*

Αποστολέας Θέμα: Νηπιαγωγεία με ωράριο 8:00-12:00 και 12:00-2:00  (Αναγνώστηκε 23698 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγεία με ωράριο 8:00-12:00 και 12:00-2:00
« Απάντηση #28 στις: Αύγουστος 19, 2010, 09:41:27 πμ »
ο,τι ....να'ναι...!!! οπως γουσταρει ο καθενας και ο,τι του φανει του λολοστεφανή !!

εχουν παρεξηγησει και τη δουλεια του/της νηπιαγωγου. Δεν ξερω πως την εχουν δει....?

ξερετε ποσες φορες εχω πλακωθει με την αδελφη μου (απ το τηλεφωνο γιατι εκεινη μενει στο νησι)οταν  μου λεει "Μαρκο, αυριο θα παω να παρω το παιδι νωριτερα ή αυριο θα το παω κατα τις 10 !!"?

Τί το περασες ρε συ ?(της λεω) Να το πας κανονικα και να το παρεις κανονικα. Μονο σε μεγαλη αναγκη θα κανεις κατι τετοιο σε συνεννοηση παντα με τη νηπιαγωγο.

Πρεπει το παιδι να μαθει σε ενα ωραριο,να πειθαρχει,να  κοινωνικοποιηθει, να μαθει να συνεργαζεται,να παιζει με τα αλλα πιτσιρικια,να χαρει, να μαθει, να δημιουργησει...κλπ κλπ.(να γνωρισει κανενα κοριτσακι....χαχαχα  ;) :P - αστειευομαι...αλλα, ΟΚ, να "παιξει" και με το αλλο φυλο, ειναι θεμα ρολων)

Δυστυχως, ειδικα στην επαρχια "παιζει"πολυ αυτη η νοοτροπια και δυστυχως στις μικρες μαμαδες....

ξερω οτι το επαγγελμα σας/λειτουργημα καλυτερα ειναι απο τα πλεον δυσκολα,απαιτητικα, με τεραστιες ευθυνες, και δυστυχως δεν βοηθανε και οι γονεις στην ευρυθμη λειτουργια του νηπιαγωγειου.

υ.γ. οταν δε, ακουω τις φιλολογινες οτι κουραζονται...!!! φορτωνω.... :-X
 

« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2010, 09:49:56 πμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νηπιαγωγεία με ωράριο 8:00-12:00 και 12:00-2:00
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:48:46 »

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγεία με ωράριο 8:00-12:00 και 12:00-2:00
« Απάντηση #29 στις: Αύγουστος 19, 2010, 10:07:06 πμ »
ο,τι ....να'ναι...!!! οπως γουσταρει ο καθενας και ο,τι του φανει του λολοστεφανή !!

εχουν παρεξηγησει και τη δουλεια του/της νηπιαγωγου. Δεν ξερω πως την εχουν δει....?

ξερετε ποσες φορες εχω πλακωθει με την αδελφη μου (απ το τηλεφωνο γιατι εκεινη μενει στο νησι)οταν  μου λεει "Μαρκο, αυριο θα παω να παρω το παιδι νωριτερα ή αυριο θα το παω κατα τις 10 !!"?

Τί το περασες ρε συ ?(της λεω) Να το πας κανονικα και να το παρεις κανονικα. Μονο σε μεγαλη αναγκη θα κανεις κατι τετοιο σε συνεννοηση παντα με τη νηπιαγωγο.

Πρεπει το παιδι να μαθει σε ενα ωραριο,να πειθαρχει,να  κοινωνικοποιηθει, να μαθει να συνεργαζεται,να παιζει με τα αλλα πιτσιρικια,να χαρει, να μαθει, να δημιουργησει...κλπ κλπ.(να γνωρισει κανενα κοριτσακι....χαχαχα  ;) :P - αστειευομαι...αλλα, ΟΚ, να "παιξει" και με το αλλο φυλο, ειναι θεμα ρολων)

Δυστυχως, ειδικα στην επαρχια "παιζει"πολυ αυτη η νοοτροπια και δυστυχως στις μικρες μαμαδες....

ξερω οτι το επαγγελμα σας/λειτουργημα καλυτερα ειναι απο τα πλεον δυσκολα,απαιτητικα, με τεραστιες ευθυνες, και δυστυχως δεν βοηθανε και οι γονεις στην ευρυθμη λειτουργια του νηπιαγωγειου.

υ.γ. οταν δε, ακουω τις φιλολογινες οτι κουραζονται...!!! φορτωνω.... :-X
 



Μάρκο, η πρεμούρα σου για το θέμα αφορά τα νήπια ή ... τις συμπαθείς νηπιαγωγούς ...;  :D 8) :D
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγεία με ωράριο 8:00-12:00 και 12:00-2:00
« Απάντηση #30 στις: Αύγουστος 19, 2010, 10:38:33 πμ »
για να σου απαντησω σου λεω και τα νηπια  και τις νηπιαγωγους γενικα....και δεν εχω καμια πρεμουρα για το θεμα ή μαλλον εχω τοσο οσο θα επρεπε να εχουμε ολοι. Αυτα!

υ.γ. aristos2,  σου εθιξα το επαγγελμα των φιλολογων? της βαριας επιστημονικης ερευνας?
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2010, 10:41:18 πμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγεία με ωράριο 8:00-12:00 και 12:00-2:00
« Απάντηση #31 στις: Αύγουστος 19, 2010, 10:48:09 πμ »
για να σου απαντησω σου λεω και τα νηπια  και τις νηπιαγωγους γενικα....και δεν εχω καμια πρεμουρα για το θεμα ή μαλλον εχω τοσο οσο θα επρεπε να εχουμε ολοι. Αυτα!

υ.γ. aristos2,  σου εθιξα το επαγγελμα των φιλολογων? της βαριας επιστημονικης ερευνας?

... χάνεις το χιούμορ σου Μάρκο, μήπως εξαιτίας της καταιγίδας μεταγραφών του Θρύλου ...!  ??? ::) :)
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νηπιαγωγεία με ωράριο 8:00-12:00 και 12:00-2:00
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:48:46 »

Αποσυνδεδεμένος kyra_daskala

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγεία με ωράριο 8:00-12:00 και 12:00-2:00
« Απάντηση #32 στις: Αύγουστος 19, 2010, 11:51:32 πμ »
......

Δηλαδή, αν είχετε (σε κλασικό σχολείο)ένα παιδί στην Α' κι ένα στην Στ' θα ζητούσατε να σχολάει το μεγάλο νωρίτερα ή να σας κρατάνε το μικρό λίγο παραπάνω για να μην κάνετε δύο δρομολόγια;

Οι εκπαιδευτικοί που εργάζονται στο σχολείο πρέπει να εκτελέσουν ένα συγκεκριμένο έργο. .....

Eύστοχη η απάντηση της συναδέλφου αλλά συμβαίνει ακριβώς αυτό που αναρωτιέται .
Στο Δημοτικό σχολείο συνήθως ζητούν να πηγαίνει το μικρό στο Ολοήμερο και να σχολάει στις 2 ή 1.15 ανάλογα με το πρόγραμμα του μεγάλου παιδιού και όταν δεν τους επιτρέπεται απλώς δεν έρχονται να το πάρουν και μένει το μικρό στην αυλή να περιμένει πότε θα σχολάσει και το μεγάλο.
Από τότε που ήρθα στην Αθήνα έχω τσακωθεί άπειρες φορές για αυτό το θέμα με τους συναδέλφους.
Μένουν όλοι στο τυπικό ότι αφού το παιδί σχόλασε δεν έχουμε καμμία ευθύνη και φεύγουν.
Πείτε με υπερευαίσθητη αλλά δεν μπορώ να κάθομαι στο γραφείο διδασκόντων και να ξέρω ότι στην αυλή υπάρχει πιτσιρίκι που δεν το επιβλέπει κανείς. Οπότε παίρνω την προίκα μου και κάθομαι και διορθώνω και εγώ στο προάυλιο.   ::)

Εκεί όμως που εκνευρίζομαι περισσότερο είναι όταν τελικά έρχεται η μαμά ήρεμη και γαλήνια να το πάρει και σου αρχίζει τα  "Αχ δεν έπρεπε να μείνετε έξω και εσείς, ξερει το μικρό μου να περιμένει μόνο του ήσυχο κτλ κτλ" αλλά αν συμβεί κάτι θα αρχίσει σαν μαινάδα να φωνάζει που ήταν οι δάσκαλοι  >:(
https://www.youtube.com/watch?v=MwRNvpGydzw
Σε μερικούς ανθρώπους έρχεται μια μέρα
που πρέπει το μεγάλο Ναι ή το μεγάλο το Οχι
να πούνε. Φανερώνεται αμέσως όποιος τόχει
έτοιμο μέσα του το Ναι, και λέγοντάς το πέρα
πηγαίνει στην τιμή και στην πεποίθησί του

Αποσυνδεδεμένος Effie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση και τα παιδιά (ΠΕ60)
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγεία με ωράριο 8:00-12:00 και 12:00-2:00
« Απάντηση #33 στις: Αύγουστος 19, 2010, 12:32:49 μμ »
Εκεί όμως που εκνευρίζομαι περισσότερο είναι όταν τελικά έρχεται η μαμά ήρεμη και γαλήνια να το πάρει και σου αρχίζει τα  "Αχ δεν έπρεπε να μείνετε έξω και εσείς, ξερει το μικρό μου να περιμένει μόνο του ήσυχο κτλ κτλ" αλλά αν συμβεί κάτι θα αρχίσει σαν μαινάδα να φωνάζει που ήταν οι δάσκαλοι  >:(

Και μετά...τι έχουν να σούρουν και τα κανάλια και ο κόσμος...
Αχ!!!


Μία συνάδελφος μας έλεγε ότι την πρώτη χρονιά που διορίστηκε την έστειλαν σε ένα χωριό.
Πήγε, λοιπόν, ένας πατέρας, άφησε το παιδί του και της λέει: "Εσείς θα είσαστε εδώ, έτσι;"
Ντόινγκκκκκ!!!!!!!!!
Τι να πεις;
Don't worry! Be happy!!!!!!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος MARGARITA_23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγεία με ωράριο 8:00-12:00 και 12:00-2:00
« Απάντηση #34 στις: Αύγουστος 19, 2010, 01:14:28 μμ »
Εκεί όμως που εκνευρίζομαι περισσότερο είναι όταν τελικά έρχεται η μαμά ήρεμη και γαλήνια να το πάρει και σου αρχίζει τα  "Αχ δεν έπρεπε να μείνετε έξω και εσείς, ξερει το μικρό μου να περιμένει μόνο του ήσυχο κτλ κτλ" αλλά αν συμβεί κάτι θα αρχίσει σαν μαινάδα να φωνάζει που ήταν οι δάσκαλοι  >:(

Και μετά...τι έχουν να σούρουν και τα κανάλια και ο κόσμος...
Αχ!!!


Μία συνάδελφος μας έλεγε ότι την πρώτη χρονιά που διορίστηκε την έστειλαν σε ένα χωριό.
Πήγε, λοιπόν, ένας πατέρας, άφησε το παιδί του και της λέει: "Εσείς θα είσαστε εδώ, έτσι;"
Ντόινγκκκκκ!!!!!!!!!
Τι να πεις;
χαχχαχχαχαχαχαχαχχαχα τι άλλο θα ακούσουμε???

Πάνω στο θέμα συζήτησης: Πέρσι ήμουν αναπληρώτρια στην Εύβοια και προς το τέλος της χρονιάς μας ήρθε μια εγκύκλιος, όπου ζητούσε να μειωθούν τα δρομολόγια των ταξι (τα παιδιά σε κοντινά χωριά πήγαιναν σπίτι με ταξι), με αποτέλεσμα να ζητάνε σε κάποιες περιπτώσεις τα παιδιά του νηπιαγωγείου να περιμένουν τα παιδιά του Δημοτικού, έτσι ώστε να γίνει μόνο ένα δρομολόγιο....όταν το άκουσε αυτό η διευθύντρια μου τρελάθηκε και έκανε την αναμενόμενη ερώτηση "Καλά και αν ένα παιδί του Δημοτικού σχολάει 1 ή 2, το παιδί του νηπιαγωγείου που θα είναι?" τις απάντησαν ότι θα πρέπει να κάθεται στο σχολείο μέχρι να μπορέσει να φύγει...με αποτέλεσμα να το "προσέχει" η νηπιαγωγός του. Η επόμενη ερώτηση της ήταν "Ναι, μα η ώρα αποχώρησης είναι έως τις 12:30, πώς θα κάθομαστε μέχρι τις 1 ή 2?" και ο διευθυντής του Δημοτικού της απάντησε ότι η ώρα αποχώρησης μπορεί να είναι μέχρι τις 12:30, αλλά σαν δημόσιοι υπάλληλοι υποχρεούμαστε να καθόμαστε μέχρι τις 2. Να σας πω την αλήθεια δεν το έχω ψάξει αν ισχύει αυτό για το ωράριο, αλλά αυτό που ήθελα να τονίσω με όλη αυτή την ιστορία είναι ότι με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο το υπουργείο προσπαθεί να αυξήσει το ωράριο των νηπιαγωγών και να περάσει τους αναπληρωτές του μειωμένου ωραρίου...Τελικά θα καταλήξουμε να γίνουμε parking για τα παιδιά...Αντί για ένα βήμα μπροστά κάνουμε 10 βήματα πίσω.... :-X
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2010, 01:24:42 μμ από MARGARITA_23 »
Η γνωση ειναι δυναμη!

Αποσυνδεδεμένος atherina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγεία με ωράριο 8:00-12:00 και 12:00-2:00
« Απάντηση #35 στις: Αύγουστος 19, 2010, 02:45:43 μμ »
κ εμενα το ιδιο μου ειπαν περσι κ βεβαια διαφωνησα τελικα βρηκαν αλλη λυση..κι εγω στην ευβοια..που ησουν μαργαριτα σε ποιο γραφειο; εγω ημουν στο 4ο σε ενα δυσπροσιτο στους καλλιανους.

Αποσυνδεδεμένος AnnaO

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγεία με ωράριο 8:00-12:00 και 12:00-2:00
« Απάντηση #36 στις: Αύγουστος 19, 2010, 03:16:43 μμ »
Η ¨κυρία¨ λέει κι άλλα ωραία!!

Πέμπτη, 19 Αυγούστου 2010
ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΝΑΓΝΩΣΤΗ...ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ
Λοιπον για να μην γινονται παρεξηγησεις...δεν θεωρω τα ολοημερα χωρο σταθμευσης οπως λετε(αν και ετσι καταντησανε!!!).
Σταματησα να αφηνω τον μεγαλο μου γιο στο ολοημερο απο την 3η δημοτικου ακριβως γιατι οι Κοι και Κες δασκαλες το ειχανε αναγαγει σε...σταθμευση με το να τα "αμολανε"στο προαυλιο χωρις να κανουνε απολυτως τιποτα εστω μια μικρη προετοιμασια  στα μαθηματακια τους!!! Λοιπον αυτο που τονισα χθες ηταν ΓΙΑΤΙ να μην μπορει νασχολαει ο μικρος απο το νηπιο την ωρα που θα σχολαει ο μεγαλος του αδελφος?????στις 2 το μεσημερι δηλαδη,στο ιδιο σχολειο ειναι και το νηπιο,κοινο περιβαλλοντα χωρο εχουνε,εκει λοιπον εστιασα!
ΓΙΑΤΙ να μην μπορω να παιρνω και τα 2 παιδια μου την ιδια ωρα?!Δηλαδη αν καταλαβατε καλα ουτε το μικρο θελω να αφησω στο ολοημερο του νηπιου,ρωταω αν μπορω να το παιρνω 2 ωρες νωριτερα μιας και σχολαει ο μεγαλος εκεινη την ωρα!
Εκει λοιπον εστιασα....καταλαβατε?!Ειναι λοιπον θεμα "ασφαλειας"οπως μας ειπαν ή τελικα αγυριστου κεφαλιου μη και αναλαβουνε παραπανω ευθυνη και κουραστουνε οι νηπιαγωγοι του δημοσιου???!!!
Χιλια συγνωμη αλλα δεν ανηκουνε ολοι οι δασκαλοι και νηπιαγωγοι στην κατηγορια αυτων που σε απογοητευουν,αλλα δηστυχως εχω πεσει σε τετοια περιπτωση...και να σας πω και κατι,πολλοι γονεις εχουνε το ιδιο προβλημα με εμενα...αλλα βρισκουν...τοιχο!
Μακαρι να τα αφηναμε στο ολοημερο και να μην πληρωναμε ντανταδες να τα μαζευουνε μεχρι να γυρισουμε οι γονεις...μακαρι...πιο ολοημερο ομως???!!!ειπατε δεν ειναι χωρος σταθμευσης αλλα...ενα ολοκληρωμενο προγραμμα με στοχους δεξιοτητων κλπ κλπ κλπ.....ε τωρα τι να πω απλα γελαω!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ισως να εισαστε απο τους τυχερους εκπεδευτικους που εργαζονται σε τετοιο σχολειο με τετοιου ειδους προγραμμα...τυχερα και τα παιδακια που σας εχουνε...εγω ομως ακομα δεν το εχω δει...μακαρι να το δω και πω...Δοξα το Θεο οργανωθηκαμε!!!!

Αναγνωστρια
Αναρτήθηκε από tro(ma)ktikos στις 2:54 μ.μ.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2010, 03:19:34 μμ από AnnaO »
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος kalliopi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγεία με ωράριο 8:00-12:00 και 12:00-2:00
« Απάντηση #37 στις: Αύγουστος 19, 2010, 03:25:46 μμ »
Απαντήστε της βρε παιδιά ότι αν αυτή είναι υπάλληλος σε μία υπηρεσία , επειδή είμαι εργαζόμενη και μητέρα με πάρα πολλές υποχρεώσεις, κουράζομαι πολύ κλπ κλπ και σχολάω στις 4 , να με περιμένει επειδή με βολεύει να με εξυπηρετήσει στις δουλειές μου!!!!!

Αποσυνδεδεμένος alexel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60 Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγεία με ωράριο 8:00-12:00 και 12:00-2:00
« Απάντηση #38 στις: Αύγουστος 19, 2010, 09:13:04 μμ »

Μάρκο, η πρεμούρα σου για το θέμα αφορά τα νήπια ή ... τις συμπαθείς νηπιαγωγούς ...;  :D 8) :D

Το μεμπτό πού είναι?
Ίσα-ίσα αποδεικνύεται ότι ο Μάρκος έχει και καλό γούστο!  :)  :)
-Τα παιδιά δεν μαθαίνουν από τα παραμύθια πως υπάρχουν δράκοι.Από τα παραμύθια μαθαίνουν πως οι δράκοι μπορούν να νικηθούν. Σκωτ Φιτζέραλντ.

Αποσυνδεδεμένος Sophaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60 Λατρεύω τα παιδιά μου
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγεία με ωράριο 8:00-12:00 και 12:00-2:00
« Απάντηση #39 στις: Αύγουστος 19, 2010, 09:15:29 μμ »
http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=17688.msg283108#msg283108

Για διαβάστε και εδώ .............
Σε αυτήν την περίπτωση τί κάνεις?
Destination anywhere ..name a place and i be there....

Αποσυνδεδεμένος Effie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση και τα παιδιά (ΠΕ60)
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγεία με ωράριο 8:00-12:00 και 12:00-2:00
« Απάντηση #40 στις: Αύγουστος 19, 2010, 10:37:53 μμ »
Βρε AnnaO ποιο φόρουμ/blog είναι αυτό να πάμε να της απαντήσουμε;
Μα έχω βγει έξω από τα ρούχα μου!
Κι επειδή είναι στον ίδιο περιβάλλοντα χώρο, τι σημαίνει αυτό;;;;
Αχ, Χριστέ μου! Τι ακούμε;;;
Την καταλαβαίνω κι αυτή, αλλά δε μπορεί να καταλάβει ότι είναι παράνομο και δεν είναι στη δικαιοδοσία μας κάτι τέτοιο;;;
Το έχουμε βρει τώρα όλοι και κατηγορούμε αβέρτα κουβέρτα όλους όσους δεν μας κάνουν αυτό που θέλουμε.
Αχ!Αχ! Πού είναι ο σεβασμός που είχαν κάποτε στο δάσκαλο;;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2010, 10:41:06 μμ από Effie »
Don't worry! Be happy!!!!!!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος Effie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση και τα παιδιά (ΠΕ60)
    • Προφίλ
Απ: Νηπιαγωγεία με ωράριο 8:00-12:00 και 12:00-2:00
« Απάντηση #41 στις: Αύγουστος 19, 2010, 10:39:41 μμ »
Sophaki, τι να πω;
Δύσκολη περίπτωση κι αυτή.
Αλλά νομίζω ότι τα κορίτσια είπαν το καλύτερο.
Η ευθύνη για κάτι τέτοιο δεν είναι δική μας και πρέπει να μεταφερθεί στον προϊστάμενο.
Don't worry! Be happy!!!!!!!! ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161770
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 540
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 406
Σύνολο: 418

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.