*

Αποστολέας Θέμα: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011  (Αναγνώστηκε 244994 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος xionati

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #322 στις: Ιούλιος 28, 2010, 10:55:29 μμ »
Την ίδια απορία έχω.Μάλλον πατάτα της alfavita είναι.Γιατί να κάνουμε πάλι αίτηση? ;D
νηπιαγωγός

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:38:10 »

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #323 στις: Ιούλιος 28, 2010, 11:00:46 μμ »
Την ίδια απορία έχω.Μάλλον πατάτα της alfavita είναι.Γιατί να κάνουμε πάλι αίτηση? ;D
και γω πιστευω ότι έχει γίνει λάθος διατύπωση.δε δικαιολογείται.αν κάναμε πάλι αίτηση πως θα προλάβαιναν να τις συγκεντρώσουν όλες και να βγάλουν την πρώτη φάση το τελευταιο δεκαήμερο του αυγούστου???αυτό που μου πέρασε από το μυαλό είναι ότι μπορεί να εννοεί τους δασκάλους που ορκίστηκαν τώρα και δεν πρόλαβαν τις αιτήσεις.

Αποσυνδεδεμένος julie9

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #324 στις: Ιούλιος 28, 2010, 11:13:25 μμ »
Στο alfavita λεει οτι το πρωτο δεκαημερο του Αυγουστου θα γινει το πρωτο κυμα προσληψης αναπληρωτων.Καλο ειναι αυτο σημαινει οτι καταλαβαν οτι  ευπαρχουν πολλα  κενα.ή ειναι πολιτικη εντυπωσιασμου.Εδω και δυο μηνες φιλη μου σε γραφειο μου εχει πει οτι οι αιτησεις συνταξιοδοτησης νηπ/γων ειναι 2000.Αρχικα δεν το πολυπιστευα αλλα τελικα το διασταυρωσα και με αλλες πηγες.Συγκεκριμενα απο δασκαλους  συνδικαλιστες που υπολογιζουν το ιδιο νουμερο.
Τα κενα ειναι τεραστια σε μας πλεον,ελπιζω οτι θα υπάρξουν οι αναλογες προσληψεις και δεν θα αφησουν τα παντα στη τυχη τους.

Αποσυνδεδεμένος LIAV

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #325 στις: Ιούλιος 28, 2010, 11:41:50 μμ »
Παιδιά το συγκεκριμένο άρθρο είναι γεμάτο ανακρίβιες και άρα αναξιόπιστο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:38:10 »

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #326 στις: Ιούλιος 29, 2010, 12:12:44 πμ »
Στο alfavita λεει οτι το πρωτο δεκαημερο του Αυγουστου θα γινει το πρωτο κυμα προσληψης αναπληρωτων.Καλο ειναι αυτο σημαινει οτι καταλαβαν οτι  ευπαρχουν πολλα  κενα.ή ειναι πολιτικη εντυπωσιασμου.Εδω και δυο μηνες φιλη μου σε γραφειο μου εχει πει οτι οι αιτησεις συνταξιοδοτησης νηπ/γων ειναι 2000.Αρχικα δεν το πολυπιστευα αλλα τελικα το διασταυρωσα και με αλλες πηγες.Συγκεκριμενα απο δασκαλους  συνδικαλιστες που υπολογιζουν το ιδιο νουμερο.
Τα κενα ειναι τεραστια σε μας πλεον,ελπιζω οτι θα υπάρξουν οι αναλογες προσληψεις και δεν θα αφησουν τα παντα στη τυχη τους.

http://www.alfavita.gr/artro.php?id=6233
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος mauri_agelada

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Άντρας
  • οταν η εκπαιδευση παιδευει και τους εκπαιδευτες
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #327 στις: Ιούλιος 29, 2010, 12:40:22 πμ »
ισως  εγω δεν καταλαβα τη 2η  αναγνωση που προφανως βρήκαν αλλοι συναδελφοι,   αλλα   κατ'εμε  το συγκεκριμενο αρθρο ειναι απολυτα ξεκαθαρο για το τι εννοει!!!   (ασχετα βεβαια με το αν θα συμβει κιολας ή οχι,     αν και πιστευω πως καπως ετσι ειναι λογικο να γινει!).

το τελευταιο δεκαημερο του Αυγουστου θα γινει η πρόσληψη των αναπληρωτων Α φουρνιας.

μετα απο 10 μερες δηλαδη μετα τις 20-31/Αυγουστου,     μεσα στο πρώτο δεκαημερο του Σεπτεμβριου θα γίνουν οι προσληψεις αναπληρωτων Β' φουρνιας   δηλαδη απο τη 1 Σεπτεμβριου εως τις 10 Σεπτεμβριου!!!!


που βρισκεται λοιπον η ασαφεια που δε βρηκα εγω!!!?
Συγγνωμη κιολας   αλλα δε νομιζω να αναφερεται κατι στο αρθρο για ΝΕΕΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!????????????????????????????????????????????????????????????????
ΠΕ0404
ετσι απλα....

Αποσυνδεδεμένος anastasia2010

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #328 στις: Ιούλιος 29, 2010, 01:00:54 πμ »
ισως  εγω δεν καταλαβα τη 2η  αναγνωση που προφανως βρήκαν αλλοι συναδελφοι,   αλλα   κατ'εμε  το συγκεκριμενο αρθρο ειναι απολυτα ξεκαθαρο για το τι εννοει!!!   (ασχετα βεβαια με το αν θα συμβει κιολας ή οχι,     αν και πιστευω πως καπως ετσι ειναι λογικο να γινει!).

το τελευταιο δεκαημερο του Αυγουστου θα γινει η πρόσληψη των αναπληρωτων Α φουρνιας.

μετα απο 10 μερες δηλαδη μετα τις 20-31/Αυγουστου,     μεσα στο πρώτο δεκαημερο του Σεπτεμβριου θα γίνουν οι προσληψεις αναπληρωτων Β' φουρνιας   δηλαδη απο τη 1 Σεπτεμβριου εως τις 10 Σεπτεμβριου!!!!


που βρισκεται λοιπον η ασαφεια που δε βρηκα εγω!!!?
Συγγνωμη κιολας   αλλα δε νομιζω να αναφερεται κατι στο αρθρο για ΝΕΕΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!????????????????????????????????????????????????????????????????

είχε μια ασάφεια σχετικά με αιτήσεις....αλλά προφανώς το διορθώσανε - σβήσανε......δεν υπάρχει τώρα

Αποσυνδεδεμένος oxydo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #329 στις: Ιούλιος 29, 2010, 01:18:54 πμ »
Την ίδια απορία έχω.Μάλλον πατάτα της alfavita είναι.Γιατί να κάνουμε πάλι αίτηση? ;D
και γω πιστευω ότι έχει γίνει λάθος διατύπωση.δε δικαιολογείται.αν κάναμε πάλι αίτηση πως θα προλάβαιναν να τις συγκεντρώσουν όλες και να βγάλουν την πρώτη φάση το τελευταιο δεκαήμερο του αυγούστου???αυτό που μου πέρασε από το μυαλό είναι ότι μπορεί να εννοεί τους δασκάλους που ορκίστηκαν τώρα και δεν πρόλαβαν τις αιτήσεις.
Δεν λεέι τετοιο πράγμα καμιά ανακοίνωση του Alfavita.

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #330 στις: Ιούλιος 29, 2010, 01:24:35 πμ »
Την ίδια απορία έχω.Μάλλον πατάτα της alfavita είναι.Γιατί να κάνουμε πάλι αίτηση? ;D
και γω πιστευω ότι έχει γίνει λάθος διατύπωση.δε δικαιολογείται.αν κάναμε πάλι αίτηση πως θα προλάβαιναν να τις συγκεντρώσουν όλες και να βγάλουν την πρώτη φάση το τελευταιο δεκαήμερο του αυγούστου???αυτό που μου πέρασε από το μυαλό είναι ότι μπορεί να εννοεί τους δασκάλους που ορκίστηκαν τώρα και δεν πρόλαβαν τις αιτήσεις.
Δεν λεέι τετοιο πράγμα καμιά ανακοίνωση του Alfavita.
ετσι ελεγε αλλα προφανως το διορθωσανε,και μαλιστα αιτησεις για αναπληρωτες ΑΚΩ /ΑΜΩ
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος LEGOLA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #331 στις: Ιούλιος 30, 2010, 10:18:11 μμ »
Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την προϋπηρεσία αναπληρωτή που θα αποκτηθεί κατά το σχολικά έτη  2010-2011 και 2011-2012. Θα προσμετρηθεί στον υφιστάμενο πίνακα αναπληρωτών ή θα ληφθεί υπόψη μόνο μετά τον διαγωνισμό του ΑΣΕΠ σύμφωνα με τον τρόπο μοριοδότησης του νομοσχεδίου. Τα μόρια που έχουμε τώρα στους πίνακες θα παραμείνουν ως έχουν σε όλη τη διάρκεια της μεταβατικής περιόδου είτε δουλέψουμε ως αναπληρωτές είτε όχι?

Αποσυνδεδεμένος LIAV

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #332 στις: Ιούλιος 31, 2010, 10:38:23 πμ »
Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την προϋπηρεσία αναπληρωτή που θα αποκτηθεί κατά το σχολικά έτη  2010-2011 και 2011-2012. Θα προσμετρηθεί στον υφιστάμενο πίνακα αναπληρωτών ή θα ληφθεί υπόψη μόνο μετά τον διαγωνισμό του ΑΣΕΠ σύμφωνα με τον τρόπο μοριοδότησης του νομοσχεδίου.

Το δευτερο θα ισχύσει αφού οι πίνακες κλειδώνουν.

Τα μόρια που έχουμε τώρα στους πίνακες θα παραμείνουν ως έχουν σε όλη τη διάρκεια της μεταβατικής περιόδου είτε δουλέψουμε ως αναπληρωτές είτε όχι?

Ναι.

Αποσυνδεδεμένος LIAV

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #333 στις: Ιούλιος 31, 2010, 10:50:43 πμ »
Μιλάω βέβαια για τον ενιαίο πίνακα διορισμών. Για τον ενιαίο αναπληρωτών δεν γνωρίζω τι θα συμβεί. Πιθανώς να ενημερωθεί με κάποιο τρόπο για τη νέα προυπηρεσία αλλά δεν ξέρω πως. Το είχαμε συζητήσει και άλλη φορά αλλά δεν νομίζω να καταλήξαμε σε κάποιο συμπέρασμα. Όποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω ας μας ενημερώσει παρακαλώ.

Αποσυνδεδεμένος LEGOLA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #334 στις: Ιούλιος 31, 2010, 02:26:12 μμ »
Σήμερα η Χριστοφιλοπούλου στην NET έκανε έκληση να μην βγούνε άλλοι εκπαιδευτικοι στην σύνταξη γιατί οι αναπληρωτές που θα καλέσουν επάρκούν μόνο για 10.000 συνταξιοδοτήσεις. ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΩΡΑ ΚΥΡΑ ΔΙΑΜΑΝΤΩ

Αποσυνδεδεμένος mimi85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και αναπληρωτές νηπιαγωγοί 2010-2011
« Απάντηση #335 στις: Ιούλιος 31, 2010, 02:37:32 μμ »
Και τι θα γίνει? Μήπως θα τους πληρώνει όλους σαν ωρομισθιους? Γι ' αυτό κι επέτρεψαν τη δηλωση ΑΜΩ σε όλες τις ειδικότητες? Λέτε να γίνει κάτι τέτοιο με αποτέλεσμα να μην φαίνονται άνεργοι έστω και με 20 ώρες δουλείας το μήνα? Τι να σχεδιάζουν? Και πόσο μεγάλη σύμπτυξη τμημάτων να γίνει όταν υπολογίζουν πάνω από 5000 συνταξιοδοτήσεις?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 31, 2010, 02:39:32 μμ από mimika »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159784
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 664
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 566
Σύνολο: 578

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.