*

Αποστολέας Θέμα: Μονιμοποίηση εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 44588 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος rukaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
    • Προφίλ
Απ: Μονιμοποίηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #56 στις: Μάιος 09, 2011, 05:18:36 μμ »
Καλησπέρα! Μήπως ξέρει κάποιος πότε γίνεται η περιβόητη έκθεση του διευθυντή? Πέρσι νομίζω τέτοια εποχή ήταν. Η δική μου διευθύντρια πάντως λέει ότι δεν έχει καμία ενημέρωση από τη διεύθυνση για να κάνει εκθέσεις μονιμοποίησης.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μονιμοποίηση εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:54:07 »

Αποσυνδεδεμένος πε04.04

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μονιμοποίηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #57 στις: Ιούνιος 28, 2011, 09:09:17 μμ »
Μια απο τα ίδια. .... Διοριστηκα το 2009 και τον Αυγουστο κλεινω διετια. Τον δευτερο χρονο με αποσπαση. Επειδη η διευθυνση που ανηκω οργανικα δεν μπορουσε να βρει το σχολειο αποσπασης εγω η ιδια πήγα το χαρτι που να ζητα απο τον διευθυντη μονιμοποιηση του το πηγα και αυτος κανει τον δυσκολο. Καθε μερα του το θυμιζω και καθε μερα εχει δουλεια !!! Μεχρι πότε ειναι υποχρεωμενος να το κανει; εγω δεν ξερω τι να κανω πια..Με εχει  απελπισει. Και να πεις οτι ειχε συμβει κ κατι τη χρονια ; Ολα καλα πηγαν.

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Μονιμοποίηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #58 στις: Ιούνιος 28, 2011, 09:12:11 μμ »
τι σου λέει δηλαδή;
μια έκθεση τυποποιημένη θα κάνει, βασικά φωτοτυπία απο μια παλιά θα βγάλει, απλά θα αλλάξει το όνομα.
Αν μπορείς βρες εσύ μια έκθεση τέτοια, γράψτην μόνη σου και πες του απλά να υπογράψει. Ίσως βαριεται.
Αν φέρνει αντίρρηση κάνε μια έκθεση στον Συνήγορο του Πολίτη!

Αποσυνδεδεμένος πε04.04

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μονιμοποίηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #59 στις: Ιούνιος 28, 2011, 09:21:50 μμ »
Αυτο θα κανω αυριο ! Θα του προτεινω να την γραψω !  ευχαριστω πολύ !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μονιμοποίηση εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:54:07 »

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Μονιμοποίηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #60 στις: Ιούνιος 28, 2011, 09:25:38 μμ »
στο σχολείο μου πάντως ο διευθυντής είχε βάλει κάποιους ΄νεοδιόριστους συναδέλφους να την γράψουν οι ίδιοι ώστε να τον ελαφρύνουν. Αν μπορεσω να βρω προσχέδιο της έκθεσης θα στην στείλω.
Αν ξέρει κανείς πως ακριβώς συντάσσεται και ποιό το περιεχόμενό της ας το παραθέσει εδω.

bitch μπορείς να βοηθήσεις τη κατάσταση;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 28, 2011, 09:28:30 μμ από killbill »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μονιμοποίηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #61 στις: Ιούνιος 28, 2011, 11:40:53 μμ »
κανονικά το σημειωμα μονιμοποιησης το ζητά η αρμόδια διεύθυνση ή γραφειο όπου ανήκει οργανικά ο εκπ/κός απο τον διευθυντή του. Οπότε στην περίπτωση αυτή καλό θα ήταν να του κάνουν ένα τηλέφωνο και να του στείλουν ηλεκτρονικά ή μέσω φαξ το έντυπο.
το εντυπο είναι πράγματι τυποποιημένο. αναγράφει μερικά βασικά στοιχεια του εκπ/κού ( ονοματεπώνυμο, κλάδο, σχολείο υπηρέτησης, φεκ διορισμου, προϋπηρεσία, ανάληψη υπηρεσίας και ορκωμοσίας) και μετά η πρόταση έχει ως εξής:
- διοικητική επάρκεια

- παιδαγωγική επάρκεια
- βαθμός συνεργασίας με εκπ/κούς , γονείς και μαθητες
τελικη πρόταση  (προτείνεται ή όχι η μονιμοποίηση του εκπ/κού). Πάντως, σε όλα τα χρονικά της ελληνικής εκπ/σης από τότε που υπήρξε χαρτί μονιμοποίησης, μόνο δυο περιπτώσεις δεν μονιμοποιήθηκαν...οπότε μην ανησυχείτε και ιδιαίτερα.....
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος nto-re-mi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Μονιμοποίηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #62 στις: Ιούνιος 29, 2011, 09:42:00 πμ »
Καλημέρα!! Λοιπόν εγώ το έμαθα κατα τύχη απο μια κουβέντα που είχαν 2 συνάδελφοι στο σχολείο..Επειδή είμαι αποσπασμένη η διευθυνση που ανήκω φυσικά και δε εστειλε κανένα σημείωμα (σιγά μη ψάξει να βρει που είμαι) και η διεύθυνση που είμαι αποσπασμένη φυσικά και δε ανέφερε το όνομα μου αφου δε ανήκω σε αυτή!! επομένως έπραξα μόνη μου μου το έκανε η διευθύντρια την έκθεση και την έστειλα μόνη μου στη διεύθυνση που ανήκω..Αυτό που δε ήξερα είναι οτι χρειάζεται 6μηνο γιατί εμένα με έστειλαν εκεί μέσα Ιανουαρίου..Θα μου συμπληρώσει ο διευθυντής του παλιού σχολείου που έκατσα για 2 μήνες?Τωρα θα μου πείς εδω δεν ασχολήθηκαν να βρουν που είσαι να σου στείλουν οτι πρέπει να κανεις εκθεση μονιμοποίησης αυτό θα βρουν? >:(

Αποσυνδεδεμένος πε04.04

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μονιμοποίηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #63 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 01:50:50 μμ »
Εγώ πάλι ακόμα τον κυνηγάω για να την γράψει και μου λέει μην ανησυχείτε μην ανησυχείτε.
Και εγω αποσπασμενη ημουν την περασμενη χρονια  και τα εκανα ολα μονη μου. Πήρα το σημειωμα απο τη διευθυνση και την πήγα.
Μέχρι στις αρχες Ιουλιου που επικοινωνησα ελεγε οτι θα την κανει. Αρχες Σεπτέμβρη πέρασα απο τη διεύθυνση ΤΙΠΟΤΑ. Εν τω μεταξυ με τις κρισεις έχει γινει διευθυντης σε άλλο σχολειο. Το μονο που μου είπε οταν τον πηρα τηλέφωνο ήταν ότι θα την κάνει και να τον ενημερώσω για το σχολειο οριστικής τοποθέτησης. Που κολαει αυτο? Ανησυχω πάντως...

Αποσυνδεδεμένος Μέλια

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
    • Προφίλ
Απ: Μονιμοποίηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #64 στις: Απρίλιος 18, 2013, 08:00:22 μμ »
Ξέρετε πότε συντάσσονται οι εκθέσεις αξιολογησης από τους διευθυντές; Διορίστηκα το 2010 αλλά λόγω του ότι έλειπα πέρυσι σε άδεια ανατροφής η έκθεση αξιολογησης πρέπει να γίνει εφέτος. Επέστρεψα στη δουλειά 16 Νοεμβρίου άρα στις 16 Μάη συμπληρώνω εξάμηνο. Επίσης να σημειώσω πως πέρυσι πήρα μετάθεση, ανήκα δηλαδή σε άλλη δευτεροβάθμια. Υπάρχει περίπτωση η τωρινή δευτεροβάθμια να αγνοεί κάτι τέτοιο; ( ότι εκκρεμεί η μονιμότητα).Ακόμα, πώς γίνεται αυτό υπηρεσιακά ή πρέπει εγώ να ενημερώσω το διευθυντή μου ή τη Δευτεροβάθμια όπου ανήκω. Σας ευχαριστώ πολύ.
Μ' αρέσει να μη λέω πολλά...

ICT

  • Επισκέπτης
Απ: Μονιμοποίηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #65 στις: Απρίλιος 18, 2013, 08:26:16 μμ »
Sorry τώρα το είδα ότι είσαι 3η χρονιά. Ακυρο το προηγούμενο μήνυμα μου.
Παρακαλώ να σβηστεί το παρόν μήνυμα
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 18, 2013, 08:29:21 μμ από ICT »

Αποσυνδεδεμένος mariakriti

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μονιμοποίηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #66 στις: Ιανουάριος 14, 2014, 10:38:37 μμ »
Συνάδελφοι αν κάποιος έχει διοριστεί το 2011, έχει κάποια εξέλιξη με τη μονιμοποίησή του; Ήρθε κάποιο χαρτί; Εγκρίθηκε; Γίνεται με τον παλιό τρόπο ή έχει αλλάξει κάτι με το νέο νόμο της Διαμαντοπούλου;

Αποσυνδεδεμένος dimitrisk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μονιμοποίηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #67 στις: Νοέμβριος 12, 2014, 11:23:04 πμ »
Γεια σας έχω κλείσει διετία φέτος τον Σεπτέμβρη και μου είπαν από το γραφείο εκπαίδευσης  ότι δεν θα μονιμοποιηθώ αν δεν περάσω πρώτα από αξιολόγηση. Ισχύει κάτι τέτοιο;

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Μονιμοποίηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #68 στις: Νοέμβριος 12, 2014, 12:31:48 μμ »
Προσωπικα δεν το γνωριζω αλλα με βαση την κοινη λογικη δεν εχουν δικιο.

1) Ολοι οσοι διοριστηκαν το 2011 & 2012 δεν εχουν μονιμοποιηθει? Αν οχι θα το γνωριζαμε...
2) Η αξιολογηση, τουλαχιστον επισημως και δια νομου με βαση την τελευταια τροπολογια δεν οδηγει σε απολυσεις.

....αρα για ποιο λογο να μην παρεις την μονιμοποιηση?

Αποσυνδεδεμένος mania1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
Απ: Μονιμοποίηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #69 στις: Νοέμβριος 12, 2014, 01:23:18 μμ »
Για να γίνει οποιαδήποτε μεταβολή άρα και μονιμοποίηση πρέπει να γίνει αξιολόγηση πρώτα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159788
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 527
Σύνολο: 535

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.