*

Αποστολέας Θέμα: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II  (Αναγνώστηκε 629861 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΚΑΤΑΛΙΝΑ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #252 στις: Μάρτιος 08, 2010, 08:36:43 μμ »
 B F  Eιχα σκοπο να μην απαντησω αλλα με αυτα που βλεπω δεν μπορω!!!!
ΠΡΩΤΟΝ :Προφανως η γυναικα σου δεν δηλωνε ολες τις περιοχες συν τα δυσπροσιτα και για αυτο λογικα καλεσαν τους παρακατω στον πινακα που τα δηλωσαν ολα!!
ΔΕΥΤΕΡΟΝ:Οson αφορα τις προυπηρεσιες θα πρεπε να γνωριζεις οτι οι επιτυχοντες του ασεπ που δεν ειναι διοριστεοι μεταφερουν τα μορια τους στον πινακα αναπληρωτων και με αυτο τον τροπο προσπερνανε και αυτους που εχουν προυπηρεσια πραγματικη!!π.χ Ενας εκπαιδευτικος που γραφει 75 στον ΑΣΕΠ συνηθως δεν ειναι διοριστεος ομως μεταφερει 20 μορια στον πινακα αναπληρωτων που ισοδυναμουν με 7 χρονια ωρομισθιας συνεχομενα  η προσπερνανε καποιον που εχει δουλεψει αναπληρωτης 2 χρονια!!ΠΟΙΟΥΣ ΚΑΛΟΥΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΛΟΙΠΟΝ;Αρα ΚΑΙ οι επιτυχοντες του ασεπ διοριζονται μεσω του 40% κατα ενα μεγαλο ποσοστο ΕΦΟΣΟΝ ΟΜΩΣ ΔΗΛΏΝΟΥΝ ΟΛΕΣ ΤΟΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ  ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΙΛΕΓΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ ΜΟΝΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ!!
ΤΡΙΤΟ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ:Oσον αφορα τον διαγωνισμο του ασεπ δεν θα μπορουσα να τον χαρακτηρισω ως αδιαβλητο κρινωντας απο τις τελειες βαθμολογιες (100%) καποιων υποψηφιων ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΜΙΑ  περιπτωση οι δυνατοτητες τους δεν αντικατοπριζονται απο αυτους τους βαθμους!!Και αναρωτιεμαι μηπως αλλοι ειναι αυτοι που διοριζονται μη αξιοκρατικα ;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:22:34 »

Αποσυνδεδεμένος B F

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #253 στις: Μάρτιος 08, 2010, 09:05:46 μμ »
αγαπητη καταλινα.δε μιλαμε για λαμογια που κ καλα γραφουν 100%(δυστυχως στην ελλαδα ημαστε).μιλαμε για φυσιολογικα πραγματα.τωρα αν δηλωνεις δωδεκανησα κ κυκλαδες κ τσεκαρεις κ το τετραγωνακι οτι αποδεχομαι προσληψηκ σε αλλες περιοχες της ελλαδας(πιστευω να το τσεκαρεις) δε νομιζω να θελεις να εισαι διπλα στο σπιτι σου(νομιζω).η γυναικα μου αυτη τη στιγμη ειναι 500χλμ μακρια απο το σπιτι της.εσυ ποσο μακρια εισαι απο το δικο σου?κ επειδη σε βλεπω κ πολυ παθιασμενη με το ολο ζητημα για πες που εχεις παει τα χρονια που περασαν?πχ εχω 2 γνωστες μου αυτη τη στιγμη που αντι για νησια που ειναι η θεση τους ειναι στη δευτεροβαθμια της πολης μου?λοιπον?αυτες θα ερθουν του χρονου να φανε τη θεση της γυναικας μου επειδη κανανε τουρνε στην ελλαδα κ καλα ασχετα αν πινανε φραπεδακια σε ενα γραφειο?

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #254 στις: Μάρτιος 08, 2010, 09:46:55 μμ »
oi γυμναστες, οι ξενων γλωσσων, οι οικονομολογοι  λετε? καλα δεν πρεπει ολοι να συμπληωνουν εναν συγκεκριμενο αριθμο ωρων διδασκαλιας ανα εβδομαδα?
στην ειδικοτητα μου ΠΕ60 Νηπιαγωγων ειμαστε 300 ατομα στην β' φουρνιά...

Ναι, γι αυτό πολλές φορές βλέπεις ξενόγλωσσους να κάνουν ιστορία ή και θρησκυτικούς να διδάσκουν ιστορία!  :P

Συγχαρητήρια....Ωραία τα σχόλια σας, και ο τρόπος που τόσο απλά κρίνετε επιστημονικά πεδία και συναδέλφους. Πραγματικά ελπίζω να μας διορίσει όλους από όλες τις κατηγορίες γιατί μερικοί δεν τρώγεστε πια...ΕΛΕΟΣ

Αυτό κατάλαβες εσύ; Ότι τα έβαλα με τους άλλους συναδέλφους; Μια πραγματικότητα περιέγραψα. Αν ορισμένοι δεν μπορείτε να κατανοήσετε το πνεύμα με το οποίο γίνονται κάποια σχόλια καλύτερα να είστε πιο προσεκτικοί στις κρίσεις σας.

Αποσυνδεδεμένος paschalist

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 929
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #255 στις: Μάρτιος 08, 2010, 09:49:58 μμ »
καταρχην δεν ειμαι εκπαιδευτικος.ειμαι συζηγος εκπαιδευτικου(φιλολογου).καλη η προυπηρεσια οπως λετε αλλα να την παρεις με την αξια σου.οι πιο πολυ απο 30μηνο 24μηνο κ.α δεν την εχουν με την αξια τους απλα εχουν γερο δοντι κ μπορουν να πηγαινουν αναπληρωτες κ οι περισσοτεροι διπλα στα σπιτια τους(το εχω ψαξει το θεμα κ εχω στοιχεια).δε μπορω να δεχτω η γυναικα μου επι 2 συνεχομενους ασεπ να ειναι επιτυχουσα μη διοριστεα με πολυ καλη θεση κ να μη τη καλουν ενω καποιους αλλους χαμηλοτερα στο πινακα να απολαμβανουν θεση αναπληρωτη.φετος διοριστεα β φουρνιας κ με τα χιλια ζορια να φυγει αναπληρωτρια  τον οκτωβριο.αυτη ειναι η ελλαδα.οσο για το ποιοι αξιζουν το διορισμο καθηστε να διαβαζετε απο το πρωι μεχρι το βραδυ για εναμιση χρονο πατε να δωσετε κ αυτα τα multiple choise που τα σνομπαρατε πριν να δουμε τι θα καταφερετε

Αν πιστεύεις ότι για να πας αναπληρωτής πρέπει να έχεις δόντι, ή ζεις αλλού σε άλλο έτος ή βλέπεις πολύ Λιακόπουλο. Αν έχεις έστω και ένα αναπληρωτή που μπήκε με ΑΣΕΠ ή έστω και δάσκαλο που πήραν  από τον πίνακα μηδενικής προϋπηρεσίας που να μπήκε με βίσμα πες μας ονόματα. Όταν έβγαιναν τα ονόματα κάθε καλοκαίρι ξεσκονίζαμε τους πίνακες και βρήκαμε δύο λάθη τα οποία την επόμενη  μέρα διορθώθηκαν.
Τώρα αν από ΠΔΣ παίρνουν κάποιους και κάποιους όχι κι αυτοί μετά παίρνουν μόρια, ξέρω πολλούς που δεν πήγαν γιατί δεν τους συμφέρει και μετά λένε γι'αυτούς που πήγαν ότι έχουν μέσο. Ναι αν κάποιος πηγαίνει στην Ικαρία για 300 Ευρώ το μήνα του αξίζει να πάρει μόρια και να γίνει αναπληρωτής.
Όσο για τις αποδείξεις που λες ρώτα τους επιτυχόντες από φροντιστήρια τι τους διδάξαν εξτρά την τελευταία εβδομάδα και τι μπήκε στον ΑΣΕΠ και τα λέμε.
 Βγάλε ονόματα ότι αυτός κι αυτός μπήκαν με μέσο, ένσταση και διώξτους. Δυστυχ'ως όμως με το φροντιστήριο δεν μπορούμε να διώξουμε κανένα. Απλά έπιασε τα θέματα.
Μακάρι να βγάλεις ονόματα και να βγει μια άκρη. Αλλοιώς μην δυσφημίζεις αναπληρωτές που έχουν οργώσει την Ελλάδα ότι έχουν μέσο.

Nil homini certum est

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:22:34 »

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #256 στις: Μάρτιος 08, 2010, 09:51:01 μμ »
συγγνωμη,δεν ξερω ποιος το εγραψε,αλλα προσωπακι με την γλωσσα εξω και θαυμαστικο αποδοκιμασιας στο οτι οι ξενογλωσσοι κανουμε ιστορια,λες και το θελουμε!,δεν ξερω κατα ποσο συνιστα απλη διαπιστωση η περιγραφη της καταστασης.

Αποσυνδεδεμένος geolil

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #257 στις: Μάρτιος 08, 2010, 09:54:22 μμ »
επειδή νομίζω ότι δεν έχει κανένα νόημα να μαλώνουμε οι διάφορες κατηγορίες (τις οποίες ΑΥΤΟΙ δημιούργησαν για να μας αποδυναμώσουν)
παραθέτω το μήνημα του gekal του από το θέμα "Δηλώσεις Διαμάντοπούλου περί ριζικής αλλαγης" στο οποίο περιγράφει με πολύ ωραίο τρόπο τα όσα έχουν γίνει αλλά και όσα πρόκειται να ακολουθήσουν.


Καλά Χριστούγεννα!

Ως τότε θα διαβουλεύεται μόνη της στα κανάλια. Θα το ¨ επικοινωνήσει¨ το θέμα...

Προσωπική εκτίμηση…

Μόνιμοι Διορισμοί το καλοκαίρι:

Με το σταγονόμετρο. Αγνώστου αριθμού και συνεχώς μειούμενου όσο περνάει ο καιρός. Προκύπτει και από τις δηλώσεις διορισμών για κάλυψη των κενών… Χε χε πρόσφατο εφεύρημα, το αντιληφθήκατε το καινούριο νέο

Η ακολουθία των χτυπημάτων δεν είναι τυχαία.

Πρώτο χτύπημα Διαμαντοπούλου: (plan a)
(συνεπικουρούμενης από τα γνωστούς τελάληδες των ΜΜΕ, πωλητές  της λογικής ε τι να κάνουμε, εδώ ο κόσμος καίγεται πάλι καλά, πάλι καλά για σας , θα διοριστείτε μέσα σ΄αυτό το χαμό και μιλάτε κι από πάνω αχάριστοι;)
Θα διοριστούν όλοι όσοι κατοχυρώνουν δικαίωμα διορισμού το καλοκαίρι. Οι περικοπές δεν αφορούν Παιδεία, Υγεία. Θα κλειδώσουν οι πίνακες και θα μετρήσει από κει και πέρα και το παραμικρό μόριο προϋπηρεσίας μαζί με το ΑΣΕΠ. Θα υπάρξει μεταβατικό στάδιο για όσους είναι στους πίνακες....

Παύση...

Μέχρι να βγάλουν ένα ουφ οι «μη θιγόμενοι» (ξέρετε εμένα δεν με αφορά, ευτυχώς πρόλαβα στο τσακ να είμαι είτε στους διοριστέους Β, είτε στο 40%. Ακόμη και στο 24μηνο, ε έχω ΑΣΕΠ, είναι μέσα στη φιλοσοφία της, δεν μπορεί να μη μας διορίσει)

Μέχρι  να ξεπεράσουν την παγωμάρα τους οι «οριακοί των πινάκων» και να συνειδητοποιήσουν το γεγονός ότι πρέπει να ξαναδώσουν ΑΣΕΠ-ίσως, «μήπως όμως μετρούν οι προηγούμενοι, να προτείναμε την προσμέτρηση όλων των μορίων από ΑΣΕΠ, εμάς θα εννοεί ότι θα απορροφήσει στην μεταβατική, αχ πόσο μεγάλη θα είναι αυτή η μεταβατική, προλαβαίνω;»

Μέχρι να πούνε οι «μη οριακοί των πινάκων»  «ε, ίσως να κλείσουν οι πίνακες για τους υπόλοιπους αλλά σταδιακά να μας απορροφήσει, ποιός ξέρει ίσως να κατέβει στο 18μηνο μπορεί και να είμαι μέσα, έχω κι έναν ΑΣΕΠ, μπορεί...»

Δεύτερο χτύπημα Διαμαντοπούλου: (plan b)
Μείωση των διορισμών κατά 50% φέτος στους μόνιμους και κατά 70% στους αναπληρωτές.
Παύση...

Ψυχρολουσία για τους αναμένοντες μόνιμο διορισμό φέτος ( οι διοριστέοι Β: «ποιούς 50% τι λες κυρά μου, εγώ έχω ΦΕΚ, μπα τους άλλους εννοε, το 24 μηνο και το 40%, χαλαρώστε παιδιά», οι του 40%: «ε τους μισούς φέτος τους άλλους του χρόνου, τουλάχιστον το έχω σίγουρο, μισούς από κάθε κατηγορία εννοεί», οι του 24μηνου: «μπα κι εμείς έχουμε ΑΣΕΠ μισούς κι από μας θα πάρει, δόξα τω θεώ θα μας απορροφήσει όλους μέχρι του χρόνου, για να εκτιμήσω τη σειρά μου στους πίνακες»)

Οι δε δυνάμει αναπληρωτές άρχισαν να ανησυχούν σοβαρά γιατρέ μου...

Τρίτο χτύπημα Διαμαντοπούλου: (plan c)
3500 διορισμοί φέτος αλλά μεταβατικό στάδιο τριετίας για όσους κατοχυρώνουν δικαίωμα διορισμού τον Ιούνη. Οι άλλοι των πινάκων (των κλειδωμένων) να το ξεχάσουν. ΑΣΕΠ.

Παράλληλο χτύπημα: Παιδαγωγική επάρκεια, ΑΣΕΠ με έμφαση στα παιδαγωγικά, μοριοδότηση προϋπηρεσίας, διδακτορικού, μεταπτυχιακού, βαθμού πτυχίου, το δια βίου στο φόρτε του, όνομα και πράμα... Να δεις τι σούχω για μετά... Δόκιμος σε νησάκι τρία χρονάκια αλλά ποιος το γ...εί, το μετά, βλέποντας και κάνοντας...

Κι άλλη ψυχρολουσία: Οι διοριστέοι Β αρχίζουν να μη νιώθουν καλά, σκέφτονται τους δικηγόρους και τα δικαστήρια, οι του 40% ξαναμετράνε τη θέση τους στους πίνακες (εκτιμούν κι επανεκτιμούν) οι του 24μηνου διαιρούν τις εκτιμήσεις τους δια τρία και υπομένουν...

Οι άλλοι:
Ανάβει η αγανάκτηση αλλά και η συζήτηση για το από πού, πώς, πότε θα αποκτήσουν παιδαγωγική επάρκεια, τα φόρα τρελαίνονται από επισκεψιμότητα.

Πρόσφατο αλλά όχι τελευταιο χτύπημα Διαμαντοπούλου: (plan: έχασα το μέτρημα)
ΘΑ ΔΙΟΡΙΣΟΥΜΕ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΑ ΚΕΝΑ...

Κενό.

Τι;;;

Όλες οι προηγούμενες ήταν ανόητες και παρωχημένες ερωτήσεις.

ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΑΚΟΜΗ
 
Θα φροντίσει να μην έχει κενά.

Να γιατι είπα ότι εμείς λέγαμε να κλείσει τα παράθυρα κι αυτή έκλεισε τις πόρτες.
Κράταγαν ανοιχτά τα παράθυρα, για να έχουν δικαιολογία να κλείσουν τις πόρτες...

Στους μαθητές μας και σε μας.

Θα φροντίσει να μην έχει κενά.

PLAN X,W,Z

Θα κάνει 35άρια, 40άρια διαδραστικά τμήματα.

Ότι θέλει θα κάνει.
Ποιός θα την εμποδίσει;

Σιγά που δεν έχει σχέδιο...
Μια χαρά σχέδιο έχει. Και γνώση έχει. Του σκοπού της. Του σκοπού τους.
Εμείς δεν έχουμε.
Και θα μας τα λέει σιγά σιγά όχι για να μη μας έρθει κόλπος (στην ηλικία που φέρανε τους περισσότερους αδιόριστους από μας δεν είναι αστείο κυρά μου να παίζετε με την υγεία μας)

Αλλά γιατί έτσι πρέπει να τα πει. Έτσι πρέπει να τα επικοινωνήσει.
Να τα ¨δια-βολευτεί¨
 Σιγά που δεν ξέρει αυτή από PR. Den einai tyxaia h kuria.

 Μέχρι να λοιδορούνε οι μισοί τους άλλους μισούς ή καλύτερα ακόμη τα τέταρτα, τα όγδοα και όποια άλλα κλάσματα των αδιόριστων όλους τους υπόλοιπους.
Μέχρι να έρθει η προαναγγελθείσα εξαθλίωση εντός των τειχών και να τσακίσει κάθε συλλογικότητα... Έτσι ελπίζει και προσπαθεί αυτή. Αυτοί.

Αν τους περάσει...

Καλά Χριστούγεννα, συνάδελφοι θα μας πουν πότε θα γίνει ο άλλος... Ποιός;  ΑΣΕΠ είπατε; Τι είναι αυτό;

Αξιοκρατία....
Κορόιδα.
Μια κρισάρα ήταν για να σας κλείσουμε έξω.

ΑΝΕΠΑΙΣΘΗΤΩΣ...;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ...
ΑΣ ΜΗΝ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΜΑΣΤΕ ΑΛΛΟ.

Αποσυνδεδεμένος B F

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #258 στις: Μάρτιος 08, 2010, 10:08:23 μμ »
ακριβως .παντως η κατασταση εχει φτασει σε τετοιο σημειο που εγω αν ημουνα εκπαιδευτικος θα ντρεπομουνα να το πω.ειστε μορφωμενοι ανθρωποι ρεεεεεεεεεε.ξυπνηστεεεεεεεεεεεε.σας εχουν φερει σε μια κατασταση που σφαζεστε μεταξυ σας.σας εχουν αποδυναμωσει χωριζοντασας σε κατηγοριες με σκοπο να μην ειστε ενας συγκροτημενος κλαδος κ αυτο ξεκινησε απο τους δικους σας εργατοπατερες της ολμε σε συνεργασια με την εκαστοτε κυβερνηση.δεν εχετε να χωρισετε κατι ειτε ειστε απο ασεπ ειτε 30μηνο κλπ.παρτε μαθηματα απο τους δασκαλους που ειναι σαν μια γροθια.εκει γιατι δε κανουν μαγκιες?

Αποσυνδεδεμένος Selanik

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #259 στις: Μάρτιος 08, 2010, 10:17:15 μμ »
213 είμαστε όλοι κι όλοι οι ΑΣΕΠίτες Φιλόλογοι. Σιγά το μεγάλο αριθμό πιά!

ούτε καν! 205 της β φουρνιάς.

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #260 στις: Μάρτιος 08, 2010, 10:23:13 μμ »
συγγνωμη,δεν ξερω ποιος το εγραψε,αλλα προσωπακι με την γλωσσα εξω και θαυμαστικο αποδοκιμασιας στο οτι οι ξενογλωσσοι κανουμε ιστορια,λες και το θελουμε!,δεν ξερω κατα ποσο συνιστα απλη διαπιστωση η περιγραφη της καταστασης.

Πράγματι είναι θαυμαστικό αποδοκιμασίας, αλλά όχι για τους συναδέλφους ξενόγλωσσους ή τους θεολόγους. Για το εκπαιδευτικό σύστημα είναι, που μας έχει κάνει πανεπιστήμονες, και έχουμε φτάσει στο σημείο να μπαίνουμε σε σχολείο και να μην ξέρουμε τι θα διδάξουμε. Καταλαβαίνω ότι τα νεύρα είναι τεντωμένα, αλλά πριν καταφύγετε σε τόσο εύκολες κρίσεις, σκεφτείτε λίγο παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος woolf

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #261 στις: Μάρτιος 09, 2010, 09:33:33 πμ »
Αγαπητοι συναδελφοι μολις ακουσα τη Διαμαντοπουλου στο MEGA να λεει πως φετος θα γινουν "λιγοτερες απο τις μισες προσληψεις". Τον Αυγουστο τι θα λεει αραγε???

Αποσυνδεδεμένος athapris

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #262 στις: Μάρτιος 09, 2010, 09:39:24 πμ »
Αγαπητοι συναδελφοι μολις ακουσα τη Διαμαντοπουλου στο MEGA να λεει πως φετος θα γινουν "λιγοτερες απο τις μισες προσληψεις". Τον Αυγουστο τι θα λεει αραγε???

Οι 3000 που έχουν εξαγγελθεί είναι ούτως ή άλλως λιγότερες από τις μισές. Το άλλο για το 30ωρο το ακούσατε;;;

Αποσυνδεδεμένος GIDA

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #263 στις: Μάρτιος 09, 2010, 09:46:39 πμ »
213 είμαστε όλοι κι όλοι οι ΑΣΕΠίτες Φιλόλογοι. Σιγά το μεγάλο αριθμό πιά!

ούτε καν! 205 της β φουρνιάς.
συναδελφοι μήπως κάνουμε λάθος στο πόσοι απομένουμε; με πρόχειρο υπολογισμό μέτρησα 228 άτομα και μάλιστα αν υπολογίσουμε ότι για να συμπληρωθεί η προκήρυξη ΑΣΕΠ για 480 άτομα στο σύνολο, θα πρέπει να υπολογίσουμε και άλλα  12 άτομα απο τους επιλαχόντες;

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #264 στις: Μάρτιος 09, 2010, 09:58:10 πμ »
Αγαπητοι συναδελφοι μολις ακουσα τη Διαμαντοπουλου στο MEGA να λεει πως φετος θα γινουν "λιγοτερες απο τις μισες προσληψεις". Τον Αυγουστο τι θα λεει αραγε???

Προφανώς θα πάνε στο μοντέλο όπου υπάρχουν κενά ανά ειδικότητα... Να αρχίζουμε να βάζουμε κανά φράγκο στην άκρη, από τα λίγα που παίρνουμε, για τις αγωγές που θα κάνουμε...
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος velis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #265 στις: Μάρτιος 09, 2010, 12:05:29 μμ »
Η πραγματικότητα είναι ότι με τους μισούς διορισμούς φέτος κενά θα υπάρχουν για όλες (σχεδόν) τις ειδικότητες. Αλλά έλα που είναι υποχρεωμένη από το ισχύον νομικό πλαίσιο να μας διορίσει όλους τους διοριστέους πουθα προκύψουν φέτος ( 60-40, 24μηνο, 30μηνο, πολύτεκνοι) . Και αυτό θα κάνει αλλά θα μας πάει σε 2-3 χρονιές - ελπίζω σε 2 έτη.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161374
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 442
Σύνολο: 448

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.171 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.