*

Ψηφοφορία

Πώς βρήκατε τη διαδικασία απογραφής;

Δύσκολη
9 (14.1%)
Εύκολη
22 (34.4%)
Εύκολη αλλά με κάποια προβλήματα
32 (50%)
Δεν γνωρίζω: Απογράφηκα μέσω τρίτων
1 (1.6%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 63

Αποστολέας Θέμα: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων  (Αναγνώστηκε 409628 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1554 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 07:51:35 μμ »
έχει 2 μήνες που το γράφει αυτό γ αυτό ρωτάω, εκκρεμεί από τότε

τότε πρέπει να απευθυνθείς στη διευθυνση που ανηκεις και να ρωτήσεις μηπως υπάρχει κάποιο λάθος!
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:22:38 »

Αποσυνδεδεμένος mmmm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1711
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1555 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 09:03:15 μμ »
έχει 2 μήνες που το γράφει αυτό γ αυτό ρωτάω, εκκρεμεί από τότε

τότε πρέπει να απευθυνθείς στη διευθυνση που ανηκεις και να ρωτήσεις μηπως υπάρχει κάποιο λάθος!
Η προθεσμία για τις Διευθύνσεις λήγει στις 27/09. Μέχρι τότε θα βλέπεις "εκκρεμεί". Μόλις γίνει επιβεβαίωση των στοιχείων θα βλέπεις: "η αίτησή σας ελέγχθηκε".

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1556 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 10:07:37 μμ »

Πολλές αιτήσεις, ίσως οι περισσότερες, έχουν ήδη ελεγχθεί.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1557 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 10:18:21 μμ »
Η απογραφη ειναι μονο για τους μονιμους εκπαιδευτικους και οχι για τους αναπληρωτες!!

λαθος
απο φετος ειναι και για τους αναπληρωτες

Χριστινα Ευχαριστω!!
Εγώ πάντως το επιβεβαίωσα στον Έβρο πήρα τους πλέον αρμόδιους και μου είπαν δεν αφορά αναπληρωτές .΄Ισως κάθε Βμια το βιολί της

εκει στον Έβρο πες τους να ξεκουνήσουνε γιατί είναι πειθαρχικό παράπτωμα η μη απογραφή υπαλλήλων: ας διαβάσουν εδώ ( ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ 8 ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΚΑΙ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΥΣ)
http://apografi.gov.gr/%CF%85%CF%80%CF%8C%CF%87%CF%81%CE%B5%CE%BF%CE%B9-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE%CF%82

ΠΟΣΟ ΠΙΟ ΚΑΘΑΡΑ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΨΕΙ ΔΗΛΑΔΗ; ΑΝΤΕ ΓΙΑΤΙ ΦΟΡΤΩΝΩΩΩΩΩ
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:22:38 »

Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1558 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 12:52:04 μμ »

Πολλές αιτήσεις, ίσως οι περισσότερες, έχουν ήδη ελεγχθεί.

Σωστά!
Δεν είναι απαραίτητο να περιμένουμε μεχρι τις 27/9 για να ελεγχθουν οι αιτήσεις μας
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3646
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1559 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 03:02:50 μμ »
Μπήκα στην απογραφή και επικαιροποίησα τα στοιχεία μου.
Από πέρυσι που έγινε η π΄ρωτη καταχώρηση, έχω ένα επιπλέον μεταπτυχιακό αναγνωρισμένο από το ΔΟΑΤΑΠ, το οποίο και δήλωσα, αλλά για δικούς μου λόγους δεν θέλω να είναι μέσα στο φάκελο μου στην υπηρεσία. Άλλωστε και στην απογραφή αναφέρει ότι όποια προσόντα επικαλούμαστε, πρέπει να είμαστε σε θέση να τα αποδείξουμε. Δεν λέει πουθενά ότι πρέπει να είναι στην υπηρεσία.
Με πήρα, λοιπόν, σήμερα η προϊσταμένη μου τηλέφωνο και μου έλεγε ότι αν δεν προσκομίσω επικυρωμένο αντίγραφο του μεταπτυχιακού, θεωρείται ότι λέω ψέματα και θα έχω κυρώσεις. Είναι, λέει, υποχρεωτικό να υπάρχουν όλα στο φάκελο μας. Το ίδιο μου είπε και για τις ξένες γλώσσες...
Και ερωτώ, είναι όντως έτσι; Στο φάκελο μας δεν πρέπει να είναι όλα τα έγγραφα που σχετίζονται με την υπηρεσία και τη θέση που κατέχουμε σε αυτή (πτυχίο, μεταπτυχιακό για το οποίο πάιρνεις επίδομα);
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1560 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 03:14:11 μμ »
όχι ακριβώς έτσι emmaki
απο τη στιγμή που η απογραφή συνδέεται με την υπηρεσιακή σου κατάσταση ( μισθολογικά) έστω και έμμεσα -  ό,τι αναφέρεται  στα στοιχεια της απογραφής πρέπει να είναι και στον φάκελο.

και επειδή ναι μεν εσύ κάνεις την επικαιροποίηση αλλά την επιβεβαίωση την κάνει η υπηρεσια σου, φυσικά και φέρει ευθύνη - επομένως ό,τι ενημερώνεται απο την υπηρεσία, πρέπει να μπορεί και να αποδειχθεί απο αυτήν.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος MANNI

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1561 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 03:47:33 μμ »
Η απογραφη ειναι μονο για τους μονιμους εκπαιδευτικους και οχι για τους αναπληρωτες!!

λαθος
απο φετος ειναι και για τους αναπληρωτες

Χριστινα Ευχαριστω!!
Εγώ πάντως το επιβεβαίωσα στον Έβρο πήρα τους πλέον αρμόδιους και μου είπαν δεν αφορά αναπληρωτές .΄Ισως κάθε Βμια το βιολί της

εκει στον Έβρο πες τους να ξεκουνήσουνε γιατί είναι πειθαρχικό παράπτωμα η μη απογραφή υπαλλήλων: ας διαβάσουν εδώ ( ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ 8 ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΚΑΙ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΥΣ)
http://apografi.gov.gr/%CF%85%CF%80%CF%8C%CF%87%CF%81%CE%B5%CE%BF%CE%B9-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE%CF%82

ΠΟΣΟ ΠΙΟ ΚΑΘΑΡΑ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΨΕΙ ΔΗΛΑΔΗ; ΑΝΤΕ ΓΙΑΤΙ ΦΟΡΤΩΝΩΩΩΩΩ
Δε διαφωνώ μαζί σου αλλά ήρθε έγγραφο στο σχολείο να απογραφούμε χωρίς διευκρίνιση αν αφορά και αναπληρωτές είχε τηλέφωνο πληροφορίες και μάλιστα να ζητήσουμε συγκεκριμένο πρόσωπο ονομαστικά . Μίλησα με τη συγκεκριμένη κυρία και μου είπε ότι δεν αφορά αναπληρωτές επέμεινα για άλλες Βμιες και αυτή επέμεινε ότι δεν αφορά τους αναπληρωτές .Ξαναπήρα για επιβεβαίωση . Τι άλλο να κάνω ; Και πέρσι επειδή δεν είχαμε μπει στο σύστημα πληρωνόμασταν από εφορία

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3646
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1562 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 04:39:22 μμ »
όχι ακριβώς έτσι emmaki
απο τη στιγμή που η απογραφή συνδέεται με την υπηρεσιακή σου κατάσταση ( μισθολογικά) έστω και έμμεσα -  ό,τι αναφέρεται  στα στοιχεια της απογραφής πρέπει να είναι και στον φάκελο.

και επειδή ναι μεν εσύ κάνεις την επικαιροποίηση αλλά την επιβεβαίωση την κάνει η υπηρεσια σου, φυσικά και φέρει ευθύνη - επομένως ό,τι ενημερώνεται απο την υπηρεσία, πρέπει να μπορεί και να αποδειχθεί απο αυτήν.

Μα δεν συνδέεται μισθολογικά με την υπηρεσιακή μου κατάσταση!
Το πρώτο μεταπτυχιακό που συνδέεται, και αποτελεί και προσόν για να βρίσκομαι στην ΕΑ, είναι κανονικά μέσα στο φάκελο.
Το δεύτερο, το οποίο το έκανα για την τρέλα μου, δεν έχει καμία σχέση με την υπηρεσιακή μου κατάσταση....
Ομοίως και τα "χαρτιά" ξένων γλωσσών....
Πρέπει δηλαδή να καταθέσω Αγγλικά, Γαλλικά. Γερμανικά, Τούρκικα και Ιταλικά; Θα γεμίσει ο φάκελος χαρτια!!!!!!
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1563 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 04:43:17 μμ »
δεν κατάλαβες!
η εφαρμογή της απογραφής ονομάζεται Ηλεκτρονικό Μητρώο μισθοδοτούμενων δημοσίου. Υπό αυτή την έννοια συνδέεται μισθολογικά με εσένα ( έμμεσα όπως έγραψα). Επομένως, ό,τι αναγράφεται στο Μητρώο Μισθοδοσίας πρέπει να υπάρχει στον υπηρεσιακό σου φάκελο.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος georgetta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1564 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 04:49:37 μμ »
Γειά σας. Βασικά και εμένα γράφει ότι η αίτησή μου έχει ελεγθεί αλλά από την στιγμή που έκανα την απογραφή μέχρι τώρα έχω αποκτήσει και δεύτερο παιδί και δεν το εμφανίζει και δεύτερο μεταπτυχιακό (για το πρώτο πληρώνομαι) και πιστοποίηση Α' επιπέδου. Όλα αυτά πως γίνεται να τα αλλάξω;

Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3646
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1565 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 05:03:06 μμ »
δεν κατάλαβες!
η εφαρμογή της απογραφής ονομάζεται Ηλεκτρονικό Μητρώο μισθοδοτούμενων δημοσίου. Υπό αυτή την έννοια συνδέεται μισθολογικά με εσένα ( έμμεσα όπως έγραψα). Επομένως, ό,τι αναγράφεται στο Μητρώο Μισθοδοσίας πρέπει να υπάρχει στον υπηρεσιακό σου φάκελο.

Χμμμμμ....
Δεν αμφιβάλω γι΄αυτά που λες (γιατί ξέρις τι λες και δεν είναι λόγια του αέρα), αλλά δεν με ικανοποιούν, καθώς δεν είναι αυτό που θέλω!
Και τι θέλω; Να μην γνωρίζει η υπηρεσία ότι έχω συγκεκριμένες σπουδές. ¨οχι γιατί ντρέπομαι για κάτι, αλλά γιατί θέλω να έχω ένα "κρυφό χαρτί"........
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1566 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 05:07:50 μμ »
 ;D ;D ;D ;D

στην περιπτωση αυτή ή επικαιροποιείς εκ νέου την απογραφή σου σβήνοντας το "κρυφό χαρτι " σου -αν δεν έχει γίνει ακόμα η ενημέρωση της απογραφής σου
ή ζητάς να ξαναμπούν στην ενημέρωση της αίτησής σου, να το διορθώσουν αυτοί -γίνεται αυτό - και να ενημερώσουν εκ νέου την απογραφή σου...


αν και ομολογώ δεν καταλαβαινω σε τι θα σου χρησιμεύσει αυτό το ...κρυφό χαρτί...
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απογραφή Δημοσίων Υπαλλήλων
« Απάντηση #1567 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 05:14:17 μμ »
Η απογραφη ειναι μονο για τους μονιμους εκπαιδευτικους και οχι για τους αναπληρωτες!!

λαθος
απο φετος ειναι και για τους αναπληρωτες

Χριστινα Ευχαριστω!!
Εγώ πάντως το επιβεβαίωσα στον Έβρο πήρα τους πλέον αρμόδιους και μου είπαν δεν αφορά αναπληρωτές .΄Ισως κάθε Βμια το βιολί της

εκει στον Έβρο πες τους να ξεκουνήσουνε γιατί είναι πειθαρχικό παράπτωμα η μη απογραφή υπαλλήλων: ας διαβάσουν εδώ ( ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ 8 ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΚΑΙ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΥΣ)
http://apografi.gov.gr/%CF%85%CF%80%CF%8C%CF%87%CF%81%CE%B5%CE%BF%CE%B9-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE%CF%82

ΠΟΣΟ ΠΙΟ ΚΑΘΑΡΑ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΨΕΙ ΔΗΛΑΔΗ; ΑΝΤΕ ΓΙΑΤΙ ΦΟΡΤΩΝΩΩΩΩΩ
Δε διαφωνώ μαζί σου αλλά ήρθε έγγραφο στο σχολείο να απογραφούμε χωρίς διευκρίνιση αν αφορά και αναπληρωτές είχε τηλέφωνο πληροφορίες και μάλιστα να ζητήσουμε συγκεκριμένο πρόσωπο ονομαστικά . Μίλησα με τη συγκεκριμένη κυρία και μου είπε ότι δεν αφορά αναπληρωτές επέμεινα για άλλες Βμιες και αυτή επέμεινε ότι δεν αφορά τους αναπληρωτές .Ξαναπήρα για επιβεβαίωση . Τι άλλο να κάνω ; Και πέρσι επειδή δεν είχαμε μπει στο σύστημα πληρωνόμασταν από εφορία

θα ελεγα να τους παραθεσεις το λινκ που σου έγραψα - που είναι στην ΕΠΙΣΗΜΗ σελιδα της απογραφής και άρα δεν αποτελεί την προτροπή, θέληση ή υπέρμετρο ζήλο άλλων διευθύνσεων - και να τους ζητήσεις να σε εγγράψουν κανονικά στην υπηρεσία τους.  Εξάλλου, η εγκύκλιος που λάβαμε λέει πως όλες οι ανακοινώσεις διορισμού,πρόσληψης, μετακίνησης ή απόλυσης προσωπικου του δημοσίου - με οποιαδήποτε σχέση εργασίας - πρέπει ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΡΗ να φέρει αριθμό βεβαίωσης απογραφής και ημερομηνία.....
δε θέλω να το πιστέψω αλλά νομίζω φέρονται ανεύθυνα.... εκτύπωσε το λινκ που σου έδωσα και πέρασέ το τους και επισης εκτύπωσε απο την αρχική σελίδα του apografi.gov.gr  αυτό:

http://apografi.gov.gr/wp-content/uploads/downloads/2011/08/5h-Egkyklios-Apografis.pdf

το περί ακυρης πράξης βρίσκεται στην τελευταία παράγραφο της πρώτης σελίδας και στη συνέχειά της στη δεύτερη σελίδα..... Νομίζω ότι για να είσαι εσύ καλυμένος/η θα πρέπει να ζητήσεις εγγρα΄φως να σε απογράψουν κατ' εφαρμογή της ανωτέρω εγκυκλίου και αν δεν το κάνουν να ζητήσεις επίσης να στο δώσουν γραπτώς!!
Σόρρυ αλλά δεν είναι να παίζεις με αυτά!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 297
Σύνολο: 316

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.