*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1976973 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pambi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 394
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1386 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 10:02:34 μμ »
Παιδια ελεγχει τα δικαιολογιτικα οχι τους επιτυχοντες.Ειναι πιο ευκολο ετσι απο το να ελεγξει τους πινακες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:13:18 »

Αποσυνδεδεμένος constans

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 674
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 04 01
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1387 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 10:03:11 μμ »
Mετα απο 92 σελιδες αναγνωση και αρκετο αγχος και πονοκεφαλο αποφασισα και γω να πω τη γνωμη μου.Σε τοσες σελιδες φωναζαμε να καθαριστουν οι πινακες και φυγουν οι υποπτες προυπηρεσιες ,φαινεται λοιπον πως ηρθε η ωρα.Η α. αποφασισε μετα την μπολικη λασπη που εφαγε και οχι αδικα να εχει πλεον στοιχεια για τα κονε και τα βυσματα και να μας τα τριψει στα μουτρα.Δεν εχει κανεναν αλλο λογο υπαρξης θεωρω αυτη η επιτροπη παρα να  βρει απο που προερχονται τα μορια του καθενα και μετα να δει τι ακριβως θα γινει.Επιτελους να καθαρισει το τοπιο ,λεω πως θαναι για καλο........
Κι εγώ έτσι πιστεύω.

Αποσυνδεδεμένος Dafni2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1388 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 10:04:01 μμ »
Billimemmber,
Αν γίνεται όντως αυτο θα ξεκαθαρίσουν ποιός από τoyς πίνακες  αναπληρωτών είναι επιτυχόντες, ποιός από αυτούς  στον ΑΣΕΠ που πέρασε είχε προυπηρεσία από STAGE PDS klp για να αφήσει μόνο αυτούς που έχουν επιτυχία με "καθαρά μόρια" και να βγάλει τα άλλα. Αλλιώς τα δικαιολογητικα του ΑΣΕΠ τι τα θέλει να τα ξαναδεί??Μπορούσε απλά να τσεκάρει αν κάποιος είναι επιτυχών ή όχι!!!
Εγώ είμαι επιτυχούσα αλλά ΔΕΝ είμαι στον πίνακα αναπληρωτών, οποτε μην αρχίσετε το κράξιμο,
αλλά από αυτό που λες , αυτό καταλαβαίνω, αν και πρέπει να γίνουμε πυθίες εδώ πέρα!!!Έλεος πια!Ας τα ελεγε όλα αυτά πό Δευτέρα!Φάγαμε ένα Σ/Κ να κάνουμε ανάλυση στην ποιήτρια

Αποσυνδεδεμένος ggg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1389 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 10:05:08 μμ »
μηπως ρε παιδια του χρονου διορισει οσους ειναι να διριστουν απο ασεπ 2009, πινακες 24μηνο, 30μηνο, 40% και αναπληρωτες παρει μονο απο τους επιτυχόντες του ασεπ2009; γι αυτο λετε να κανει αυτα που λεει το esos

τοτε γιατι να γινει ο ασεπ το 10 αφου θα παρει μονο απο αυτους;; τσαμπα τρεξιμο διαβασμα και για οσους πανε φροντιστηρια τσαμπα χρηματα... ??? ???

βρε παιδια μηπως πρεπει να περιμενουμε τελικα γιατι η φαντασια οργιαζει... ??? ??? ???
τι σχεση εχει ο ασεπ 10 μαυτο που λεω;ο ασεπ του 10 θα ειναι για 2011-2012 και 2012-2013

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:13:18 »

Αποσυνδεδεμένος dlaf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1390 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 10:08:11 μμ »
Παράθεση από: billimember link=topic=16288.msg256077#msg256077 date=1258315υ109 σο
μηπως απο την αλλη το esos γραφει κατι για να εχει επισκεψιμοτητα κ σκοπιμως δεν το αναλυει για να αναρωτιομαστε εμεις τα βο........δια;λεω εγω τωρα.
Συμφωνώ μαζί σου

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1391 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 10:10:14 μμ »
μηπως ρε παιδια του χρονου διορισει οσους ειναι να διριστουν απο ασεπ 2009, πινακες 24μηνο, 30μηνο, 40% και αναπληρωτες παρει μονο απο τους επιτυχόντες του ασεπ2009; γι αυτο λετε να κανει αυτα που λεει το esos

τοτε γιατι να γινει ο ασεπ το 10 αφου θα παρει μονο απο αυτους;; τσαμπα τρεξιμο διαβασμα και για οσους πανε φροντιστηρια τσαμπα χρηματα... ??? ???

βρε παιδια μηπως πρεπει να περιμενουμε τελικα γιατι η φαντασια οργιαζει... ??? ??? ???
τι σχεση εχει ο ασεπ 10 μαυτο που λεω;ο ασεπ του 10 θα ειναι για 2011-2012 και 2012-2013

οκ μη βαρας μπερδευτικα αααα ενα λαθος δεν συγχωρειτε αμαν πια..... :-[ :-[
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1392 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 10:13:56 μμ »
δεν κανει σε κανεναν αλλον εντυπωση παρα μονο σε εμενα το γεγονος οτι το esos δε γραφει καθαρα την ειδηση κ για ποιον λογο γινεται η καταγραφη; Συμφωνω μπορει να γινεται η καταγραφη δε λεω οτι ειναι ψευδης η δηλωση αλλα σκοπιμα πχ αποκρυπτεται οτι μπορει να γινεται καθε χρονο κ απλως εμεις δε το ξερουμε.Εννοω εν ολιγοις πως η ειδηση προωθηθηκε γενικη κ αοριστη για να της ριχνουμε εμεις καμια ματια.με καταλαβατε;

Αποσυνδεδεμένος xristis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1393 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 10:14:29 μμ »
Mετα απο 92 σελιδες αναγνωση και αρκετο αγχος και πονοκεφαλο αποφασισα και γω να πω τη γνωμη μου.Σε τοσες σελιδες φωναζαμε να καθαριστουν οι πινακες και φυγουν οι υποπτες προυπηρεσιες ,φαινεται λοιπον πως ηρθε η ωρα.Η α. αποφασισε μετα την μπολικη λασπη που εφαγε και οχι αδικα να εχει πλεον στοιχεια για τα κονε και τα βυσματα και να μας τα τριψει στα μουτρα.Δεν εχει κανεναν αλλο λογο υπαρξης θεωρω αυτη η επιτροπη παρα να  βρει απο που προερχονται τα μορια του καθενα και μετα να δει τι ακριβως θα γινει.Επιτελους να καθαρισει το τοπιο ,λεω πως θαναι για καλο........


      Ενδεχόμενα  να  βρεί  και τις όποιες παράξενες -παράνομες  μοριοδοτήσεις...ή και  τυχόν λάθη ( ; ).....

       Παράλληλα θα έχει περισσότερα στοιχεία για τις όποιες προτάσεις - θέσεις της για τη '' δημόσια  διαβούλευση '' 




Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1394 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 10:24:12 μμ »
Την «πύλη» του υπ. Παιδείας πέρασε την Παρασκευή το πρωί ένα σημαντικό πρόσωπο το οποίο είχε βάλει τη «σφραγίδα» του μαζί με την πολιτική του Γεράσιμου Αρσένη στο υπ. Παιδείας που σηματοδότησε μεγάλες αλλαγές , όπως κατάργηση επετηρίδας, αλλαγές στο εξεταστικό κλπ.

Πρόκειται για τον καθηγητή Δημήτρη Κίτσιο , ο οποίος είχε διετελέσει Διευθυντής του υπουργικου γραφείου του κ. Αρσένη, στο υπ. Παιδείας.

Σύμφωνα με πληροφορίες ο κ. Κίτσιος κλήθηκε στο υπουργείο από την ίδια την υπουργό Παιδείας Αννα Διαμαντοπούλου, με την οποία είχε κατ ιδίαν συζήτηση στο γραφείο της..

Τι σας λέει παιδιά αυτή η επίσκεψη????????να ετοιμαζόμαστε για τα χειρότερα....

Αποσυνδεδεμένος arlene

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Post Tenebras Lux
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1395 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 10:25:31 μμ »
θα επαναφερει επετηριδα δηλαδη? ???

Αποσυνδεδεμένος iole

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1396 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 10:26:35 μμ »
Δυσκολα τα πραγματα, ειδικα εμεις που δεν εχουμε επιτυχια σε καποιο ασεπ, και εχουμε  μικρη προιπηρεσια, παει... τη βαψαμε ,  τσαμπα τρεξιμο καναμε περυσι .

Το θεμα ειναι τι κανουμε φετος?

 θα θελαμε να μας ξεκαθαρισει η κ. Διαμαντοπουλου, εαν προκειται να πιασουν τοπο, οι φετινες ωρομισθιες, ή να παραιτηθουμε και να ξεκινησουμε το διαβασμα???????  :-\
...and the great cold death of the earth

Αποσυνδεδεμένος Marw 5

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1397 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 10:32:07 μμ »
Ρε παιδιά να σας ρωτήσω κάτι, αν και πραγματιά ντρέπομαι γιατί τέτοια μ****α που έκανα δεν νομίζψ οτι την έχει κάνει άλλος ανθρωπος. Αυτή ηταν η πρώτη φορά που έδωσα ΑΣΕΠ αν και δεν είμαι πιτσιρίκα, είμαι 30 αλλά΄δούλευα πολύ και το ανέβαλα. Ήμουν επιτυχούσα, σχετικά μακριά από το διορισμό, αλλά όχι και χάλια για ωρομίσ8ια σίγουρα μου είπε κόσμος που ξέρει-14 μόρια μάζευα.

Είμαι όμως τόσο άσχετη που ¨ΕΧΑΣΑ την ημερομηνία κατάθεσης των δικαιογητικών για τους πίνακες ??!!? γιατί νόμιζα οτι αυτό 8α γινόταν μετά τα αποτελέσματα του ΑΣΕΠ (καλά κρασια δηλαδή , έτσι το είχα στο μυαλό μου και εκείνη την εβδομάδα για κακή μου τύχη δεν βρέ8ηκε ούτε ένας να μου το πει!!)
Ξέρω οτι εσείς τραβάτε άλλα ζόρια τώρα μέσα σε αυτό χαμό, αλλά μπορεί κάποιος να μπυ απανήσεις έστω και υπο8ετικα?? εγώ δηλαδή του χρόνου ΔΕΝ 8α μπορώ να μπορώ κάνω χαρτιά για τους πίνακς αφού 8α έχουν κλεισει έτσι?  :'(. τζάμπα το διάβασμα τζάμπα τα ξενύχτια.
τζάμπα το άγχος! Άλλα όποιος δεν έχει μυαλό..

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1398 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 10:32:54 μμ »
η φετινή προϋπηρεσία θα γραφέι κανονικά και με το νόμο...δε μπορεί να κάνει αλλαγές ενώ η χρονιά ξεκίνησ εμε το υπάρχον σύστημα ...το έγραψε και αλλος ότι το διαβεβαίωσε και η ΟΛΜΕ.....


το θέμα είναι τι γίνεται του χρόνου...2010-2011

Αποσυνδεδεμένος k-z

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 312
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1399 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 10:35:06 μμ »
παιδια,ψυχραιμία.Θεωρω οτι η ανακοινωση του Εςος εχει να κανει με την τακτοποιηση των πινακων των τεχνικων ειδικοτητων,για τους οποιους τα αποτελεσματα βγηκαν προσφατα και οι οποιοι σαφως ανηκουν στις προκηρυξεις που προαναφερθησαν

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161744
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 540
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 469
Σύνολο: 486

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.