*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1966158 φορές)

0 μέλη και 24 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος G7 02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1820 στις: Νοέμβριος 17, 2009, 03:21:58 μμ »
Ρε παιδιά νομίζω οτι ο qqq δε μπορεί να τα έβγαλε απο το μυαλό του...αν κάποιος ξέρει ή κοαυσε κάτι άλλο απο το ΥΠΕΠΘ ας το διαψεύσει

το νομοσχεδιο είναι σχεδον ετοιμο και θα βγει πεμπτη ή παρασκευη για διαβουλευση. Θα λεει ξεκάθαρα
1.Ότι κλειδωνουν οι πινακες 24μηνο 30μηνο και 40%
2.ενώ ο πινακας αναπληρωτων και ωρομισθιων διαγράφεται πληρως.
3. Η προυπηρεσια που θα παρουμε φετος θα μετρήσει για τους πινακες που κλειδωνουν.
4. Για αυτους τους πινακες θα υπαρξει μεταβατικο σταδιο, τωρα ποσο καιρο και πως θα γινει δεν το ξεακαθαρίζει ακομη.
5. Το ετος 2010-2011 θα παρει αναπληρωτες από τους επιτυχοντες του τελευταιου ασεπ και τα μορια από δω και περα θα μετραν σαν προσαυξηση στον ασεπ και όχι για διορισμό.



ναι arist2, μπορείς να μου πεις τι σημαίνει το 1;
Φώφη, κάνε το καλό και ρίξ' την στο γυαλό....


http://filologoi02.forumgreek.com/

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:26:22 »

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1821 στις: Νοέμβριος 17, 2009, 03:24:32 μμ »
ρε παιδιά και εγώ δε ξέρω μεταφέρω τι έγραψε ο qqq

κλειδώνουν οι πίνακες σημαίνει ότι όσοι μπουν φέτος στις 30-6-2010 δηλαδή έχουν 24μηνο και ΑΣΕΠ διορίζονται.....το ίδιο και όσοι είναι στο 40% δηλαδή οι 160 πρώτοι στον πίνακα διορισμών που οι περισσότεροι θα είναι ΟΑΕΔΙΤΕΣ....

οι υπόλοιποι με λιγότερους μήνες διατηρούμαστε στους πίνακες και μάλλον θα απορροφήσει για ένα διαστημα 2-3 ετών (μακάρι) και απο εκεί άτομα.......

αυτό κατάλαβα

Αποσυνδεδεμένος ALEXISS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Αγαπώ την παραπαιδεία
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1822 στις: Νοέμβριος 17, 2009, 03:27:26 μμ »
 



Γειά σας Ωρομίσθιοι και Αναπληρωτές.

...

Θέλω να παίξω ένα παιχνίδι.

...

Τα τελευταία χρόνια, είχατε επαναπαυτεί με τους πίνακες στους οποίους τρυπώνατε από γνωστούς, κονέ, βίσματα και τα σχετικά. Χρόνια λοιπόν είχατε γευτεί τους καρπούς τις αδικίας και της λαμογιάς, πατώντας ανάξια πολλές φορές πάνω σε άλλους ανθρώπους για ένα κομμάτι ψωμί.

Ήρθε η ώρα να αποδείξετε αν αξίζετε μια θέση στην εκπαίδευση με το ΑΣΕΠ. Διαβάστε ή μείνετε αδιόριστοι. Κάντε τις επιλογές σας, το παιχνίδι αρχίζει.


http://www.youtube.com/watch?v=T0MEzZArNLw

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1823 στις: Νοέμβριος 17, 2009, 03:30:04 μμ »
χαχα πολύ έξυπνο........................

τέτοιες ώρες ειρωνεία, σα δε ντρεπομαστε

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:26:22 »

Συνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3190
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1824 στις: Νοέμβριος 17, 2009, 03:31:11 μμ »
αν τη βγάλουμε από τα υπουργεία και τα κόμματα και αυτήν και τους συμβούλους της, άραγε θα βρουν αλλού δουλειά ούτε ένα ΑΣΕΠ δεν θα μπορούν να περάσουν (και να διοριστούν)

Αποσυνδεδεμένος daimonman

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1825 στις: Νοέμβριος 17, 2009, 03:32:12 μμ »
με 42 μόρια τι κάνεις?

Μέχρι τώρα ακουγόταν σαν διαγωνισμός μήκους για αντρικό μόριο. Εγώ έχω τόσα γι αυτό πρέπει να διοριστώ... Εσύ ξέφυγες  εντελώς!

Αποσυνδεδεμένος nefeli82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1826 στις: Νοέμβριος 17, 2009, 03:36:31 μμ »
συγνώμη αλλά αν κάποιος είναι επιτυχών του προηγούμενου ΑΣΕΠ και δουλεύει ήδη αναπληρωτής τι θα απογίνει????
έγινε καμιά ξεκάθαρη δήλωση ότι οι αναπληρωτές για το 2010-2011 θα είναι από τον τελευταίο ΑΣΕΠ ή εγώ δεν κατάλαβα καλά????

Αποσυνδεδεμένος Nεφέλη

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1827 στις: Νοέμβριος 17, 2009, 03:36:57 μμ »
ο πινακας 40% είναι ο ενιαίος πίνακας αναπληρωτών??
ή ο πίνακας καταταξης δευτεροβάθμιας??
(ρωτώ για συγγενικό μου πρόσωπο....
 στον ένα είναι κάπου στο 500 νούμερο και στον άλλο 1000 τόσο!!)

Αποσυνδεδεμένος georgia_georgia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1828 στις: Νοέμβριος 17, 2009, 03:37:05 μμ »




Γειά σας Ωρομίσθιοι και Αναπληρωτές.

...

Θέλω να παίξω ένα παιχνίδι.

...

Τα τελευταία χρόνια, είχατε επαναπαυτεί με τους πίνακες στους οποίους τρυπώνατε από γνωστούς, κονέ, βίσματα και τα σχετικά. Χρόνια λοιπόν είχατε γευτεί τους καρπούς τις αδικίας και της λαμογιάς, πατώντας ανάξια πολλές φορές πάνω σε άλλους ανθρώπους για ένα κομμάτι ψωμί.

Ήρθε η ώρα να αποδείξετε αν αξίζετε μια θέση στην εκπαίδευση με το ΑΣΕΠ. Διαβάστε ή μείνετε αδιόριστοι. Κάντε τις επιλογές σας, το παιχνίδι αρχίζει.


http://www.youtube.com/watch?v=T0MEzZArNLw

jigsaw??? πολύ καλό. σαν το ''σε βλέπω'' Νο1 ... εκεί που ζούμε στην καθημερινότητα ξυπνάμε όμηροι  στην jigs-anna ... και μόνος ένα θα μείνει ζωντανός... και φυσικά ο jigsaw έχει και άλλα επεισόδια πράγμα δύσκολο για την άννα...  ;D ;D ;D
the best teachers teach from the heart... not from the book...

Αποσυνδεδεμένος Αγγελική_ΠΕ19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Καθηγήτρια Πληροφορικής Γενικής και Ειδικής Αγωγής
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1829 στις: Νοέμβριος 17, 2009, 03:37:33 μμ »
Αγαπητέ φίλε ALEXISS, παρατηρώ ότι τα μηνύματά σου είναι πομπώδη και κραυγαλέα! Θεωρείς άραγε ότι με αυτό τον τρόπο δίνεις περισσότερη έμφαση και βαρύτητα στην άποψή σου? Θα σε παρακαλούσα να είσαι λιγάκι πιο διακριτικός στον τρόπο που παρουσιάζεις την γνώμη σου ( χαρά σου , ευτυχία σου ή ανακούφισή σου.)
Να ξέρεις ότι όλοι εδώ μέσα έχουν άποψη και είναι σεβαστή. Είτε την αποδεχόμαστε, είτε την κατακρίνουμε πάντα υπάρχει καλύτερος τρόπος ( βλέπε σημεία στήξεως, emoticons κ.α.)να εκφραστούμε.
Σχετικά με όσα εξέφρασες με βρίσκουν αντίθετη. Δεν μπορεί να έρχεται ένα παιδάκι που μόλις αποφοίτησε απο το πανεπιστήμιο , να παιρνει τη θέση κάποιου που με πολύ κοπο και οικονομικό ζορισμα, για χρόνια πλανήθηκε σε διάφορες περιοχες για ωρομίσθιος ή αναπληρωτής προκειμένουνα μαζέψει μόρια. Τώρα ξαφνικά κρίνεται ανεπαρκής?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 17, 2009, 03:41:41 μμ από daskalitsa »
Κάνε θετικές σκέψεις!

Συνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3190
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1830 στις: Νοέμβριος 17, 2009, 03:39:47 μμ »
είμαστε αναπληρωτές επειδή δώσαμε ΑΣΕΠ πολλές φορές και περάσαμε, και έρχονται να μας εξισώσουν με τα παιδιά των διευθυντών και τα κομματόσκυλα που μπήκαν στις λίστες με τους γνωστούς σας τρόπους.
Ωραία, και κάποιοι που διορίστηκαν από το ΑΣΕΠ απευθείας, είχαν τα θέματα από τα φροντιστήρια. Ε, εγώ λέω όλοι τα είχατε. Οι λίγοι θα χαρακτηρίσουν τους πολλούς. Όσο περνάει από το χέρι μου όλοι οι διορισμένοι θα απολυθείτε γιατί είστε λαμόγια!!!

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1831 στις: Νοέμβριος 17, 2009, 03:41:07 μμ »
Και δε βγήκαμε ακόμα στους δρόμους;;;;;
Η ΟΛΜΕ αποφάσισε σήμερα πανελλαδική στάση εργασίας τη Δευτέρα 30 Νοεμβρίου και διαδήλωση στο Υπουργείο Παιδείας και καλεί τις ΕΛΜΕ, κυρίως της επαρχίας, να κηρύξουν τρίωρη πρωινή στάση και να βάλουν πούλμαν ώστε ωρομίσθιοι, αναπληρωτές και μόνιμοι να λάβουν μέρος στο συλλαλητήριο στην Αθήνα.

Αποσυνδεδεμένος G7 02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1832 στις: Νοέμβριος 17, 2009, 03:43:17 μμ »
Αγαπητέ φίλε ALEXISS, παρατηρώ ότι τα μηνύματά σου είναι πομπώδη και κραυγαλέα! Θεωρείς άραγε ότι με αυτό τον τρόπο δίνεις περισσότερη έμφαση και βαρύτητα στην άποψή σου? Θα σε παρακαλούσα να είσαι λιγάκι πιο διακριτικός στον τρόπο που παρουσιάζεις την γνώμη σου ( χαρά σου , ευτυχία σου ή ανακούφισή σου.)
Να ξέρεις ότι όλοι εδώ μέσα έχουν άποψη και είναι σεβαστή. Είτε την αποδεχόμαστε, είτε την κατακρίνουμε πάντα υπάρχει καλύτερος τρόπος ( βλέπε σημεία στήξεως, emoticons κ.α.)να εκφραστούμε.
Σχετικά με όσα εξέφρασες με βρίσκουν αντίθετη. Δεν μπορεί να έρχεται ένα παιδάκι που μόλις αποφοίτησε απο το πανεπιστήμιο , να παιρνει τη θέση κάποιου που με πολύ κοπο και οικονομικό ζορισμα, για χρόνια πλανήθηκε σε διάφορες περιοχες για ωρομίσθιος ή αναπληρωτής προκειμένουνα μαζέψει μόρια. Τώρα ξαφνικά κρίνεται ανεπαρκής?

Ωραία τα είπες......
Φώφη, κάνε το καλό και ρίξ' την στο γυαλό....


http://filologoi02.forumgreek.com/

Αποσυνδεδεμένος georgia_georgia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1833 στις: Νοέμβριος 17, 2009, 03:44:33 μμ »
είμαστε αναπληρωτές επειδή δώσαμε ΑΣΕΠ πολλές φορές και περάσαμε, και έρχονται να μας εξισώσουν με τα παιδιά των διευθυντών και τα κομματόσκυλα που μπήκαν στις λίστες με τους γνωστούς σας τρόπους.
Ωραία, και κάποιοι που διορίστηκαν από το ΑΣΕΠ απευθείας, είχαν τα θέματα από τα φροντιστήρια. Ε, εγώ λέω όλοι τα είχατε. Οι λίγοι θα χαρακτηρίσουν τους πολλούς. Όσο περνάει από το χέρι μου όλοι οι διορισμένοι θα απολυθείτε γιατί είστε λαμόγια!!!

τι λες??? εγώ έδωσα 2 φορές και είμαι οριακά να με πάρουν φέτος, δεν θεωρώ ότι οι συμφοιτήτριές μου πέρασαν με μέσον΄. ήταν από τα άτομα που πήγαιναν κάθε μέρα στη σχολή. ίσως να υπάρχει ένα ποσόστό πολύ μικρο που είχε γνωστο στο ασεπ και μπήκε στους διοριστέους. ζηλεύεις και φθονείς γιατί εσύ δεν τα κατάφερες. τι να σου πω... είσαι και εκπαιδευτικός!!
the best teachers teach from the heart... not from the book...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160985
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 597
Σύνολο: 620

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 27 ερωτήματα.