*

Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008  (Αναγνώστηκε 72051 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vasg

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ17-07
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #42 στις: Ιούνιος 06, 2007, 10:12:51 πμ »
Όσον αφορά την απόδειξη γνώσης χρήσης Η/Υ.
Θα παρατηρήσατε ότι έχει προστεθει το Π.Δ 50/2001 με τα σχετικά του άρθρα.
Μπορείττε να φανταστείτε γιατί περσυσι δεν αναφερόταν?
Γιατί, για τον λόγο αυτό η ΑΣΠΑΙΤΕ οφείλει να δώσει μία απάντηση στον Σινήγορο του Πόλίτη, μετά από ένσταση μου διότι πέρυσι
ζητούσε μόνο ECDL. Στην περυσινη προκήρυξη δεν λήφθηκε υπόψιν το Π.Δ 44/2005, το οποίο στηρίζεται στο 50/2001 και λέει σε επιπλέον παράγραφο του ότι για την απόδειξη γνώσης χρήσης Η/Υ αρκεί:
Οι απόφοιτοι οποιοδήποτε τμήματος να έχουν διδαχθεί στην σχολή τους τουλάχιστον 5 μαθήματα συναφή με μαθήμτα τμήματος Πληροφορικής. Αν συμβαίνει αυτό, τότε το κάθε τμήμα δίνει σχετική βεβαίωση για την επιτυχη παρακολούθηση αυτών μαθημάτων και έτσι δεν χρειάζεται ECDL.
Εγω π.χ έχω τελειώσει Ηλεκτρολόγος ΤΕΙ, έχουμε κάνει στην σχολή Προγραμματισμό, Ψηφιακά, Μικροϋπολογιστές κτλ.
Είναι δυνατόνα να τους κάνω την χάρη και να πάω να δώσω για ECDL?????
H σχολή μου, χορηγεί σχετική βεβαίωση για την πιστοποίηση γνώσης Η/Υ στηριζόμενη στο Π.Δ 44/2005.
Η ΑΣΠΑΙΤΕ πέρυσι δεν δέχθηκε αυτή την βεβαίωση φυσιικα. Για τον λόγο αυτό έκανα προσφυγή στον συνήγορο του πολίτη.
Ακόμα περιμένω απάντηση. Και αν κατάλαβα η απάντηση εδώθει στην φετυνή προκήρυξη, όπου αγνοόυν το μεταγενέστερο Π.Δ 44/2205 ζητουν μόνα όσα αναφέρονται στο 50/2001 και αυτό γιατί δεν έχει την παραπάνω παράγραφο όπου η γνώση Η/Υ ποστοποιείται με 5 μαθήματα Πληροφορικής!!
Δεν θα τους αφήσω έτσι, βρίσκομαι σε συνεχή επικοινωνία με τον συνήγορο του πολίτη, η πονηριά και η παρατυπία τους δεν έχει όρια!!!!
Δεν μπορεί να έχει βγεί καινούργιο Π.Δ και αυτοί να ενμένουν  στο παλίο του γιατί απλά έτσι τους συμεφέρει!!
Είνιαι απαράδεκτοι γιατί νομίζουν ότι μασάμε κουτόχορτο!!
Γιαυτό για οτιδήποτε σας αδικεί και σας εξοργίζει μην διστάσετε να προσφύγετε στον συνήγορο του πολίτη.
Η κατάσταση με την ΑΣΠΑΙΤΕ κάθε χρόνο ξεφεύγει!!
Ξυπνήστε και μην ψαρώνεται!!!
Learning by doing...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:10:33 »

Αποσυνδεδεμένος buruburu

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 09
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #43 στις: Ιούνιος 06, 2007, 12:06:00 μμ »
Κατ' αρχήν καλημέρα σε όλους!

Mat δεν είμαι και ο πιο πληροφορημένος άνθρωπος πάνω σ' αυτό αλλά θυμάμαι πέρσι όταν είχαν βγει οι πίνακες με ωρομίσθιους-αναπληρωτές κλπ. είχε προκύψει το ζήτημα πώς γίνεται κάποιος να τελειώσει τη μία χρονιά και να έχει παιδαγωγική κατάρτιση στο καπάκι την επόμενη (μιλάω πάντα για τις μη-καθηγητικές σχολές) και θυμάμαι ότι κάποιος είχε απαντήσει σε φόρουμ ότι "αν ένας φοιτητής πάρει 4 μαθήματα σχετικά με εκπαίδευση, διδακτικές κτλ. στη σχολή του θεωρείται ότι έχει παιδαγωγική κατάρτιση". Το κατά πόσο ισχύει αυτό εγώ δεν το γνωρίζω. Το μόνο που ξέρω με σιγουριά είναι ότι από τότε που τελείωσα εγώ στη δική μου σχολή (Οικονομικό Τμήμα Πανεπιστημίου Αθηνών) έχουν μπει 4 παιδαγωγικά μαθήματα (όταν ήμουν εγώ δεν υπήρχε κανένα).
Συμφωνώ ότι το σύστημα επιλογής είναι άδικο. Δεν είπα ποτέ να βαθμολογείται βάσει βαθμού πτυχίου αλλά έτσι όπως είναι τώρα ευνοούνται σαφώς μόνο οι μεταπτυχιακοί  :(. Για μένα το πιο σωστό θα ήταν να συνυπολογίζονται όλοι οι παράγοντες αλλά τη μεγαλύτερη βαρύτητα να έχει η ημερομηνία κτήσης του πτυχίου γιατί πώς να το κάνουμε, είναι παντελώς άδικο αυτή τη στιγμή ένας πιτσιρικάς με ένα ό,τι να'ναι μεταπτυχιακό να προηγείται π.χ. του ωρομίσθιου που δουλεύει 5 χρόνια (δεν είμαι ούτε καν απ' αυτό).

Περιττό να σου πω ότι με έστειλες μ' αυτό που είπες περί της διδασκαλίας, είχα την εντύπωση ότι ο κοινωνιολόγος διδάκσεται διδακτική της κοινωνιολογίας, ο οικονομολόγος των οικονομικών και πάει λέγοντας. Έχω φρίξει λέμε!!!  :o

porcupinetree αυτό ξανά πες το.

sure άμα τους βρεις σε παρακαλώ να μου τους στείλεις κι εμένα, να δούμε άμα έχουμε φέτος καμιά ελπίδα. Όχι τίποτ' άλλο, σύμφωνα με την περσινή μου θέση (και αν παίρνανε και φέτος 15) ήθελα να πιστεύω ότι έχω κάποιες ελπίδες. Τώρα δεν το πιστεύω πια...  ???

Και για να έχουμε καλό ερώτημα: Τα 50 ευρά τι τα θέλουν; Για ποιό λόγο να πληρώνεις για να κάνεις μία αίτηση από τη στιγμή που ΕΚΕΙΝΟΙ τη ζητάνε; Μήπως να μας πληρώσουν εμάς για το τρέξιμο που κάνουμε να μαζέψουμε τη χαρτούρα;

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #44 στις: Ιούνιος 06, 2007, 01:00:49 μμ »
Βuruburu, θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου ως προς το κριτήριο κτήσης του πτυχίου. Όχι γιατι έχω κάτι με τα νέα παιδιά που μόλις έχουν πάρει πτυχίο και είναι γεμάτα ενέργεια και όνειρα (περάσαμε άλλωστε και εμείς απο αυτή την ηλικία) αλλά, γιατι πράγματι με το υπάρχον σύστημα κάποιοι θα φτάσουν να είναι μεσόκοποι και ακόμη δεν θα έχουν πτυχίο παιδαγωγικών και θα φτάσουν να διοριστούν ως εκπαιδευτικοί κοντά στη σύνταξη!!!
Το αρχικό μου σχόλιο περί του κριτηρίου επαγγελματικής εμπειρίας ίσως ήταν άστοχο γιατί θυμήθηκα πόσο δύσκολο ήταν τότε που είχα πάρει το πτυχίο μου να μπείς στην ΑΣΠΑΙΤΕ με βάση αυτό το κριτήριο. Τώρα σκέφτομαι πως όταν θέλουν να βάλουν εμπόδια πάντα θα βρίσκουν κάτι για να ευνοούνται  οι ευνοούμενοι. Γιατί μπορεί να έχει αυξηθεί ο αριθμός αυτών που κάνουν μεταπτυχιακά αλλά  δεν παύει να είναι αλήθεια πως εξακολουθεί να είναι «πολυτέλεια» για μεγάλο αριθμό πτυχιούχων.
Επίσης παρόλο που υπάρχει ντιρεκτίβα από την ΕΕ και έχουν υποχρεωθεί οι καρεκλοκένταυροι της χώρας μας να άρουν το όριο ηλικίας σχεδόν σε όλους τους τομείς και διαγωνισμούς είναι φοβερό πως βρίσκουν κάθε φορά τρόπους να ανακόψουν τη "φόρα" σε όσους είναι πάνω από 30-35. Δείτε για παράδειγμα πως ενώ υπάρχει το κριτήριο της προϋπηρεσίας στους διαγωνισμούς με σειρά προτεραιότητα ο ανώτατος βαθμός μορίων που μπορεί να πάρει κανείς είναι 420 μόρια, νομίζω, γιατί αναγνωρίζονται και βαθμολογούνται μέχρι 60 μήνες επαγγελματικής εμπειρίας. Έτσι κάποιος που παρότι έχει μεγάλη επαγγελματική εμπειρία συνεπώς και μεγαλύτερη ηλικία μένει εκτός από ένα νεότερο που μπορεί να έχει μεταπτυχιακό, δυο και τρεις γλώσσες αλλά από μηδέν έως ελάχιστη επαγγελματική εμπειρία. Κάτι ανάλογο τελικά ίσως να σκέφτηκαν τώρα και οι αρμόδιοι που επέβαλαν τα κριτήρια επιλογής για την ΑΣΠΑΙΤΕ.

Συγγνώμη αν σε έστειλα με την εμπειρία που είχα εγώ στην ΣΕΛΕΤΕ περί διδακτικής. Τότε πάντως που την τελείωσα εγώ έτσι είχαν τα πράγματα. Παρακολουθούσαμε μαζί τα μαθήματα κοινωνιολόγοι και πληροφορικοί και καλά στα γενικά παιδαγωγικά και τη συμβουλευτική αλλά στη διδακτική μας έκανε μάθημα μια φυσικός εξαιρετική στο αντικείμενο της διδακτικής αλλά των φυσικών επιστημών!!!! Στην διδακτική της κοινωνιολογίας ή της πληροφορικής δεν μπορούσε να μας βοηθήσει ή τουλάχιστον να μας δώσει κάτι τις παραπάνω από αυτό που είχαμε διδαχθεί στη σχολή μας. Γιατί προσωπικά στη διδακτική της κοινωνιολογία μόνο τον Τάτση μπορώ να αξιοποιήσω.
Μπορεί και μακάρι να έχουν αλλάξει τα πράγματα σήμερα, αυτό δεν το ξέρω μόνο τα παιδιά που έχουν τελειώσει πρόσφατα μπορούν να μας πουν. ???
Και κάτι τελευταίο. Σκέφτομαι πως εντάξει όταν ήταν ένα μόνο εξάμηνο η ΣΕΛΕΤΕ ας πούμε ότι καλώς (παρότι έχω κάποιες επιφυλάξεις) δεν αναγνωρίζονταν ως μεταπτυχιακό αλλά τώρα που είναι ένας χρόνος γιατί δεν αναγνωρίζεται και πάλι ως κανονικό μεταπτυχιακό?
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος minus

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #45 στις: Ιούνιος 06, 2007, 01:17:15 μμ »
Δεν αναγνωριζεται ως μεταπτυχιακο για τους ιδιους περιπου λογους που οι καρεκλοκενταυροι αφηνουν ακομη τα ορια ηλικιας.
Μονο αν τους πιεσει η ευρωπαικη ενωση ισως γινει αυτο.
Ας αποφασισουν τι ειναι η ασπαιτε. Μεταδευτεροβαθμια? Τριτοβαθμια εκπαιδευση? Αδιαβαθμιστη? Εν τελει τι πτυχιο χορηγει? Πτυχιο δεν δινει, μεταπτυχιακο δεν δινει, 1 χρονο για ενα πιστοποιητικο? Κι αν τελικα δεν καταφερει καποιος να μπει εκπαιδευση(λεμε τωρα) του μενει αμανατι το χαρτι να το κοιταει?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:10:33 »

Αποσυνδεδεμένος sure

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #46 στις: Ιούνιος 06, 2007, 02:02:40 μμ »
buruburu,ναι,μην ανησυχείς,αν μου τα στείλουν θα τα στείλω και σε σένα!

'Οσο γι'αυτά που συζητάτε,δεν θα μεμψιμοιρήσω αλλά δεν την πιάνουμε πουθενά την ΑΣΠΑΙΤΕ!ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧ!

Αποσυνδεδεμένος PENELOPE

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • ΠΕ18.02
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #47 στις: Ιούνιος 06, 2007, 02:08:40 μμ »
Δηλαδή για το ECDL αρκεί το ανάλογο πτυχίο με τις 3 ενότητες Word, Excel Internet  το οποίο γίνεται δεκτο και στις διάφορες προκυρήξεις ή θέλουν και τις 7 ενότητές ???
Ευχαριστω....

Αποσυνδεδεμένος buruburu

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 09
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #48 στις: Ιούνιος 06, 2007, 02:11:33 μμ »
Δηλαδή για το ECDL αρκεί το ανάλογο πτυχίο με τις 3 ενότητες Word, Excel Internet  το οποίο γίνεται δεκτο και στις διάφορες προκυρήξεις ή θέλουν και τις 7 ενότητές ???
Ευχαριστω....

Εγώ πάντως που πέρσι ένα τέτοιο είχα καταθέσει (με τις 3 ενότητες) μου το μέτρησαν κανονικά...

Αποσυνδεδεμένος NEF

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Φύλο: Άντρας
  • Ars longa, vita brevis
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #49 στις: Ιούνιος 06, 2007, 03:30:48 μμ »
Καλησπέρα! Με συγχωρείτε γαι την ερώτηση αν είναι λίγο αφελής. Δε θέλω να σας εκνευρίσω. Αν ανοίκεις στο ΠΕ20 τα 5 μόρια για τη γνώση Η/Υ τα παίρνεις;  :-\

Αποσυνδεδεμένος kamakis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 169
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #50 στις: Ιούνιος 06, 2007, 04:09:09 μμ »
Καλησπέρα. Θα ήθελα κάποιος αν έχει να μου στείλει τον πίνακα με την αναλυτική μοριοδότηση για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ κλάδο ΠΕ09, να δω αν έχω ελπίδες εισαγωγής ή τσάμπα θα πάει το 50ευρω (σιγά το Wharton (βλ. ΑΣΠΑΙΤΕ) που θέλει και 50ευρώ παράβολο για αιτήσεις

makemydayaueb@yahoo.gr   για αποστολή του πίνακα

Επίσης θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος αν γνωρίζει στο παρακάτω θέμα:
Είμαι σε κάποιο μεταπτυχιακό πρόγραμμα διάρκειας 4 εξαμήνων. Έχω περάσει όλα τα μαθήματα με επιτυχία και εκκρεμεί μόνο η διπλωματική μου εργασία. Υπάρχει πιθανότητα να μου μετρήσουν το μεταπτυχιακό αν παραδόσω την διπλωματική πριν τις 25/6?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον μπει στο κόπο να απαντήσει

Αποσυνδεδεμένος tsixlas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #51 στις: Ιούνιος 06, 2007, 04:16:28 μμ »

Aπο όλα αυτά που διαβάζω καταλαβαίνω πως όσοι δεν έχουν μεταπτυχιακό δεν αξίζει καν να κάνουν αίτηση. Χαμένη ιστοριά η φετινή ΑΣΠΑΙΤΕ...

Αποσυνδεδεμένος tsixlas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #52 στις: Ιούνιος 06, 2007, 04:20:03 μμ »
Επίσης επειδή έχω μπερδευτεί!

PE09 έχεις τους περσινούς πίνακες εισαγωμένων. Σε αυτούς τους πίνακες αναγράφονται ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ τα μόρια τους? Πόσα πήραν απο πτυχίο, ξένη γλώσσα κτλ.??? 
Η αναγράφονται μόνο τα συνολικά τους μόρια???

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #53 στις: Ιούνιος 06, 2007, 05:07:07 μμ »
Καλησπέρα! Με συγχωρείτε γαι την ερώτηση αν είναι λίγο αφελής. Δε θέλω να σας εκνευρίσω. Αν ανοίκεις στο ΠΕ20 τα 5 μόρια για τη γνώση Η/Υ τα παίρνεις; :-\

Πέρισυ τα είχαν μετρήσει κανονικά σε όλους

Η ΑΣΠΑΙΤΕ είναι αδιαβάθμιτη και δεν ξέρω για οιο λόγο!!!  ???

Επίσης τα τμήματα είναι μικτά (ειδικότητες) και γίνεται γενική διδακτική και όχι ειδική
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος nick31

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #54 στις: Ιούνιος 06, 2007, 07:59:32 μμ »
ΧΑΙΡΕΤΕ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ   ΠΕ12 04(ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ)  ΜΕ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΜΕ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ.
ΟΧΙ ΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ.. ??? 

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2007-2008
« Απάντηση #55 στις: Ιούνιος 06, 2007, 08:16:23 μμ »
Μια χρήσιμη πληροφορία για όλους που μπορώ να δώσω, είναι ότι πέρυσι οι 2 στους 3 που εισήχθησαν στην ειδικότητά μου στην Αθήνα ήταν ήδη δημόσιοι υπάλληλοι με μεταπτυχιακό (ο 3ος και μη δημόσιος υπάλληλος ήμουν εγώ). Φοβάμαι ότι οι συνθήκες εισαγωγής τους ευνοούν τώρα ακόμη περισσότερο. Μην ψάχνεστε δηλαδή μόνο μεταξύ σας. Το δημόσιο είναι (απ’ότι μου λένε) απίστευτη κλίκα, και η εκπαίδευση έχει γίνει πολύ της μόδας δυστυχώς.
Αν η επιτροπή αξιολόγησης δεν έχει σχέση με τις κακοήθειες αυτές που λέω, οφείλει στην επόμενη προκήρυξη να αποκλείσει άμεσα τους ήδη διορισμένους σε δημόσιες υπηρεσίες με συμβάσεις αορίστου χρόνου και έχουν το θράσος να κόβουν θέσεις στην εκπαίδευση από καταταλαιπωρημένους ωρομίσθιους / αναπληρωτές που αγαπούν αυτό που κάνουν!
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32325
  • Τελευταία: MariaK.
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161564
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 515
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 417
Σύνολο: 440

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.