*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1966298 φορές)

0 μέλη και 27 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dimfil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #10290 στις: Μάιος 20, 2010, 05:39:44 μμ »
194.500 ΕΥΡΩ ΓΙΑ 55 ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΔΗΛΑΔΗ 3500 ΕΥΡΩ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ "ΦΙΛΕ" geopap. Δηλαδή τα δώρα εορτών 2 συνταξιούχων για να μην πω τριών.
ΑΜΕΣΑ ΜΑΖΙΚΕΣ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:48:40 »

Αποσυνδεδεμένος markes

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #10291 στις: Μάιος 20, 2010, 05:43:05 μμ »

Ο ΛΟΓΟΣ ΑΠΟΠΟΜΠΗΣ ΤΗΣ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ
ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ - ΒΟΜΒΑ...

Η υπόθεση με τη Διαμαντοπούλου έχει πολύ βάθος. Δεν είναι απλά τα πράγματα. Το σκάνδαλο...δεν συνίσταται στο ότι ο σύζυγός της είναι μέλος του Δ.Σ. στο Κτηματολόγιο Α.Ε. Το σκάνδαλο συνίσταται στο ότι παράνομα και παρακάμπτοντας κάθε νόμιμη διαδικασία έδωσε σε ανάδοχο πάνω από 800.000 ευρώ ενώ θα έπρεπε η υπόθεση να ανατεθεί σε διαιτητή του ΤΕΕ. Ο... ανάδοχος είναι κοινοπραξία του επιχειρηματία Δοξιάδη. Το Δ.Σ. του Κτηματολογίου στο οποίο συμμετέχει ο σύζυγός της αντέδρασε στο να δοθούν τα χρήματα με τον παράνομο τρόπο. Από τα 6 μέλη αντέδρασαν τα 3. Ο σύζυγός της Διαμαντοπούλου υπερψήφισε μαζί με τον πρόεδρο και ένα ακόμα μέλος την απόφαση να κατοχυρωθεί η διεκδίκηση των χρημάτων του αναδόχου που ζητούσε τα χρήματα. Αντί της νόμιμης οδού, δηλαδή, διαιτησίας του ΤΕΕ, με ψήφο και του συζύγου της τα χρήματα τα πήρε ο Δοξιάδης. Το Fimotro, έχει στα χέρια του την αλληλογραφία του Δοξιάδη με το Κτηματολόγιο και την θέση που πήρε σύμφωνα με τα πρακτικά του Δ.Σ. ο σύζυγος της Διαμαντοπούλου. Να δούμε όταν θα βγάλουμε τα έγγραφα τι θα μας πούνε τα παπαγαλάκια του Mega που μιλάνε για ανθρωποφαγίες. Κύριε Παναγιωτόπουλε γνωρίζουμε ότι ο αδελφός της συζύγου σας (Βαγγέλης Δρούγκας) είναι υπάλληλος στην Κτηματολόγιο Α.Ε. Αυτό για να μην νομίζετε ότι δεν καταλαβαίνουμε...


http://fimotro.blogspot.com/2010/05/blog-post_8281.html

Αποσυνδεδεμένος ribo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #10292 στις: Μάιος 20, 2010, 06:25:03 μμ »
Αγαπητοί συνάδελφοι
Καλά και χρήσιμα όλα αυτά που παρατίθενται για την υπουργό. Αλλά μην ξεχνάμε ότι αυτή και ο ΥπΠροΠο θεωρούνται απ' τους πολύ πετυχημένους υπουργούς της κυβέρνησης. Ο ΓΑΠ είναι περήφανος για το έργο τους και η καθοδηγούμενη απ' τους εγκάθετους των 8μμ κοινή γνώμη (σύμφωνα με δημοσκοπήσεις) δίνει εύσημα στον Χρυσό γιατί κατατροπώνει τους κάθε λογής "τρομοκράτες" και στη "Νομάρχη ετών 26" γιατί στριμώχνει τους τεμπέληδες καθηγητές.
Καθήκον μας απέναντι στην πατρίδα, απέναντι σε γονείς και μαθητές, να ξεσκεπάζουμε την αλήθεια και να αγωνιζόμαστε για το καλό του δημόσιου σχολείου. Αλλά να μην απογοητευόμαστε όταν αντιλαμβανόμαστε ότι επικροτεί ο λαός την καταστροφή της δημόσιας παιδείας. Είναι πολύ πιο ισχυρό το γυαλί απ' την αλήθεια.

Αποσυνδεδεμένος athapris

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #10293 στις: Μάιος 20, 2010, 06:26:30 μμ »
Αγαπητοί συνάδελφοι
Καλά και χρήσιμα όλα αυτά που παρατίθενται για την υπουργό. Αλλά μην ξεχνάμε ότι αυτή και ο ΥπΠροΠο θεωρούνται απ' τους πολύ πετυχημένους υπουργούς της κυβέρνησης. Ο ΓΑΠ είναι περήφανος για το έργο τους και η καθοδηγούμενη απ' τους εγκάθετους των 8μμ κοινή γνώμη (σύμφωνα με δημοσκοπήσεις) δίνει εύσημα στον Χρυσό γιατί κατατροπώνει τους κάθε λογής "τρομοκράτες" και στη "Νομάρχη ετών 26" γιατί στριμώχνει τους τεμπέληδες καθηγητές.
Καθήκον μας απέναντι στην πατρίδα, απέναντι σε γονείς και μαθητές, να ξεσκεπάζουμε την αλήθεια και να αγωνιζόμαστε για το καλό του δημόσιου σχολείου. Αλλά να μην απογοητευόμαστε όταν αντιλαμβανόμαστε ότι επικροτεί ο λαός την καταστροφή της δημόσιας παιδείας. Είναι πολύ πιο ισχυρό το γυαλί απ' την αλήθεια.



+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:48:40 »

Αποσυνδεδεμένος ----

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 782
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #10294 στις: Μάιος 20, 2010, 06:43:47 μμ »

Το ζήτημα με την Διαμαντοπούλου που φέρεται ως κάτοχος τόσης μεγάλης περιουσίας είναι καίριο.
Πως γίνεται ένας πολίτης που δεν δραστηριοποιείται επιχειρηματικά αλλά ως μισθωτός, έστω υψηλά αμειβόμενος, να αποκτήσει τόσο πλούτο;
Ο επιχειρηματίας γενικά έχει ένα προφίλ: διαθέτει κάποιο κεφάλαιο, αναπτύσσει μια δραστηριότητα συμβάλλοντας στην οικονομία και την απασχόληση. Η κερδοφορία δεν είναι δεδομένη αλλά εξαρτάται από πολλούς παράγοντες.
Αν ένας επιχειρηματίας γίνει πλούσιος αυτό δεν είναι κατακριτέο, απλά δηλώνει την επιτυχία του. Εξαρχής, αυτή ήταν η επιδίωξή του.
Ένας απλός πολίτης , μισθωτός, πως μπορεί χωρίς επιχειρηματική δράση να πλουτίσει και πόσο μάλλον αν ο πολίτης είναι πολιτικός;
Θα πει κανείς τζογάροντας στο χρηματιστήριο ή σε κάτι παρεμφερές που μπορεί να δώσει την υπέρβαση του λαχείου. Όμως και πάλι, σε ευνομούμενες εννοείται περιπτώσεις, πρέπει να διαθέτει ήδη κεφάλαιο ώστε να συμμετέχει στις αγοραπωλησίες. Άλλωστε και αυτές οι δραστηριότητες κανονικά, αφορούν ειδικού τύπου επιχειρηματίες όπως χρηματιστές, μεσίτες κλπ.
Πως η Διαμαντοπούλου εμφανίζει τέτοια οικονομική επιφάνεια; Είναι ένα ερώτημα πάρα πολύ σοβαρό. Αφορά τους πολιτικούς και ειδικά τώρα που η Ελλάδα βρέθηκε σε δεινή θέση λόγω χρεωκοπίας. Είναι δυνατόν να μην υπάρχει διαφάνεια και διερεύνηση των οικονομικών στοιχείων των δημόσιων προσώπων; Είναι δυνατόν να γίνονται περικοπές στις συντάξεις χωρίς να αναζητηθεί το πόθεν έσχες των πολιτικών;
Είναι δυνατόν επί 7 μήνες οι εκπαιδευτικοί να βιώνουν αυτή την απίστευτη ψυχολογική ταλαιπωρία και η υπουργός που ενεργεί στο όνομα βασικών δημοκρατικών ή ηθικών αξιών να μην δώσει εξηγήσεις για τα αυτονόητα που την αφορούν;

Αποσυνδεδεμένος Γάτος

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #10295 στις: Μάιος 20, 2010, 06:46:56 μμ »
Ξέρετε γιατί θα έπρεπε να φύγει η Διαμαντοπούλου; Θα σας πούμε εμείς τους λόγους που έβαλε μπροστά τα παιδιά (σιγά τώρα που την έπιασε ο πόνος) των πανελλαδικών εξετάσεων.

1). Έχει τον γιο της που είναι μαθητής σε κολέγιο, φοιτά στο ΙΒ του Γείτονα στη Βάρη, και το Σεπτέμβρη του 2011 θα ταξιδέψει προς Αγγλία ή Αμερική για σπουδές. ΔΕΝ θα ανταγωνισθεί τους συμμαθητές του αλλά ξεκινά τη ζωή του από θέση ισχύος διότι παρόλο που η μητέρα του είναι Υπουργός Παιδείας με τις επιλογές της απαξιώνει απολύτως το Ελληνικό Εκπαιδευτικό σύστημα. Είναι δικαίωμά της αυτές οι επιλογές, όμως το ενδιαφέρον της για τα παιδιά δεν μας πείθει.\
Και καλά θα κάνει να στείλει το γιό της Αγγλία καθώς τα ίδια λεφτά θα στοιχίσει να σπουδάσει κανείς στην Αγγία με ένα Πανεπιστήμιο Ελληνικό εκτός Αθηνών σε λιγότερο χρόνο και με ανώτερο επίπεδο σπουδών και αναγνωρίσιμο στην Ευρώπη. Δεν καταλαβαίνω τι σοι επιχείρημα είναι αυτο? οποιοσ παει έξω είναι σκάνδαλο?? Η Διαμαντοπούλου κάνει το αυτονόητο.

2). Η κ.Διαμαντοπούλου και το σύστημα παιδείας που υπηρετεί έβαλε χθες θέμα στην λογοτεχνία με τίτλο "Στου Κεμάλ το σπίτι". Την ημερομηνία 19 Μαίου που είναι η ημέρα μνήμης της γενοκτονίας των Ποντίων, η επιτροπή έβαλε τίτλο τον Κεμάλ που είναι ο μεγάλος σφαγέας των Ποντίων και των Αρμενίων! Και...
βέβαια μην πιστέψει κανένας ότι έγινε τυχαία. Έτσι δεν είναι κ.υπουργέ που μετέχετε στην λέσχη Μπίλντερμπεργκ;
Το χειρότερο ψέμα είναι όταν κανείς λέει την μισή αληθεια. Γιατι δεν γράφεις όλο το θέμα, δηλαδή τον πλήρη τίτλο της έκθεσης και παραθέτεις απλά ένα απόσπασμα? Και τελοσπάντον πιστέυεις οτι η Διαμαντοπούλου κάθεται και δίνει τα θέματα των Πανελληνίων??
Λεσχη Μπίλντεμπέργκ? Ναι καλα... Σηκωθήτε απο ντιβάνια πολυθρόνες !! Ερχονται οι ΕΛ

3). Έχετε μια γ.γ. που έχει καταγγελθεί ότι δεν διαθέτει βασικό τίτλο σπουδών!!! Είναι η Θ.Δραγώνα που μάλιστα είχε απρεπή συμπεριφορά στην ηρωίδα δασκάλα της Θράκης σύμφωνα με όσα κατήγγειλε η Χαρά Νικοπούλου.
Δηλαδη ο Αλογοσκούφης που διδάσκει στο Οικονομικό πανεπιστήμιο και έχει και πτυχίο , τι? Τι να λέει αυτο? Δεν είναι επιχείρημα αυτό. Επίσης το να κατηγορείται κάποιος για κάτι επίσης δεν αποδυκνύει και τίποτα. Αν είναι ντουβάρι ο γραματέας της εκάστοτε υπουργού , η ίδια θα θα τον φάει στην μάπα. Η ηρωίδα δασκάλα της θράκης ? Τι έιναι αυτο? Για εξήγησέ μου. Οποις πάει θράκη Ενοείς είναι ήρωας ή κατι αλλο?
4). Ο σύζυγος της υπουργού παιδείας Γ.Σαλαβάνος διορίστηκε στο Δ.Σ του "Κτηματολογίου ΑΕ" που διαχειρίζεται πολλά εκατομμύρια ευρώ και έργο. Είναι πολιτικά ηθικό να γίνεται κάτι τέτοιο;
Πλάκα με κανεις? Ξέρεις πόσοι και πόσοι CEO εταιριών είναι διορισμένοι σε ΔΣ δημοσίων οργανισμών?? Έχει τα προσόντα ο άνθρωπος? Έιναι καλός? Ας πάει...
5). Έβαλε υπογραφή 194.500 ευρώ για να πάρουν οι υπάλληλοι του υπουργείου τις υπερωρίες μέχρι το τέλος του 2010 την ώρα που όλοι οι άλλοι σφίγγουν το ζωνάρι.
Ωραία πληροφορία. Ας μας πεί και κάποιος πόσοι υπαλληλοι είναι , για πόσες εργατο –ώρες μιλάμε για να βγέι και ένα συμπέρασμα αλλιώς απλά δεν είναι επιχέιρημα.
6). Γύρισε την πλάτη στους αδιόριστους εκπαιδευτικούς και έφυγε από την πίσω πόρτα για να μην τους αντιμετωπίσει στο κρατικό κανάλι.

Πότε? Μιλάς για τότε  που μπουκάρανε κάποιοι άνθρωποι στην ΕΡΤ? Και καλά έκανε. Τι σημαίνει αδιόριστος εκπαιδευτικός?? Έδωσαν ΑΣΕΠ , περασαν σαν διοριστέοι και δεν τους διόρισαν? Και τελοσπάντων αν αυτοί οι άνθρωποι αποτελούν το παράδειγμα σαν εκπαιδευτικοί όπως αυτοαποκαλούνται τι παράδειγμα δίνουν στην Ελληνική κοινωνία για τον τρόπο διεκδίκησης αιτημάτων? Μπουκάρουμε όπου θέλουμε, κλέινουμε τα πάντα για να πούμε αυτό που πιστέυουμε? Φταίνε μετα τα παιδια στα σχολεία που κάνουν καταλήψεις και κλείνουν τα σχολεία??
7). Η παιδεία είναι άνω κάτω με το νομοσχέδιο που τινάζει στον αέρα ωρομίσθιους-αποσπάσεις-αδιόριστους και η Άννα Διαμαντοπούλου ασχολείται με τις φήμες.

Ποιο άνω κάτω? Με ποιά σημεία του διαφωνείς?

. Οι γονείς αναγκάζονται να πληρώνουν ένα κάρο χρήματα στα φροντιστήρια επειδή τα σχολεία δεν τους προσφέρουν την παιδεία που επιβάλλεται να έχει κάθε νέος πολίτης - μαθητής αυτής της χώρας.

Ας κρατήσουν τα λεφτά τους και ας στέιλουν τα παιδιά τους με τα ίδια χρήματα στην Αγγλία.

9).Με αρ. πρωτ. Φ.821/2443Π/144249/Ζ1/20-11-2009 προκήρυξη του ΥΠΔΒΜΘ, δεν θα πραγματοποιηθούν νέες αποσπάσεις εκπαιδευτικών στο εξωτερικό για το σχολικό έτος 2010-2011 που σημαίνει ότι τα Ελληνικά καταργούνται από την ομογένεια και φτιάχνει το κράτος ...γενίτσαρους.

Αν οι εκπαιδευτικοί οι μέσα δεν φτάνουν για να καλύψουν τις θέσεις γιατί να στέλνουμε έξω εκπαιδευτικούς??




10). Το τελευταίο αλλά για εμάς σοβαρό είναι ότι συμμετέχετε στην περίφημη λέσχη bilderberg που καθορίζει πολλά πράγματα με τις αποφάσεις της. Και έχετε δώσει όρκο τιμής να μην μαθαίνει ποτέ και κανένας τι λέτε εκεί μέσα. Έχετε αυτό το δικαίωμα; Ο όρκος σε μια λέσχη κάποιων ισχυρών ανθρώπων έχει περισσότερο βάρος από τον όρκο στην Πατρίδα και τον λαό του;
Δεν έπρεπε να μάθουμε τι συζητήσατε στον "Αστέρα" για την οικονομία;

Αυτά και άλλα πολλά έπρεπε να την ρωτήσουν στο mega αλλά ΔΕΝ βρέθηκε ούτε ένας να το κάνει.

Γιαυτούς και για άλλους πολλούς λόγους θα έπρεπε να είχατε φύγει...

Σηκωθείτε απο ντιβάνια , καρέκλες .... έρχονται οι ΕΛ απο τον Κένταυρο-Α

??? ??? ??? ??? ???
χα, χα κοίτα έναν άνθρωπο που το μόνο που έχει να κάνει να απαντάει ειρωνικά σε κάθε τι που γράφει ο καθένας μας στο φόρουμ. Τι όρεξη, και μη χειρότερα...Μα δεν έχεις τίποτα καλύτερο να κάνεις? μάλλον όχι ??? ??? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος markes

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #10296 στις: Μάιος 20, 2010, 07:02:40 μμ »
Με ποιο δικαίωμα, κ. Διαμαντοπούλου;...

Από την Κυριακή Κεχίδου

Με ποιό δικαίωμα κ. Διαμαντοπούλου μου καταστρέφεις τη ζωή;‏
Πήρα πτυχίο πριν 19 χρόνια.Είμαι επιτυχούσα ΑΣΕΠ 5 φορές. Με τα μόρια των δύο τελευταίων κλήθηκα ως ωρομίσθια στην ΑΓΟΝΗ ΓΡΑΜΜΗ μία ημέρα απόσταση μακριά απ το σπίτι μου.Έφυγα αφήνοντας πίσω μου κατάκοιτη μητέρα στην φροντίδα του άνεργου αδερφού μου και όντας νιόπαντρη.
Έφυγα για να...
 μαζέψω μόρια από τα δισπρόσητα,προκειμένου να εργαστώ κάποια στιγμή αναπληρώτρια.
Στον κλάδο μου καλούνταν ως τώρα περί τους 100 αναπληρωτές.Και έρχεσαι εσύ κ. Διαμαντοπούλου και μου κάνεις τα 16 μόρια από τα δύο αυτά χρόνια μου στην άγονη γραμμή ούτε 1 μόριο και δίνεις 1 μόριο στην γνώση Η/Υ. ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΤΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΡΩΣΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ, ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΙΣ ΣΤΕΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΙΧΕΣ ΜΕ 35Ο Ε ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΑΡΓΟΥΣΑΝ. Πού θα βρεις να στείλεις κορόιδα απο Σεπτέμβρη στα ξερονήσια και στα δυσπρόσιτα της ηπειρωτικής Ελλάδας,όταν δεν δίνεις μόρια και χρήματα; ΣΕ ΘΕΩΡΩ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΑΚΥΡΩΣΕΣ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ

http://press-gr.blogspot.com/2010/05/blog-post_3797.html
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 20, 2010, 07:04:17 μμ από markes »

Αποσυνδεδεμένος physicaest

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 698
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Koλωνακι (Πλατεια)1920
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #10297 στις: Μάιος 20, 2010, 07:04:21 μμ »

Ο ΛΟΓΟΣ ΑΠΟΠΟΜΠΗΣ ΤΗΣ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ
ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ - ΒΟΜΒΑ...

Η υπόθεση με τη Διαμαντοπούλου έχει πολύ βάθος. Δεν είναι απλά τα πράγματα. Το σκάνδαλο...δεν συνίσταται στο ότι ο σύζυγός της είναι μέλος του Δ.Σ. στο Κτηματολόγιο Α.Ε. Το σκάνδαλο συνίσταται στο ότι παράνομα και παρακάμπτοντας κάθε νόμιμη διαδικασία έδωσε σε ανάδοχο πάνω από 800.000 ευρώ ενώ θα έπρεπε η υπόθεση να ανατεθεί σε διαιτητή του ΤΕΕ. Ο... ανάδοχος είναι κοινοπραξία του επιχειρηματία Δοξιάδη. Το Δ.Σ. του Κτηματολογίου στο οποίο συμμετέχει ο σύζυγός της αντέδρασε στο να δοθούν τα χρήματα με τον παράνομο τρόπο. Από τα 6 μέλη αντέδρασαν τα 3. Ο σύζυγός της Διαμαντοπούλου υπερψήφισε μαζί με τον πρόεδρο και ένα ακόμα μέλος την απόφαση να κατοχυρωθεί η διεκδίκηση των χρημάτων του αναδόχου που ζητούσε τα χρήματα. Αντί της νόμιμης οδού, δηλαδή, διαιτησίας του ΤΕΕ, με ψήφο και του συζύγου της τα χρήματα τα πήρε ο Δοξιάδης. Το Fimotro, έχει στα χέρια του την αλληλογραφία του Δοξιάδη με το Κτηματολόγιο και την θέση που πήρε σύμφωνα με τα πρακτικά του Δ.Σ. ο σύζυγος της Διαμαντοπούλου. Να δούμε όταν θα βγάλουμε τα έγγραφα τι θα μας πούνε τα παπαγαλάκια του Mega που μιλάνε για ανθρωποφαγίες. Κύριε Παναγιωτόπουλε γνωρίζουμε ότι ο αδελφός της συζύγου σας (Βαγγέλης Δρούγκας) είναι υπάλληλος στην Κτηματολόγιο Α.Ε. Αυτό για να μην νομίζετε ότι δεν καταλαβαίνουμε...


http://fimotro.blogspot.com/2010/05/blog-post_8281.html


Αν καταλαβα καλα η Διαμαντοπουλου ειναι σαινι στις μιζες κι εχει μυησει και τον συζυγο της. Οποτε να συμπερανω οτι τα 15 σπιτια τα εχει κανει απο μιζες η Διαμαντοπουλου  >:( >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος Τιμόθεος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Το μέτρο της αγάπης είναι η αγάπη χωρίς μέτρο
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #10298 στις: Μάιος 20, 2010, 07:17:01 μμ »
Με ποιο δικαίωμα, κ. Διαμαντοπούλου;...

Από την Κυριακή Κεχίδου

Με ποιό δικαίωμα κ. Διαμαντοπούλου μου καταστρέφεις τη ζωή;‏
Πήρα πτυχίο πριν 19 χρόνια.Είμαι επιτυχούσα ΑΣΕΠ 5 φορές. Με τα μόρια των δύο τελευταίων κλήθηκα ως ωρομίσθια στην ΑΓΟΝΗ ΓΡΑΜΜΗ μία ημέρα απόσταση μακριά απ το σπίτι μου.Έφυγα αφήνοντας πίσω μου κατάκοιτη μητέρα στην φροντίδα του άνεργου αδερφού μου και όντας νιόπαντρη.
Έφυγα για να...
 μαζέψω μόρια από τα δισπρόσητα,προκειμένου να εργαστώ κάποια στιγμή αναπληρώτρια.
Στον κλάδο μου καλούνταν ως τώρα περί τους 100 αναπληρωτές.Και έρχεσαι εσύ κ. Διαμαντοπούλου και μου κάνεις τα 16 μόρια από τα δύο αυτά χρόνια μου στην άγονη γραμμή ούτε 1 μόριο και δίνεις 1 μόριο στην γνώση Η/Υ. ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΤΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΡΩΣΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ, ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΙΣ ΣΤΕΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΙΧΕΣ ΜΕ 35Ο Ε ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΑΡΓΟΥΣΑΝ. Πού θα βρεις να στείλεις κορόιδα απο Σεπτέμβρη στα ξερονήσια και στα δυσπρόσιτα της ηπειρωτικής Ελλάδας,όταν δεν δίνεις μόρια και χρήματα; ΣΕ ΘΕΩΡΩ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΑΚΥΡΩΣΕΣ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ

http://press-gr.blogspot.com/2010/05/blog-post_3797.html


Εγώ κοντεύω να χάσω 7 χρόνια.

Τον Κολοκοτρώνη τον έβαλαν στην φυλακή.

Εσύ ταλαιπωρήθηκες.

Και αυτοί έζησαν καλά και μεις χειρότερα.

Ευτυχώς που ο άνθρωπος δεν είναι (σωματικά τουλάχιστον) αθάνατος και κάποια στιγμή πεθαίνει. Φαντάζεσαι να ήσουν αιώνια καταδικασμένη να τρέχεις στα ξερονήσια;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 20, 2010, 07:19:45 μμ από Τιμόθεος »
Χιόνια και κρύα ας μη σταθούν εμπόδιο μπροστά σου, στις κορυφές της αρετής ν' ανθίζει πάντα η καρδιά σου

Αποσυνδεδεμένος podiki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #10299 στις: Μάιος 20, 2010, 07:32:57 μμ »
Τι αισιοδοξία!

Αποσυνδεδεμένος isambo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #10300 στις: Μάιος 20, 2010, 07:40:07 μμ »
Με ποιο δικαίωμα, κ. Διαμαντοπούλου;...

Από την Κυριακή Κεχίδου

Με ποιό δικαίωμα κ. Διαμαντοπούλου μου καταστρέφεις τη ζωή;‏
Πήρα πτυχίο πριν 19 χρόνια.Είμαι επιτυχούσα ΑΣΕΠ 5 φορές. Με τα μόρια των δύο τελευταίων κλήθηκα ως ωρομίσθια στην ΑΓΟΝΗ ΓΡΑΜΜΗ μία ημέρα απόσταση μακριά απ το σπίτι μου.Έφυγα αφήνοντας πίσω μου κατάκοιτη μητέρα στην φροντίδα του άνεργου αδερφού μου και όντας νιόπαντρη.
Έφυγα για να...
 μαζέψω μόρια από τα δισπρόσητα,προκειμένου να εργαστώ κάποια στιγμή αναπληρώτρια.
Στον κλάδο μου καλούνταν ως τώρα περί τους 100 αναπληρωτές.Και έρχεσαι εσύ κ. Διαμαντοπούλου και μου κάνεις τα 16 μόρια από τα δύο αυτά χρόνια μου στην άγονη γραμμή ούτε 1 μόριο και δίνεις 1 μόριο στην γνώση Η/Υ. ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΤΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΡΩΣΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ, ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΙΣ ΣΤΕΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΙΧΕΣ ΜΕ 35Ο Ε ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΑΡΓΟΥΣΑΝ. Πού θα βρεις να στείλεις κορόιδα απο Σεπτέμβρη στα ξερονήσια και στα δυσπρόσιτα της ηπειρωτικής Ελλάδας,όταν δεν δίνεις μόρια και χρήματα; ΣΕ ΘΕΩΡΩ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΑΚΥΡΩΣΕΣ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ

http://press-gr.blogspot.com/2010/05/blog-post_3797.html

Τα σχόλια που αφορούσαν αυτή την επιστολή τα διαβάσατε;; :o
"Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε όλοι μας πώς θα γενούνε τα σκοτάδια λάμψη;"
Ναζίμ Χικμέτ

Αποσυνδεδεμένος rorygr

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1105
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #10301 στις: Μάιος 20, 2010, 08:00:19 μμ »
Τα σχόλια που αφορούσαν αυτή την επιστολή τα διαβάσατε;; :o

τα παραθετω εγω

Ανώνυμος είπε...
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ!!!!

Αφού μετα απο τόοοοοσα χρόνια και τόοοοσες στερήσεις, ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ να ψηφίζεις ΠΑΣΟΚ - ΝΔ ...ΤΟΤΕ ΝΑΙ...ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ!!!!

20 Μαϊ 2010 5:37:00 μ.μ.   
Ανώνυμος είπε...
Τι ήθελες να πας ωρομίσθια σε άγονη γραμμή; Προφανώς δεν ήξερες το σπίτι του Κεμάλ. Γιατί αν το ήξερες και πήγαινες θα ήσουν κάπου βολεμένη.

20 Μαϊ 2010 6:04:00 μ.μ.   
Ανώνυμος είπε...
ΟΤΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ ΣΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ ΔΕΝ ΖΗΤΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΜΑΣ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΟΡΙΣΕΙ!!!

ΜΑΣ ΑΠΟΛΥΟΥΝ ΑΜΕΣΩΣ. ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ

20 Μαϊ 2010 6:12:00 μ.μ.   
Πάνος είπε...
Νομίζω ότι θα πρέπει να υπάρχει νόμος που να απαγορεύει ισόβια την πρόσληψη σε εκπαιδευτικούς που γράφουν τη λέξη δισπρόσητα και συνεχίζουν να αυτοαποκαλούνται εκπαιδευτικοί.

20 Μαϊ 2010 6:20:00 μ.μ.   
Ανώνυμος είπε...
Τα όνειρά σου κοριτσάκι μου ήταν τα 16 μόρια και το 1 μόριο για τη γνώση Η/Υ; και το ότι ξέρεις κάτι ψιλοπραγματάκια από υπολογιστές και μπαίνεις και τσάτρα-πάτρα στο ίντερνετ τι σημαίνει; άντε βρες καμιά δουλειά κι άσε την κλάψα. (Όσο για τον "αγώνα" σου να μην τον σχολιάσω καλύτερα: ούτε η Μπουμπουλίνα και ο Παπαφλέσσας μαζί...). Αναρωτιέμαι τι διδάσκεις στα παιδιά εκεί στα δυσπρόσιτα (όχι "δισπρόσητα" κούκλα μου, ελπίζω τουλάχιστον να μην είσαι φιλόλογος...)

20 Μαϊ 2010 6:46:00 μ.μ.   
Ανώνυμος είπε...
H Διαμαντοπούλου πρέπει να πάρει τα μοντελάκια της και να φύγει , αρκετά με αυτές τις νεόπλουτες χωριατοευρωπαίες !!!!!

20 Μαϊ 2010 6:49:00 μ.μ.   
Ανώνυμος είπε...
Η κυρία Διαμαντοπούλου σας υπόσχεται οτι θα θέσει το θέμα σας στην επόμενη συνάντηση της λέσχης Μπίντελμπεργκ.

Φιλικά η υπουργός


Αποσυνδεδεμένος dimfil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #10302 στις: Μάιος 20, 2010, 08:09:11 μμ »
Τα σχόλια ανοησίες ανωνύμων...
ΑΜΕΣΑ ΜΑΖΙΚΕΣ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ

Αποσυνδεδεμένος sedix

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Εκπαιδευση ?? ποια εκπαιδευση ?
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #10303 στις: Μάιος 20, 2010, 08:18:11 μμ »
υπαρχουν ευτυχως και σχολια σκεπτομενων  ανθρωπων  ...
 
ΕΠΙΣΤΟΛΗ - ΚΟΛΑΦΟΣ ΜΑΘΗΤΗ ΣΤΗΝ ΑΝΝΑ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ


http://trelokouneli.blogspot.com/2010/05/blog-post_4665.html




 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160985
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 645
Σύνολο: 661

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.063 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.