*

Αποστολέας Θέμα: Μόρια μετάθεσης  (Αναγνώστηκε 135177 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #350 στις: Οκτώβριος 22, 2012, 06:07:20 μμ »
για τις ημέρες που υπηρετείς στο σχολείο με τα 2 μόρια λαμβάνεις αναλογικά τα μόρια αυτά .Για τις υπόλοιπες μέρες λαμβάνεις τα μόρια των σχολειων με το 1 μοριο.
Για τις ημέρες απο 3 έως 18 Σεπτεμβρίου λαμβάνεις τα μόρια της έδρας του πυσδε απόσπασης. ( εκτός αν οριστεί διαφορετικά απο την φετινή εγκύκλιο μεταθέσεων )
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:26:21 »

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #351 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 04:40:52 μμ »
Αν την ίδια μέρα πηγαίνεις σε 2 σχολεία διαφορετικών μορίων τί παίρνεις?   ???
  

ICT

  • Επισκέπτης
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #352 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 04:49:33 μμ »
@GREEDO

Οι διαθέσεις από σχολείο σε σχολείο κανονικά (επίσημα) για να βγαίνουν τα μόρια είναι ανά μέρα. Δηλαδή π.χ. 2 μερες εκεί και 3 εκεί. Τώρα αν δεν βγαίνει το πρόγραμμα των σχολείων και μπορείς την ίδια μέρα να πας σε παραπάνω σχολεία δεν παίζει ρόλο. Απλώς συνήθως πάει αναλογικά αν π.χ. πας 13 ώρες σε ένα σχολείο και 8 στο άλλο τότε σε αυτό με τις 13 ώρες είσαι 3 ημέρες στο άλλο 2.

Αποσυνδεδεμένος pap_eri

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 237
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #353 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 05:10:17 μμ »
Αν την ίδια μέρα πηγαίνεις σε 2 σχολεία διαφορετικών μορίων τί παίρνεις?   ???

Παίρνεις τα μόρια του σχολείου που έχει τα περισσότερα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:26:21 »

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #354 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 09:06:18 μμ »
δηλαδή αν πάω για 5 ώρες σε σχολείο με λιγότερα και μόλις 1 ώρα στο σχολείο με τα περισσότερα, θα πάρω για όλη την μέρα τα περισσότερα μόρια?
παράλογο μου ακούγεται

ICT

  • Επισκέπτης
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #355 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 09:20:01 μμ »
Εμάς το ΠΥΣΔΕ για τους μόνιμους και τους αναπληρωτές βάζει μέρες και σχολείο και σε παρένθεση οι ώρες σε κάθε σχολείο και νομίζω και η καταχώριση της προυπηρεσίας γίνεται έτσι δηλαδή μέρες ανα εβδομάδα και σχολείο.
Μόνο για ωρομίσθιους πάει ώρες ανα σχολείο.

Εκτός αν κάνω κάπου λάθος.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #356 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 09:50:16 μμ »
δηλαδή αν πάω για 5 ώρες σε σχολείο με λιγότερα και μόλις 1 ώρα στο σχολείο με τα περισσότερα, θα πάρω για όλη την μέρα τα περισσότερα μόρια?
παράλογο μου ακούγεται

κι όμως, είναι έτσι. Τα μόρια είναι  υπέρ του ....καθηγητή στην περίπτωση αυτή.
Τα μόρια αυτά πράγματι βγαίνουν βάσει των ημερών. Αν η απόφαση δεν αναγράφει αριθμό ημερών τότε ζητάμε βεβαίωση απο τον δ/ντή του σχολείου για το πόσες ημέρες πηγαινει για συμπλήρωση.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #357 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 09:54:12 μμ »
Πρέπει να ομολογήσω ότι η τακτική που ακολουθούταν στο γραφείο που ήμουν εγώ, επειδή δεν αναφερόταν στα χαρτιά τοποθετήσεων οι μέρες, αλλά οι ώρες, ήταν να καταχωρούμε τις ώρες/σχολείο και τα μόρια βγαίναν αναλογικά έτσι.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #358 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 09:57:58 μμ »
τίνι τρόπω happiness?  Αφου στο data σου ζητάει να δηλώσεις σε μέρες την κύρια και τις υπόλοιπες σχολικές μονάδες. Τις ώρες τις βάζουμε σε ωρομισθία. Αν εννοείς το κουτάκι "ώρες διάθεσης" στην καρτέλα υπηρετήσεων είναι λίγο αυθαίρετο γιατί έχει default ότι ας πούμε οι 6 ώρες γίνονται σε μία μέρα ενώ μπορεί να μοιράζονται και σε περισσότερες. Για πες όμως, πώς το καταχωρούσατε εσείς;
( καλά, το data έχει αρκετά λάθη: πχ η Περιφέρεια Δυτ. Μακεδονίας έχει ορισθεί με 3 μόρια αλλά αυτό ισχύει για την Αθμια  - δηλ. 1 μόριο η πόλη της Κοζάνης συν τα 2 της Περιφέρειας. Για τη β/θμια πρέπει να δηλώνεις σχολειο με 5 μόρια  - δηλ. 3 τα μόρια της πόλης της Κοζάνης συν τα 2 της Περιφέρειας... καλό; )
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

ICT

  • Επισκέπτης
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #359 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 10:13:52 μμ »
Αυτό με την αβθμια και βθμια έχει να πέσει πολύ γέλιο.  ;D
Η αθμια μπορεί να έχει δώσει σε αναπληρωτή μισες ώρες εδώ και μισές εκεί γιατί και τα 2 σχολεία μπορεί να έχουν τα ίδια μόρια.
αν όμως πάει να περαστεί η προυπηρεσία στην βθμια γίνεται το έλα να δεις. Ξανά μανά βεβαιώσεις.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #360 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 10:17:30 μμ »
 :) :) λαμβάνεις τα μόρια της βαθμίδας στην οποία ανήκεις, ήτοι αν ανήκεις στη β/θμια και εργάζεσαι στην α/θμια λαμβάνεις τα μόρια του πλησιέστερου σχολείου β/θμιας και για την α/θμια το εντελώς αντίθετο.

Προετοιμάζεται πάντως νέο ,ενιαίο σύστημα καταγραφής των πάντων, και ενοποίησης όλων των υφιστάμενων συσητμάτων ( datacenter, survey κτλ) ώστε να υπάρχει πλήρης εικόνα για όλους τους εκπαιδευτικούς. Απ΄ό,τι μαθαίνω το νέο σύστημα με το όνομα Απλούστευσις φιλοδοξεί να είναι πραγματικά αυτό  = απλό!! Οι πληροφορίες μου δε, λένε ότι θα ειναι και σωστό!! Άντε να δούμε και μια άσπρη μέρα!!  ;) ;)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

ICT

  • Επισκέπτης
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #361 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 10:19:19 μμ »
έχουν περαστεί όλες οι προυπηρεσίες στο σύστημα;;; ;)

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #362 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 10:33:54 μμ »
όχι, καταχωρούνται διαρκώς νέες όμως. Δυστυχώς τα παλαιότερα προσωπικά μητρώα ( φάκελοι ) δεν ειναι πλήρεις. Ωστόσο ό,τι είναι περασμένο θα περάσει αυτόματα στην Απλούστευση.

Δυστυχώς με τις μεταθέσεις συμβαίνει το εξής παράδοξο: τρέχουν ταυτόχρονα τρεις!!! εγκύκλιοι μεταθέσεων. Ανάλογα με το έτος υπηρέτησης γίνεται και η σωστή μοριοδότηση.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

ICT

  • Επισκέπτης
Απ: Μόρια μετάθεσης
« Απάντηση #363 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 10:35:02 μμ »
Τα ξέρω τα μισά είναι χειρόγραφα, τά άλλα περασμένα στο σύστημα. άλλα συστήματα η αβθμια άλλα η βθμια...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159500
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 322
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 152
Σύνολο: 157

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.