*

Αποστολέας Θέμα: 'Ι Φάση  (Αναγνώστηκε 19313 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kalliopi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: 'Ι Φάση
« Απάντηση #42 στις: Φεβρουάριος 12, 2010, 03:06:55 μμ »
βρε κορίτσια τι πιστεύετε για του χρόνου...

θα σκάσω......

Μακάρι να ξέραμε..δεν ξέρεις κι εγώ πόσο λυπάμαι που με 21 μόρια θα έφευγα για πρώτη φορά του χρόνου και τώρα πάει το όνειρο..Ας ελπίσουμε τουλάχιστον να δώσουμε ΑΣΕΠ, γιατί μέχρι και αυτό άκουσα θα γίνει, δεν θα γίνει..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: 'Ι Φάση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:28:16 »

Αποσυνδεδεμένος TESY

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 299
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: 'Ι Φάση
« Απάντηση #43 στις: Φεβρουάριος 12, 2010, 05:50:43 μμ »
Χα, χα, ναι, μόνο που οι 2 είναι τρίτεκνες, άρα 10 άτομα φεύγουν από μπροστά μας. Καλή τοποθέτηση σε όσους φεύγουν, καλά κουράγια στους υπόλοιπους και πάμε γερά μέχρι την επόμενη δεκάδα :P

ΑΥΤΗ Η ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ ΘΕΣΗ 567 ΤΡΙΤΕΚΝΗ ΚΑΙ ΜΕ ΜΗΔΕΝ ΜΟΡΙΑ ΠΩΣ ΜΠΑΙΝΕΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ..
ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ????????????????ΝΑ ΒΕΒΑΙΩΘΟΥΜΕ!


Αν κοιτάξεις καλύτερα, θα δεις ότι είναι στον πίνακα Γ' ενώ εσύ την ψάχνεις στον πίνακα Β', γι' αυτό δεν την βρίσκεις...

Καλησπέρα σε όλους..Στον  πίνακα γ`υπαρχει Αλεξοπουλου στην θέση 567 μόνο που δεν είναι τρίτεκνη.....Εκτος αν το δήλωσε τωρα...ή εκτός αν......... ??? ???

Αποσυνδεδεμένος LINX

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 239
    • Προφίλ
Απ: 'Ι Φάση
« Απάντηση #44 στις: Φεβρουάριος 12, 2010, 07:15:30 μμ »
Χα, χα, ναι, μόνο που οι 2 είναι τρίτεκνες, άρα 10 άτομα φεύγουν από μπροστά μας. Καλή τοποθέτηση σε όσους φεύγουν, καλά κουράγια στους υπόλοιπους και πάμε γερά μέχρι την επόμενη δεκάδα :P

ΑΥΤΗ Η ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ ΘΕΣΗ 567 ΤΡΙΤΕΚΝΗ ΚΑΙ ΜΕ ΜΗΔΕΝ ΜΟΡΙΑ ΠΩΣ ΜΠΑΙΝΕΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ..
ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ????????????????ΝΑ ΒΕΒΑΙΩΘΟΥΜΕ!


πως μπορούμε να δουμε τον πίνακα γ'???


Αν κοιτάξεις καλύτερα, θα δεις ότι είναι στον πίνακα Γ' ενώ εσύ την ψάχνεις στον πίνακα Β', γι' αυτό δεν την βρίσκεις...

Καλησπέρα σε όλους..Στον  πίνακα γ`υπαρχει Αλεξοπουλου στην θέση 567 μόνο που δεν είναι τρίτεκνη.....Εκτος αν το δήλωσε τωρα...ή εκτός αν......... ??? ???

Αποσυνδεδεμένος Μαφαλντα

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: 'Ι Φάση
« Απάντηση #45 στις: Φεβρουάριος 12, 2010, 08:58:41 μμ »
τελικά έτσι όπωσ πάμε δεν πάμε πουθενά....πια σειρά 90....

αντα να πάρει άλλα 20 άτομα.......
αν παρει αλλα 20 ατομα θα ειμαι στην θεση 5....καλο ε????????????????δεν νομιζω να παρει τοσα ατομα πλεον...συμφωνα με τα περσυνα δεδομενα απο δω και περα θα παρει 3-4 φορες απο 2-4 ατομα........

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: 'Ι Φάση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:28:16 »

Αποσυνδεδεμένος laz_edu

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 'Ι Φάση
« Απάντηση #46 στις: Φεβρουάριος 12, 2010, 09:01:25 μμ »
Λοιπόν, καλή συνέχεια σε όλες -όλους! Για εμάς η μακρά αυτή περίοδος αναμονής έληξε με το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα. Κουράγιο και αισιοδοξία για τη συνέχεια. Και να παρατηρηθεί κάτι: πρώτη φορά πήραν περισσότερες νηπιαγωγούς απ'ό,τι δασκάλους!
Κι ό,τι σε πλήγωσε ή σε θάμπωσε
από ψηλά αν το κοιτάξεις
θα σου φανεί τόσο ασήμαντο
που στη στιγμή θα το ξεχάσεις..

Αποσυνδεδεμένος Leniooo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: 'Ι Φάση
« Απάντηση #47 στις: Φεβρουάριος 16, 2010, 02:56:50 μμ »
Καλησπέρα κι απο μένα κορίτσια,είμαι νέο μέλος εδώ και αγανακτισμένη με το συμβάν που και εσείς αναφέρατε!!!! Προκειται για την τρίτεκνη που διορίστηκε αναπληρώτρια με μηδενική προυπηρεσία! Ναι,το καταλαβαίνω οτι αντιμετωπίζουν πολλές δυσκολίες και δεν εχω αντιρρηση στο οτι θα πρεπει να προηγούνται με καποιον τρόπο (όπως και γίνεται) των υπολοίπων.Να έχουν δώσει ασεπ και να είναι επιτυχούσες ρε κοίτσια όμως.Άσχετα αν είναι τελευταίες στον πίνακα.Να είναι όμως στον πίνακα Β!! Ε όχι κ απο τον πινακα Γ! Με τι κριτήρια θα μπει η κοπέλα αυτή στην τάξη? Γιατι εγώ να εξετάζομαι αν είμαι ικανή να διδάξω κ αυτή όχι ; που θα μπορούσα να παραπονεθώ γι αυτό;;

Αποσυνδεδεμένος LINX

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 239
    • Προφίλ
Απ: 'Ι Φάση
« Απάντηση #48 στις: Φεβρουάριος 16, 2010, 03:38:27 μμ »
Καλησπέρα κι απο μένα κορίτσια,είμαι νέο μέλος εδώ και αγανακτισμένη με το συμβάν που και εσείς αναφέρατε!!!! Προκειται για την τρίτεκνη που διορίστηκε αναπληρώτρια με μηδενική προυπηρεσία! Ναι,το καταλαβαίνω οτι αντιμετωπίζουν πολλές δυσκολίες και δεν εχω αντιρρηση στο οτι θα πρεπει να προηγούνται με καποιον τρόπο (όπως και γίνεται) των υπολοίπων.Να έχουν δώσει ασεπ και να είναι επιτυχούσες ρε κοίτσια όμως.Άσχετα αν είναι τελευταίες στον πίνακα.Να είναι όμως στον πίνακα Β!! Ε όχι κ απο τον πινακα Γ! Με τι κριτήρια θα μπει η κοπέλα αυτή στην τάξη? Γιατι εγώ να εξετάζομαι αν είμαι ικανή να διδάξω κ αυτή όχι ; που θα μπορούσα να παραπονεθώ γι αυτό;;

Μάλλον με ένσταση ίσως γίνει κάτι αλλιώς στην Αβάθμια!!!!!!!!!!!!
Δεν ξέρω τι να πώ!!!!Λυπάμε για το σύστημα πλοσλήψεων....Λυπάμε ακόμα περισσότερο τον εαυτο μου που
 ακόμα πιστεύει έστω και λίγο στην αξιοκρατία!

Αποσυνδεδεμένος PERISTER

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: 'Ι Φάση
« Απάντηση #49 στις: Φεβρουάριος 16, 2010, 05:40:53 μμ »
Που να παραπονεθούμε βρε παιδιά; ποιος θα μας ακούσει; Ποια πρωτοβάθμια!! υπάλληλοι είναι και αυτοί... αυτο με τους τρίτεκνους ειναι νόμος :( :( :( οσο και αν απιστευτο μας ακουγεται παίρνουν ακομα και τους αποτυγχόντες........ κι εσυ ας εισαι και διοριστέα (β' φάσης) κάτσε και περιμενε σου λέει  :-[ :-[

Αποσυνδεδεμένος U2

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
    • Προφίλ
Απ: 'Ι Φάση
« Απάντηση #50 στις: Φεβρουάριος 16, 2010, 08:01:32 μμ »
Μάλλον με ένσταση ίσως γίνει κάτι αλλιώς στην Αβάθμια!!!!!!!!!!!!
Δεν ξέρω τι να πώ!!!!Λυπάμε για το σύστημα πλοσλήψεων....Λυπάμε ακόμα περισσότερο τον εαυτο μου που
 ακόμα πιστεύει έστω και λίγο στην αξιοκρατία!


Βρε κορίτσια........λίγη προσοχή στην ορθογραφία μας...............σε forum εκπαιδευτικών είμαστε! Τα μάτια μας κινδυνεύουν απ'αυτά που κατά καιρούς βλέπουμε!!
Ευχαριστώ..........
"....Ακόμα νύχτα λέγεται ,εκτός αν εν λευκώ αισιοδοξείς........"
 Κική Δημουλά
"Επτά φορες κλείνεις τα μάτια...την όγδοη καταδικάζεις μονομιάς..."
 Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος astralin

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
  • άντε και καλή τύχη μάγκες...
    • Προφίλ
Απ: 'Ι Φάση
« Απάντηση #51 στις: Φεβρουάριος 17, 2010, 12:58:14 μμ »
Κορίτσια ψυχραιμία και μην τρελαίνεστε επειδή διορίστηκε μία τρίτεκνη χωρίς ΑΣΕΠ.
Τρελαθείτε καλύτερα, που ενώ υπάρχουν πάνω από 130 κενά στα νηπιαγωγεία της χώρας, διορίζουν με το σταγονόμετρο. Αυτό είναι το πρόβλημά μας και όχι οι μάνες με τρία παιδιά. Άντε και να μην την παίρνανε αυτή από τον Γ' πίνακα, ποια από μας θα πρωτοέμπαινε, μου λέτε? Πάλι στην ίδια θέση θα ήμασταν όλες μας.
Ο νόμος για την τριτεκνία είναι μία από τις ελάχιστες σωστές ρυθμίσεις που έχουν απομείνει και μεις, που είμαστε μέλλουσες και υποψήφιες μάνες, καθόμαστε και βγάζουμε τα μάτια μας με τα ίδια μας τα χέρια.
Αυτή τη στιγμή υπάρχουν 5.000 αδιόριστες νηπιαγωγοί και του χρόνου θα είμαστε περισσότερες, δεν νομίζω ότι μας φταίνε οι 130 τρίτεκνες που καλέσανε φέτος... για συνέλθετε

Αποσυνδεδεμένος Leniooo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: 'Ι Φάση
« Απάντηση #52 στις: Φεβρουάριος 17, 2010, 01:55:50 μμ »
  Αγαπητή Astralin άλλη φορά πριν αρχίσεις τις παραινέσεις για να συνέλθουμε φρόντισε να έχεις διαβάσει πιο προσεκτικά αυτά που λέμε...Δεν εναντιώθηκε καμία στον διορισμό των τριτέκνων παραμόνο σ'αυτών που ανήκουν στον πινακα Γ. Και επαναλαμβάνω το βρίσκω πολύ άδικο κάποιοι να εξετάζονται 1 και 2και 3 φορές πριν διοριστουν και κάποιοι απλά να κάνουν τα χαρτιά τους και να μπαίνουν σε τάξεις...Μιλάμε μόνο για τις τρίτεκνες μηδενικής προυπηρεσίας δηλαδη...που δεν εχουν δώσει ποτέ ασεπ ή αν έχουν δώσει είναι αποτυχούσες.
  Κι εσύ μπορεί να μην έχεις ακόμα λόγο να τρελαίνεσαι,ρώτα όμως και την κοπέλα που περίμενε αυτή τη στιγμή 1,5 χρονο και έχασε τη σειρά της....και βασικά θεωρώ πλέον πολύ πιθανό κι άλλες να χασουμε τη σειρά μας καθώς οι τρίτεκνες του Β πίνακα προφανως έχουν τελειώσει και θα ξαναπάρουν απο τον Γ.
   Όσον αφορά στα 130 κενά είσαι σιγουρη ότι είναι τόσα...γιατι έχω την εντύπωση ότι τόσα ήταν τον Νοέμβρη (με κάθε επιφύλαξη)...κι απο τότε έχουν ακολουθήσει κάποιες φάσεις ...πολύ φοβαμαι ότι είναι λιγότερα...

Αποσυνδεδεμένος melina_st

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: 'Ι Φάση
« Απάντηση #53 στις: Φεβρουάριος 17, 2010, 02:39:48 μμ »
Δεν ειναι η πρωτη φορα που με απογοητευει το forum.. Υποτιθεται οτι εδω μπαινουμε για να αλληλοβοηθιομαστε και οχι να βγαζουμε κομπλεξ .. Οσο αδικαιολογητη κι αν μας φαινεται η αγανακτηση καποιου, οι επικριτικες απαντησεις ειναι ανεπιτρεπτες , ειδικα σε κοινωνια εκπαιδευτικων..
Lenioo, δε νομιζω οτι μπορεις να απευθυνθεις καπου, αλλα κι αν ακομα το κανεις υποθετω πως δεν θα εισακουσθεις. Το υπουργειο θα επικαλεστει το νομο (;) και οι πρωτοβαθμιες μη αρμοδιοτητα. Υπομονη..

Αποσυνδεδεμένος astralin

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
  • άντε και καλή τύχη μάγκες...
    • Προφίλ
Απ: 'Ι Φάση
« Απάντηση #54 στις: Φεβρουάριος 17, 2010, 03:04:18 μμ »
  Αγαπητή Astralin άλλη φορά πριν αρχίσεις τις παραινέσεις για να συνέλθουμε φρόντισε να έχεις διαβάσει πιο προσεκτικά αυτά που λέμε...Δεν εναντιώθηκε καμία στον διορισμό των τριτέκνων παραμόνο σ'αυτών που ανήκουν στον πινακα Γ. Και επαναλαμβάνω το βρίσκω πολύ άδικο κάποιοι να εξετάζονται 1 και 2και 3 φορές πριν διοριστουν και κάποιοι απλά να κάνουν τα χαρτιά τους και να μπαίνουν σε τάξεις...Μιλάμε μόνο για τις τρίτεκνες μηδενικής προυπηρεσίας δηλαδη...που δεν εχουν δώσει ποτέ ασεπ ή αν έχουν δώσει είναι αποτυχούσες.
  Κι εσύ μπορεί να μην έχεις ακόμα λόγο να τρελαίνεσαι,ρώτα όμως και την κοπέλα που περίμενε αυτή τη στιγμή 1,5 χρονο και έχασε τη σειρά της....και βασικά θεωρώ πλέον πολύ πιθανό κι άλλες να χασουμε τη σειρά μας καθώς οι τρίτεκνες του Β πίνακα προφανως έχουν τελειώσει και θα ξαναπάρουν απο τον Γ.
   Όσον αφορά στα 130 κενά είσαι σιγουρη ότι είναι τόσα...γιατι έχω την εντύπωση ότι τόσα ήταν τον Νοέμβρη (με κάθε επιφύλαξη)...κι απο τότε έχουν ακολουθήσει κάποιες φάσεις ...πολύ φοβαμαι ότι είναι λιγότερα...

1ον. Τον Οκτώβρη τα κενά που έδωσε το ΥΠΕΠΘ ήταν 350 (άσχετα αν τα κενά της ΔΟΕ ήταν πολύ περισσότερα), από τότε κάλυψε τα 280, απόμένουν 70 κενά τουλάχιστον! χωρίς να υπολογίζουμε άδειες εγκυμοσύνης κλπ
2ον. Κουκλίτσα μου, αν δεν ήταν οι τρίτεκνες θα ήμουν αναπληρώτρια εδώ και δύο μήνες
3ον. Αν δεν μπορούμε να γράψουμε καλά εγώ και συ, που γυρνάμε σπίτι μας και μπορούμε να διαβάσουμε όσο και όποτε θέλουμε χωρίς να μας ενοχλεί κανείς, θα μπορέσει να γράψει η τρίτεκνη, με τρία πιτσιρίκια να της πρήζουν το συκώτι? σε πληροφορώ ότι δεν έχει καμία ελπίδα αυτή η κοπέλα.
4ον. Τώρα που τελείωσες το πανεμιστήμιο και είσαι πια μεγάλη κοπέλα, να θυμάσαι πως αν θες να βρεις το δίκιο σου, θα πρέπει να κοιτάς και το δίκιο του διπλανού και όχι να προσπαθείς να του βγάλεις το μάτι και το λέω για όλους μας και όχι προσωπικά για σένα, που δεν σε ξέρω κιόλας.

Πολύ φιλικά όλα τα παραπάνω και χωρίς καμία διάθεση κριτικής


Αποσυνδεδεμένος melina_st

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: 'Ι Φάση
« Απάντηση #55 στις: Φεβρουάριος 17, 2010, 03:16:16 μμ »
Συγνωμη εγω ειμαι διορισμενη, μπαινω στο φορουμ για να βοηθησω οσο μπορω με οσα γνωριζω, τους/τις αδιοριστους/ες συναδελφους.
"Τωρα που τελειωσες το πανεπιστημιο και εισαι μεγαλη κοπελα", πρεπει να γνωριζεις "κουκλιτσα μου" οτι οι προσφωνησεις κλπ σε ατομα ανοικεια ειναι το λιγοτερο αγενεις.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161372
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 458
Σύνολο: 458

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.