όλους. 

Ωχ εσένα έφαγα:P
Τι να σου πω ρε φίλε μια θέση είναι λες να έχουμε τις ίδιες προτιμήσεις?
Μακάρι να μην γίνει έτσι πάντως.
Καλή τύχη

Αποσυνδεδεμένος mitman

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ο ΑΣΕΠ και τα ΛΑΘΗ ΤΟΥ !!
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 11:21:11 μμ »
Συνάδελφοι η διαφορά είναι μία θέση αλλά θα ήθελα να ξέρω το γιατί γίνεται αυτό.
Το μεταπτυχιακό σου δίνει +2 ή +3 μονάδες.
Αν σου δίνει και παιδαγωγική επάρκεια είναι άλλο θέμα... πραγματικά θέλω να μάθω τι παίζει και ποιο είναι το σκεπτικό γιατί στη προκύρηξη ΔΕΝ αναφέρει κάτι, οπότε κανονικά θα έπρεπε να έχουν μετρήσει και οι 3 μονάδες αφού είναι πάνω στη διδακτική.

Τι 11ος τι 12ος αλλά το θέμα είναι το γιατί.....

Αποσυνδεδεμένος perperas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
  • PE20
    • Προφίλ
Απ: Ο ΑΣΕΠ και τα ΛΑΘΗ ΤΟΥ !!
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 24, 2009, 12:31:29 πμ »
Τελικά από ένα συνάδελφο που ρώτησα που γνωρίζει καλά τους νόμους μου είπε ότι επειδή το μεταπτυχιακό σου θεωρείται προσόν διορισμού είναι σαν να το "καις" και γι αυτό μετράει μόνο για να σου δώσει παιδαγωγική επάρκεια και δεν σου δίνει τα μόρια τα επιπλέον. Και από ότι μου είπε ούτε παραπάνω χρήματα θα πάρεις όταν διοριστούμε με το καλό γιατί είναι προσόν διορισμού και όχι έξτρα προσόν. Το λέει καθαρά και η εγκύκλιος ότι όσοι έχουν παιδαγωγική επάρκεια θα πρέπει όταν κάνουν τα χαρτιά τους να φέρουν και το χαρτί που τους προσδίδει την παιδαγωγική επάρκεια αλλιώς δεν θα αναγνωριστεί η επάρκεια.

Αποσυνδεδεμένος michalis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ο ΑΣΕΠ και τα ΛΑΘΗ ΤΟΥ !!
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 24, 2009, 12:23:15 μμ »
Συνάδελφοι η διαφορά είναι μία θέση αλλά θα ήθελα να ξέρω το γιατί γίνεται αυτό.
Το μεταπτυχιακό σου δίνει +2 ή +3 μονάδες.
Αν σου δίνει και παιδαγωγική επάρκεια είναι άλλο θέμα... πραγματικά θέλω να μάθω τι παίζει και ποιο είναι το σκεπτικό γιατί στη προκύρηξη ΔΕΝ αναφέρει κάτι, οπότε κανονικά θα έπρεπε να έχουν μετρήσει και οι 3 μονάδες αφού είναι πάνω στη διδακτική.

Τι 11ος τι 12ος αλλά το θέμα είναι το γιατί.....

πίστεψε με μία θέση κάνει μεγάλη διαφορά...έως και έναν χρόνο αναμονής αν πάρουν 11 άτομα και είσαι ο 12ος >:(

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Ο ΑΣΕΠ και τα ΛΑΘΗ ΤΟΥ !!
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 24, 2009, 12:35:02 μμ »
Στην προκειμένη είναι 24 τα άτομα. Προσωπικά νομίζω πως είναι χάσιμο χρημάτων. Άσε που οι ΑΣΕΠιτες θα είναι από τους τελευταίους που θα διαλέξουν περιοχές
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 24, 2009, 02:42:54 μμ από geok_salonika »
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος perperas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
  • PE20
    • Προφίλ
Απ: Ο ΑΣΕΠ και τα ΛΑΘΗ ΤΟΥ !!
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 24, 2009, 02:21:56 μμ »
Συνάδελφοι η διαφορά είναι μία θέση αλλά θα ήθελα να ξέρω το γιατί γίνεται αυτό.
Το μεταπτυχιακό σου δίνει +2 ή +3 μονάδες.
Αν σου δίνει και παιδαγωγική επάρκεια είναι άλλο θέμα... πραγματικά θέλω να μάθω τι παίζει και ποιο είναι το σκεπτικό γιατί στη προκύρηξη ΔΕΝ αναφέρει κάτι, οπότε κανονικά θα έπρεπε να έχουν μετρήσει και οι 3 μονάδες αφού είναι πάνω στη διδακτική.

Τι 11ος τι 12ος αλλά το θέμα είναι το γιατί.....

πίστεψε με μία θέση κάνει μεγάλη διαφορά...έως και έναν χρόνο αναμονής αν πάρουν 11 άτομα και είσαι ο 12ος >:(
Ε δεν είναι σε τέτοια φάση πάντως...

Αποσυνδεδεμένος vasg

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ17-07
    • Προφίλ
Απ: Ο ΑΣΕΠ και τα ΛΑΘΗ ΤΟΥ !!
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 25, 2009, 01:27:13 πμ »
Επιστήμες της αγωγής : Εκπαίδευση με χρήση νέων τεχνολογιών.
Αν αυτό δεν έχει σχέση με πληροφορική...ναι έχει δίκιο.... αλλά
α)στα προσωρινά μέτρησε...
β)σε άλλο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ στα τελικά μέτρησε
γ) ίδιο πτυχίο σε οικονομολόγο που είμασταν μαζί μέτρησε

απλά έγινε ένα χοντρό λάθος... και το θέμα είναι άντε σε εμένα έχει μικρό κόστος (αλλά δεν θα το αφήσω έτσι) για σκέψου όμως -3 μονάδες που σε στέλνει.....
Είναι απαράδεκτο να γίνονται τόσο χοντρά λάθη...
Φίλε mitman ...
Νομίζω ότι το μεταπτυχιακό ειδικότητας δίνει 2 μονάδες. Αν σου είχαν στα προσωρινά +3 μονάδες από αυτό, τότε έγινε λάθος. Έπρεπε να έχεις +2.
Βασικά έχει μια στήλη στο excelάκι την στήλη 4:ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ. Αυτή είναι boolean τιμή. 1 αν έχεις και 0 αν δεν έχεις μεταπτυχιακό. Αυτή η τιμή δεν προστίθεται στην στήλη 8:ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΙΣ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ. Στην στήλη 8 παίρνεις +2 αν έχεις μεταπτυχιακό.
Οφείλω να πω βέβαια ότι εσύ μπορεί να παίρνεις boolean 1 στη στήλη 5:ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΣΤΗ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ Ή ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΑ και αυτό να δίνει +3. Δεν το ξέρω ειλικρινά... Η στήλη 5 πάντως δεν πρέπει να έχει νόημα στον κλάδο μας. Αν είναι μεταπτυχιακό που δίνει παιδαγωγική κατάρτιση σε προτάσσει στους ΒΠ διοριστέους και δεν μπορείς να παίρνεις και +3. Αν δεν είναι αναγνωρισμένο μεταπτυχιακό για παιδαγωγική επάρκεια τότε δεν προτάσσεσαι, αλλά παίρνεις +3 (ή +2) μόρια αν είναι μεταπτυχιακό ειδικότητας.
Γενικά κάνε την ένσταση και ενημέρωσε μας αν μπορείς, για να μάθουμε κι εμείς πως σκέφτονται...  :)

Πάντως σε κάθε περίπτωση αν η ένστασή σου γίνει δεκτή (δικαστικά εννοείται, αλλά ρώτα και στον ΑΣΕΠ μήπως υπάρχει γρηγορότερη διαδικασία) θα ανέβεις στον πίνακα διοριστέων μία θέση στους ΠΕ20, αλλά στους ΠΕ19 και ΠΕ20 μαζί (γιατί για όλους μαζί τρέχει ο πίνακας στις τοποθετήσεις) θα ανέβεις 4 με 7 θέσειςσυνολικά. (4 αν παίρνεις +2 και 7 αν παίρνεις +3 μόρια...) Το οποίο σημαίνει ότι αν στην αίτηση διορισμού πετύχαινες την ν-οστή σου επιλογή για περιοχή διορισμού, τώρα θα πετύχεις την (ν+1)οστή ή την (ν+2)οστή σου επιλογή. Παίζει πάντα ρόλο η διασπορά των θέσεων που θα προκηρυχθούν ανά την Ελλάδα και το που προτιμά ο καθένας να διοριστεί.

* Πάντως είμαι διαβασμένος, δε μπορείς να πεις...  ;)


Φίλε "kripintiris", έγραψες με την τεκμηριωση σου!! Καλά με έστειλες!!
Τελικά ένα μεταπτυχιακό, άσχετο με την ειδικότητα σου και χωρίς παιδαγωγική επάρκεια πόσα μόρια δίνει?????
Μήπως θα μπορούσες να μου στείλεις και την παραπά΄νω ακουλουθία?
Learning by doing...

Αποσυνδεδεμένος vasg

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ17-07
    • Προφίλ
Απ: Ο ΑΣΕΠ και τα ΛΑΘΗ ΤΟΥ !!
« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 25, 2009, 01:33:01 πμ »
Φίλε "kripintiris", έγραψες με την τεκμηριωση σου!! Καλά με έστειλες!!
Τελικά ένα μεταπτυχιακό, άσχετο με την ειδικότητα σου και χωρίς παιδαγωγική επάρκεια πόσα μόρια δίνει?Huh?
Για ποιον πίνακα μιλάς, διότι στο e-aitisi δεν έχει καμία στήλη με αυτές τις προσαυξήσεις!!
Μήπως θα μπορούσες να μου στείλεις και την παραπάνω ακουλουθία?
Learning by doing...

Συνδεδεμένος mizsolitude

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ο ΑΣΕΠ και τα ΛΑΘΗ ΤΟΥ !!
« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 25, 2009, 07:09:57 πμ »
Τελικά από ένα συνάδελφο που ρώτησα που γνωρίζει καλά τους νόμους μου είπε ότι επειδή το μεταπτυχιακό σου θεωρείται προσόν διορισμού είναι σαν να το "καις" και γι αυτό μετράει μόνο για να σου δώσει παιδαγωγική επάρκεια και δεν σου δίνει τα μόρια τα επιπλέον. Και από ότι μου είπε ούτε παραπάνω χρήματα θα πάρεις όταν διοριστούμε με το καλό γιατί είναι προσόν διορισμού και όχι έξτρα προσόν. Το λέει καθαρά και η εγκύκλιος ότι όσοι έχουν παιδαγωγική επάρκεια θα πρέπει όταν κάνουν τα χαρτιά τους να φέρουν και το χαρτί που τους προσδίδει την παιδαγωγική επάρκεια αλλιώς δεν θα αναγνωριστεί η επάρκεια.


Από δική μου συνάδελφο η οποία έκανε μεταπτυχιακό που της έδινε παιδαγωγική επάρκεια γνωρίζω ότι αναγνωρίστηκε ΚΑΙ ως έξτρα προσόν και λαμβάνει και το επίδομα κανονικά. Από καθαρή περιέργεια, μπορείς να ρωτήσεις το συνάδελφό σου ποιος νόμος είναι αυτός;
after a certain age every artist works with injury

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3630
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Ο ΑΣΕΠ και τα ΛΑΘΗ ΤΟΥ !!
« Απάντηση #13 στις: Οκτώβριος 25, 2009, 10:43:24 πμ »
Και εγώ έχω μεταπτυχιακό στη διδακτική (ειδική αγωγή). Αναγνωρίστηκε στον ΑΣΕΠ (αν θυμάμαι καλά μου έδωσε 4 μόρια;;), μου δίνουν το επίδομα κανονικά αλλά και με αυτό μεταπήδησα στην Ειδική Αγωγή εδώ και 8 χρόνια.
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1157993
  • Σύνολο θεμάτων: 19192
  • Σε σύνδεση σήμερα: 421
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 319
Σύνολο: 321

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.