*

Αποστολέας Θέμα: εχει ξεφυγει η κατάσταση  (Αναγνώστηκε 107709 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #518 στις: Μάιος 22, 2010, 11:13:51 μμ »

Βασικά, ο χειρουργικός ευνουχισμός τόσο των ζώων γονιών, όσο και του "κανακάρη" νομίζω οτι θα ήταν η ενδεδειγμένη λύση.

βασικα τετοιοι τεντιμποιδες κανουν τους μαγκες μονο εκει που τους παιρνει...οταν τα βρουν σκουρα π.χ στο στρατο  κανουν τα παντα να βγουν Ι5 ,αυτοκτονουν κτλ.''κοτουλες'' με ολη τη σημασια της λεξης...βλεπεις εκει δεν εχει ''γεροντακια''....

Και στο επάγγελμά τους, είναι οι μεγαλύτεροι οσφυοκάμπτες και ρουφιάνοι.
Χαρακτηριστικό παράδειγμα παιδιών σε ΙΕΚ, που ενώ εκείνα μου είχαν πει τα χίλια δυο, όταν δεν άντεξα και απάντησα σ' ένα "μαγκάκι" με ανάλογο τρόπο, δεν έχασαν την ευκαιρία να το αναφέρουν στο διευθυντή... τέτοιοι είναι οι ΙΕΚτζήδες και ΕΠΑΛήτες. Οχι οτι η παρουσία τους περιορίζεται εκεί, βέβαια... απλά εκεί υπάρχουν μεγαλύτερες συγκεντρώσεις από βλαχόμαγκες.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 22, 2010, 11:19:49 μμ από GiannisV »
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:59:17 »

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #519 στις: Μάιος 22, 2010, 11:17:51 μμ »
......
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 22, 2010, 11:19:30 μμ από GiannisV »
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #520 στις: Μάιος 24, 2010, 12:44:27 μμ »
Αυτό το είχαμε πεί? έχει κάμποσο καιρό που βγήκε, γι αυτό ρωτάω...

Παράθεση
Αλλαγή σχολικού περιβάλλοντος επέβαλλε ο σύλλογος διδασκόντων του 2ου γυμνασίου Βόλου σε δύο μαθητές, οι οποίοι επιτέθηκαν σε έναν καθηγητή αλλά και έναν συμμαθητή τους.

Στους μαθητές επιβλήθηκε η ανώτερη ποινή ύστερα από πολύωρη συνεδρίαση του συλλόγου, ενώ η απόφαση πάρθηκε κατά πλειοψηφία, καθώς το θέμα κρίθηκε ιδιαίτερα σοβαρό.

Η απόφαση αυτή εστάλη σήμερα στη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, η οποία θα λάβει και τις τελικές αποφάσεις.

http://www.stifora.gr/article.php?id=19704
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος rorygr

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1105
    • Προφίλ
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #521 στις: Μάιος 24, 2010, 12:51:16 μμ »
Σοκ: Καθηγήτρια βίασε δύο μαθητές της στο αυτοκίνητο

Σοκ έχει προκαλέσει στην Κύπρο η νέα υπόθεση βιασμού που είδε το φως της δημοσιότητας. Αυτή την φορά πρόκειται για βιασμό δύο αγοριών από την καθηγήτρια τους. 

Η υπόθεση εκτυλίχθηκε σε Λύκειο της επαρχίας Λάρνακας και αφορά παρενόχληση δύο ανήλικων από καθηγήτρια. Σύμφωνα με τις καταγγελίες ενός εκ των δυο μαθητών, η εν λόγω εκπαιδευτικός, που φέρεται να είναι και παντρεμένη, είχε σεξουαλική επαφή και με τους δυο μαθητές στο αυτοκίνητό της. Επίσης, σύμφωνα με τον καταγγέλλοντα, η καθηγήτρια έστελνε και μηνύματα στο κινητό του, με τα οποία του ασκούσε πίεση για συνέχιση της σχέσης τους. Τόσο τα γραπτά τηλεφωνικά μηνύματα όσο και τα μηνύματα στο δίκτυο κοινωνικής δικτύωσης είναι αποθηκευμένα και φυλαγμένα από τα δυο παιδιά.
 
Αξίζει να σημειωθεί ότι η συγκεκριμένη εκπαιδευτικός διατηρεί προσωπική ιστοσελίδα στο facebook και φέρεται να έχει σταθερή επικοινωνία με αριθμό μαθητών του σχολείου. Μάλιστα, καλά ενημερωμένες πηγές από το Υπουργείο Παιδείας αναφέρουν ότι η εν λόγω εκπαιδευτικός και στο παρελθόν απασχόλησε «με τις αδυναμίες της» το Υπουργείο, αναγκάζοντας τους τότε ιθύνοντες να τη μετακινήσουν σε άλλη σχολική μονάδα. Το πιο εξοργιστικό, όμως, είναι το γεγονός ότι επιχειρήθηκε συγκάλυψη του όλου θέματος από τους αρμοδίους στη σχολική μονάδα. Η Διεύθυνση του σχολείου, ενώ ήταν ενήμερη από την πρώτη στιγμή για τα όσα απίστευτα συνέβαιναν με την καθηγήτρια, φέρεται να επιχείρησε την απόκρυψη του προβλήματος κάτω από το χαλί.
 
 
Η Επίτροπος Προστασίας των Δικαιωμάτων του Παιδιού Λήδα Κουρσουμπά δεν πίστευε στ’ αυτιά της. Εξοργισμένοι γονείς, αλλά και συνάδελφος της εκπαιδευτικού, βρέθηκαν στο γραφείο της Επιτρόπου και εξιστόρησαν με κάθε λεπτομέρεια τα όσα βίωναν το τελευταίο διάστημα.

Η Επίτροπος Κουρσουμπά άμεσα κίνησε τις διαδικασίες και με εμπιστευτική επιστολή προς τον αρμόδιο Υπουργό, απηύθυνε δραματική έκκληση για άμεση έναρξη διερεύνησης των πολύ σοβαρών καταγγελιών που περιήλθαν στη γνώση της. «Παρακαλώ όπως δώσετε οδηγίες, ώστε να διερευνηθούν αμέσως οι πιο πάνω καταγγελίες, με τρόπο που να διασφαλίζει, αφενός, την αξιοπιστία της διερεύνησης και, αφετέρου, τον απόλυτο σεβασμό στην εγγενή αξιοπρέπεια και τα δικαιώματα των εμπλεκόμενων παιδιών, και να ενημερωθώ για τα αποτελέσματα της έρευνας…».
 
Τα επόμενα εικοσιτετράωρα, όπως μας ανέφεραν καλά ενημερωμένες πηγές του Υπουργείου Παιδείας, έγιναν ανακρίσεις και συγκεντρώθηκε μαρτυρικό υλικό. Αξιοσημείωτο είναι το γεγονός ότι στους μάρτυρες κατηγορίας περιλαμβάνονται και μαθητές, καθηγητές, αλλά και γονείς. Όλο αυτό το υλικό βρίσκεται συγκεντρωμένο στο γραφείο της Γενικής Διευθύντριας του Υπουργείου Παιδείας Ολυμπίας Στυλιανού και το θέμα φαίνεται να παραμένει για την ώρα… στάσιμο.
 
Τη στιγμή που όλα δείχνουν πως στοιχειοθετείται υπόθεση ενδεχόμενου σεξουαλικού βιασμού, η Διευθύντρια του σχολείου, σε μια προσπάθεια να κρατήσει τα στόματα των μαθητών ερμητικά κλειστά, φέρεται να απειλεί θεούς και δαίμονες, φτάνοντας στο σημείο ν’ αφήνει υπονοούμενα ακόμη και για ενδεχόμενες επιπτώσεις στα γραπτά των τελικών εξετάσεων των παιδιών.

Πάντως, η μαθητική κοινότητα, αλλά και οι γονείς του συγκεκριμένου σχολείου είναι ανάστατοι μεσούσης της εξεταστικής περιόδου. Τη μεγαλύτερη, όμως, πίεση βιώνουν οι μαθητές που μπήκαν στη διαδικασία και έδωσαν καταθέσεις και μαρτυρίες, αφού τα ονόματά τους είναι πια γνωστά στην… «παιχνιδιάρα» εκπαιδευτικό. Ας σημειωθεί ότι αυτό συμβαίνει γιατί προτού απαντήσει η ίδια στις κατηγορίες που αντιμετωπίζει, έλαβε γνώση όλου του μαρτυρικού υλικού ως είθισται.

www.newsit.gr

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:59:17 »

Αποσυνδεδεμένος apri

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5717
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Dum spiro, spero
    • Προφίλ
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #522 στις: Μάιος 24, 2010, 01:00:38 μμ »
Και στην Αυστραλία πολλοί άνδρες, λέει, τρώνε ξύλο από γυναίκες...
http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=27839&catid=7

Έχουν τρελαθεί όλοι.... ::)
......τα φτερά άπλωσε πλέρια, άκρη ο κόσμος δεν έχει,
είναι πι' όμορφοι οι άγνωστοι πάντα γιαλοί.... (Κ. Χατζόπουλος)

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #523 στις: Μάιος 24, 2010, 01:16:29 μμ »
Αν αυτή η καθηγήτρια είναι σαν εκείνη την ξανθιά δασκάλα στις ΗΠΑ που είχε σχέση με ανήλικο μαθητή της, δεν θα τους χάλασε :P
Απορία: γιατί αυτοί οι 2 μαθητές ενδόσανε από την αρχή και μετά τους ήρθε να την καταγγείλουν; Εκτός αν παίζει θέμα εκβιασμού κλπ, που και πάλι έπρεπε να καταγγείλουν από την αρχή. Δεν φαίνονται όλα άσπρο-μαύρο στην υπόθεση..
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #524 στις: Μάιος 24, 2010, 07:05:22 μμ »
10χρονος έκλεψε 17.000 ευρώ από τους γονείς του
ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΚΒΙΑΖΑΝ

Μια απίστευτη είδηση απο τη Γερμανία. Ενα παιδί απο το Aalen της Γερμανίας μόλις 10 ετών έζησε εναν εφιάλτη που τον οδήγησε στο να κλέψει απο τους γονείς του χρήματα. Το μόλις...

10 χρονών παιδί εκβιαζόταν απο μεγαλύτερους του στο σχολείο που του έλεγαν οτι αν δεν τους δώσει χρήματα θα τον δείρουν. Ετσι ο 10χρονος αναγκάστηκε να πάρει χρήματα κρυφά απο τους γονείς του και να τα δώσει στα παιδιά (11 και 12 χρονών) για να μην τον δείρουν.

troktiko

απορία μου: τα 17.000 τα έδινε σταδιακά φαντάζομαι εδώ κ αρκετό καιρό...  ??? Αλλά κ πάλι το ποσό είναι τεράστιο!  :o  :o
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #525 στις: Μάιος 24, 2010, 07:09:55 μμ »
10χρονος έκλεψε 17.000 ευρώ από τους γονείς του
ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΚΒΙΑΖΑΝ

Μια απίστευτη είδηση απο τη Γερμανία. Ενα παιδί απο το Aalen της Γερμανίας μόλις 10 ετών έζησε εναν εφιάλτη που τον οδήγησε στο να κλέψει απο τους γονείς του χρήματα. Το μόλις...

10 χρονών παιδί εκβιαζόταν απο μεγαλύτερους του στο σχολείο που του έλεγαν οτι αν δεν τους δώσει χρήματα θα τον δείρουν. Ετσι ο 10χρονος αναγκάστηκε να πάρει χρήματα κρυφά απο τους γονείς του και να τα δώσει στα παιδιά (11 και 12 χρονών) για να μην τον δείρουν.

troktiko

απορία μου: τα 17.000 τα έδινε σταδιακά φαντάζομαι εδώ κ αρκετό καιρό...  ??? Αλλά κ πάλι το ποσό είναι τεράστιο!  :o  :o


 :o :o :o :o

Όσο για το προηγούμενο... ρε παιδιά, εγώ από όσο ξέρω ως ...γραυς, αν δε σηκωθεί... ο γερανός, προκοπή δεν υπάρχει. Τι σόι βιασμός είναι αυτός, αφού υπήρχε... έπαρση σημαίας;  ???:-[

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #526 στις: Μάιος 24, 2010, 07:29:09 μμ »
10χρονος έκλεψε 17.000 ευρώ από τους γονείς του
ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΚΒΙΑΖΑΝ

Μια απίστευτη είδηση απο τη Γερμανία. Ενα παιδί απο το Aalen της Γερμανίας μόλις 10 ετών έζησε εναν εφιάλτη που τον οδήγησε στο να κλέψει απο τους γονείς του χρήματα. Το μόλις...

10 χρονών παιδί εκβιαζόταν απο μεγαλύτερους του στο σχολείο που του έλεγαν οτι αν δεν τους δώσει χρήματα θα τον δείρουν. Ετσι ο 10χρονος αναγκάστηκε να πάρει χρήματα κρυφά απο τους γονείς του και να τα δώσει στα παιδιά (11 και 12 χρονών) για να μην τον δείρουν.

troktiko

απορία μου: τα 17.000 τα έδινε σταδιακά φαντάζομαι εδώ κ αρκετό καιρό...  ??? Αλλά κ πάλι το ποσό είναι τεράστιο!  :o  :o


 :o :o :o :o

Όσο για το προηγούμενο... ρε παιδιά, εγώ από όσο ξέρω ως ...γραυς, αν δε σηκωθεί... ο γερανός, προκοπή δεν υπάρχει. Τι σόι βιασμός είναι αυτός, αφού υπήρχε... έπαρση σημαίας;  ???:-[

++++++++

Αποπλάνηση ναι. Αλλά βιασμός??? Μάλλον μας δουλεύουν.

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #527 στις: Μάιος 25, 2010, 11:56:40 πμ »
Κλειστόν λόγω καθαρισμού

"Ειμαι ενας 28χρονος εργαζομενος στην αθηνα. Προχθες βραδυ ηρθαν οι γονεις μου απο επαρχια (Λιβαδεια) να με δουν.
τους ειπα πως χτες θα τους πηγαινα βολτα στην ακροπολη κτλ...
φτανοντας εκει μου ειπαν πως ειναι ευκαιρια να επισκεφτούμε το μουσειο της ακροπολης...
απο μακρια ειδαμε κοσμο μαζεμενο και ...
σκεφτηκα πως λογο της ημερα (αγιου πνευματος) θα εχει αυξημενη κινηση...
οταν πλησιασαμε με εκπληξη διαπιστωσαμε πως ηταν κλειστο!!!!!!
ακουσαμε πως καθε δευτερα λεει κανουν καθαρισμο...
απ' εξω πολλα πολλα γκρουπ μαζεμενα απο διαφορες χωρες...
οι γονεις μου καποια στιγμη στο μελλον ισως βρουν την ευκαιρια να το επισκευτουν...
οι δεκαδες Κινέζοι, ισπανοι και αμερικανοι ποτε??????
...και μετα βγαινουν τα παπαγαλακια και κραζουν το παμε που αναρτησε συμβολικα πανο για τα δικαιώματά μας!!!!!
αισχος αισχος αισχος.
στεναχωριεμαι οταν ευκολα καταπινουμε οτι μας δινουν τα μμε χωρις ενδοιασμούς."

troktiko
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #528 στις: Μάιος 25, 2010, 12:24:44 μμ »
Αντιμέτωποι με τη δικαιοσύνη
ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΣΤΟΝ 14ΧΡΟΝΟ

Οι 4 αυτοί νεαροί βρίσκονται αντιμέτωποι με τη δικαιοσύνη για κάτι που έκαναν σε έναν 14χρονο ο οποίος είχε μαθησιακά προβλήματα και τον πείραζαν συνέχεια. Αυτό που έκαναν ειναι πραγματικά ανατριχιαστικό και απαράδεκτο. Του έκαναν ενα...

τατουάζ σε σχήμα πέους στη μέση του. Τον είχαν προειδοποιήσει κιόλας για αυτό και τελικά προχώρ5ησαν στο να το κάνουν. Ετσι απλά για να "γελάσουν" αυτοί με αυτό το άρρωστο "αστείο" δημιούργησαν στο παιδάκι ενα σωρό ψυχολογικά προβλήματα. Ευτυχώς εχει αναλάβει τώρα η δικαιοσύνη.

troktiko
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #529 στις: Μάιος 26, 2010, 04:21:51 μμ »
Κλειστόν λόγω καθαρισμού

"Ειμαι ενας 28χρονος εργαζομενος στην αθηνα. Προχθες βραδυ ηρθαν οι γονεις μου απο επαρχια (Λιβαδεια) να με δουν.
τους ειπα πως χτες θα τους πηγαινα βολτα στην ακροπολη κτλ...
φτανοντας εκει μου ειπαν πως ειναι ευκαιρια να επισκεφτούμε το μουσειο της ακροπολης...
απο μακρια ειδαμε κοσμο μαζεμενο και ...
σκεφτηκα πως λογο της ημερα (αγιου πνευματος) θα εχει αυξημενη κινηση...
οταν πλησιασαμε με εκπληξη διαπιστωσαμε πως ηταν κλειστο!!!!!!
ακουσαμε πως καθε δευτερα λεει κανουν καθαρισμο...
απ' εξω πολλα πολλα γκρουπ μαζεμενα απο διαφορες χωρες...
οι γονεις μου καποια στιγμη στο μελλον ισως βρουν την ευκαιρια να το επισκευτουν...
οι δεκαδες Κινέζοι, ισπανοι και αμερικανοι ποτε??????
...και μετα βγαινουν τα παπαγαλακια και κραζουν το παμε που αναρτησε συμβολικα πανο για τα δικαιώματά μας!!!!!
αισχος αισχος αισχος.
στεναχωριεμαι οταν ευκολα καταπινουμε οτι μας δινουν τα μμε χωρις ενδοιασμούς."

troktiko

Τo ίδιο, δυστυχώς, έπαθα και εγώ, όταν πήγα Ιταλία με γκρουπ. Μας πήγαν στη Φλωρεντία Δευτέρα και όλα τα μουσεία ήταν κλειστά! Ακόμη φέρω βαρέως το ότι δεν επισκέφτηκα τη γκαλερί Ουφίτσι! >:( :( Θέλω, δηλαδή, να πω ότι το συγκεκριμένο δεν είναι αποκλειστικά... ελληνικό προνόμιο και ότι η ευθύνη ανήκει στο ταξιδιωτικό γραφείο, το οποίο οφείλει να γνωρίζει ποιες μέρες είναι κλειστά τα μουσεία και οι αρχαιολογικοί χώροι στα μέρη που διοργανώνει εκδρομές.

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #530 στις: Μάιος 26, 2010, 05:33:30 μμ »
Κλειστόν λόγω καθαρισμού

"Ειμαι ενας 28χρονος εργαζομενος στην αθηνα. Προχθες βραδυ ηρθαν οι γονεις μου απο επαρχια (Λιβαδεια) να με δουν.
τους ειπα πως χτες θα τους πηγαινα βολτα στην ακροπολη κτλ...
φτανοντας εκει μου ειπαν πως ειναι ευκαιρια να επισκεφτούμε το μουσειο της ακροπολης...
απο μακρια ειδαμε κοσμο μαζεμενο και ...
σκεφτηκα πως λογο της ημερα (αγιου πνευματος) θα εχει αυξημενη κινηση...
οταν πλησιασαμε με εκπληξη διαπιστωσαμε πως ηταν κλειστο!!!!!!
ακουσαμε πως καθε δευτερα λεει κανουν καθαρισμο...
απ' εξω πολλα πολλα γκρουπ μαζεμενα απο διαφορες χωρες...
οι γονεις μου καποια στιγμη στο μελλον ισως βρουν την ευκαιρια να το επισκευτουν...
οι δεκαδες Κινέζοι, ισπανοι και αμερικανοι ποτε??????
...και μετα βγαινουν τα παπαγαλακια και κραζουν το παμε που αναρτησε συμβολικα πανο για τα δικαιώματά μας!!!!!
αισχος αισχος αισχος.
στεναχωριεμαι οταν ευκολα καταπινουμε οτι μας δινουν τα μμε χωρις ενδοιασμούς."

troktiko

Τo ίδιο, δυστυχώς, έπαθα και εγώ, όταν πήγα Ιταλία με γκρουπ. Μας πήγαν στη Φλωρεντία Δευτέρα και όλα τα μουσεία ήταν κλειστά! Ακόμη φέρω βαρέως το ότι δεν επισκέφτηκα τη γκαλερί Ουφίτσι! >:( :( Θέλω, δηλαδή, να πω ότι το συγκεκριμένο δεν είναι αποκλειστικά... ελληνικό προνόμιο και ότι η ευθύνη ανήκει στο ταξιδιωτικό γραφείο, το οποίο οφείλει να γνωρίζει ποιες μέρες είναι κλειστά τα μουσεία και οι αρχαιολογικοί χώροι στα μέρη που διοργανώνει εκδρομές.
karxarias29 άλλο μουσεία, άλλο αρχαιολογικοί χώροι. Τα μουσεία είναι κλειστά τις Δευτέρες, νομίζω παντού (σε όσες χώρες έχω πάει εγώ, οπότε το έχω κοιτάξει, έτσι ήταν. Αμερική και Ευρώπη). Για τους αρχαιολογικούς χώρους δεν ισχύει το ίδιο.

Τώρα συγκεκριμένα για την Ακρόπολη, επειδή από το λίγο που κοίταξα κατάλαβα ότι το κανονικό της ωράριο (θερινό) είναι καθημερινά 8:00-19:30, πρέπει να ομολογήσω πως το βρίσκω λίγο δύσκολο να καθαρίζουν εκτός ωραρίου, καθώς οι ώρες των επισκεπτών είναι ουσιαστικά από την ανατολή έως την δύση του ηλίου. Τωρα θα μου πεις γιατί δεν "κόβουν" μία μέρα το ωράριο επισήμως για να κάνουν τέτοιες δουλειές, αντί να παραπληροφορείται ο κόσμος; ε... δεν ξέρω  ???

Αποσυνδεδεμένος kbazar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 329
    • Προφίλ
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #531 στις: Μάιος 26, 2010, 07:39:46 μμ »
    http://www.madata.gr/epikairotita/social/63770.html ...Μην ψάχνετε και πολύ...Η δικιά μας  το 'κανε  :o...Θα πέρασε από εκεί και τα κακόμοιρα όπου φύγει φύγει(γιατί τα θέλουν τα μπουτάκια τους,βλ. βατράχια-μεζεδάκια Ιωαννίνων)Άπαπα πα πα  ::)μέχρι και το βατραχίσιο μάτι τη φοβήθηκε :o

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161209
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 591
Σύνολο: 609

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.07 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.