*

Ψηφοφορία

Πώς βρήκατε τη διαδικασία απογραφής;

Δύσκολη
9 (14.1%)
Εύκολη
22 (34.4%)
Εύκολη αλλά με κάποια προβλήματα
32 (50%)
Δεν γνωρίζω: Απογράφηκα μέσω τρίτων
1 (1.6%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 63

Αποστολέας Θέμα: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων  (Αναγνώστηκε 408723 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Πε02

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 143
  • Epic fail teacher
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1498 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 07:08:42 μμ »
;D ;D ;D 
πολύ φοβάμαι ότι ώσπου να έρθει -αν έρθει - η ανακοινοποίηση θα έχει λήξει η προθεσμία ενημέρωσης απο τις δδε και τότε ίσως να έχετε θέμα με τη μισθοδοσία σας...
δε βαριέσαι μωρε΄.. μια ψυχή που ναι να βγει , ας βγει....βοηθήστε τους γιατί δεν είναι κι εύκολο και οι φάκελοι ενίοτε δεν περιέχουν όλα τα στοιχεία.. και οι δουλειές είναι πάααααααααααρα πολλές αυτή την εποχή στις δδε...
 :P :P

Συγγνώμη ρε bitch ,αν ερμηνεύω καλά την εγκύκλιο ( δεν την πήρατε;), ζητάει πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης από δημοτολόγια ( έλεος!!) , τίτλους πτυχίου επικυρωμένους κ.λπ

μπορεί να κάνω λάθος , εύχομαι να είναι της τοπικής Β/θμιας  για να τους ξεχέσω, αλλιώς....
Δεν ελπίζω τίποτα ,δε φοβάμαι τίποτα, είμαι εκπαιδευτικός...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:35:51 »

Αποσυνδεδεμένος mathteo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1499 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 07:24:34 μμ »
Απάντηση προς ΟΛΟΥΣ:

η απογραφή αφορά ΚΑΙ τους αναπληρωτές ΚΑΙ τους ωρομίσθιους ΚΑΙ φυσικά τους μόνιμους. Απο 1/1/11 όλοι απογράφονται. Η δ' αθήνας καλώς ειχε προβεί σε απογραφή πέρισυ.
στην αρχική σελίδα της απογραφής , αριστερά μπορείτε να δείτε την εγκύκλιο με ημερομηνία 5/8/2011 που αναφέρει την όλη διαδικασια για όλους. Υπόψη ότι κοινοποίηση διορισμού, μετάθεσης, συνταξιοδότησης, τοποθέτησης αναπληρωτή κτλ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΕΓΚΥΡΗ αν δεν αναγράφει και τον αριθμό βεβαίωσης απογραφής και την ημερομηνία που αυτό έγινε...Επομένως, τρεχάτε ποδαράκια μου.

Η επικαιροποίηση γίνεται όποτεδήποτε αλλά ειδικά για τους μόνιμους πρέπει να γίνει πολύ σύντομα γιατί οι δδε έχουμε περιθώριο ως τις 27/9 να εγκρίνουμε τα στοιχεία που έχετε επικαιροποιήσει. Που σημαινει πως αν δεν το κάνετε θα αναγκαστούμε να επικαιροποιήσουμε τα απολύτως απαραίτητα ( αφμ,, επώνυμο και όνομα) και αυτο ίσως να ειναι πρόβλημα της μισθδοσίας για το μέλλον.
Ωστόσο, επειδή η μη απογραφή υπαλλήλου είναι πλέον πειθαρχικό παράπτωμα εμείς θα προχωρήσουμε σε έγκριση στοιχειων . Η επικαιροποίησή τους είναι αποκλειστική αρμοδιότητα των εκπ/κών.

Βασίλη, εσείς τι ακριβώς  θα κάνετε απο το σχολειο; Αν εννοείς να βοηθησεις τους συναδέλφους σου να επικαιροποιήσουν τα στοιχεία τους εχει καλώς,αλλιώς έγκριση κα ενημέρωση οφείλει να κάνει η δδε ή το γραφείο στο οποίο υπάγεστε.

αν κάποιος δεν μπορεί να μπει με αφμ και αριθμό ειδοποίησης έτους 2010 θα πρέπει
ή να χρησιμοποιήσει τους κωδικούς taxisnet (ΟΛΟΙ όσοι υπέβαλαν φορολογική δήλωση ηλεκτρονικά ή μέσω λογιστή έχουν τέτοιους κωδικούς )
ή να βγάλουν καινούριους με τη διαδικασία που περιγράφηκε σε προηγουμενο ποστ...

αυτά !! καλή συνέχεια!!
και τι γινεται με τους αναπληρωτες τους μη τοποθετημενους που παροτι εχει γινει η πρωτη υπαγωγη τους δεν εχουν τα απαιτουμενα στοιχεια να απογραφουν

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Πε02

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 143
  • Epic fail teacher
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1500 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 07:53:04 μμ »
Απογραφείτε ( ή μάλλον επικαιροποιηθείτε) γιατί χανόμαστε ( ό,τι παίζει ο αρκουδιάρης και σε ανάλογο ρυθμό χορεύει η αρκούδα ο υπάλληλος ), άι σιχτίρ βαρέθηκα ....
Δεν ελπίζω τίποτα ,δε φοβάμαι τίποτα, είμαι εκπαιδευτικός...

Αποσυνδεδεμένος Tery

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 400
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1501 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 08:00:46 μμ »
Η αίτησή μου εκκρεμεί. Επίσης, που είναι η επιλογή της επικαιροποίησης? Ξέρει κανείς?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:35:51 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1502 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 08:04:12 μμ »
Απάντηση προς ΟΛΟΥΣ:

η απογραφή αφορά ΚΑΙ τους αναπληρωτές ΚΑΙ τους ωρομίσθιους ΚΑΙ φυσικά τους μόνιμους. Απο 1/1/11 όλοι απογράφονται. Η δ' αθήνας καλώς ειχε προβεί σε απογραφή πέρισυ.
στην αρχική σελίδα της απογραφής , αριστερά μπορείτε να δείτε την εγκύκλιο με ημερομηνία 5/8/2011 που αναφέρει την όλη διαδικασια για όλους. Υπόψη ότι κοινοποίηση διορισμού, μετάθεσης, συνταξιοδότησης, τοποθέτησης αναπληρωτή κτλ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΕΓΚΥΡΗ αν δεν αναγράφει και τον αριθμό βεβαίωσης απογραφής και την ημερομηνία που αυτό έγινε...Επομένως, τρεχάτε ποδαράκια μου.

Η επικαιροποίηση γίνεται όποτεδήποτε αλλά ειδικά για τους μόνιμους πρέπει να γίνει πολύ σύντομα γιατί οι δδε έχουμε περιθώριο ως τις 27/9 να εγκρίνουμε τα στοιχεία που έχετε επικαιροποιήσει. Που σημαινει πως αν δεν το κάνετε θα αναγκαστούμε να επικαιροποιήσουμε τα απολύτως απαραίτητα ( αφμ,, επώνυμο και όνομα) και αυτο ίσως να ειναι πρόβλημα της μισθδοσίας για το μέλλον.
Ωστόσο, επειδή η μη απογραφή υπαλλήλου είναι πλέον πειθαρχικό παράπτωμα εμείς θα προχωρήσουμε σε έγκριση στοιχειων . Η επικαιροποίησή τους είναι αποκλειστική αρμοδιότητα των εκπ/κών.

Βασίλη, εσείς τι ακριβώς  θα κάνετε απο το σχολειο; Αν εννοείς να βοηθησεις τους συναδέλφους σου να επικαιροποιήσουν τα στοιχεία τους εχει καλώς,αλλιώς έγκριση κα ενημέρωση οφείλει να κάνει η δδε ή το γραφείο στο οποίο υπάγεστε.

αν κάποιος δεν μπορεί να μπει με αφμ και αριθμό ειδοποίησης έτους 2010 θα πρέπει
ή να χρησιμοποιήσει τους κωδικούς taxisnet (ΟΛΟΙ όσοι υπέβαλαν φορολογική δήλωση ηλεκτρονικά ή μέσω λογιστή έχουν τέτοιους κωδικούς )
ή να βγάλουν καινούριους με τη διαδικασία που περιγράφηκε σε προηγουμενο ποστ...

αυτά !! καλή συνέχεια!!
και τι γινεται με τους αναπληρωτες τους μη τοποθετημενους που παροτι εχει γινει η πρωτη υπαγωγη τους δεν εχουν τα απαιτουμενα στοιχεια να απογραφουν
;D ;D ;D 
πολύ φοβάμαι ότι ώσπου να έρθει -αν έρθει - η ανακοινοποίηση θα έχει λήξει η προθεσμία ενημέρωσης απο τις δδε και τότε ίσως να έχετε θέμα με τη μισθοδοσία σας...
δε βαριέσαι μωρε΄.. μια ψυχή που ναι να βγει , ας βγει....βοηθήστε τους γιατί δεν είναι κι εύκολο και οι φάκελοι ενίοτε δεν περιέχουν όλα τα στοιχεία.. και οι δουλειές είναι πάααααααααααρα πολλές αυτή την εποχή στις δδε...
 :P :P

Συγγνώμη ρε bitch ,αν ερμηνεύω καλά την εγκύκλιο ( δεν την πήρατε;), ζητάει πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης από δημοτολόγια ( έλεος!!) , τίτλους πτυχίου επικυρωμένους κ.λπ

μπορεί να κάνω λάθος , εύχομαι να είναι της τοπικής Β/θμιας  για να τους ξεχέσω, αλλιώς....

οι οδηγίες που κι εμείς έχουμε για επιβεβαίωση των στοιχείων σας βρίσκονται εδώ:
http://apografi.gov.gr/wp-content/uploads/downloads/2011/09/%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%95%CF%86%CE%B1%CF%81%CE%BC%CE%BF%CE%B3%CE%AE%CF%82-%CE%94%CE%B9%CE%B1%CF%87%CE%B5%CE%AF%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%89%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-v4.2.pdf

αν βρεις εσύ κάπου ότι πρέπει να αναζητήσουμε πιστοποιητικά οικογ. κατάστασης και δε συμμαζεύεται, πες μου κι εμένα γιατί μπορει να μου ξέφυγε.... (απ τη σελ. 20 και μετά)

Ωστόσο, αυτο δε σημαίνει οτι η δδε σας δε νομιμοποιείται να σας τα ζητήσει....
πάντως, στο άλλο που γράφεις έχεις δίκιο : επικαιροποιηθείτε γιατι χανόμαστε... ;D ;D ;D



κάτι έχω κάνει με την παράθεση ωστόσο συνεχίζω ακάθεκτη  (φυσική ξανθιά γαρ....  :P :P :P  )

οι ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ θα επικαιροποιήσετε τα στοιχεία που γνωρίζετε ήδη. Ούτως ή άλλως δεν μπορείτε να γράψετε το σχολείο τοποθέτησης. Αυτό θα γίνει με την υπαγωγή σας στην υπηρεσία. Αυτό που πρέπει οπωσδήποτε να κάνετε όμως είναι να ενημερώσετε τις δδε στις οποίες τώρα ανήκετε για το αν έχετε απογραφεί στο παρελθόν ή όχι.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1503 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 08:12:01 μμ »
το ότι κάποιος κάνει κοινή δήλωση με τον σύζυγο δε σημαίνει ότι μπορεί να χρησιμοποιήσει τους ιδιους κωδικούς. Αν δεν μπαίνετε ούτε με taxisnet ούτε με αφμ/ αρ. ειδοποίησης τότε θα πρέπει να υποβάλετε ηλεκτρονικό αίτημα για αποδοση κωδικών και μετά μια βόλτα στη ΔΟΥ για να πάρετε τον κλειδάριθμο.

με την είσοδό σας στην εφαρμογή βγαίνουν τέσσερις "καρτέλες" : βήμα 1, 2. 3 και 4. Εφόσον ενημερώσετε όλα τα πεδία στα οποία έχετε πρόσβαση, έχετε αυτόματα επικαιροποιήσει και τα στοιχεια της απογραφής σας. Ωστόσο, για να τα αποθηκεύσει το σύστημα θα πρέπει στο βήμα 4 να πατήσετε ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ και μετά σέρνοντας τον κέρσορα στο τέλος της σελίδας προεπισκόπησης πατάτε ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ( διαφορετικά δεν αποθηκεύονται οι αλλαγές)>¨
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος suliet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1504 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 05:42:02 μμ »
Καλησπέρα τι κακό και αυτό πάλι με την απογραφή!Μπαίνω για επικαιροποιήση, βάζω αφμ και αρ ειδοποιήσης και δεν το δέχεται, τι κάνω σε αυτή την περίπτωση?είναι υποχρεωτικό?

Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1505 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 06:01:01 μμ »
Καλησπέρα τι κακό και αυτό πάλι με την απογραφή!Μπαίνω για επικαιροποιήση, βάζω αφμ και αρ ειδοποιήσης και δεν το δέχεται, τι κάνω σε αυτή την περίπτωση?είναι υποχρεωτικό?

Καταρχήν μήπως βάζεις το αριθμό ειδοποιησης του φετινου εκκαθαριστικού;
Αν ναι, τότε σωστά δεν το δέχεται.
Χρειάζεται ο αριθμός ειδοποιησης του περσινου εκκαθαριστικου.
Επίσης μήπως έχεις κωδικους taxisnet; πρόσεξε γιατι πολλοί την πατησαν έτσι και δεν μπορουσαν να μπουν με αφμ και αριθμ. ειδοποίησης.
Για ξαναπροσπάθησε και είμαι σίγουρη ότι θα μπεις :)
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

Αποσυνδεδεμένος suliet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1506 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 06:07:06 μμ »
Εκκαθαριστικό του 2010 εννοείς?Αν ναι τότε αυτό βάζω. Οσό για τους κωδικούς δεν ξέρω δεν μου είχε δώσει κανένας λογιστής!!!!Πάλι τρέξιμο δηλαδη???Είναι υποχρεωτικό?Δεν θα πληρωθώ αν δεν το κάνω?

Αποσυνδεδεμένος pdxrisoyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02 Σιγᾶν τήν ἀλήθειαν χρυσόν ἐστι θάπτειν
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1507 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 06:09:12 μμ »
Τηλεφώνησα στη δδε που ήμουν πέρσι αναπληρώτρια και μου είπαν ότι δε με είχαν απογράψει, γιατί πριν από λίγο έμαθαν ότι αφορούσε και αναπληρωτές. Όταν ρώτησα αν χρειάζεται να απογραφουμε και όσοι ήμασταν αναπληρωτές το 2010-2011 μου είπε ότι αυτό θα γίνει από τη δδε που θα με προσλάβουν φέτος- όποτε με προσλάβουν.

Μπαίνοντας στο σύστημα μου γράφει "Ανεπιτυχής προσπάθεια εισόδου: (Δεν έχετε απογραφεί, παρακαλώ επικοινωνήστε με την Διεύθυνση προσωπικού που ανήκετε για να απογραφείτε)"
Άρα εγώ περιμένω μέχρι να με καλέσουν εκ νέου;
Όπως καταλαβαίνω δεν μπορώ να κάνω  κάτι τώρα. Σωστά bitch; ???
Μου αρέσει εκείνος που η ψυχή του είναι πιο βαθιά απ΄την πληγή του.
Νίτσε

Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1508 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 09:33:54 μμ »
Εκκαθαριστικό του 2010 εννοείς?Αν ναι τότε αυτό βάζω. Οσό για τους κωδικούς δεν ξέρω δεν μου είχε δώσει κανένας λογιστής!!!!Πάλι τρέξιμο δηλαδη???Είναι υποχρεωτικό?Δεν θα πληρωθώ αν δεν το κάνω?

Μην αγχώνεσαι!
επικαιροποίηση της ήδη υπάρχουσας απογραφής σου ζητάει να κάνεις.
Η αρχική απογραφη, φαντάζομαι έχει γίνει, έτσι δεν είναι;
Ψάξτο λίγο καλύτερα, ρώτα και τον λογιστή σου μήπως έχεις κωδικούς taxis και αυτή τη στιγμή σου διαφεύγει ή δε σου το έχει πει ο λογιστής...
Όλα θα πάνε καλά :)
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

Αποσυνδεδεμένος buble10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1509 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 09:37:41 μμ »
Εγώ δεν συμπλήρωσα τον ΑΜ μου, γιατί δεν τον ήξερα, αλλά η αίτησή μου εκκαθαρίστηκε από τη δδε μου.
Τι γίνεται τώρα; Δεν έπρεπε να τον περάσουν οι υπάλληλοι της δδε;;;  ???
Δ ι ο ρ ί σ τ η κ α !
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1510 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 10:00:14 μμ »
Εγώ δεν συμπλήρωσα τον ΑΜ μου, γιατί δεν τον ήξερα, αλλά η αίτησή μου εκκαθαρίστηκε από τη δδε μου.
Τι γίνεται τώρα; Δεν έπρεπε να τον περάσουν οι υπάλληλοι της δδε;;;  ???

Σύμφωνα με την ιστοσελίδα της απογραφης:
Με την ολοκλήρωση των παραπάνω, οι Δ/νσεις Διοικητικού/ Προσωπικού θα πρέπει να
μεριμνούν για την επικαιροποίηση των στοιχείων του προσωπικού τους και να ενημερώνουν
τις εφαρμογές για οποιαδήποτε μεταβολή (πρόσληψη, αποχώρηση, μεταφορά, κλπ), σύμφωνα
με την παρ.9 του αρ. 49 του ν.3943/2011 (ΥΕΚ 66Α).


Επομένως φαντάζομαι πως απο δω και πέρα θα μπαίνουν από τη ΔΔΕ και θα προσθέτουν ή θα διορθώνουν στοιχεία και από τη στιγμή που δε σου έχει έρθει ο ΑΜ ακόμα, όταν πάει στις ΔΔΕ, θα πρέπει να τον προσθέσουν!
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1511 στις: Σεπτέμβριος 20, 2011, 10:34:01 μμ »
 Εύγε τέκνα μου!!! Το χετε εμπεδώσει το ζήτημα και μπράβο σας!!
όπως ακριβώς τα λέτε ειναι!!!

εγώ σήμερα τα πήρα άγρια γιατί με πήρε μία τηλέφωνο - που είναι σε άδεια ανατροφής και μένει απέναντι απ΄το σχολείο στοοποίο ανήκει οργανικά - και μου ζήταγε να της κάνω εγώ την επικαιροποιηση....εντάξει, έριξα ό,τι μπινελίκι είχα πρόχειρο..... δηλαδή...ήμαρτον κάποιος κόσμος!! Λες και δεν έχουμε άλλη δουλειά να κάνουμε....γκρρρρρρ  :P :P
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158550
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 497
Σύνολο: 520

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.131 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.