*

Αποστολέας Θέμα: Πρόγραμμα εξειδικευμένης εκπ. υποστήριξης για ένταξη μαθητών με αναπηρία ....κλπ  (Αναγνώστηκε 94861 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gogona

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
επίσης μην ξεχνάμε οτι το πρόγραμμα είναι συ\γχρηματοδοτούμενο!!! δεν έχει το ΕΣΠΑ δεν θα σας τα βάλει όλα και τέτοια!!!ας βάλει όσα θέλει και τα υπόλοιπα το δημόσιο....αντε γιατί πολλά ακούμε!!!! >:(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος pde86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
    • Προφίλ
Καλησπέρα και από μένα και καλό κουράγιο με την αναστάτωση που εχει δημιουργηθεί με την πληρωμή και το ωράριο σας.

Εγώ είμαι αναπληρώτρια κανονικού ωραρίου αλλά όχι με το πρόγραμμα εξειδικευμένης υποστήριξης.Μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πει πόσο πληρώνονται οι ΑΚΩ ειδικής δευτεροβάθμιας;
"They who dream by day are cognizant of many things which escape those who dream only by night."
E.A.P.

Αποσυνδεδεμένος baba ganouz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
τι γίνεται συνάδελφοι; συμπληρώνετε ωράριο; είδα την φόρμα του ΕΣΠΑ που είναι προς συμπλήρωση και υπογραφή και είναι απλά σχολείο 1, 2 ή 3 και πόσες ώρες έχεις στο καθένα...δεν είναι παρουσιολόγιο με ημερομηνίες δηλαδή όπως των ΑΜΩ; για την μισθοδοσία έχετε κάποιο νέο; υπογράψατε σύμβαση αναπληρωτή...εμείς υπογράψαμε την κλασική, αυτή που υπογράφουν οι αναπληρωτές κάθε χρόνο....ενημερώστε για την πορεία σας....

η δικη μου δευτεροβαθμια δεν εχει ιδεα για τη συμβαση.
το παρουσιολογιο που εχω σε καθε σχολειο το εχει κανει ο διευθυντης του σχολειου.
αυτη τη φορμα του εσπα που τη βρηκες??

Αποσυνδεδεμένος gogona

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
δεν είναι παρουσιολόγιο....είναι μια κατάσταση του ΕΣΠΑ που λέει σχολείο 1 τόσες ώρες, σχολείο 2 ...δεν την έχω σε ηλεκτρονική μορφή αλλιώς θα την ανέβαζα....μετά από επικοινωνία με την υπεύθυνη του προγράμματος είπε οτι τώρα κάπου είναι προς υπογραφή από τον γενικό γραμματεά οδηγίες και παρουσιολόγιο που θα σταλούν στις βθμιες! πότε δεν ξέρει...με ύφος μπλαζε και ενοχλημένο είπε θα σας ενημερώση η βθμια....πότε θα σταλούν, θα συμπληρωθούν, να ξανασταλούν να πληρωθούμε το θα πληρωθούμε...κατα τα άλλα η Υπουργός λεει μέχρι τις 15 Νοεμβρίου θα πληρωθούμε.... :P :P

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος pupsi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 803
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όχι με λόγια, με έργα το άδικο πολέμα....
    • Προφίλ
Τα τμηματα ένταξης ανήκουν στα προγράμματ ΕΣΠΑ;

Αποσυνδεδεμένος Λεωνιδας

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ.ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΘΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΝΕΕΣ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΙΔ. ΕΚΠ. ΥΠ. ΓΙΑ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ?ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΤΕ ΠΕΡΙΠΟΥ?

Αποσυνδεδεμένος gogona

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
http://www.alfavita.gr/artro.php?id=13380 Παιδιά το είδατε αυτό;!!!!πολύ θετικό....

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Τα τμηματα ένταξης ανήκουν στα προγράμματ ΕΣΠΑ;

ΟΧΙ

Αποσυνδεδεμένος kafi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 200
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος gogona

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
Παιδιά καλημέρα....είδατε την παραπάνω ανακοίνωση; τι καταλαβαίνουμε για την φύση της εργασιακής μας σχέσης; θα πληρωνόμαστε σαν κανονικοί αναπληρωτές;

Αποσυνδεδεμένος Tao of love

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 387
    • Προφίλ
Όσοι έχουμε εργαστεί σε πρόγραμμα μέσω ΕΣΠΑ τα έτη 2006-07 και 2007-08 δεν μας έχουν αναγνωρίσει τπτ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Παιδιά καλημέρα....είδατε την παραπάνω ανακοίνωση; τι καταλαβαίνουμε για την φύση της εργασιακής μας σχέσης; θα πληρωνόμαστε σαν κανονικοί αναπληρωτές;

ότι λέγαμε από την αρχή αλλά η φοβία, καχυποψία και μιζέρια που έχει κυριαρχήσει σε πολλούς συναδέλφους δημιουργούσε αμφιβολία για τα αυτονόητα

είστε πλήρους (όπως έλεγε εξαρχής η προκήρυξη), συμπληρώνετε παρουσιολόγιο, πληρώνεστε ως πλήρης, κάνετε μόνο ΠΣ, πρέπει να σας βρουν 21 ώρες, αν δεν σας βρουν πρέπει να το αιτιολογούν αλλά παραμένετε ως έχετε.

Φυσικά θα υπάρχουν πάλι κάποιοι ΜΕΓΑΛΟΙ και ΤΡΑΝΟΙ (καθηγητές παν/μιου, σύμβουλοι, δ/ντες, γραμματείς και φαρισαίοι κλπ) οι οποίοι θα λένε ότι δεν είναι έτσι και θα υπάρχουν συνάδελφοι που θα τσιμπάνε.

Αυτά

Υ.Γ. Ταο για ποιο πρόγραμμα μιλάς και τι δεν σου έχουν αναγνωρίσει, ρωτάω γιατί το να πετάμε μια αόριστη κατηγορία και να την γενικεύουμε είναι το λιγότερο ΑΝΕΥΘΥΝΟ.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2010, 12:58:05 μμ από kinegiros »

Αποσυνδεδεμένος k.m

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 256
    • Προφίλ
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ.ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΘΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΝΕΕΣ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΙΔ. ΕΚΠ. ΥΠ. ΓΙΑ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ?ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΤΕ ΠΕΡΙΠΟΥ?

εχθες πήρα τηλέφωνο στο υπουργείο και μου είπαν ότι από την επόμενη εβδομάδα θα έχουν καλύτερη εικόνα...Σίγουρα θα υπάρξει β φάση αναπληρωτών για το πρόγραμμα αλλά δε ξέρουν ακόμη αριθμό και πότε θα γίνει...Μου είπαν επίσης ότι ίσως υπάρξει και μια μικρή γ φάση!!Για ΑΜΩ και ωρομίσθιους δε ξέρουν ακόμη κάτι!!

Αποσυνδεδεμένος Tao of love

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 387
    • Προφίλ
Για τα τμήματα ένταξης παλιννοστούντων και αλλοδαπών μαθητών, παράλληλη στήριξη σε γλωσσικά μαθήματα κ.λ.π. σε δημόσιο σχολείο μέσω ΕΣΠΑ και χρηματοδότηση από το ίδιο πακέτο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159919
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 776
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 758
Σύνολο: 767

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.063 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.