*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010  (Αναγνώστηκε 505080 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος delan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3990 στις: Νοέμβριος 25, 2010, 01:24:45 μμ »
Η Β ΕΛΜΕ Θεσσαλονίκης για τις δυσμενείς εξελίξεις στην Ειδική Αγωγή
Ρεπορτάζ:esos.gr


Κάλλιο αργά παρά ποτέ..
Μην αφήνεις τίποτα ανείπωτο... :-)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3991 στις: Νοέμβριος 25, 2010, 04:12:35 μμ »
Nαι,συγκεκριμένα θίχτηκαν αυτά: http://www.esos.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=10343:i-b-elme-thessalonikis-gia-tis-dismeneis-ekselikseis-stin-eidiki-agogi&Itemid=1796

Μακάρι να πάρουν τα πράγματα πιο πολύ στα σοβαρά...! Μέχρι στιγμής δεν δείχνουν τέτοια διάθεση βέβαια...
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3992 στις: Νοέμβριος 25, 2010, 04:21:50 μμ »
Αλλά πέρα απ'το τι θα κάνουν αυτοί εγώ το χω πει και το ξαναλέω...κι εμείς πρέπει να σταματήσουμε να περιμένουμε εναγωνίως το 4ωρο της ωρομισθίας!! Τα πράγματα φτιάχνονται κι απ'τις 2 μεριές και ΕΧΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΕΥΘΥΝΗ!!!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος Λεωνιδας

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3993 στις: Νοέμβριος 25, 2010, 06:00:52 μμ »
        Καλησπέρα, όσοι είναι από Αθήνα να ενημερώσουν για το θέμα μας τους συνδικαλιστές,
 ώστε να ενημερωθεί η ΟΛΜΕ και να πιέσουν, ώστε να αποφύγουμε το 4ωρο.Είναι ρευστή ακόμα η κατάσταση, αλλά πιστεύω πως αν γίνουν οι κατάλληλες ενέργειες θα εργαστούμε τελικά με πιο αξιοπρεπείς όρους

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος delan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3994 στις: Νοέμβριος 25, 2010, 07:36:49 μμ »
Το άλλο με τον Τοτό το ξέρετε;;;;  ;D ;D ;D ;D
Σήμερα ξανατηλεφώνησα στην ΕΑ να ρωτήσω τα γνωστά, που ρωτάμε όλοι κάθε μερά, αλλά επιπλέον να ζητήσω εξηγήσεις για τη φήμη που κυκλοφόρησε πως θα υποβάλουμε φτου κι απ την αρχή αιτήσεις αναπληρωτών. Εννοείται πως ήμουν σίγουρη πως θα μου το διαψεύσει...γιατί αυτό είναι παράνοια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μου είπε, λοιπόν, πως τόσον καιρό σκέφτονται ποια θα είναι η νέα διαδικασία πρόσληψής μας μέσω ΕΣΠΑ, γι αυτό αργούν να κάνουν προσλήψεις.....
Μην αφήνεις τίποτα ανείπωτο... :-)

Αποσυνδεδεμένος k.m

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 256
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3995 στις: Νοέμβριος 25, 2010, 07:57:26 μμ »
Το άλλο με τον Τοτό το ξέρετε;;;;  ;D ;D ;D ;D
Σήμερα ξανατηλεφώνησα στην ΕΑ να ρωτήσω τα γνωστά, που ρωτάμε όλοι κάθε μερά, αλλά επιπλέον να ζητήσω εξηγήσεις για τη φήμη που κυκλοφόρησε πως θα υποβάλουμε φτου κι απ την αρχή αιτήσεις αναπληρωτών. Εννοείται πως ήμουν σίγουρη πως θα μου το διαψεύσει...γιατί αυτό είναι παράνοια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μου είπε, λοιπόν, πως τόσον καιρό σκέφτονται ποια θα είναι η νέα διαδικασία πρόσληψής μας μέσω ΕΣΠΑ, γι αυτό αργούν να κάνουν προσλήψεις.....
Eπειδή εγώ έγραψα για τις νέες αιτήσεις, σήμερα που πήρα τηλέφωνο στο 2103442194 μου ξαναείπαν το ίδιο για τους ΑΜΩ κ για την παράλληλη στήριξη ότι είπαν σε σενα!μακάρι να μην ισχύει για την αίτηση και να μας καλέσουν, επιτελους!!!!!!!!!!αυτό περιμένουμε....... :D

Αποσυνδεδεμένος k.m

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 256
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3996 στις: Νοέμβριος 25, 2010, 08:03:39 μμ »
κάθε μέρα αλλάζουν σενάριο!!!δε ξέρω τι να πιστέψω!!!Σήμερα πήραν 6 άτομα στην πρωτοβάθμια!

Αποσυνδεδεμένος flowerdolphin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3997 στις: Νοέμβριος 25, 2010, 08:06:37 μμ »
otan kanoun logo gia nea diadikasia proslipsis ti akrivos ennooun??????

Αποσυνδεδεμένος k.m

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 256
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3998 στις: Νοέμβριος 25, 2010, 08:09:51 μμ »
Μου είπαν ότι θα καλέσουν για να ξαναδηλώσουμε για τις περιοχές που πάμε ως ΑΜΩ....ΤΙ ΝΑ ΠΩ, ΔΕ ΞΈΡΩ!με επιφύλαξη και πάλι μεταφέρω όσα μου λένε!!

Αποσυνδεδεμένος flowerdolphin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #3999 στις: Νοέμβριος 25, 2010, 08:21:28 μμ »
to programma pou perimenoume oloi einai tou espa(parallili stirixi) kai apo oti  eipan se olous mas theloun atoma gia plires orario.ego xero enan kai monadiko tropo proslipsis anapliroton plirous orariou  autoi tha efeuroun kai allon????kati bromaei!!!

Αποσυνδεδεμένος MelG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
  • Tout est possible.
    • Προφίλ
    • Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον...
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #4000 στις: Νοέμβριος 25, 2010, 09:16:52 μμ »
   
Καταρχήν ευχαριστώ Melg για τις συμβουλές. Καταλαβαίνω οτι η πρόθεση σου είναι καλή και απορρέει από μεγάλη προσωπική αγανάκτησή σου με το σύστημα.
Γνωρίζω όλα αυτά που ανέφερες (περι 4 ωρών, ψίχουλα μισθούς που αν τα πάρεις κ αυτά μετά από κανένα χρόνο ευχαριστώ να λές..., και για τα μόρια που είναι άσκοπα φέτος, και για τους κλειδωμένους πίνακες, και για το νέο νομοσχέδιο). Δυστυχώς κ εγώ είμαι μέσα στο "τρυπάκι" της εκπαίδευσης από το 2003 με ωρομισθίες, ΠΔΣ κλπ.
Δεν έχω καμία εμπιστοσύνη σε καμία κυβέρνηση πλέον. Δεν ξέρω αν αύριο ή μεθαύριο θ' αλλάξουν τα τροπάριά τους (που πολύ πιθανόν είναι τη στιγμή που δεν θα έχουν καθηγητές για αναπληρώσεις) και θα πουν "Α! Ξέρετε κάτι? Θα ξαναμετράει η προϋπηρεσία από σήμερα αλλά 80-20% και όχι 60-40% όπως ήταν παλία. Έχουν την πίτα και το μαχαίρι... Δεν είναι αντίδραση στο κατεστημένο να μην πάω εγώ ωρομίσθια. Αντίδραση στο κατεστημένο είναι κάτι πολύ πολύ πιο δυνατό. Κάτι που θα τους ταρακουνήσει "κυριολεκτικά"



Γμτη μου δεν ξέρω αν μπορώ να πιστέψω πια κάτι τέτοιο. Μέχρι και το καλοκαίρι που κάναμε τις αιτήσεις το περίμενα κι εγώ, Μη σου πω μέχρι και πιο πρόσφατα. Τελευταία όμως δε το βλέπω. Μακάρι να γινόταν (περίμενα διορισμό το 2011 κι αν δεν είχαν μπει παραθυρούχοι θα είχα δικαίωμα διορισμού και φέτος) αλλά ειλικρινά δε το βλέπω. Και πιστεύω επιπλέον πως, αν είχαμε μια στο εκατομυριο να το πετύχουμε, θα το κάναμε με το να αρνούμασταν την ωρομισθία. Δε δέχεται κανείς ωρομισθία=κενά=>λογικές προσλήψεις. Που και πάλι δεν... Λεφτά απ'ό,τι βλέπω πάνε μόνο σε κολιέδες 15000 ευρώ κλπ. Μακάρι να βγει βάσιμη η αισιοδοξία σου!
Χαίρομαι που δε θα διοριστώ ποτέ τελικά γιατί θα μείνω στην πόλη μου που λατρεύω.
Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον πάντως...
http://www.youtube.com/user/mjacksontruth

Αποσυνδεδεμένος chob

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #4001 στις: Νοέμβριος 26, 2010, 02:13:01 μμ »
Καταρχήν συγχαρητήρια σε όσους πήραν σήμερα.
Κατα δεύτερον θέλω να σας ρωτήσω το εξής:
Στην προηγούμενη φάση αναπληρωτών καλέσαν άτομο από την ειδικότητά μου ακριβώς πάνω απο μένα σε σειρά κατάταξης στην Δ' Αθήνας.
Γνωρίζω πως το άτομο αυτό αρνήθηκε τη θέση. Άρα η θέση Δ' Αθήνας χηρεύει και το επόμενο άτομο είμαι εγώ. Περιμένω τόσες μέρες να βγεί κάτι και σήμερα βγαίνει η μικρούλα αυτή φάση χωρίς ούτε ένα άτομο από την ειδικότητά μου.  Πήρα τηλ στο 3442194 εξήγησα την περίπτωση και μου είπαν  οτι δεν ξεραν κ οτι θα βγει άλλη φάση ΕΣΠΑ από ΣΜΕΑ σε ΣΜΕΑ, δεν ξέρουν πότε κ κάτι τέτοια ασαφή. Τι εννοούν οτι θα βγεί άλλη φάση ΣΜΕΑ με το προγραμμα αυτό ΕΣΠΑ?

Αποσυνδεδεμένος Λεωνιδας

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #4002 στις: Νοέμβριος 27, 2010, 09:41:54 πμ »
                    Καλημέρα κοιτάξτε στο alfavita την ανακοίνωση του Π.Ε.Σ.Ε.Α σχετικά με το πανελλαδικό συλλαλητήριο στις 3 /12 στο Σύνταγμα

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών 2009-2010
« Απάντηση #4003 στις: Νοέμβριος 27, 2010, 02:57:15 μμ »
                    Καλημέρα κοιτάξτε στο alfavita την ανακοίνωση του Π.Ε.Σ.Ε.Α σχετικά με το πανελλαδικό συλλαλητήριο στις 3 /12 στο Σύνταγμα

Μακάρι να έχει συμμετοχή...εγώ είμαι Κρήτη παιδιά και είναι δύσκολο να έρθω...αλλά για τους εκπαιδευτικούς γενικής αγωγής αμφιβάλλω πολύ αν θα συμμετάσχουν...έχουν άγνοια των καταστάσεων της ειδικής αγωγής και της αναπηρίας εν γένει και πολλές φορές μάλιστα φτάνουν στο σημείο να υποτιμούν τους συναδέλφους τους που δουλεύουν εκεί...Ω ναι,το χω δει με τα μάτια μου...βέβαια τους έκανα να ντρέπονται να με κοιτάξουν στα μάτια μ'αυτά που τους έσουρα...!!
Από κει και πέρα όσοι κατέχουμε και γνωρίζουμε τα θέματα και τα προβλήματα της ειδικής αγωγής καλό είναι να συμμετάσχουμε εμείς τουλάχιστον...για όσους είναι εφικτό!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 721
Σύνολο: 721

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.