*

Αποστολέας Θέμα: Αυτοαξιολόγηση σχολικής μονάδας  (Αναγνώστηκε 60774 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: αυτοαξιολογηση σχολικης μοναδας
« Απάντηση #70 στις: Μάρτιος 26, 2014, 02:53:33 μμ »

... Και όχι σε κρίσιμες εποχές που δέχονται πυρ ομαδόν τις (ύπουλες) τροϊκανές επιθέσεις!!

1ον. Δεν ειναι ύπουλες, μάλλον ξεκαθαρα ζητουν ο,τι ζητουν.
και
2ον επιτρεψτε μου να αμφιβάλλω πως ολα ειναι των τροικανων.

επισης, ο/η  pd εκφραζει αποψη της κοινωνίας που ΟΛΟΙ την γνωρίζουμε. Ομως, παρα την αληθεια που λεει, δεν νομιζω πως ειναι κατα των εκπαιδευτικων.Μη βιαζεστε, καντε και μια δευτερη σκεψη: μιλαει και αναφερεται για τα χάλια της δημοσιας εκπαιδευσης,Αρα γιαυτα που μιλατε/μιλαμε ολοι. Διαφωνώ με το υφος, οχι το περιεχόμενο του λόγου.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 26, 2014, 02:55:39 μμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αυτοαξιολογηση σχολικης μοναδας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:35:18 »

Αποσυνδεδεμένος Maria12

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Απ: αυτοαξιολογηση σχολικης μοναδας
« Απάντηση #71 στις: Μάρτιος 26, 2014, 03:28:25 μμ »
Γνωρίζει κανείς αν οι ειδικότητες που είναι σε πέντε σχολεία ψηφίζουν για την αυτοαξιολόγηση και στα πέντε ή στο σχολείο που έχουν τις περισσότερες ώρες? Υπάρχει κάποιο επίσημο έγγραφο που αναφέρεται σε αυτήν την περίπτωση?

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: αυτοαξιολογηση σχολικης μοναδας
« Απάντηση #72 στις: Μάρτιος 26, 2014, 05:02:22 μμ »
Γνωρίζει κανείς αν οι ειδικότητες που είναι σε πέντε σχολεία ψηφίζουν για την αυτοαξιολόγηση και στα πέντε ή στο σχολείο που έχουν τις περισσότερες ώρες? Υπάρχει κάποιο επίσημο έγγραφο που αναφέρεται σε αυτήν την περίπτωση?

Τι εννοείς ψηφίζουν;

Ο σύμβουλος μας είχε πει ότι παίρνει μέρος σε ομάδα εκεί που είναι τις περισσότερες ώρες

Αποσυνδεδεμένος Maria12

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Απ: αυτοαξιολογηση σχολικης μοναδας
« Απάντηση #73 στις: Μάρτιος 26, 2014, 05:09:16 μμ »
Ο διευθυντής ενός από τα σχολεία που πηγαίνω μου είπε να ψηφίσω στο σύλλογο που θα γίνει, υπέρ ή κατά της αυτοαξιολόγησης. Αν μου το πούνε και στα άλλα σχολεία θα ψηφίσω σε όλα?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αυτοαξιολογηση σχολικης μοναδας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:35:18 »

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: αυτοαξιολογηση σχολικης μοναδας
« Απάντηση #74 στις: Μάρτιος 26, 2014, 08:23:49 μμ »
Ερχεται, λοιπον, αυριο ο διευθυντης και λεει: ''Κατ'εφαρμογη της αρ.πρωτ. ... εγκυκλιου σας χωριζω εγω σε ομαδες για την αυτοαξιολογηση''.

Γυρνανε οι εκπαιδευτικοι και του λενε: ''εχουμε ηδη υπογραψει πρακτικο που λεει οτι δεν επιθυμουμε να ενταχθουμε σε ομαδες για την αυτοαξιολογηση και αυτη τη σταση θα κρατησουμε. Δηλαδη, δεν μας νοιαζει αν και σε ποια ομαδα ανηκουμε, κανενας εκπαιδευτικος δεν εργαζεται ουτε ενα λεπτο για την αυτοαξιολογηση, δεν γραφει ουτε μια γραμμουλα, βρε αδερφε...αρνουμαστε'' τι γινεται τοτε;
σόρρυ αλλά δε σε ρωτάνε αν θέλεις, αν αρνηθείς είναι παράβαση καθήκοντος.
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: αυτοαξιολογηση σχολικης μοναδας
« Απάντηση #75 στις: Μάρτιος 26, 2014, 09:47:41 μμ »
σόρρυ αλλά δε σε ρωτάνε αν θέλεις, αν αρνηθείς είναι παράβαση καθήκοντος.
[/color]

Χμμμμ....τελικά όποις θέλει να ψάξει να βρει δουλειά αλλού δεν είναι και άσχημα....8 μηνάκια δαθεσιμότητα + 12 ταμείο ανεργίας....
Από το να πάρεις ανευ αποδοχών....καλύτερο μου ακούγεται.

Αποσυνδεδεμένος tiel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 944
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: αυτοαξιολογηση σχολικης μοναδας
« Απάντηση #76 στις: Μάρτιος 26, 2014, 10:13:29 μμ »
δείτε κι αυτά:

http://www.thepressproject.gr/article/58909/To-spot---apantisi-tis-OLME

 και ένα πολύ καλό άρθρο για τον ?Υπουργό μας από τη Βασιλική Σιούτη: ''Κατεδαφίζοντας τη δημόσια παιδεία''
http://www.thepressproject.gr/article/58904/Katedafizontas-me-zilo-ti-dimosia-Paideia

p.s.ξέρω, δεν έχουν άμεση σχέση με την αεε αλλά τα έβαλα εδώ για να μην ανοίξω νέο θέμα

Αποσυνδεδεμένος smet

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1068
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αυτοαξιολογηση σχολικης μοναδας
« Απάντηση #77 στις: Μάρτιος 26, 2014, 11:15:22 μμ »
http://www.news.gr/ellada/ekpaidefsh/article-wide/137685/doe-h-axiologhsh-den-prohora-horis-toys.html

Η ΔΟΕ λέει οχι αλλα πόσοι θα πουν οχι στην ΑΕΕ αν μάθουν οτι θα χαρακτηριστούν ελλιπείς ?

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: αυτοαξιολογηση σχολικης μοναδας
« Απάντηση #78 στις: Μάρτιος 26, 2014, 11:41:32 μμ »

Η ΔΟΕ λέει οχι αλλα πόσοι θα πουν οχι στην ΑΕΕ αν μάθουν οτι θα χαρακτηριστούν ελλιπείς ?

νομίζω όλοι οι παλιοί που ανηκουν στον Β βαθμό πρεπει να πουν όχι στην ΑΕΕ ....διότι και να χαρακτηρισθούν ελλιπείς αφόδευσε η φοράς εν αλωνίω ένα πράγμα! Καθότι τον Α βαθμό ούτε με κιάλια πλέον δεν τον βλέπουν!!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: αυτοαξιολογηση σχολικης μοναδας
« Απάντηση #79 στις: Μάρτιος 26, 2014, 11:47:19 μμ »
αυτοί θα πουν όχι λόγω βαρεμάρας και τεμπελιάς από ...κεκτημένη δημοσιοϋπαλληλική ταχύτητα...
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: αυτοαξιολογηση σχολικης μοναδας
« Απάντηση #80 στις: Μάρτιος 27, 2014, 02:14:05 πμ »

Είναι πολύ εύκολο να κατηγορούμε όλους τους άλλους. Είναι χρήσιμο όμως;
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: αυτοαξιολογηση σχολικης μοναδας
« Απάντηση #81 στις: Μάρτιος 27, 2014, 06:24:53 πμ »
νομίζω όλοι οι παλιοί που ανηκουν στον Β βαθμό πρεπει να πουν όχι στην ΑΕΕ ....διότι και να χαρακτηρισθούν ελλιπείς αφόδευσε η φοράς εν αλωνίω ένα πράγμα! Καθότι τον Α βαθμό ούτε με κιάλια πλέον δεν τον βλέπουν!!!
Εννοείται οτι οι α' βαθμού είναι στην πλειοψηφία τους υπέρ...
  

Αποσυνδεδεμένος pd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: αυτοαξιολογηση σχολικης μοναδας
« Απάντηση #82 στις: Μάρτιος 27, 2014, 10:42:33 πμ »
1ον. Δεν ειναι ύπουλες, μάλλον ξεκαθαρα ζητουν ο,τι ζητουν.
και
2ον επιτρεψτε μου να αμφιβάλλω πως ολα ειναι των τροικανων.

επισης, ο/η  pd εκφραζει αποψη της κοινωνίας που ΟΛΟΙ την γνωρίζουμε. Ομως, παρα την αληθεια που λεει, δεν νομιζω πως ειναι κατα των εκπαιδευτικων.Μη βιαζεστε, καντε και μια δευτερη σκεψη: μιλαει και αναφερεται για τα χάλια της δημοσιας εκπαιδευσης,Αρα γιαυτα που μιλατε/μιλαμε ολοι. Διαφωνώ με το υφος, οχι το περιεχόμενο του λόγου.
ευχαριστω ΜΑΡΚΟ ,αλλα το εχω πει και διαλαλησει εδω μεσα σε πολλες συζητησεις που αφορουν το δημοσιο σχολειο...εχει χασει τον προσανατολισμο του ..και δεν ειναι εξαιτιας των νεων μετρων ...ασφαλως υπαρχουν φωτισμενοι δασκαλοι ,μονο που αυτοι ειναι στα ..δυσπροσυτα και οχι στα αστικα κεντρα ,εκει κοπτονται μονο για τα φροντιστηρια
και για την ενημερωση ΄'καποιων '' ειμαι η pd πε02,50 και εχω 2 παιδια στο σχολειο... τα οποια διαβαζω ΕΓΩ και οτι εχουν μαθει ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΟΥς ΔΑΣΚΑΛΟΥς ΤΟΥΣ -δημοτικο και γυμνασιο.
Καλο ειναι οι προλαλισαντες να ριξουν τους τονους και να σκεφτονται  καλυτερα πριν να μιλησουν..αν ειναι διορισμενοι θα τους συμβουλευα να στηριξουν την αυτοαξιολογηση της σχολικης μοναδας  και την αξιολογηση γενικοτερα ...για το δικο τους καλο πρωτα ..και κατ'επεκταση των παιδιων μας ...καιρος ηταν να μπει μια σειρα και σε αυτο ..

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: αυτοαξιολογηση σχολικης μοναδας
« Απάντηση #83 στις: Μάρτιος 27, 2014, 10:48:18 πμ »
ευχαριστω ΜΑΡΚΟ ,αλλα το εχω πει και διαλαλησει εδω μεσα σε πολλες συζητησεις που αφορουν το δημοσιο σχολειο...εχει χασει τον προσανατολισμο του ..και δεν ειναι εξαιτιας των νεων μετρων ...ασφαλως υπαρχουν φωτισμενοι δασκαλοι ,μονο που αυτοι ειναι στα ..δυσπροσυτα και οχι στα αστικα κεντρα ,εκει κοπτονται μονο για τα φροντιστηρια
και για την ενημερωση ΄'καποιων '' ειμαι η pd πε02,50 και εχω 2 παιδια στο σχολειο... τα οποια διαβαζω ΕΓΩ και οτι εχουν μαθει ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΟΥς ΔΑΣΚΑΛΟΥς ΤΟΥΣ -δημοτικο και γυμνασιο.
Καλο ειναι οι προλαλισαντες να ριξουν τους τονους και να σκεφτονται  καλυτερα πριν να μιλησουν..αν ειναι διορισμενοι θα τους συμβουλευα να στηριξουν την αυτοαξιολογηση της σχολικης μοναδας  και την αξιολογηση γενικοτερα ...για το δικο τους καλο πρωτα ..και κατ'επεκταση των παιδιων μας ...καιρος ηταν να μπει μια σειρα και σε αυτο ..

"και σενα τι σε νοιαζει αν θελει να γινει αισθητικος ...δικο σου ειναι κα τραβας ζορι??..σιγα μην περιμεναμε απο εσας στα σχολεια να περασουν στα ΑΕΙ και ΤΕΙ...ΜΑς ΔΟΥΛΕΥΕΤΕ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ....ΝΑ πλακωσουν τα ιδιωτικα να τελειωνουμε....ετσι κι αλλιως πληρωνουμε που πληρωνουμε..."

Υπάρχουν πολλοί τρόποι για να μεταδώσεις ένα μήνυμα...αφού ζητάς την αυτοαξιολόγηση μας σου ζητάω να κάνεις και την δική σου.

ΥΓ. Επίσης θα σου ζητούσα να διαβάσεις τα κριτήρια της αξιολόγησης και άμα συνεχίζεις να πιστεύεις ότι δεν αποτελεί αξιολόγηση για το φαίνεσθαι και όχι για το είναι να συνεχίσεις να υποστηρίζεις αυτά που λες. Καλημέρα σου και θα σου συνιστούσα λιγότερη έπαρση...το ΕΓΩ έχει τελειώσει χρόνια τώρα. Και αν από κάτι πάσχει η Ελληνική Παιδεία είναι από αυτήν την καλλιέργεια του εγώ. Καλημέρα σου.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 27, 2014, 10:51:56 πμ από guestteacher »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158550
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 24
Επισκέπτες: 494
Σύνολο: 518

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.143 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.