*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1967113 φορές)

0 μέλη και 35 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sartr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
  • hesta la vista
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4088 στις: Δεκέμβριος 03, 2009, 07:00:54 μμ »
Το "καταλάβεται" που χρησιμοποιείται;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:01:52 »

Αποσυνδεδεμένος mokrina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4089 στις: Δεκέμβριος 03, 2009, 07:03:34 μμ »
ΡΩΤΑ ΤΗ ΦΩΤΩ ΠΟΥ ΤΟ ΕΓΡΑΨΕ.


Αποσυνδεδεμένος ΦΩΤΩ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 382
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4090 στις: Δεκέμβριος 03, 2009, 07:03:44 μμ »
το ορθογραφικό  λαθος εγινε λογω ταχύτητας στον υπολογιστή , ;έχεις να πεις τίποτα ουσιαστικό εκτος απο το να κρίνεις μια απροσεξία;

Αποσυνδεδεμένος sissi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 410
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4091 στις: Δεκέμβριος 03, 2009, 07:16:26 μμ »
ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΙΣΧΥΕΙ ΤΩΡΑ.
ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΑΣΕΠ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΤΥΧΩΝ. ΑΝ ΣΕ ΘΕΩΡΗΣΟΥΝ ΩΣ ΑΠΟΤΥΧΩΝ ΤΟΤΕ ΤΙ ΘΑ ΛΕΣ;
 ΑΝ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΥΩ, ΕΧΩ ΠΑΙΔΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΝΩ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΠΟΝΙΑ; ΕΙΝΑΙ ΑΥΤεπιτέλους  πρέπει να καταλάβεται οτι τα επιχειρήματα δεν μπορώ να πάω ΜΠΟΝΙΑ η έχω παιδιά είναι ανεδαφικά, όποιος θέλει διαβάζει και πετυχαίνει, σχετικά με τα παιδιά τακτοποιείς το επαγγελματικό σου , πριν τα φέρεις στον κόσμο.Ο ΙΣΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ;
ΠΕΣΤΑ ΡΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ!!!!!!!ΑΜΑΝ ΜΕ ΤΙΣ ΚΛΑΨΕΣ ΤΟΥΣ!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:01:52 »

Αποσυνδεδεμένος ΦΩΤΩ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 382
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4092 στις: Δεκέμβριος 03, 2009, 07:26:02 μμ »
ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΙΣΧΥΕΙ ΤΩΡΑ.
ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΑΣΕΠ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΤΥΧΩΝ. ΑΝ ΣΕ ΘΕΩΡΗΣΟΥΝ ΩΣ ΑΠΟΤΥΧΩΝ ΤΟΤΕ ΤΙ ΘΑ ΛΕΣ;
 ΑΝ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΥΩ, ΕΧΩ ΠΑΙΔΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΝΩ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΠΟΝΙΑ; ΕΙΝΑΙ ΑΥΤεπιτέλους  πρέπει να καταλάβεται οτι τα επιχειρήματα δεν μπορώ να πάω ΜΠΟΝΙΑ η έχω παιδιά είναι ανεδαφικά, όποιος θέλει διαβάζει και πετυχαίνει, σχετικά με τα παιδιά τακτοποιείς το επαγγελματικό σου , πριν τα φέρεις στον κόσμο.Ο ΙΣΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ;
ΠΕΣΤΑ ΡΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ!!!!!!!ΑΜΑΝ ΜΕ ΤΙΣ ΚΛΑΨΕΣ ΤΟΥΣ!!!!
πως σου ξέφυγε το ορθογραφικό που έκανα λογω βιασύνης. εδω  αμφισβητησαν την εκπαιδευτική μου ιδιότητα και ας έχω 2 επιτυχίες ΑΣΕΠ.  Τέλος η κλάψα και το παραμύθι των παιδιών είναι  το σταθερό επχείρημα των ανάξιων να στρωθούν για ΑΣΕΠ. ελπίζω να καταλάβατε οτι όποιος δεν έχει κάτι  να πει  επιδιώκει διαπληκτισμούς.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 03, 2009, 07:27:42 μμ από ΦΩΤΩ »

Αποσυνδεδεμένος sissi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 410
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4093 στις: Δεκέμβριος 03, 2009, 07:28:18 μμ »
ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΙΣΧΥΕΙ ΤΩΡΑ.
ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΑΣΕΠ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΤΥΧΩΝ. ΑΝ ΣΕ ΘΕΩΡΗΣΟΥΝ ΩΣ ΑΠΟΤΥΧΩΝ ΤΟΤΕ ΤΙ ΘΑ ΛΕΣ;
 ΑΝ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΥΩ, ΕΧΩ ΠΑΙΔΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΝΩ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΠΟΝΙΑ; ΕΙΝΑΙ ΑΥΤεπιτέλους  πρέπει να καταλάβεται οτι τα επιχειρήματα δεν μπορώ να πάω ΜΠΟΝΙΑ η έχω παιδιά είναι ανεδαφικά, όποιος θέλει διαβάζει και πετυχαίνει, σχετικά με τα παιδιά τακτοποιείς το επαγγελματικό σου , πριν τα φέρεις στον κόσμο.Ο ΙΣΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ;
ΠΕΣΤΑ ΡΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ!!!!!!!ΑΜΑΝ ΜΕ ΤΙΣ ΚΛΑΨΕΣ ΤΟΥΣ!!!!
πως σου ξέφυγε το ορθογραφικό που έκανα λογω βιασύνης. εδω  αμφισβητησαν την εκαπιδευτική μου ιδιότητα και ας έχω 2 επιτυχίες ΑΣΕΠ.  Τέλος η κλάψα και το παραμύθι των παιδιών είναι  το σταθερό επχείρημα των ανάξιων να στρωθούν για ΑΣΕΠ. ελπίζω να καταλάβατε οτι όποιος δεν έχει κάτι  να πει  επιδιώκει διαπληκτισμούς.
ΣΩΣΤΗ!!!!!!!Η ΥΠΟΓΡΑΦΟΥΣΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ 2 ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΣΤΟΝ ΑΣΕΠ ΕΤΣΙ ΓΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ!!!

Αποσυνδεδεμένος ΦΩΤΩ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 382
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4094 στις: Δεκέμβριος 03, 2009, 07:39:36 μμ »
sissy,  επειδή το θέμα μας είναι τα νέα μέτρα, ελπίζω να είναι δίκαια και να μην χρειαστεί να ξαναπεράσουμε το γολγοθά του ΑΣΕΠ 2011. Τέλος χαίρομαι που συμφωνείς με τις απόψεις μου

Αποσυνδεδεμένος sissi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 410
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4095 στις: Δεκέμβριος 03, 2009, 07:42:45 μμ »
sissy,  επειδή το θέμα μας είναι τα νέα μέτρα, ελπίζω να είναι δίκαια και να μην χρειαστεί να ξαναπεράσουμε το γολγοθά του ΑΣΕΠ 2011. Τέλος χαίρομαι που συμφωνείς με τις απόψεις μου
το ελπιζω και εγω αν και δεν το βλέπω και τοσο ευκολο...μακάρι...είναι κριμα ρε παιδι μου να δινουμε και να ξαναδίνουμε...

Αποσυνδεδεμένος ΦΩΤΩ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 382
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4096 στις: Δεκέμβριος 03, 2009, 07:50:47 μμ »
sissy,  επειδή το θέμα μας είναι τα νέα μέτρα, ελπίζω να είναι δίκαια και να μην χρειαστεί να ξαναπεράσουμε το γολγοθά του ΑΣΕΠ 2011. Τέλος χαίρομαι που συμφωνείς με τις απόψεις μου
το ελπιζω και εγω αν και δεν το βλέπω και τοσο ευκολο...μακάρι...είναι κριμα ρε παιδι μου να δινουμε και να ξαναδίνουμε...
τουλάχιστον να κρατάμε  τα μόρια απο προηγούμενους ΑΣΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4097 στις: Δεκέμβριος 03, 2009, 08:29:06 μμ »
Πιθανόν μέχρι να ψηφίσεις έχουν ψηφίσει και άλλοι, οπότε βλέπεις το τελικό και όχι μόνο τη δική σου συνεισφορά.

Πάντως έχει μεγάλη πλάκα που οι προϋπηρεσιούχοι ψηφίζουν αρνητικά όσα κείμενα ζητούν αναγνώριση προϋπηρεσίας των συναδέλφων στα φροντιστήρια.
Τα δικά μας δικά μας και τα δικά σου δικά μας.


Αυτό το θέμα με τις θετικές και αρνητικές ψήφους στη διαβούλευση δεν καταλάβα τι ρόλο βαράει. Δηλαδή όσα είναι στο μείον (όπως η δικιά μου πρόταση :D) δεν θα τη λάβουν μετά υπόψη και μόνο τις θετικές θα κοιτάζουν, ή απλά για εφέ;
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4098 στις: Δεκέμβριος 03, 2009, 08:32:58 μμ »
Εδω φιλη μου που μεγαλωσε στη Σουηδια και ειναι τωρα 32 χρονων οταν ηταν 40 ημερων η μητερα της την αφηνε μεχρι να γυρισει απο τη δουλεια σε παιδικους σταθμους κρατικους ΔΩΡΕΑΝ πριν απο 32 χρονια επαναλαμβανω ??? ??? ??? κι εμεις εδω ακομα προσπαθουμε να κατανοησουμε τον τεραστιο κοινωνικο χαρακτηρα της δωρεαν προσχολικης και του ολοημερου σχολειου απο το νηπιαγωγειο ακομα!!!
κανεις ομως ουτε κι εμεις οι νηπιαγωγοι φυσικα δεν αμφισβητουμε την αναγκαιοτητα ολοημερου γυμνασιου και λυκειου με την προυποθεση φυσικα να μην χρειαζεται οι μαθητες να χανουν κι αλλο χρονο σε φροντιστηρια!!!!!


Αυτά τα πράγματα είναι δεδομένα σε κάποιες χώρες δεκαετίες πριν. Και εδώ ακόμα είναι το ζητούμενο.
Σωστό και το τελευταίο.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4099 στις: Δεκέμβριος 03, 2009, 08:34:50 μμ »
ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΙΣΧΥΕΙ ΤΩΡΑ.
ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΑΣΕΠ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΤΥΧΩΝ. ΑΝ ΣΕ ΘΕΩΡΗΣΟΥΝ ΩΣ ΑΠΟΤΥΧΩΝ ΤΟΤΕ ΤΙ ΘΑ ΛΕΣ;
 ΑΝ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΥΩ, ΕΧΩ ΠΑΙΔΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΝΩ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΠΟΝΙΑ; ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΙΣΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ;
επιτέλους  πρέπει να καταλάβεται οτι τα επιχειρήματα δεν μπορώ να πάω ΜΠΟΝΙΑ η έχω παιδιά είναι ανεδαφικά, όποιος θέλει διαβάζει και πετυχαίνει, σχετικά με τα παιδιά τακτοποιείς το επαγγελματικό σου , πριν τα φέρεις στον κόσμο.

Πες τα χρυσόστομη! Η μιζέρια και η κλάψα έχει καταντήσει κουραστική πια.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος Marw 5

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4100 στις: Δεκέμβριος 03, 2009, 08:38:39 μμ »
Εγώ λέω να καταργηθεί ο ΑΣΕΠ και να προσλαμβάνονται οι πολύτεκνοι, οι τρίτεκνοι, αυτοί που μένουν στην παραμεθόριο,αυτοί που δεν έχουν δικό τους σπίτι, όσοι έχουν στεγαστικά δάνεια,όσοι ΄΄εχουν καλη καρδιά να τελειώνουμε!!!!!!
Επίσης, όσοι έχουν μπάρμπα στη δευτεροβάθμια, όσοι ξέρουν το παπά, κανένα τοπικό κομματοσκυλο, το διευθυντή του σχολείου κλπ, όπως  κάνουν σε όλες τις ανεπτυγμένες χώρες !!!

Τι τον έχουμε τον ΑΣΕΠ για να κοροιδευομαστε???Να μπουν και τα καυμένα παιδιά και των stage  και οι συμβασιούχοι που και αυτοί έχουν παιδιά και δάνεια και προσφέρουν και αυτοί βεβαιως,να τελείωνουμε!!!

Εμείς οι υπόλοιποι που διαβάζουμε για ΑΣΕΠ και δεν έχουμε βύσμα, είμαστε όλοι 22 χρονών μένουμε απένατι από το Μπόνια,είμαστε πλουσιοι, δεν έχουμε αν΄γκη γενικότερα!!!Διαβάζουμε για χομπυ!!!

Μάλλον τελικά αυτοί που δίνουν ΑΣΕΠ είναι τα βύσματα ρε παιδια!!!! Εμείς που διβάζουμε και δουλεύουμε στο ιδιωτικό τομέα που υπάρχει ένας και μοναδικός νόμος και δεν αλλάζει ποτε και καμία Διαμαντοπούλου δεν μπορεί να αλλάξει: ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΣΟΥΤΑΡΩ!!!

ΑΘΑΝΑΤΗ ΕΛΛΑΔΑΡΑ που οι αδικιμένοι είναι πάντα όσοι κατάφεραν με κάποιο τρόπο να τρουπώσουν στο δημόσιο  έστω και για μία ώρα!!Και μετά αρχίζει ο γολγοθάς : κλάψα ,Αυτιάς, πορείες στο κέντρο της Αθήνας, απεργίες!!!Και πάντα οι γνωστοί ύποπτοι: όσοι θέλουν να μπουν στο δημόσιο χωρίς ΑΣΕΠ. Την ίδια στιγμή αυτοί που διαβάζουν αΣΕΠ δουλεύουν σα σκυλιά στα φρονστιστηρια-.

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #4101 στις: Δεκέμβριος 03, 2009, 08:41:11 μμ »
Κορίτσια χαλαρώστε! Εάν περίμενα να τακτοποιήσω τα επαγγελματικά μου, για να τεκνοποιήσω, θα ήταν, σήμερα, κομματάκι δύσκολο λόγω ηλικίας. ;)
Τώρα, Μπόνια δεν χρειάστηκα για να είμαι επιτυχούσα, ευτυχώς. ;D
Σας εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα στη ζωή όπως τα προγραμματίζεται, αλλά στην Ελλάδα δεν ξέρεις ποτέ "τι θα σου ξημερώσει".

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160986
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 495
Σύνολο: 497

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.11 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.