*

Ψηφοφορία

Πώς βρήκατε τη διαδικασία απογραφής;

Δύσκολη
9 (14.1%)
Εύκολη
22 (34.4%)
Εύκολη αλλά με κάποια προβλήματα
32 (50%)
Δεν γνωρίζω: Απογράφηκα μέσω τρίτων
1 (1.6%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 63

Αποστολέας Θέμα: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων  (Αναγνώστηκε 408727 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1526 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 06:28:57 μμ »
Pleaseeee....Στο έγγραφο που μας έστειλαν σήμερα δε ζητά πιστοποιητικό-πτυχίο πληροφορικής, αλλά μόνο των ξένων γλωσσών, καμία διευκρίνιση επ' αυτού;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:34:25 »

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Πε02

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 143
  • Epic fail teacher
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1527 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 06:29:38 μμ »
Σε ευχαριστώ πολύ, ευτυχώς μας  ενημερώνεις εσύ.....Για τις γνώσεις πληροφορικής θέλει πιστοποιητικά;Αριθμός μητρώου υπαλλήλου είναι αυτός που θα οριστεί από τη Δευτεροβάθμια, έτσι δεν είναι;Δεν μας έχουν δώσει κανένα επίσημο έγγραφο όμως που να το λέει. Υπενθυμίζω ότι είμαι αναπληρώτρια :)

 Για τους εκπαιδευτικούς πιστοποίηση ΤΠΕ α' επιπέδου ή και β' αν υπάρχει  ( στη β' φάση αν και παρακολούθησα σεμινάρια δεν πήγα να δώσω εξετάσεις γιατί  απλά ...βαριόμουνα)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 21, 2011, 06:32:08 μμ από Βασίλης Πε02 »
Δεν ελπίζω τίποτα ,δε φοβάμαι τίποτα, είμαι εκπαιδευτικός...

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1528 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 06:33:48 μμ »
Δηλαδή, ενώ γνωρίζω να χειρίζομαι τα διάφορα προγράμματα, εάν δεν έχω κάποιο πιστοποιητικό, δεν το δηλώνω, έτσι;;;Από ΤΕΙ σεμινάρια ή από την Ένωση Ελλήνων Φυσικών σεμινάρια των κατά τόπους ΕΛΜΕ θεωρούνται κάτι;Μπορείς να μου υποδείξεις κάποιο link για να βρώ το α και β επίπεδο πιστοποίησης;Ευχαριστώ :)

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Πε02

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 143
  • Epic fail teacher
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1529 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 06:34:54 μμ »
Pleaseeee....Στο έγγραφο που μας έστειλαν σήμερα δε ζητά πιστοποιητικό-πτυχίο πληροφορικής, αλλά μόνο των ξένων γλωσσών, καμία διευκρίνιση επ' αυτού;

Για τις ξένες γλώσσες αν το δηλώνεις, σίγουρα χρειάζεται αποδεικτικό. Απ'την άλλη η επιμόρφωση- πιστοποίηση ΤΠΕ είναι προαιρετική και με κλήρωση και δεν επιμορφώθηκαν όλοι οι εκπαιδευτικοί   
Δεν ελπίζω τίποτα ,δε φοβάμαι τίποτα, είμαι εκπαιδευτικός...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:34:25 »

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Πε02

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 143
  • Epic fail teacher
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1530 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 06:38:16 μμ »
Δηλαδή, ενώ γνωρίζω να χειρίζομαι τα διάφορα προγράμματα, εάν δεν έχω κάποιο πιστοποιητικό, δεν το δηλώνω, έτσι;;;Από ΤΕΙ σεμινάρια ή από την Ένωση Ελλήνων Φυσικών σεμινάρια των κατά τόπους ΕΛΜΕ θεωρούνται κάτι;Μπορείς να μου υποδείξεις κάποιο link για να βρώ το α και β επίπεδο πιστοποίησης;Ευχαριστώ :)

 http://b-epipedo2.cti.gr/ όλα μαζί νομίζω
Δεν ελπίζω τίποτα ,δε φοβάμαι τίποτα, είμαι εκπαιδευτικός...

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1531 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 06:40:18 μμ »
οι αναπληρωτές χρησιμοποιούν ως ΑΜ. τον αρ. μητρώου του ΙΚΑ.

τα πιστοποιητικά ξένων γλωσσών πρέπει να είναι επικυρωμένα απο δικηγόρο αλλιώς δεν είναι έγκυρα.

η πιστοποίηση στις ΤΠΕ πρέπει να έχει γίνει απο επίσημο φορέα ( είτε η πιστοποίηση του υπουργείου ούτε απο ecdl )

και ναι Η ΜΠΑΚΟΥΡΙΑ ΔΙΚΑΙΩΝΕΤΑΙ!!!!  8) 8) 8)

σεμινάρια των ελμε δεν θεωρούνται επίσημη πιστοποίηση.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1532 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 06:49:02 μμ »
Αρ.Μητρώου Υπαλλήλου τον αριθμό του ΙΚΑ;Εννοείς αυτόν που έχουμε στα ένσημα-βιβλιάρια ΙΚΑ;
Πού θα τρέξω να πιστοποιήσω τα ξενόγλωσσα πτυχία;Σήμερα το έμαθα τυχαία και δεν φτάνει ο χρόνος!Μια φωτοτυπία δεν αρκεί και να πάω αργότερα τη βεβαίωση από δικηγόρο;Άρα δε δηλώνω καθόλου τις γνώσεις πληροφορικής(είμαι αστέρι στο chat ;D ;D ;D ;D)εφόσον δεν έχουν την πιστοποίηση ΤΠΕ του Υπουργείου ΥΜΔΒΘ κι ας είναι από άλλον δημόσιο Φορέα(ΤΕΙ,ΑΕΙ);

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1533 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 06:55:16 μμ »
Αρ.Μητρώου Υπαλλήλου τον αριθμό του ΙΚΑ;Εννοείς αυτόν που έχουμε στα ένσημα-βιβλιάρια ΙΚΑ;
Πού θα τρέξω να πιστοποιήσω τα ξενόγλωσσα πτυχία;Σήμερα το έμαθα τυχαία και δεν φτάνει ο χρόνος!Μια φωτοτυπία δεν αρκεί και να πάω αργότερα τη βεβαίωση από δικηγόρο;Άρα δε δηλώνω καθόλου τις γνώσεις πληροφορικής(είμαι αστέρι στο chat ;D ;D ;D ;D)εφόσον δεν έχουν την πιστοποίηση ΤΠΕ του Υπουργείου ΥΜΔΒΘ κι ας είναι από άλλον δημόσιο Φορέα(ΤΕΙ,ΑΕΙ);

ο αριθμός μητρώου σας, ναι είναι αυτός που εχετε στα ένσημα ΙΚΑ.
πρώτα βεβαιώσου ότι σε έχει υπαγάγει στον φορέα το γραφείο ή δ/νση Δ.Ε. στην οποία ανήκεις. Μετά μπορεις να κάνεις επικαιροποιηση. Μπορείς να υποβάλλεις υπεύθυνη δήλωση ότι θα προσκομίσεις επικυρωμένους τίτλους εντός μήνα. Ωστόσο αυτή η διαδικασία κοστιζει οποτε αν τους καταθέσεις φρόντισε να τους πάρεις πίσω μόλις σε απολυσουν. Επισης, παιζει να είναι πιο χαλαροί και να μην τους ζητήσουν καν.  Γνώσεις σε τπε πιάνονται εφόσον αυτή η πιστοποίηση μοριοδοτείται σε ασεπ ή κρίσεις στελεχών. Επομένως ψάξε αν αυτά που έχεις απο αει/τει μοριοδοτούνται οπουδήποτε στο δημόσιο.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1534 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 06:57:37 μμ »


τα πιστοποιητικά ξένων γλωσσών πρέπει να είναι επικυρωμένα απο δικηγόρο αλλιώς δεν είναι έγκυρα.


Πρέπει να κατατεθούν τα πιστοποιητικά ξένων γλωσσών στη Διεύθυνση, εφόσον τα δηλώσαμε στην απογραφή;
Και η επικύρωση από δικηγόρο τι νόημα έχει; Έγκυρα είναι.

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1535 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 06:58:59 μμ »
Κοίτα, ενημέρωση δεν υπάρχει καμία.Μόνη μου έβαλα στα πεδία φορέων τη Διεύθυνση Α Αθήνας, απλά όταν παρουσιάστηκα μου ζήτησαν να κάνω επικαιροποίηση των στοιχείων, χωρίς να μου εξηγήσουν τί και πώς.Σε ευχαριστώ πολύ :), θα το ψάξω και θα παρουσιαστώ στο γραφείο για επιπλέον διευκρινίσεις.Βασίλη, επίσης σε ευχαριστώ :)

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1536 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 07:00:48 μμ »
δεν είναι ολα έγκυρα. Και κάποια είναι και "μούφα" ...και επισης κάποια δεν αναγνωρίζονται απο τον ασεπ...

βασικά η ενημέρωση επαφίεται στον πατριωτισμό των ελλήνων...υπάρχουν οδηγίες για την απογραφή στην αρχική σελίδα του  apografi.gov.gr
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1537 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 07:08:56 μμ »
Στον Οδηγό Εφαρμογής της απογραφής δεν αναφέρει ότι στον αριθμό μισθοδοσίας υπαλήλου βάζουμε τον αριθμό ΙΚΑ, έχετε οδηγίες σχετικές, μήπως να το αφήσω κενό;Επίσης, έχω αφήσει κενό το τελευταίο που ζητάει πού αλλού επιθυμώ να εργαστώ, για το φόβο της εφεδρείας....
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 21, 2011, 07:12:17 μμ από adigoni »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1538 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 07:23:21 μμ »
εδώ οι αναλυτικές οδηγίες για εσάς:
http://apografi.gov.gr/wp-content/uploads/downloads/2011/09/%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%95%CF%86%CE%B1%CF%81%CE%BC%CE%BF%CE%B3%CE%AE%CF%82-%CE%91%CF%80%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE%CF%82-v2.3.pdf

για να κάνουν οι αναπληρωτές επικαιροποίηση των στοιχείων τους πρέπει πρώτα να τους έχουν καταγράψει οι διευθύνσεις διοικητικού προσωπικού των δδε στις οποίες ανήκουν. Αυτές θα γράψουν και τον αριθμο μητώου του ΙΚΑ.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1539 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 07:42:04 μμ »
Και πάλι ευχαριστώ θερμά :-* :-* :-* :-*

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158554
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 506
Σύνολο: 517

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.