*

Αποστολέας Θέμα: Νεοδιόριστοι και τριετία  (Αναγνώστηκε 209560 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος billst

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
    • Προφίλ
Απ: Νεοδιόριστοι και τριετία
« Απάντηση #1274 στις: Δεκέμβριος 22, 2010, 07:34:24 μμ »
Εγώ πιστεύω ότι η 3ετία είναι εξαντλητική και, κατά κάποιο τρόπο, εκδικητική (δεν ξέρω το λόγο), όπως όμως και η 2ετία για τους μετατιθέμενους.
Η άποψή μου είναι να γίνει για όλους υποχρεωτική η υπηρέτηση για 1 χρόνο στην κάθε οργανική. Μπορεί να μας βολευει όλους να μην ισχύει καθόλου κάτι τέτοιο, αλλά τότε τι νόημα θα έχουν οι μεταθέσεις εάν κάποιος έχει τη δυνατότητα να μην πάει ποτέ;
Και ο ένας χρόνος παλεύεται (εύκολα ή δύσκολα) και συνειδητά θα ξέρουμε και αυτές τις δυσκολίες του επαγγέλματος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νεοδιόριστοι και τριετία
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:47:17 »


Αποσυνδεδεμένος chaos_2000

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
    • Προφίλ
Απ: Νεοδιόριστοι και τριετία
« Απάντηση #1277 στις: Δεκέμβριος 22, 2010, 09:30:30 μμ »
Αν οι νεοδιόριστοι ήταν 3000, και οι συμμετέχοντες στη διαμαρτυρία είναι 30, γιατί να ασχοληθεί κάποιος βουλευτής μαζί μας ???
Στείλτε βρε παιδιά στο dsouras τα στοιχεία σας. Αλλιώς είναι να πας με 300 υπογραφές και αλλιώς με 30 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νεοδιόριστοι και τριετία
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:47:17 »

Αποσυνδεδεμένος chaos_2000

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
    • Προφίλ
Απ: Νεοδιόριστοι και τριετία
« Απάντηση #1278 στις: Δεκέμβριος 22, 2010, 09:31:30 μμ »
Αν οι νεοδιόριστοι ήταν 3000, και οι συμμετέχοντες στη διαμαρτυρία είναι 30, γιατί να ασχοληθεί κάποιος βουλευτής μαζί μας Huh
Στείλτε βρε παιδιά στο dsouras τα στοιχεία σας. Αλλιώς είναι να πας με 300 υπογραφές και αλλιώς με 30 

Αποσυνδεδεμένος antgiov

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν ξεχνώ
    • Προφίλ
Απ: Νεοδιόριστοι και τριετία
« Απάντηση #1279 στις: Δεκέμβριος 23, 2010, 06:45:49 μμ »
Μαζί σας και παλιοί συνάδερφοι παιδιά.
Αν εμείς ταλαιπωρηθήκαμε και οι τότε παλιοί μας γράφαν δεν πρέπει να κάνουμε και εμείς τώρα τα ίδια.
Το αντίθετο μάλιστα.
Αλλά υπάρχει ένα θέμα, το οποίο φυσικά δεν μπορούμε να το λύσουμε εμείς αλλά η πολιτική ηγεσία, η οποία και δεν θέλει, για τους γνωστούς λόγους «πελατειακές σχέσεις»….. Τα 33% των εκπαιδευτικών μετακινείται με άσχημα αποτελέσματα για τους μαθητές. Αυτό ευαγγελίζονται και λεν τις μακακίες την μια μετά την άλλη (τριετίες, διετίες κ.α.) 
δεν με φάγαν τα λιοντάρια!!!....
θα με φάνε τα σκουλίκια;;;;

Αποσυνδεδεμένος dsouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
    • Προφίλ
Απ: Νεοδιόριστοι και τριετία
« Απάντηση #1280 στις: Δεκέμβριος 28, 2010, 01:29:55 μμ »
Συνάδελφοι μέχρι τώρα έχουμε μαζευτεί 30 άτομα. Στο εξώδικο είχαμε μαζευτεί πολύ περισσότεροι. Τα στοιχεία των συναδέλφων που συμμετείχαν στο εξώδικο δεν τα έχω και δεν γνωρίζω αν θέλουν να συμμετέχουν στην επιστολή διαμαρτυρίας. Αν μπορούν να βοηθήσουν ο velis και η mary02 θα ήταν καλό. Όσοι είναι από Αττική - και θέλουν- να έχουμε κάποια συνάντηση, ώστε να επισκεφτούμε τα πολιτικά γραφεία μερικών βουλευτών για να τους θέσουμε το θέμα της τριετίας. 

Συνάδελφοι καλημέρα και χρόνια πολλά. Έχουμε μαζευτεί μέχρι τώρα γύρω στα 40 άτομα για την επιστολή διαμαρτυρίας. Όσοι άλλοι ενδιαφέρονται ας στείλουν mail στο trietia@yahoo.gr όσο το δυνατό πιο γρήγορα. Επαναλαμβάνω την πρότασή μου για συνάντηση όσων είναι από Αττική για να επισκεφτούμε πολιτικά γραφεία βουλευτών. Ο χρόνος περνάει και πρέπει να κάνουμε κάτι.

Αποσυνδεδεμένος dsouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
    • Προφίλ
Απ: Νεοδιόριστοι και τριετία
« Απάντηση #1281 στις: Δεκέμβριος 28, 2010, 01:30:08 μμ »
Συνάδελφοι μέχρι τώρα έχουμε μαζευτεί 30 άτομα. Στο εξώδικο είχαμε μαζευτεί πολύ περισσότεροι. Τα στοιχεία των συναδέλφων που συμμετείχαν στο εξώδικο δεν τα έχω και δεν γνωρίζω αν θέλουν να συμμετέχουν στην επιστολή διαμαρτυρίας. Αν μπορούν να βοηθήσουν ο velis και η mary02 θα ήταν καλό. Όσοι είναι από Αττική - και θέλουν- να έχουμε κάποια συνάντηση, ώστε να επισκεφτούμε τα πολιτικά γραφεία μερικών βουλευτών για να τους θέσουμε το θέμα της τριετίας. 

Συνάδελφοι καλημέρα και χρόνια πολλά. Έχουμε μαζευτεί μέχρι τώρα γύρω στα 40 άτομα για την επιστολή διαμαρτυρίας. Όσοι άλλοι ενδιαφέρονται ας στείλουν mail στο trietia@yahoo.gr όσο το δυνατό πιο γρήγορα. Επαναλαμβάνω την πρότασή μου για συνάντηση όσων είναι από Αττική για να επισκεφτούμε πολιτικά γραφεία βουλευτών. Ο χρόνος περνάει και πρέπει να κάνουμε κάτι.

Αποσυνδεδεμένος nipiagwgos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 386
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νεοδιόριστοι και τριετία
« Απάντηση #1282 στις: Δεκέμβριος 29, 2010, 06:57:57 μμ »
Kalispera se olous kai xronia polla
pistevw oti 30 i 40 atoma eimaste polu liga
steilte ta stoixeia sas gia na eimaste arketoi kai na mporesoume na diekdikisoume ayta pou zitame
me toses liges summetoxes den tha mas voithisei kaneis

Αποσυνδεδεμένος asterix

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 942
    • Προφίλ
Απ: Νεοδιόριστοι και τριετία
« Απάντηση #1283 στις: Δεκέμβριος 31, 2010, 01:38:26 μμ »
Καλή Χρονιά σε όλους μας, με υγεία και υπομονή.
Εχω ερθει επιτέλους σπίτι μου, στα παιδιά μου μετά από ενα μήνα σχεδόν στην παραμεθόριο. Εχω σκεφτεί πολύ αυτο το διάστημα. Και κατέληξα σε ένα λογικο συμπέρασμα: Κανείς δεν πρόκειται να ασχοληθεί με το πρόβλημα της τριετίας. Εδω η χώρα βυθίζεται, κλείνουν, απολύουν, κόβουν θέσεις, επιδόματα, μισθούς....Υπάρχει αλήθεια κανείς που θα ασχοληθεί με την τριετία μας? Μας θεωρουν και τυχερούς που διοριστήκαμε, ποιός ασχολήθηκε άραγε με τους επιτυχόντες και διοριστέους του ΑΣΕΠ που τους έφαγε το μαυρο σκοτάδι? ΑΔΙΚΙΕΣ? Πολλές. Παραλογισμός? Πρέπει να θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό μια που οι διορισμοι του χρονου θαναι εντελως με το σταγονομετρο. Πού να απευθυνθούμε και να παρουμε μια λογική απάντηση?
Αλήθεια δεν βλέπω φώς. Ειμαι 49 χρονών με ΑΣΕΠ, με χρόνια ωρομίσθιας εργασίας όπου πληρωνόμαστε τότε κάθε τρίμηνο αλλά άχνα δεν έβγαινε απο πουθενά...Εχω ζήσει σε ένα Κράτος Αδικο. και δεν ελπιζω να ζήσω σε μια δίκαιη πολιτεία, ακόμα και εαν εξαντλήσω και τα υπόλοιπα 50 χρόνια ζωής μου. (Ναι θα ζήσω ως τα 100).
Λέτε να μην γνωρίζουν την αδικία τους?? Την ουρά στα ταμεία του ΟΑΕΔ?
ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΕ ΤΟΥΣ....Και προς θεού ας μην βαλλόμαστε μεταξύ μας. Αυτό θέλουν και τους βολεύει.
ΑΝΑΖΗΤΩ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ που θα συμπεριφερθεί πολιτικά λογικά.

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Νεοδιόριστοι και τριετία
« Απάντηση #1284 στις: Δεκέμβριος 31, 2010, 01:51:01 μμ »
με συγκινησες συναδελφε χρονια πολλα σε σενα και στην οικογενεια σου
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος dsouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
    • Προφίλ
Απ: Νεοδιόριστοι και τριετία
« Απάντηση #1285 στις: Ιανουάριος 03, 2011, 12:44:22 μμ »
Συνάδελφοι οι επιστολές διαμαρτυρίας για την κατάργηση της τριετίας είναι έτοιμες, με τα ονόματα των συμμετεχόντων. Τις έχω στείλει με mail σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος dsouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
    • Προφίλ
Απ: Νεοδιόριστοι και τριετία
« Απάντηση #1286 στις: Ιανουάριος 03, 2011, 12:44:56 μμ »
Συνάδελφοι οι επιστολές διαμαρτυρίας για την κατάργηση της τριετίας είναι έτοιμες, με τα ονόματα των συμμετεχόντων. Τις έχω στείλει με mail σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος nipiagwgos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 386
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νεοδιόριστοι και τριετία
« Απάντηση #1287 στις: Ιανουάριος 04, 2011, 03:34:48 μμ »
Καλησπέρα
θα προωθήσω κι εγώ την επιστολή σε βουλευτή,
παράκληση όμως όσοι ακόμα μπορείτε στείλτε τα ονόματα σας να μαζευτούμε αρκετοί,πιστεύω ότι θα είναι καλύτερα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160974
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 553
Σύνολο: 574

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.07 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.