*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1966704 φορές)

0 μέλη και 30 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2842 στις: Νοέμβριος 23, 2009, 08:22:29 μμ »
Τα κόμματα είναι αυτοί που νομοθετούν δεν είναι βασιλιάδες και πρέπει να τους καθοδηγούμε...πρέπει να τους λέμε την άποψη μας και αν την ενστερνίζονται να χαιρόμαστε που θα έχουμε εκπροσώπιση της άποψης στην βουλή.Το να λές μία άποψη επειδή την λέει το τάδε κόμμα είναι ηλίθιο.Το να λέει ένα κόμμα μια άποψη επειδή την λες εσύ ...είναι δύναμη.

εδω δεν τολμουν στα δημοκρατικα κομματα  οι βολευτες να ψηφισουν εναντια στη γραμμη που εχουν, θα πουν τη δικη μας αποψη;; πολυ ρομαντικο αλλα....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:53:12 »

Αποσυνδεδεμένος Dafni2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2843 στις: Νοέμβριος 23, 2009, 08:28:12 μμ »
Σε μία χώρα που έχεις τους περισσότερους δημοσιους υπαλλήλους από όλες τις χώρες τη Ευρώπης, που είναι όλοι γιατροί δικηγόροι και καθηγητές και 8έλουν να μπουν όλοι στο δημόσιο ΔΕΝ υπάρχουν ούτε ιδεολογίες ούτε τίποτα. Δεν είναι υποχρεωτικό να μπεις στο δημόσιο. Ο ΑΣΕΠ διαλέγει αυτούς που 8α μπουν. Όποιος δεν θέλει να δίνει εξετάσεις και να διαβάσει, μπορεί να πάει στον ιδιωτικό τομέα, στον οποίο δεν υπάρχει ΑΣΕΠ διότι δεν τον πληρώνει το δημόσιο. Υπάρχει ο ιδιώτης και είναι χειρότερος από τον ΑΣΕΠ γι αυτό και τρέχουν όλοι στο δημόσιο και το ξέρουμε όλοι. Τα υπόλοιπα είναι μπούρδες. Είναι τα βύσματα που με το έτσι θέλω παίρνουν τη θέση του άλλου πτυχιούχου που δεν βρήκε παράθυρο και διαβάζει σαν το βλάκα.

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2844 στις: Νοέμβριος 23, 2009, 08:30:04 μμ »
οταν χτισεις τη ζωη σου με αυτα που σου λενε με νομο και μετα στο αλλαξουν 2-3 φορες σε 10 χρονια ελα πες μου

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2845 στις: Νοέμβριος 23, 2009, 08:30:33 μμ »
καλησπερα και παλι μιλησε κανενας για "εγχρωμη"διαδηλωση;; η εγω δεν καταλαβαινω;; εγω ειπα πριν 4-5 σελιδες πισω να παμε ολοι γιατι ΑΦΟΡΑ ΟΛΟΥΣ δεν μιλησα για χρωμα μονο οι ἑχοντες την μυγα"το καταλαβαν ετσι...και μιλησαν για πανο και συνθηματα...εδω στο Ελλαντα οπως την αποκαλεις φιλε μου ,την χωρα που γεννησε τον πολιτισμο, ζεις και εσυ ΚΑΝΕ  λοιπον και εσυ κατι για να αλλαξουν τα κακως κειμενα αυτης απο το να καθεσαι και να γκρινιαζεις βγες στους δρομους και ασε τον καναπε και το πληκτρολογιο... ;) :)
ΟΛΟΙ ΚΑΤΩ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ....
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:53:12 »

Αποσυνδεδεμένος PHYSCIENCE

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2846 στις: Νοέμβριος 23, 2009, 08:33:48 μμ »
Συμφωνώ ότι δεν πρέπει να καπελωθούμε απο κανένα διαφωνώ για το ότι τα κόμματα δεν πρέπει να πάρουν θέση στο θέμα και διαφωνώ και στο ότι θα αντιμετωπίζω την ελμε σαν κομματικό μηχανισμό.Είναι ο μηχανισμός ΜΟΥ και πρέπει να τον διορθώσω!Εγώ ,κανένας άλλος.
Μην μιλάτε όμως σαν να μην υπάρχει άλλος κόσμος.Τον κηδεμόνα τον θέλουμε μαζί μας?
Αν σου πει ότι δεν με ενδιαφέρει πόσο θα ξεσκίζεσαι και αν θα πεθάνεις εμένα με ενδιαφέρει κάθε χρόνο να διδάσκουν το παιδί μου οι καλύτεροι που υπάρχουν εκείνη την στιγμή άρα κατάργηση της μονιμότητας τότε τι θα γίνει ; Μηπως δεν ανατρέφετε αυτή η άποψη ? Γενιέται απο το μηδεν έτσι ξαφνικά?Το ΑΣΕΠ παγιώθηκε έτσι ξαφνικά ?Μήπως μας φαίνετε μακρυνή?Η κατάργηση των πινάκων πως φαινόταν πριν δυο μήνες?Ε να σας το πω έτσι απλά....ΤΟΛΜΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΣΤΟΜΗΣΕ.....ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΤΩΝ ΠΙΝΑΚΩΝ.
Τα κόμματα εκφράζουν ιδεολογίες και ο κόσμος μαζεύεται γύρω από αυτές .Αν δεν μας αρέσουν να τα αλλάξουμε όχι όμως αποχή.Αποχη σημαίνει αδιαφορία και ακυβερνησία εκ μέρος του λαού.
Για εμένα ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΤΩΝ ΠΙΝΑΚΩΝ σημαίνει αντιττάσομαι στο ΠΑΣΟΚ και σε όποιο κόμμα είναι υπερ αυτής της άποψης.Εγώ δεν συνττάσομαι σε κανένα κόμμα.Τα κόμματα ας συνταχθούν υπερ της άποψης μου και τις ιδεολογίας μου αλλιώς θα είμαι απέναντι.


dafni πρόσεξε ..τέλος πλέον οι εύκολες μεγαλοστομίες...ΕΜΕΝΑ λες βίσμα..όχι έτσι πετάμε ότι θέλουμε ελαφρά την καρδία.

Αποσυνδεδεμένος PHYSCIENCE

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2847 στις: Νοέμβριος 23, 2009, 08:36:08 μμ »
Δεν χρειάζεται βέβαια να το πει γονιός ...το είπε συνάδελφος πριν τελειώσω το μήνημα


Σε μία χώρα που έχεις τους περισσότερους δημοσιους υπαλλήλους από όλες τις χώρες τη Ευρώπης, που είναι όλοι γιατροί δικηγόροι και καθηγητές και 8έλουν να μπουν όλοι στο δημόσιο ΔΕΝ υπάρχουν ούτε ιδεολογίες ούτε τίποτα. Δεν είναι υποχρεωτικό να μπεις στο δημόσιο. Ο ΑΣΕΠ διαλέγει αυτούς που 8α μπουν. Όποιος δεν θέλει να δίνει εξετάσεις και να διαβάσει, μπορεί να πάει στον ιδιωτικό τομέα, στον οποίο δεν υπάρχει ΑΣΕΠ διότι δεν τον πληρώνει το δημόσιο. Υπάρχει ο ιδιώτης και είναι χειρότερος από τον ΑΣΕΠ γι αυτό και τρέχουν όλοι στο δημόσιο και το ξέρουμε όλοι. Τα υπόλοιπα είναι μπούρδες. Είναι τα βύσματα που με το έτσι θέλω παίρνουν τη θέση του άλλου πτυχιούχου που δεν βρήκε παράθυρο και διαβάζει σαν το βλάκα.

Για αυτό σας λέω ...οι απόψεις και οι ιδεολογίες .....ανατρέφονται.
Μην κοιτάτε ευκαιριακά συμφέροντα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 23, 2009, 08:38:11 μμ από PHYSCIENCE »

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2848 στις: Νοέμβριος 23, 2009, 08:38:32 μμ »
αγαπητη dafni υπαρχει κοσμος με πτυχιο τοσα χρονια οσα η ζωη ολη καποιων υποψηφιων και κοσμος που ειναι ενεργος τοσα χρονια αρα μονο βισμα δεν ειχε για να διοριστει,τι τρελλες γραφεις, θα αρχισω να απορω για τη θεση του τονου στο ονομα σου

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2849 στις: Νοέμβριος 23, 2009, 08:40:37 μμ »
αγαπητη dafni υπαρχει κοσμος με πτυχιο τοσα χρονια οσα η ζωη ολη καποιων υποψηφιων και κοσμος που ειναι ενεργος τοσα χρονια αρα μονο βισμα δεν ειχε για να διοριστει,τι τρελλες γραφεις, θα αρχισω να απορω για τη θεση του τονου στο ονομα σου

χαχαχαχαχαχαχαχαχα :D :D :D :D :D :D
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

Αποσυνδεδεμένος Dafni2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2850 στις: Νοέμβριος 23, 2009, 08:41:39 μμ »
οταν χτισεις τη ζωη σου με αυτα που σου λενε με νομο και μετα στο αλλαξουν 2-3 φορες σε 10 χρονια ελα πες μου
Οι άλλοι που χτίζουν τη ζωή τους στον ιδιωτικό τομέα, ο φροντ/ριούχος τους εγγυάται κάτι????Οτι δεν 8α τους απολύσει ποτέ???Οτι στους 24 ή 30 μήνες  ή δεν ξέρω ΤΙ άλλο παράθυρο υπάρχει 8α τους μονιμοποιήσει???
8α μας τρελάνετε???

Εμείς που δουλεύουμε στα φροντιστηρια και διαβάζουμε και ΑΣΕΠ γιατί δεν βρήκαμε ΟΑΕΔ, ΠΔΣ κλπ είμαστε πολίτες Γ κατηγορίας???
Πηγαίνετε λοιπόν στον ιδιωτικό τομέα που δεν αλλάζει κανένας νόμος!!!Είναι σταθερός: όποτε  θέλει ο άλλος σε σουτάρει. Τελεία.

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2851 στις: Νοέμβριος 23, 2009, 08:42:13 μμ »
καλησπερα και παλι μιλησε κανενας για "εγχρωμη"διαδηλωση;; η εγω δεν καταλαβαινω;; εγω ειπα πριν 4-5 σελιδες πισω να παμε ολοι γιατι ΑΦΟΡΑ ΟΛΟΥΣ δεν μιλησα για χρωμα μονο οι ἑχοντες την μυγα"το καταλαβαν ετσι...και μιλησαν για πανο και συνθηματα...

φιλτατη αναστασια η μυγα νομιζω οτι αναπαυεται στο δικο σου χωρο ευθυνης...τα λεγομενα μου δεν ηλθαν ως απαντηση σε δικη σου τοποθετηση, απλα ως δικη μου παρατηρηση!το αν θα σηκωθω ή οχι απο τον καναπε μου δεν εχει να κανει καθολου με το οτι με εκνευριζει το κομματικο καπελωμα που ανεφερε (πολυ ευστοχα ο φυσικος βαζελουα)..πειραζει δηλαδη που θελω να κανω τον αγωνα μου με τους δικους μου ορους κι οχι μ αυτους που θελουν καποιοι γνωστοι αγνωστοι  γραφικοι γκρινιαροσυνδικαλιστες του κωλου να μου επιβαλουν;αν εσυ θες να το κανεις μπι αουερ γκεστ..
το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2852 στις: Νοέμβριος 23, 2009, 08:47:01 μμ »
και ποιος σου είπε dafni ότι όλοι εμείς που φωνάζουμε τώρα βρήκαμε ΟΑΕΔ κ ΠΔΣ? Μην εκθέτεις τον εαυτό σου βάζοντας σε ένα τσουβάλι όλους όσοι έχουν διαφορετική άποψη από σένα. Πρόσεχε τα λόγια σου γιατί θα ρθει ο καιρός που θα καταλάβεις ότι δε γίνεται για καλό κανενός μας αυτό..
Α, και αν περάσει αυτό, τα γνωστά φροντιστήρια που βάζουν χέρι στα θέματα ΑΣΕΠ θα πλουτίσουν. Για να σαι σίγουρη πλήρωσε κ συ αυτή την αξιοκρατία για να σε βάλει ακόμη πιο ψηλά..
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2853 στις: Νοέμβριος 23, 2009, 08:48:54 μμ »
αγαπητη dafni υπαρχει κοσμος με πτυχιο τοσα χρονια οσα η ζωη ολη καποιων υποψηφιων και κοσμος που ειναι ενεργος τοσα χρονια αρα μονο βισμα δεν ειχε για να διοριστει,τι τρελλες γραφεις, θα αρχισω να απορω για τη θεση του τονου στο ονομα σου

πολυ καλος ο νεοοοοοος..... ;D ;D ;D ;D

dafni ο καθενας κανει τις επιλογες του.....Αν μπορουσες δεν θα εμπαινες στο δημοσιο;; ;)

αγαπητε μου δεν αναφερομουν προσωπικα σε σενα....κανε οτι θες στον καναπε σου....εχεις αλλο τροπο αντιδρασης;ενδιαφερον ακουγεται δεν μας τον λες να μη τρωμε τζαμπα τα δακρυγονα και εμεις οι υπολοιποι...οσο για την μυγα εχω....μυγοσκοτωστρα... ;D αλλοι εχουν προβλημα...και για να ξερεις τα χρωματα ομορφαινουν την ζωη μας... ;) :D
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2854 στις: Νοέμβριος 23, 2009, 08:51:51 μμ »
η δαφνη κατι καλο ηθελε να πει απλα ηταν λιγο ισοπεδωτικη...κι η αληθεια ειναι οτι πολυ ασχολουμαστε με τα βυσματα..το προβλημα δεν ειναι τα βυσματα γιατι δεν ειναι τοσα πολλα οσα καποιοι θελουν να παρουσιαζουν και το βασικοτερο γιατι υπηρχαν, υπαρχουν και θα υπαρχουν για οσο υπαρχουν υπηρεσιες, διαγωνισμοι κτλ..το θεμα ειναι να μπορουν ολοι να εχουν προσβαση στη μονιμη εργασια στο σχολειο..διαβαζω συνεχεια "πδσ σε δυσπροσιτα πηρε 20 μορια με πτυχιο 2007 κτλ"ποσοι δηλαδη το χουν κανει αυτο το μαγικο;5;10;20;50 να σου βαλω που αποκλειεται..αυτοι δηλαδη χαλασαν το συστημα; ή αν τους βρουμε και τους καψουμε θα αλλαξει η κατασταση;ολοι προσπαθουν για το καλυτερο σε μια χωρα (ΝΑΙ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΕΛΛΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ)η οποια με καθε ευκαιρια σου υπενθυμιζει οτι ο πολιτισμός επρεπε να εχει αλλη γενετειρα..
το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

Αποσυνδεδεμένος PHYSCIENCE

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2855 στις: Νοέμβριος 23, 2009, 08:56:15 μμ »
golum πρόσεξε την άποψη της Δαφνης ...είναι χαρακτηριστική περιορισμένη άποψη σε ένα συγκεκριμένο πράγμα...Δεν γίνεται έτσι.Πρέπει να κοιτάμε και λιγο μακρύτερα.Δεν είναι τα πράγματα ....πως θα διορθώσω μόνο αυτό...Πρέπει να το διορθώσω με μία λογική ...και αυτή η λογική πρέπει να είναι ψηλά ψηλά.Ο καθένας έχει την δική του.Αυτό είναι καλό αν μαζευτούμε σε συνελεύσεις και πούμε την λογική μας όχι μόνο το συμφέρον μας.

Δάφνη ..σκέψου βαθύτερα.Δεν χρειάζεται να είσαι γιουρι γκέλερ.Όλοι εκεί είμαστε.Δεν είμαστε μόνιμοι.Όλοι παλεύουμε όπως εσύ.Όλοι μαζί σου είμαστε.Αν γίνει μόνο ΑΣΕΠ τα μόρια που θα δωσουν στις προυπηρεσίες ακόμα και 100 να γράψεις δεν τα φτάνεις.100 από προυπηρεσία ,0 χωρίς θα γίνει.Ακόμα και αν δεν το βλέπεις ανθρωπιστηκά.Δες το συμφέρον σου ολοκληρωμένα,μην τρως το παραμύθι ΑΣΕΠ.
Την προυπηρεσία δεν την παίρνεις μόνο με βίσμα .Την παίρνεις με ΑΣΕΠ.Και όταν την πάρεις φτύνεις αίμα χρήματα προσωπικές σχέσεις χιλιόμετρα και χρόνο. Δεν μπορεί αυτή η άποψη βίσμα να έχει γίνει η κυρίαρχη ρε συνάδελφοι επιτέλους.Άλλο πράγμα το καθάρισμα και άλλο πράγμα το ρίμαγμα όλων στον καιάδα.

« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 23, 2009, 08:57:55 μμ από PHYSCIENCE »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160986
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 616
Σύνολο: 628

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.