*

Αποστολέας Θέμα: Θα γίνει ασέπ ?  (Αναγνώστηκε 130278 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #28 στις: Απρίλιος 13, 2010, 10:34:10 πμ »
Σας αφήνω για λίγο θα επιστρέψω 13.00....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:17:06 »

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #29 στις: Απρίλιος 13, 2010, 10:56:16 πμ »
Όπως σωστά είπε η CHRISOYLA (να που συμφωνούμε για πρώτη φορά), ο διαγωνισμός ΑΣΕΠ πάει να μετατραπεί σε "τεστ δεξιοτήτων" για συλλογή μορίων. Με άλλα λόγια, καταργείται το 60% της παλιάς μορφής και θα έχουμε (αν ισχύουν οι πληροφορίες που αναφέρει η εφημερίδα) 100% προϋπηρεσία+μόρια ΑΣΕΠ (και ΟΧΙ 100% ΑΣΕΠ που έλεγε η ακατονόμαστη). Λογικό βέβαια, αφού σκοπός είναι να μειωθούν οι διορισμοί..
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος tsoup84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #30 στις: Απρίλιος 13, 2010, 11:19:01 πμ »
καλημερα.εγω σκοπευα να δωσω στον επομενο διαγωνισμο.αν ισχυουν ομως τα σημερινα,οσοι εχουν παρει μολις το πτυχιο τους και δεν εχουν καθολου μορια, πως θα τ'αποχτησουν?θελω να πω,οτι το αναποδο ειχε μια λογικη.δηλ.δινω ΑΣΕΠ,παιρνω καποια μορια,μπαινω σε λιστες κ παει λεγοντας...τωρα?η μηπως εγω δεν εχω καταλαβει κατι καλα?ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος sylfa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #31 στις: Απρίλιος 13, 2010, 11:24:27 πμ »
καλημερα.εγω σκοπευα να δωσω στον επομενο διαγωνισμο.αν ισχυουν ομως τα σημερινα,οσοι εχουν παρει μολις το πτυχιο τους και δεν εχουν καθολου μορια, πως θα τ'αποχτησουν?θελω να πω,οτι το αναποδο ειχε μια λογικη.δηλ.δινω ΑΣΕΠ,παιρνω καποια μορια,μπαινω σε λιστες κ παει λεγοντας...τωρα?η μηπως εγω δεν εχω καταλαβει κατι καλα?ευχαριστω!

Αυτό που λες κατάλαβα και 'γω. Όσοι θα δώσουν τώρα πρώτη φορά και όσοι έχουν δώσει ήδη μια και έχουν κάποια μόρια από τον προηγούμενο ξεκινούν από το μηδέν δυστυχώς και φυσικά με απειροελάχιστες (αν όχι μηδενικές) πιθανότητες διορισμού.
Άδικο αλλά και να ήταν η μοναδική αδικία... Καλό μας κουράγιο από 'δω και πέρα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:17:06 »

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #32 στις: Απρίλιος 13, 2010, 11:27:28 πμ »
Πάντως εγώ καταλαβαίνω ότι αν ισχύσει το 60-40 τα επόμενα 3 χρόνια, τότε εφόσον γίνει νέος ΑΣΕΠ θα γίνει με την παλιά του μορφή (διοριστέοι κτλ). Αλλά όντως, από εκεί και πέρα, μάλλον θα πάρει μια μορφή που δεν θα ξέρεις καν αν αξίζει να προσπαθήσεις να δώσεις.

Αποσυνδεδεμένος despoina25

  • Συνδρομητής
  • Πλήρες μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #33 στις: Απρίλιος 13, 2010, 11:28:38 πμ »
Όπως έγραψα και σε άλλο τόπικ. Ο Κάτσικας θεωρεί ότι ο Ασεπ δε θα γίνει φέτος. Μακάρι να διαψευστεί!

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #34 στις: Απρίλιος 13, 2010, 11:30:32 πμ »
Βρε παιδια πειτε μου , με ολα αυτα....εχετε ορεξη για διαβασμα? η για να το πω πιο σωστα....μπορειτε να διαβασετε? ειναι ολα τοσο αβεβαια που...... :-\

Αποσυνδεδεμένος cklio76

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #35 στις: Απρίλιος 13, 2010, 01:44:14 μμ »
Καλά μπερδεύτηκα τελείως τώρα. Τελικά βρε παιδιά θα γίνει ο ρημαδοασεπ τέλος του χρόνου, ναι ή όχι; Να αρχίσουμε διάβασμα ναι ή όχι; Τώρα για τα υπόλοιπα θα φανούν στην πορεία. Μπορούμε να το μάθουμε κάπως αυτό; Στο Υπουργείο ίσως;

Αποσυνδεδεμένος efterpi2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #36 στις: Απρίλιος 13, 2010, 01:57:33 μμ »
Καλά μπερδεύτηκα τελείως τώρα. Τελικά βρε παιδιά θα γίνει ο ρημαδοασεπ τέλος του χρόνου, ναι ή όχι; Να αρχίσουμε διάβασμα ναι ή όχι; Τώρα για τα υπόλοιπα θα φανούν στην πορεία. Μπορούμε να το μάθουμε κάπως αυτό; Στο Υπουργείο ίσως;


pesta re cklio!!eleos pia as mas pei kapoios toulaxiston auto!!tha ginei o asep amesa?mexri telos tou 2010..mono h KYRIA diamantopoyloy xerei ti exei sto myalo ths kaneis allos den xerei
eleos balte epiteloys enan upourgo paideias pou na xerei apo ekpaudeush kai ta problhmata ths!!!!!den mas sskeftetai kaneis! ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος anastasia86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #37 στις: Απρίλιος 13, 2010, 02:06:20 μμ »
Οι διαγωνισμοί του ΑΣΕΠ για την πρόσληψη εκπαιδευτικών της Πρωτοβάθμιας και της Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, θα διεξάγονται ανά διετία και θα είναι ανοικτοί (δηλ. δεν θα προκηρύσσεται  συγκεκριμένος αριθμός θέσεων).

Αυτό το είδατε; Δηλαδή αν δεν προκηρύσσονται συγκεκριμένες θέσεις,θα πηγαίνουμε και θα δίνουμε 20000 φιλόλογοι στα κουτουρού,να πληρώνουμε τα παράβολα και τα φροντιστήρια και τα βιβλία,να ξεσκιζόμαστε στο διάβασμα για 10 θέσεις ας πούμε; Τις οποίες μπορεί και να έχουν δώσει ήδη υπογείως και να μην ξέρουμε τι μας γίνεται και να μας λένε ότι οι θέσεις έκλεισαν; Αυτή είναι η διαφάνεια του διαγωνισμού; >:( >:(
Πες αυτό που θες, όπως θα ήθελες να το ακούσεις...

Αποσυνδεδεμένος maklin

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #38 στις: Απρίλιος 13, 2010, 02:39:34 μμ »
Νομίζω κάτι τέτοιο αντιλήφθηκα κι εγώ όπως η anastasia86. Λέτε να είμαστε καχύποπτες;;

Αν λέει ότι δε θα προκηρύσσονται οι θέσεις πώς θα ξέρουμε πόσους θα παίρνει και ''αν'' θα παίρνει κάθε φορά; π.χ. αν οι ελλείψεις είναι 100 άτομα και πάρουν από τις λίστες 50, οι υπόλοιποι 50 θα μπουν μη αξιοκρατικά. Απ' ότι έχω καταλάβει μέχρι τώρα μπορούσε να αποδειχθεί αν κάποιος είχε διοριστεί ή είχε μπει αναπληρωτής ''κατά λάθος'' αφού βρισκόταν σε μια σειρά και υπήρχαν προκαθορισμένες θέσεις, σωστά;
Τώρα, πώς ο καθένας μας θα μπορεί πλέον να υπολογίσει σε τι σειρά βρίσκεται αφού θα μαζεύει διάφορα μόρια από παντού...Μου μοιάζει σα χάος που σκοπίμως είναι έτσι για να μην είναι ξεκάθαρο πώς θα γίνονται οι διορισμοί.
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος valitsaki10

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #39 στις: Απρίλιος 13, 2010, 02:53:20 μμ »
Εχω μπερδευτεί -ΠΟΛΥ ΟΜΩΣ-.... Ίσως κ απο τα νεύρα.. Διαβάζω δίχως να καταλαβαίνω τί πρόκειται να επακολουθήσει...
Λοιπόν, συνοψίζοντας...
Μια επιτυχία στον προηγούμενο ΑΣΕΠ, 24 μόρια.
Τί κάνω?? Περιμένω? Μπαίνω σε κάποια λίστα? Ξαναδίνω?

Παρακαλείται ένας περισσότερο ήρεμος, και φυσικά περισσότερο γνώστης του θέματος, να απαντήσει αν γνωρίζει..
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.. και "καλό κουράγιο" σε όλους..

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #40 στις: Απρίλιος 13, 2010, 02:55:05 μμ »
Εχω μπερδευτεί -ΠΟΛΥ ΟΜΩΣ-.... Ίσως κ απο τα νεύρα.. Διαβάζω δίχως να καταλαβαίνω τί πρόκειται να επακολουθήσει...Λοιπόν, συνοψίζοντας...
Μια επιτυχία στον προηγούμενο ΑΣΕΠ, 24 μόρια.
Τί κάνω?? Περιμένω? Μπαίνω σε κάποια λίστα? Ξαναδίνω?

Παρακαλείται ένας περισσότερο ήρεμος, και φυσικά περισσότερο γνώστης του θέματος, να απαντήσει αν γνωρίζει..
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.. και "καλό κουράγιο" σε όλους..

++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος PERISTER

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #41 στις: Απρίλιος 13, 2010, 02:57:01 μμ »
Καλά, αναπληρωτες μεχρι τωρα έμπαιναν και ατομα υπογείως, με το υπάρχον συστημα δηλαδη...χωρις να φαινεται πουθενα το ονομα στις φάσεις...γνωριζω περιστατικο. Σχετικά με το γεγονός οτι ο διαγωνσιμος θα ειναι ανοιχτός, πραγματικά τραγικό...κουράγιο παιδιά αν ισχύσει κατι τέτοιο  :-[

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32320
  • Τελευταία: Lena11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161421
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 430
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 337
Σύνολο: 346

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.