*

Αποστολέας Θέμα: ΑΣΕΠ 2015  (Αναγνώστηκε 439360 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος salamaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #966 στις: Σεπτέμβριος 13, 2014, 11:29:17 πμ »
Για τον ΝΕΟ ΑΣΕΠ εγώ λέω πως αν δεν αλλάξουν τα δεδομένα δεν είναι δίκαιος ΑΣΕΠ.

π.χ. μέχρι στιγμής στον πίνακα των νηπιαγωγών η πρόσληψη αναπληρωτών γινόταν με πραγματική προυπηρεσία+μόρια ΑΣΕΠ.
ΤΩΡΑ η πρόσληψη ΠΕ 60.50 αναπληρωτών γίνετεται με μόρια> πραγματική προυπηρεσία+μόρια βαθμού πτυχίου+4 μόρια μεταπτυχικό+0,5 μόρια σεμινάριο.

Και να γίνει ο ΑΣΕΠ, αν γίνει με το παλιό σύστημα, όπου θα μετρούν και για τους αναπληρωτές τα μόρια του ΑΣΕΠ και όλη η προυπηρεσία τότε συμφωνώ πως είναι σωστό.
Με πλαφόν μορίων όμως δεν το δέχομαι με τίποτα ως σωστή και ορθή ιδέα. >:( >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:04:58 »

Αποσυνδεδεμένος evkan2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 435
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #967 στις: Σεπτέμβριος 13, 2014, 05:57:12 μμ »
Ο Λοβ στο mega....''ο κ.Μητσοτάκης συμφώνησε και τον ευχαριστώ γι'αυτό ,εάν επιτραπεί και το τονίζω αυτό ,εάν ...γιατί εγώ τα πάω καλά με την αλήθεια...εάν λοιπόν ,θα γίνει Ασεπ''...το επιτραπεί πήγαινε στο ΔΝΤ,Τρόικα κλπ αφού διευκρινίστηκε με τη βοήθεια των δημοσιογράφων(το από ποιους πρέπει να επιτραπεί) ...

Επίσης τόνισε ότι θα προηγηθούν στους διορισμούς οι επιτυχόντες-διοριστέοι του 08!!!!!!!!!!!!!!
Αυτά................

Εγω παντως εχω την εντυπωση οτι ο διαγωνισμος μετατιθεται για τα τελη του 15 αρχες του 2016. Φυσικα μεχρι τοτε μεσολαβουν εκλογες που κανουν αμφιβολη εαν οχι αδυνατη την διεξαγωγη του.Με αλλα λογια διαγωνισμος γιοκ για τα επομενα δυο χρονια.Ειχαν δικιο τελικα εκεινοι που ελεγαν για μικρο καλαθι.

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #968 στις: Σεπτέμβριος 13, 2014, 06:03:48 μμ »
Καλα εσύ μην διαβάζεις αφου είσαι τόσο σίγουρος-η,κάποιοι όμως που είναι κ πιο πληροφορημενοι έχουν αρχίσει ήδη το διάβασμα.

Αποσυνδεδεμένος evkan2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 435
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #969 στις: Σεπτέμβριος 13, 2014, 06:12:53 μμ »
Καλα εσύ μην διαβάζεις αφου είσαι τόσο σίγουρος-η,κάποιοι όμως που είναι κ πιο πληροφορημενοι έχουν αρχίσει ήδη το διάβασμα.
Εαν η πληροφορηση ειναι οτι θα γινει τα επομενα 5-10 χρονια ΑΣΕΠ τοτε καλα κανουν...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:04:58 »

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #970 στις: Σεπτέμβριος 13, 2014, 06:16:44 μμ »
Αν θέλεις αυτο να ακούσεις κανένα πρόβλημα.Σε λίγες μέρες ένας απο τους δυο μας θα έχει δικιο ;)

Αποσυνδεδεμένος thrileontas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 770
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #971 στις: Σεπτέμβριος 13, 2014, 07:07:33 μμ »
δεν υπάρχει θέμα δικαίωσης στην χώρα που ζούμε. κανείς δεν γνωρίζει απόλυτα τι θα γίνει. η πρόθεση υπάρχει μόνο καταγεγραμμένη και είναι να γίνει ΑΣΕΠ αυτήν την σχολική χρονιά. Τώρα θα γίνει δεν θα γίνει , θα πάρουν το οκ από τους πολιτικούς κατακτητές μας ( μην ξεχνάτε είμαστε υπόδουλος λαός) , τι να λέμε; ποιος ξέρει;

Αποσυνδεδεμένος julie_v

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έγινα δασκάλα για τα λεφτά και τη δόξα!
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #972 στις: Σεπτέμβριος 13, 2014, 07:11:12 μμ »
Αυτό πάντως που παρατηρώ εγώ τις τελευταίες μέρες που άρχισε να γίνεται έντονος λόγος για ΑΣΕΠ είναι ότι υπάρχουν κάποιοι που επιμένουν βάσει πληροφοριών τους ότι θα γίνει ΑΣΕΠ πολύ σύντομα και κάποιοι που επιμένουν ότι δεν θα γίνει βασισμένοι στις εκτιμήσεις τους.  ???

(εγώ δεν έχω πληροφόρηση εκ των έσω και δε διακινδυνεύω εκτιμήσεις για ένα θέμα που σχετίζεται με τον προγραμματισμό και τις ζωές τόσων συναδέλφων)
Άρχισα να μετράω πρόβατα για να κοιμηθώ...
Τι να δω; Λείπανε δυο. Αστυνομία, ανακρίσεις, χαμός...
Τέσσερις το πρωί κοιμήθηκα...
Eίναι να μη σου τύχει...!!

Αποσυνδεδεμένος thrileontas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 770
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #973 στις: Σεπτέμβριος 13, 2014, 07:14:56 μμ »
πληροφόρηση;; άγνωστες οι βουλές της τρόικας. τα του υπουργείου λίγο πολύ τα ακούμε.αλλά και τι έγινε;τζίφος...καλά κάνεις λοιπόν και δεν γράφεις , τι να γράψεις.

Αποσυνδεδεμένος ariadni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 482
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #974 στις: Σεπτέμβριος 13, 2014, 08:32:59 μμ »
Αυτό πάντως που παρατηρώ εγώ τις τελευταίες μέρες που άρχισε να γίνεται έντονος λόγος για ΑΣΕΠ είναι ότι υπάρχουν κάποιοι που επιμένουν βάσει πληροφοριών τους ότι θα γίνει ΑΣΕΠ πολύ σύντομα και κάποιοι που επιμένουν ότι δεν θα γίνει βασισμένοι στις εκτιμήσεις τους.  ???

(εγώ δεν έχω πληροφόρηση εκ των έσω και δε διακινδυνεύω εκτιμήσεις για ένα θέμα που σχετίζεται με τον προγραμματισμό και τις ζωές τόσων συναδέλφων)
Είναι και κάποιοι που θέλουν να γίνει ασέπ και κάποιοι που δεν θέλουν... Εγώ αυτό καταλαβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #975 στις: Σεπτέμβριος 13, 2014, 08:46:48 μμ »
Κοιτάξτε αν το πάρουμε λογικά δεν είναι και απίθανο να γίνει. Ο Λοβέρδος θέλει διακαώς να κάνει ΑΣΕΠ για να τον εξαργυρώσει πολιτικά. Απευθύνει λοιπόν το αίτημά του στην τρόικα λέγοντάς τους πως δε θα σπαταλήσει κρατικό χρήμα αφού εμείς οι ίδιοι θα πληρώσουμε για τη διεξαγωγή του με ένα παραβολάκι της τάξης των 40 - 50 ευρωπουλακίων. Ο ΑΣΕΠ γίνεται, τα έξοδά του καλύπτονται, η κάψα των εκπαιδευτικών για ΑΣΕΠ εκπληρώνεται και ούτε γάτα ούτε ζημιά αφού κανεις δεν υποχρεώνει το κράτος να διορίσει. Όλο αυτό αποτελεί προσωπική μου σκέψη και σε καμία περίπτωση δεν ισχυρίζομαι πως έχω εσωτερική πληροφόρηση.

Αποσυνδεδεμένος ariadni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 482
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #976 στις: Σεπτέμβριος 13, 2014, 08:51:19 μμ »
Κοιτάξτε αν το πάρουμε λογικά δεν είναι και απίθανο να γίνει. Ο Λοβέρδος θέλει διακαώς να κάνει ΑΣΕΠ για να τον εξαργυρώσει πολιτικά. Απευθύνει λοιπόν το αίτημά του στην τρόικα λέγοντάς τους πως δε θα σπαταλήσει κρατικό χρήμα αφού εμείς οι ίδιοι θα πληρώσουμε για τη διεξαγωγή του με ένα παραβολάκι της τάξης των 40 - 50 ευρωπουλακίων. Ο ΑΣΕΠ γίνεται, τα έξοδά του καλύπτονται, η κάψα των εκπαιδευτικών για ΑΣΕΠ εκπληρώνεται και ούτε γάτα ούτε ζημιά αφού κανεις δεν υποχρεώνει το κράτος να διορίσει. Όλο αυτό αποτελεί προσωπική μου σκέψη και σε καμία περίπτωση δεν ισχυρίζομαι πως έχω εσωτερική πληροφόρηση.
Τόσο ακριβός θα γίνει ο ΑΣΕΠ; Όταν όλα μειώνονται;
Κανείς δεν ξέρει τι θα γίνει. Τουλάχιστον να γνωρίζαμε πότε (ακριβώς) θα είναι σίγουρος για το αν θα πάρει τόσους αναπληρωτές και αν θα κάνει ΑΣΕΠ!

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1388
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #977 στις: Σεπτέμβριος 15, 2014, 12:43:54 πμ »
Κοιτάξτε αν το πάρουμε λογικά δεν είναι και απίθανο να γίνει. Ο Λοβέρδος θέλει διακαώς να κάνει ΑΣΕΠ για να τον εξαργυρώσει πολιτικά. Απευθύνει λοιπόν το αίτημά του στην τρόικα λέγοντάς τους πως δε θα σπαταλήσει κρατικό χρήμα αφού εμείς οι ίδιοι θα πληρώσουμε για τη διεξαγωγή του με ένα παραβολάκι της τάξης των 40 - 50 ευρωπουλακίων. Ο ΑΣΕΠ γίνεται, τα έξοδά του καλύπτονται, η κάψα των εκπαιδευτικών για ΑΣΕΠ εκπληρώνεται και ούτε γάτα ούτε ζημιά αφού κανεις δεν υποχρεώνει το κράτος να διορίσει. Όλο αυτό αποτελεί προσωπική μου σκέψη και σε καμία περίπτωση δεν ισχυρίζομαι πως έχω εσωτερική πληροφόρηση.

δεν προκηρύσσεται αριθμός θέσεων ανά ειδικότητα;
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #978 στις: Σεπτέμβριος 15, 2014, 12:45:33 πμ »
οχι, δε θα υπαρχουν πλεον προκηρυσσομενες θεσεις.
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος ariadni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 482
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2015
« Απάντηση #979 στις: Σεπτέμβριος 15, 2014, 10:01:08 πμ »
οχι, δε θα υπαρχουν πλεον προκηρυσσομενες θεσεις.
Συγγνώμη δηλαδή θα γίνει ένας διαγωνισμός κάτι σαν το τεστ δεξιοτήτων που ήταν μια εποχή??? Δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό συγχωρέστε με.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162170
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 780
Σύνολο: 790

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.071 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.