*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 201619 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος thepresident

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #882 στις: Ιούλιος 14, 2023, 02:51:50 μμ »
Παρότι για 12ο συνεχόμενο έτος θα είμαι στα Σδε έχω να πω ότι η προκήρυξη είναι για μια ακόμα φορά κατάπτυστη αφού προτάσει πάλι το γραμματισμο ως κριτήριο και αγνοεί για μια ακόμα φορά την πιστοποίηση εκπαιδευτή ενηλίκων.Απο εκεί έπρεπε να αρχίζουν όλα και να είναι το απόλυτο προαπαιτούμενο οπως είναι και στους ορομισθιους.Αλλα είπαμε αν πάρεις φιλόλογο σου καλύπτει 3 γραμματισμους....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:43:59 »

Αποσυνδεδεμένος asta napane

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #883 στις: Ιούλιος 14, 2023, 03:51:18 μμ »
Παρότι για 12ο συνεχόμενο έτος θα είμαι στα Σδε έχω να πω ότι η προκήρυξη είναι για μια ακόμα φορά κατάπτυστη αφού προτάσει πάλι το γραμματισμο ως κριτήριο και αγνοεί για μια ακόμα φορά την πιστοποίηση εκπαιδευτή ενηλίκων.Απο εκεί έπρεπε να αρχίζουν όλα και να είναι το απόλυτο προαπαιτούμενο οπως είναι και στους ορομισθιους.Αλλα είπαμε αν πάρεις φιλόλογο σου καλύπτει 3 γραμματισμους....

κατάπτυστη είναι για πολλούς λόγους , μην τα ξαναλέμε. δεν το θεωρώ προαπαιτούμενο , θα μπορούσε να έχει μια μικρή μοριοδότηση, αλλά  εδώ δεν έχει σοβαρή το ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ για τους εκπαιδευτές. η εύλογη αιτιολόγηση είναι πως η πιστοποίηση αφορά  Εκπαιδευτέςς Ενηλίκων της Μη Τυπικής  - τα σδε ειναι τυπική. όλοι κάπως πρέπει να ξεκινησουν , μεγάλη συζήτηση. εδώ έχει θεμα σοβαρο η επιλογή διευθυντών (στασίδι χρόνια κάποιοι με όποια σύνθεση της υπηρεσίας) , ο εκπαιδευτές που αλλάζουν κάθε 1-2-3 χρόνια αναλόγως ; (pierre, κανά συστηματάκι να επικαιροποιούνται ΚΑΘε χρόνο τα στοιχεια και να γίνονται αιτησεις;;;;; και με google forms να το δουλευαν ... αστερια η υπηρεσία ! )

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #884 στις: Ιούλιος 17, 2023, 10:37:04 πμ »
καλημέρα μια,ερώτηση.Εχω κανει αιτηση για αποσποση πυσδε σε πυσδε, κ ακόμη δεν έχουν βγει τα αποτελέσματα. σκέφτομαι ν  αίτηση στα σχολ0εία δεύτερης ευκαιρίας.Αν πάρω απόσπαση από πυσδε σε πυσδε κ έχω κάνει κ τα δεύτερης ευκαιρίας,θ έχω πρόβλημα

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #885 στις: Ιούλιος 17, 2023, 12:36:41 μμ »
Να ρωτήσω ποτέ θα βγουν οι αποσπάσεις σε ΣΔΕ. Μέχρι 31/8 θα έχουν βγει; Γιατί μου φαίνεται πολύ μικρό το χρονικό περιθώριο
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:43:59 »

Αποσυνδεδεμένος asta napane

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #886 στις: Ιούλιος 17, 2023, 12:55:23 μμ »
Να ρωτήσω ποτέ θα βγουν οι αποσπάσεις σε ΣΔΕ. Μέχρι 31/8 θα έχουν βγει; Γιατί μου φαίνεται πολύ μικρό το χρονικό περιθώριο

πιστευω ναι, για να μην υπαρξει εμπλοκη μετά την 1/9 με τα σχολεία. ε, όχι και μικρό, τόσες υπερωρίες τούς σκάνε, σιγά τη δουλειά ! μπορούν και παραμπορούν, αν θέλουν . ποντάρω ότι θα βγουν
παρότι μπορούσαν κάλλιστα να είχαν βγάλει την πρόσκληση με τις ανανεωσεις, μην τα ξαναλέμε, είναι και λίγο τα ζωα μου αργά.

Αποσυνδεδεμένος loulou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 399
  • Φύλο: Γυναίκα
  • My Home is where My Dog is
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #887 στις: Ιούλιος 17, 2023, 11:05:07 μμ »
Οταν πάω να επισυναψω τα δικαιολογητικα για ΞΕΝΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ & ΓΝΩΣΗ ΧΕΙΡΙΣΜΟΥ Η/Υ ο χαρακτήρας /δεν ειναι αποδεκτος στο αρχειο. Πώς μπορω να το διορθώσω αυτό; ξερει καποιος;

Αποσυνδεδεμένος ΓΘΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #888 στις: Ιούλιος 17, 2023, 11:50:51 μμ »
Οταν πάω να επισυναψω τα δικαιολογητικα για ΞΕΝΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ & ΓΝΩΣΗ ΧΕΙΡΙΣΜΟΥ Η/Υ ο χαρακτήρας /δεν ειναι αποδεκτος στο αρχειο. Πώς μπορω να το διορθώσω αυτό; ξερει καποιος;

Αν κατάλαβα την ερώτησή σας:
Το όνομα του ζιπαρισμένου αρχείου είναι προκαθορισμένο, το γράφει αναλυτικά ως οδηγία στην επισύναψη του αρχείου..

Συγκεκριμένα, τα ζητούμενα αρχεία είναι 4 και τα ονόματά τους (απαιτούνται), είναι αντίστοιχα (με τη σειρά στην πλατφόρμα):
Attach_6527_1
Attach_6527_2
Attach_6527_4
Attach_6527_5
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 17, 2023, 11:56:13 μμ από ΓΘΣ »

Αποσυνδεδεμένος loulou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 399
  • Φύλο: Γυναίκα
  • My Home is where My Dog is
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #889 στις: Ιούλιος 17, 2023, 11:58:14 μμ »
Οκ. Τωρα διαβασα σωστα το μήνυμά σας. Νομιζα το ονομα του αρχειου zip θα ειναι ακριβως ΞΕΝΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ& ΓΝΩΣΗ ΧΕΙΡΙΣΜΟΥ Η/ Υ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 18, 2023, 12:01:06 πμ από loulou »

Αποσυνδεδεμένος ΓΘΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #890 στις: Ιούλιος 17, 2023, 11:59:03 μμ »
Ναι, προσπαθώ να κάνω αντιγραφή του ονόματος αλλα ο χαρακτήρας [ /] στο Η/Υ δεν ειναι αποδεκτος ως ονομα αρχείου, δεν μπορω να το μετονομάσω δηλ. και ως εκ τουτου δεν ανεβαινει το αρχειο.

Αν το έβαζες ως: Η.Υ.

Το πως θα ονομάσεις το κάθε pdf δεν έχει σημασία, σημασία και απαίτηση είναι πως θα ονομάσεις το ζιπαρισμένο αρχείο που θα επισυνάψεις - αλλιώς δεν επισυνάπτεται..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 18, 2023, 12:01:13 πμ από ΓΘΣ »

Αποσυνδεδεμένος ΓΘΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #891 στις: Ιούλιος 18, 2023, 12:02:28 πμ »
Οκ. Τωρα διαβασα σωστα το μήνυμά σας. Νομιζα το ονομα του αρχειου zip θα ειναι ακριβως ΞΕΝΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ& ΓΝΩΣΗ ΧΕΙΡΙΣΜΟΥ Η/ Υ

οκ!

Αποσυνδεδεμένος loulou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 399
  • Φύλο: Γυναίκα
  • My Home is where My Dog is
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #892 στις: Ιούλιος 18, 2023, 12:06:28 πμ »
 Σας ευχαριστώ πολυ

Αποσυνδεδεμένος filro

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #893 στις: Ιούλιος 18, 2023, 10:39:07 πμ »
καλημέρα,
(μάλλον χαζή) ερώτηση: πώς αποδεικνύω τη διδακτική εμπειρία για να κάνω αίτηση απόσπασης στα ΣΔΕ;
Προφανώς δεν αρκεί το Πιστοποιητικό Υπηρεσιακών Μεταβολών ούτε αντλούνται τα στοιχεία μου από το teachers edu, στο βαθμό που πρόκειται για διαφορετικούς φορείς. Ζητάω κάποιο έγγραφο από τη ΔΔΕ;
Ευχαριστώ πολύ


Αποσυνδεδεμένος filro

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #894 στις: Ιούλιος 18, 2023, 10:40:11 πμ »
Σε συνέχεια του προηγούμενου: ή εννοεί αποκλειστικά και μόνο διδακτική εμπειρία σε ΣΔΕ;

Αποσυνδεδεμένος ΓΘΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #895 στις: Ιούλιος 18, 2023, 12:34:00 μμ »
Σε συνέχεια του προηγούμενου: ή εννοεί αποκλειστικά και μόνο διδακτική εμπειρία σε ΣΔΕ;

Κάθε ΔΔΕ-ΔΠΕ συντάσσει διαφορετικά το Π.Υ.Μ. που εκδίδει (έχω δει από πολλές διαφορετικές Διευθύνσεις), όμως σε όλες φαίνεται η διδακτική εμπειρία - αναλυτικά - σε σχολεία Β'/Α'βάθμιας εκπαίδευσης αντίστοιχα (& προ, & μετά διορισμού). Άρα δεν χρειάζεται να καταθέσετε σχετικές βεβαιώσεις / πολλές ΔΔΕ-ΔΠΕ, όπως και η δική μου (τους το ζήτησα, ακριβώς όπως το γράφει η Πρόσκληση) μου ανέγραψαν και τη διδακτική εμπειρία μου στα ΣΔΕ, φυσικά προ διορισμού μου [μέσω των καταγεγραμμένων σχετικών στοιχείων του ΟΠΣΥΔ]. Και σε αυτή την περίπτωση δεν χρειάζεται να καταθέσετε σχετικές βεβαιώσεις.
Αυτή είναι η δική μου φυσικά άποψη, έτσι τα έστειλα, δεν σημαίνει ότι είμαι σωστός ούτε ότι φέρω ευθύνη πλην της δικής μου αίτησης - τη γνώμη μου καταθέτω [άλλωστε για την μόνη επίσημη και υπεύθυνη ενημέρωση η Πρόσκληση αναγράφει σχετικά mail και αριθμούς τηλεφώνου της ΓΓΕΕΚΔΒΜΝ].
Αλλού υπάρχουν τα θέματα (πιστεύω)...
Μεγάλη συζήτηση, και δεν θέλω να κουράσω...
Καλή επιτυχία σε όλες και όλους!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 18, 2023, 12:45:42 μμ από ΓΘΣ »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159802
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 416
Σύνολο: 430

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.