*

Αποστολέας Θέμα: 2χρόνια αναπληρώτρια  (Αναγνώστηκε 7054 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ninouki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
2χρόνια αναπληρώτρια
« στις: Νοέμβριος 21, 2009, 06:52:23 μμ »
Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω, κάποια που φέτος είναι δεύτερη χρονιά αναπληρώτρια έχει καμία πιθανότητα να διοριστεί του χρόνου μόνιμη από τον πίνακα 40%; Όταν δηλ θα έχει συγκεντρώσει 18 μόρια κ κάτι καθαρής προυπηρεσίας; Ξέρετε φέτος πόσα μόρια είχε η τελευταία που πήραν από τον πίνακα αυτόν; Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: 2χρόνια αναπληρώτρια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:18:48 »

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: 2χρόνια αναπληρώτρια
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 21, 2009, 06:58:35 μμ »
ψαξε τους περσινους πινακες και θα το βρεις...οση ωρα εκανες να υποβαλλεις το ερωτημα θα το ειχες βρει
το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

Αποσυνδεδεμένος marcy

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: 2χρόνια αναπληρώτρια
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 21, 2009, 07:18:49 μμ »
Τα ίδια μόρια θα ισχύσουν και φέτος; 200 άτομα θα παρουν παλι με 40% και πόσα μόρια πρέπει να έχει ο τελευταίος; Γνωρίζει κανείς ή είναι νωρίς ακόμα να μιλάμε για κάτι τέτοιο;
Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος npanag

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 2χρόνια αναπληρώτρια
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 21, 2009, 07:39:04 μμ »
Μετά από την πρόσληψη φέτος περίπου 1700 αναπληρωτριών έως τώρα, ναι, μπορεί κανείς να διακινδυνεύσει κάποιους υπολογισμούς. Με την έννοια ότι οι εναπομένουσες υπό πρόσληψη αναπληρώτριες δεν θα αλλάξουν ριζικά τη διαμορφωμένη εκτίμηση του 40%, που έτσι κι αλλιώς κυμαίνεται στα ανώτερα κομμάτια του ενιαίου πίνακα.

Κατ' αρχήν βεβαίως και είναι 200 τα άτομα του 40% για το 2010-2011.
 
Οι δικοί μου υπολογισμοί για το 40% για του χρόνου λένε πως τα 200 αυτά άτομα θα κυμανθούν από 23,99 μέχρι 19,134.


Οι υπολογισμοί αυτοί βέβαια πάντα με επιφύλαξη, έτσι; Και δεν διορίζονται όλα τα άτομα με 19,134. Περίπου 16 άτομα με 19,134 μένουν απέξω...

Φέτος, δηλαδή για την περίοδο 2009-2010, τα 200 άτομα του 40% είχαν μόρια από 23,99 έως 18,3.

« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 21, 2009, 07:42:59 μμ από npanag »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: 2χρόνια αναπληρώτρια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:18:48 »

Αποσυνδεδεμένος lefa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 993
    • Προφίλ
Απ: 2χρόνια αναπληρώτρια
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 21, 2009, 07:51:07 μμ »
 καλησπέρα σασ.npanag μια ερώτηση πιστεύεισ ο πίνακασ των αναπληρωτών να φτάσει μέχρι το 1800.
θα εκτιμούσα μια απάντηση. ευχαριστ΄ω σε παρακολουθώ από το καλοκαίρι.
είχεσ αναφέρει οτι μπορεί να φτάσει αυτο το νούμερο.


ευχαριστώ.........

Αποσυνδεδεμένος kriskris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 2χρόνια αναπληρώτρια
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 21, 2009, 08:04:40 μμ »
Αχ οχι μονο θα μεινουμε απεξω (εγω θα χω 18,5 περιπου μορια) αλλα φοβαμαι πως θα δωσουμε και ασεπ αν καταργησουν το 24μηνο.....εχω αδικο???

 

Αποσυνδεδεμένος ninouki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 2χρόνια αναπληρώτρια
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 21, 2009, 08:12:41 μμ »
Σωστά...Τι θα γίνει με μας;; Θα ήταν πολύ άδικο αυτό

Αποσυνδεδεμένος marcy

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: 2χρόνια αναπληρώτρια
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 21, 2009, 08:25:36 μμ »
Μετά από την πρόσληψη φέτος περίπου 1700 αναπληρωτριών έως τώρα, ναι, μπορεί κανείς να διακινδυνεύσει κάποιους υπολογισμούς. Με την έννοια ότι οι εναπομένουσες υπό πρόσληψη αναπληρώτριες δεν θα αλλάξουν ριζικά τη διαμορφωμένη εκτίμηση του 40%, που έτσι κι αλλιώς κυμαίνεται στα ανώτερα κομμάτια του ενιαίου πίνακα.

Κατ' αρχήν βεβαίως και είναι 200 τα άτομα του 40% για το 2010-2011.
 
Οι δικοί μου υπολογισμοί για το 40% για του χρόνου λένε πως τα 200 αυτά άτομα θα κυμανθούν από 23,99 μέχρι 19,134.


Οι υπολογισμοί αυτοί βέβαια πάντα με επιφύλαξη, έτσι; Και δεν διορίζονται όλα τα άτομα με 19,134. Περίπου 16 άτομα με 19,134 μένουν απέξω...

Φέτος, δηλαδή για την περίοδο 2009-2010, τα 200 άτομα του 40% είχαν μόρια από 23,99 έως 18,3.


Ευχαριστώ για την απάντηση!Κριμα να φτάνεις στην πηγή και να μην πίνεις νερό! :'(
Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος xionati

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: 2χρόνια αναπληρώτρια
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 21, 2009, 09:48:01 μμ »
Η ουσία είναι ότι θα γράψουμε και τρίτο ασέπ.Καλό κουράγιο μας.
νηπιαγωγός

Αποσυνδεδεμένος npanag

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 2χρόνια αναπληρώτρια
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 22, 2009, 12:03:30 πμ »
Μην ξεχνάτε να αξιολογήσετε τον υπολογισμό μου σαν ενδεικτικό. Δεν μπορώ να διαβεβαιώσω ότι δεν έχω καθόλου λάθη. Το μόνο που μπορώ να διαβεβαιώσω είναι ότι υπάρχει πολλή προσπάθεια, άντε και λίγη πείρα (πιά).

Οσον αφορά την ερώτησή σου lefa, πραγματικά δεν ξέρω πού θα φτάσει ο πίνακας. Αν είναι τα πράγματα όπως πέρυσι και τα όποια κενά της χρονιάς καλυφθούν από αναπληρώτριες, ε ναι, τι στο καλό, άλλα 100 άτομα θα τα πάρει μέχρι το τέλος της χρονιάς. Αυτό που δεν ξέρω είναι αν το υπουργείο παιδείας προσπαθήσει από φέτος να καλύψει τα διάφορα κενά με αποσπασμένους σε υπηρεσίες, οπότε μειωθεί ο αριθμός των αναπληρωτριών. Το τελευταίο σενάριο μου φαίνεται λίγο υπερβολικό, αλλά ποτέ κανείς δεν ξέρει...

Αποσυνδεδεμένος chios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Απ: 2χρόνια αναπληρώτρια
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 22, 2009, 12:10:15 μμ »
Μην ξεχνάτε να αξιολογήσετε τον υπολογισμό μου σαν ενδεικτικό. Δεν μπορώ να διαβεβαιώσω ότι δεν έχω καθόλου λάθη. Το μόνο που μπορώ να διαβεβαιώσω είναι ότι υπάρχει πολλή προσπάθεια, άντε και λίγη πείρα (πιά).

Οσον αφορά την ερώτησή σου lefa, πραγματικά δεν ξέρω πού θα φτάσει ο πίνακας. Αν είναι τα πράγματα όπως πέρυσι και τα όποια κενά της χρονιάς καλυφθούν από αναπληρώτριες, ε ναι, τι στο καλό, άλλα 100 άτομα θα τα πάρει μέχρι το τέλος της χρονιάς. Αυτό που δεν ξέρω είναι αν το υπουργείο παιδείας προσπαθήσει από φέτος να καλύψει τα διάφορα κενά με αποσπασμένους σε υπηρεσίες, οπότε μειωθεί ο αριθμός των αναπληρωτριών. Το τελευταίο σενάριο μου φαίνεται λίγο υπερβολικό, αλλά ποτέ κανείς δεν ξέρει...

να καταργηθεί το 24μήνο?????φανταζεστε τι εχει να γίνει? δεν ανεφερε όμως κάτι τέτοιο. ετσι κι αλλιώς το 24μηνο προυποθετεί και μια επιτυχία στον ασεπ.

Αποσυνδεδεμένος marcy

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: 2χρόνια αναπληρώτρια
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 22, 2009, 12:35:45 μμ »
Μην ξεχνάτε να αξιολογήσετε τον υπολογισμό μου σαν ενδεικτικό. Δεν μπορώ να διαβεβαιώσω ότι δεν έχω καθόλου λάθη. Το μόνο που μπορώ να διαβεβαιώσω είναι ότι υπάρχει πολλή προσπάθεια, άντε και λίγη πείρα (πιά).

Οσον αφορά την ερώτησή σου lefa, πραγματικά δεν ξέρω πού θα φτάσει ο πίνακας. Αν είναι τα πράγματα όπως πέρυσι και τα όποια κενά της χρονιάς καλυφθούν από αναπληρώτριες, ε ναι, τι στο καλό, άλλα 100 άτομα θα τα πάρει μέχρι το τέλος της χρονιάς. Αυτό που δεν ξέρω είναι αν το υπουργείο παιδείας προσπαθήσει από φέτος να καλύψει τα διάφορα κενά με αποσπασμένους σε υπηρεσίες, οπότε μειωθεί ο αριθμός των αναπληρωτριών. Το τελευταίο σενάριο μου φαίνεται λίγο υπερβολικό, αλλά ποτέ κανείς δεν ξέρει...

Bέβαια npanag είναι ενδεικτικός ο υπολογισμός σου και ετσι τον αξιολογούμε! Με έναν καλύτερο υπολογισμό (υπολογίζοντας και τις μέρες ) είδα ότι και με τα φετινά μόρια συγκενρώνω 19,2. Συμφωνα με την δική σου σκέψη με βλέπεις να διορίζομαι με 40%; Μήπως έχεις φτιάξει κάποιον ενδεικτικό πίνακα του 40% και να μπορείς να μου το στείλεις;;;;Σ'ευχαριστώ πολύ!!
Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος npanag

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 2χρόνια αναπληρώτρια
« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 22, 2009, 03:45:57 μμ »
Στείλε μου κάποιο σου e-mail σε pm
(ή στείλε μου σε pm κάποια στοιχεία σου να δω κατ' αρχήν αν σ' έχω μέσα στον πίνακα)...

Αποσυνδεδεμένος julie9

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
    • Προφίλ
Απ: 2χρόνια αναπληρώτρια
« Απάντηση #13 στις: Νοέμβριος 22, 2009, 06:43:20 μμ »
Οι αναπληρωτες που φετος δεν θα καταφερουν να διοριστουν με το 40% θα εχουν προβλημα, γιατι δεν ξερουμε τι θα ισχυσει στους διορισμούς το 2011-2012. Απο τα μισολογα του ΥΠΕΠΘ μονο φετος τα πραγματα θα είναι ίδια.Απο κει και περα θα μας δινει 0,5 μορια για καθε 6 μηνες και αυτά τα ψιχουλα θα προστιθενται στο βαθμό του ασεπ.
 Ουσιαστικα αυτό που θελει να κανει το ΥΠΕΠΘ είναι να δουλευει με αναπληρωτες κυριως, χωρις όμως να  τους δινει αμεσα δικαιωμα διορισμού.Δεν νομιζω οτι πρεπει να το υπομεινουμε και αυτο υπομονετικά δίνοντας και αλλο ασεπ. Αυτό που κανει η Διαμαντοπούλου τωρα με την καταργηση των πινακων το έχουν προσπαθήσει και άλλοι υπουργοι,όπως ο Αρσενης. Το θεμα είναι οτι το νομοσχεδιο θα τεθει σε διαβούλευση και θα πρεπει να προασπισουμε τα εργασιακα μας δικαιώματα, τα οποια δεν ειναι δεδομενα. Παλιοτεροι συναδελφοι αγωνιστηκαν για αυτά.Το 60- 40 , αλλα και τα μισα μορια του προηγουμενου ασεπ στους πιν.αναπληρωτων είναι κατακτησεις χρόνων.Κανενας δεν μας χαρισε τιποτα και τωρα θελουν να τα αλλαξουν όλα.Παντως οι άλλοι κλαδοι εχουν οργανωθει, εμεις εχουμε ενα συλλογο(ΠΕΑΝ), που απο την αδιαφορια μας είναι ανενεργος και δεν μπορουμε να πιεσουμε, ουτε να ακουστει η φωνή μας στις διαπραγματευσεις με το Υπεπθ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 578
Σύνολο: 586

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.