*

Αποστολέας Θέμα: Χίος  (Αναγνώστηκε 18641 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος g.sp

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Χίος
« Απάντηση #42 στις: Σεπτέμβριος 02, 2007, 03:17:15 μμ »
Γεια χαρά,είμαι φυσικός και προκειται να έρθω στην τήλο να διοριστώ. έχω παρακολουθήσει τις πληροφορίες του vsk (μάλλον θα πάρω την θέση του;) του tsompev και του daniel.δεν έχω αμάξι,σε ποιό μέρος προτείνετε να μείνω άραγε;επίσης αν μπορείτε να μου πείτε τι μαθήματα θα κάνω στο σχολείο (αν είναι δυνατό να ξέρετε,τι τάξεις κλπ ώστε να έχω μαζί μου τα κατάλληλα βιβλία).αύριο το πρωι θα είμαι ρόδο.θα είναι κάποιος συνάδελφος ΠΕ04 απο το σχολείο στην επιμόρφωση να με κατατοπήσει;ελίζω να έχω μια απάντηση.(το ίδιο έστειλα στο θέμα δ δωδεκανήσου-πληροφορίες για δωδεκάνησα)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Χίος
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:21:57 »

Αποσυνδεδεμένος RETA.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Χίος
« Απάντηση #43 στις: Σεπτέμβριος 02, 2007, 04:45:09 μμ »
Καλησπέρα THNIK!

Ρώτησα αρκετούς για σπίτι και θα το έχουν υπ'όψιν τους..Επίσης ο ξάδερφός μου, μου έδωσε Τό όνομα ενός φίλου του που έχει μεσιτικό.έχει και site www.48hours.gr και απ'ότι είδα έχει ακετά 2άρια επιπλωμένα στην πόλη.Λέγεται Ξυντάρης.
 Επίσης, το όνομα του Παιδιάτρου είναι Μπενέτος Νικόλαος, και τα πλήρη στοιχεία του είναι στο www.enelia.gr/members.asp.Έχει ιατρείο στην πόλη της Χίου (Χώρα).
 Όσον αφορά παιδικούς σταθμούς και νηπιαγωγεία δες στο www.schools.gr/results.asp?subcat_id=78area

_id=42, αλλά καλύτερα γι' αυτό θα ρωτήσω μία ξαδέρφη μου γιατί είναι ένα θέμα εμπιστοσύνης και ασφάλειας του παιδιού μας..Αν τελικά πας Καλαμωτή έχει κι εκεί Νηπιαγωγείο, όπως και στο Πυργί, λίγο πιο κάτω από τα Αρμόλια.Δες το www.chiosnet.gr/map/map.asp?location=20..
 Ο ξάδερφός μου που μιλάγαμε στο τηλ, έλεγε μήπως έβρισκες στα Αρμόλια να μείνεις για να μοίραζες την απόσταση..Η απόφαση είναι δική σου γι' αυτό θα ήταν καλύτερα να νοίκιαζες αυτοκίνητο την Τρίτη για να δεις από μόνη σου τις αποστάσεις..
 Ελπίζω να βοήθησα λίγο..Αύριο δεν θα μπορέσω να επικοινωνήσω γιατί ορκίζομαι στη Σύρο..Φιλιά πολλά και καλή τοποθέτηση!!
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος RETA.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Χίος
« Απάντηση #44 στις: Σεπτέμβριος 02, 2007, 05:47:17 μμ »
Πρέπει κάπως να επικοινωνήσουμε..
  Με πήραν από Χίο και βρήκε η Θεία μου ένα σπίτι.Αν θες στείλε μου ένα mail στην διεύθυνσή μου για να σου δώσω το τηλ της κυρίας που το νοικιάζει.Είναι λέει στο κέντρο της πόλης...Όταν θα πας, θα έχεις τουλάχιστον από κάπου να ξεκινήσεις..
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος tera2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Χίος
« Απάντηση #45 στις: Σεπτέμβριος 02, 2007, 05:53:36 μμ »
g sp se katalava apo to epitheto edo aytow poy paei samo!!!! Kala na pernas se shesi me to golgotha toy pi-tsikei ola ta alla tha einai eykola!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Χίος
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:21:57 »

Αποσυνδεδεμένος g.sp

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Χίος
« Απάντηση #46 στις: Σεπτέμβριος 02, 2007, 07:00:58 μμ »
tera 2, A Σάμου,νομίζω οτι έχουμε κοινό παρελθόν απο το πι τσι κεϊ.Mήπως έχεις και κολλητό που είναι παραδίπλα στη Σύμη;(Όπως λέει και κοινός γενειοφόρος-διοπτροφόρος φίλος θα παραμορφώσουμε το ανατολικό αιγαίο).Σάμο έχω πάει πριν καμιά 15ετία ωραίο νησί ελπίζω να μην το έχουν κάψει,πολύ ωραία μέρη.Το Καρλόβασι δεν μου πολυάρεσε μόνο,έμενα εκεί.Αλλά πολλά αλλάζουν σε τόσα χρόνια......Καλά να περνάς ποτέ δεν ξέρεις....... 

Αποσυνδεδεμένος vsk

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ0402
    • Προφίλ
Απ: Χίος
« Απάντηση #47 στις: Σεπτέμβριος 02, 2007, 07:26:45 μμ »
g.sp σου έστειλα pm  :)
το είδες;

Αποσυνδεδεμένος g.sp

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Χίος
« Απάντηση #48 στις: Σεπτέμβριος 02, 2007, 07:38:36 μμ »
vsk τι είναι το pm ακριβώς;sorry για την άγνοια αλλά δεν βλέπω κάτι.

Αποσυνδεδεμένος vsk

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ0402
    • Προφίλ
Απ: Χίος
« Απάντηση #49 στις: Σεπτέμβριος 02, 2007, 07:41:31 μμ »
Προσωπικό μήνυμα είναι!
Πάνω αριστερά, θα δεις κάπου να γράφει "Καλώς ορίσατε, g.sp, έχετε 1 μηνύμα, 1 είναι νέo." ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων. Πάτα εκεί στο 1 μήνυμα  :)

Αποσυνδεδεμένος g.sp

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Χίος
« Απάντηση #50 στις: Σεπτέμβριος 02, 2007, 07:44:52 μμ »
οκ κατάλαβα,δεν είμαι πολυ εξοικοιωμένος με το forum,ευχαριστώ. 

Αποσυνδεδεμένος THNIK

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Χίος
« Απάντηση #51 στις: Σεπτέμβριος 02, 2007, 07:45:13 μμ »
Reta,σ΄ευχαριστώ για άλλη μία φορά για το ενδιαφέρον σου αλλά και για το χρόνο που μου διαθέτεις. Η ηλεκτρονική μου διεύθυνση εμφανίζεται στο προφίλ μου και αν θες και μπορείς στείλε μου κάποιο τηλέφωνο για να επικοινωνήσουμε με mail. ΄Οπως και να ΄χει σου είμαι υπόχρεη και σου εύχομαι ό,τι καλύτερο για την τοποθέτηση σου.

Αποσυνδεδεμένος edis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Χίος
« Απάντηση #52 στις: Ιούλιος 02, 2008, 11:41:48 πμ »
Θα ηθελα να μαθω εμπειριες απο Χίο. ιδιαιτερα νηπιαγωγων και βορειοελλαδιτων. Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος bee

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Χίος
« Απάντηση #53 στις: Ιούλιος 02, 2008, 12:35:28 μμ »
Πανέμορφο νησί..... Συνδυάζει πολλά στοιχεία... πανέμορφες ακρογιαλιές... γραφικά καστροχώρια...Ξεκινάω με τα καλά... ;)
Έχει ζωή ακόμη και το χειμώνα.... τα ενοίκια είναι λίγο τσουχτερά και θέλει αρκετό ψάξιμο για να βρεις κάτι καλό.... Επίσης, το χειμώνα έχει τρελούς ανέμους... είναι πολλά τα μποφόρ.... για εμάς τους στεριανούς...
Τα δρομολόγια προς Βόρειο Ελλάδα αντιμετωπίζουν ένα μικρό προβληματάκι... κυρίως τα ακτοπλοικά... Αεροπορικώς, δρομολόγια υλοποιεί μόνο η Ολυμπιακή, με 66 ευρώ καθώς είναι επιδοτούμενη γραμμή, αλλά ακούστηκε ότι του χρόνου θα βάλει και η Aegean...
Στα νηπιαγωγεία, τουλάχιστον για 2007-2008, ο αριθμός των παιδιών σπάνια ξεπερνούσε τα 20 ανά τμήμα.... και υπήρχαν πολλές νηπιαγωγοί, πολλές φορές 3 ανά τμήμα.... Τα περισσότερα κτίρια, με κάποιες εξαιρέσεις, είναι σε καλή κατάσταση... Αν θες κάτι πιο συγκεκριμένο στείλε μου pm...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 02, 2008, 12:38:21 μμ από bee »

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ03

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: Χίος
« Απάντηση #54 στις: Αύγουστος 22, 2008, 12:05:51 μμ »
Εμαθε κανεις τιποτα για κενα ΠΕ03 Α χιου?γιατι δευτερα θα καταφτασω στο νησι....
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 22, 2008, 12:33:04 μμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος RETA.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Χίος
« Απάντηση #55 στις: Αύγουστος 22, 2008, 01:04:49 μμ »
Με το καλό να πας και να ορκιστείς!
Δεν ξέρω για κενά, σου στέλνω όμως τη διεύθυνση της Χίου.Την ενημερώνουν συχνά  ;)
http://dide.chi.sch.gr/portal/index.php?option=com_frontpage&Itemid=47
ΠΕ 60

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 455
Σύνολο: 456

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.