*

Αποστολέας Θέμα: Μόρια μετάθεσης  (Αναγνώστηκε 135613 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marita

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #322 στις: Νοέμβριος 25, 2011, 08:46:00 μμ »
Κι εγώ έχω παρόμοια απορία. Μία χρονιά ήμουν αναπληρώτρια στη Β Ιωαννίνων. Στο σχολείο που με διόρισαν με άφησαν για 10 ώρες και για τις υπόλοιπες με δέθεσαν σε  δύο σχολεία στην πολη των Ιωαννινων. Η βεβαίωση της προυπηρεσίας για την χρονιά εκείνη μου υπολογίζει και για τα 3 σχολεία μαζί την προυπηρεσία των 8 μηνών. Πώς θα τα δηλώσω αυτά στην αίτηση; Να γράψω και τα τρία σχολεία, αλλά τα μόρια πώς θα τα υπολογίσω; Κάποιοι συνάδελφου με συμβούλεψαν να μην συμπληρώσω τα μόρια μόνη μου, απλά να δηλώσω τα σχολεία και το διάστημα που δούλεψα σε αυτά....και πώς τα μόρια θα τα βγάλει η υπηρεσία βάσει βεβαιώσεων προυπηρεσίας και πράξεων ανάληψης.....Αν ξέρετε κατι πέιτε μου.
Επίσης ξέρετε πως υπολογίζουμε τις μέρες της ωρομισθίας; Εχω σε ένα σχολείο 12 ώρες και σε ένα άλλο 162 ωρες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:52:14 »

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #323 στις: Νοέμβριος 27, 2011, 04:40:07 μμ »
Κι εγώ έχω παρόμοια απορία. Μία χρονιά ήμουν αναπληρώτρια στη Β Ιωαννίνων. Στο σχολείο που με διόρισαν με άφησαν για 10 ώρες και για τις υπόλοιπες με δέθεσαν σε  δύο σχολεία στην πολη των Ιωαννινων. Η βεβαίωση της προυπηρεσίας για την χρονιά εκείνη μου υπολογίζει και για τα 3 σχολεία μαζί την προυπηρεσία των 8 μηνών.

Αφου έγινε διάθεση για τις ανάγκες της υπηρεσίας θα πάρεις τα μόρια του σχολείου της Β΄περιοχής  και για τους 8 μήνες
 Δηλ  8*μόρια/12

Εχω σε ένα σχολείο 12 ώρες και σε ένα άλλο 162 ωρες.

Εξαρτάται αν έγιναν στο ίδιο διάστημα οι ώρες
Οι 12 ώρες είναι    4 ημέρες  και οι 162  ώρες είναι  1 μήνας και 25 ημέρες
Αν έγιναν παράλληλα οι ώρες αθροίζουν σε  1 μήνα και 29 ημέρες , οποτε παίρνεις και αναλογικά τα μόρια

Αν δεν είναι παράλληλα χάνεις τις 4 ημέρες  σε μόρια ( οχι σε προϋπηρεσία ) γιατι είναι < απο 16

Φυσιολογικά ολες οι προϋπηρεσίες μέχρι την ημέρα διορισμού πρέπει να είναι περασμένες στο σύστημα.Εμεις επιβεβαιώνουμε αυτά που έχουν περαστεί

Αποσυνδεδεμένος gchristin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #324 στις: Δεκέμβριος 15, 2011, 12:29:21 μμ »
Παιδιά τη βοήθειά σας παρακαλώ.Το ετος 2009-2010 ήμουν αποσπασμένη στο υπουργειο παιδειας.Από 1/9/2009-31-8-2010.εντωμεταξυ πηρα κ μεταθεση.Δηλαδη το 2009-2010 ανηκα οργανικα σε ενα νησι Α κ πηρα μεταθεση σε μια περιοχη Β όπου πηγα απο 1-9-2010.τι μορια επρεπε να παρω γι τους 12 μηνες της απόσπασης? επρεπε να παρω για 12 μηνες τα μορια της περιοχής Α? Γιατι μου πιασανε 10 μηνες τα μορια της περιοχης Α κ γι τουσ μηνες 1-7-2010- 31-8-2010 της Β.Ειναι σωστό?Αν δεν κανω λάθος το 2010 που είχα παρει μεταθεση στην Β μου ειχαν προσμετρησει σαν μορια απο 1/9/2009- 31/8/2010 της περιοχης Α.μου κοβουν έτσι 0.34 μορια.

Αποσυνδεδεμένος knaison

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 683
  • no comments
    • Προφίλ
    • Goolge
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #325 στις: Δεκέμβριος 17, 2011, 08:19:38 μμ »
Παιδιά τη βοήθειά σας παρακαλώ.Το ετος 2009-2010 ήμουν αποσπασμένη στο υπουργειο παιδειας.Από 1/9/2009-31-8-2010.εντωμεταξυ πηρα κ μεταθεση.Δηλαδη το 2009-2010 ανηκα οργανικα σε ενα νησι Α κ πηρα μεταθεση σε μια περιοχη Β όπου πηγα απο 1-9-2010.τι μορια επρεπε να παρω γι τους 12 μηνες της απόσπασης? επρεπε να παρω για 12 μηνες τα μορια της περιοχής Α? Γιατι μου πιασανε 10 μηνες τα μορια της περιοχης Α κ γι τουσ μηνες 1-7-2010- 31-8-2010 της Β.Ειναι σωστό?Αν δεν κανω λάθος το 2010 που είχα παρει μεταθεση στην Β μου ειχαν προσμετρησει σαν μορια απο 1/9/2009- 31/8/2010 της περιοχης Α.μου κοβουν έτσι 0.34 μορια.

Σωστό είναι διότι από 1-7-2010 ανήκεις στο σχολείο της περιοχής Β.
Είμαι ακριβώς ίδια περίπτωση σαν και εσένα το ίδιο έγινε και σε εμένα.
Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες.
Σύστημα διδασκαλίας είναι η διδασκαλία του συστήματος.
Το lifestyle είναι μαγικό : Από μηδενικό σε κάνει νούμερο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:52:14 »

Αποσυνδεδεμένος eidafws

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 200
    • Προφίλ
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #326 στις: Δεκέμβριος 18, 2011, 02:53:49 μμ »
Και σ εμενα το ίδιο!

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #327 στις: Δεκέμβριος 19, 2011, 03:24:23 μμ »
Και σ εμενα το ίδιο!

Αυτο οριζουν οι κειμενες διαταξεις.
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος noname

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 460
    • Προφίλ
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #328 στις: Δεκέμβριος 19, 2011, 03:51:13 μμ »
Παιδιά τη βοήθειά σας παρακαλώ.Το ετος 2009-2010 ήμουν αποσπασμένη στο υπουργειο παιδειας.Από 1/9/2009-31-8-2010.εντωμεταξυ πηρα κ μεταθεση.Δηλαδη το 2009-2010 ανηκα οργανικα σε ενα νησι Α κ πηρα μεταθεση σε μια περιοχη Β όπου πηγα απο 1-9-2010.τι μορια επρεπε να παρω γι τους 12 μηνες της απόσπασης? επρεπε να παρω για 12 μηνες τα μορια της περιοχής Α? Γιατι μου πιασανε 10 μηνες τα μορια της περιοχης Α κ γι τουσ μηνες 1-7-2010- 31-8-2010 της Β.Ειναι σωστό?Αν δεν κανω λάθος το 2010 που είχα παρει μεταθεση στην Β μου ειχαν προσμετρησει σαν μορια απο 1/9/2009- 31/8/2010 της περιοχης Α.μου κοβουν έτσι 0.34 μορια.
γιατί δε ρωτάς το βύσμα σου?

Αποσυνδεδεμένος daizy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #329 στις: Δεκέμβριος 19, 2011, 04:00:39 μμ »
Παιδιά τη βοήθειά σας παρακαλώ.Το ετος 2009-2010 ήμουν αποσπασμένη στο υπουργειο παιδειας.Από 1/9/2009-31-8-2010.εντωμεταξυ πηρα κ μεταθεση.Δηλαδη το 2009-2010 ανηκα οργανικα σε ενα νησι Α κ πηρα μεταθεση σε μια περιοχη Β όπου πηγα απο 1-9-2010.τι μορια επρεπε να παρω γι τους 12 μηνες της απόσπασης? επρεπε να παρω για 12 μηνες τα μορια της περιοχής Α? Γιατι μου πιασανε 10 μηνες τα μορια της περιοχης Α κ γι τουσ μηνες 1-7-2010- 31-8-2010 της Β.Ειναι σωστό?Αν δεν κανω λάθος το 2010 που είχα παρει μεταθεση στην Β μου ειχαν προσμετρησει σαν μορια απο 1/9/2009- 31/8/2010 της περιοχης Α.μου κοβουν έτσι 0.34 μορια.
γιατί δε ρωτάς το βύσμα σου?



 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #330 στις: Δεκέμβριος 19, 2011, 04:09:19 μμ »
γιατί δε ρωτάς το βύσμα σου?

Tω καιρω εκεινω υπουργευε γαλαζιος - Αρης, ο Αρχηγος των Ακλαυτων (αποσπασμενων επι τριετια).
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 19, 2011, 05:11:07 μμ από Damien »
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #331 στις: Δεκέμβριος 19, 2011, 05:02:14 μμ »
γιατί δε ρωτάς το βύσμα σου?

Tω καιρω εκεινω υπουργευε γαλαζιος - Αρης, ο Αρχηγος των Ακλαυτων (αποσπασμενων επι τριετιας).

Μα πόσο καλά παιδιά είστε βρε!! Συμβαδίζετε με το πνεύμα των ημερών!!  ;D ;D ;D ;D :P :P

και συ βρε Ντάμιεν, τι μνήμη είναι αυτή βρε παιδάκι μου!! Ελέφαντας!!!!  :-* :-*
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #332 στις: Δεκέμβριος 19, 2011, 05:15:30 μμ »
γιατί δε ρωτάς το βύσμα σου?

Tω καιρω εκεινω υπουργευε γαλαζιος - Αρης, ο Αρχηγος των Ακλαυτων (αποσπασμενων επι τριετιας).

Μα πόσο καλά παιδιά είστε βρε!! Συμβαδίζετε με το πνεύμα των ημερών!!  ;D ;D ;D ;D :P :P

και συ βρε Ντάμιεν, τι μνήμη είναι αυτή βρε παιδάκι μου!! Ελέφαντας!!!!  :-* :-*

Kαλο ειναι να το διακωμωδουμε λιγο, αλλιως δεν βγαινει...  ;D ;D

Τωρα, μεταξυ μας, ο Αρης ως υπουργος Παιδειας (θα) ηταν το αντιστοιχο του Πετσαλνικου ως πρωθυπουργου. Θα μου πεις τωρα οτι ολα ειναι πιθανα στη χωρα της φαιδρας πορτοκαλεας. 
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 19, 2011, 05:18:40 μμ από Damien »
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #333 στις: Δεκέμβριος 19, 2011, 05:17:33 μμ »
πράγματι! αλλιώς δε βγαίνει με τίποτα!! Καλά κάνετε λοιπόν!! Δώσεεεεεεεεεεεεεε!!! ;D ;D ;D ;D
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος chania2005

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 439
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ολα καλα!
    • Προφίλ
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #334 στις: Ιανουάριος 24, 2012, 05:35:21 μμ »
ακριβώς έτσι anna _r

γιαυτό και έγραψα γύρω στα 7 ( ουσιαστικά ως 29/6 είναι 6, κάτι αλλά δεν ξέρω τι θα "παίξει" με το διάστημα των ημερών του σεπτεμβρίου....από κει μπορεί και να ανέβεις λίγο παραπάνω.

Η τοποθέτηση ανάγεται απο 1/9 εφόσον η απόφαση του πυσδε για τοποθέτση παρθεί λίγο αργότερα ( πχ η απόφαση είναι στις 12/9 αλλά μετράει απο 1/9. Ωστόσο αυτό γίνεται για τις υπηρετήσεις που διανύονται στο πυσδε οργανικής.
Οι υπηρετήσεις των αποσπάσεων είναι λίγο διαφορετικές στο σημείο αυτό και ίσως θα πρέπει να περιμένουμε την εγκύκλιο μεταθέσεων για να δούμε πώς και αν το διευκρινίζει.

προς το παρόν, το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να κοιτάξεις τι ακριβώς αναγράφει η απόφαση τοποθέτησής σου στις 8/9. Αν δηλαδή λέει τοποθετείστε στο τάδε σχολειο από τότε μέχρι ....όποτε, τότε έχεις απάντηση. Μπορεί επίσης να λέει " από την αρχή του διδακτικού έτους " οπότε πάει απο 1/9 και έτσι κερδίζεις το μήνα. Μπορεί ακόμα - και πρέπει - να αναφέρει την πράξη του πυσδε ( η οποία φέρει μια ημερομηνία) οπότε μπορεί να ισχύει από τότε...για κοίτα και πες μας.  ;) ;)

Καθομαι τωρα και μετραω τα μορια δυσμενων συνθηκων που μαζευω, κι εχω πανω σ'αυτο που λες μια απορια...:Ποιο διαστημα μετραει σαν υπηρετηση σε καποιο σχολειο, αυτο απο την πραξη εναρξης ως την πραξη ληξης, ή απο την ημερομηνια εναρξης ως την ημερομηνια ληξης;; Ισως φαινεται περιεργη η ερωτηση, αλλα εχω εδω μια συγκεντρωτικη κατασταση του συνολου της προϋπηρεσιας μου η οποια για καθε σχολικη χρονια, αναφερει αναλυτικα ολα τα σχολεια που τοποθετηθηκα κι αναμεσα στα αλλα εχει και τις εξης στηλες:
*πραξη εναρξης
*εναρξη
*πραξη ληξης
*ληξη
Και σε πολλες περιπτωσεις η ημερομηνια στην πραξη εναρξης ή ληξης, ειναι διαφορετικη απο την αντιστοιχη εναρξη ή ληξη. Σε μια λοιπον απ'αυτες τις περιπτωσεις, οπου το σχολειο μαλιστα δινει 10 μορια, αν μετρησει το διαστημα απο πραξη σε πραξη οι μερες υπηρετησης ειναι 14 (αρα 0!) ενω αν μετρησει το αλλο ειναι 15 (αρα 1 μηνας!). Διαφορα 0,83 μορια.. μεγαλη!!
worrying does not take away tomorrow's troubles, it takes away today's peace

albedo

  • Επισκέπτης
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #335 στις: Ιανουάριος 24, 2012, 05:44:27 μμ »
ακριβώς έτσι anna _r

γιαυτό και έγραψα γύρω στα 7 ( ουσιαστικά ως 29/6 είναι 6, κάτι αλλά δεν ξέρω τι θα "παίξει" με το διάστημα των ημερών του σεπτεμβρίου....από κει μπορεί και να ανέβεις λίγο παραπάνω.

Η τοποθέτηση ανάγεται απο 1/9 εφόσον η απόφαση του πυσδε για τοποθέτση παρθεί λίγο αργότερα ( πχ η απόφαση είναι στις 12/9 αλλά μετράει απο 1/9. Ωστόσο αυτό γίνεται για τις υπηρετήσεις που διανύονται στο πυσδε οργανικής.
Οι υπηρετήσεις των αποσπάσεων είναι λίγο διαφορετικές στο σημείο αυτό και ίσως θα πρέπει να περιμένουμε την εγκύκλιο μεταθέσεων για να δούμε πώς και αν το διευκρινίζει.

προς το παρόν, το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να κοιτάξεις τι ακριβώς αναγράφει η απόφαση τοποθέτησής σου στις 8/9. Αν δηλαδή λέει τοποθετείστε στο τάδε σχολειο από τότε μέχρι ....όποτε, τότε έχεις απάντηση. Μπορεί επίσης να λέει " από την αρχή του διδακτικού έτους " οπότε πάει απο 1/9 και έτσι κερδίζεις το μήνα. Μπορεί ακόμα - και πρέπει - να αναφέρει την πράξη του πυσδε ( η οποία φέρει μια ημερομηνία) οπότε μπορεί να ισχύει από τότε...για κοίτα και πες μας.  ;) ;)

Καθομαι τωρα και μετραω τα μορια δυσμενων συνθηκων που μαζευω, κι εχω πανω σ'αυτο που λες μια απορια...:Ποιο διαστημα μετραει σαν υπηρετηση σε καποιο σχολειο, αυτο απο την πραξη εναρξης ως την πραξη ληξης, ή απο την ημερομηνια εναρξης ως την ημερομηνια ληξης;; Ισως φαινεται περιεργη η ερωτηση, αλλα εχω εδω μια συγκεντρωτικη κατασταση του συνολου της προϋπηρεσιας μου η οποια για καθε σχολικη χρονια, αναφερει αναλυτικα ολα τα σχολεια που τοποθετηθηκα κι αναμεσα στα αλλα εχει και τις εξης στηλες:
*πραξη εναρξης
*εναρξη
*πραξη ληξης
*ληξη
Και σε πολλες περιπτωσεις η ημερομηνια στην πραξη εναρξης ή ληξης, ειναι διαφορετικη απο την αντιστοιχη εναρξη ή ληξη. Σε μια λοιπον απ'αυτες τις περιπτωσεις, οπου το σχολειο μαλιστα δινει 10 μορια, αν μετρησει το διαστημα απο πραξη σε πραξη οι μερες υπηρετησης ειναι 14 (αρα 0!) ενω αν μετρησει το αλλο ειναι 15 (αρα 1 μηνας!). Διαφορα 0,83 μορια.. μεγαλη!!
...Αν τοποθετήθηκες σε σχολείο με απόσπαση από κάποιο άλλο, τότε μετράει το διάστημα από πράξη ανάληψης υπηρεσίας στο σχολείο όπου παρουσιάζεσαι (σου την κάνει ο διευθυντής στο πρακτικό, υπογράφεις και παίρνεις αντίγραφο) έως και τις 30/6 που είναι η λήξη του σχολικού έτους και που λήγουν συνήθως πάσης φύσεως αποσπάσεις...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 509
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 406
Σύνολο: 411

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.