*

Αποστολέας Θέμα: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;  (Αναγνώστηκε 175739 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #994 στις: Αύγουστος 22, 2010, 04:39:27 μμ »

Μην βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα Πάνο. Μέχρι πρόσφατα η vir ήθελε να μπει στο 24 μηνο, και χτυπιόταν και έβαζε και με έπαιρναν τηλέφωνο Αφού η Vir είναι ικανή και άξια, λέω να προτείνω να βγάλουμε από το διεκδικητικό μας πλαίσιο να ενταχθούν στο 24 μηνο οι οαεδίτες και να προτείνω κάτι μόνο για αυτούς που δούλευαν για πολλά χρόνια στα ΤΕΕ ΤΟΥ ΟΑΕΔ, γιατί η vir περαστική ήταν. (Θα το ψάξω και αυτό)
Δεν ντρέπεται λέω εγώ , γιατί με έχουν πρήξει, άντε να μην πω περισσότερα.
Πάνο σε παρακαλώ κάνε για λίγο τον διαμεσολαβητή και πες της να μην βάζει να με παίρνουν τηλέφωνο, γιατί θα ξεχάσω τους καλούς μου τρόπους και τον σεβασμό μου, ξέρει αυτή τι λέω.
Άντε γιατί ΄....λίγο θέλω να ανοίξω το στόμα μου...

τι λέει ρε παιδιά; Θα το χάσουμε τελείως το μυαλό μας εδώ μέσα. Καταδέχτηκε η κυρία των επιτυχιών του ΑΣΕΠ να δουλέψει στα σχολεία με μαθητές που έχουν μουτζουρουμένα χέρια ή πεινούσαν  όταν δ εν προλάβαιναν ούτε ένα κανονικό γεύμα; Καταδέχτηκε η κα VIR να μπει στο ίδιο τσουβάλι και να συν-εργαστεί με μας;
 
Πάνο, δώσε μου λίγο χρόνο να το ψάξω λίγο... και να είσαι σίγουρο πως θα βγάλω λαυράκι, γιατί κάτι υποψιάζομαι....


Πάλι ταινία με το Βασιλάκη έβλεπες?
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:39:35 »

Αποσυνδεδεμένος nmavro73

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 562
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Anastasiadesigns, κατασκευή και προώθηση ιστοσελίδων
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #995 στις: Αύγουστος 22, 2010, 05:11:50 μμ »

Μην βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα Πάνο. Μέχρι πρόσφατα η vir ήθελε να μπει στο 24 μηνο, και χτυπιόταν και έβαζε και με έπαιρναν τηλέφωνο Αφού η Vir είναι ικανή και άξια, λέω να προτείνω να βγάλουμε από το διεκδικητικό μας πλαίσιο να ενταχθούν στο 24 μηνο οι οαεδίτες και να προτείνω κάτι μόνο για αυτούς που δούλευαν για πολλά χρόνια στα ΤΕΕ ΤΟΥ ΟΑΕΔ, γιατί η vir περαστική ήταν. (Θα το ψάξω και αυτό)
Δεν ντρέπεται λέω εγώ , γιατί με έχουν πρήξει, άντε να μην πω περισσότερα.
Πάνο σε παρακαλώ κάνε για λίγο τον διαμεσολαβητή και πες της να μην βάζει να με παίρνουν τηλέφωνο, γιατί θα ξεχάσω τους καλούς μου τρόπους και τον σεβασμό μου, ξέρει αυτή τι λέω.
Άντε γιατί ΄....λίγο θέλω να ανοίξω το στόμα μου...

τι λέει ρε παιδιά; Θα το χάσουμε τελείως το μυαλό μας εδώ μέσα. Καταδέχτηκε η κυρία των επιτυχιών του ΑΣΕΠ να δουλέψει στα σχολεία με μαθητές που έχουν μουτζουρουμένα χέρια ή πεινούσαν  όταν δ εν προλάβαιναν ούτε ένα κανονικό γεύμα; Καταδέχτηκε η κα VIR να μπει στο ίδιο τσουβάλι και να συν-εργαστεί με μας;
 
Πάνο, δώσε μου λίγο χρόνο να το ψάξω λίγο... και να είσαι σίγουρο πως θα βγάλω λαυράκι, γιατί κάτι υποψιάζομαι....


Πάλι ταινία με το Βασιλάκη έβλεπες?
Μα μόνο τέτοιες βλέπει..

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #996 στις: Αύγουστος 22, 2010, 05:52:31 μμ »
Επειδή κατηγόρησες τη Λώρα να σου πω και εγώ κάτι: σε κανέναν άλλο κλάδο (αυτό λέει το σύνταγμα) δε διορίζεται κάποιος μόνο με την ιδιότητα του πολύτεκνου παρά μόνο στον κλάδο των εκπαιδευτικών.Εσύ zagoraki βολεύτηκες μια χαρά ,κάνε τώρα κάτι και για μας:σταμάτα.......
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος dimio

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #997 στις: Αύγουστος 22, 2010, 06:03:32 μμ »
Λυσσάξατε όλοι εναντίον των ΟΑΕΔιτών!
Σας παρακολουθώ καιρό τώρα και το μόνο που βλέπω είναι ότι σας έφαγε η ζήλια και η κακία εναντίον τους. Καλά έκαναν και τα κατάφεραν. Και εκεί που εγώ προσωπικά σας θεωρούσα αδικημένους, τώρα που βλέπω το πόσο κοντόφθαλμοι και μικρόψυχοι είστε κάποιοι, το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι σας ανήκει 100%  η μιζέρια σας και μάλλον σας άξιζε να φάτε τη σκόνη τους.
Τα σέβη μου!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:39:35 »

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #998 στις: Αύγουστος 22, 2010, 06:19:17 μμ »
Ακούς τι λές; προσωπικά απαξιώ και να σου απαντήσω.
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #999 στις: Αύγουστος 22, 2010, 06:47:53 μμ »
Λυσσάξατε όλοι εναντίον των ΟΑΕΔιτών!
Σας παρακολουθώ καιρό τώρα και το μόνο που βλέπω είναι ότι σας έφαγε η ζήλια και η κακία εναντίον τους. Καλά έκαναν και τα κατάφεραν. Και εκεί που εγώ προσωπικά σας θεωρούσα αδικημένους, τώρα που βλέπω το πόσο κοντόφθαλμοι και μικρόψυχοι είστε κάποιοι, το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι σας ανήκει 100%  η μιζέρια σας και μάλλον σας άξιζε να φάτε τη σκόνη τους.
Τα σέβη μου!!!!!!!!!!!!!!!!
παιδια εχει ενα δικαιο! και μονο που εχουν γραφτει τοσες σελιδες με πικροχολα σχολια , αρκουν....

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #1000 στις: Αύγουστος 22, 2010, 06:53:07 μμ »

Ω! Καλώς τα τα παιδιά. Που πάτε ωρέ κλεφτόπουλα, που πάτε ωρέ παιδιά; Πάμε για να πατήσουμε την .....
Άσε δεν σε παίρνει και ξέρεις καλά τι εννοώ.

Απ' ό,τι φαίνεται εσύ έχεις χάσει κάθε κάθε έννοια μέτρου, λογικής και ντροπής! (Εγώ τουλάχιστον αυτό θα 'νιωθα!)

Αλήθεια τι εννοείς;;; Ό,τι θα με με απειλήσεις εκ νέου με μηνύσεις δημόσια πριν συμβουλευτείς δικηγόρο για να μάθεις ότι δε σε παίρνει να το κάνεις, και θα γίνεις εκ νέου ρεζίλι;

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #1001 στις: Αύγουστος 22, 2010, 06:59:03 μμ »
ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΣΤΑΣΗ ΧΩΡΙς ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΙΣ ΒΛΑΚΕΙΕς ΣΑς??????????????????????????????????????? >:( >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #1002 στις: Αύγουστος 22, 2010, 07:09:42 μμ »
ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΣΤΑΣΗ ΧΩΡΙς ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΙΣ ΒΛΑΚΕΙΕς ΣΑς??????????????????????????????????????? >:( >:( >:( >:(
χεχε!!!ναι ρε παιδιά, μήπως φταίει η πανσέληνος??? Σε όλα σχεδόν τα θέματα του φόρουμ γίνεται ένας πανικός με αλληλοκατηγορίες κλπ....

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #1003 στις: Αύγουστος 22, 2010, 07:40:20 μμ »
ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΣΤΑΣΗ ΧΩΡΙς ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΙΣ ΒΛΑΚΕΙΕς ΣΑς??????????????????????????????????????? >:( >:( >:( >:(
χεχε!!!ναι ρε παιδιά, μήπως φταίει η πανσέληνος??? Σε όλα σχεδόν τα θέματα του φόρουμ γίνεται ένας πανικός με αλληλοκατηγορίες κλπ....

Σεληνιασμένοι είμαστε όλοι!!!
 ;D
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #1004 στις: Αύγουστος 22, 2010, 07:42:17 μμ »
Εμείς μια χαρά είμαστε,οι οαεδίτες με την οίηση και την έπαρση που τους χαρακτηρίζει δεν ξέρω αν σεληνιάστηκαν. :P :P :P :P
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #1005 στις: Αύγουστος 22, 2010, 08:54:19 μμ »
΄Λώρα,

Έχεις μια τάση να γράφεις, να γράφεις, ότι σου κατέβει, πριν διαβάσεις ποιος γράφει τι.

1) Δεν είπα τίποτα για τους πολύτεκνους. Αλλά αφού είσαι και εναντίον τους (δεν άφησες και κανέναν) διάβασε πρώτα τι λέει το Σύνταγμα και μετά να έχεις άποψη. Δεν σου αρέσει το Σύνταγμα; Να το αλλάξεις!
 
2. Όσο για τα άλλα, δηλαδή τα κανάλια, γιατί δεν πας; Άντε θα γίνεις και φίρμα.

3) Για τα παιδιά δεν μιλώ, και πρόσεξε όταν μιλάς για αυτά.

4) Δεν θέλω να μου ξανα απευθύνεις τον λόγο

Όπως έγινες φίρμα κι εσύ τόσα χρόνια στα κανάλια...όχι ευχαριστώ,δεν θα πάρω!! Δεν είχα ποτέ τέτοιες βλέψεις...απλά απάντησα στην έπαρση σας με τα κανάλια!!
Και όταν γράφω κάτι έχω διαβάσει ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ πιο πριν τι έχει ειπωθεί!! Απλά δεν με ενδιέφερε όλη η προηγούμενη διένεξή σας σε σχέση με τα λεγόμενα της VIR...επικεντρώθηκα στα άλλα!
Επίσης τις απόψεις μου περί πολύτεκνων ή των παιδιών ή όποιων άλλων θεμάτων δεν νομίζω πως χρειάζομαι υποδείξεις από κανέναν για να τις εκθέσω!
Και δεν είμαι εγώ επίσης αυτή με την οποία έχουν όλοι απορία για το αν ακούει τους άλλους και την κουβέντα πριν γράψει...μάλλον για σένα έχει ειπωθεί αυτό...αλλά όπως είπες...δεν θα ασχοληθώ ξανά με τα λεγόμενά σου!

ΥΓ: Catwoman...αυρίο πρωί θα πάρω τηλέφωνο στο δικηγορικό γραφείο και θα μάθω...ως τώρα δεν έβρισκα την Κλεφτογιάννη. Θα σου πω ό,τι μου πούνε!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #1006 στις: Αύγουστος 22, 2010, 09:03:40 μμ »
Λυσσάξατε όλοι εναντίον των ΟΑΕΔιτών!
Σας παρακολουθώ καιρό τώρα και το μόνο που βλέπω είναι ότι σας έφαγε η ζήλια και η κακία εναντίον τους. Καλά έκαναν και τα κατάφεραν. Και εκεί που εγώ προσωπικά σας θεωρούσα αδικημένους, τώρα που βλέπω το πόσο κοντόφθαλμοι και μικρόψυχοι είστε κάποιοι, το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι σας ανήκει 100%  η μιζέρια σας και μάλλον σας άξιζε να φάτε τη σκόνη τους.
Τα σέβη μου!!!!!!!!!!!!!!!!
Ααααα...κι εσύ όταν θα νιώσεις στο πετσί σου τι εστί αναξιοκρατία και έλλειψη ισονομίας (που σου εύχομαι να μην το νιώσεις) έλα να μας ξαναδώσεις τα σέβη σου!! 
Για τί εγώ προσωπικά όπως και αρκετοί άλλοι στην ένσταση δεν χάναμε κάτι άμεσα απ'αυτούς,άρα δεν "λυσσάξαμε" μ'αυτούς,αλλά με το μπάχαλο της αναξιοκρατίας!!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #1007 στις: Αύγουστος 22, 2010, 09:53:23 μμ »
θα σταματησουμε να ειμαστε μικροψυχα εναντιον των καημενων των οαεδιτων( που φυσικα δε διοριζονται σε βραχονησιδες )αν οι σχολες του οαεδ μπουν στις επιλογες οταν κανουμε τις αιτησεις αναπληρωτων και μπορουμε να εχουμε και τις σχολες αυτες στην επιλογη δεχομαι παντου...αλλιως μικροψυχια για παντα!!!αντε γιατι μας εφαγε η μεγαλοψυχια σε αυτο το υπουργειο! ολοι οι φιλανθρωποι σε αυτο μαζευτηκαν. ῍Το οτι εχασε κοσμος εξαιτιας τους διορισμο που ειχαν ξεχασει τι θα πει οικογενεια και ζουσαν στα δισπροσιτα σαν ναυαγοι δε μας επιτρεπει μεγαλοψυχιες ! Εδω δεν ειμαστε φιλανθρωπικο ιδρυμα! Δε φτανει που μας κανανε ζημια ,ειναι και προκλητικοι και θελουν και μεγαλοψυχιες!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161407
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 555
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 478
Σύνολο: 493

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.