*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1967298 φορές)

0 μέλη και 39 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10738 στις: Ιούλιος 15, 2010, 11:50:29 μμ »
συνταξη ασεπ υπαρχει; αν οχι στους 20(*2=40 ετη) θα επρεπε ;D ;D
΄
Σε αυτές τις διρθωτικές κινήσεις ελπίζω... Το έχω ξαναπροτείνει να αναγνωρίζεται ο αριθμός των επιτυχιών στον ΑΣΕΠ σαν πλασματικά έτη ασφάλισης ( το *  2 δεν το είχα σκεφτεί!).
Βέβαια τα ένσημα πρέπει να είναι βαρέα και ανθυγειινά...
καθε 2 ετη δεν γινεται; αρα 20 ασεπ σημαινει 40 ετη....αντε και καλα σαραντα.... :P

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:30:52 »

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10739 στις: Ιούλιος 15, 2010, 11:51:25 μμ »
Ναι το μεγάλο κεφάλι της πολιτικής που είχαμε την τύχη να γίνει υπουργός παιδείας υποσχέθηκε ότι θα καταργήσει την ωρομισθία...Αλλά τι εννούσε είναι το θέμα..Εννοούσε θα καταργήσω την ωρομισθία πετώντας κόσμο στο δρόμο και όσοι φτάσατε κοντά...σορρυ αλλά μόνο ασεπ!!!Βεβαίως όπου να ναι θα καταργήσει και την αναπλήρωση...Όσο κι αν φωνάξαμε,όσο κι αν απεργήσαμε τι τα θες......τον χάσαμε το διορισμό πατριώτη...........μετά από τόσο αγώνα,μας τσάκισε.....Γυρίσαμε την Ελλάδα,δώσαμε την ψυχή μας σε σχολεία που ούτε ξέρει η κυρία υπουργός ότι υπάρχουν στην Ελλάδα  του 2010,δώσαμε και ξαναδώσαμε ασεπ,ξενιτευτήκαμε,αφήσαμε πίσω γονείς με προβλήματα υγείας,επιμορφωθήκαμε,θυσιάσαμε προσωπική ζωή(γιατί βλέπεις η απόσταση σκοτώνει τη σχέση),προσπάθεια και ξανά....μείναμε μόνοι.....
Προσωπικά με βλέπω να συνταξιοδοτούμαι σαν αναπληρώτρια.....αλλά κουράστηκα συνέχεια να προσπαθώ....και δεν μπορώ να μαζέψω τα κομμάτια μου και να ξαναπροσπαθήσω το 12 στα 35 μου....Γερνάω,μαμά.....
ειμαι στην ιδια κατασταση κι εγω ...η μαλλον σε χειροτερη 42 χρονων και αναπληρωτρια πρωτης χρονιας,εχασα το διορισμο απο 1,2 μορια,και σε διάσταση με τον αντρα μου με ενα παιδι!!!
α,βρε Lila αν δε ξεσηκωθουμε δε θα δουμε ασπρη μερα!
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10740 στις: Ιούλιος 15, 2010, 11:52:53 μμ »
Τι άλλο να πω βρε tem..αφού έτσι είναι...και το χειρότερο από όλα είναι ότι βλέπω κόσμο να διορίζεται στα 23 του και να μη νοιάζεται για τίποτα......
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10741 στις: Ιούλιος 15, 2010, 11:56:40 μμ »
Ποιος θα ξεσηκωθεί ρε παιδιά? Όλοι κυνηγάμε τα καρότα που μας πασάρουν!
Εδώ υπάρχουν σχολεία,όπου δεν υπήρξε ούτε ένας ωρομίσθιος ή αναπληρωτής που να έκανε απεργία!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:30:52 »

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10742 στις: Ιούλιος 15, 2010, 11:59:12 μμ »
Ναι το μεγάλο κεφάλι της πολιτικής που είχαμε την τύχη να γίνει υπουργός παιδείας υποσχέθηκε ότι θα καταργήσει την ωρομισθία...Αλλά τι εννούσε είναι το θέμα..Εννοούσε θα καταργήσω την ωρομισθία πετώντας κόσμο στο δρόμο και όσοι φτάσατε κοντά...σορρυ αλλά μόνο ασεπ!!!Βεβαίως όπου να ναι θα καταργήσει και την αναπλήρωση...Όσο κι αν φωνάξαμε,όσο κι αν απεργήσαμε τι τα θες......τον χάσαμε το διορισμό πατριώτη...........μετά από τόσο αγώνα,μας τσάκισε.....Γυρίσαμε την Ελλάδα,δώσαμε την ψυχή μας σε σχολεία που ούτε ξέρει η κυρία υπουργός ότι υπάρχουν στην Ελλάδα  του 2010,δώσαμε και ξαναδώσαμε ασεπ,ξενιτευτήκαμε,αφήσαμε πίσω γονείς με προβλήματα υγείας,επιμορφωθήκαμε,θυσιάσαμε προσωπική ζωή(γιατί βλέπεις η απόσταση σκοτώνει τη σχέση),προσπάθεια και ξανά....μείναμε μόνοι.....
Προσωπικά με βλέπω να συνταξιοδοτούμαι σαν αναπληρώτρια.....αλλά κουράστηκα συνέχεια να προσπαθώ....και δεν μπορώ να μαζέψω τα κομμάτια μου και να ξαναπροσπαθήσω το 12 στα 35 μου....Γερνάω,μαμά.....
ειμαι στην ιδια κατασταση κι εγω ...η μαλλον σε χειροτερη 42 χρονων και αναπληρωτρια πρωτης χρονιας,εχασα το διορισμο απο 1,2 μορια,και σε διάσταση με τον αντρα μου με ενα παιδι!!!
α,βρε Lila αν δε ξεσηκωθουμε δε θα δουμε ασπρη μερα!

Αισιοδοξίαααα
Αφού ήταν για 1,2 μόρια μόνο, θα διοριστείς το 2013! Έχεις τον χρόνο για να διασφαλίσεις τις προσυξήσεις σου. να βρεις νέο άντρα, να κάνεις ένα ακόμη παιδί! (Για να αποφύγεις τα 2 από τα 3 πρώτα έτη του διορισμού στα κατσάβραχα. ;))
... την θετική μου σκέψη μέσα.

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10743 στις: Ιούλιος 16, 2010, 12:03:03 πμ »
Εγώ πάλι dimitra69,δεν ξέρω αν θα κάνω παιδί να το σέρνω απο δω κι απο κει...Όσο για άντρα και να τον βρω θα με χωρίσει αφού δεν με βλέπω να στεριώνω σε ένα μέρος....Κοινώς,άστα μας έχουνε κάνει να παραμιλάμε.....Απεργία φέτος-εκεί που ήμουν εγώ τουλάχιστον-έκαναν όλοι,πλην των δασκάλων.....
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10744 στις: Ιούλιος 16, 2010, 12:06:31 πμ »
βρες αναπληρωτη η ωρομισθιο με τα ιδια πανω κατω μορια :P

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10745 στις: Ιούλιος 16, 2010, 12:09:59 πμ »
Α καλά εδώ άνοιξες μεγάλο θέμα......Εντάξει τα πιάσαμε τα λεφτά μας....Ο ένας εδώ ο άλλος εκεί....
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10746 στις: Ιούλιος 16, 2010, 12:12:27 πμ »
Όσοι είμαστε στο δρόμο για τα μόρια στερηθήκαμε πολλά και χάσαμε πολλά από τις ζωές μας και εμείς και οι δικοί μας.
Αλλά που να καταλάβει αυτό το παχύδερμο. Μόνο από το βλέμα της καταλαβαίνεις για τι αναίσθητο άνθρωπο μιλάμε.
Δεν πειράζει όμως......έχει ο καιρός γυρίσματα.

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10747 στις: Ιούλιος 16, 2010, 12:14:48 πμ »
αυτα περιμενουμε ολοι, αλλα αργουν, μαλλον πρεπει να βοηθησουμε και εμεις ;)

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10748 στις: Ιούλιος 16, 2010, 12:16:08 πμ »
καλα ρε πια ειναι αυτη η κυρια που θα μας γονατισει...κι η απογοητευση εχει τα ορια της,δεν πρεπει κατι να κανουμε;
με καποιο τροπο να φαινεται η δυσαρεσκεια και η αντιδραση,απο το να παιρνουμε καθημερινα τηλεφωνα στο υπουργειο και να παραπονουμαστε ειδικα οι παλιοι που θιγομαστε αμεσα,που περασαμε απο επετηριδες,ενιαιους,ωρομισθιες,αναπληρωσεις,μεχρι να δημοσιοποιουμε το θεμα οπουδηποτε μπορουμε!
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10749 στις: Ιούλιος 16, 2010, 12:16:34 πμ »
Θέλει αρετή και τόλμη,αλλά εμείς δεν έχουμε κανένα από τα 2 δυστυχώς.

Αποσυνδεδεμένος glykouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • ελευθερία στη ζωή,στη σκέψη,στην έκφραση...
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10750 στις: Ιούλιος 16, 2010, 12:17:56 πμ »
αυτα περιμενουμε ολοι, αλλα αργουν, μαλλον πρεπει να βοηθησουμε και εμεις ;)
παντως οι καταρες δεν πιανουν...καρατσεκαρισμενο :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #10751 στις: Ιούλιος 16, 2010, 12:24:28 πμ »
TEM δεν χάσαμε μόνο,χαθήκαμε κι εμείς στο δρόμο των μορίων....Με κόστος ψυχολογικό...Και κουράστηκα σε όσους με ρωτούν" που θα είσαι του χρόνου;;",να απαντώ "δεν ξέρω ακόμα,τέλη Αυγούστου θα μάθουμε"....και τώρα πιά χωρίς προοπτική διορισμού.......Αλλά εκεί ποντάρουν,να κουραστούμε και να τα παρατήσουμε,όσο λιγότεροι τόσο καλύτερα.Δεν θα τους περάσει,θα διοριστούμε ακόμα και με μασέλα και γυαλιά πρεσβυωπίας!!
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160986
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 441
Σύνολο: 442

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.