*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1966922 φορές)

0 μέλη και 33 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος teogan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3836 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 03:48:04 μμ »
Προς xristis:
Είπα, να λαμβάνονται υπόψη επιτυχίες ΑΣΕΠ από την έναρξη του θεσμού (1998) ως προϋπόθεση για το διορισμό μέσω προϋπηρεσίας από τον ενιαίο πίνακα (προτείνω για το 25% των θέσεων).
Όσον αφορά τους αναπληρωτές, συμφωνώ να λαμβάνονται υπόψη όλοι οι προηγούμενοι ΑΣΕΠ, από την έναρξη του θεσμού (1998). Έτσι όμως, τα μόρια των αναπληρωτών θα φτάσουν κάτι εκατοντάδες (αν κάποιος γράφει μονίμως 65 και είναι μη διοριστέος θα λάβει 10μόρια*7φορές=70μόρια + ό,τι μόρια έχει από πραγματική προϋπηρεσία), γι' αυτό και πρότεινα από το 2008 και μετά. Το ένα αδικεί αυτόν που έγραψε π.χ. 80 στους δύο τελευταίους διαγωνισμούς και είναι μη διοριστέος λόγω πολύ υψηλής βάσης διορισμού, ενώ το άλλο αυτόν που γράφει μονίμως 65 σε όλους τους διαγωνισμούς. Ναι, ίσως είναι αδικία για αυτούς που ήδη έχουν πολλά μόρια από προηγούμενους ΑΣΕΠ, αλλά αυτοί ήδη δεν θα είχαν δουλέψει ως αναπληρωτές, αν είχαν γράψει αρκετά καλά; Επίσης, εάν γνώριζε κάποιος ότι θα μετρούσαν τα μόρια των ΑΣΕΠ επ' άπειρον, πιθανόν να έδινε σε όλους τους διαγωνισμούς, κάτι που δεν ισχύει τώρα. Γι' αυτό λέω, να λαμβάνονται όλοι οι ΑΣΕΠ, αλλά όχι από το 1998, αλλά από τον τελευταίο διαγωνισμό και στο εξής, χωρίς να έχω αντίρρηση για αυτό που λες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:28:16 »

Αποσυνδεδεμένος DOG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 480
  • Φύλο: Άντρας
  • Νυχτα ξελογιαστρα,νυχτα ομορφη.......
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3837 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 03:52:00 μμ »
ας προτεινουν κατι ρεαλιστικο κ να αφησουνε την υποστηριξη στο <τελειο>σημερινο συστημα!
μονο <οχι> ακουω,καμια προταση ενος ολοκληρωμενου σχεδιου θα κανουν?
μαλλον οχι.
ας ελπισουμε να παρουν στο υπουργειο καμια ιδεα απο τη διαβουλευση λοιπον,μπας κ δεν αφεθουμε  στις πρόχειρες και ανάλγητες λύσεις. που προτείνει ο κάθε άσχετος σύμβουλος στον εκάστοτε υπουργό (που ειπε κ ο φιλος πιο πανω)...

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3838 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 03:58:48 μμ »
καλά και όλοι εμείς ρε φιλε...που πηγαίναμε σαν τους μαλάκες και δίναμε εδώ και χρόνια και πετυχέναμε αλλοι 4 -5 φορές σερί σε ειδικότητες δύσκολες όπως οι φιλόλογοι με ποσοστό επιτυχόντων 25%.....είμαστε ηλίθιοι...την προσπαθειά μας την κάναμε...


τι πας τώρα να μας πεις ότι οι προηγούμενοι ΑΣΕΠ ήταν εύκολοι....εκείνοι φίλε μου δεν είχαν πολλαπλών ούτε ιστορία ούτε πουθενα...για να σε έβλεπα να σε έβαζαν τέσσερις ερωτήσεις σε παιδαγωγικά, σε ιστορία και σε οτιδήποτε άλλο μάθημα και να έπρεπε να απαντήσεις....

στα πολλαπλών το ρισκάρεις...κάποια ιδέα μπορεί να έχεις και να απορρίψεις εύκολα κάποια ....σε ερωτήσεις ανάπτυξεις ή ξέρεις ή δε ξέρεις....


απο τότε που μπήκαν τα πολλαπλών η βάση ανέβηκε....το 65 σε εκείνους τους ΑΣΠΕ σκέψου με 67 διοριζόσουν είναι 75 στους σημερινούς των πολλαπλών...πιστεψέ με έδωσα και με το ενα σύστημα και με το άλλο ....το πολλαπλών είναι πολύ πιο εύκολο για κάποιον που δεν είναι καλά προετοιμασμένος έχει μια ελπίδα...στο άλλο δεν είχε καμια...

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3839 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 04:04:09 μμ »
Όλοι οι ΑΣΕΠ έχουν την ίδια ειδικά βαρύτητα....

λένε κάποιοι ότι ο προηγούμενος ήταν πιο ευκόλος και άλλα τέτοια...όλοι θέλουν διάβασμα


έχοντας δώσει 5 ΑΣΕΠ παλαίμαχος πλέον.....

έχω να πω ότι οι πιο δύσκολοι ήταν του 2000 και του 2002 που δεν είχαν πολλαπλών...ήταν όλα ανάπτυξης...άντε λοιπόν να γράψεις?

ΟΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟΙ ΑΣΕΠ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΙ ΤΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΛΟΓΟΥΣ....ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΤΑ ΤΗ ΛΟΓΙΚΗ ΤΟΥ TEOGAN ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΒΑΡΥΤΗΤΑ

ΟΛΟΙ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:28:16 »

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3840 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 04:06:51 μμ »
Η ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΟΥ TEOGAN ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΛΙΓΟ -100 -200...ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟ -................

Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ +50 Η ΜΙΑ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΣΤΟ +250

Αποσυνδεδεμένος astron

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3841 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 04:07:53 μμ »
Το γενικό σύνθημα: " κατάργηση του ΑΣΕΠ ", είναι το πιο αναχρονστικό σύνθημα του σήμερα.
Ο ΑΣΕΠ δεν τεκμηριώνει την ουσιαστική γνώση του υποψηφίου, θα έλεγα οτι υποβαθμίζει το πτυχίου του και θα έπρεπε να καταργηθεί με τη μορφή που υφίσταται σήμερα δηλαδή ο γραπτός διαγωνισμός. Αφού τελειώσουν με τις προϋπηρεσίες απο τον πίνακα ας θεσπίσουν έναν διαγωνισμό με μόρια όπου θα παίζουν ρόλο τα μεταπτυχιακά και άλλα προσόντα.

Αποσυνδεδεμένος stroumfita

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 543
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3842 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 04:09:05 μμ »
Ο αναπληρωτής έχει τρέξει χρόνια στην Ελλάδα έχοντας δουλειά, ενώ ο διοριστέος ΑΣΕΠ έχει ξεσκιστεί στο διάβασμα σπίτι του όντας άνεργος (οι περισσότεροι διοριστέοι που γνωρίζω σταμάτησαν τη δουλειά τους για να διαβάσουν). Αντίθετα, για να πιάσεις απλά τη βάση δε χρειάζεται την υπερπροσπάθεια που απαιτείται για να είσαι διοριστέος και φυσικά δεν χρειάζεται να αφήσεις την τρέχουσα δουλειά σου.

Δεν ξέρω, τη γνώμη μου λέω, βάσει της εμπειρίας μου και των περιπτώσεων που βλέπω στους φίλους και γνωστούς μου, απλά θεωρώ πολύ δυσκολότερο και ψυχοφθόρο να κάθεσαι να διαβάζεις 8-10 ώρες καθημερινά για 9-12 μήνες, από το να πας να δουλέψεις, έστω και μακριά από το σπίτι σου, για το ίδιο χρονικό διάστημα. Προσωπικά παραιτήθηκα από τη δουλειά μου (συμβασιούχος στο Πανεπιστήμιο) και διάβασα εντατικά για 9 μήνες και διορίζομαι 1ος (τώρα πώς ζούσα 9 μήνες χωρίς δουλειά, ζούσα από τις οικονομίες που είχα από προϋπηρεσία 5 ετών) και φυσικά αισθάνομαι δικαιωμένος. Ένας φίλος μου έκανε το ίδιο ακριβώς και έχοντας και οικονομικά προβλήματα, ενώ πήγε και φροντιστήριο για το διαγωνισμό και πέρασε με τη πρώτη χρονιά. Κατά συνέπεια, θεωρώ άδικο να προηγούνται στην επιλογή θέσης από τον ενιαίο πίνακα άτομα που δεν έχουν δώσει ποτέ ΑΣΕΠ (στην περίπτωση του κλάδου μου, αν είχαν επιτυχία ΑΣΕΠ θα διορίζονταν με τον προηγούμενο διαγωνισμό, λόγω έλλειψης επιτυχόντων). Τουλάχιστον εάν είχαν μία επιτυχία σε ΑΣΕΠ θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα.

Πάντως το θέμα της προτεραιότητας επιλογής θέσης είναι ένα επιμέρους θέμα. Το κύριο θέμα της πρότασής μου είναι να μην καταστρατηγούνται τα ποσοστά από ΑΣΕΠ και ενιαίο πίνακα, λόγω επιμέρους ρυθμίσεων (30μηνο, 24μηνο) και να διατηρούνται σταθερά (προτείνω στο 75%-25%, αλλά και το σημερινό 60%-40% είναι ΟΚ).

Γενικά υποστηρίζω και δίνω βαρύτητα στη δυσκολία που έχει κάποιος να είναι διοριστέος ΑΣΕΠ, και το ρίσκο που παίρνει, αφήνοντας τη δουλειά του για να διαβάσει, χωρίς να είναι καθόλου σίγουρος για το αποτέλεσμα, σε σχέση με τον αναπληρωτή που ξέρει ότι ήδη με το που τον παίρνουν την 1η χρονιά βρίσκεται σε τροχιά διορισμού (και επιπλέον έχει και δουλειά και με μισθό μεγαλύτερο του μόνιμου). Οι  ωρομίσθιοι είναι εντελώς άλλη περίπτωση, δεν έχουν κανονική δουλειά, και γι' αυτό υποστηρίζω την κατάργηση του θεσμού.

Φυσικά όλες οι απόψεις είναι σεβαστές, συζήτηση κάνουμε (ή μήπως διαβούλευση;)

βεβαίως και είναι εξίσου ψυχοφθόρο να διαβάζεις και να τρέχεις να δουλέψεις ως αναπληρωτής.. ίσως να ναι και χειρότερα να παραιτείσαι από τα πάντα για να διαβάσεις...όσοι δνε το χουν περάσει ας μην εκφέρουν γνώμη καλύτερα...

Αποσυνδεδεμένος astron

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3843 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 04:10:37 μμ »
Ο αναπληρωτής έχει τρέξει χρόνια στην Ελλάδα έχοντας δουλειά, ενώ ο διοριστέος ΑΣΕΠ έχει ξεσκιστεί στο διάβασμα σπίτι του όντας άνεργος (οι περισσότεροι διοριστέοι που γνωρίζω σταμάτησαν τη δουλειά τους για να διαβάσουν). Αντίθετα, για να πιάσεις απλά τη βάση δε χρειάζεται την υπερπροσπάθεια που απαιτείται για να είσαι διοριστέος και φυσικά δεν χρειάζεται να αφήσεις την τρέχουσα δουλειά σου.

Δεν ξέρω, τη γνώμη μου λέω, βάσει της εμπειρίας μου και των περιπτώσεων που βλέπω στους φίλους και γνωστούς μου, απλά θεωρώ πολύ δυσκολότερο και ψυχοφθόρο να κάθεσαι να διαβάζεις 8-10 ώρες καθημερινά για 9-12 μήνες, από το να πας να δουλέψεις, έστω και μακριά από το σπίτι σου, για το ίδιο χρονικό διάστημα. Προσωπικά παραιτήθηκα από τη δουλειά μου (συμβασιούχος στο Πανεπιστήμιο) και διάβασα εντατικά για 9 μήνες και διορίζομαι 1ος (τώρα πώς ζούσα 9 μήνες χωρίς δουλειά, ζούσα από τις οικονομίες που είχα από προϋπηρεσία 5 ετών) και φυσικά αισθάνομαι δικαιωμένος. Ένας φίλος μου έκανε το ίδιο ακριβώς και έχοντας και οικονομικά προβλήματα, ενώ πήγε και φροντιστήριο για το διαγωνισμό και πέρασε με τη πρώτη χρονιά. Κατά συνέπεια, θεωρώ άδικο να προηγούνται στην επιλογή θέσης από τον ενιαίο πίνακα άτομα που δεν έχουν δώσει ποτέ ΑΣΕΠ (στην περίπτωση του κλάδου μου, αν είχαν επιτυχία ΑΣΕΠ θα διορίζονταν με τον προηγούμενο διαγωνισμό, λόγω έλλειψης επιτυχόντων). Τουλάχιστον εάν είχαν μία επιτυχία σε ΑΣΕΠ θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα.

Πάντως το θέμα της προτεραιότητας επιλογής θέσης είναι ένα επιμέρους θέμα. Το κύριο θέμα της πρότασής μου είναι να μην καταστρατηγούνται τα ποσοστά από ΑΣΕΠ και ενιαίο πίνακα, λόγω επιμέρους ρυθμίσεων (30μηνο, 24μηνο) και να διατηρούνται σταθερά (προτείνω στο 75%-25%, αλλά και το σημερινό 60%-40% είναι ΟΚ).

Γενικά υποστηρίζω και δίνω βαρύτητα στη δυσκολία που έχει κάποιος να είναι διοριστέος ΑΣΕΠ, και το ρίσκο που παίρνει, αφήνοντας τη δουλειά του για να διαβάσει, χωρίς να είναι καθόλου σίγουρος για το αποτέλεσμα, σε σχέση με τον αναπληρωτή που ξέρει ότι ήδη με το που τον παίρνουν την 1η χρονιά βρίσκεται σε τροχιά διορισμού (και επιπλέον έχει και δουλειά και με μισθό μεγαλύτερο του μόνιμου). Οι  ωρομίσθιοι είναι εντελώς άλλη περίπτωση, δεν έχουν κανονική δουλειά, και γι' αυτό υποστηρίζω την κατάργηση του θεσμού.

Φυσικά όλες οι απόψεις είναι σεβαστές, συζήτηση κάνουμε (ή μήπως διαβούλευση;)

βεβαίως και είναι εξίσου ψυχοφθόρο να διαβάζεις και να τρέχεις να δουλέψεις ως αναπληρωτής.. ίσως να ναι και χειρότερα να παραιτείσαι από τα πάντα για να διαβάσεις...όσοι δνε το χουν περάσει ας μην εκφέρουν γνώμη καλύτερα...
Και μάλιστα να σου φεύγει και μια περιουσία απλά και μόνον για την προϋπηρεσία...

Αποσυνδεδεμένος mokrina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3844 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 04:31:03 μμ »
Ερώτηση βουλευτών προς τον υπουργό Παιδείας (1/12/09)

Ερωτάται η αρμόδια κ. Υπουργός

3. Ποια είναι η θέση του Υπουργείου Παιδείας έναντι ενός από τα πολλά δίκαια αιτήματα των αναπληρωτών εκπαιδευτικών:

3.1. Θέσπιση μεγίστου χρόνου παραμονής στην αναπλήρωση όχι μεγαλύτερου των δύο διδακτικών ετών, μετά την συμπλήρωση του οποίου, οι αναπληρωτές ή ωρομίσθιοι εκπαιδευτικοί να διορίζονται μόνιμα στη δημόσια εκπαίδευση, καταλαμβάνοντας οργανικές θέσεις διδασκόντων;

ΟΙ ΕΡΩΤΩΝΤΕΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ

7. ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ
8. ΔΡΑΓΩΝΑ ΘΑΛΕΙΑ

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ ΣΤΗ ΔΙΚΙΑ ΣΑΣ ΕΡΩΤΗΣΗ

opengov.gr (ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΤΕΙ)


Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3845 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 04:32:42 μμ »
Η ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΟΥ TEOGAN ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΛΙΓΟ -100 -200...ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟ -................

Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ +50 Η ΜΙΑ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΣΤΟ +250

Στείλτε μου σας παρακαλώ link προς την διαβούλευση και αυτές τις προτάσεις...

Αποσυνδεδεμένος mokrina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3846 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 04:33:57 μμ »
ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΙ ΥΠΟΥΡΓΟΙ ΝΑ ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΤΗΣ ΑΝΤΙΠΟΛΙΤΕΥΣΗΣ;

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3847 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 04:41:59 μμ »
Η ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΟΥ TEOGAN ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΛΙΓΟ -100 -200...ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟ -................

Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ +50 Η ΜΙΑ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΣΤΟ +250


and the winner is..... :P :P :P

ποτε τελειωσατε το δημοτικο ειπαμε;;;;  :-\
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3848 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 04:45:57 μμ »
ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΙ ΥΠΟΥΡΓΟΙ ΝΑ ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΤΗΣ ΑΝΤΙΠΟΛΙΤΕΥΣΗΣ;

Μην το ψάχνεις. Υπάρχει παραλογισμός παντού....πριν λίγους μήνες αρκετοί βουλευτές και από πολλά κόματα ζητούσαν με παρεμβάσεις τους την άμεση απορόφηση των εκπαιδευτικών που προσλήφθηκαν σε άλλα υπουργεία με ρουσφετολογικές διαδικασίες και σε βάρος των εκπαιδευτικών του ΥΠΕΠΘ που ακολουθούν την προβλεπόμενη από το νόμο διαδικασία....

Αποσυνδεδεμένος marinan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3849 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 04:49:50 μμ »
Παιδιά εμένα μου φαινεται, ή είναι αλήθεια που τα ΜΜΕ δεν έχουν ασχοληθει καθόλου με το θέμα !!!Μήπως πρέπει να στείλουμε κανένα  
mai στο Λαζόπουλο (σήμερα, γιατι είναι η τελευταία εκπομπή πιθανόν για το 09) μπας και ακουστεί το πρόβλημά μας! Αν ξέρει κανεις το mail του άς το κάνει!!

Α...και κάτι άλλο!! Εσεις ξέρατε ότι οι βουλευτές έχουν επιστημονικούς συμβουλους!!! Πριν από 5 μέρες βρέθηκα σε μια παρέα όπου ακούστε τι έμαθα και έγινα έξω φρενών!! βουλευτής του ΠΑΣΟΚ ακριτικής περιοχής προσελαβε(ενοείται χωρίς διαγωνισμό ή κάποιο άλλο μετρησιμο κριτήριο) κοπέλα( η οποια εχει τελειώσει ένα πανεπιστήμιο στην ορεστιάδα ) σαν επιστημονική σύμβουλο με σύμβαση αορίστου χρόνου και μισθό 1600 ευρώ συν εκτος έδρας όταν βγαινει εκτος πόλης και υπερωρίες !!! Και ρωτώ: Πού είναι η αξιοκρατία (για την οποια τοσο πολύ κόπτονται!) πού είναι η διαφάνεια ! πού πήγε ο ΑΣΕΠ; Αυτά που σας γράφω είναι απολύτως έγκυρα και επιβεβαιωμένα!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160986
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 501
Σύνολο: 503

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.066 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.