*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 24μηνου  (Αναγνώστηκε 267131 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tiel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 952
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #504 στις: Ιούλιος 20, 2010, 11:47:30 πμ »
i see...Thanxxx,tihea!! :D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:45:01 »

Αποσυνδεδεμένος PHYSCIENCE

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #505 στις: Ιούλιος 20, 2010, 12:15:53 μμ »
καλημερα!να σας ρωτησω κατι  με το οποιο μπερδευτικα:εαν καποιος διοριζεται φετος με 24μηνο αλλα και με ενιαιο,τι ακριβως γινεται;πρεπει να επιλεξει εναν απο τους δυο τροπους(αυτον που τον συμφερει)η ειναι υποχρεωμενος και με τους δυο;και η διπλη θεση που καταλαμβανει ,τι γινεται;διοριζεται αυτος με εναν απο τους δυο τροπους και η δυτερη θεση παει στον επομενο κατα σειρα,στον εκαστοτε πινακα; η θα μεινει κενη;???

Διοριζεται απο όποιον πίνακα τον συμφέρει δηλώνοντας συμμετοχή και στους δύο.
Όσον αφορά τις δύο θέσεις που καταλαμβάνει γίνεται όπως το λές μόνο που και οι δύο περιπτώσεις που αναφέρεις ....είναιτο ίδιο πράγμα.

Αποσυνδεδεμένος tiel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 952
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #506 στις: Ιούλιος 20, 2010, 12:59:06 μμ »
καλημερα!να σας ρωτησω κατι  με το οποιο μπερδευτικα:εαν καποιος διοριζεται φετος με 24μηνο αλλα και με ενιαιο,τι ακριβως γινεται;πρεπει να επιλεξει εναν απο τους δυο τροπους(αυτον που τον συμφερει)η ειναι υποχρεωμενος και με τους δυο;και η διπλη θεση που καταλαμβανει ,τι γινεται;διοριζεται αυτος με εναν απο τους δυο τροπους και η δυτερη θεση παει στον επομενο κατα σειρα,στον εκαστοτε πινακα; η θα μεινει κενη;???

Διοριζεται απο όποιον πίνακα τον συμφέρει δηλώνοντας συμμετοχή και στους δύο.
Όσον αφορά τις δύο θέσεις που καταλαμβάνει γίνεται όπως το λές μόνο που και οι δύο περιπτώσεις που αναφέρεις ....είναιτο ίδιο πράγμα.
Λεγοντας ''θα μεινει κενη'',εννοουσα οτι δε θα την παρει καποιος αλλος επομενος στη σειρα του πινακα απο τον οποιο δε γινει η επιλογη του ''διπλοθεσιτη''..Απο ο,τι μου λες ομως,δεν ισχυει το παραπανω,γιατι αν καποιος επιλεξει το 24μηνο να διοριστει,(ενω θα μπορουσε και με βαση τη σειρα του στον ενιαιο),τοτε  τη θεση στον ενιαιο για διορισμο,την παιρνει ο επομενος κατα σειρα και αρα,αυξανονται κατα καποιο τροπο,εν τελει οι πιθανοτητες για καποιον του ενιαιου να τον μονιμοποιησουν..δηλαδη,συμφερει οσους ειναι στον ενιαιο και βρισκονται  στο οριο να διοριστουν,να υπαρχουν διπλοθεσιτες...ε;

Αποσυνδεδεμένος m_rebel

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 244
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #507 στις: Ιούλιος 20, 2010, 01:07:31 μμ »
καλημερα!να σας ρωτησω κατι  με το οποιο μπερδευτικα:εαν καποιος διοριζεται φετος με 24μηνο αλλα και με ενιαιο,τι ακριβως γινεται;πρεπει να επιλεξει εναν απο τους δυο τροπους(αυτον που τον συμφερει)η ειναι υποχρεωμενος και με τους δυο;και η διπλη θεση που καταλαμβανει ,τι γινεται;διοριζεται αυτος με εναν απο τους δυο τροπους και η δυτερη θεση παει στον επομενο κατα σειρα,στον εκαστοτε πινακα; η θα μεινει κενη;???

Διοριζεται απο όποιον πίνακα τον συμφέρει δηλώνοντας συμμετοχή και στους δύο.
Όσον αφορά τις δύο θέσεις που καταλαμβάνει γίνεται όπως το λές μόνο που και οι δύο περιπτώσεις που αναφέρεις ....είναιτο ίδιο πράγμα.

Στην περίπτωση όπου για παράδειγμα: αποφασίζει να διορίσει 30 24μηνίτες και άλλους 30 από τον ενιαίο και οι πρώτοι 30 του ενιαίου είναι 24μηνίτες, τότε τί γίνεται; Θα φτάσει μέχρι το νούμερο 60 στον ενιαίο ή μέχρι το νούμερο 60 στο 24μηνο; Ή κάτι ενδιάμεσο και στου 2 πίνακες; Δηλώνεις προτίμηση σε κατηγορία διορισμού αν είσαι και στις δύο;
Νομίζω κάτι τέτοιο ρώτησες igniss;
Κι εγώ μπερδεύομαι. Μέχρι πέρσι έπαιρνε όλο το 24μηνο και έτσι αφού προηγούνταν στην τοποθέτηση θα έφτανε στο νούμερο του ενιαίου που θα κάλυπτε το ποσοστό του 40% (θα μπορούσε δηλαδή να φτάσει το νούμερο 60 στον ενιαίο).
Τώρα;
Για δώστε τα φώτα σας.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 20, 2010, 01:12:20 μμ από m_rebel »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:45:01 »

Αποσυνδεδεμένος tiel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 952
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #508 στις: Ιούλιος 20, 2010, 01:19:31 μμ »
ναι m rebel,αυτο ρωτησα..εχω καταμπερδευτει  ???

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #509 στις: Ιούλιος 20, 2010, 01:29:19 μμ »
Είναι δεδομένο ότι αν κάποιον δεν τον πιάνει το όριο 24μηνιτών αλλά είναι στο όριο του ποσοστού του 40% θα διοριστεί με το 40%.

Πράγματι υπάρχει μπέρδεμα γιατί μέχρι πέρσι διοριζόταν όλο το 24μηνο και δεν υπήρχε εμπλοκή τους στον πίνακα του 40%. Φέτος όμως...
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος λιθοσφαιριστής

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #510 στις: Ιούλιος 20, 2010, 02:01:35 μμ »
Νομίζω ότι δεν είναι τόσο μπέρδεμα.
Τα άτομα που βρίσκονται στον πίνακα "24μηνο + ασεπ", βρίσκονται και στον ενιαίο, σε όποια σειρά βρίσκονται (ανάλογα τι άλλες προϋπηρεσίες υπάρχουν).
Όσα άτομα διοριστούν με το 24μηνο, "διαγράφονται" από τον επόμενο πίνακα, δηλαδή από τον ενιαίο.
Από αυτούς που θα παραμείνουν στον ενιαίο, είτε είναι οι υπόλοιποι 24μηνίτες, είτε οαεδίτες η δεν ξέρω τι άλλο, θα διοριστούν οι πρώτοι 30 για το παράδειγμα που αναφέρθηκε παραπάνω.

ΥΓ: Το μόνο μπέρδεμα είναι η επιβολή της μείωσης των διορισμών...

Αποσυνδεδεμένος PHYSCIENCE

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #511 στις: Ιούλιος 20, 2010, 02:33:25 μμ »

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #512 στις: Ιούλιος 20, 2010, 03:04:43 μμ »
Συνάδελφοι καλημέρα, για τους ΠΕ06 έχετε καμμιά ενημέρωση????
Άσ'τα, bibi, το'χω ρωτήσει και ξαναρωτήσει και γω, έχω παρακαλέσει, έχω ικετέψει, έχω τάξει, έχω ...απειλήσει  ;D, για μας τους ΠΕ06 αδιαφορούν! Στην ανάγκη μας μόνο μη βρεθούνε!  ;D
Δεν πειράζει, περίμενε και συ, όπως και γω, σύντομα θα βγουν οι πίνακες και θα μας λυθούν όλες οι απορίες!  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 20, 2010, 03:07:57 μμ από Joanna Bear ΠΕ06 »
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος evita_thess

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #513 στις: Ιούλιος 20, 2010, 03:09:20 μμ »
εγώ από ότι καταλάβα, ίσως είναι λίγο δύσκολα τα πράγματα για εμάς των Αγγλικών. Δείτε παρεπιπτόντως και αυτό και ειδικά το σχόλιο που κάνει κάποιος ανώνυμος. http://press-gr.blogspot.com/2010/07/24_20.html

Αποσυνδεδεμένος paschalist

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 929
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #514 στις: Ιούλιος 20, 2010, 03:13:51 μμ »
Physike 13 σήμερα ήμουν στο γιατρό και μου είπε πως έχω στρεσαριστεί πάρα πολύ το τελευταίο διάστημα μ'αυτά που τρέχουν. Μου είπε να το ρίξω κι εγώ λίγο έξω, λίγο παραπάνω διασκέδαση.
  Μπορείς σε παρακαλώ να κάνεις εκείνο το κόλπο που λες πως θα πάρει σχεδόν όλους από 60 και 40% και πολλούς πολλούς 24μηνίτες; Αν μπορείς σε παρακαλώ γράψε πως θα πάρει όλους όσους αδικούνται και έχουν παραπονεθεί σ'αυτό το forum.
Nil homini certum est

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #515 στις: Ιούλιος 20, 2010, 03:15:21 μμ »
Δείτε παρεπιπτόντως και αυτό και ειδικά το σχόλιο που κάνει κάποιος ανώνυμος. http://press-gr.blogspot.com/2010/07/24_20.html

Ανεγκέφαλοι πάντα υπήρχαν και πάντα θα υπάρχουν, ειδικά όταν μιλάνε χωρίς να γνωρίζουν.
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #516 στις: Ιούλιος 20, 2010, 03:28:22 μμ »
Physike 13 σήμερα ήμουν στο γιατρό και μου είπε πως έχω στρεσαριστεί πάρα πολύ το τελευταίο διάστημα μ'αυτά που τρέχουν. Μου είπε να το ρίξω κι εγώ λίγο έξω, λίγο παραπάνω διασκέδαση.
  Μπορείς σε παρακαλώ να κάνεις εκείνο το κόλπο που λες πως θα πάρει σχεδόν όλους από 60 και 40% και πολλούς πολλούς 24μηνίτες; Αν μπορείς σε παρακαλώ γράψε πως θα πάρει όλους όσους αδικούνται και έχουν παραπονεθεί σ'αυτό το forum.
Xαχαχαχαχα! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί 24μηνου
« Απάντηση #517 στις: Ιούλιος 20, 2010, 03:37:34 μμ »
Physike 13 σήμερα ήμουν στο γιατρό και μου είπε πως έχω στρεσαριστεί πάρα πολύ το τελευταίο διάστημα μ'αυτά που τρέχουν. Μου είπε να το ρίξω κι εγώ λίγο έξω, λίγο παραπάνω διασκέδαση.
  Μπορείς σε παρακαλώ να κάνεις εκείνο το κόλπο που λες πως θα πάρει σχεδόν όλους από 60 και 40% και πολλούς πολλούς 24μηνίτες; Αν μπορείς σε παρακαλώ γράψε πως θα πάρει όλους όσους αδικούνται και έχουν παραπονεθεί σ'αυτό το forum.

Θα διορίσει όσους έχουν, ιδιαιτέρως, στρεσαριστεί με το ενδεχόμενο του διορισμού τους ..., βάδιζε εν ειρήνη ...  ;) :D ::)
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160925
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 721
Σύνολο: 735

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.192 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.