*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων  (Αναγνώστηκε 86361 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #182 στις: Ιούνιος 28, 2010, 07:52:07 μμ »
Ναι θα προσμετρηθεί στον νέο πίνακα του 2012-2013 αλλά πρέπει να ξέρεις ότι κάθε ένα μήνας προϋπηρεσίας θαεαντιστοιχεί σε 0,1 ή 0,15 ή 0,20 κλπ μόρια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:02:36 »

Αποσυνδεδεμένος GR

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 576
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #183 στις: Ιούνιος 28, 2010, 08:00:11 μμ »
Ναι θα προσμετρηθεί στον νέο πίνακα του 2012-2013 αλλά πρέπει να ξέρεις ότι κάθε ένα μήνας προϋπηρεσίας θαεαντιστοιχεί σε 0,1 ή 0,15 ή 0,20 κλπ μόρια.
Ευχαριστω.Ψιχουλα δηλαδη.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #184 στις: Ιούνιος 28, 2010, 08:06:42 μμ »
Ναι θα προσμετρηθεί στον νέο πίνακα του 2012-2013 αλλά πρέπει να ξέρεις ότι κάθε ένα μήνας προϋπηρεσίας θαεαντιστοιχεί σε 0,1 ή 0,15 ή 0,20 κλπ μόρια.
Ευχαριστω.Ψιχουλα δηλαδη.

Αν πρόκειται για ωρομίσθιος ψίχουλα αλλά πολλές φορές σημαντικά ψίχουλα. Το θέμα είναι ότι δεν αξίζει να δηλώσεις μακρινά μέρη για ωρομισθία. Θα κερδίσεις πολύ περισσότερα αν δουλέψεις στον ιδιωτικό τομέα πάντα στην κατεύθυνση της προετοιμασίας για το νέο ΑΣΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #185 στις: Ιούνιος 28, 2010, 08:14:04 μμ »
GR ακριβώς στην ίδια φάση με σένα είμαι, με τα ίδια μόρια. Μόνο από τρελή τύχη πάμε αναπληρώτριες κι αν πάμε είναι βέβαιο ότι θα μας κάτσει και το τζόκερ! sikat, για ποιον ασεπ, όμως, μιλάς; Επίκειται διαγωνισμός ή για αυτόν του 2012-13;;;
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:02:36 »

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #186 στις: Ιούνιος 28, 2010, 08:19:46 μμ »
GR ακριβώς στην ίδια φάση με σένα είμαι, με τα ίδια μόρια. Μόνο από τρελή τύχη πάμε αναπληρώτριες κι αν πάμε είναι βέβαιο ότι θα μας κάτσει και το τζόκερ! sikat, για ποιον ασεπ, όμως, μιλάς; Επίκειται διαγωνισμός ή για αυτόν του 2012-13;;;
έχουμε μπροστά μας τα δύο χρόνια της μεταβατικής. Μιλάω για τον ΑΣΕΠ τέλη 2011 ή αρχές 2012. Το διόρθωσα! Ο ΑΣΕΠ αυτός θα μπορεί να μετρά στους πίνακες της περιόδου 2012-2013.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 28, 2010, 08:29:32 μμ από sikat »

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #187 στις: Ιούνιος 28, 2010, 08:29:58 μμ »
παιδιά καλησπέρα και από μένα. με 38 μόρια.ΑΚΩ σε πόλεις απόστασεις μιας ώρας και όχι παντού. και αμω μόνο στην πόλη μου. για 2,7 μόρια που θα δώσει η πλήρης αναπλήρωση φέτος δεν αξίζει το παντού. καλύτερα ΑΜΩ και σπίτι μου.
Oleum et operam perdidi!

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #188 στις: Ιούνιος 28, 2010, 08:34:29 μμ »
Έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο να σε πάρουν μόνο με μειωμένο ωράριο και να..."σε ξεχάσουν" εκεί,παρόλο που έχεις πολλά μόρια; Ίσως δεν υπάρξει ακω στην περιοχή αυτή που σε προσλάβουν, να πάρεις π.χ. 10 ώρες ενώ θα μπορούσες με τόσα πολλά μόρια να δούλευες κανονικά...
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #189 στις: Ιούνιος 28, 2010, 08:45:05 μμ »
Ελπίζω στην αρχή να πάρουν όλους τους ακω ή σχεδόν όλους τους ακω για να μην υπάρξουν αδικίες αυτού του είδους. Αυτό είναι το πρόβλημα!
Δεν γνωρίζουμε με ποια σειρά θα πάρουν τους ακω και αμω. Αν γνωρίζαμε θα κάναμε και την αίτηση ανάλογα.

Τώρα τι γίνεται βάζεις πολλά αμω, κινδυνεύεις να χάσεις τα ακω. Βάζεις λίγα αμω, κινδυνεύεις να μην πας πουθενά...

Αποσυνδεδεμένος mirto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 281
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #190 στις: Ιούνιος 28, 2010, 09:05:27 μμ »
καλησπέρα. όπως και πολλοί άλλοι έχω χάσει τον ύπνο μου από τότε που βγήκε η εγκύκλιος. στον ενιαίο αναπληρωτών θα έχω φέτος μεικτά 41+ μόρια και δεν ξέρω τι να κάνω με τις επιλογές μειωμένου. προσανατολίζομαι να μη δηλώσω καθόλου αμω και από την άλλη υπάρχουν κάποιοι που υποστηρίζουν ότι θα πάρει ελάχιστους αναπληρωτές και ότι παρά τα πολλά μόρια μπορεί να βρεθώ άνεργη και χωρίς καθόλου μόρια φέτος. είναι δυνατόν να μην πάρει ακω με τόσα κενά που υπάρχουν; κανείς δε διευκρινίζει πώς θα γίνουν οι προσλήψεις και μας κρατούν όμηρους και μας τρομοκρατούν για να αποδεχτούμε δουλειά με όποιους όρους. τι να πω. καλό κουράγιο σε όλους

Αποσυνδεδεμένος xristis23

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #191 στις: Ιούνιος 28, 2010, 09:10:30 μμ »
41+ μόρια;;;;;
δεν νομίζω να κινδυνευεις να μην σε πάρουν...
τι να πουνε οι άλλοι με 20++  :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος dlaf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #192 στις: Ιούνιος 28, 2010, 09:11:55 μμ »
Δυστυχώς νομίζω ότι ο τρόπος που μας επιβάλλουν να κάνουμε τις αιτήσεις (ακω και αμω ανακατεμένα) δεν αφήνει μεγάλες αμφιβολίες για το ότι οι ακω και αμω θα βγουν ταυτόχρονα

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #193 στις: Ιούνιος 28, 2010, 09:13:48 μμ »
Έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο να σε πάρουν μόνο με μειωμένο ωράριο και να..."σε ξεχάσουν" εκεί,παρόλο που έχεις πολλά μόρια; Ίσως δεν υπάρξει ακω στην περιοχή αυτή που σε προσλάβουν, να πάρεις π.χ. 10 ώρες ενώ θα μπορούσες με τόσα πολλά μόρια να δούλευες κανονικά...



ναι ακριβώς αυτό είπα. το έχω σκεφτει και δε με νοιάζει. εξάλλου τα μόρια είναι ελάχιστα. όσο για τα χρήματα....... μη κοροΙδευόμαστε....αν είμαι μακριά τίποτα δε θα μείνει στην άκρη.
Oleum et operam perdidi!

Αποσυνδεδεμένος angelnl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #194 στις: Ιούνιος 28, 2010, 09:25:48 μμ »
Μπορει καποιοις να μου εξηγησει τι ειναι το 9 της αιτησης "Αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή για το πρόγραμμα εξειδικευμένης εκπαιδευτικής υποστήριξης για ένταξη μαθητών με αναπηρία" ? Επισης οταν λεει στο 8 προσληψη αναπληρωτη σε ΣΜΕΑ?? Μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι εχω χαθει και στο Υπουργειο εχουν κατεβασμενα τα τηλεφωνα?
παιδιά, σήμερα έκανα την αίτηση και μου είπαν οτι για να συμπληρώσω τα κουτακια για τα ΣΜΕΑ και το καινούριο πρόγραμμα εξειδικευμένης εκπαιδευτικής υποστήριξης πρέπει να έχω τελειώσει σεμινάριο ειδικής αγωγής. Ισχύει κάτι τέτοιο ή οι υπάλληλοι δεν ήταν ενημερωμένοι σωστα;

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις Αναπληρωτών Φιλολόγων
« Απάντηση #195 στις: Ιούνιος 28, 2010, 09:39:31 μμ »
Μπορει καποιοις να μου εξηγησει τι ειναι το 9 της αιτησης "Αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή για το πρόγραμμα εξειδικευμένης εκπαιδευτικής υποστήριξης για ένταξη μαθητών με αναπηρία" ? Επισης οταν λεει στο 8 προσληψη αναπληρωτη σε ΣΜΕΑ?? Μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι εχω χαθει και στο Υπουργειο εχουν κατεβασμενα τα τηλεφωνα?
παιδιά, σήμερα έκανα την αίτηση και μου είπαν οτι για να συμπληρώσω τα κουτακια για τα ΣΜΕΑ και το καινούριο πρόγραμμα εξειδικευμένης εκπαιδευτικής υποστήριξης πρέπει να έχω τελειώσει σεμινάριο ειδικής αγωγής. Ισχύει κάτι τέτοιο ή οι υπάλληλοι δεν ήταν ενημερωμένοι σωστα;

δεν γνωριζω για φετος αλλα περσυ που ηθελα και εγω να κανω αίτηση για τα σμεα, το ιδιο μου ειχαν πει.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161401
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 555
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 463
Σύνολο: 481

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.