*

Ψηφοφορία

Ποιον Υπουργό Παιδείας θεωρείτε τον καλύτερο;

Γεώργιος Παπανδρέου (1994-1996)
41 (5.1%)
Γεράσιμος Αρσένης (1996 – 2000)
35 (4.3%)
Πέτρος Ευθυμίου (2000 – 2004)
70 (8.7%)
Μαριέττα Γιαννάκου (2004 – 2007)
91 (11.3%)
Ευριπίδης Στυλιανίδης (2007 - 2009)
364 (45.2%)
Άρης Σπηλιωτόπουλος (2009 - 2009)
26 (3.2%)
Άννα Διαμαντοπούλου (2009 -
47 (5.8%)
Δεν ξέρω / Δεν απαντώ
131 (16.3%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 796

Αποστολέας Θέμα: Καλύτερος Υπουργός Παιδείας  (Αναγνώστηκε 107185 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος teris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερος Υπουργός Παιδείας
« Απάντηση #42 στις: Ιούνιος 18, 2010, 10:48:48 μμ »
Ο Γκεσουλης............. τι μου θυμισες τωρα.................. τον ειχα καθηγητη στι φροντηστηριο...................οταν ηταν υφυπουργος νομίζω ειχε τετοιο μενος με τα φροντιστηρια  αλλο  πραμα.  Πολυ αλοκοτο!!!!  δεν έκανε και τιποτα νομιζω έλαμψε δια της αποσιας του που έλεγε και η Καρεζη!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καλύτερος Υπουργός Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:06:48 »

Αποσυνδεδεμένος sefe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερος Υπουργός Παιδείας
« Απάντηση #43 στις: Ιούνιος 18, 2010, 11:06:36 μμ »
Τον Γκεσούλη τον ξεχάσατε; Ήταν μετά τον Πέτρο Ευθυμίου και πριν την
Μαριέττα. Κατά την γνώμη μου ήταν ο καλύτερος.

Ο Γκεσούλης έχει διατελέσει υφυπουργός παιδείας και όχι υπουργός.


Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερος Υπουργός Παιδείας
« Απάντηση #44 στις: Ιούνιος 18, 2010, 11:42:32 μμ »
Ο Γκεσουλης............. τι μου θυμισες τωρα.................. τον ειχα καθηγητη στι φροντηστηριο...................οταν ηταν υφυπουργος νομίζω ειχε τετοιο μενος με τα φροντιστηρια  αλλο  πραμα.  Πολυ αλοκοτο!!!!  δεν έκανε και τιποτα νομιζω έλαμψε δια της αποσιας του που έλεγε και η Καρεζη!!

Φροντιστηριάρχης σαν υφυπουργός παιδείας... Το περάσαμε και αυτό...

Αποσυνδεδεμένος ----

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 782
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερος Υπουργός Παιδείας
« Απάντηση #45 στις: Ιούνιος 19, 2010, 12:34:18 πμ »
Ο πρώτος μη πολιτικός - Υπουργός Παιδείας θα είναι, δίχως άλλο, και ο επαρκέστερος ...
Συμφωνώ με αυτό. Για παράδειγμα ο Πανάρετος, αν και υφυπουργός αποτελεί εξαίρεση.  Είναι ο μόνος που προέρχεται πραγματικά απ’ τον χώρο της εκπαίδευσης και όντως εννοεί αυτά που λέει.
Όλοι οι άλλοι ήταν, είναι, πολιτικοί καριέρας και έβρισκαν τον χώρο πρόσφορο για πολιτικά παίγνια...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καλύτερος Υπουργός Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:06:48 »

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερος Υπουργός Παιδείας
« Απάντηση #46 στις: Ιούνιος 19, 2010, 09:11:11 πμ »
Στην Ελλάδα ζούμε !
Στη χώρα που :
α) κάποιοι μπαίνουν από το παράθυρο
β) σχεδόν όλοι οι υπόλοιποι ελπίζουν ότι κάποιο παράθυρο θα βρεθεί κάποτε και γι αυτούς
γ) τα ροζοκόκκινα κόμματα ζητάνε τη μονιμοποίηση των γαλαζοπράσινων παιδιών που μπήκαν από τα παράθυρα

γιατι να κατηγορουμε αυτους που βολευτηκαν και οχι αυτους που τους βολεψαν;;;; 

Αυτούς που βόλεψαν τους κατηγορούμε όλοι ( ακόμα και αυτοί που βολεύτηκαν !!!!! ) .
Εμένα θα μου επιτρέψεις να κατηγορώ και τους ψηφοφόρους όμως ( δηλαδή όλους εμάς ) .
Γιατί αυτοί που βολεύουν δεν μπήκαν μόνοι τους στη βουλή . Οι ψηφοφόροι τους έβαλαν !

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερος Υπουργός Παιδείας
« Απάντηση #47 στις: Ιούνιος 19, 2010, 09:12:22 πμ »
υπάρχουν και 5 συνάδελφοι που ψήφισαν την κ. Διαμαντοπούλου
 :-X

Αυτός που θα έχει πιστοποιητικό παιδαγωγικής και διδακτικής επάρκειας  ;D

Ή ο ίδιος ο γιος της.  ;D  8)
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Καλύτερος Υπουργός Παιδείας
« Απάντηση #48 στις: Ιούνιος 19, 2010, 09:22:48 πμ »
Ο Σουφλιάς, γιατί επανέφερε τα αρχαία από πρωτότυπο στο γυμνάσιο και έκανε τα ΠΕΚ ΤΟ 1992-3. Τότε λόγω ΠΕΚ καλούσαν αναπληρωτές φιλολόγους μόλις τέλειωναν τη σχολή.Καλύτερα θα ήταν η ερώτηση: ποιος είναι ο χειρότερος:  γιωργάκης,γιαννάκου και διαμάντω θα έκαναν ρεκόρ.
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος mardz

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερος Υπουργός Παιδείας
« Απάντηση #49 στις: Ιούνιος 19, 2010, 10:59:30 πμ »
Ο Σουφλιάς, γιατί επανέφερε τα αρχαία από πρωτότυπο στο γυμνάσιο και έκανε τα ΠΕΚ ΤΟ 1992-3. Τότε λόγω ΠΕΚ καλούσαν αναπληρωτές φιλολόγους μόλις τέλειωναν τη σχολή.Καλύτερα θα ήταν η ερώτηση: ποιος είναι ο χειρότερος:  γιωργάκης,γιαννάκου και διαμάντω θα έκαναν ρεκόρ.

τον αρη τον εχεις εκτος συναγωνισμου ;
δεν φανηκε πουθενα ;
ή θα ειναι ξεχωριστη ερωτηση οι πιο αφανεις και αδιαφοροι ;

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Καλύτερος Υπουργός Παιδείας
« Απάντηση #50 στις: Ιούνιος 19, 2010, 11:15:02 πμ »
Στην Ελλάδα ζούμε !
Στη χώρα που :
α) κάποιοι μπαίνουν από το παράθυρο
β) σχεδόν όλοι οι υπόλοιποι ελπίζουν ότι κάποιο παράθυρο θα βρεθεί κάποτε και γι αυτούς
γ) τα ροζοκόκκινα κόμματα ζητάνε τη μονιμοποίηση των γαλαζοπράσινων παιδιών που μπήκαν από τα παράθυρα

γιατι να κατηγορουμε αυτους που βολευτηκαν και οχι αυτους που τους βολεψαν;;;; 

Αυτούς που βόλεψαν τους κατηγορούμε όλοι ( ακόμα και αυτοί που βολεύτηκαν !!!!! ) .
Εμένα θα μου επιτρέψεις να κατηγορώ και τους ψηφοφόρους όμως ( δηλαδή όλους εμάς ) .
Γιατί αυτοί που βολεύουν δεν μπήκαν μόνοι τους στη βουλή . Οι ψηφοφόροι τους έβαλαν !
ο καθενας πραττει κατα συνειδηση,σου επιτρεπω  :Pλοιπον να κατηγορεις οποιον θελεις...Μια ερωτηση μονο,αν ολοι εμεις βρισκαμε ενα παραθυρο και μας ελεγαν μπειτε,αν παρουμε σαν δεδομενο οτι ολοι θελουμε δουλεια γιατι εχουμε αναγκες, δεν θα το αξιοποιουσαμε; εχω την αισθηση οτι θα καναμε βουτια για να μπουμε...οχι επειδη ειμαστε πιο εξυπνοι απο ολους τους αλλους αλλα γιατι θα θεωρουσαμε οτι εμεις το αξιζουμε αλλα επειδη δεν υπαρχει αλλος τροπος να αναγνωριστουν τα προσοντα μας θα δεχομασταν αυτον τον ανηθικο τροπο...φταιμε λοιπον επειδη θελουμε να εργαστουμε ;θελω να πω οτι στη θεωρια ολοι γνωριζουμε και υπερασπιζομαστε το ηθικο και το δικαιο,στη πραξη ομως και οταν προκειται για το τομαρι μας αλλαζουν τα πραγματα φιλτατε συναδελφε....υπαρχουν ατομα που αν και βισματουχοι κατεβαινουν στους δρομους στο πλευρο των μη προνομιουχων(ανεργων).υπαρχουν φυσικα και οι καφροι ,παρτακιδες που λενε εγω να ειμαι καλα και ας κοψουν το λαιμο τους ολοι οι αλλοι. και τελειωνοντας θα σου πω οτι δικαιωμα στην εργασια εχουν ολοι ανεξαρτητως χρωματος.Και επειδη οι πολιτικοι το εστησαν ετσι το μαγαζακι τους ,ωστε να συνδεσουν την πολιτικη τους σταδιοδρομια με την εργασια μου ,σου,του φταιμε τωρα εμεις,εσεις αυτοι που γιναμε/τε πελατες..Οντως φταινε γιατι ηθελαν να εργαστουν αυτο ειναι το αμαρτημα τους επειδη λιγο πριν την συνταξη απολυθηκαν απο τον ιδιωτικο τομεα και ο μονος τροπος και χωρος να βρουν δουλεια ηταν να καθαριζουν τα σκαλια του χ ψ υπουργειου μεχρι να βγουν επιτελους στη συνταξη...αααρε ατιμο βυσμα.... :-\οντως ειναι προνομιουχοι...βλεπεις τελικα οτι δεν πρεπει να τους βαζουμε ολους στο ιδιο τσουβαλι;; ;) :)
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερος Υπουργός Παιδείας
« Απάντηση #51 στις: Ιούνιος 19, 2010, 11:34:44 πμ »
Στην Ελλάδα ζούμε !
Στη χώρα που :
α) κάποιοι μπαίνουν από το παράθυρο
β) σχεδόν όλοι οι υπόλοιποι ελπίζουν ότι κάποιο παράθυρο θα βρεθεί κάποτε και γι αυτούς
γ) τα ροζοκόκκινα κόμματα ζητάνε τη μονιμοποίηση των γαλαζοπράσινων παιδιών που μπήκαν από τα παράθυρα

γιατι να κατηγορουμε αυτους που βολευτηκαν και οχι αυτους που τους βολεψαν;;;; 

Αυτούς που βόλεψαν τους κατηγορούμε όλοι ( ακόμα και αυτοί που βολεύτηκαν !!!!! ) .
Εμένα θα μου επιτρέψεις να κατηγορώ και τους ψηφοφόρους όμως ( δηλαδή όλους εμάς ) .
Γιατί αυτοί που βολεύουν δεν μπήκαν μόνοι τους στη βουλή . Οι ψηφοφόροι τους έβαλαν !
ο καθενας πραττει κατα συνειδηση,σου επιτρεπω  :Pλοιπον να κατηγορεις οποιον θελεις...Μια ερωτηση μονο,αν ολοι εμεις βρισκαμε ενα παραθυρο και μας ελεγαν μπειτε,αν παρουμε σαν δεδομενο οτι ολοι θελουμε δουλεια γιατι εχουμε αναγκες, δεν θα το αξιοποιουσαμε; εχω την αισθηση οτι θα καναμε βουτια για να μπουμε...οχι επειδη ειμαστε πιο εξυπνοι απο ολους τους αλλους αλλα γιατι θα θεωρουσαμε οτι εμεις το αξιζουμε αλλα επειδη δεν υπαρχει αλλος τροπος να αναγνωριστουν τα προσοντα μας θα δεχομασταν αυτον τον ανηθικο τροπο...φταιμε λοιπον επειδη θελουμε να εργαστουμε ;θελω να πω οτι στη θεωρια ολοι γνωριζουμε και υπερασπιζομαστε το ηθικο και το δικαιο,στη πραξη ομως και οταν προκειται για το τομαρι μας αλλαζουν τα πραγματα φιλτατε συναδελφε....υπαρχουν ατομα που αν και βισματουχοι κατεβαινουν στους δρομους στο πλευρο των μη προνομιουχων(ανεργων).υπαρχουν φυσικα και οι καφροι ,παρτακιδες που λενε εγω να ειμαι καλα και ας κοψουν το λαιμο τους ολοι οι αλλοι. και τελειωνοντας θα σου πω οτι δικαιωμα στην εργασια εχουν ολοι ανεξαρτητως χρωματος.Και επειδη οι πολιτικοι το εστησαν ετσι το μαγαζακι τους ,ωστε να συνδεσουν την πολιτικη τους σταδιοδρομια με την εργασια μου ,σου,του φταιμε τωρα εμεις,εσεις αυτοι που γιναμε/τε πελατες..Οντως φταινε γιατι ηθελαν να εργαστουν αυτο ειναι το αμαρτημα τους επειδη λιγο πριν την συνταξη απολυθηκαν απο τον ιδιωτικο τομεα και ο μονος τροπος και χωρος να βρουν δουλεια ηταν να καθαριζουν τα σκαλια του χ ψ υπουργειου μεχρι να βγουν επιτελους στη συνταξη...αααρε ατιμο βυσμα.... :-\οντως ειναι προνομιουχοι...βλεπεις τελικα οτι δεν πρεπει να τους βαζουμε ολους στο ιδιο τσουβαλι;; ;) :)

Όχι!
Υπάρχουν κάποιοι λίγοι, που προτιμούν να πάνε από την πόρτα και όχι από το παράθυρο!
Αφελείς; Ηλίθιοι; Δεν ξέρω. Μάλλον είναι κάποια εμμονή... ;)

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Καλύτερος Υπουργός Παιδείας
« Απάντηση #52 στις: Ιούνιος 19, 2010, 11:39:19 πμ »
Στην Ελλάδα ζούμε !
Στη χώρα που :
α) κάποιοι μπαίνουν από το παράθυρο
β) σχεδόν όλοι οι υπόλοιποι ελπίζουν ότι κάποιο παράθυρο θα βρεθεί κάποτε και γι αυτούς
γ) τα ροζοκόκκινα κόμματα ζητάνε τη μονιμοποίηση των γαλαζοπράσινων παιδιών που μπήκαν από τα παράθυρα

γιατι να κατηγορουμε αυτους που βολευτηκαν και οχι αυτους που τους βολεψαν;;;; 

Αυτούς που βόλεψαν τους κατηγορούμε όλοι ( ακόμα και αυτοί που βολεύτηκαν !!!!! ) .
Εμένα θα μου επιτρέψεις να κατηγορώ και τους ψηφοφόρους όμως ( δηλαδή όλους εμάς ) .
Γιατί αυτοί που βολεύουν δεν μπήκαν μόνοι τους στη βουλή . Οι ψηφοφόροι τους έβαλαν !
ο καθενας πραττει κατα συνειδηση,σου επιτρεπω  :Pλοιπον να κατηγορεις οποιον θελεις...Μια ερωτηση μονο,αν ολοι εμεις βρισκαμε ενα παραθυρο και μας ελεγαν μπειτε,αν παρουμε σαν δεδομενο οτι ολοι θελουμε δουλεια γιατι εχουμε αναγκες, δεν θα το αξιοποιουσαμε; εχω την αισθηση οτι θα καναμε βουτια για να μπουμε...οχι επειδη ειμαστε πιο εξυπνοι απο ολους τους αλλους αλλα γιατι θα θεωρουσαμε οτι εμεις το αξιζουμε αλλα επειδη δεν υπαρχει αλλος τροπος να αναγνωριστουν τα προσοντα μας θα δεχομασταν αυτον τον ανηθικο τροπο...φταιμε λοιπον επειδη θελουμε να εργαστουμε ;θελω να πω οτι στη θεωρια ολοι γνωριζουμε και υπερασπιζομαστε το ηθικο και το δικαιο,στη πραξη ομως και οταν προκειται για το τομαρι μας αλλαζουν τα πραγματα φιλτατε συναδελφε....υπαρχουν ατομα που αν και βισματουχοι κατεβαινουν στους δρομους στο πλευρο των μη προνομιουχων(ανεργων).υπαρχουν φυσικα και οι καφροι ,παρτακιδες που λενε εγω να ειμαι καλα και ας κοψουν το λαιμο τους ολοι οι αλλοι. και τελειωνοντας θα σου πω οτι δικαιωμα στην εργασια εχουν ολοι ανεξαρτητως χρωματος.Και επειδη οι πολιτικοι το εστησαν ετσι το μαγαζακι τους ,ωστε να συνδεσουν την πολιτικη τους σταδιοδρομια με την εργασια μου ,σου,του φταιμε τωρα εμεις,εσεις αυτοι που γιναμε/τε πελατες..Οντως φταινε γιατι ηθελαν να εργαστουν αυτο ειναι το αμαρτημα τους επειδη λιγο πριν την συνταξη απολυθηκαν απο τον ιδιωτικο τομεα και ο μονος τροπος και χωρος να βρουν δουλεια ηταν να καθαριζουν τα σκαλια του χ ψ υπουργειου μεχρι να βγουν επιτελους στη συνταξη...αααρε ατιμο βυσμα.... :-\οντως ειναι προνομιουχοι...βλεπεις τελικα οτι δεν πρεπει να τους βαζουμε ολους στο ιδιο τσουβαλι;; ;) :)

Όχι!
Υπάρχουν κάποιοι λίγοι, που προτιμούν να πάνε από την πόρτα και όχι από το παράθυρο!
Αφελείς; Ηλίθιοι; Δεν ξέρω. Μάλλον είναι κάποια εμμονή... ;)

τοτε ή δεν εχουν προβλημα ή στοχευουν για μια υψηλοτερη θεση :P
ηλιθιοι δεν υπαρχουν ;)
ιδεολογοι ναι αλλα οχι ηλιθιοι :)
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερος Υπουργός Παιδείας
« Απάντηση #53 στις: Ιούνιος 19, 2010, 11:52:33 πμ »
Όλοι ( ή σχεδόν όλοι ) έχουν ανάγκη να δουλέψουν . Αλλά δεν ψάχνουν όλοι για παράθυρα .
Υπάρχουν και κάποιοι που δουλεύουν στον ιδιωτικό τομέα και ταυτόχρονα μπαίνουν στην διαδικασία να δίνουν Α.Σ.Ε.Π. κάθε 2 χρόνια .  
Δεν ζήτησαν ποτέ ρουσφέτι .  Δούλεψαν στον ιδιωτικό τομέα ( ή έμειναν άνεργοι ).
Αυτοί αηδιάζουν όταν ακούνε τους ροζοκόκκινους  '' προοδευτικούς ''  να ζητάνε την μονιμοποίηση όλων των γαλαζοπράσινων παιδιών που μπήκαν από το παράθυρο !!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 19, 2010, 12:00:46 μμ από knkn »

Αποσυνδεδεμένος walkleon

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 708
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερος Υπουργός Παιδείας
« Απάντηση #54 στις: Ιούνιος 19, 2010, 12:04:39 μμ »
ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΑΖΑ

**και μη μου πειτε να γράφω με μικρά,γιατί έτσι το φωνάζω.

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Καλύτερος Υπουργός Παιδείας
« Απάντηση #55 στις: Ιούνιος 19, 2010, 12:07:07 μμ »
Όλοι ( ή σχεδόν όλοι ) έχουν ανάγκη να δουλέψουν . Αλλά δεν ψάχνουν όλοι για παράθυρα .
Υπάρχουν και κάποιοι που δουλεύουν στον ιδιωτικό τομέα και ταυτόχρονα μπαίνουν στην διαδικασία να δίνουν Α.Σ.Ε.Π. κάθε 2 χρόνια .  
Δεν ζήτησαν ποτέ ρουσφέτι .  Δούλεψαν στον ιδιωτικό τομέα ( ή έμειναν άνεργοι ).
Και ακούνε τους ροζοκόκκινους '' προοδευτικούς ''  να ζητάνε την μονιμοποίηση όλων των γαλαζοπράσινων παιδιών που μπήκαν από το παράθυρο !!!

η μνησικακια και ο φθονος δεν βοηθησε ποτε την ανθρωποτητα να παει μπροστα...νοιωθεις αδικημενος οπως πολλοι απο μας,αλλα δεν θα βγει κατι αν ευτυχισουμε πανω στη δυστυχια και ανεργια του αλλου..δεν μπορουμε να τους κατηγορησουμε επειδη ηταν πιο αδυναμοι απο μας και αναγκαστηκαν να εξαργυρωσουν την ψηφο τους ,που ξερεις ισως ηταν σε χειροτερη θεση απο μας και δεν ειχαν την πολυτελεια της....ηθικης..γιατι επρεπε να δουν πως θα πληρωσουν τα δανεια τους λογαριασμους κλπ.Θα μου πεις και μεις εχουμε δανεια δοξα τω θεω, ;D αλλα οπως ειπες ειτε θα δουλευουμε στον ι.τ ειτε μπορουμε και επιβιωνουμε με τα λιγα.

επειδη ξεφυγαμε παντελως θελω να πω οτι ολοι ειμαστε ηθικοι και δικαιοι μεχρι να αδειασει το πιατο μας...ειναι κριμα λοιπον να κατηγορουμε καποιους που εκαναν το απονενοημενο και χτυπησαν την πορτα του βουλευτη,για να επιβιωσουν..
οσο για τους ροζοκοκκινους καλα κανουν,υπερασπιζονται το δικαιωμα στην εργασια ανεξαρτητως χρωματος....βλεπεις αυτοι δεν κοιτουν τα "δικα τους"παιδια αλλα ολα τα παιδια.. ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 21, 2010, 11:36:06 πμ από Αναστασια 76 »
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 496
Σύνολο: 503

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.