*

Αποστολέας Θέμα: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02  (Αναγνώστηκε 76125 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος CynnemAprod

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 605
  • Φύλο: Άντρας
  • φαντασιόπληκτη Α.Δ.+Πανάθλιος
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #210 στις: Νοέμβριος 26, 2009, 09:53:56 πμ »
Δηλαδή ρε παιδιά, όσοι έχουμε πολλά μόρια από ΑΣΕΠ και εχουμε μαζεψει ως τωρα λιγα μορια προϋπηρεσίας (κάτω από 10) είμαστε χαμένοι!!! Και τα μόρια του ΑΣΕΠ δε θα εχουν καμια αξια και με τη μικρη προϋπηρεσία μας δεν προκειται να διοριστουμε!!! Πλακα μας κανει?


Nαι  :-\
Τί γίνεται τότε ???

Και 2 χρονιές ωρομίσθιος να έχει δουλέψει κάποιος , θα έχει μαζέψει το πολύ 6 μόρια πορυπηρεσίας  :-\
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 26, 2009, 09:56:14 πμ από CynnemAprod »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:30:28 »

Αποσυνδεδεμένος change73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Mπορώ,παρακαλώ, να έχω κι εγώ το λόγο;
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #211 στις: Νοέμβριος 26, 2009, 10:02:34 πμ »
Kαι το θεμα ειναι ποσο θα μετρανε αυτα τα λιγα μορια!0.5?Σωθηκαμε!!16+μορια μονο απο τον τελευταιο ασεπ τί θα τα κανω? ???
"Ζεις μόνο μια φορά-αλλά αν το κάνεις σωστά,μια φορά είναι αρκετή."  Joe E.Lewis

Αποσυνδεδεμένος ZoeG

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #212 στις: Νοέμβριος 26, 2009, 10:04:22 πμ »
Ειναι δηλαδη σα να απαξιωνει το διαβασμα 2 ετων!!! Ειτε πηρες πολλα μορια απο τους διαγωνισμους ειτε επιασες μετα βιας τη βαση, ειναι ενα και το αυτο!!!

Αποσυνδεδεμένος ZoeG

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #213 στις: Νοέμβριος 26, 2009, 10:05:52 πμ »
Ετσι και υποψιαστω οτι τοσο διαβασμα, τοσο αγχος και τοσος χρονος πηγαν τελειως χαμενα, δεν ξερω κι εγω τι θα κανω!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:30:28 »

Αποσυνδεδεμένος change73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Mπορώ,παρακαλώ, να έχω κι εγώ το λόγο;
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #214 στις: Νοέμβριος 26, 2009, 10:09:54 πμ »
Οσο πιο γρηγορα το υποψιαστουμε,τοσο το καλυτερο!(ή το χειροτερο,δεν ξερω!)
"Ζεις μόνο μια φορά-αλλά αν το κάνεις σωστά,μια φορά είναι αρκετή."  Joe E.Lewis

Αποσυνδεδεμένος nena8

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #215 στις: Νοέμβριος 26, 2009, 12:53:26 μμ »
arist2 να κάνω 2 ερωτήσεις:
1) Οι διορισμοί του 2010-11 θα γίνουν με μια διαδικασία που ήδη τρέχει... Πως είναι δυνατόν οι μισοί να διορίστηκαν με κάποια κριτήρια και να θέλετε οι άλλοι μισοί να διοριστούν με άλλα κριτήρια? Στέκει νομικά?

2) Στην εκπαίδευση δεν είστε μόνο οι 'καθηγητικές' σχολές αλλά υπάρχουν και οι τεχνικες ειδικότητες. Σε πολλές από αυτές δε υπάρχουν επιτυχόντες ΑΣΕΠ ούτε υπάρχουν ΟΑΕΔιτες. Πως θα γίνουν οι προσλήψεις τους ή δεν θα γίνουν καθόλου?

Και να προσθεσω οτι δεν ειναι μονο οι τεχνικες ειδικοτητες που δεν εχουν δωσει ΑΣΕΠ αλλα "νεοι" κλαδοι των καθηγητικων σχολων οπως της ισπανικης.Κατι μου λεει ομως οτι οι ωρομισθιοι συμφερουν ΠΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ για να κανουν κατι διαφορετικο επομενως δεν περιμενω δραστικες αλλαγες σ'αυτες τις ειδικοτητες.
''Es tan corto el amor, y es tan largo el olvido.Porque en noches como ésta la tuve entre mis brazos,mi alma no se contenta con haberla perdido.Aunque éste sea el último dolor que ella me causa,y éstos sean los últimos versos que yo le escribo.''
P.Neruda

Αποσυνδεδεμένος zst

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #216 στις: Νοέμβριος 26, 2009, 01:01:26 μμ »
τα λεει ολα η γελοιογραφια

Αποσυνδεδεμένος katiafil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #217 στις: Νοέμβριος 26, 2009, 01:18:55 μμ »
Μήπως να ασχοληθούμε και λίγο με την ουσία του θέματος;; Δηλαδή εάν και πότε θα πάρουν στ΄ φάση;;.
Εξάλλου, όπως είπε πριν συνάδελφος ό,τι λέμε είναι εικασίες και καλό είναι να έχουμε όσο το δυνατό προυπηρεσία συγκεντρωμένη ως τον Ιούνιο τουλάχιστον, και βλέπουμε για του χρόνου. Νομίζω πως ίσως υπάρξει ρύθμιση για όσους είναι επιτυχόντες σε άνω των 2 ΑΣΕΠ. Άλλωστε δεν μπόρεσαν όλοι να ξενιτευτούν και να συλλέξουν μόρια από ωρομισθία :( :(

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #218 στις: Νοέμβριος 26, 2009, 02:38:25 μμ »

Μήπως να ασχοληθούμε και λίγο με την ουσία του θέματος;; Δηλαδή εάν και πότε θα πάρουν στ΄ φάση;;.


Οι εξαγγελίες Διαμαντοπούλου μήπως, εκτός από τους διορισμούς, πλήττουν ήδη την αναπλήρωση;  ???

http://www.pde.gr/forum/index.php?page=1155

Τέλη Νοέμβρη και κλήθηκαν μόνο τόσοι σε 1 συγκεκριμένη φάση;  ???
Είναι και για Α/θμια, που έχουμε συνηθίσει σε τρελούς αριθμούς αναπληρωτών;;;  :o
Και δίνεται περιθώριο για παρουσίασή τους 4 εργάσιμες, ενώ μέχρι την προηγούμενη φάση το περιθώριο αυτό ήταν 3 εργάσιμες;;;  :o

Προβληματίστηκα...  :-\  ::)
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος Elpida!!!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero...
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #219 στις: Νοέμβριος 26, 2009, 02:51:50 μμ »
Δηλαδή ρε παιδιά, όσοι έχουμε πολλά μόρια από ΑΣΕΠ και εχουμε μαζεψει ως τωρα λιγα μορια προϋπηρεσίας (κάτω από 10) είμαστε χαμένοι!!! Και τα μόρια του ΑΣΕΠ δε θα εχουν καμια αξια και με τη μικρη προϋπηρεσία μας δεν προκειται να διοριστουμε!!! Πλακα μας κανει?


Nαι  :-\
Τί γίνεται τότε ???

Και 2 χρονιές ωρομίσθιος να έχει δουλέψει κάποιος , θα έχει μαζέψει το πολύ 6 μόρια πορυπηρεσίας  :-\
αυτή είναι και η δική μου απορία...εχω 14 μόρια από ασεπ και στο τελος της χρονιας θα εχω μόλις 6.5 απο ωρομισθία.δηλ οι μεγαλοι χαμένοι θα είμαστε εμείς?ενω οι εχοντες μεγαλη προυπηρεσία, με διαφορους τρόπους ,θα ωφεληθούν?τότε πως αναβαθμίζει ασεπ? ??? ??? ???

evants

  • Επισκέπτης
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #220 στις: Νοέμβριος 26, 2009, 03:02:14 μμ »
Ηδη οι αντιδρασεις που πηγαζουν απο τη λογικη και τις επακολουθες συνεπειες αστοχων ενεργειων οδηγουν στη μερικη ανακληση των μετρων. Οι αποσπασεις θα ανακληθουν στο ημισυ ή και λιγοτερο ,κατι που απαιτειται απο τις λειτουργικες αναγκες των υπηρεσιων. Το ιδιο πιστευω πως θα συμβει και στην περιπτωση των αναπληρωτων με προυπηρεσια και επιτυχια ΑΣΕΠ.
Επιπλεον,η συνηθης πρακτικη ειναι να ριχνουν αδεια για να δουν αντιδρασεις και να κανουν λιγοτερα,αρα και λιγοτερα 'κακα'στα ματια των πολιτων. Η διαβουλευση αυτο το στοχο εχει.
Προτεινω εκ νεου λοιπον τη συμμετοχη σ' αυτη την ανοιχτη συζητηση οσο το δυνατον περισσοτερων απο μας. Δε συμφωνουμε σε ολα. Ενα μινιμουμ ομως συγκλισης θα επιτευχθει
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 26, 2009, 03:27:22 μμ από evants »

Αποσυνδεδεμένος intemperanta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #221 στις: Νοέμβριος 26, 2009, 06:46:46 μμ »
... και για να εχουμε καλό ρώτημα, έχουμε κάποια πληροφορία για την επόμενη φάση αναπληρωτών;

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #222 στις: Νοέμβριος 26, 2009, 07:46:53 μμ »
Δηλαδή ρε παιδιά, όσοι έχουμε πολλά μόρια από ΑΣΕΠ και εχουμε μαζεψει ως τωρα λιγα μορια προϋπηρεσίας (κάτω από 10) είμαστε χαμένοι!!! Και τα μόρια του ΑΣΕΠ δε θα εχουν καμια αξια και με τη μικρη προϋπηρεσία μας δεν προκειται να διοριστουμε!!! Πλακα μας κανει?
Nαι  :-\
Τί γίνεται τότε ???
Και 2 χρονιές ωρομίσθιος να έχει δουλέψει κάποιος , θα έχει μαζέψει το πολύ 6 μόρια πορυπηρεσίας  :-\
αυτή είναι και η δική μου απορία...εχω 14 μόρια από ασεπ και στο τελος της χρονιας θα εχω μόλις 6.5 απο ωρομισθία.δηλ οι μεγαλοι χαμένοι θα είμαστε εμείς?ενω οι εχοντες μεγαλη προυπηρεσία, με διαφορους τρόπους ,θα ωφεληθούν?τότε πως αναβαθμίζει ασεπ? ??? ??? ???

Βρε παιδιά, ηρεμείστε λιγο και σκεφτείτε λογικά... εγώ προσωπικά έχω ακόμα λιγοτερα μορια απο σας από προϋπηρεσία, τα περισσοτερα είναι από ΑΣΕΠ και δεν ανησυχώ! Γιατί αν έφευγαν από μπροστά μας όλοι όσοι έχουν μόρια μόνο από προϋπηρεσία, χωρίς καθόλου ΑΣΕΠ, φέτος θα δουλεύαμε αναπληρωτές κ όχι ωρομίσθιοι!!! Μια απλή ματιά στον πίνακα των αναπληρωτών θα σας πείσει.
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος katiafil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ φάση αναπληρωτών ΠΕ02
« Απάντηση #223 στις: Νοέμβριος 26, 2009, 08:00:46 μμ »

Παράθεση
[Γιατί αν έφευγαν από μπροστά μας όλοι όσοι έχουν μόρια μόνο από προϋπηρεσία, χωρίς καθόλου ΑΣΕΠ, φέτος θα δουλεύαμε αναπληρωτές κ όχι ωρομίσθιοι!!![/i] Μια απλή ματιά στον πίνακα των αναπληρωτών θα σας πείσει.]



Το ζήτημα είναι: θα φύγουν;; Για να φύγουν πρέπει την προσεχή χρονιά να μην τους πάρει, πράγμα απίθανο (και αντίθετο με τις εξαγγελίες του Υπουργείου) , καθώς θα έχουν προυπηρεσίες 22-27 μόρια περίπου! Άρα τον παραπάνω Σεπτέμβρη του 2011 θα έχουν +10 μόρια από αναπλήρωση!! Δεν θα τους πάρει λέτε;; ??? ??? Θα έχουν 35 και πάνω μόρια προυπηρεσίας....
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 26, 2009, 08:03:42 μμ από katiafil »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32325
  • Τελευταία: MariaK.
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161600
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 449
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 403
Σύνολο: 412

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.