*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1967330 φορές)

0 μέλη και 38 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7238 στις: Μάρτιος 07, 2010, 11:17:06 πμ »
Λίγο μετά τις 4/10 είχα πει ότι από το δίδυμο Γιωργάκη - Άννας (μαζί με την υπόλοιπη παρέα) δεν περιμένω κάτι καλό (ειδικά σε εθνικά θέματα, αλλά όχι μόνο..).
Όπως λέει και ένα παλιό άσμα "να δεις τι σου 'χω για μετά...." (Αναστασία βρες το λινκ στο συσωλήνα γιατί βαριέμαι να ψάχνω).
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:36:27 »

Αποσυνδεδεμένος spapioan

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 613
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7239 στις: Μάρτιος 07, 2010, 11:20:49 πμ »
Αυτός ο GAP έχει τελικά gap (χάσμα) στο κέντρο λόγου του εγκεφάλου του και στο κέντρο λήψεως αποφάσεων αυτού. Με αμερικάνικα κόλπα αυτός ο (κουταβίδης) θέλει να παρουσιάσει τον υδραυλικό του Μακ Κέιν (αντιπάλου του Ομπάμα προεκλογικά) με τον τάχα μου Έλληνα μισθωτό που του λέει να σου δώσω το μισθό μου. Αμερικάνικα επικοινωνιακά κόλπα που τον συμβουλεύουν οι δικοί του.
Ρε Αμερικανόπαιδο σήκω φύγε το συντομότερο γιατί δεν θα έχεις καλό τέλος στην κατά 25 % πατρίδα σου. Ε;;; Ο αδελφός σου ο Νίκος είπε κάτι χειρότερο...Είμαστε μετανάστες σε αυτή την χώρα.

Φύγετε το γρηγορότερο για το καλό που σας θέλω. Δεν θέλω να δει ΑΠΟ ΕΚΕΊ ΨΗΛΑ τι θα πάθετε ο για εμένα μεγάλος ηγέτης ΑΝΔΡΕΑΣ.
Πάρτε και την μητέρα σας μαζί ,ναι την κυρία που δεν έφτιαξε ούτε αυγό τηγανιτό στο πατέρα σας . Λόγια του αείμνηστου τότε...
Φύγετε το συντομότερο μην πικράνετε άλλο αυτόν τον άνθρωπο εκεί ψηλά που είναι. Αρκετά το έχετε κάνει. Υπάρχει το Σύνταγμα της Ελλάδας που το έκανες ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΚΟΥΡΈΛΙ ΚΑΘΕ ΗΜΈΡΑ ΚΑΙ υπάρχει και η πλατεία Συντάγματος όπου θα λογοδοτήσετε σύντομα από τον Ελληνικό Λαό.
ΕΙΠΕΣ ΨΕΜΑΤΑ ΣΤΟ ΛΑΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΠΟΣΠΑΣΕΣ ΤΗΝ ΨΗΦΟ ΤΟΥ. ΕΙΣΑΙ ΕΝΑΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ ΟΛΚΗΣ.
ΔΕΝ ΣΕ ΘΕΛΕΙ Ο ΛΑΟΣ ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΠΡΟΣ…

Ένας φανατικός οπαδός του ΑΝΔΡΕΑ και ΠΑΣΟΚΟΣ της προ ΙΜΙΑΣ εποχής.(1977-1996)

μολονοτι μεχρι σημερα πιστευα οτι εισαι εγκαθετος της ρηγιλλης, με αυτο το κειμενο εξιλεωθηκες στα ματια μου... συμφωνουμε απολυτα φιλε μου. sorry που σε παρεξηγησα. ενας πρωην πασοκος.....

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7240 στις: Μάρτιος 07, 2010, 11:24:06 πμ »
Με κάθε καλή διάθεση.. αλλά επειδή είχαμε (και συνεχίζουμε να έχουμε) στο παρελθόν "φανατικούς" κομμάτων, όπως δηλώνουν κάποιοι εδώ, φτάσαμε εδώ που φτάσαμε. Ο φανατισμός ποτέ δεν οδηγεί σε κάτι καλό, αλλιώς θα τους είχαμε πάρει με τις πέτρες δεκαετίες τώρα. Ουτοπία, ξέρω :)
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος giannis27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7241 στις: Μάρτιος 07, 2010, 11:25:40 πμ »
Με κάθε καλή διάθεση.. αλλά επειδή είχαμε (και συνεχίζουμε να έχουμε) στο παρελθόν "φανατικούς" κομμάτων, όπως δηλώνουν κάποιοι εδώ, φτάσαμε εδώ που φτάσαμε. Ο φανατισμός ποτέ δεν οδηγεί σε κάτι καλό, αλλιώς θα τους είχαμε πάρει με τις πέτρες δεκαετίες τώρα. Ουτοπία, ξέρω :)
[/quote

συμφωνω φανατισμος = υποκειμενικοτητα = οπισθοδρωμηση

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:36:27 »

Αποσυνδεδεμένος spapioan

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 613
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7242 στις: Μάρτιος 07, 2010, 11:28:29 πμ »
δεν δηλωσα φανατικος. δηλωσα (ΠΡΩΗΝ) οπαδος-ψηφοφορος ΚΑΙ ΜΟΝΟ.

Αποσυνδεδεμένος doukissa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7243 στις: Μάρτιος 07, 2010, 11:28:58 πμ »
Αυτός ο GAP έχει τελικά gap (χάσμα) στο κέντρο λόγου του εγκεφάλου του και στο κέντρο λήψεως αποφάσεων αυτού. Με αμερικάνικα κόλπα αυτός ο (κουταβίδης) θέλει να παρουσιάσει τον υδραυλικό του Μακ Κέιν (αντιπάλου του Ομπάμα προεκλογικά) με τον τάχα μου Έλληνα μισθωτό που του λέει να σου δώσω το μισθό μου. Αμερικάνικα επικοινωνιακά κόλπα που τον συμβουλεύουν οι δικοί του.
Ρε Αμερικανόπαιδο σήκω φύγε το συντομότερο γιατί δεν θα έχεις καλό τέλος στην κατά 25 % πατρίδα σου. Ε;;; Ο αδελφός σου ο Νίκος είπε κάτι χειρότερο...Είμαστε μετανάστες σε αυτή την χώρα.

Φύγετε το γρηγορότερο για το καλό που σας θέλω. Δεν θέλω να δει ΑΠΟ ΕΚΕΊ ΨΗΛΑ τι θα πάθετε ο για εμένα μεγάλος ηγέτης ΑΝΔΡΕΑΣ.
Πάρτε και την μητέρα σας μαζί ,ναι την κυρία που δεν έφτιαξε ούτε αυγό τηγανιτό στο πατέρα σας . Λόγια του αείμνηστου τότε...
Φύγετε το συντομότερο μην πικράνετε άλλο αυτόν τον άνθρωπο εκεί ψηλά που είναι. Αρκετά το έχετε κάνει. Υπάρχει το Σύνταγμα της Ελλάδας που το έκανες ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΚΟΥΡΈΛΙ ΚΑΘΕ ΗΜΈΡΑ ΚΑΙ υπάρχει και η πλατεία Συντάγματος όπου θα λογοδοτήσετε σύντομα από τον Ελληνικό Λαό.
ΕΙΠΕΣ ΨΕΜΑΤΑ ΣΤΟ ΛΑΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΠΟΣΠΑΣΕΣ ΤΗΝ ΨΗΦΟ ΤΟΥ. ΕΙΣΑΙ ΕΝΑΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ ΟΛΚΗΣ.
ΔΕΝ ΣΕ ΘΕΛΕΙ Ο ΛΑΟΣ ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΠΡΟΣ…

Ένας φανατικός οπαδός του ΑΝΔΡΕΑ και ΠΑΣΟΚΟΣ της προ ΙΜΙΑΣ εποχής.(1977-1996)

μολονοτι μεχρι σημερα πιστευα οτι εισαι εγκαθετος της ρηγιλλης, με αυτο το κειμενο εξιλεωθηκες στα ματια μου... συμφωνουμε απολυτα φιλε μου. sorry που σε παρεξηγησα. ενας πρωην πασοκος.....
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΟΥΤΕ ΠΑΣΟΚΟΣ, ΟΥΤΕ ΕΓΚΑΘΕΤΟΣ ΤΗΣ ΡΗΓΙΛΛΗΣ.....
ΗΜΟΥΝ ,ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΩ ΜΟΝΟ ΕΛΛΗΝΑΣ......
ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΕΙΜΕΝΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ.......
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 07, 2010, 11:31:53 πμ από doukissa »

Αποσυνδεδεμένος geoka

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7244 στις: Μάρτιος 07, 2010, 11:33:20 πμ »
Σιγά - σιγά, αργά και βασανιστικά ξεκαθαρίζει το τοπίο:
http://www.enet.gr/?i=news.el.politikh&id=138746

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7245 στις: Μάρτιος 07, 2010, 11:38:54 πμ »



1. Πετυχαίνεις στον ΑΣΕΠ παίρνεις μόρια πχ 6 πάνω απο τη βάση τα προσθέτεις στην προϋπηρεσία αν υπάρχει, βάζουμε και μεταπτυχιακά, διδακτορικά, λογικά και βαθμό πτυχίου και έτοιμος ο βαθμός σου για τον εννιαίο πίνακα...

2. Απο αυτόν τον πίνακα που θα είναι ένας θα προσλαμβάνονται κάποιοι ως μόνιμοι , κάποιοι ως αναπληρωτές και κάποιοι ως ωρομίσθιοι...

Παράδειγμα: οι 200 πρώτοι διορίζονται. οι υπόλοιποι 400 πάνε αναπληρωτές , και 800 ωρομίσθιοι...

Μόλις τελειώσει το έτος προσθέτουν τα καινουργια μόρια προϋπηρεσίας τους και ανεβαίνουν θέσεις..οπότε κάποιοι γίνονται διοιρστέοι...

Αυτό τι σημαίνει ???? Με λίγα λόγια ο ΑΣΕΠ απο εδώ και πέρα δε θα εξασφαλίζει διορισμό όπως ήταν τώρα. Απλά θα δίνει μπόνους και ελπίδες διορισμού. Γι αυτό και ο Κάτσικας είχε πει παλιότερα ότι όσοι θέλουν μόνο ΑΣΕΠ θα την πατήσουν...γιατί ένας νέος εκπαιδευτικός με 0 προϋπηρεσία θα πρέπει να γράψει πολύ καλά για να καταφέρει να διαγωνιστεί τους έχοντες προϋπηρεσία...


Η ΧΡΙΣΤΟΦΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΙ ΟΤΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΙΣΧΥΕΙ...ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΣΤΕΝΑ ΚΑΘΕ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΑ ΚΑΙ ΔΗΛΩΣΗ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΤΗΜΑ ΟΤΙ ΘΑ ΟΔΗΓΗΘΟΥΜΕ......

ΕΧΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ 2 ΝΕΑ..

ΤΟ ΠΡΩΤΟ:  Ο ΑΣΕΠ ΔΕ ΘΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΖΕΙ ΔΙΟΡΙΣΜΟ...ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΗ ΓΙΑ ΔΙΟΡΙΣΜΟ

ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΝΕΟ: ΘΑ ΙΣΧΥΕΙ Η ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΛΕΕΙ ΓΙΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ Ή 10 ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΘΑ ΑΓΩΝΙΖΕΣΑΙ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙΣ ΜΟΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΕΛΘΕΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙΣ....ΕΤΣΙ ΕΞΗΓΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΑΣΕΠ....ΑΠΛΑ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ....



ΙΣΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΧΟΝΤΕΣ ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΟΝ ΑΣΕΠ Ή ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΟΥΣ ΑΣΕΠ 2007, 2009 ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΤΡΑΓΙΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΓΩ ΕΚΕΙ ΚΑΤΑΛΗΓΩ ΘΑ ΔΟΥΜΕ....

ΠΑΝΤΩΣ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΟΜΑΙ....

Ωχ! Αυτό με βολεύει...

Τι θα κάνω, αν γίνει κάτι τέτοιο;;
Θα πάρω πίσω τις κακίες που είπα για την Άννα;
Μπα...
Όπως την βλέπω τώρα δεν αποπνέει βρε παιδιά μια κάποια  δυσθεώρητη ''γλυκύτητα''...
Μπα...

Αποσυνδεδεμένος sissi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 410
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7246 στις: Μάρτιος 07, 2010, 11:47:24 πμ »
* Επιτυχόντες ναι, διοριστέοι όχι. Γιατί;

- Θα το καταργήσουμε. Είναι άδικο αυτό που ισχύει σήμερα. Οταν περάσει κάποιος το ΑΣΕΠ πρέπει να κατοχυρώνει για ένα εύλογο διάστημα δικαίωμα διορισμού. Πρέπει βέβαια με κάποιον τρόπο να μένει ενεργός στην εκπαίδευση, είτε ως ωρομίσθιος, είτε στην ιδιωτική, είτε στη δημόσια εκπαίδευση.

* Πώς θα γίνει αυτό;

- Θα αλλάξουμε τη συγκρότηση των πινάκων μόλις παρέλθει το σύντομο μεταβατικό διάστημα που θα θεσμοθετήσουμε. Οι πίνακες θα είναι ενιαίοι, δεν θα υπάρχει 60-40 κι από αυτούς θα διορίζονται όλοι κατά σειρά.

* Μήπως φτιάξουμε έτσι μια άλλου είδους επετηρίδα;

- Οχι. Θα βάλουμε ένα όριο, 5 ή 10 χρόνια, και στο διάστημα αυτό θα πρέπει ο εκπαιδευτικός να έχει εργαστεί σε σχολείο και βεβαίως όλη η προϋπηρεσία του, ακόμη και η μία ώρα, θα προσμετρείται.


ΠΑΙΔΙΑ ΘΥΜΑΣΤΕ ΤΙ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΠΑΛΙΑ...ΠΡΙΝ ΑΠΟ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΠΙΕΒΕΒΑΙΩΝΟΜΑΙ...

Είχα πει ότι απο εδώ και πέρα δε θα υπάρχουν διοριστέοι απο ΑΣΕΠ με τη σημερινή μορφή αλλά ότι όλοι οι πίνακες θα συγχωνευθούν...Δηλαδή


1. Πετυχαίνεις στον ΑΣΕΠ παίρνεις μόρια πχ 6 πάνω απο τη βάση τα προσθέτεις στην προϋπηρεσία αν υπάρχει, βάζουμε και μεταπτυχιακά, διδακτορικά, λογικά και βαθμό πτυχίου και έτοιμος ο βαθμός σου για τον εννιαίο πίνακα...

2. Απο αυτόν τον πίνακα που θα είναι ένας θα προσλαμβάνονται κάποιοι ως μόνιμοι , κάποιοι ως αναπληρωτές και κάποιοι ως ωρομίσθιοι...

Παράδειγμα: οι 200 πρώτοι διορίζονται. οι υπόλοιποι 400 πάνε αναπληρωτές , και 800 ωρομίσθιοι...

Μόλις τελειώσει το έτος προσθέτουν τα καινουργια μόρια προϋπηρεσίας τους και ανεβαίνουν θέσεις..οπότε κάποιοι γίνονται διοιρστέοι...

Αυτό τι σημαίνει ???? Με λίγα λόγια ο ΑΣΕΠ απο εδώ και πέρα δε θα εξασφαλίζει διορισμό όπως ήταν τώρα. Απλά θα δίνει μπόνους και ελπίδες διορισμού. Γι αυτό και ο Κάτσικας είχε πει παλιότερα ότι όσοι θέλουν μόνο ΑΣΕΠ θα την πατήσουν...γιατί ένας νέος εκπαιδευτικός με 0 προϋπηρεσία θα πρέπει να γράψει πολύ καλά για να καταφέρει να διαγωνιστεί τους έχοντες προϋπηρεσία...


Η ΧΡΙΣΤΟΦΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΙ ΟΤΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΙΣΧΥΕΙ...ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΣΤΕΝΑ ΚΑΘΕ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΑ ΚΑΙ ΔΗΛΩΣΗ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΤΗΜΑ ΟΤΙ ΘΑ ΟΔΗΓΗΘΟΥΜΕ......

ΕΧΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ 2 ΝΕΑ..

ΤΟ ΠΡΩΤΟ:  Ο ΑΣΕΠ ΔΕ ΘΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΖΕΙ ΔΙΟΡΙΣΜΟ...ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΗ ΓΙΑ ΔΙΟΡΙΣΜΟ

ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΝΕΟ: ΘΑ ΙΣΧΥΕΙ Η ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΛΕΕΙ ΓΙΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ Ή 10 ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΘΑ ΑΓΩΝΙΖΕΣΑΙ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙΣ ΜΟΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΕΛΘΕΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙΣ....ΕΤΣΙ ΕΞΗΓΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΑΣΕΠ....ΑΠΛΑ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ....



ΙΣΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΧΟΝΤΕΣ ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΟΝ ΑΣΕΠ Ή ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΟΥΣ ΑΣΕΠ 2007, 2009 ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΤΡΑΓΙΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΓΩ ΕΚΕΙ ΚΑΤΑΛΗΓΩ ΘΑ ΔΟΥΜΕ....

ΠΑΝΤΩΣ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΟΜΑΙ....

ΑΡΑ ΜΕΝΕΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΠΟΣΟ ΘΑ ΜΕΤΡΑΕΙ Η ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΑ...

ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΚΑΙ ΕΔΩ Η ΟΠΟΙΑ ΒΑΣΗ ΛΟΓΙΚΗΣ ΘΑ ΙΣΧΥΣΕΙ

ΘΑ ΜΕΤΡΑΕΙ ΑΥΤΟΥΣΙΑ ΜΗΝΑΣ ΚΑΙ ΜΟΡΙΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ 5-10 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ....ΑΡΑ......

ΜΗΝΑΣ ΚΑΙ ΜΟΡΙΟ.....ΘΑ ΙΣΧΥΣΕΙ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ....ΕΞΑΛΛΟΥ ΑΡΚΕΤΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ..

ΑΥΤΟ ΘΑ ΙΣΧΥΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΛΕΤΕ?ΤΩΡΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΙ ΝΕΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ?

Αποσυνδεδεμένος maraki28

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7247 στις: Μάρτιος 07, 2010, 11:51:59 πμ »
αυτο τωρα ειναι το δίκαιο συστημα της διαμαντοπουλου?
και εμενα με συμφερει αλλα ασεπ ισοδυναμουσε με διορισμο με την αξια σου.αν ισχυσουν αυτα  σημαινει οτι οποιος δεν εχει προυπηρεσια θα μπαινει σε μια ατελειωτη διαδικασια ασεπ κ αναπληρωσης
μαρακι

Αποσυνδεδεμένος Υπατία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7248 στις: Μάρτιος 07, 2010, 11:58:45 πμ »
[quote
ΑΥΤΟ ΘΑ ΙΣΧΥΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΛΕΤΕ?ΤΩΡΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΙ ΝΕΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ?
[/quote]
* Επιτυχόντες ναι, διοριστέοι όχι. Γιατί;

- Θα το καταργήσουμε. Είναι άδικο αυτό που ισχύει σήμερα. Οταν περάσει κάποιος το ΑΣΕΠ πρέπει να κατοχυρώνει για ένα εύλογο διάστημα δικαίωμα διορισμού. Πρέπει βέβαια με κάποιον τρόπο να μένει ενεργός στην εκπαίδευση, είτε ως ωρομίσθιος, είτε στην ιδιωτική, είτε στη δημόσια εκπαίδευση.

* Πώς θα γίνει αυτό;

- Θα αλλάξουμε τη συγκρότηση των πινάκων μόλις παρέλθει το σύντομο μεταβατικό διάστημα που θα θεσμοθετήσουμε. Οι πίνακες θα είναι ενιαίοι, δεν θα υπάρχει 60-40 κι από αυτούς θα διορίζονται όλοι κατά σειρά.


Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7249 στις: Μάρτιος 07, 2010, 12:05:36 μμ »
χμ.....δεν ακούγεται και πολύ κακό,αν μετράει όπως τώρα η προυπηρεσία.....
Όχι τίποτε άλλο,αλλά για να μη μας τη βγαίνουν με κόκκινο οι "επιτυχόντες" που μόλις πέρασαν τη βάση.

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7250 στις: Μάρτιος 07, 2010, 12:07:24 μμ »
Η ιδέα για τα σεμινάρια μου άρεσε πολύ.....ποιος θα τα κάνει,πόσο θα κοστίζουν.....
Τα πανεπιστήμια που βγάλαμε που είναι άραγε? Επαγγελματικό μας δικαίωμα είναι η διδασκαλία, τι μαλακίες μας λένε τώρα για παιδαγωγικές επάρκειες....
Η Διαμαντοπούλου έχει επάρκεια?

Αποσυνδεδεμένος Υπατία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #7251 στις: Μάρτιος 07, 2010, 12:18:04 μμ »
χμ.....δεν ακούγεται και πολύ κακό,αν μετράει όπως τώρα η προυπηρεσία.....
Όχι τίποτε άλλο,αλλά για να μη μας τη βγαίνουν με κόκκινο οι "επιτυχόντες" που μόλις πέρασαν τη βάση.

Χμ...
Ν΄αγιάσει το στόμα σου¨κουμπάρα¨. Ξετρύπωσες και βάφτισες αυτήν την καινούρια κατηγορία λαμόγιων-εκπαιδευτικών που δεν την είχε αποκαλύψει κανείς μέχρι τώρα... Τρέμετε ¨χαμηλοεπιτυχόντες¨. Μόλις αποκαλυφτήκατε. Έχουν γνώση οι φύλακες... Οι υψηλοεπιτυχόντες θα επαγρυπνούν στις επάλξεις της αξιοκρατίας... Μήπως ξεφύγει κανένας  σας απ΄την υπουργό μας... Χάιλ Every body...

ΚΑΙ ΕΙΣ ΑΝΩΤΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160986
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 462
Σύνολο: 463

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.