*

Αποστολέας Θέμα: Θα γίνει ασέπ ?  (Αναγνώστηκε 130549 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maklin

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #182 στις: Μάιος 21, 2010, 10:39:01 μμ »
gioulitsa δε γνωρίζω από πρώτο χέρι τη διαδικασία αλλά υποθέτω πως μπορείς να πας σε ένα κέντρο εκμάθησης υπολογιστών όπου δίνουν πιστοποιήσεις ecdl και να ζητήσεις ανανέωση του πιστοποιητικού σου.
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:23:39 »

Αποσυνδεδεμένος craceraki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #183 στις: Μάιος 24, 2010, 09:25:43 πμ »
Θα γίνει τλκ ο διαγωνισμος το χειμωνα?
καλημερα συναδελφοι και συναδελφισες...ειμαι καινουρια εδω....τον περασμενο ιουλιο τελειωσα το νηπιαγωγων στα γιαννενα...δουλευω σε ενα ιδιωτικο τωρα....εχω αγχωθει με το ποτε θα γινει ο ασεπ...συνεχως αλλαζουν και εν ολιγοις δν ξερω που παν τα 4....εχει ακουστει για το σεπτεμβριο του 2011...τωρα κατι λενε για το φθινοπωρο του 2010....μπορειτε να με ενημερωσετε???ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος morfoula_mc

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #184 στις: Μάιος 24, 2010, 09:48:03 πμ »
Θα γίνει τλκ ο διαγωνισμος το χειμωνα?
καλημερα συναδελφοι και συναδελφισες...ειμαι καινουρια εδω....τον περασμενο ιουλιο τελειωσα το νηπιαγωγων στα γιαννενα...δουλευω σε ενα ιδιωτικο τωρα....εχω αγχωθει με το ποτε θα γινει ο ασεπ...συνεχως αλλαζουν και εν ολιγοις δν ξερω που παν τα 4....εχει ακουστει για το σεπτεμβριο του 2011...τωρα κατι λενε για το φθινοπωρο του 2010....μπορειτε να με ενημερωσετε???ευχαριστω

Καλή σου μέρα και καλώς όρισες! Η επίσημη απάντηση για ΑΣΕΠ μέχρι στιγμής, είναι για το 2012. Το είχε αναφέρει η υπουργός σε συνέντευξη της και ήταν ξεκάθαρη ότι δεν υπάρχει πρόβλεψη να γίνει νωρίτερα. Εκείνο που δεν ξεκαθάρισε, είναι οι ειδικότητες, αλλά υποθέτω ότι για όλους θα γίνει τότε.
Οι ρίζες της βίας και του πολέμου(...)βρίσκονται πρώτα απ' όλα σ'ένα σύστημα εκπαίδευσης που διδάσκει τον ανταγωνισμό, αγνοεί την αγάπη και παράγει τελικά αδύναμα άτομα, χωρίς ηθική αντίσταση. Ενάντια σ' αυτή την αναχρονιστική εκπαίδευση πρέπει τώρα ν' αγωνιστούμε όλοι. Μ.Μοντεσσόρι

Αποσυνδεδεμένος sedix

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Εκπαιδευση ?? ποια εκπαιδευση ?
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #185 στις: Μάιος 24, 2010, 10:23:52 πμ »
Διαγωνισμος ΑΣΕΠ μονο για Νηπιαγωγους ειδικης αγωγης


Δειτε  εδω :

http://www.alfavita.gr/ank_b/ank22_5_10_1507.php

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:23:39 »

Αποσυνδεδεμένος craceraki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #186 στις: Μάιος 24, 2010, 01:37:47 μμ »
Διαγωνισμος ΑΣΕΠ μονο για Νηπιαγωγους ειδικης αγωγης


Δειτε  εδω :

http://www.alfavita.gr/ank_b/ank22_5_10_1507.php
kai egw auta ixera alla tosa akougontai k exw agxw8ei....sas euxaristw...k egw eida tn anakoinwsi gia nipiagwgous eidikis agwgis....sas euxaristw para poli!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος gioulitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω τα ζουζούνια μου - ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #187 στις: Μάιος 31, 2010, 01:39:45 μμ »
gioulitsa δε γνωρίζω από πρώτο χέρι τη διαδικασία αλλά υποθέτω πως μπορείς να πας σε ένα κέντρο εκμάθησης υπολογιστών όπου δίνουν πιστοποιήσεις ecdl και να ζητήσεις ανανέωση του πιστοποιητικού σου.

Σ΄ευχαριστώ maklin για τη συμβουλή!  ;)

Αποσυνδεδεμένος fragy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #188 στις: Ιούνιος 01, 2010, 04:25:31 μμ »
Διαγωνισμος ΑΣΕΠ μονο για Νηπιαγωγους ειδικης αγωγης


Δειτε  εδω :

http://www.alfavita.gr/ank_b/ank22_5_10_1507.php

τι εννοεί νηπιαγωγούς ειδικής αγωγής; Πότε βγήκε τέτοια σχολή και δεν το ξέρω; Πρέπει να έχεις μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή στην προσχολική εκπαίδευση; Απ οτι ξέρω τα τμήματα ειδικής αγωγής είναι κοινά π.χ. στο Βόλο ή στο ΠΑΜΑΚ. Τι εννοεί ο ποιητής;;;

Αποσυνδεδεμένος sylfa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #189 στις: Ιούνιος 01, 2010, 06:12:31 μμ »
Διαγωνισμος ΑΣΕΠ μονο για Νηπιαγωγους ειδικης αγωγης


Δειτε  εδω :

http://www.alfavita.gr/ank_b/ank22_5_10_1507.php

τι εννοεί νηπιαγωγούς ειδικής αγωγής; Πότε βγήκε τέτοια σχολή και δεν το ξέρω; Πρέπει να έχεις μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή στην προσχολική εκπαίδευση; Απ οτι ξέρω τα τμήματα ειδικής αγωγής είναι κοινά π.χ. στο Βόλο ή στο ΠΑΜΑΚ. Τι εννοεί ο ποιητής;;;

Προφανώς όσους έχουν μεταπτυχιακό και ίσως όσους έχουν παρακολουθήσει τα σεμινάρια 400 ωρών.

Αποσυνδεδεμένος sedix

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Εκπαιδευση ?? ποια εκπαιδευση ?
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #190 στις: Ιούνιος 01, 2010, 07:47:54 μμ »
απο οτι γνωριζω    εννοει  τους νηπιαγωγους ειδικης αγωγης του Βολου και μονο , οι οποιοι αν και ειχαν πτυχιο δεν μπορουσαν να δωσουν ΑΣΕΠ σαν νηπιαγωγοι αλλα ουτε σαν νηπιαγωγοι ειδικης  , αφου τετοιος ΑΣΕΠ δεν ειχε γινει ποτε ως τωρα ...   :-\ :-\

αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος .

Αποσυνδεδεμένος Mariaaaa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #191 στις: Ιούνιος 01, 2010, 07:51:57 μμ »
απο οτι γνωριζω    εννοει  τους νηπιαγωγους ειδικης αγωγης του Βολου και μονο , οι οποιοι αν και ειχαν πτυχιο δεν μπορουσαν να δωσουν ΑΣΕΠ σαν νηπιαγωγοι αλλα ουτε σαν νηπιαγωγοι ειδικης  , αφου τετοιος ΑΣΕΠ δεν ειχε γινει ποτε ως τωρα ...   :-\ :-\

αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος .






νομίζω ότι τα λες πολύ σωστά

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #192 στις: Ιούνιος 01, 2010, 07:55:22 μμ »
Ακριβώς, ΑΣΕΠ ειδικής αγωγής θα γίνει σύμφωνα με όσα έχουν πει μέχρι τωρα μόνο για ΠΕ61-ΠΕ71.
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

Αποσυνδεδεμένος gioulitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω τα ζουζούνια μου - ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #193 στις: Ιούνιος 02, 2010, 03:45:08 μμ »
απο οτι γνωριζω    εννοει  τους νηπιαγωγους ειδικης αγωγης του Βολου και μονο , οι οποιοι αν και ειχαν πτυχιο δεν μπορουσαν να δωσουν ΑΣΕΠ σαν νηπιαγωγοι αλλα ουτε σαν νηπιαγωγοι ειδικης  , αφου τετοιος ΑΣΕΠ δεν ειχε γινει ποτε ως τωρα ...   :-\ :-\

αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος .

Έτσι ακριβώς είναι. Νομίζω στο τελευταίο έτος είναι κι όχι στο 3ο διαλέγουν νηπιαγωγοί ή δάσκαλοι, όπως και κατέυθυνση, κώφωση, τύφλωση, ΜΔ κλπ

Αποσυνδεδεμένος PERISTER

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #194 στις: Ιούνιος 02, 2010, 04:02:00 μμ »
Έτσι είναι ΠΕ 61 είναι οι απόφοιτοι του Βόλου αν διαλέξουν τον κλάδο της προσχολικής και ΠΕ71 ειναι οι απόφοιτοι του εκπαιδευτικής και κοινωνικής πολιτικής αλλά και του Βόλου αν διαλέξουν τον κλάδο της δημοτικής εκπαίδευσης. Επειδη αναφάρθηκαν τα σεμινάρια και τα μεταπτυχιακά ειδικής αγωγής όσοι τα έχουν και έχουν τελειώσει τμημα νηπιαγωγών ειναι ΠΕ 60.50 και όχι ΠΕ61.

Αποσυνδεδεμένος PERISTER

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ασέπ ?
« Απάντηση #195 στις: Ιούνιος 03, 2010, 11:03:50 πμ »
Έτσι είναι ΠΕ 61 είναι οι απόφοιτοι του Βόλου αν διαλέξουν τον κλάδο της προσχολικής και ΠΕ71 ειναι οι απόφοιτοι του εκπαιδευτικής και κοινωνικής πολιτικής αλλά και του Βόλου αν διαλέξουν τον κλάδο της δημοτικής εκπαίδευσης. Επειδη αναφάρθηκαν τα σεμινάρια και τα μεταπτυχιακά ειδικής αγωγής όσοι τα έχουν και έχουν τελειώσει τμημα νηπιαγωγών ειναι ΠΕ 60.50 και όχι ΠΕ61.
Έτσι είναι ΠΕ 61 είναι οι απόφοιτοι του Βόλου αν διαλέξουν τον κλάδο της προσχολικής και ΠΕ71 ειναι οι απόφοιτοι του εκπαιδευτικής και κοινωνικής πολιτικής αλλά και του Βόλου αν διαλέξουν τον κλάδο της δημοτικής εκπαίδευσης. Επειδη αναφάρθηκαν τα σεμινάρια και τα μεταπτυχιακά ειδικής αγωγής όσοι τα έχουν και έχουν τελειώσει τμημα νηπιαγωγών ειναι ΠΕ 60.50 και όχι ΠΕ61.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 726
Σύνολο: 729

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.