*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 201645 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2851
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #938 στις: Ιούλιος 23, 2023, 08:34:47 μμ »
Οι αδικίες είναι πολλές στο υπαιθα, τις λεμε συχνά κι εδώ – μας αφορούν, δεν μας αφορούν- και πρέπει ο κλάδος να τα θέσει όλα (pierre, κάνε πλατφόρμα λέμε να ξεστραβωθείς ! ) . Πχ  - και μην πείτε δεν θέλετε να γίνετε διευθυντές , ούτε εγώ , έχω θέση -  αλλά μοριοδοτείται το Β2 επίπεδο που δεν έχεις δικαίωμα να ελεύθερα να πιστοποιηθείς σε αυτό, αν δεν επιλεγείς με κλήρωση για τα μαθήματα ! how ‘s that,  εσπάκια;
Η εν λόγω υπηρεσία κάνει ΠΟΛΛΕΣ αδικίες (κι άλλες σε αυτή την πρόσκληση) ,  αυτή εδώ που  σε βλάπτει και έχει επισημανθεί καιρό μπορεί να είναι και η μικρότερη ! (δεν σε ηρεμεί αυτό, απλώς δίνω το κάδρο)
Καλά κάνεις και παραπονιέσαι εδώ , αλλά πλέον τι νόημα έχει να μας πείσεις; Δεν σε έκοψε το forum , ούτε θα εξετάσει την ένσταση (φυσικά με όλα σου τα επιχειρήματα  ΝΑ ΤΗΝ  κάνεις), σου εξηγείται όμως (ξανά και ξανά) ότι με βάση τα ΔΕΔΟΜΕΝΑ η πρόσκληση λέει ΜΟΝΙΜΟΙ (αυτές των αποσπάσεων ΔΕΝ το λένε ! κατάλαβες γιατί πήραν οι άλλοι απόσπαση; ) , χαρτί μονιμοποίησης δεν έχεις μάλλον , οπότε καλό θα είναι να είσαι προετοιμασμένος για όλες τις απαντήσεις.

Σκοπός μου δεν είναι να σε πείσω συνάδελφε αλλά να επισημάνω το σημείο στο σχόλιο του συναδέλφου παραπάνω που θεωρώ ότι δεν ευσταθεί ως επιχείρημα.
Επίσης, κ 'συ ο ίδιος επισημαίνεις συχνά εδώ στο φόρουμ πόσο μπάχαλο είναι το ΙΝΕΔΙΒΙΜ. Δεν φαντάζομαι να το κάνεις για να σου βρει λύση το φόρουμ.
Υ.γ Δεν έχω κάνει αίτηση απόσπασης στα ΣΔΕ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:38:27 »

Αποσυνδεδεμένος asta napane

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #939 στις: Ιούλιος 23, 2023, 08:56:48 μμ »
Σκοπός μου δεν είναι να σε πείσω συνάδελφε αλλά να επισημάνω το σημείο στο σχόλιο του συναδέλφου παραπάνω που θεωρώ ότι δεν ευσταθεί ως επιχείρημα.
Επίσης, κ 'συ ο ίδιος επισημαίνεις συχνά εδώ στο φόρουμ πόσο μπάχαλο είναι το ΙΝΕΔΙΒΙΜ. Δεν φαντάζομαι να το κάνεις για να σου βρει λύση το φόρουμ.
Υ.γ Δεν έχω κάνει αίτηση απόσπασης στα ΣΔΕ

δεν αναφερόταν όλο το σχόλιο σε σένα πλην της μικρής πρώτης παράθεσης :) [παράλογο να αποκλείει κόσμο στη βάση ενός κριτηρίου που το ίδιο το κράτος δεν τους έδωσε τη δυνατότητα να αποκτήσουν] , το άλλο κομμάτι που σχολιάζεις ότι σχολιασα  ήταν για τον ενιστάμενο .
να μου βρει λύση ; αχαχαχαχ. δεν έχω κανένα προσωπικό θέμα, απλώς ο υπηρεσιακός παραλογισμός δεν μου αρέσει .  και το ινεδιβιμ που αναφέρεις (τα μπλέκεις λίγο)  δεν είναι παρά το οικονομικό τμήμα-ωρομίσθιοι των σδε , δεν κατάλαβες μάλλον ότι μιλάμε για τη ΓΓ διά βίου στο μαρούσι , όταν λέμε υπηρεσία για τα διοικητικά.

Αποσυνδεδεμένος asta napane

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #940 στις: Ιούλιος 31, 2023, 02:34:59 μμ »
οριστικοί πίνακες κατάταξης (ε, θα βγει και η απόφαση σύντομα)

https://gsvetlly.minedu.gov.gr/nea-anakoinoseis/240-oristikos-pinakas-katataksis-ekpaideftikon-gia-ta-sxoleia-deyteris-efkairias-sxoliko-etos-2023-2024-prosklisi-me-ada-pskim46mtli-54v

όσοι δόκιμοι έκαναν ένσταση απορρίφθηκε, όπως προβλεπόταν και αναμενόταν. αλλά για να μην αισθάνονται αδικία : και 18 (αν μέτρησα καλά, ούτε δηλαδή όλα τα δάχτυλα ενός ) μόνιμοι που είχαν πάρει άλλη απόσπαση (αφού τρέχουν παράλληλα διάφορες προσκλησεις και έχει τα προσόντα κάποιος γιατί αποκλεισμός; ) , αφού το "πανασχέτου και παναχρήστου γωνία" στην πλατεία παραλόγου μαγαζί είναι το ΜΟΝΟ που βάζει ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΥΣ πρωτότυπους , δεν έχει ακούσει ότι παίζουν ανακλήσεις χωρίς ποινή το καλοκαιράκι (βγαίνουν καθόλου όξω από το γραφείο να μιλήσουν με άλλους υπαλλήλους να πιάσουν τον σφυγμό των υπηρεσιακών μεταβολών των υποζυγίων που κουμαντάρουν; ) . τι εξυπηρετεί άγνωστο, το κύρος της δομής δεν το ανεβάζει , έχει καταβαραθρωθεί από άλλες επιλογές τους, μπέρδεμα δεν δημιουργείται, ανωμαλία σε σχολεία καμία , άρα; ράβδος εν γωνία κλπ κλπ

συγχαρητήρια σε όσους πάνε τελικά. μια καλή γεύση τι συμβαίνει και οι εκτός πήρατε

Αποσυνδεδεμένος filro

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #941 στις: Ιούλιος 31, 2023, 02:43:49 μμ »
σχετικά με τις παράλληλες αιτήσεις για απόσπαση, η δευτεροβάθμια επέμενε ότι δεν τίθεται ζήτημα αποκλεισμού (αλλά τελικά υπήρχε!).
Σχετικά με την ένσταση: προφανώς δεν έχει και καμία σημασία, αλλά δεν είναι υποχρεωμένοι να αιτιολογήσουν την απόρριψή της; Δηλαδή, όχι απλώς δεν έλαβα καμία επιστολή/μέηλ που να αιτιολογεί την απόρριψη, αλλά δεν ενημερώθηκα καν για την ίδια την απορριπτική απόφαση (πέραν της ανάρτησης του οριστικού πίνακα).
Είναι υποχρεωμένοι να αιτιολογήσουν/ενημερώσουν τους ενδιαφερόμενους;
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:38:27 »

Αποσυνδεδεμένος asta napane

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #942 στις: Ιούλιος 31, 2023, 02:55:02 μμ »
η δευτεροβάθμια επέμενε ότι δεν τίθεται ζήτημα αποκλεισμού (αλλά τελικά υπήρχε!).

Δηλαδή, όχι απλώς δεν έλαβα καμία επιστολή/μέηλ που να αιτιολογεί την απόρριψη, αλλά δεν ενημερώθηκα καν για την ίδια την απορριπτική απόφαση (πέραν της ανάρτησης του οριστικού πίνακα).
Είναι υποχρεωμένοι να αιτιολογήσουν/ενημερώσουν τους ενδιαφερόμενους;
Ευχαριστώ

η δευτεροβάθμια -στο είχα ξαναγράψει) δεν διαβάζει την πρόσκληση και δεν μπορεί να διανοηθεί ότι έχει τέτοιους σαδιστοηλίθιους το υπαιθα ! απλά (ξέρουν τι γίνεται αλλά όχι για τη ΓΓ αυτή, τι να σου πω πιο λιανά). το λεει η πρόσκληση , του χρόνου μπορεί να λέει ότι οι υποψήφιοι πρέπει να έχουν τρία χέρια κι ένα μάτι (γιατί ο 5ετής αποκλεισμός πού αλλού προβλέπεται , αν για σοβαρούς ή ΓΙΑ όποιον λόγο το καλοκαίρι έστω - όχι μέσα στη χρονιά- αιτηθείς ανάκληση; ούτε οι αναπληρωτές τόσο.  παλιά τους φεύγανε 4-5 με ανακλήσεις  ! σιγά , ναναααααααα η λίστα με ωρομίσθιους , άρα πρακτικά ΔΕΝ έχει νόημα όλο αυτό. δεν κοιτάνε που μερικά σδε κάνουν μαζεμένο μάθημα 2-3 μήνες ! άντε μη μιλήσω πάλι).
κανονικά πρέπει να λάβεις κάτι (παλιά μου έλεγαν ότι λάμβαναν, δεν έχω ιδίαν αντίληψη), αλλά υποτίθεται ότι η ένσταση των δοκίμων απορρίπτεται και ισχύει η αιτιολόγηση των προσωρινών πινάκων (έλεγε εκεί αιτιολογία , δόκιμοι) και στους μόνιμους τώρα γράφει "απόσπαση αλλού".

Αποσυνδεδεμένος loulou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 399
  • Φύλο: Γυναίκα
  • My Home is where My Dog is
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #943 στις: Ιούλιος 31, 2023, 03:20:03 μμ »
σχετικά με τις παράλληλες αιτήσεις για απόσπαση, η δευτεροβάθμια επέμενε ότι δεν τίθεται ζήτημα αποκλεισμού (αλλά τελικά υπήρχε!).
Σχετικά με την ένσταση: προφανώς δεν έχει και καμία σημασία, αλλά δεν είναι υποχρεωμένοι να αιτιολογήσουν την απόρριψή της; Δηλαδή, όχι απλώς δεν έλαβα καμία επιστολή/μέηλ που να αιτιολογεί την απόρριψη, αλλά δεν ενημερώθηκα καν για την ίδια την απορριπτική απόφαση (πέραν της ανάρτησης του οριστικού πίνακα).
Είναι υποχρεωμένοι να αιτιολογήσουν/ενημερώσουν τους ενδιαφερόμενους;
Ευχαριστώ

Και εγώ έχω κάνει ένσταση για τη μοριοδότηση αλλά δεν έχω λάβει κάποιο email, όπως γράφει η προκήρυξη.

Αποσυνδεδεμένος asta napane

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #944 στις: Ιούλιος 31, 2023, 03:31:15 μμ »
Και εγώ έχω κάνει ένσταση για τη μοριοδότηση αλλά δεν έχω λάβει κάποιο email, όπως γράφει η προκήρυξη.

παλιά αργούσαν λίγο. θα λάβετε. πάντως δεν θα έχει γενικά κάτι πρωτότυπο (θα παραπέμπει στην πρόσκληση τουλάχιστον για αυτά που συζητάμε εδώ τα δύο θέματα).
και αυτοί και στην άλλη πρόσκληση 2Γ λες και ψάχνουν λόγο να απορρίψουν , δηλαδή μιλάμε για εμμονή :) . Και καλά για διορισμούς -αναπληρωτές που είναι και πολλοί , εδώ όμως;

Αποσυνδεδεμένος gandread

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #945 στις: Ιούλιος 31, 2023, 04:26:05 μμ »
Στους οριστικούς που βγήκαν τον δικό μου Αρ πρωτοκόλλου το έβαλαν σε άλλη. Ότι να ναι, χαχαχαχαχα.

Αποσυνδεδεμένος asta napane

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #946 στις: Ιούλιος 31, 2023, 05:30:51 μμ »
Στους οριστικούς που βγήκαν τον δικό μου Αρ πρωτοκόλλου το έβαλαν σε άλλη. Ότι να ναι, χαχαχαχαχα.

και αναριθμητισμό να  έκαναν και ;  ένα μυαλό, τόση δουλειά, καίνε τα αιρκοντίσιον, είχαν και να επιλέξουν φωτό για να συνοδεύσουν τους πίνακες  (αν δεις στους προσωρινούς νεαρός μάλλον καθηγητής, στους οριστικούς ένας υπερώριμος σκουλαρικάκιας- δηλώνει πόσος κόπος έπεσε-  μιλάμε για ΤΟΝ  συμβολισμό και είστε και αχαριστοι)

Αποσυνδεδεμένος gandread

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #947 στις: Ιούλιος 31, 2023, 05:58:19 μμ »
Θα τους έλεγα να παν να γαμ...ουν, αλλά έχω τρόπους, χαχαχα.

Αποσυνδεδεμένος asta napane

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #948 στις: Αύγουστος 01, 2023, 05:52:21 μμ »
Θα τους έλεγα να παν να γαμ...ουν, αλλά έχω τρόπους, χαχαχα.

α, όλα κι όλα ! τις ευχές τις κρατάμε για καλύτερους ! αν το πεις σε αγαπημένους σου ή συμπαθείς έστω !
(και πάλι καλά να λέτε που είναι συμπληρωματικές και του χρόνου - το πιο πιθανό, γιατί έχουν κάνει και ΤΡΙΤΗ χρονιά ανανέωση- θα είστε καλώς εχόντων των πραγμάτων (αν δεν τα κάνουν μαντάρα στη "αξιολόγηση" οι επιτελάρχες, εσεις μια χαρά)  υποψήφιοι στη μεγάλη πρόσκληση ! σκέψου να γινόταν αυτή φέτος  και του χρόνου ανανέωση και ΧΩΡΙΣ να φταίτε να είχατε αποκλεισμό ΔΥΟ χρόνια , όπως ΔΕΝ συμβαίνει ΣΕ καμία άλλη απόσπαση -νταξ' πλην ΙΕΠ και ειδικες στην ΚΥ που είναι ξεκάθαρα πολυετείς, άλλο πράμα όμως- γιατί είναι άχρηστοι τεμπέληδες και δεν κάνουν ετήσιες τις αποσπάσεις , όπως προβλέπεται και τονίζεται από τους ίδιους ! υπάρχει παραθυράκι της ανανέωσης αλλά το έχουν παραξεφτιλίσει ! και με αποκλεισμό ; λέμε για πυρότουβλα, και που τους τα γράφουν άλλοι εδώ χρόνια όπως είδα στο νήμα , χαμπάαααααρι. 

Αποσυνδεδεμένος gandread

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #949 στις: Αύγουστος 04, 2023, 03:21:01 μμ »
Η απάντηση στην ένσταση μου

"Σύμφωνα με το αριθμ. πρωτ. 9459/17-7-2023 πιστοποιητικό υπηρεσιακών μεταβολών ο ενιστάμενος εκπαιδευτικός διορίστηκε με το ΦΕΚ Γ ́ 1819/10-8-2021 και ανέλαβε υπηρεσία στις 12/8/2021 και συνεπώς κατά τη λήξη της προθεσμίας υποβολής αιτήσεων (19-07-2023) διένυε τη δοκιμαστική υπηρεσία του. Η κρίση
δε της Επιτροπής περί πλήρωσης ή μη των προϋποθέσεων συμμετοχής στη διαδικασία/ύπαρξης κωλυμάτων
κ.λ.π. δεν είναι δυνατόν να τελεί υπό την προϋπόθεση της επέλευσης μελλοντικού και αβέβαιου γεγονότος.
Στη βάση των ανωτέρω η ένσταση τoυ υποψηφίoυ δεν γίνεται δεκτή».

Χαχαχαχαχαχαχα, φοβερό.

Αποσυνδεδεμένος asta napane

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #950 στις: Αύγουστος 04, 2023, 05:32:37 μμ »
αχαχαχαχαχα, θεϊκή η νομική διατύπωση από την ομάδα (καλά σου λένε, πού να ξέρουμε τι σας ξημερώνει εσάς , κύριε... τα σκολειά μας πρώτα, κάντε ό,τι θέτε υπηρεσιακά, αποσκοτίσατέ μας ! )

ευχαριστούμε για την ενημέρωση εκ μέρους σου !

Αποσυνδεδεμένος filro

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #951 στις: Αύγουστος 06, 2023, 04:22:29 μμ »
Παρόμοια και η απάντηση στη δική μου ένσταση, επίσης με αναφορά στην "επέλευση μελλοντικού και αβέβαιου γεγονότος"! Ας υποθέσουμε, λοιπόν, ότι κάποιος είχε συμπληρώσει 2ετία στις 19/7, δίχως όμως να έχει αξιολογηθεί (υπάρχουν πολλές τέτοιες περιπτώσεις και διάφοροι συνάδελφοι εξακολουθούν να βρίσκονται στο καθεστώς του δόκιμου, μολονότι διορίστηκαν πριν από 3 χρόνια). Εκείνος ο συνάδελφος θα είχε δικαίωμα απόσπασης στα ΣΔΕ;


Παραθέτω την απάντησή τους:
"Σύμφωνα με τα παραπάνω η Επιτροπή επανεξέτασε το θέμα της ενιστάμενης και διαπίστωσε τα εξής:
Α. Σύμφωνα με τις διατάξεις του ν.4763/2020 (Α΄254), της αριθμ. Κ1/84836/13-07-2021 υπουργικής
απόφασης (Β΄3394),της αριθμ. 76141/Κ1/10-07-2023 πρόσκλησης εκδήλωσης ενδιαφέροντος και του
εδαφίου β΄ της παρ. 2 του άρθρου 7 της υ.α. 5953/23-06-2014 (Β΄ 1861) «Κανονισμός Οργάνωσης και
Λειτουργίας των Σχολείων Δεύτερης Ευκαιρίας», όπως ισχύει, δικαίωμα συμμετοχής στη διαδικασία
απόσπασης στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας έχουν μόνιμοι εκπαιδευτικοί της Πρωτοβάθμιας και
Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης,
Β. Σύμφωνα με την ως άνω πρόσκληση «Οι προϋποθέσεις και τα κριτήρια επιλογής πρέπει να συντρέχουν
κατά τη λήξη της προθεσμίας υποβολής των αιτήσεων, ενώ τα κωλύματα δεν πρέπει να συντρέχουν τόσο
κατά τον χρόνο λήξης της προθεσμίας υποβολής της αίτησης, όσο και κατά τον χρόνο απόσπασης».
Προθεσμία υποβολής των αιτήσεων ορίστηκε η 19η Ιουλίου 2023.
Γ. Σύμφωνα με τις διατάξεις της παρ.5 του άρθρου 62 «Διορισμός μόνιμων εκπαιδευτικών, μελών Ε.Ε.Π. και
Ε.Β.Π.» του ν.4589/2019(Α΄13), όπως τροποποιήθηκε και ισχύει «………..Με την επιφύλαξη του τελευταίου
εδαφίου, οι νεοδιοριζόμενοι υποχρεούνται να παραμείνουν στην περιοχή διορισμού τους για χρονικό
διάστημα τουλάχιστον δύο (2) σχολικών ετών και οποιαδήποτε υπηρεσιακή μεταβολή που επιφέρει
μεταβολή της τοποθέτησης αυτής, όπως απόσπαση ή μετάθεση, βάσει γενικής ή ειδικής διάταξης κατά το
ως άνω χρονικό διάστημα, δεν επιτρέπεται.…………».
Δ. Σύμφωνα με τις διατάξεις της παρ.7 του άρθρου 62 «7. Οι νεοδιοριζόμενοι υπηρετούν επί δύο (2) έτη ως
δόκιμοι. Στο τέλος του δεύτερου έτους οι νεοδιοριζόμενοι κρίνονται προκειμένου να μονιμοποιηθούν…..»
Ε. Το αριθμ. 34740/Ε2/2023 έγγραφο «Πρόσκληση εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας
Εκπαίδευσης για υποβολή αιτήσεων αποσπάσεων από ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ, σε δομές Ε.Α.Ε.,
ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ., Μουσικά και Καλλιτεχνικά Σχολεία για το διδακτικό έτος 2023-2024» ερείδεται σε διαφορετικό
θεσμικό πλαίσιο και δεν συνιστά γενική ερμηνευτική εγκύκλιο. Προσκλήσεις και εγκύκλιοι που αφορούν σε
αποσπάσεις και μεταθέσεις που διενεργούνται στο πλαίσιο διαφορετικού θεσμικού πλαισίου δεν μπορούν
να εφαρμοστούν αναλογικά στο πλαίσιο της τρέχουσας διαδικασίας, η οποία συνιστά διαδικασία επιλογής
και μοριοδότησης με αναφορά σε συγκεκριμένο χρονικό σημείο για την κρίση περί πλήρωσης ή μη των
προϋποθέσεων, κριτηρίων επιλογής κ.λ.π. (την ημερομηνία λήξης της προθεσμίας υποβολής των
υποψηφιοτήτων).
ΣΤ. Σύμφωνα με το αριθμ. πρωτ. 3596/14-7-2023 πιστοποιητικό υπηρεσιακών μεταβολών η ενιστάμενη
εκπαιδευτικός διορίστηκε με την αριθμ. 95849/Ε1/2-8-2021 απόφαση (Γ΄ 1818) και συνεπώς κατά τη λήξη
της προθεσμίας υποβολής αιτήσεων (19-07-2023) διένυε τη δοκιμαστική υπηρεσία της. Η κρίση δε της
Επιτροπής περί πλήρωσης ή μη των προϋποθέσεων συμμετοχής στη διαδικασία/ύπαρξης κωλυμάτων κ.λ.π.
δεν είναι δυνατόν να τελεί υπό την προϋπόθεση της επέλευσης μελλοντικού και αβέβαιου γεγονότος".
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 06, 2023, 04:24:00 μμ από filro »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159812
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 486
Σύνολο: 495

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.