*

Αποστολέας Θέμα: Νηπιαγωγοί σε θέση δασκάλων.ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ???  (Αναγνώστηκε 45222 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος afro ΠΕ60

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εducation prescolaire
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγοί σε θέση δασκάλων.ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ???
« Απάντηση #56 στις: Ιούλιος 13, 2010, 10:31:37 μμ »
emmaki συμφωνω μαζι σου οτι δεν πρεπει να μπλεκονται οι βαθμιδες.Μονο που οι νηπ/γοι αντιμετωπιζουν ανεργια και δουλευουν στα δημοτικα,δεν παιρνουν τη δουλεια των δασκαλων.Αντιθετως οι βρεφοκομοι διεκδικουν και καταλαμβανουν δικες μας θεσεις στους παιδικους σταθμους εδω και πολλα χρονια.Με το συγκεκριμενο εγγραφο στο οποιο αναφερεστε οι βρεφοκομοι πήγαν και στην υφυπουργο Παιδειας για να διεκδιησουν κομματι απο την πιτα του δημοσιου νηπ/γειου.
Οι νηπ/γοι δεν πηραν τη δουλεια κανενος.
Ο διορισμος στο δημοσιο φυσικά θελει διαβασμα και κοπο αλλα ειναι και θεμα τυχης.Σκεφτηκες ποτε λοιπον οτι υπαρχουν εκει εξω νηπ/γοι με μεταπτυχιακα που δεν ειναι στο δημοσιο?Δεν εισαι η μοναδικη που διαβασες και περασες στο ασεπ και κανεις master phd,για αυτο μην κατηγορεις οσους μεσα σε αυτες τις πραγματικα δυσκολες στιγμες διεκδικουν μια θεση στα δημοτικά.Το προβλημα ειναι η ανεργια και αυτο δημιουργει και αλλα μεγαλυτερα προβληματα.




Δεν είπα ΠΟΤΕ ότι είμαι η μόνη που διάβασα και πε΄ρασα στον ΑΣΕΠ, ότι είμαι η μόνη με μεταπτυχιακό και η μόνη που κάνει διδακτορικό! ΠΟΤΕ! Ίσα ίσα, είναι πολλοί οι συνάδελφοι με ανάλογα και με πρισσότερα προσόντα από μένα! Είναι πολλοί οι συνάδελφοι που δεν τους φτάνω ούτε στο μικ΄ρο τους δαχτυλάκι!
Σπουδάσατε (και σπούδασα) ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΙ! Όχι ΔΑΣΚΑΛΟΙ! Εκέι είναι ο διαχωρισμός! Άλλο το να εξυπηρετείτε μία κατάσταση και άλλο το να ΔΙΕΚΔΙΚΕΙΤΕ θέσεις στα δημοτικά.....
Η διαφορά είναι τεράστια! Και εκεί το εστιάζω και όχι φυσικά σε κάτι άλλο, όπως έχει υπονοηθεί αρκετές φορές για τον εαυτό μου!


Emmaki   συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Κάποια στιγμή επιτέλους τα επαγγελματικά δικαιώματα του κάθε κλάδου θα πρέπει να γίνουν σεβαστά!!!
Και φυσικά όσοι διοριστήκαμε τίποτα δεν μας χαρίστηκε:. Για να διοριστούμε κοπιάσαμε υπερβολικά!!!!!!!!!!
Δια βίου Εκπαίδευση

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νηπιαγωγοί σε θέση δασκάλων.ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ???
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:10:16 »

Αποσυνδεδεμένος gogo85

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγοί σε θέση δασκάλων.ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ???
« Απάντηση #57 στις: Ιούλιος 14, 2010, 01:33:26 πμ »
πιστεύω οτι λέτε το ίδιο πράγμα με αλλά λόγια :)
φυσικα ο καθένας πρέπει να ασχολείται με αύτο που έχει σπουδάσει!!!Οταν όμως υπάρχουν ιδιωτικά σχολεία που εχούν έλλεψη από δασκάλους γιατί να μην παει ο άνεργος νηπιαγωγός να διευκολύνει την κατάστση??Να ασχολήθει με κατι που μπορεί να ανταπεξέλθει?Γιατί πραγματικά μπορει να ανταπεξέλθει ειδικά στην πρώτη δημοτικού!!!Και δεν το κανει γιατι θέλει να φαει τη θεση του δασκαλου,απλά αυτή η θέση είναι κενή!Και οταν βρει θέση στο νηπιαγωγείο με μεγάλη του χαρά θα πάει εκεί!!...Ειναι λοιπον προτιμότερο να δουλέψει ως δασκαλος παρα ως σερβιτόρος!!Eτσι δεν ειναι emmaki???Α!Δεν ανεφερα οτι ειμαι δασκάλα!

Αποσυνδεδεμένος afro ΠΕ60

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εducation prescolaire
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγοί σε θέση δασκάλων.ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ???
« Απάντηση #58 στις: Ιούλιος 14, 2010, 12:13:08 μμ »
πιστεύω οτι λέτε το ίδιο πράγμα με αλλά λόγια :)
φυσικα ο καθένας πρέπει να ασχολείται με αύτο που έχει σπουδάσει!!!Οταν όμως υπάρχουν ιδιωτικά σχολεία που εχούν έλλεψη από δασκάλους γιατί να μην παει ο άνεργος νηπιαγωγός να διευκολύνει την κατάστση??Να ασχολήθει με κατι που μπορεί να ανταπεξέλθει?Γιατί πραγματικά μπορει να ανταπεξέλθει ειδικά στην πρώτη δημοτικού!!!Και δεν το κανει γιατι θέλει να φαει τη θεση του δασκαλου,απλά αυτή η θέση είναι κενή!Και οταν βρει θέση στο νηπιαγωγείο με μεγάλη του χαρά θα πάει εκεί!!...Ειναι λοιπον προτιμότερο να δουλέψει ως δασκαλος παρα ως σερβιτόρος!!Eτσι δεν ειναι emmaki???Α!Δεν ανεφερα οτι ειμαι δασκάλα!


Φυσικά και θα πάει! Απλά λέμε ότι δεν είναι σωστό για τους μαθητές γιατί απλά δεν έχει τα προσόντα!!!!!! Ούτε η νηπιαγωγός να διδάξει στο Δημοτικό, ούτε η δασκάλα στο νη[πιαγωγείο!!!!!!
Δια βίου Εκπαίδευση

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγοί σε θέση δασκάλων.ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ???
« Απάντηση #59 στις: Ιούλιος 14, 2010, 12:35:47 μμ »
emmaki συμφωνω μαζι σου οτι δεν πρεπει να μπλεκονται οι βαθμιδες.Μονο που οι νηπ/γοι αντιμετωπιζουν ανεργια και δουλευουν στα δημοτικα,δεν παιρνουν τη δουλεια των δασκαλων.Αντιθετως οι βρεφοκομοι διεκδικουν και καταλαμβανουν δικες μας θεσεις στους παιδικους σταθμους εδω και πολλα χρονια.Με το συγκεκριμενο εγγραφο στο οποιο αναφερεστε οι βρεφοκομοι πήγαν και στην υφυπουργο Παιδειας για να διεκδιησουν κομματι απο την πιτα του δημοσιου νηπ/γειου.
Οι νηπ/γοι δεν πηραν τη δουλεια κανενος.
Ο διορισμος στο δημοσιο φυσικά θελει διαβασμα και κοπο αλλα ειναι και θεμα τυχης.Σκεφτηκες ποτε λοιπον οτι υπαρχουν εκει εξω νηπ/γοι με μεταπτυχιακα που δεν ειναι στο δημοσιο?Δεν εισαι η μοναδικη που διαβασες και περασες στο ασεπ και κανεις master phd,για αυτο μην κατηγορεις οσους μεσα σε αυτες τις πραγματικα δυσκολες στιγμες διεκδικουν μια θεση στα δημοτικά.Το προβλημα ειναι η ανεργια και αυτο δημιουργει και αλλα μεγαλυτερα προβληματα.


Δεν είπα ΠΟΤΕ ότι είμαι η μόνη που διάβασα και πε΄ρασα στον ΑΣΕΠ, ότι είμαι η μόνη με μεταπτυχιακό και η μόνη που κάνει διδακτορικό! ΠΟΤΕ! Ίσα ίσα, είναι πολλοί οι συνάδελφοι με ανάλογα και με πρισσότερα προσόντα από μένα! Είναι πολλοί οι συνάδελφοι που δεν τους φτάνω ούτε στο μικ΄ρο τους δαχτυλάκι!
Σπουδάσατε (και σπούδασα) ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΙ! Όχι ΔΑΣΚΑΛΟΙ! Εκέι είναι ο διαχωρισμός! Άλλο το να εξυπηρετείτε μία κατάσταση και άλλο το να ΔΙΕΚΔΙΚΕΙΤΕ θέσεις στα δημοτικά.....
Η διαφορά είναι τεράστια! Και εκεί το εστιάζω και όχι φυσικά σε κάτι άλλο, όπως έχει υπονοηθεί αρκετές φορές για τον εαυτό μου!
Παρόλαυτά emmaki χθες όταν σχολίασα την είσοδο των δασκάλων στα ΕΕΕΕΚ της Β'θμιας (μονάδες ειδικής αγωγής) έσπευσες να μου υπενθιμήσεις πως δεν τρέχει και τίποτα γιατί γίνεται χρόνια τώρα.......................εκεί δηλαδή είναι καλό να μπαίνουν σε άλλη βαθμίδα οι δάκαλοι μόνο και μόνο επειδή είναι Α'θμια τα παιδιά κι αν δεν παινέψουμε το σπίτι μας θα πέσει να μας πλακώσει!!
Ωραία αναπτύσσουμε θεωρίες,αλλά τελικά δύσκολη η συνέπεια λόγων και στάσης και ορίζεται ανάλογα με το πώς αντιμετωπίζουμε τον άλλο..............
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νηπιαγωγοί σε θέση δασκάλων.ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ???
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:10:16 »

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγοί σε θέση δασκάλων.ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ???
« Απάντηση #60 στις: Ιούλιος 14, 2010, 12:44:40 μμ »
Και κάτι ακόμη....επειδή είμαι ΠΕ02 και με κάλεσαν κάποτε να δουλέψω σε ιδιωτικό στη Β' δημοτικού.......παιδιά είναι τόσο εκτός αντικειμένου μας που εγώ δεν ανέχτηκα να υπηρετήσω αυτή την αθλιότητα και παραιτήθηκα σε 3 μέρες!! Και από τότε επειδή ξέρω πως υπάρχει νόμος που λέει πως ελλείψει δασκάλων παιρνουν νηπιαγωγούς τουλάχιστον για τις 3 πρώτες τάξεις του δημοτικού....λέω χίλιες φορές οι νηπιαγωγοί σ'αυτές τις θέσεις,αλλά πάντα υπό το καθεστώς της έλλειψης δασκάλων.........όχι να εγκαθιδρυθεΙ.....όπως πάνε να το εγκαθιδρύσουν οι δάσκαλοι στις μονάδες ειδικής αγωγής της Β'θμιας ενώ δεν υπάρχει φυσικά έλλειψη φιλολόγων και μαθηματικών.....καθείς εφ' ω ετάχθη!!!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγοί σε θέση δασκάλων.ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ???
« Απάντηση #61 στις: Ιούλιος 14, 2010, 01:00:30 μμ »
συμφωνω και γω με ΛΩΡΑ. οι νηπιαγωγοι ειναι σαφεστατα πιο καταλληλοι για τα παιδια της Β' δημοτικου.
και προτιμω να διοριζονται νηπιαγωγοι σε θεση δασκαλων παρα καθηγητες.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγοί σε θέση δασκάλων.ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ???
« Απάντηση #62 στις: Ιούλιος 14, 2010, 07:43:50 μμ »
πιστεύω οτι λέτε το ίδιο πράγμα με αλλά λόγια :)
φυσικα ο καθένας πρέπει να ασχολείται με αύτο που έχει σπουδάσει!!!Οταν όμως υπάρχουν ιδιωτικά σχολεία που εχούν έλλεψη από δασκάλους γιατί να μην παει ο άνεργος νηπιαγωγός να διευκολύνει την κατάστση??Να ασχολήθει με κατι που μπορεί να ανταπεξέλθει?Γιατί πραγματικά μπορει να ανταπεξέλθει ειδικά στην πρώτη δημοτικού!!!Και δεν το κανει γιατι θέλει να φαει τη θεση του δασκαλου,απλά αυτή η θέση είναι κενή!Και οταν βρει θέση στο νηπιαγωγείο με μεγάλη του χαρά θα πάει εκεί!!...Ειναι λοιπον προτιμότερο να δουλέψει ως δασκαλος παρα ως σερβιτόρος!!Eτσι δεν ειναι emmaki???Α!Δεν ανεφερα οτι ειμαι δασκάλα!
Την ίδια άποψη έχω και εγω και πολλοί δάσκαλοι που έχω συζητήσει μαζί τους αυτό το θέμα...

Επίσης αυτο που έχω να πω εγω είναι οτι κανένας μας (Νηπιαγωγός) δεν έχει αρνητική άποψη όταν δουλεύουν οι συνάδελφοι του σε παιδικους σταθμούς με παιδιά 2,3 ετών οπου φυσικά και ΔΕΝ κάνουν τη δουλεια την οποία σπούδασαν...Για μένα αυτο είναι το πιο τραγικό απ' όλα...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 14, 2010, 07:47:29 μμ από vasp »

Αποσυνδεδεμένος Moonchild

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγοί σε θέση δασκάλων.ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ???
« Απάντηση #63 στις: Ιούλιος 20, 2010, 03:15:53 μμ »
Είναι άλλο όμως το να κατανοούμε πως εξυπηρετούμε μια κατάσταση (έλλειψη δασκάλων) και άλλο το να θεωρούμε ότι δικαιούμαστε να δουλεύουμε με παιδιά των πρώτων τάξεων του δημοτικού. Πολλές νηπιαγωγοί πιστεύουν το δεύτερο και αντίστοιχα το ίδιο διεκδικούν οι βρεφονηπιοκόμοι για το νηπιαγωγείο.

Kαταρχήν, δεν έχω ακούσει καμιά νηπιαγωγό να λέει πως θέλει να γίνει δασκάλα, επειδή δούλεψε κάποια χρόνια σε δημοτικό σχολείο.. Για ποιο λόγο το λέτε αυτό,δεν ξέρω..
Προσωπικά,θα ήθελα τα χρόνια αυτά που δούλευα στο ιδιωτικό δημοτικό να προσμετρηθούν ως προϋπηρεσία για το δημόσιο.. ουσιαστικά μόνο αυτό ζητώ.. & δε νομίζω ότι είναι και τόσο παράλογο αυτό..
Μπορεί να ειναι μια δουλειά σε διαφορετικό κλάδο αλλά μήπως και στο νηπιαγωγείο, τα νήπια (κάποια απ'αυτά τουλάχιστον) στο τέλος της χρονιάς δεν φτάνουν σε σημείο να ξέρουν ανάγνωση και γραφή; (φυσικά όχι ορθογραφημένα όπως στο δημοτικό..) Μ'αυτό θέλω να πω, πώς σίγουρα υπάρχουν διαφορές μεταξύ νηπιαγωγείου-δημοτικού,αλλά οι ηλικίες είναι πολύ κοντά & οι γνώσεις που έχουμε οι νηπιαγωγοί είναι αρκετές για να μπορέσουμε να ανταπεξέλθουμε στις απαιτήσεις της α΄& β΄ δημοτικού..
Οπως άλλωστε έκανε και παλιότερα το υπουργείο, θεωρώ ότι θα μπορούσαν να μας δώσουν τα μόρια από τη δουλειά μας στα δημοτικά..

Αποσυνδεδεμένος Blackrider

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγοί σε θέση δασκάλων.ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ???
« Απάντηση #64 στις: Αύγουστος 02, 2010, 11:35:43 πμ »
Συμφωνώ κι εγώ!
Να βάλουμε δασκάλους να διδάσκουν αρχαία στο γυμνάσιο και να βάλουμε φιλολόγους στην Ε' και ΣΤ' δημοτικού.
Επίσης, δάσκαλοι και βρεφονηπιοκόμοι να διδάσκουν στο νηπιαγωγείο και οι νηπιαγωγοί στην Α' και Β' δημοτικού.
Τέλος μπορούν να διδάσκει ο κυρ-Σταύρος ο μανάβης Μελέτη Περιβάλλοντος,
ο Γιώργος που έχει μαύρη ζώνη στο καράτε, Γυμναστική
και ο κυρ-Παναγιώτης ο μπακάλης, Μαθηματικά.

Είμαστε σοβαροί; Πώς είναι δυνατόν να υπάρχουν τέτοια topic. ΕΛΕΟΣ!
Ο παραλογισμός σε όλο του το μεγαλείο!!!

Αποσυνδεδεμένος LEGOLA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγοί σε θέση δασκάλων.ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ???
« Απάντηση #65 στις: Αύγουστος 02, 2010, 02:10:21 μμ »
Συμφωνώ κι εγώ!
Να βάλουμε δασκάλους να διδάσκουν αρχαία στο γυμνάσιο και να βάλουμε φιλολόγους στην Ε' και ΣΤ' δημοτικού.
Επίσης, δάσκαλοι και βρεφονηπιοκόμοι να διδάσκουν στο νηπιαγωγείο και οι νηπιαγωγοί στην Α' και Β' δημοτικού.
Τέλος μπορούν να διδάσκει ο κυρ-Σταύρος ο μανάβης Μελέτη Περιβάλλοντος,
ο Γιώργος που έχει μαύρη ζώνη στο καράτε, Γυμναστική
και ο κυρ-Παναγιώτης ο μπακάλης, Μαθηματικά.

Είμαστε σοβαροί; Πώς είναι δυνατόν να υπάρχουν τέτοια topic. ΕΛΕΟΣ!
Ο παραλογισμός σε όλο του το μεγαλείο!!!

   ;D ;D ;D Πολ'υ καλό  μέκανες και ΄γελασα μέσα στην αγωνία μου για τους διορισμούς. Εγώ πάντως είμαι νηπιαγωγός αλλά στην Α δημοτικού δεν θα ήθελα να διδάξω ο καθένας στο αντικειμενό του

Αποσυνδεδεμένος Gi@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 963
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Νηπιαγωγός!!!
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγοί σε θέση δασκάλων.ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ???
« Απάντηση #66 στις: Αύγουστος 26, 2010, 12:51:29 μμ »
Γνωρίζει κανείς αν εχει βγει νεα εγκυκλιος και αν επιτρεπεται ακομα οι νηπιαγωγοί να είναι σε ιδιωτικά δημοτικά σχολεία στην πρώτη και δευτερα δημοτικού ???
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος Moonchild

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγοί σε θέση δασκάλων.ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ???
« Απάντηση #67 στις: Αύγουστος 29, 2010, 07:53:42 μμ »
 ;D ;D ;D Πολ'υ καλό  μέκανες και ΄γελασα μέσα στην αγωνία μου για τους διορισμούς. Εγώ πάντως είμαι νηπιαγωγός αλλά στην Α δημοτικού δεν θα ήθελα να διδάξω ο καθένας στο αντικειμενό του
[/quote]

Πίστεψέ με LEGOLA.. και γω προσωπικά προτιμώ να δουλεύω ως νηπιαγωγός παρά στην α΄ή στη β΄δημοτικού.. Μακάρι να δούλευα εκεί.. Αλλά δυστυχώς τα ιδιωτικά νηπιαγωγεία (στο ΥΠΕΠΘ) είναι ελάχιστα σε σχέση με τις άνεργες νηπιαγωγούς που υπάρχουν και στους παιδικούς σταθμούς αν δεν έχεις εμπειρία σε νηπιαγωγείο, δε σε βάζουν σε ηλικίες 4-6,αλλά σε μικρότερα, που και πάλι οι ηλικίες αυτές δεν είναι για μας (ΣΣ: Τουλάχιστον σε μένα αυτό έγινε)
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2010, 07:55:27 μμ από Moonchild »

Αποσυνδεδεμένος Moonchild

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγοί σε θέση δασκάλων.ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ???
« Απάντηση #68 στις: Αύγουστος 29, 2010, 07:57:44 μμ »
;D ;D ;D Πολ'υ καλό  μέκανες και ΄γελασα μέσα στην αγωνία μου για τους διορισμούς. Εγώ πάντως είμαι νηπιαγωγός αλλά στην Α δημοτικού δεν θα ήθελα να διδάξω ο καθένας στο αντικειμενό του

Πίστεψέ με LEGOLA.. και γω προσωπικά προτιμώ να δουλεύω ως νηπιαγωγός παρά στην α΄ή στη β΄δημοτικού.. Μακάρι να δούλευα εκεί.. Αλλά δυστυχώς τα ιδιωτικά νηπιαγωγεία (στο ΥΠΕΠΘ) είναι ελάχιστα σε σχέση με τις άνεργες νηπιαγωγούς που υπάρχουν και στους παιδικούς σταθμούς αν δεν έχεις εμπειρία σε νηπιαγωγείο, δε σε βάζουν σε ηλικίες 4-6,αλλά σε μικρότερα, που και πάλι οι ηλικίες αυτές δεν είναι για μας (ΣΣ: Τουλάχιστον σε μένα αυτό έγινε)
[/quote]

Αποσυνδεδεμένος Gi@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 963
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Νηπιαγωγός!!!
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγοί σε θέση δασκάλων.ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ???
« Απάντηση #69 στις: Αύγουστος 29, 2010, 07:58:59 μμ »
;D ;D ;D Πολ'υ καλό  μέκανες και ΄γελασα μέσα στην αγωνία μου για τους διορισμούς. Εγώ πάντως είμαι νηπιαγωγός αλλά στην Α δημοτικού δεν θα ήθελα να διδάξω ο καθένας στο αντικειμενό του

Πίστεψέ με LEGOLA.. και γω προσωπικά προτιμώ να δουλεύω ως νηπιαγωγός παρά στην α΄ή στη β΄δημοτικού.. Μακάρι να δούλευα εκεί.. Αλλά δυστυχώς τα ιδιωτικά νηπιαγωγεία (στο ΥΠΕΠΘ) είναι ελάχιστα σε σχέση με τις άνεργες νηπιαγωγούς που υπάρχουν και στους παιδικούς σταθμούς αν δεν έχεις εμπειρία σε νηπιαγωγείο, δε σε βάζουν σε ηλικίες 4-6,αλλά σε μικρότερα, που και πάλι οι ηλικίες αυτές δεν είναι για μας (ΣΣ: Τουλάχιστον σε μένα αυτό έγινε)

Λίγο πολύ κοπέλα μου το ίδιο έχει γίνει σε αρκετούς νηπιαγωγούς !! Αλλά ας μην ξεχνάμε ότι έξω από το χορό πολύ ξέρουν και χορεύουν !!!
ΠΕ 60

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161712
  • Σύνολο θεμάτων: 19233
  • Σε σύνδεση σήμερα: 576
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 535
Σύνολο: 551

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.