*

Αποστολέας Θέμα: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011  (Αναγνώστηκε 244562 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος LIAV

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #280 στις: Ιούλιος 27, 2010, 12:48:26 μμ »
Τα όνειρα είναι απαραίτητα αν θέλουμε να αλλάξει κάτι. Δώσε κι εσύ τη μάχη σου για να βελτιώσεις ότι σου περνάει από το χέρι. Και πάντως μην απελπίζεσαι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:13:04 »

Αποσυνδεδεμένος Kleri

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #281 στις: Ιούλιος 27, 2010, 01:28:48 μμ »
Οντως η προυπηρεσια των συγκεκριμενων διορθωθηκε,αλλα γιατι επεσα 5 θεσεις στον πινακα(π.χ. απο 1010 βρεθηκα 1015)?
Γιατί έχει γίνει ένας πανικός με την προϋπηρεσία των αναπληρωτών στην Εύβοια και την Βοιωτία. Στην Εύβοια (που ήμουν αναπληρώτρια) μας έβαλαν μια μέρα λιγότερη, ενώ στην Βοιωτία είχαν μια μέρα περισσότερη. Όταν ρώτησα το γραφείο για ποιο λόγο έγινε όλο αυτό, μου είπαν ότι δεν είναι σε όλους, αλλά σε αρκετούς και ότι μπερδεύτηκαν στην ημέρα ανάληψης..... >:( >:(
Όποτε οι πίνακες, όταν θα βγουν, θα έχουν κάποιες διαφορές....
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση margaret,ελπιζω ολα καλα με τα μορια σου τωρα!

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #282 στις: Ιούλιος 27, 2010, 03:52:15 μμ »
Σας παρακαλω να κοιταξει καπιοος το ατομο με θεση 108 στο πινακα αναπληρωτων νηπιαγωγων .παρατηρω οτι για το σχολικο ετος 2008-2009ν εχει 10,3 μορια προυπηρεσιας στο πινακα αναπληρωτων.Αντιθετα στο πινακα διορισμου  εχει 9,7  μορια προυπηρεσιας για το ετοσ 2008-2009 ???Πως γινεται αυτο?

Αποσυνδεδεμένος lefa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 993
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #283 στις: Ιούλιος 27, 2010, 05:19:43 μμ »
 


σημερα ακουσα την χριστοφ.καταλαβα οτι οντωσ εχουν πολλεσ συνταξιοδ.και περιμενουν και αλλεσ το ελπιζω...

επισησ ειπε για αναπληρωτεσ θα καλυψουν κενα που εχουν παρει κονδυλια.πωσ πιστευετε τελικα να τα καλυψουν με περισσοτερουσ αναπληρωτεσ;;;npanag τι πιστευεισ;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:13:04 »

Αποσυνδεδεμένος georgiasamar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #284 στις: Ιούλιος 27, 2010, 05:42:06 μμ »



σημερα ακουσα την χριστοφ.καταλαβα οτι οντωσ εχουν πολλεσ συνταξιοδ.και περιμενουν και αλλεσ το ελπιζω...

επισησ ειπε για αναπληρωτεσ θα καλυψουν κενα που εχουν παρει κονδυλια.πωσ πιστευετε τελικα να τα καλυψουν με περισσοτερουσ αναπληρωτεσ;;;npanag τι πιστευεισ;;;


και εγω την ακουσα σημερα στην τσαπανιδου που μιλουσε και μαλιστα ειπε οτι η εγκυκλιος για μονιμους διορισμους θα βγει μετα τις 10 αυγουστου λογω των συνταξιοδοτησεων.ακομη εχθες στο δελτιο της νετ ο μπρατης ειπε οτι οτι οι προσληψεις θα γινουν με χειρουργικη ακριβεια.....μιας και λεφτα δεν υπαρχουν  >:(

Αποσυνδεδεμένος Effie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση και τα παιδιά (ΠΕ60)
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #285 στις: Ιούλιος 27, 2010, 06:03:54 μμ »
Μη με βρίσετε γι' αυτό που θα ρωτήσω, αλλά έχω μπερδευτεί...
Στον ενιαίο πίνακα διορισμών με ποιο κριτήριο υπολογίζεται η θέση σου;
Γιατί έτσι όπως τα είδα θεώρησα ότι υπολογίζονται τα μόρια αναπλήρωσης και ο βαθμός πτυχίου και βγαίνει το αποτέλεσμα...
Έλα όμως που είδα άτομα με τα ίδια ακριβώς μόρια αναπλήρωσης και μικρότερο βαθμό πτυχίου να είναι πάνω από εμένα...
Αχ!Μπερδεύτηκα!
 ???
Don't worry! Be happy!!!!!!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #286 στις: Ιούλιος 27, 2010, 06:14:20 μμ »
Στον ενιαίο πίνακα διορισμών, μετράει η καθαρή προυπηρεσία σου.
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος anni_e

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #287 στις: Ιούλιος 27, 2010, 06:33:40 μμ »



σημερα ακουσα την χριστοφ.καταλαβα οτι οντωσ εχουν πολλεσ συνταξιοδ.και περιμενουν και αλλεσ το ελπιζω...

επισησ ειπε για αναπληρωτεσ θα καλυψουν κενα που εχουν παρει κονδυλια.πωσ πιστευετε τελικα να τα καλυψουν με περισσοτερουσ αναπληρωτεσ;;;npanag τι πιστευεισ;;;


και εγω την ακουσα σημερα στην τσαπανιδου που μιλουσε και μαλιστα ειπε οτι η εγκυκλιος για μονιμους διορισμους θα βγει μετα τις 10 αυγουστου λογω των συνταξιοδοτησεων.ακομη εχθες στο δελτιο της νετ ο μπρατης ειπε οτι οτι οι προσληψεις θα γινουν με χειρουργικη ακριβεια.....μιας και λεφτα δεν υπαρχουν  >:(


Τελικά η πραγματικότητα θα ακυρώσει τα ονειρα της Διαμαντοπούλου με το νεο νομοσχέδιο της (μειωση προσλήψεων αναπληρωτών κατα 70%!!! κτλ κτλ)!! Όσο και να μην υπάρχουν λεφτά, όσες συχωνεύσεις και να κάνουν, ο αριθός συντάξεων είναι πάααρα πολύ μεγάλος!!!!! Να δείτε που για φέτος και του χρόνου θα γίνουν πολλές προσλήψεις!! Και μόνιμων και αναπληρωτών!! Τι θα κανει ο Παπακωνσταντίνου? Δε θα δώσει λεφτά και θα αφήνει να εκτιθεται η Ελλλάδα στην Ευρώπη με χιλιάδες κενα στα σχολεία? Θα αφήσει τετοια νεα να κάνουν πάλι το γύρω του κοσμου μεσω του ΒΒC?? Δε νομιζω....Αν όντως η εγκύκλιος των μονιμων βγει μετά τις 10, τότε στο Υπουργείο δεν ξερουν ακομα τι τους ξημερώνει!!!!! Όποιος μπορέσει να μάθει ακριβή αριθμο συνταξιοδοτήσεων για νηπιαγωγούς ας μας ενημερώσει!!!!

Να ρωτήσω και κάτι άλλο, στον Ενιαίο Πίνακα διορισμών πως μπορούμε να δούμε τι θέση εχουν οι ειδικές κατηγορίες? (πολύτεκνοι κτλ)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2010, 06:40:23 μμ από anni_e »

Αποσυνδεδεμένος Effie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση και τα παιδιά (ΠΕ60)
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #288 στις: Ιούλιος 27, 2010, 06:41:31 μμ »
Στον ενιαίο πίνακα διορισμών, μετράει η καθαρή προυπηρεσία σου.

Σ' ευχαριστώ Άννα μου!
Όμως έχουμε την ίδια ακριβώς προϋπηρεσία, γιατί είναι πάνω από εμένα.
Με ποιο κριτήριο; Αυτό δεν έχω καταλάβει.
Don't worry! Be happy!!!!!!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #289 στις: Ιούλιος 27, 2010, 06:49:29 μμ »
Στον ενιαίο πίνακα διορισμών, μετράει η καθαρή προυπηρεσία σου.

Σ' ευχαριστώ Άννα μου!
Όμως έχουμε την ίδια ακριβώς προϋπηρεσία, γιατί είναι πάνω από εμένα.
Με ποιο κριτήριο; Αυτό δεν έχω καταλάβει.


Αν θυμάμαι καλά (έχω καιρό ν'ασχοληθώ με το θέμα και μπορεί να μου ξεφεύγει και κάτι) έχει σημασία η ημεροχρονολογία κτήσης πτυχίου (στους αναπληρωτές, έχει ρόλο σίγουρα, για τον πίνακα διορισμών δεν είμαι 100% σίγουρη). Για κοίτα το....
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος anastasia2010

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #290 στις: Ιούλιος 27, 2010, 06:57:49 μμ »
Ναι όταν δύο άτομα ή περισσότερα συγκεντρώνουν τα ίδια μόρια πραγματικής προυπηρεσίας τότε ως δεύτερο κριτήριο λαμβάνεται η ημεροχρονολογία κτήσης πτυχίου.....συνήθως είναι πολλλά άτομα με τα ίδια μόρια στον πίνακα διορισμού...

Αποσυνδεδεμένος Effie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση και τα παιδιά (ΠΕ60)
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #291 στις: Ιούλιος 27, 2010, 07:02:18 μμ »
Α! Σωστά!
Έχετε δίκιο!
 :) Ευχαριστώ για τη διαφώτιση!
Και αν συμπίπτει η ημεροχρονολογία κτήσης του πτυχίου πάει ανάλογα με τον βαθμό.
Μπράβο!
Η αλήθεια είναι ότι δε περίμενα να μπω κι εγώ σ' αυτόν τον πίνακα και δεν είχα ασχοληθεί με το ζήτημα...
 ;D
Don't worry! Be happy!!!!!!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος paschalist

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 929
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #292 στις: Ιούλιος 27, 2010, 08:42:59 μμ »
Σας παρακαλω να κοιταξει καπιοος το ατομο με θεση 108 στο πινακα αναπληρωτων νηπιαγωγων .παρατηρω οτι για το σχολικο ετος 2008-2009ν εχει 10,3 μορια προυπηρεσιας στο πινακα αναπληρωτων.Αντιθετα στο πινακα διορισμου  εχει 9,7  μορια προυπηρεσιας για το ετοσ 2008-2009 ???Πως γινεται αυτο?
Αν πρόσεξες το κελί που είναι το 10,3 είναι γκρι. Αυτό σημαίνει πως μέσα συμπεριλαμβάνονται μόρια από δυσπρόσιτο , όπου όπως είναι γνωστό οι μήνες μετράνε διπλοί αλλά μόνο για τον πίνακα αναπληρωτών και όχι διορισμών.
Αν π.χ κάνεις 3 μήνες σε δυσπρόσιτο και μετά σε μετακινήσουν σε άλλο σχολείο για 6 μήνες, τα μόριά σου για αναπλήρωση είναι 2χ3+6=6+6=12.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2010, 09:48:09 μμ από paschalist »
Nil homini certum est

Triainoforos

  • Επισκέπτης
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #293 στις: Ιούλιος 27, 2010, 09:10:47 μμ »

Τελικά η πραγματικότητα θα ακυρώσει τα ονειρα της Διαμαντοπούλου με το νεο νομοσχέδιο της (μειωση προσλήψεων αναπληρωτών κατα 70%!!! κτλ κτλ)!! Όσο και να μην υπάρχουν λεφτά, όσες συχωνεύσεις και να κάνουν, ο αριθός συντάξεων είναι πάααρα πολύ μεγάλος!!!!! Να δείτε που για φέτος και του χρόνου θα γίνουν πολλές προσλήψεις!! Και μόνιμων και αναπληρωτών!! Τι θα κανει ο Παπακωνσταντίνου? Δε θα δώσει λεφτά και θα αφήνει να εκτιθεται η Ελλλάδα στην Ευρώπη με χιλιάδες κενα στα σχολεία? Θα αφήσει τετοια νεα να κάνουν πάλι το γύρω του κοσμου μεσω του ΒΒC?? Δε νομιζω....Αν όντως η εγκύκλιος των μονιμων βγει μετά τις 10, τότε στο Υπουργείο δεν ξερουν ακομα τι τους ξημερώνει!!!!! Όποιος μπορέσει να μάθει ακριβή αριθμο συνταξιοδοτήσεων για νηπιαγωγούς ας μας ενημερώσει!!!!

Να ρωτήσω και κάτι άλλο, στον Ενιαίο Πίνακα διορισμών πως μπορούμε να δούμε τι θέση εχουν οι ειδικές κατηγορίες? (πολύτεκνοι κτλ)


Αν νομιζεις οτι τον Παπακωνσταντινου στη συγκεκριμενη φαση θα τον νοιαξουν οι κενες θεσεις στα σχολεια τοτε.....κοιμησου γλυκα...
ή μηπως περιμενεις αντιδραση απο τους ζαλισμενους, σαστισμενους, αποχαυνωμενους απο τα γεγονοτα και την τ.ν. γονεις?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158539
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 24
Επισκέπτες: 515
Σύνολο: 539

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.071 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.